Şimdi Ara

A4 2.0 TDI Dizel Partikül Filtresi Sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
21.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Babamın 2010 model A4 2.0 TDI aracında dizel partikül filtresinin dolduğu ve rejenerasyonla temizlenemeyeği yenisi ile değişmesi erektiği bilgisini aldık.

Filtre için istenen fiyat 4700 Euro , sanayide bunun temizliğini yapan bildiğiniz bir servis var mı ?

• Partikül filtresi çok büyük sorun olmaya başladı türkiyede.

Zaman geldiğinde yüksek devirli kullanıp ki stop ta edecekseniz başınıza nahoş durumların gelmemesi için ufak bir şehir turu atılması gerektiği arkadaşlara servisler tarafından belirtilmiş ki çok vahim bir durum bu.

Ayrıca bu yani kullanılan pdf ler tanıtılırken sadece zamanı geldiğinde daha fazla enjeksiyon yapıp bu kurumun yakılacağı belirtiliyor hatta sürücünün bundan haberi bile olmayacağı öngörülüyordu ve bu değerler 25000-30000km lerde bir olarak varsayılıyordu.

Ancak kazın ayağı öyle olmuyor demekki .Bu cefaya layık görülen arkadaşlar 3000-5000km de bir zorunlu şehir turu atmak zorunda kalmalarının ötesinde sizin gibi 2. el araç alınabilecek faturalarla karşı karşıya bırakılıyor.

Sanırım ki bu uyarıya en az maruz kalmanın yolu piyasadaki en düşük kükürtlü yakıtı galiba PO nun ki en düşük diye aklımda kalmış, araçta kullanmak ve dua atmek .

Şimdiden geçmiş olsun .

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Partikül filtresi çok büyük sorun olmaya başladı türkiyede.

Zaman geldiğinde yüksek devirli kullanıp ki stop ta edecekseniz başınıza nahoş durumların gelmemesi için ufak bir şehir turu atılması gerektiği arkadaşlara servisler tarafından belirtilmiş ki çok vahim bir durum bu.

Ayrıca bu yani kullanılan pdf ler tanıtılırken sadece zamanı geldiğinde daha fazla enjeksiyon yapıp bu kurumun yakılacağı belirtiliyor hatta sürücünün bundan haberi bile olmayacağı öngörülüyordu ve bu değerler 25000-30000km lerde bir olarak varsayılıyordu.

Ancak kazın ayağı öyle olmuyor demekki .Bu cefaya layık görülen arkadaşlar 3000-5000km de bir zorunlu şehir turu atmak zorunda kalmalarının ötesinde sizin gibi 2. el araç alınabilecek faturalarla karşı karşıya bırakılıyor.

Sanırım ki bu uyarıya en az maruz kalmanın yolu piyasadaki en düşük kükürtlü yakıtı galiba PO nun ki en düşük diye aklımda kalmış, araçta kullanmak ve dua atmek .

Şimdiden geçmiş olsun .
    bundan sonraki aracım dizel olacak diyordum dp filtresi olayından sonra aman aman diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: UTKTOTİ

bundan sonraki aracım dizel olacak diyordum dp filtresi olayından sonra aman aman diyorum

Alıntıları Göster
    işin içine girmeyince bilinmiyor ama gerçekten zor bir durum ama bir çözümü olmalı başka çünkü dizelin ekonomikliğini bitirir bu olay
  • quote:

Alıntıları Göster
    Benimde gözüm korkmaya başladı. Üstelik 5 yıl bende kalmak zorunda araç. Hayılrısı bakalım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    a6 var bi abimizde her bakımda temizleniyor o filtre.

yoksa araç rolantide çalışırken titreme yapıyor rahatsız ediyor baya.

sizinki iyice deforme olmuş galiba.

en iyisi değiştirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

en iyisi değiştirmek

Alıntıları Göster
    Valla geçen bir arkadaşıma aldım aynı araçtan.Araç 40.000 km deydin.Ekspertiz için götürdük satıcıyla el sıkıştık ve bana servis sefinin dediği sey ara ara yüksek devirlerde kullanın dedi.

Tabi ben bunu duyunca bayram tatiline giderken otobanda redlineyi bir iki defa gösterdim araca.Arkadaşıma da söyledim aynı durumu.Soba bocalarının tıkanması gibi bir durum olusuyor sanırım alttan destek verince kir pas kalmaz.Tabi tam dolunca ne gibi bir sey yapılır bilemem.

İstersen sana özel bir servisin numarasını vereyim bir de onlardan fiyat al.

