- x
Okul Puanı Kırılması Hakkında
11 Cevap11358 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

408 Mesaj
29 Ocak 2011; 0:14:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

dostlar 1 arkadaşım 2009 yılında öss'ye girdi ve o sene üniversiteyi kazandı ama dün itibariyle okulu bırakıp tekrar çalışıp 2012 sınavlarına hazılancakmış.. (bu arada öss sınavına 2009'dan bu yana hiç girmedi bi daha)

sorum şu; herhangi 1 okul puanı kırılması yaşanır mı? + sayısal mezunu bu çocuk ea, yada sözel bölümleri meslekleri seçebilir mi? seçer ise puanı kırılır mı?

teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Say Goodbye -- 29 Ocak 2011; 0:16:35 >

131 Mesaj
29 Ocak 2011; 11:11:06 

hyr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

408 Mesaj
29 Ocak 2011; 12:51:18 

hangi soruma hayır dediniz efendim anlayamadım

122 Mesaj
29 Ocak 2011; 15:02:21 

hiç bi şekilde puanı düşmez

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

408 Mesaj
30 Ocak 2011; 0:13:07 

teşekkürler..

bizim sınava girdiğimiz zamanlarda sayısal, ea, sözel filan vardı bunlar kalktı filan diyolar mesela sayısal öğrencisi istediği gibi ea'dan hukuk seçebilir deniliyor puanı kırılmadan doğru mudur bu?

470 Mesaj
30 Ocak 2011; 17:17:36 

puanı kırılır tabi ki. ama daha önce yerleştiği için değil alan dışı tercih yapacağı için. yani sayısal mezunuysa ve yine sayısaldan tercih yaparsa puanı kırılmaz. yerleştikten sonraki ilk yıl tekrar girerse üniversite sınavına, o zaman kırılıyor puanı sadece. ayrıca ea veya sözelden tercih yapacaksa da okul puanının 5'te 1'i kırılır. yani 75 gelecekse 60 gelir.

MeTaLLiCaFaN cLuß

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 2 sa. 19 dk. kadarı kaldı.
30 Ocak 2011; 18:07:16 

Okul puanına dair 2 tür puan kırılması var:

• Bir yıl bir yere yerleşmişsen, bunu takip eden yıl girdiğin sınavda okul puanının %50'si kırılır.
  • Alan dışı tercihlerin için kırılmış puanın geçerlidir. AOBP'nin 0,15 yerine 0,12 katsayılısı geçerli olur.

2009 yılında bir yere yerleşmiş, 2012'de girecek. Bu açıdan okul puanı kırılması söz konusu olmaz.

Ancak sayısal çıkışlı olduğu için TM ve sözel tercihlerinde kırılmış okul puanı geçerli olur. Çünkü alan dışı tercih oluyor. Ancak bu kırılma az bir şey, daha fazla netler çıkartılarak telafi edilebilir. Önceki ÖSS sisteminde çok kırılıyordu, şimdi çok daha az kırılacak.

Düzenleme: Tabii bu alan dışı tercihte kırılma olayı "ortak alan" denilen bölümler için geçerli değil. Sayısal mezunu bir aday iktisat, işletme, ekonomi vb. İİBF bölümlerini puanı kırılmadan seçebilir, ortak alan olduğu için. Ama hukuk fakültesi tercihlerinde kırılmış puanı geçerli olur; çünkü ortak alan değil ve alan dışı.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 30 Ocak 2011; 18:09:36 >

408 Mesaj
    30 Ocak 2011; 23:50:49 

@gkhngkhn, Alacakaranlık

çok saolun dostlar allah razı olsun sizden

16 Mesaj
    8 Aralık 2012; 21:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Okul puanına dair 2 tür puan kırılması var:

• Bir yıl bir yere yerleşmişsen, bunu takip eden yıl girdiğin sınavda okul puanının %50'si kırılır.
  • Alan dışı tercihlerin için kırılmış puanın geçerlidir. AOBP'nin 0,15 yerine 0,12 katsayılısı geçerli olur.

2009 yılında bir yere yerleşmiş, 2012'de girecek. Bu açıdan okul puanı kırılması söz konusu olmaz.

Ancak sayısal çıkışlı olduğu için TM ve sözel tercihlerinde kırılmış okul puanı geçerli olur. Çünkü alan dışı tercih oluyor. Ancak bu kırılma az bir şey, daha fazla netler çıkartılarak telafi edilebilir. Önceki ÖSS sisteminde çok kırılıyordu, şimdi çok daha az kırılacak.

Düzenleme: Tabii bu alan dışı tercihte kırılma olayı "ortak alan" denilen bölümler için geçerli değil. Sayısal mezunu bir aday iktisat, işletme, ekonomi vb. İİBF bölümlerini puanı kırılmadan seçebilir, ortak alan olduğu için. Ama hukuk fakültesi tercihlerinde kırılmış puanı geçerli olur; çünkü ortak alan değil ve alan dışı.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y.S.S -- 10 Aralık 2012; 0:51:08 >

100 Mesaj
    9 Aralık 2012; 12:23:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

dostlar 1 arkadaşım 2009 yılında öss'ye girdi ve o sene üniversiteyi kazandı ama dün itibariyle okulu bırakıp tekrar çalışıp 2012 sınavlarına hazılancakmış.. (bu arada öss sınavına 2009'dan bu yana hiç girmedi bi daha)

sorum şu; herhangi 1 okul puanı kırılması yaşanır mı? + sayısal mezunu bu çocuk ea, yada sözel bölümleri meslekleri seçebilir mi? seçer ise puanı kırılır mı?

teşekkürler..

kırılmaz diye biliyorm. o alan olayında kafası rahat olsun hiçbir şey kırılmaz

LYS ile ilgili her türü sorunuzda PM atabilrsiniz

98 Mesaj
    15 Ağustos 2013; 13:11:58 

hocam ben sosyal bilimler diye dandik bir liseye gidiyordum.açık öğretime geçtim tm yaparak bilgisayar mühendisliğine gidebilirmiyim ? puan kırılır mı ?

107 Mesaj
    15 Ağustos 2013; 14:59:29 

quote:

Orijinalden alıntı: 33kral33.

hocam ben sosyal bilimler diye dandik bir liseye gidiyordum.açık öğretime geçtim tm yaparak bilgisayar mühendisliğine gidebilirmiyim ? puan kırılır mı ?

kırılmaz

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Mustafa Kemal Atatürk
    Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Okul Puanı Kırılması Hakkında
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375