Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.897.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dahiliye doktoru her ne kadar irritabl barsak sendromu yazıp rapor versede ben hemen karamsarlığa düşmedim iyice araştırma yolunu seçtim ve gastroentoloji bölümündeki doçent dr. Baya rahatlattı. Sizlerede tavsiyem hemen ibs diye karamsar olmayın bağırsak sorunlarının birçok sebebi olabiliyor. Doktor için ibs deyip ilaç verip yollamak kolay siz pskolojik olarak kendinize bunu yapmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onuraaydemir kullanıcısına yanıt
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Aynıyım fakat daha da kontrol altına alabildim 1 yıldır.

1 yıldır günde 2 ögün yiyorum ögle yemegi yemiyorum sadece su içiyorum.
    Ve tabi akşama kadar günü kurtarmıs oluyorum bu şekilde.

Merhaba reis bende günde 2 kereye düşürdüm öğünleri...

cırcırdan lopermid+anafranil ikilisiyle kurtuldum....

Benim şüphem çölyak hafta içi testini alacağım eczaneden yapacağım...
  • Dahiliye doktoru strese bağlı dedi ama stres yaptığım bişey yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda bir adamım işim belli gidiyorum geliyorum evde bir sorunum yok sadece arabanın borcu biraz yoruyor ama keyfinide sürüyorum takmıyorum babam destek oluyor zaten bittiğim yerde. Maddi durumum şuan çok iyi değil. Gastroentoloji doktoru probiyotik yoğurt tavsiye etti senin dediiğinin ne olduğunu hiç bilmiyorum ne kadardır fiyatı nasık kullanılır ? İbs olsam çocukluğumdan beri ibs olmam gerekirdi diye düşünüyorum ama tuvalette çok kalsamda en azından kafam rahat çıkardım şimdilerde durum tam öyle değil ama çok çok kötüde değilim biraz kafaya takmadım desem yalan olur birde ben çok titiz biriyim heryerde tuvalete giremem şirkette bile çok nadirdir peçete falan sererek giriyorum. Mesela bugün öğlen 2 de uyandım direk tuvalete girdim az bişey yaptım ama karnımda guruldama var sanki ağzıma bişey atsam tuvaletim gelecek gibi. Yemek saatim belli değil mesela sabahcıyken 7 de kahvaltı ediyorum 1 de tvaletim geliyo öğlenciyken kalkar kalmaz yapıyorum 12 de. Gece 12 ye kadar rahatım ertesi gün 11 de yapıyorum. Gececiykende bugünkü gibi geç uyanıp yapıyorum akşama kadar rahatlayamıyorum işe gitmeden saat akşam 10 gibi tekrar yapıyorum az bişey sabahı çıkarıyorum eve gelip yatıyorum direk. Durum bu bende

• Doktoru, ilacı filan bırakın GAPS beslenme şeklini uygulayın.
    HARbiden her türlü hastalığa deva
    Zaten GAPS'in açılımı (gut and psychology syndrome and gut and physiology syndrome)
    Yani bağırsak ve psikoloji sendromu ve fizyoloji sendromu.
    Gerçekten tüüm hastalıklara çare.
    sizin beslenme şeklinizi değiştiriyor.İlaçtı filan falan o tür aptal şeyler yasak.
    Bu sayfayıda ben kurdum bilgi vermek için tüm herkese.
    https://www.facebook.com/Sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1m%C4%B1z-i%C3%A7in-GAPS-218192725183835/

.............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 19 Şubat 2020; 22:12:3 >
  • 0je kullanıcısına yanıt
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 19 Şubat 2020; 22:12:15 >
  • Başkan senin taktik (antbytk, çay, probiyotik hap) ülseratif kolitede etki yapar mı acaba?

• exponent kullanıcısına yanıt
    ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:59:12 >
  • İbsden tek farkı kanamanında eşlik etmesi bana göre. Aralarında ayrıca belirgin bir fark yok. Şikayetler aynı. Hastalığı ortalığı çıkaran etkenler aynı. Genelde antibiyotik kullanımı tetiklemiş hastaları. Bu nedenle aynı kefeye koyuyorum ben. Siz sivasta mısınınız. Bayramda memlekete gelince bahsi geçen çay hakkında görüşürüz müsait olursanız.

