- x
ICRALIK.COM'DAN TASIT ALMAK
111 Cevap72083 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

86 Mesaj
28 Ocak 2011; 23:26:28 

Merhaba ,

Nette ikinci el arac sitelerinde sikca adina rastladigim www.icralik.com uzerinden tasit alma tecrubesi olan varsa paylasirsa sevinirim.

1259 Mesaj
28 Ocak 2011; 23:42:07 

Arkanız yoksa pek tavsiye etmem.

86 Mesaj
29 Ocak 2011; 0:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Arkanız yoksa pek tavsiye etmem.

Merhaba ,

Bu yorumu ihalelere tek basima girmemem durumu icin mi yaptiniz? Yoksa bahsettigim site de bu tarz sorunlar mi oluyor?

4109 Mesaj
29 Ocak 2011; 1:37:04 

Hiç uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CouragePapillon -- 29 Ocak 2011; 1:38:15 >

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

1873 Mesaj
29 Ocak 2011; 1:54:35 

ağlayanın malı gülene yaramaz demişler boşverin hiç bulaşmayın

8632 Mesaj
29 Ocak 2011; 1:57:58 

açıkçası o işlerin mafyası var hocam.. gerek yok bulaşma!

7535 Mesaj
29 Ocak 2011; 1:58:40 

2009 7.30ld 270 binden düşüp 112 bine satılmış. pehh alan yaşadı.

/Kingston HyperX 4x1GB 1066MHz CL5 1.98v (D2/1GN)/
/Seagate 500GB-32MB 7200.11 SD1A/WD Caviar Blue 500GB-16MB AAKS/Freecom 500GB External/ Seagate Expansion 500GB External/LG 22x DVD-RW/
/HP S2331 23" DVI-D/Philips A 5.100 - 5+1 Home-Theater System 80W @2002/Sennheiser HD407/

4109 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:04:48 

112 bine alan 60bin bi yere 60 bin bi başka yere veriyordur. ona da 230 240 a geliyordur . belki daha fazla.

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

7535 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:21:19 

icra ile insanların gözünü korkutmanın manası yok. tamam bu işlerde mafya vs. olabilir. ama 7.30ld alıpta , çok zengin olupta icraya düşene acımam şahsen. ucuzsa ve alma imkanı varsa neden alınmasın. biraz para koklatmak gerekiyor tabi o işler içinde

/Seagate 500GB-32MB 7200.11 SD1A/WD Caviar Blue 500GB-16MB AAKS/Freecom 500GB External/ Seagate Expansion 500GB External/LG 22x DVD-RW/
/HP S2331 23" DVI-D/Philips A 5.100 - 5+1 Home-Theater System 80W @2002/Sennheiser HD407/

6367 Mesaj
29 Ocak 2011; 2:50:42 

quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

icra ile insanların gözünü korkutmanın manası yok. tamam bu işlerde mafya vs. olabilir. ama 7.30ld alıpta , çok zengin olupta icraya düşene acımam şahsen. ucuzsa ve alma imkanı varsa neden alınmasın. biraz para koklatmak gerekiyor tabi o işler içinde

Aynen kimseye yar etmezler oyle kolay kolay

86 Mesaj
29 Ocak 2011; 11:01:15 

BMW, Mercedes, Audi gibi luks araclari almak zormus onu bende okumustum ama bu tarz sitelerin cogalmasi ve avukatlarla ihaleye girmeleri bu durumu biraz degisirmis en azindan orta sinif araclarda...

Ah'li mal kismina ben de katilmiyorum... sonucta bu araba satilmaz ise her gecen gun borclari artiyor ve biz son kullanicilar genelde mafyaya gore daha yuksek fiyta aliyoruz dolayisi ile borcu olanin isine geliyo...

Benim merak ettigim konu, araclari ihale oncesi beyin, boya, aracin ici, yuruyen aksami ile kontrol ettirdikleri ve bize bilgi verdiklerini soyluyorlar. Bunu acaba gercekten yapiyorlarmidir. birde ihale sonrasi kazanirsak islemler gercekten sorunsuz halloluyormudur.... ve en onemlisi gercekten ucuza mal oluyor mu?

