- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
=====>>--- LG OPTIMUS ONE P503 ANA KONU ---<<=====
432 Cevap73615 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

113 Mesaj
28 Ocak 2011; 16:31:58 

Arkadaşlar eğer LG P500 veya P503 model bir telefonunuz var ise ve içinde market & youtube yoksa bu başlık altında yazanları dikkatle okuyup uyguladığınız taktirde market ve youtube u sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Bu İşlem Kesinlikle Telefonunuzu Garanti Kapsamından Çıkarmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey yazılım yüklemesi yaparken USB kablosunu çıkarmamak. Çıkardığınız taktirde telefon susabilir ve ancak bu şekilde garanti kapsamı dışında kalır. Tüm mesuliyetin kendinize ait olduğunu kabul ediyor ve kendinize güveniyorsanız bu işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

P503 diyorum çünki bildiğim kadarıyla Türkiye'de P503 olarak çıkacak. Fakat Avrupada satılan P500 ile hiçbir farkı yok market ve youtube dışında Bende bu gıcık durumu iyileştirmek güzel halkımızın market ve youtube kullanabilmesini sağlamak amacı ile küçük bir yazı hazırladım. Umarım herkes sorunsuzca bu işlemi gerçekleştirebilir.

İndilirmesi gereken dosyalar
P503 Yükleme Dosyaları
Flash Tool: LGMDP Thunder
ROM: V10a africa rom
Driver: Android Driver

Öncelikle indirdiğiniz Driverı yükleyin daha sonra aşağıdaki adımları tek tek dikkat ederek okuyarak anlayarak ve irdeleyerek takip edin.

1. Pili çıkarın
2. USB kablosunu PC ye bağlayın ( Henüz telefona bağlamayın )
3. Ses artırma + Ses azaltma + Geri tuşlarına aynı anda basarken USB kablosunu telefona takın
4. Bu adımda telefonunuzun ekranında sarı arkaplanda " Emergency mode " yazısı belirecek
5. Tool olarak linkinde verilen LGMDP ThunderV1.5.exe yi kullanacağız
6. Programı açtıktan sonra [B]Select port[/B] kısmına tıklayın.
7. Telefonunuz Select port ekranında görüntülenecektir. Görünmüyorsa telefona bağladığınız USB kablosunu çıkarıp 3. maddede belirtildiği şekilde tekrar takın ve sarı arka planda " Emergency mode " yazısının geldiğine emin olun. Daha sonra Connect e tıklayarak bir sonraki adıma geçin.
8. Sağ alt köşede bulunan [B]Original [/B] butonuna tıklayın.
9. En üst bulunan [B]Browse...[/B] kutusuna tıklayarak yukarıdaki linkten indirdiğiniz ve zipten çıkardığınız V10a africa original dosyasını gösterin.
10. NV Backup/Restore yazan kısımda None yazan yeri [B]Erase EFS APPS[/B] olarak değiştirin. Sonuçta ekteki resimde görüldüğü gibi olacak.
12. Ve start a basın. 2,5 dk sonra işlem tamam. Güle güle kullanın

ÖNEMLİ UYARI:
Telefonunuza yazılım yüklenirken elektrik kesilirse, pc niz mavi ekran verirse, deprem olur telefon yere düşüp usb kablosu çıkarsa, küçük kardeşiniz gelip şaka olsun diye pc nizi resetlerse telefonunuz malesef birdaha konuşmamak üzere susabilir . Bu konuda sorumluluk kabul etmiyorum Bu gibi durumları yaşamamak adına dizüstü bilgisayar veya UPS li masaüstü bilgisayar kullanmanızı naçizane tavsiye ediyorum.

Bilgisayar konusunda biraz aşinalığı olan herkes bu işlemi sorunsuzca yapabilir Gereken tek şey bu işe kendini hazır hissetmen

Takıldığın biryer olursa sor çekinme. bilmemek yapamamak ayıp değil. Sormamak ayıp.

