Şimdi Ara

19' AG Neovo F-419 Lcd (Dvi) İncelemesi (299$)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
0
Favori
19.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 hafta öncesine kadar Hyundai 17" L72S kullanıcısıydım.Bu monitör ilk Lcd monitörümdü ve 1 aylık bir araştırmadan sonra bunda karar kıldım.Beni gerçekten özellikle keskinli ve parlaklığıyla çok memnun eden bir monitör oldu.Ancak boyutlarının küçüklüğü ve Dvi çıkışının olmaması eksikleriydi.

Yaklaşık 6 aydır Lcd leri yakından takip etmekteyim.Öncelikle AG Neovo'yu almadan önce Hyundai 19" L90D+ almaya kararlı olduğumu belirteyim.Bir çok ödülü olan ve oyuncularında ilk tercihleri arasında yer alan bu monitör beni de oldukça cezbetti.Görüş açılarının dar ve malzeme kalitesinin biraz basit olması dışında tamamen kaliteli bir panel.Ancak her güzelin de bir fiyatı var, ürün 770Ytl civarında.

Tam bu sıralarda dikkatimi AG Neovo 19" F-419 çekti.Bu firmayı duymuş ve üstünkörü bir araştırma da yapmıştım daha önceden.Özellikle Amerika'da çokça tercih edilen, uygun fiyatlara verdiği kaliteyle kendinden söz ettiren bir firma olduğunu bir çok yabancı siteden öğrendim.

Tercihimin yavaş yavaş bu ürüne kayma nedeni tamamiyle duygusal aslında ama bu duygusallık da az değil tam 245Ytl.
    Hyundai: 768Ytl
    Ag Neovo: 523Ytl
    (Aşağıdaki linklerde ürünlerin 12 taksitli fiyatları mevcut.)
    http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=1405
    http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=1578

Peki bu fiyat farkına nelerden ödün veriyoruz onlara bakalım:

8ms-12ms farkı
    Sağlam bir oyuncu olduğumdan başta Lcd'ler hem çözünürlük hem de tepki hızlarıyla pek cazip gözükmüyordu.Şu an bile bir çoğumuz bunu böyle görmekteyiz ama malesef yanılıyoruz.
    Lcd'ler şu anda 12 ms tepki süresi ve altında ürünlerle rahatlıkla oyun oynanabilecek düzeydeler, bundan kimsenin şüphesi olmasın.Yani 8ms den 12ms e çıkmanın aslında pek de farketmeyeceğini düşündüm, monitörü kullandıkça da araştırmalarımın beni yanıltmadığını gördüm.Aradaki 4 ms için 250Ytl ye değer mi?Tabiki hayır.

700:1-500:1 Kontrast Farkı
    Kontrast farkı gerçekten belirgin.L72s kullanmış biri olarak farkı görebiliyorum.Ancak 500:1 değeri de bir monitör için oldukça iyi bir değer, bunun şu an için bir eksiklik yaratmadığı kanısındayım.Haa 700:1 için 250Ytl ye değer mi? Kesinlikle ki hayır.

300cd-250cd Parlaklık Farkı
    Değer farkı kendini hissettirmiyor, bu monitördeki 250cd de gayet makul bir değer.

Gelelim monitörümüze.

AG NEOVO F-419

Ekran Boyutu 19''
    Görülebilir Alan 19''
    MVA Panel
    16.7m renk
    Parlaklık 250cd/m2 (Typical)
    Kontrast Oranı 500:1 (Typical)
    Tepki Süresi 12ms
    Görülebilir Açı (H/V) 140o / 130o (Minimum)
    Giriş Sinyali Analog, Dijital ( DVI )
    Maksimum Çözünürlük SXGA 1280 x 1024
    Giriş Çıkış Analog+DVI
    Boyut 422 x 412 x 200mm
    Ağırlık 6.5Kg
    3 Yıl Garanti

Ürün basit bir kurulum yapsında.L72s de karşılaştığım vidalama, çok parça montajı gibi bazı zorluklarla karşılaşmadım.Kolayca kurdum.Ürün iki parçanın birbirine geçmesiyle ayakta durduğundan ve panelin büyüklüğünden masaya üstüne konduğu zaman biraz sallantıda, ellemezseniz sorun yok tabi.

Ürünün Dvi ve Analog bağlantoları yanyana.Kutudan her iki bağlantı içinda kablo çıkıyor, bu önemli bir artı.Bağlantıyı yaptıktan sonra bir kapakla kablo görüntüsünü kapatabiliyosunuz.

Ürünün bir eksiği, yükseklik ayarının olmaması.Ama bu özellik bir çok Lcd de yok.Ürünün eğim ayarı da resimde ki gibi yeterli düzeyde.

