El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
6 Cevap15043 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ocak 2011; 14:52:47 

Aramızda doktor varsa eklediğim resimlerden anlayabilirse bunun ne olduğunu söyleyebilir mi? Daha önce ürtiker oldum ama bu ürtikere hiç benzemiyor. Netten baktım egzama resimlerine, onlarada benzemiyor. Seyrek oluyor, ayda 2-3 kere (kaşıntı atağı), minik mimik kabarıklar (parmağımla üstünde gezdirince pütür pütür geliyor ele) var ve aşırı kaşınıyor. Kaşıntı birden geliyor, bir süre sonra kaşıntı geçiyor, kabartılar iniyor ama yakından dikkatli bakınca yine varlar. Her iki elimdede, sadece el üstünde var. Kaşıdıkça kabartılar belirginleşiyor, bazıları çok küçük, iğne başı kadar kanıyor.

0

0

0

0

0

91 Mesaj
29 Ocak 2011; 4:27:14 

Bir dikkat edin bakalım. Domates,biber patlıcan yiyince mi oluyor? başka şeylerden de olabilir ama bu da bir ihtimal. Geçmiş olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2011; 12:26:42 

Hayır hepsinden yiyorum olmuyor, seyrek oluyor zaten ama olduğunda da her zaman yediğim şeylerden yemiş oluyorum.

0 Mesaj
7 Şubat 2011; 9:36:13 

selam herkese

öncelikle bu resimde gördüğüm benim işaret ve orta parmağımın uçlerında kışın soğuk havalar yaklaşırken çıkıyordu yazın hiç belli bile olmuyordu ve mısır çarşısında tanıştığım bi arkadaş sayesinde bana domatesi hayatımdan çıkarmamı söyledi ve sarıkantoron yağını tavsiye etti.
o gün bu gündür daha hiç çıkmadı.
saygılar.

1122 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:38:19 

Olamaz bu ya, aynı sorun bende de var. Kime söylesem kimsenin haberi yoktu bu işten. Ben buna kaşıntı krizi adını taktım, bilhassa kışın ve stres altında oluyor, aniden sıcak ve kaşıntı basıyor, hemen soğuk bir ortama çıkıp düzeliyorum. Sanırım dediğiniz gibi domates ile alakası olabilir. Benim babamda da domatese karşı bir alerjik tepki var. Sanırım bu durum genetik. Bu kış, domates yaz sebzesi olduğu için, hormonluğu olabileceğinden ötürü eve hiç domates almadık veya nadiren aldık. Bu kaşıntı da bu kış oldukça azaldı hatta, hiç olmuyor da diyebilirim. Ben de böyle bir bağlantı kurdum, ki arkadaşın mesajını görünce de haklı olduğumu görüyorum biraz. Geçmiş olsun.

19 Mesaj
15 Haziran 2014; 0:52:31 

benim daha önce böyle bir duurumum olmuyordu. geçen seneden beri oluyor ve özellikle YAZ mevsiminde artıyor ve galiba dometes yediğimde başladı yine. kışında bazan oluyordu, özellikle katı sanayi sabunu kullandığımda artıyordu ve ben sabundan şüphelenmeye başlamıştım, sabun kullanmayı kestim, azaldı ancak ara ara tekrar ediyordu, hep sabun elime değdiğinden kaynaklandığını düşünüyordum. 2 haftadır ellerimi hep bulaşık deterjanı ile yıkıyorum ve MİNİK KABARTILAR YOK OLMADI, ne hikmetse elin üstünde değil, parmakların kenarında çıkıyor o pütürcükler..

egzama değil mi, siğil değil, ne o zaman bu hastalığın adı ?!

. çöp kedisi İNSAF .
lütfen fazla alıntı yapıp duvarda kalabalık etmeyelim,, teşekkürler......

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
TÜRK VEGAN

64 Mesaj
30 Haziran 2014; 0:03:01 

hakkaten arkadaşlar nedır bu ya kollarımda felan da cıkıyor benım ılk defa

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203