Daha kolay bir yöntem bulunana kadar bu en garanti yöntem Tüm P503 cülere başarılar diliyorum

0

local://upfiles/1052959/076A1198117244B8806CBE775F3A84E5.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 15 Şubat 2011; 9:33:29 >

OPTIMUS 2X SPEED & NVIDIA TEGRA 2
---Feel Your Android Power---

34 Mesaj
2 Şubat 2011; 11:39:10 

Peki ne zaman satışa çıkacak TR de ?

113 Mesaj
4 Şubat 2011; 10:38:02 

şuanda mediamrkt larda satışa sunulmuş

133 Mesaj
5 Şubat 2011; 12:17:45 

tabii garanti kapsamı dışına çıkıyor farklı ROM yüklersek ?
Yeni aldığım bir eşyanın garant kapsamına çıkmasını istemem, eğer böyle ise tüm telefonlar ( türkiye-dubai- vs. doğu ülkelerinde marketin kapalı olduğunu okudum)
P503 almaktan vazgeçeceğim.

Lenovo IdeaPad Y570 Kullanıcısı
&
Andrøid Fan Club Üyesi

113 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:49:04 

Garanti kapsamından çıkmayacak telefon bu işlem için. Merak etmeyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 7 Şubat 2011; 14:59:32 >

233 Mesaj
7 Şubat 2011; 20:40:40 

sen nerden bılıyorsun dostum lg de yetkılımısın

113 Mesaj
7 Şubat 2011; 23:50:22 

Arkadasim calisiyor LG servisinde. o söyledi :) problem olursa bana yazabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

113 Mesaj
9 Şubat 2011; 14:19:10 

https://dl.dropbox.com/...jxql/33693-app.apk?dl=1

bu adrestende Android Markete benzer ücretli uygulamaları ücretsiz indirebileceğiniz Applanet uygulamasını indirebilirsiniz.

74 Mesaj
10 Şubat 2011; 8:03:42 

ilk işlemi yapmadan da applanet programını yükleyip kullanabilir miyiz?

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - Android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc sense 3.0

2 Mesaj
10 Şubat 2011; 14:02:32 

Dostum emeklerine sağlık :) telefonu sabırsızlıkla bekliyordum , Türkiye ye gelir gelmez kullanmaya başladım ama marketsiz bir androidin hiç tadı çıkmıyordu.

paylaşımın için tekrardan çooook teşekkürler

113 Mesaj
10 Şubat 2011; 14:07:06 

@yahoomahoo ilk işlemi yapmadan applanet i kullanabilirsin

@sercet eyvallah dostum. amacım yardımcı olmak. olabildiysek ne mutlu..

3676 Mesaj
10 Şubat 2011; 16:47:30 

herkese merhaba, önümüzdeki hafta başında Lg optimus One P503'ün video incelemesini sitemizde bulabilirsiniz.

Canon EOS 600D + EF-S 18-55mm F3.5-5.6 IS II + SIGMA 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO + Canon 50mm F1.8

Sony Playstation 3 320GB Slim PANASONIC TXL37E30E LED + Samsung LE-40C530
Beats Audio By Dre Studio Apple iPod Touch 4 32GB + Apple iPad 2
Samsung Galaxy Note 3 - Note 2 - Samsung Galaxy Beam x2 - Huawei Ascend D Quad XL x2- Huawei Ascend P1 - Turkcell MaxiPro5

475 Mesaj
10 Şubat 2011; 20:47:12 

anladığım kadarıyla africa rom yükleniyor ? gt540optimus'ta rom atınca türkçe karakter sorunu falan oluyordu.bnda da böyle midir ?