Ürünün malzemesi ve tasarımı gayet sade ve başarılı.Üzerinde ucuz ve gereksiz hoparlörler yok.Bu da maliyete olumlu bir etken.
    Resim karanlık da olsa bir masaüstü görüntü koymadan da olmazdı.

Ortam Testleri:

Ofis:
    Parlaklık ve kontrast gözü rahatsız etmiyor.Yazılar keskin ve rahatlıkla okunabiliyor.Renkler çok canlı, dolayısıyla resim ve grafiklerde.Ofis ortamında kullanacaklar için daha iyisine ve pahalısına gerek yok dediritiyor.

Oyun:
    Beni en çok korkutan bu ortamdı tabi.İlk işim tepki hızını test etmek oldu.Kurulu oyunlar; Half Life2, FEAR, Fable ve Pes5 sorunsuz geçti testi.Tüm oyunları 1280x1024 ideal çözünürlükte oynadım ve kontrastın diğer monitörüme oranla düşük olması dışında monitörden kaynaklanan hiçbir sorun gözüme çarpmadı.

Film:
    Dvd ve divx filmleri izlediğim monitör çok yakından izlendiğinde Lcd lere has klasik hafif karıncalı bir görüntü vermekte.Digital uydu, analog tv testlerinde de aynı durum geçerli.Uzaktan izlendiğinde tamamen sorunsuz.Karanlık yerleri, Crt'ye oranla, aydınlatmadan ötürü tam yansıtamamakta, biraz parlak kalmakta, tabi yine bu bir çok Lcd de mevcut.

NOT:Testlerde puanlama yapmadım.Neye göre, Crt'ye göre mi, hızlı veya pahalı bir Lcd ye göre mi, puanlama yapılacağı meçhul çünkü.Kafanızda puanı siz belirleyin.

Ürünün bence en önemli özelliği bir MVA panele sahip olması.Bilindiği gibi piyasada bir çok Lcd'de üreticilere daha ucuza mal olan TN panel kullanılmakta.Bu paneller daha yüksek hızlara çıkabilse de 16.2m renk gösterebilmesi en büyük eksileri.MVA paneller ise 16.7m renk göstermekte.

Ürünün görüş açıları çok geniş değil, ama bu da sorun yaratacak düzeyde değil, rahatsız etmedi beni.Uzaktan ailecek film izleyebilirsiniz, sorun olmaz.

Ürünü aldığımda ilk iş teknik servise girip ölü pixel araştırması yapmak oldu.Yabancı sitlerde bu monitörlerde ölü pixellerle karşılaşan sayısı çok fazla değil.Bu olumlu bir unsur.Bende de çıkmadı.L72s imde 1 adet vardı, çok da sorun olmuyodu aslında ama, insan, zor ama, herşeyin kusursuz olmasını da bekliyor açıkçası.

Ürünle ilgili yabancı sitelerdeki kullanıcı yorumları:
    http://secure.newegg.com/NewVersion/FeedBack/CustratingReview.asp?item=N82E16824163115
    http://stores.tomshardware.com/rating_getprodrev.php/product_id=9157058/id_type=M//

17" Lcd alacakların bu yazıyı dikkatle okuyup karar vermeden önce tekrar düşünmelerini öneririm.Niye 17" fiyatına Dvi'lı bir 19" Lcd'niz olmasın, hem de aynı fiyata.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaVa -- 23 Şubat 2006 11:57:22 >

• Hyundai L72D daha iyi bir monitör. Fiyatı da yaklaşık 300$.
  • Bu 19" dikkat edersen, Hyundai 17".
  • bence fiyat fena değil.
  • bence fiyat fena değil.
  • baya ucuz geldi bana ilginçç...Ama ben 19 filips görmüş iş yerinden ark.oda 660 milyonmus..O daha iyi bir seçim olmazmıydı..Tam modelini bilse bende yazıcamda oda bilmio..
  • philips 190s6fs teknosada 599 ytl
  • görülebilir açıları düşük,12ms çok iyi bi değer değil.

yani film ve oyun gibi uygulamalar için pek iyi bi seçim sayılmaz.

parlaklık ve kontrast normal düzeyde.

devamlı 2d kullananlar için fiyat avantajından dolayı seçilebilir.
  • bence fiyatına göre oldukça iyi ...

daha ne olsun ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: atoprak

bence fiyatına göre oldukça iyi ...

daha ne olsun ...