Güney Servis 212 276 6871 Maslakta burası

• quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

en iyisi değiştirmek

2010 model araçta nasıl deforme olur anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eureeka

Merhaba,

Babamın 2010 model A4 2.0 TDI aracında dizel partikül filtresinin dolduğu ve rejenerasyonla temizlenemeyeği yenisi ile değişmesi erektiği bilgisini aldık.

Filtre için istenen fiyat 4700 Euro , sanayide bunun temizliğini yapan bildiğiniz bir servis var mı ?

Garantisi yok mu bahsedilen bir senelik aracın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-18F1A75FA

quote:

Orijinalden alıntı: Eureeka

Merhaba,

Garantisi yok mu bahsedilen bir senelik aracın?
    Depoya yağ mı koydunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Depoya yağ mı koydunuz

Alıntıları Göster
    Kaçak mazot stayla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Depoya yağ mı koydunuz

Alıntıları Göster
    Hatırladığım kadarı ile forumda benzer sıkıntıyı 3-4 sene önce 2.0 TDI A6 sahibi başka biri daha yaşamıştı ve servis ile epeyce cebelleşmişti ama sonu ne oldu bilmiyorum.

Benimde dizel aracım var ve bende bu durumdan korkuyorum. Arada gaz biraz basmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostrider815

Hatırladığım kadarı ile forumda benzer sıkıntıyı 3-4 sene önce 2.0 TDI A6 sahibi başka biri daha yaşamıştı ve servis ile epeyce cebelleşmişti ama sonu ne oldu bilmiyorum.

Benimde dizel aracım var ve bende bu durumdan korkuyorum. Arada gaz biraz basmamız lazım.

Alıntıları Göster
    Euro4 lerde var mı bu sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeoN7

Alıntıları Göster
    Arkadaşım geçmiş olsun öncelikle.

2 ay önce benim Bravoyu alırken DPF konusunu da sordum ve de servisteki mühendisten aldığım cevap:

"Aracınızdaki DPF sistemi minimum 250.000 km sorunsuz hizmet edecektir. Kaliteli yakıt aldığınızda bunu kesinlikle düşünmeyin bile. Göstergede ışık yandığında aracınızı bir vites düşürüp biraz daha yüksek devirde 3-4 dk kullanırsanız biriken artıkları filtre yakacaktır." oldu.

Değişim içinse 2500 TL gibi bir fiyat telaffuz edildi.

Kendi aracıma Total Excellium eurodizel den başka yakıt almadım hiç. Bir süre daha dpf ışığını yaktırmamayı düşünüyorum :)

4700 euro da ciddi rakammış yahu.

Haluk

• quote:

DPF, Euro 5 motorlarda var. Euro 4 motorlarda yok.
    4700 euro çok değil mi bir filtre için?
    Mutlaka onun temizliği yapılıyordur detaylı araştırma yapın özel servisleri tek tek arayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emr256

quote:

DPF, Euro 5 motorlarda var. Euro 4 motorlarda yok.
    4700 euro çok değil mi bir filtre için?
    Mutlaka onun temizliği yapılıyordur detaylı araştırma yapın özel servisleri tek tek arayın.

Alıntıları Göster
    dpf bir cesit sıvı değil mi ?
  • O zaman bugun itibariyle sahibinden.com daki euro4 dizel araclara +2000 tl daha ekliyoruz ve yazida dpf olmadigini belirtiyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

dpf bir cesit sıvı değil mi ?

Alıntıları Göster
    altın kaplama filan mı bu parça bu kadar pahalı olduguna göre
    yada fahiş kar var bu parçada
    avrupada fiyatı ne kadar acaba.oradan getirtme durumu olurmuki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y_U_S_U_F_

altın kaplama filan mı bu parça bu kadar pahalı olduguna göre
    yada fahiş kar var bu parçada
    avrupada fiyatı ne kadar acaba.oradan getirtme durumu olurmuki?

Alıntıları Göster
    Focusu alırken özellikle incelemiştim bu konuyu bildiğimden.Ve herkes kapış kapış 109 bg dpf'li titanyumları alırken ben özellikle konfordan daha yüksek performanstan vazgeçip sorun çıkarmasın diye collection modeli aldım euro 4 filtresiz motoru için....

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Focusu alırken özellikle incelemiştim bu konuyu bildiğimden.Ve herkes kapış kapış 109 bg dpf'li titanyumları alırken ben özellikle konfordan daha yüksek performanstan vazgeçip sorun çıkarmasın diye collection modeli aldım euro 4 filtresiz motoru için....

Alıntıları Göster
    audi motoru komple satıyor galiba bu ne böyle dizel alırken daha dikkatli olacağız gbi bu gidişle

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.