Şimdi Ara

Co-op'lu mükemmel zevkli oyun Magicka

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
23.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

25 ocakta yeni bir RPG oyun çıktı Magicka diye. Oyunu kısaca anlatayım: Büyücüsünüz ve elinizde 8 element var bunları bir şekilde karıştırarak saldırı ya da defans büyüsü yapabiliyorsunuz. Oyunda ilerlemeli olarak maceraya devam edebiliyorsunuz. Ya da arena ya çıkıp canavarları tek tek indirebiliyorsunuz. Oyunun en güzel özelliklerinden birisi 4 kişiye kadar oynanabilmesi. İster arenaya çıkın 4 kişi sırt sırta verin dünyaya meydan okuyun, isterseniz macerayı (adventure kısmı) beraber yaşayın.Bu 4 kişi online co-op olabilir veya 1 kişi klavyeden diğer 3 kişi gamepadan olmak üzere 4 kişi aynı PCden olabilir. Hatta steam forumundan okuduğum kadarıyla 2 kişi bir PC diğer iki kişi diğer PC yani 2 PC 4 ark ile de oyun oynanabiliyormuş. Bunu neden yazdım, çünkü lobiye girdiğimde çok Türkiyeden arkadaş bulamıyorum, deneyin gerçekten seveceksiniz, steamden arkadaş olup beraber oynayabiliriz diye düşünüyorum. Oyun steam'de 9.99 dolar. İsterseniz önce demosunu deneyin. (O da steamde) Zaten burda da en çok satan oyun şuan. Bu steamdeki sayfası:

http://store.steampowered.com/app/42910/

http://www.co-optimus.com/game/1584/pc/magicka.html bu sitede de çıktığı günden beri en popüler oyun olarak duruyor.

• Sömestr'dan sonra alabilirim, o zaman oynarız.
    Steam ID: KnightTR
  • kesinlikle çok güzl bende aldım arkdaslarla oynuyoruz . bazı buglar var. ama yıne geyet basarılı bı oyun . goressellık yeterınce kalıtelı olmasada oynanabılırlık super . coop . couch play onlıne ve ingle playerı desteklıo maksumum 4 oyuncu alıyor . öneririm
  • bi de 31 ocaktan önce alınırsa steam oyunda kullanabileceğiniz bikaç şey veriyor(item, büyü)
  • şöyle bişey var oyun gerçektende geforce için 8800 GTS veya atiler için 3870 istiyomu habiden?
    http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=972&game=Magicka
  • Oyunu çıktığı günden beri takip ediyorum. Oyun ilk çıktığında resmen beta idi. Adamlar 3 günde 3 büyük yama yaptılar oyuna ki hala bazı sorunlar devam ediyor. Ama onların da hızlıca üstesinden gelecek gibiler. Steam forumunda hata raporları topluyor geliştiricileri. Oyuncuların karşılaştıkları hatalara çözüm üretmekle meşguller. Oyun genel anlamda güzel co-op olayına daha giremedik, kısmetse bu akşam ona bakacaz.

Büyü kombinasyonları falan çok hoş da, etrafınız sarıldı mı baya zorlanıyorsunuz. Bazı yaratıkların yapışıp kitleme özelliği de olunca hepten zorlaşıyor. O yüzden mümkün olduğunca sıkışmamaya özen göstermek gerekiyor. Bu fikir ve tecrübelerim single oynanışa aittir.

quote:

Orijinalden alıntı: Grimm

şöyle bişey var oyun gerçektende geforce için 8800 GTS veya atiler için 3870 istiyomu habiden?

8800 ve X1900 diyor GTS ve 3870 i nerden çıkardın? Oyunda genel anlamda performans optimizasyon sorunu var, kendini hissettiriyor ve steam forumlarında da bahsediliyor bu konudan. Büyü efektleri de gayet güzel vasat değil yani. Düşük sistemlerde sıkıntı çıkarabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al PaC -- 28 Ocak 2011; 17:45:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Grimm

şöyle bişey var oyun gerçektende geforce için 8800 GTS veya atiler için 3870 istiyomu habiden?

istiyor sanırım evet malesef, çok iyi kartları olan bile oyunun ekran görüntüsünün kaymasından,teklemesinden şikayetçi, ona da yeni bi çözüm bulmaya çalışıyordu geliştiriciler. Ama ekran kartı ne olursa olsun bi demoyu deneyin derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Oyunu çıktığı günden beri takip ediyorum. Oyun ilk çıktığında resmen beta idi. Adamlar 3 günde 3 büyük yama yaptılar oyuna ki hala bazı sorunlar devam ediyor. Ama onların da hızlıca üstesinden gelecek gibiler. Steam forumunda hata raporları topluyor geliştiricileri. Oyuncuların karşılaştıkları hatalara çözüm üretmekle meşguller. Oyun genel anlamda güzel co-op olayına daha giremedik, kısmetse bu akşam ona bakacaz.