+1
  • Monitörü aldım.
    İlk izlenimim, kesinlikle kaliteli bir monitör olması.
    Daha önce de bir çok farklı Lcd denemem olduğundan, tek düşüncem bu ürünün inanılmaz-bir fiyat performansa sahip olduğu.
    İzlenimlerimi en kısa zamanda bir başlık altında toplayacağım.
  • Ürünün incelemesini yaptım, 17 veya 19 inc Lcd alacaklara duyurulur.
  • teşekkürler kardes
    müthiş bir calısma
    tebrikler!!!
    ben bu ag neovonun 17'' ini almayı dusunuyordum
    240+kdv
    e bi 60 dolar daha verip bunu almak daha mantıklı geliyor bana şimdi
  • çok güzel anlatmışın olayı bu gibi incelere çok kişinin ihtiyacı var...çok teşekkürler...
  • AG ne mal'ı ? Yan üretim mi, gerçek marka mı ?
  • AG Neovo Hollanda firması, yan üretim falan değil.
    Daha çok Amerika ve Çin bu firmanın ürünlerini kullanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TaVa

AG Neovo 19" F-419 Dvi İncelemesi:

1 hafta öncesine kadar Hyundai 17" L72S kullanıcısıydım.Bu monitör ilk Lcd monitörümdü ve 1 aylık bir araştırmadan sonra bunda karar kıldım.Beni gerçekten özellikle keskinli ve parlaklığıyla çok memnun eden bir monitör oldu.Ancak boyutlarının küçüklüğü ve Dvi çıkışının olmaması eksikleriydi.

Yaklaşık 6 aydır Lcd leri yakından takip etmekteyim.Öncelikle AG Neovo'yu almadan önce Hyundai 19" L90D+ almaya kararlı olduğumu belirteyim.Bir çok ödülü olan ve oyuncularında ilk tercihleri arasında yer alan bu monitör beni de oldukça cezbetti.Görüş açılarının dar ve malzeme kalitesinin biraz basit olması dışında tamamen kaliteli bir panel.Ancak her güzelin de bir fiyatı var, ürün 770Ytl civarında.

Tam bu sıralarda dikkatimi AG Neovo 19" F-419 çekti.Bu firmayı duymuş ve üstünkörü bir araştırma da yapmıştım daha önceden.Özellikle Amerika'da çokça tercih edilen, uygun fiyatlara verdiği kaliteyle kendinden söz ettiren bir firma olduğunu bir çok yabancı siteden öğrendim.

Tercihimin yavaş yavaş bu ürüne kayma nedeni tamamiyle duygusal aslında ama bu duygusallık da az değil tam 245Ytl.
    Hyundai: 768Ytl
    Ag Neovo: 523Ytl
    (Aşağıdaki linklerde ürünlerin 12 taksitli fiyatları mevcut.)
    http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=1405
    http://www.gigatek.com.tr/taksit.php?id=1578

Peki bu fiyat farkına nelerden ödün veriyoruz onlara bakalım:

8ms-12ms farkı
    Sağlam bir oyuncu olduğumdan başta Lcd'ler hem çözünürlük hem de tepki hızlarıyla pek cazip gözükmüyordu.Şu an bile bir çoğumuz bunu böyle görmekteyiz ama malesef yanılıyoruz.
    Lcd'ler şu anda 12 ms tepki süresi ve altında ürünlerle rahatlıkla oyun oynanabilecek düzeydeler, bundan kimsenin şüphesi olmasın.Yani 8ms den 12ms e çıkmanın aslında pek de farketmeyeceğini düşündüm, monitörü kullandıkça da araştırmalarımın beni yanıltmadığını gördüm.Aradaki 4 ms için 250Ytl ye değer mi?Tabiki hayır.

700:1-500:1 Kontrast Farkı
    Kontrast farkı gerçekten belirgin.L72s kullanmış biri olarak farkı görebiliyorum.Ancak 500:1 değeri de bir monitör için oldukça iyi bir değer, bunun şu an için bir eksiklik yaratmadığı kanısındayım.Haa 700:1 için 250Ytl ye değer mi? Kesinlikle ki hayır.

300cd-250cd Parlaklık Farkı
    Değer farkı kendini hissettirmiyor, bu monitördeki 250cd de gayet makul bir değer.

Gelelim monitörümüze.

AG NEOVO F-419
    Ekran Boyutu 19''
    Görülebilir Alan 19''
    Parlaklık 250cd/m2 (Typical)
    Kontrast Oranı 500:1 (Typical)
    Tepki Süresi 12ms
    Görülebilir Açı (H/V) 140o / 130o (Minimum)
    Giriş Sinyali Analog,Dijital ( DVI )
    Maksimum Çözünürlük SXGA 1280 x 1024
    Giriş Çıkış Analog+DVI
    Boyut 422 x 412 x 200mm
    Ağırlık 6.5Kg
    3 Yıl Garanti

Ürün basit bir kurulum yapsında.L72s de karşılaştığım vidalama, çok parça montajı gibi bazı zorluklarla karşılaşmadım.Kolayca kurdum.Ürün iki parçanın birbirine geçmesiyle ayakta durduğundan ve panelin büyüklüğünden masaya üstüne konduğu zaman biraz sallantıda, ellemezseniz sorun yok tabi.