233 Mesaj
10 Şubat 2011; 23:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ern_qfb

anladığım kadarıyla africa rom yükleniyor ? gt540optimus'ta rom atınca türkçe karakter sorunu falan oluyordu.bnda da böyle midir ?

ben yukledım kesınlıkle orjınal zaten guvenle yukle

113 Mesaj
11 Şubat 2011; 6:39:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ern_qfb

Hayir sorun olmuyor Turkce karakterler duzgun calisiyor

3 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:27:57 

alan kişi biraz yorum yapsın telefon ve uygulamaları hakkında bende android almayı düşünüyorum sırf internette rahat gezebilmek için:P

110 Mesaj
12 Şubat 2011; 0:23:26 

Şurdan devam etsek, böyle çok bölük pörçük oluyor;

http://forum.donanimhaber.com/m_45130651/tm.htm

233 Mesaj
12 Şubat 2011; 0:42:46 

herkese selam benim ingilzcem olmadıgı için yardım ıstiyorum bır lın var elımde anlayan arkadaslar varsa bunu burda acıklaması yapılırsa cok menmun olurum adamlar baska duzenlenmıs sıstemler yuklemısler galıba arayuzude guzel gorunuyor sımdıden saygılar
bu video
http://www.youtube.com/...vK1vVLE&feature=related
bu sıte
http://tablet-crunch.bl...t-one-video-review.html
bu da sonuc
http://www.youtube.com/...list=PL585BB29C8C70F3F2
yardımcı olursanız sevınırım ... bu adamlar yaptıysa bızde yaparız :D

113 Mesaj
12 Şubat 2011; 7:24:31 

Benim gordugum tek fark menu. onuda launcherpro yu yukleyerek yapabilirsin. markette launcherpro yu arat bulamassan ben yollarim sana

113 Mesaj
15 Şubat 2011; 9:26:35 

Applanet in en son sürümünü BURADAN indirebilirsiniz..

1501 Mesaj
16 Şubat 2011; 21:08:52 

win 7 ultimate 64 bit de bir türlü güncelleme yapamadım.
buradakini denemedim kendi orjinal yazılımını yüklemeye çalıştım.
usb bağlantısı ile ile ilgili sorun oluyor bilgisayar ve telefon arasındaki usb bağlantısı kopuyor ve güncelleme yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 16 Şubat 2011; 21:11:21 >

113 Mesaj
17 Şubat 2011; 8:32:04 

win7 de hiç kullanmadım. elimde win7 içinde driver yok malesef

1 Mesaj
17 Şubat 2011; 12:03:08 

ben bizzat kendilerine rica edip yüklettim.Memnunum.Teşekkür ederim.

Telefonumu titizce kullanıyorum umarım format atmam gerekmezde bir daha aynı yere gitmek için çok uzak oluyor.Burdda paylaşılmış ama ben korkuyorum bi hata yapmim die..
Neyse optimus one p503 düşünen varsa vu fiyata bulunabilcek en güzel android li telefon.LG Binasındada çalışanlar bu telefonu kullanıyor(dipnot=)

2 Mesaj
17 Şubat 2011; 15:58:06 

Dostum, arkadaşın anlattığı gibi yapılınca hiçbirşey olmadan kolaylıkla kuruluyor sadece 3 dkda

Ayrıca format atsan bile içindeki yazılım gitmez ama format atmadan evvel apk ları yedeklemeyi unutma

Vayybe LG yi hiç nöyle bilmezdim, demekki dedikleri gib Life is Good muş

Tüm arkadaşlara androidi öneririm, optimusa bayıldım

2300 Mesaj
19 Şubat 2011; 11:25:15 

Bu Applanet uygulamasını kurdum kategorileri falan görebiliyorum uygulama,oyunlar vs. fakat internete bağlı olmama rağmen hiçbir uygulama gözükmüyor yani bomboş liste eksik birşey mi yaptım acaba?

52 Mesaj
19 Şubat 2011; 17:58:48 

kurduğunuz yeni versiyon olmayabilir yeni versiyonu kurmanız gerekebilir

2300 Mesaj
19 Şubat 2011; 18:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: molierac

kurduğunuz yeni versiyon olmayabilir yeni versiyonu kurmanız gerekebilir

Evet çözdüm öyleymiş genede teşekkürler.