5625 Mesaj
29 Ocak 2011; 11:11:07 

Benim bildiğim icradan.com diye bir site var.İşlerini düzgün yaptıklarını düşünüyorum,avukatlar çalışıyor diye biliyorum.Belki araba değil ama ev vs. alınabilir.Arabada expertiz işi zor.Expertiz yapılırken sağlam olsa bile,iş bitince emanette arabadan elektronik aksam yürütebilirler.
Ağlayanın malı düşüncesine katılmıyorum.Neticede ihaleye kimse girmezse zor durumda olanların malı daha ucuza gider,asıl bu taraftan bakmak lazım.Ne kadar talipli olursa mal o kadar pahalı gider.

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

7002 Mesaj
29 Ocak 2011; 12:03:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Ayktcan

ağlayanın malı gülene yaramaz demişler boşverin hiç bulaşmayın

O mal satılmazsa ağlayan kişi bu sefer kan ağlamaya başlıyor haberin var mı

7535 Mesaj
29 Ocak 2011; 23:50:54 

ama şöyle bir olay daha var. amcam ve arkadaşı cem uzan ın 2005 yılında satışa çıktığı araçlarını almak için ihalaye girmişti. orta sınıflardan almak kaydıyla biraz komisyon(!) verip aracı almışlardı.

cem uzan ah etse ne yazar, ama ncap 5 yıldızlı 2.0 136 bg laguna , simli siyah , deri koltuklu... 4 kişi ile yolculuk yaparken 120 km hızla kaza yaptılar bir tek kendileri sağlam çıktılar. herhangi bir arabayla o kazadan kurtulmaları çok zordu.

361 Mesaj
30 Ocak 2011; 2:59:59 

1.000 tl ye 2010 Mazda 3 görmüştüm Alengirli işler bunlar.

1586 Mesaj
30 Ocak 2011; 7:10:26 

bu işte mafya var diyenler hayatında kaç kere ihaleye giripte mal aldı acaba?

Ben söyliyim... Hiç. Ancak işkembeden atarlar

İhale sırasında salon güvenlik görevlisi ve kameralarla izlenmektedir.

Git gir kardeşim peşinatını salon başkanına ver teklifini söyle çık. alırsan alırsın. Ancak orda bu işi meslek haline getirmiş tipler var sende salonlarda sık görülmeye başlarsan dikkat çekersin olay bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 30 Ocak 2011; 7:13:01 >

613 Mesaj
30 Ocak 2011; 9:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

Git gir kardeşim peşinatını salon başkanına ver teklifini söyle çık. alırsan alırsın. Ancak orda bu işi meslek haline getirmiş tipler var sende salonlarda sık görülmeye başlarsan dikkat çekersin olay bu kadar basit.

Bu bahsettiğin salon için geçerli. Dışarda ne olacağının garantisi yok

Yapacak hiçbir şey kalmadığında, hiçbir şey yapmamak en iyisidir. Sonra hayal etmeye devam etmek gerekir. Sırf hayatın bir anlamı kalsın diye.

5063 Mesaj
30 Ocak 2011; 9:23:56 

Benim bu işi yapan,sırf bu işten para kazanan,icradan araç alıp satan bir müşterim var.Öncelikle mafya olayı doğru onu belirteyim,oraya gittiğinizde önünüzü kesiyorlar para(haraç)istiyorlar.Belli bir bedel öderseniz istediğiniz aracı almanızı bile sağlıyorlar.Yalnız işin kötü yanı bu değil,almak istediğiniz aracın boya ve mekanik sıkıntıları hakkında hiçbir fikir sahibi olamıyorsunuz,tamamen şansınıza kalmış.Çoğu aracın anahtarı dahi yok,kaputun altında bir motor olduğu bile şüpheli..Aldığınız araçtan 5.000 zarar da edebilirsiniz,5.000 kar da,tamamen şans..Ah'lı mal konusuna ise girmiyorum bile..

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Highline DSG Şeker Beyazı

6112 Mesaj
30 Ocak 2011; 10:19:06 

satış tarihi pazartesi belli olacak araç kaç günde satışa çıkıyor bilen var mı ?