Büyü kombinasyonları falan çok hoş da, etrafınız sarıldı mı baya zorlanıyorsunuz. Bazı yaratıkların yapışıp kitleme özelliği de olunca hepten zorlaşıyor. O yüzden mümkün olduğunca sıkışmamaya özen göstermek gerekiyor. Bu fikir ve tecrübelerim single oynanışa aittir.

Evet oyun başta gerçekten beta gibiydi, patchlerle baya düze çıkardılar. Bu arada ikinci dediğinize çözüm : Sıkıştığınız zaman ilk andaki saldırıya dayanabilirseniz, sürekli S shift sağ tık yapın. yani, S+Shift+Sağ tuş, hatta ne kadar çok Sle(mesela 5 Se kadar) shift sağ tuş yaparsanız o kadar iyi damage veriyor ve etrafınızda hiç bişey kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mythrandir

quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Oyunu çıktığı günden beri takip ediyorum. Oyun ilk çıktığında resmen beta idi. Adamlar 3 günde 3 büyük yama yaptılar oyuna ki hala bazı sorunlar devam ediyor. Ama onların da hızlıca üstesinden gelecek gibiler. Steam forumunda hata raporları topluyor geliştiricileri. Oyuncuların karşılaştıkları hatalara çözüm üretmekle meşguller. Oyun genel anlamda güzel co-op olayına daha giremedik, kısmetse bu akşam ona bakacaz.

Evet oyun başta gerçekten beta gibiydi, patchlerle baya düze çıkardılar. Bu arada ikinci dediğinize çözüm : Sıkıştığınız zaman ilk andaki saldırıya dayanabilirseniz, sürekli S shift sağ tık yapın. yani, S+Shift+Sağ tuş, hatta ne kadar çok Sle(mesela 5 Se kadar) shift sağ tuş yaparsanız o kadar iyi damage veriyor ve etrafınızda hiç bişey kalmıyor.

Şey yapmak geldi aklıma ama onu da yapana kadar yiyorlar tabi. Hani boştayken hava üflüyor ya. Onu shift+sağ tık la bekletip yapınca etrafı basınçlı havayla itiyor. Ama dediğim gibi bekleyene kadar kemiriyorlar. Etkin haste kullanmak lazım yakalanmamak için.

• Havayla iri canavarlar gitmiyor sadece goblin tarzı ufak canavarlar uçuyor geri, büyüye arcane koyunca inanılmaz öldürüyor şaşırabilirsiniz. Ben şahsen bugun buldum bu büyüyü gerçekten inanılmaz :)
  • acaba 31 den sonra alanları ne gıbı suprızler beklıyor merak edıyorum meteor shower olmadan ne yapacaklar :D
  • quote:

Havayla iri canavarlar gitmiyor sadece goblin tarzı ufak canavarlar uçuyor geri, büyüye arcane koyunca inanılmaz öldürüyor şaşırabilirsiniz. Ben şahsen bugun buldum bu büyüyü gerçekten inanılmaz :)

Doğru evet irileri unuttum bir an. Arcane i elektrik ve fire la kullanmak baya iyi evet. Hele fire la birleştirip şu bombacı goblinlere tutunca etrafındakilerle beraber iyi patlıyorlar.
  • Biraz önce 4.yama da gelmiş bulunmakta.
  • 5.yama ne zaman çıkar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Safak1039

5.yama ne zaman çıkar ?

pazartesi. cunku steam haftasonu çalışmıyormuş, öyle demişti geliştiriciler.
  • m60ı kullanan var mı? Süper ötesi bişey

http://www.youtube.com/watch?v=GpTm6SyWVZA&feature=related
  • Coop nasıl oynanıyor beyler?
  • quote:

m60ı kullanan var mı? Süper ötesi bişey

http://www.youtube.com/watch?v=GpTm6SyWVZA&feature=related

Bende var şu an ama ancak minik goblinleri vurursunuz

• bende başlangıçtaki hikaye kısmı ingilizce (Ses ve yazı) ama oyunda konuşmalar sanırım almanca yazılar ingilizce..normal mi oyun mu böyle yapılmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

bende başlangıçtaki hikaye kısmı ingilizce (Ses ve yazı) ama oyunda konuşmalar sanırım almanca yazılar ingilizce..normal mi oyun mu böyle yapılmış?

Oyunu kuzeyli abiler yapıyor. Almanca değil, Nors dili, isveçce de diyebiliriz. Normal yani. Birazcık da kendi emeklerini yansıtmak istemişler sanırım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.