6851 Mesaj
22 Şubat 2011; 16:36:27 

rom atıp market kurmakla bu applneti zahmetsiz indirmek arasında ne fark var, yani ortaya cıkan uygulamalarda ne fark var

1501 Mesaj
24 Şubat 2011; 18:38:09 

quote:

Orijinalden alıntı: unpop

rom atıp market kurmakla bu applneti zahmetsiz indirmek arasında ne fark var, yani ortaya cıkan uygulamalarda ne fark var

bence gerek yok

428 Mesaj
27 Şubat 2011; 2:08:15 

Rom dosyası için teşekkürler... (Dosyayı market açma amaçlı kullanmadım :) )

Bilgi amaçlı başımdan geçen olayı anlatayım.
Telefonu 2 gün önce aldım. Bİraz önce LG Software updater ile update işlemi yaparken (LG nin kendi sitesindeki tool) telefon emergency modda kaldı ve LG nin programı telefona bir daha bağlanmadı.

Yukarıda sizin anlattığınız şekilde ROM u kurdum. Telefon stabil olarak çalışıyor :)

Çok teşekkürler.

48 Mesaj
28 Şubat 2011; 1:27:56 

sssssssssss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By soclose -- 29 Haziran 2012; 19:42:00 >

146 Mesaj
28 Şubat 2011; 19:25:50 

arkadaşlar bu işlemi yapmaya niyetliyim ancak yapmadan önce bir kaç sorum var

1) Bu işlemi yapınca, telefonumda kayıtlı olan kontak, mesaj, uygulamalar..vs gibi özel bilgilerimi kaybediyormuyum?

2) Ayrıca NDRIVE uygulaması ücretsiz, indirilen hariratalar vs de kayboluyor mu?

bilgi verebilirseniz sevinirim

Teşekkürler

"Zenginler, neye sahip olduklarını görürler, fakirler ise; neye sahip olamadıklarını..."

"Kader dedigimiz şey, hakettiklerimizdir... " Albert EINSTEIN

48 Mesaj
28 Şubat 2011; 21:56:33 

bu arada 2 soruna cvp vermey, unuttum onun icinde hic bir sey olmuyor ama ginede sağlama alayim dersen haritalar hafıza kartinin icinde NDRIVER klasörünün icinde map klasörünün icinde onuda pc ye yedekler isen hic bir sıkıntın olmaz kolay gelsin

113 Mesaj
1 Mart 2011; 17:44:46 

Bence gerek var. Çünki marketteki tüm uygulamaları applanette bulamassınız. Ayrıca tek fark market değil. Çünki bu ROM ile Youtube da geliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

bence gerek yok

48 Mesaj
1 Mart 2011; 19:37:57 

Vallahi sattığım 30 cihaza böyle yazilim atıp verdim arada cihazı aldıktan sonra getirenlerde oldu bu şekilde yaptığım zaman apk ler silinmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By soclose -- 1 Mart 2011; 19:40:14 >

14 Mesaj
2 Mart 2011; 17:56:18 

Bugün geçen hafta aldığım p503 uyguladım. Şu dikkatimi çekiyor.Şİmdi p500 olarak gösteriyor.Bu garantide sıkıntı yaratırmı? Konuyu gündeme getiren arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

669 Mesaj
3 Mart 2011; 15:42:32 

şimdi rom işlemi yapınca ndrive falan yeniden kurmak mi gerekecek? yoksa bu rom da var mı?Sipariş verdim yarın elime gecince ilk iş bu işlemi yaparım.

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

113 Mesaj
4 Mart 2011; 10:09:05 

N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimusmania -- 4 Mart 2011; 10:15:59 >

113 Mesaj
4 Mart 2011; 10:15:28 

Konunun en başında büyük kırmızı harflerle yazılanı okuyalım lütfen

quote:

Orijinalden alıntı: berdem

Bugün geçen hafta aldığım p503 uyguladım. Şu dikkatimi çekiyor.Şİmdi p500 olarak gösteriyor.Bu garantide sıkıntı yaratırmı? Konuyu gündeme getiren arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

Ndrive var paylaştığım romda. Haritayı yüklediysen o da SD kartta. Sana kalan tek şey programı tekrar açıp aktivasyonu yapmak. Yani tekrar harita yüklemeyeceksin.