Ürünün Dvi ve Analog bağlantoları yanyana.Kutudan her iki bağlantı içinda kablo çıkıyor, bu önemli bir artı.Bağlantıyı yaptıktan sonra bir kapakla kablo görüntüsünü kapatabiliyosunuz.

Ürünün bir eksiği, yükseklik ayarının olmaması.Ama bu özellik bir çok Lcd de yok.Ürünün eğim ayarı da resimde ki gibi yeterli düzeyde.

Ürünün malzemesi ve tasarımı gayet sade ve başarılı.Üzerinde ucuz ve gereksiz hoparlörler yok.Bu da maliyete olumlu bir etken.
    Resim karanlık da olsa bir masaüstü görüntü koymadan da olmazdı.

Ortam Testleri:

Ofis:
    Parlaklık ve kontrast gözü rahatsız etmiyor.Yazılar keskin ve rahatlıkla okunabiliyor.Renkler çok canlı, dolayısıyla resim ve grafiklerde.Ofis ortamında kullanacaklar için daha iyisine ve pahalısına gerek yok dediritiyor.

Oyun:
    Beni en çok korkutan bu ortamdı tabi.İlk işim tepki hızını test etmek oldu.Kurulu oyunlar; Half Life2, FEAR, Fable ve Pes5 sorunsuz geçti testi.Tüm oyunları 1280x1024 ideal çözünürlükte oynadım ve kontrastın diğer monitörüme oranla düşük olması dışında monitörden kaynaklanan hiçbir sorun gözüme çarpmadı.

Film:
    Dvd ve divx filmleri izlediğim monitör çok yakından izlendiğinde Lcd lere has klasik hafif karıncalı bir görüntü vermekte.Digital uydu, analog tv testlerinde de aynı durum geçerli.Uzaktan izlendiğinde tamamen sorunsuz.Karanlık yerleri, Crt'ye oranla, aydınlatmadan ötürü tam yansıtamamakta, biraz parlak kalmakta, tabi yine bu bir çok Lcd de mevcut.

NOT:Testlerde puanlama yapmadım.Neye göre, Crt'ye göre mi, hızlı veya pahalı bir Lcd ye göre mi, puanlama yapılacağı meçhul çünkü.Kafanızda puanı siz belirleyin.

Ürünün görüş açıları çok geniş değil, ama bu da sorun yaratacak düzeyde değil, rahatsız etmedi beni.Uzaktan ailecek film izleyebilirsiniz, sorun olmaz.

Ürünü aldığımda ilk iş teknik servise girip ölü pixel araştırması yapmak oldu.Yabancı sitlerde bu monitörlerde ölü pixellerle karşılaşan sayısı çok fazla değil.Bu olumlu bir unsur.Bende de çıkmadı.L72s imde 1 adet vardı, çok da sorun olmuyodu aslında ama, insan, zor ama, herşeyin kusursuz olmasını da bekliyor açıkçası.

17" Lcd alacakların bu yazıyı dikkatle okuyup karar vermeden önce tekrar düşünmelerini öneririm.Niye 17" fiyatına Dvi'lı bir 19" Lcd'niz olmasın, hem de aynı fiyata.

Saygılarımla...

Hayırlısı olsun hocam Resimler ve yazılar reklama kurban gitmesin diye böyle yaptım rahat rahat incelerim artık...

• quote:

Orjinalden alıntı: trulli

görülebilir açıları düşük,12ms çok iyi bi değer değil.

yani film ve oyun gibi uygulamalar için pek iyi bi seçim sayılmaz.

parlaklık ve kontrast normal düzeyde.

devamlı 2d kullananlar için fiyat avantajından dolayı seçilebilir.

Görülebilir açı yüzünden HS95DB ile bu model arasında gidip geliyorum zaten. Ancak 12 ms ortalama bir değer. Yani 4ms olsa film seyretme zevki sıfıra düşecek, oyunlar coşacak. 16 olsa dvd keyfi ağır basacak oyunlarda ortalama olacak. 25 ms leri saymıyorum bile zira oyundan keyif almak mümkün değil. Yani bu neticede bir tercih meselesi. Film ve oyunlar için aynı derecede zevk veren bir ürüne malesef rastlamadım. En azından incelediğim 26 LCD modeli arasında yok.

• Someone dediklerin doğru ama hele ki Sony nin Hs95b sine 250ytl daha fazla vermeye emin ol değmez.Hs75b ve 8ms modelini kurdum ve kullandım, bu monitörden farklı bir özellik emin ol bulama<sın verdiğin paraya yazık olur.
  • fiyatına göre baya ii mönitör
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.