El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
4 Cevap12163 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ocak 2011; 14:52:47 

Aramızda doktor varsa eklediğim resimlerden anlayabilirse bunun ne olduğunu söyleyebilir mi? Daha önce ürtiker oldum ama bu ürtikere hiç benzemiyor. Netten baktım egzama resimlerine, onlarada benzemiyor. Seyrek oluyor, ayda 2-3 kere (kaşıntı atağı), minik mimik kabarıklar (parmağımla üstünde gezdirince pütür pütür geliyor ele) var ve aşırı kaşınıyor. Kaşıntı birden geliyor, bir süre sonra kaşıntı geçiyor, kabartılar iniyor ama yakından dikkatli bakınca yine varlar. Her iki elimdede, sadece el üstünde var. Kaşıdıkça kabartılar belirginleşiyor, bazıları çok küçük, iğne başı kadar kanıyor.
 
91 Mesaj
29 Ocak 2011; 4:27:14 

Bir dikkat edin bakalım. Domates,biber patlıcan yiyince mi oluyor? başka şeylerden de olabilir ama bu da bir ihtimal. Geçmiş olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2011; 12:26:42 

Hayır hepsinden yiyorum olmuyor, seyrek oluyor zaten ama olduğunda da her zaman yediğim şeylerden yemiş oluyorum.


 
0 Mesaj
7 Şubat 2011; 9:36:13 

selam herkese

öncelikle bu resimde gördüğüm benim işaret ve orta parmağımın uçlerında kışın soğuk havalar yaklaşırken çıkıyordu yazın hiç belli bile olmuyordu ve mısır çarşısında tanıştığım bi arkadaş sayesinde bana domatesi hayatımdan çıkarmamı söyledi ve sarıkantoron yağını tavsiye etti.
o gün bu gündür daha hiç çıkmadı.
saygılar.


_____________________________1120 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:38:19 

Olamaz bu ya, aynı sorun bende de var. Kime söylesem kimsenin haberi yoktu bu işten. Ben buna kaşıntı krizi adını taktım, bilhassa kışın ve stres altında oluyor, aniden sıcak ve kaşıntı basıyor, hemen soğuk bir ortama çıkıp düzeliyorum. Sanırım dediğiniz gibi domates ile alakası olabilir. Benim babamda da domatese karşı bir alerjik tepki var. Sanırım bu durum genetik. Bu kış, domates yaz sebzesi olduğu için, hormonluğu olabileceğinden ötürü eve hiç domates almadık veya nadiren aldık. Bu kaşıntı da bu kış oldukça azaldı hatta, hiç olmuyor da diyebilirim. Ben de böyle bir bağlantı kurdum, ki arkadaşın mesajını görünce de haklı olduğumu görüyorum biraz. Geçmiş olsun.


_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 
Reklamlar


DH VİDEO

 Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.0.125