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

şimdi rom işlemi yapınca ndrive falan yeniden kurmak mi gerekecek? yoksa bu rom da var mı?Sipariş verdim yarın elime gecince ilk iş bu işlemi yaparım.

220 Mesaj
4 Mart 2011; 20:00:09 

optimusmania çok teşekkurler. bu program çok işime yaradı, bende yeniyim ama root atabildim sonunda programı kullanarak. Cihazı 3 tuş kısayoluyla defalarca recovery modda açmayı denedim ama olmamıştı, başka kombinasyonları deneyincede factory reset vs oluyordu yada emergency modda açılıyordu. sonra xda forumlarında bir boot image buldum ve optimusmania'nın verdiği romu programla açtım sadece xda'dan indirdiğim boot imagi farklı olarak seçtim, yazılımı attım ve sonunda 3 tuş kombinasyonu ile recovery modda açıldı. LOL diye bir rom vardı aynı yerde onu indirip kurdum, cihaz şuan 729 mhzde çalışıyor. ayrıca hafıza kartını bolumleyip kullanıyorum, telefon hafızası kısa sürede dolabilir çünkü..

Your M&S
Samsung 52B620, Yamaha RXV667, Popcornhour A-110, Hiremco X3 Turbo HD, Harman Kardon HKTS11 7.1, Galaxy Note III, QNAP 859 Pro+, Nexus 7, Pentax K-5

89 Mesaj
4 Mart 2011; 21:05:12 

bende aldım lg p503 hoşuma gitti ama ilk defa böyle bir telefon kullanıyorum program kurmanın p sini bilmiyorum ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız benim gibi acemiler için güzel olucak teşekkürler

645 Mesaj
5 Mart 2011; 20:30:14 

Ya arkadaşlar ben bişeyi anlamadım sizin dediğiniz bu işlemi yapmadan youtube ye giremiyormuyum internet üzerinden ???

1502 Mesaj
5 Mart 2011; 20:49:26 

LG AppStore'dan TubeMate yükleyerek YouTube'a irebilirsiniz.

220 Mesaj
5 Mart 2011; 23:02:29 

bende bağlantı hatası alıyordum youtubeda surekli, sonra bir yerde okudum ve menuyu ingilizce yaptım. artık sorunsuz izlenebiliyor. dil değiştirmek istemiyorsan arkadaşın dediği gibi tubemate indirmende fayda var.

Your M&S
Samsung 52B620, Yamaha RXV667, Popcornhour A-110, Hiremco X3 Turbo HD, Harman Kardon HKTS11 7.1, Galaxy Note III, QNAP 859 Pro+, Nexus 7, Pentax K-5

572 Mesaj
5 Mart 2011; 23:32:34 

evet artık orjinal marketten istediğimi indirebiliyorum,biraz maceralı olsada yukleme işim 7 dk. sürdü,benim pc eski biraz usb 2.0 desteklemiyor.. yalnız işlem bittikten sonra pili taktım açmaya çalıştım açılmadı valla sekiz oldum masada neyse usb yi takınca % 95 olan pilimin bittiğini gördüm bu nasıl oldu anlamadım pili çıkarmıştım ,neyse çok teşekkür ederim ..

1 Mesaj
6 Mart 2011; 15:44:37 

Arkadaşlar telefonu aldığımın 2.günü bu uygulamayı tarif edildiği gibi eksiksiz bir şekilde yaptım.Yükleme işlemi bitince telefonu açtım market uygulaması youtube vs yüklenmişti fakat telefon uçak modunda çalışıyordu yani sim kartı algılamıyordu,uçak modunu nekadar kapatmaya çalışsamda başarılı olamadım.bende tekrar orjinal romunu yükleme umuduyla LG mobil update programıyla update yaptım evet telefon eski marketsiz haline geldi ama hala uçak modu aktif olarak açılıyordu ve telefon özelliği kullanılamıyordu.Telefonu satın aldığım media marktta geri götürdüm sağolsunlar hiç bir zorluk çıkarmadan yeni bir P503 ile değiştirdiler.
Şimdi sorum şuki diğer arkadaşlar uygulamayı yükleyipde sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorken acaba benim telefonumda neden böyle bir hata oluştu.Yeni değiştirdiğim P503'e programı tekrar yüklemeye çekiniyorum aynı sorun olur diye.Yardımcı olursanız sevinirim.