2009 520D E60 SİYAH
2012 VW CADDY 1.6 TDI
2013 Kia RIO Hb 1.25 FANCY
Sadece camlar değil , hayatım film ... ;)

8632 Mesaj
30 Ocak 2011; 11:17:00 

quote:

genelleme yapma!

artı orada aracı aldıktan sonra salondan dışarı çıkınca 10mt yürüyebiliyor musun bakalım bir dene istersen!?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechZone -- 30 Ocak 2011; 11:19:13 >

514 Mesaj
31 Ocak 2011; 1:29:01 

benim bir akrabam alıyor icradan araba para yedirmeden asla alamazsanız kaba kuvvet olmasa bile arabanın fiyatını yükseltip size yar etmezler .

ya ihaleye girmeden para yedireceksiniz yada birileri ile ortak yapıcaksınız bu işler yedirmeden olmaz . Oldu da ihaleden araba aldınız sonra arabayı nasıl teslim alacagınız muamma .

rentacar bi arkadasım ın olayı ; 2010 kasım ayında pert olmuş kendi kredili arabasını ihaleden satın almaya çalışırken ihaleye 5 kişi daha girdi 8 bin liraya almayı planladıgı arabayı 13.500 tl ye aldı oda 100 er lira para vererek oldu araba focustu ondan 100 lira aldılar adam başı lüks arabalarda rakamlar cok daha fazla ucuyordu bu pertlik bir arabada böyleyse digerlerinde nasıldır bi düşünün .

ağlayanın malı gülene yararmaz sözüne kısmen katılıyorum . (bu araçlar satılmazsa araçlara el koymak yerine borçlarını ödetmek için bir yaptırım uygulanabilir . icradan daha düşük ücretle satılacagına esnafa daha karlı satılabilir . borçluyu daha fazla sıkıntıya sokup 100 liralık malı 60 lira olursa bu yükün altından kalkamaz kaldı ki arabayı en az 1 yıl yatırıyorlar otopark parası avukat parası harçları derken iyice zarar bu tip işlerde cogu avukat art niyetli davranıyor . )

birde şu yönden bakmak gerek arabaları ile iş yapan firmaların arabalarını haczettemek bu işleyen sistemini bozmak ne kadar dogru . kişinin borcunu ödemesi için çalışması lazım çalışması içinde alternatifler sunulmalı .

Söylediklerim borcunu ödemek isteyen iyi niyetliler için geçerlidir .

1873 Mesaj
31 Ocak 2011; 1:36:58 

birde şöyle bir durum var mesela ihaleye 10 kişi giriyor herkes yavas yavas arttırıyor baskaları arttırdıkça sende gaza geliosn arttıyorsun diğerleride senin gibi gazageliyor arttıyor sonuç olarak araç yine normal piyasa fiyatına geliyor tecrübeyle sabittir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2011; 1:50:00 

quote:

Aynisini yazmak için girmiştim hay ağzına sağlık. Millet amma da meraklı ayni kulaktan dolma şeyi yazmaya ve başkasının deneyimini kendi gerçeği yapmaya. Boş bir milletiz vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soylukan -- 31 Ocak 2011; 1:51:21 >

557 Mesaj
31 Ocak 2011; 1:55:01 

Peki bu araçların anahtarları oluyor mu? Servise aracı çekici ile götürüp bunun camını kırın kilidini açın bana yeni anahtar yapın desek yapmazlar herhalde.

11050 Mesaj
31 Ocak 2011; 2:22:05 

quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

Ağlayanın malı düşüncesine katılmıyorum.Neticede ihaleye kimse girmezse zor durumda olanların malı daha ucuza gider,asıl bu taraftan bakmak lazım.Ne kadar talipli olursa mal o kadar pahalı gider.

Ne kadar talipli olursa olsun mal o kadar pahalı gitmiyor.

1. artırmada malın muhammen bedelinin yaklaşık %60 bedeli ve satış-paylaştırma giderlerine satılması gerekir.
Şayet satılmazsa bu sefer 2. artırma yapılır ve malın muhammen bedelinin %40 bedeli ve satış-paylaştırma giderlerine satılması gerekir.

İhalelere girenler de genelde bunu bildiklerinden ilk artırmada yeterince miktarı vermezler;mal 2. artırmaya kalır.2. artırmada da %40 değerine gider..

Zaten bunu bilmeyen verir durur yüksek teklifi..Onun haricinde ihaleye girenlerin %99'u;malı %40 değerine almaya çalışıyor..

100 milyarlık Mercedes satışa çıksa bunu ilk artırmada 60 milyara kimse almak istemez ikinci artırmada 40 milyara almak varken..

quote:

Orijinalden alıntı: mszehir

birde şu yönden bakmak gerek arabaları ile iş yapan firmaların arabalarını haczettemek bu işleyen sistemini bozmak ne kadar dogru . kişinin borcunu ödemesi için çalışması lazım çalışması içinde alternatifler sunulmalı .