• benim de nerdeyse 7 senedir aşırı gaz sorunum var midemde o kadar çok gaz birikiyor ki bazı zamanlar kalp çarpıntısı ve nefes darlığı yaptığı bile oluyor. üstten veya alttan gaz çıkarma hissi de çok az geldiği için şiştikçe şişiyorum.sanki bağırsaklarım boğum boğum olmuşta bu yüzden gazımı zor çıkarıyormuşum gibi bir his var,yani gaz bağırsakta çok zor ilerliyor.hele stresli olduğum zamanlarda daha şiddetli olup bu durum bayılmaya kadar gidebiliyor.
    mide endoskopi ve biyopsisi yapıldı h.p negatif ve hafif bir gastrit ve duedonum ülser dışında temiz çıktı tanı olaraksa psikosomatik bozukluk konuldu.
    gastroenterolog panto, sulpir ve citoles reçete etti.panto harici bu ilaçları bilhassa sülpir'i kullanmayı açıkçası istemiyorum.

Benim anlamadığım gaz oluşumunun psikolojik yahut mental durumlarla ne ilgisi var? Bu gazlar bakteriler tarafından karbonhidrat ve şekerin parçalanmasıyla ortaya çıkmıyor mu?kafam çok karışık...

• Ne çayı bu ben onu atlamışım ? Bu arada 45 lira bişey değilmiş pahalı olanı kaç para ki ? Probiyotik ishal falan yapmaz dimi beni

................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:59:25 >
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:59:35 >
  • ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:59:46 >
  • Arkadaşlar Allah yardımcınız olsun ben başta çok korktum ömür boyu böyle yaşanır mı diye ama çok şükür yavaş yavaş normale dönüyorum karın ağrılarım çok çok azaldı tuvaletimide günde 1-2 defa yapıyorum hala tam ohh ne sıçtım bee diyemesemde şikayetim yok denecek kadar az. 15-20 dk kalıyorum tuvalette herhangi bi ishalim yok güzelce çıkarıyorum yalnız yemeklerden yarım saat sonra falan geliyor kakam. Ama benim iş saatime göre değişken sabahcıydım bugün 7 de kahvaltı 12 de tuvalet 5 de yemek 5.30 da tuvalet şuan iyi hissediyorum. Yarın 12 de uyanıp tuvalet 3 de yemek bidaha tuvalet yok. Bu düzensizlik beni bozuyor olabilir bu yüzden senin bahsettiğin ilaçtan alıp kullanacağım teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun @KAPTANELVIS @KAPTANELVIS

• quote:

Orijinalden alıntı: onuraaydemir

Arkadaşlar Allah yardımcınız olsun ben başta çok korktum ömür boyu böyle yaşanır mı diye ama çok şükür yavaş yavaş normale dönüyorum karın ağrılarım çok çok azaldı tuvaletimide günde 1-2 defa yapıyorum hala tam ohh ne sıçtım bee diyemesemde şikayetim yok denecek kadar az. 15-20 dk kalıyorum tuvalette herhangi bi ishalim yok güzelce çıkarıyorum yalnız yemeklerden yarım saat sonra falan geliyor kakam. Ama benim iş saatime göre değişken sabahcıydım bugün 7 de kahvaltı 12 de tuvalet 5 de yemek 5.30 da tuvalet şuan iyi hissediyorum. Yarın 12 de uyanıp tuvalet 3 de yemek bidaha tuvalet yok. Bu düzensizlik beni bozuyor olabilir bu yüzden senin bahsettiğin ilaçtan alıp kullanacağım teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun @KAPTANELVIS @KAPTANELVIS

Nasil bir tedavi uyguluyorsunuz karin agrilarini azaltmak icin ozel bisey varmi. Bir arkadas kurtuldum demisti kemik suyu tursu kefir diyordu nasil ne kadar kullandigini yazmadi. Gaps diyetini inceliyorum ondada ayni gidalar barsak floram bozuk bu diyetle daha kotu olmaktan korkuyorum acikcasi

• Başkan üçüncü iyileşme programına neden başlamıyorsun. Ne zaman başlamayo düşünüyorsun.

• zalim92 Z kullanıcısına yanıt
    Kafaya çok takıyoruz galiba cidden pskolojik olduğuna inanmaya başladım akşam o mesajı yazdım iyidim 9 da tekrar tuvaletim geldi yaptım rahatlayamadım karnım gurul gurul sanki ishal olcak gibi. Bidaha araştırmıcam forumlara falan bakmıcam geçeceği varsa geçer bu son mesajım @zalim92

....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:59:59 >
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.