48 Mesaj
7 Mart 2011; 0:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: the0ne

optimusmania çok teşekkurler. bu program çok işime yaradı, bende yeniyim ama root atabildim sonunda programı kullanarak. Cihazı 3 tuş kısayoluyla defalarca recovery modda açmayı denedim ama olmamıştı, başka kombinasyonları deneyincede factory reset vs oluyordu yada emergency modda açılıyordu. sonra xda forumlarında bir boot image buldum ve optimusmania'nın verdiği romu programla açtım sadece xda'dan indirdiğim boot imagi farklı olarak seçtim, yazılımı attım ve sonunda 3 tuş kombinasyonu ile recovery modda açıldı. LOL diye bir rom vardı aynı yerde onu indirip kurdum, cihaz şuan 729 mhzde çalışıyor. ayrıca hafıza kartını bolumleyip kullanıyorum, telefon hafızası kısa sürede dolabilir çünkü..

s.a. bu ise yani basladim diyorsun ama inan yapmak istediğim herseyi yapmisin bu yaptiklarini bizimlede paylasirmisin? arkadasim özellik ile sd karti bicimlendirdiğin yolu bizimle paylasirsan mutlaka is görücektir cünkü 170 mb alan yeterli olmuyor malüm bilgilerini bizimle paylasir isen seviniriz.

572 Mesaj
7 Mart 2011; 1:30:13 

power amp müzik programında sanki zorlanma yapıyor bir işlem sırasında ekran kararıp geldi, android yazısı ile telefonla gelen 2gb isimsiz sd card ı bilinen bir marka ile değiştirsemmi acaba, sd kart görmüyor böyle olunca ben sd karta bağlıyorum.. bu şekilde sorunu olan kullanıcılar varsa ,takipteyim..

572 Mesaj
7 Mart 2011; 4:06:28 

http://www.lg.com/us/mo...imus-one-os-upgrade.jsp burda yazdıgına göre gingerbread 2.3 gelecek

113 Mesaj
7 Mart 2011; 9:46:16 

quote:

Orijinalden alıntı: roton

Arkadaşlar telefonu aldığımın 2.günü bu uygulamayı tarif edildiği gibi eksiksiz bir şekilde yaptım.Yükleme işlemi bitince telefonu açtım market uygulaması youtube vs yüklenmişti fakat telefon uçak modunda çalışıyordu yani sim kartı algılamıyordu,uçak modunu nekadar kapatmaya çalışsamda başarılı olamadım.bende tekrar orjinal romunu yükleme umuduyla LG mobil update programıyla update yaptım evet telefon eski marketsiz haline geldi ama hala uçak modu aktif olarak açılıyordu ve telefon özelliği kullanılamıyordu.Telefonu satın aldığım media marktta geri götürdüm sağolsunlar hiç bir zorluk çıkarmadan yeni bir P503 ile değiştirdiler.
Şimdi sorum şuki diğer arkadaşlar uygulamayı yükleyipde sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorken acaba benim telefonumda neden böyle bir hata oluştu.Yeni değiştirdiğim P503'e programı tekrar yüklemeye çekiniyorum aynı sorun olur diye.Yardımcı olursanız sevinirim.

roton öncelikle telefonun hayırlı olsun. Yaşadığın problem 1000 de 1 yaşanan bir problem. Sen yinede verdiğim dosyaları tekrar indir. ve mümkünse başka bir pc de dene. Birçok kişi burdan yükledi ve butür bir sorunla karşılaşmadı. umuyorum ki problem senin pc nden kaynaklıdır.

48 Mesaj
7 Mart 2011; 11:27:18 

Arkadaşlar sizden tek bir ricam var bu cihazi root etmenin yolunu bunu biri aciklasin cok is görücek cünkü....

http://forum.xda-develo...0772ec722b0f20c3d&f=836

burada mevcut ama bendede ingilizce mevcut değil biri yardimci olsun...Lütfen..