Bu durumda mal üzerinde emek mi fazla yoksa sermaye mi fazla ona bakılıyor.Örneğin bir taksicinin taksisini haczedebilirsiniz.Çünkü taksicinin taksisi üzerinde emeğinden çok sermayesi vardır ve bunun haricinde de gidip başka bir takside çalışabilir.
Sizin verdiğiniz örnekte de bu durum söz konusu.Her ne kadar arabayla iş yapıyor olsalar da sonuçta arabaların üzerinde sermaye unsuru daha fazla.Haczederler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 31 Ocak 2011; 2:28:20 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2011; 17:29:04 

bu tarz sitelerden piyasa fiyatının altında arac sahibi olabılırsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvtmor -- 21 Eylül 2011; 10:00:00 >

1462 Mesaj
28 Nisan 2011; 11:36:48 

quote:

Orijinalden alıntı: lvtmor

evet bende ıcralik.com uyesıydım ama zanedıldıgı kadar kolay degıl arac almak adamların ekıbı var ama sana arac hakkında dogru duzgun bılgı vermıyolar yatırdıgım temınatları gununde alamıyodum artık guvenım kalmadı ıcın uyelıgımı ıptal ettırdım ama o da problem oldu cunku para ıadesını yapmadılar hemen baska sıteye uye oldum su an gayet mennum

bende icramatik e üye oldum ,ankara sincanda ihaleye girecegimde nasıl olacak anlatırsan sevinirim ,boş gitmeyelim dimi

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

51 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:16:34 

bende üye olup araç almayı düşünüyorum akadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim sitelerin işlevselliği hakkında mafya bozuntusu kısmına girmeyin gerekirse 500 kişi ile de gideriz salona özellikle lüks araç alımı ve araçların sağlamlığı hakkında tecrübesi olanlar yazsın lütfen 80000 tl var piyasadan alabileceğim Range yerine icradan 2006 2007 Range gelir diye düşünüyorum

3186 Mesaj
1 Temmuz 2011; 9:09:41 

?

xepfkli...

4275 Mesaj
1 Temmuz 2011; 9:17:01 

bi girin bakalım nasıl oluyormuş bizede yazın...

14628 Mesaj
1 Temmuz 2011; 9:56:17 

elbet girersin dostum ama oraya gidince adamlara diyeceksin bu işin ehli kimdir burada

bu arabayı almama kim yardımcı olacak

biraz para vereceksin %10'u ver mesela

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

3741 Mesaj
1 Temmuz 2011; 10:06:14 

yazık yahu.

buralara düşecek kadar aleni olmuş. mafya, haraç, yol kesme, para isteme...

açıkça biliniyor, forumlara kadar düşmüş, kimse bir şey yapmıyor..

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

2196 Mesaj
1 Temmuz 2011; 11:12:46 

Türkiye'de araç satışlarının büyük bir kısmını zaten para ihtiyacı olan ya da hacizden kaçınan insanların otomobilleri oluşturuyor. Kimse kendisini kandırmasın 100 bin liralık bir otomobili 40 bin liraya satın alma fırsatı bulsanız elinizde paranız varsa bunu fırsat olarak görürsünüz, bu noktada vicdanlı görünmek gerçekçilikten uzak kalıyor malesef.

İcra satışları ise Türkiye'de hukuksuzlugun hatta hukukun da dahil edildigi kokuşmuşlugun bambaşka bir boyutu, yediemin har(a)cı, aracı haracı, avukatların ve hukuk müşavirliklerinin göz yumma bedeli gibi bir sürü kıstası ekleyince aslında ucuz araç satın alamıyorsunuz. Bu işi ticarete dökenler bir aracı begendi ise sizin o aracı ucuza alabilme şansınız yok, inada bindirip rayiç bedelinden alsanız dahi (ki böyle oluyor) yediemin deposu size tepkisini araca zarar vererek ortaya koyuyor.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

3186 Mesaj
1 Temmuz 2011; 16:32:34 

Benim anladığım;

Bunun önüne ancak şu şekilde geçilir, icralık olan kişinin malının değeri kendi değerinde sayılırsa, artık icralık araçların fiyatları düşük olacak diye birşey olmaz. Tamamen bunun önüne geçilmiş olunur.

Demekki icralık olan birisinin ~60 000liralık arabası, icra için ~20 000 lira olarak sayılıyor. Sonra icra müdürlüğüde bu araçları açık arttırma ile satıyor. 40 000 liraya satıldı diyelim, kimlerin ne kazandığı ortada.
Hem icra müdürlüğü haksız yüksek kazanç sağlıyor, hemde alanlar çok ucuza alıyorlar.

Açık arttırmalara zaten galeri sahipleri katılıyormuş, tüm araçları galeriler ucuza alıp, galeride satıyorlarmış.

xepfkli...

7962 Mesaj
1 Temmuz 2011; 16:44:40 

Valla işin vicdani boyutu var, ancak zamanında kendi arabası haciz ile zorla elinden alınmış biri, böyle bir yerden "çekinmeden" araç satın alacaktır.

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

44 Mesaj
1 Temmuz 2011; 17:47:21 

bu kadar hukuksuz uygulamayı herkes biliyor ama kimse engellemiyor!!! bu ülkede haramilerin saltanatı ne zaman bitecek acaba?

10734 Mesaj
1 Temmuz 2011; 17:53:00 

Sakat işler, uğraşılmaz, orada aracı almaya kafasına koyan kişi sizin yanınıza gelip sizi ikna eder. İkna olmanız sizin yararınızadır,pek uğraşmak istemessiniz. Tabi ben illa uğraşacağımda diyebilirsiniz...

20 Mesaj
25 Ağustos 2011; 14:23:41 

http://finanshaber.myne...-sonra-patron-oldu/5924

Mafya kalmadı artık diyor yazıda.

779 Mesaj
22 Ocak 2012; 16:50:33 

alabilen oldumu arkadaşlar

808 Mesaj
22 Ocak 2012; 17:00:43 

Babamın patronunu icralık 3 tane s500 mercedes aldığı için vurmuşlardı. Önceden uyarmışlar kendisini ama dinlememiş üç aracıda almıştı. 2 gün sonra tek kurşunla öldürdüler. Allah rahmet eylesin.

Mitsubishi Club Turkey | www.mitsubishiclubturkey.com

2769 Mesaj
22 Ocak 2012; 17:21:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Janissary.

Babamın patronunu icralık 3 tane s500 mercedes aldığı için vurmuşlardı. Önceden uyarmışlar kendisini ama dinlememiş üç aracıda almıştı. 2 gün sonra tek kurşunla öldürdüler. Allah rahmet eylesin.

2011 Renault Megane 1.5 Dci 85 HP otantik

3650 Mesaj
22 Ocak 2012; 17:27:46 

izlemek amacıyla bi gidin. atıp tutmayla olmaz.ztn etrafınızdaki tiplerden ne olduklarını anlarsınız. ona göre ugrasıp ugrasmazsınız.
çok film izleyen üyelerde var burda belli :)

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

61 Mesaj
22 Ocak 2012; 17:44:03 

quote:

Leyla İle Mecnun Dizisi Tutkunları

10 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:22:22 

Bakın su ana kadar icradan araba alan bir tek kisi daha yazmadi. Herkes bir tanidiginin basina geleni yazmis, bir mafyadir tutturmus... Arkadaslar gidin ve katilin ki, adamlarin arabasi degerine yakin satilsin ve ona yar olsun ki size de yar olabilsin. Mafyayi biz kendimiz yaratiyoruz. Baskalarinin sirtindan gecinmeyi aliskanlik haline getiren asalaklara prim vererek yaratiyoruz. Yok artik böyle seyler... Size bu yonde istek ve arzusunu belirten birini gordugunuz, hissettiginiz anda sikayet edin, "IMDAT POLIS" diye bagirin, gerisini düsünmeyin, bakin neler oluyor. Disari cikinca basiniza ne mi gelecek? Berenizi takin, iyi giyinin üsümeden evinize gidin... Hic merak etmeyin, tecrübeyle sabittir.

3 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:19:24 

Bu siteden arac satin alan yok mu? Icralik.com hersey cok kolay ve puruzsuzmus gibi anlatiyor hizmetlerini ancak ben emin olamiyorum. Ahli mal konusuna katilmiyorum. Arac artik oraya dusmusse onun en iyi fiyata satilabilmesinin borcluya yarari olacagini dusunuyorum.