113 Mesaj
7 Mart 2011; 14:02:37 

Arkadaşım direk postun linkini verirsen yardımcı olayım.

quote:

Orijinalden alıntı: By soclose

Arkadaşlar sizden tek bir ricam var bu cihazi root etmenin yolunu bunu biri aciklasin cok is görücek cünkü....

http://forum.xda-develo...0772ec722b0f20c3d&f=836

burada mevcut ama bendede ingilizce mevcut değil biri yardimci olsun...Lütfen..

669 Mesaj
7 Mart 2011; 19:22:18 

eror veriyopr telefonu goruyor ama connect diyince error veriyor uyuz oldum driver kurdum niye olmuyor anlamadım

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

669 Mesaj
7 Mart 2011; 19:34:22 

rebot reconnet diyor win7 oldugu için mi boyle bi sorun oluyor?

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

669 Mesaj
7 Mart 2011; 20:00:21 

evet sonunda başardım lg driver bi daha kurdum biraz ugrastım hata vere vere kurdum oldu:D değişik comlar denemk lazım galiba.

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

220 Mesaj
7 Mart 2011; 20:52:35 

Merhaba,

Nasıl root ettiğimi kısaca açıklama çalışayım belki denemek isteyenlere faydalı olur. Öncelikle telefonun full şarj olmasında fayda var.

*İlk olarak optimusmanianın verdiği program ve v10a yazılımı indirdim

*Root atmak normalde çok basit fakat recovery menüyü açabiliyorsanız ve bunu yapmak için uzun bir süre araştırmam gerekti. Sanırım tmobile yazılımı buna müsade etmiyordu. siz recovery moda 3 tuş ile ulaşabiliyorsanız işiniz daha da kolay.
Neyseki bir sitede linkteki recovery image dosyasını buldum rapidshare com/files/451426248/recovery_image.rar

*Optimusmania'nın anlattığı şekilde programla telefona bağlanıp ilgili yazılımın klasörünü seçtim ve ekran görüntüsündeki gibi linkleri kendisi seçti. Burada benim yaptığım tek farklı şey RECOVERY IMAGE yazan yere linkten indirdiğim dosyayı göstermek oldu. Bunu yaptıktan sonra optimus manianın belirttiği şekilde ilerledim. Açıkçası ne olacağını bilmiyordum:)

Yükleme bitti hemen HOME + VOLUME- +STAND BY denedim ve recovery modda açabilmiştim (buraya gelene kadar neler çektim bi ben bilirim).

Recovery modda açtıktan sonra gerisi çok kolay.

SD'yi nasıl bölümleyip LOL'u kurduğuma gelince;

Tam hatırlamıyorum ama sanırım önce temiz bir format attım telefonun menüsünden.
Sonra ilgili kombinasyonla SD kartı bölümledim (recovery modda Partition SDcard (swap: 0, ext: 512 – yada daha fazlasını seçebilirsiniz, benim sd kartım 4gb class6-600 küsürünü buna ayırdım), bunu yaptıktan sonra yine aynı yerde ext2'yi ext3' dönüştürdüm.

* Aynı menüden wipe'a girerek data/factory, cache, dalvik-cache, ext, android_secure bölümlerini tek tek temizledim

* Sonrasında ise LOL romu indirip aynı menuden USB-MS toggle seçerek rom dosyasını zipli olarak sd karta aktardım, ve usbden çıkarak kabloyu çıkardım.

* Meşhur menüden FLASH ZIP FROM SDCARD ve ardından reboot ve mutlu son.

Telefon menüsü bambaşka hale geldi, şuan çok memnunum. LOL'u tavsiye ederim gereksiz birsürü programı çıkarmışlar ve menüsü güzel. yüklemek isteyen olursa buradan inceleyebilir.

http://forum.xda-develo...showthread.php?t=945218

Your M&S

48 Mesaj
7 Mart 2011; 21:21:11