Tereddut ettigim konu aracin ne durumda teslim edilecegi. Yeni model araclarin bile hasat durumda teslim edildigini okudum. Bu konuda tecrubesi olan varsa paylasirsa cok sevinirim

2891 Mesaj
21 Şubat 2012; 22:25:01 

quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

ama şöyle bir olay daha var. amcam ve arkadaşı cem uzan ın 2005 yılında satışa çıktığı araçlarını almak için ihalaye girmişti. orta sınıflardan almak kaydıyla biraz komisyon(!) verip aracı almışlardı.

cem uzan ah etse ne yazar, ama ncap 5 yıldızlı 2.0 136 bg laguna , simli siyah , deri koltuklu... 4 kişi ile yolculuk yaparken 120 km hızla kaza yaptılar bir tek kendileri sağlam çıktılar. herhangi bir arabayla o kazadan kurtulmaları çok zordu.

Demekki neymiş ..
cem uzanın ahı tutmuş

micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz

3198 Mesaj
21 Şubat 2012; 22:36:12 

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Benim bu işi yapan,sırf bu işten para kazanan,icradan araç alıp satan bir müşterim var.Öncelikle mafya olayı doğru onu belirteyim,oraya gittiğinizde önünüzü kesiyorlar para(haraç)istiyorlar.Belli bir bedel öderseniz istediğiniz aracı almanızı bile sağlıyorlar.Yalnız işin kötü yanı bu değil,almak istediğiniz aracın boya ve mekanik sıkıntıları hakkında hiçbir fikir sahibi olamıyorsunuz,tamamen şansınıza kalmış.Çoğu aracın anahtarı dahi yok,kaputun altında bir motor olduğu bile şüpheli..Aldığınız araçtan 5.000 zarar da edebilirsiniz,5.000 kar da,tamamen şans..Ah'lı mal konusuna ise girmiyorum bile..

en doğru yorumları yapmışsın. araca bakıp ekspertize götürme gibi bir hakkınız yok. icradan araç alanlar yine içerde tanıdıkları olanlar. bu mafya denilenler de; yed-i emin dediğimiz, icralık araçların konulduğu otoparkçılardır. yed-i emin aracı açar bakar. güzel temizse zaten ya kendi adamlarına aldırır, ya da senden komisyon alır. bazıları aracı ihaleden alsan bile zarar veriririz diye gözünü korkutuyorlarmış.

hepsi maval diyelim. görmeden, ekspertize sokmadan araç alınmaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 21 Şubat 2012; 22:37:46 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

17 Mesaj
28 Şubat 2012; 22:30:43 

Evet ben aldım arkadaşlar.İcralık.com aracılığı ile 2009 model, piyasası 38-39 bin lira olan aracı 31.500 liraya ihale usulü aldım.Bende başlarda çok korkmuştum ama söylenildiği gibi olmadığını gördüm.Şahsen hiçbir ihaleye katılmadım.İcralık.com daki arkadaşlar benim isteklerim doğrultusunda ihaleye girdiler ben de telefonla canlı katıldım. Bütçeme uygun olan aracımı aldım.Tabii ki bu işin komisyon kısmıda var.Site sizin güzel hatırınız için bu işi yapmıyor. Ben özellikle İstanbul içi araçlardan tercihde bulunarak masrafı azaltmayı hedeflemiştim ve bunu da başardım.Ben yaklaşık 1500 TL masraf ödedim.Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Soruları olan arkadaşların sorularını içtenlikle cevaplarım.
Bu arada neden galeriden almayıp ta icradan aldınız diye sorarsanız.Bana denk gelen galericilerin hepsi yalancı ve üç kuruş için kırk takla atanlar olduğu için böyle bir yola girdim ve Allah yüzümüze baktı da sağlam, eksiği olmayan(pardon aracın stepnesini,krikosunu ve bijon anahtarını bulamadım ama olsun)bir araç aldım.

1 Mesaj
9 Mart 2012; 12:15:10 

bende icralık.comdan araç almak istiyorum. ama teretütlerim var siteyle görüştüm vip üyeliklerde araçla ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğimin bilgisini veriyorlar ...sizce sorun yaşarmıyım

14628 Mesaj
9 Mart 2012; 13:00:20 

quote:

şaka gibi resmen ya

insanın değeri yok , acımadan katlediyorlar

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

1285 Mesaj
9 Mart 2012; 13:11:15 

Alengirli işler, bu işin erbabı(mafyavarimsi abiler,otopark mafyaları vs ) olan insanlar arada olmadan hiç bulaşmamak lazım icra olayına

2012 Opel Astra J 1.3 Cdti 95 Hp Enjoy Plus

FENERBAHÇE

2299 Mesaj
9 Mart 2012; 13:27:30 

Araç almak için değilde açık arttırmayı izlemek için katılmak istiyorum aslında.Giriş ücreti vermeden katılamıyorsun galiba izlemeye dimi ?

1107 Mesaj
9 Mart 2012; 13:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ber01kay

Evet ben aldım arkadaşlar.İcralık.com aracılığı ile 2009 model, piyasası 38-39 bin lira olan aracı 31.500 liraya ihale usulü aldım.Bende başlarda çok korkmuştum ama söylenildiği gibi olmadığını gördüm.Şahsen hiçbir ihaleye katılmadım.İcralık.com daki arkadaşlar benim isteklerim doğrultusunda ihaleye girdiler ben de telefonla canlı katıldım. Bütçeme uygun olan aracımı aldım.Tabii ki bu işin komisyon kısmıda var.Site sizin güzel hatırınız için bu işi yapmıyor. Ben özellikle İstanbul içi araçlardan tercihde bulunarak masrafı azaltmayı hedeflemiştim ve bunu da başardım.Ben yaklaşık 1500 TL masraf ödedim.Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Soruları olan arkadaşların sorularını içtenlikle cevaplarım.
Bu arada neden galeriden almayıp ta icradan aldınız diye sorarsanız.Bana denk gelen galericilerin hepsi yalancı ve üç kuruş için kırk takla atanlar olduğu için böyle bir yola girdim ve Allah yüzümüze baktı da sağlam, eksiği olmayan(pardon aracın stepnesini,krikosunu ve bijon anahtarını bulamadım ama olsun)bir araç aldım.

hayirli olsun, kimseye kulak asmayin borclunun derdine derman olmssunuz kesinlikle. ticaretle ugrasmayanlar bi kere temerrude dustunmu cekin yazildimi nelerin basiniza geldigini anlayamaz.

araci kendiniz veya ustaniza gosteremediginze gore bu site aracin durumu icin ekspertiz sagliyor mu?
ihale ilaninda cok detaya girilmiyor cunku.

735 Mesaj
9 Mart 2012; 14:04:10 

Sana bana bırakmazlar icralık malı

♔ BİR ANKARA ÖĞRENCİSİ ♔

1516 Mesaj
9 Mart 2012; 14:13:21 

Tipiniz masumsa tehdit gelir.

Edenlerde uçuk tipler değil apaçi tarzında insanlar.

Galeriler bol miktarda mevcut.

Ben bir kaç kez girdim.

Ters bir tipim(Görüntüde) olduğu için bulaşan pek olmadı ama saf gibi gördüklerinin gözünü korkutuyorlar genellikle.

Benim yanımda 3-4 tur attılar en sonunda "Hayrola birader bişey mi diyeceksin?" dedim "yok abi" cevabı aldım.

Çakal tipler kadar normal insanlarda oluyor.

Mesela son girdiğim ihale de adamlar gaza geldi ve acemiydiler piyasası 20 olan aracı 23 bin liradan aldılar.

Süre bitmese 25 i görecekti hırsları yüzünden.

Bu da icra yoluyla aracı satılan adama büyük bir kıyak oldu.

Sevindim açıkçası 20 bine satamayacağı araba 23 e gitti.

Girmek istiyorsanız korkacak bir şey yok 50-60 bin liralara kadar ters adamlarla denk gelmeniz mümkün değil.

Arkadaşım ev aldı icradan bende girdim gayet sorunsuz bir şekilde hallettik.

Çakallara rastlamadık değil ama dediğim gibi fos adamlar ;)

Eğer girmezseniz çok ucuza araçları kapatıyorlar.

Siz ahlı mal diye duygusal davranıp girmemekle icraya malı düşmüş adama kötülük yapıyorsunuz öldü parasına gidiyor adamın aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D_G_N -- 9 Mart 2012; 14:15:05 >

1107 Mesaj
9 Mart 2012; 14:26:38