Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.371
Cevap
198
Favori
1.888.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de Galiba bu sorundan var ama benim sorun Şu Şekilde;

- Kalp çarpıntısı hissi;
    - Karın bölgesinde Kalp atımı gibi atım hissi;
    - Sindirilmemiş dışkılama gibi dışkılama;sanki yediklerimi direkt çıkarıyorum sindirmeden.
    - ishal tarzında benim şikayetler;sık tuvalet devamlı geçmeyen Gaz..
    - dışkılarken tam boşalamama.
    - dışkılamanın art arda 3-5 kere olup öyle rahatlama.
    -endoskopi-koloskopi-çölyak testi yaptırdık net bişey yok yani bişey belirmiyor...buda bizi İBS Ye yakınlaştırıyor.
    - hmogramından diğer tiroid vb. testlerde yapıldı.ama İBS gibi..
    yani bişey bulunamayınca İBS Teşhisi konuyor,
    bu zamana kadar ( dicetel-pankreoflat-debridat-meteospzmyl- o bu şu kullanıldı...ama devam....
    sanki sindirim olmuyor gibi...
    bakalım endoskobide Helikobcter pylori çıktı.....TRİO tb e başladım yarıladım şimdilik bir değişim yok sadece ağızdaki ekşime sanki biraz azaldı...bakalım bitirince ne olacak....
    kardiyoloji ve Psikyatriyede bi gözükme zamanı geldi sanırım...

bu durumun benzerini yaşayan var mı...

birde internette nane yağının iyi geldiği söyleniyor...bilsisi olan varsa....

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

bende de Galiba bu sorundan var ama benim sorun Şu Şekilde;

- Kalp çarpıntısı hissi;
    - Karın bölgesinde Kalp atımı gibi atım hissi;
    - Sindirilmemiş dışkılama gibi dışkılama;sanki yediklerimi direkt çıkarıyorum sindirmeden.
    - ishal tarzında benim şikayetler;sık tuvalet devamlı geçmeyen Gaz..
    - dışkılarken tam boşalamama.
    - dışkılamanın art arda 3-5 kere olup öyle rahatlama.
    -endoskopi-koloskopi-çölyak testi yaptırdık net bişey yok yani bişey belirmiyor...buda bizi İBS Ye yakınlaştırıyor.
    - hmogramından diğer tiroid vb. testlerde yapıldı.ama İBS gibi..
    yani bişey bulunamayınca İBS Teşhisi konuyor,
    bu zamana kadar ( dicetel-pankreoflat-debridat-meteospzmyl- o bu şu kullanıldı...ama devam....
    sanki sindirim olmuyor gibi...
    bakalım endoskobide Helikobcter pylori çıktı.....TRİO tb e başladım yarıladım şimdilik bir değişim yok sadece ağızdaki ekşime sanki biraz azaldı...bakalım bitirince ne olacak....
    kardiyoloji ve Psikyatriyede bi gözükme zamanı geldi sanırım...

bu durumun benzerini yaşayan var mı...

birde internette nane yağının iyi geldiği söyleniyor...bilsisi olan varsa....

direk beni yazmışsın psikiyatrik tedaviye başla kesinlikle büyük ihtimalle sende de takıntılı olma hali var (obsessif kompulsif disorder) gerekli gereksiz ayak sallama var mı mesela sende de? Nane yağını bende araştırdım colpermine varmış fakat türkiyeye ithal edilmiyormuş bulursanız haberdar edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Herkes iyileşti sanırım

Bende halen problem var okulu birakicam 1 hafta daha surerse kaderimizde bu varmis demekki

okulu bırakmana gerek yok, ibs kısmende olsa kontrol altına alınabilir..
    daha önce yazdıklarımı mutlaka oku..
  • Arkadaslar merhaba bende sızdenım :) sabahları tuvlate cıkıyorum ve karın agrısıyla bırlıkte oluyor ve tuvalate cıkmak zorunda kalıyorum sabahları otobus yolculugu yapmaktan acayıp tırsıyorum yolculuk esnansında gelır dıye bana bı yardım edın Nısanda askere gıdıcem ve kara kara dusunuyorum ne yapıcagımı.
    harbıden ne yapıcaz sabah ıştıması var sporu var :((((
  • Arkadaslar is geregi seyahate cikmam gerekiyor. Ucakla 2,5- 3 saat yol gidicem ve 3 gun yurt disinda kalicam. Dogal olarak disarlarda gezme durumlari olacak. Nasil yapicam bilemiyorum. Fena telas sardi beni. Gecici semptomlari azaltan etkili bir ilac oneriniz varmi? Cunku normal sartlarda gunde 5-6 defa tuvalete cikmam gerekiyor. Ve devamli guruldalarmalar gaz sorunu bildiginiz gibi. Yardimci olan olursa cok sevinirim. Cok pis stres yaptim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozart85

Arkadaslar is geregi seyahate cikmam gerekiyor. Ucakla 2,5- 3 saat yol gidicem ve 3 gun yurt disinda kalicam. Dogal olarak disarlarda gezme durumlari olacak. Nasil yapicam bilemiyorum. Fena telas sardi beni. Gecici semptomlari azaltan etkili bir ilac oneriniz varmi? Cunku normal sartlarda gunde 5-6 defa tuvalete cikmam gerekiyor. Ve devamli guruldalarmalar gaz sorunu bildiginiz gibi. Yardimci olan olursa cok sevinirim. Cok pis stres yaptim.

tedavisi olmadıgını biliyosun o yüzden yapabilecegin bişey yok ben yıllardır bu sorunla yasıyorum sosyal hayatım nerdeyse sıfır iş hayatım yok ünivi yarıda kesip aöf okuyorum aöf de girdigim sınavlar bile işkence oluyor geçenki vizelerin 2. sınavında bir atak geldi ilk defa bu kadar baskı uyguladı bagırsagıma gözümden bi ara yaş gelir gibi oldu o kadar acı verdi evdeyken hiçbirşey yok okuldan içeri girince ayaklarım titremeye başladıgında anladım ama artık çok geçti mecbur dayandım 30 dakika . Gaz sorunun için meteospasm ve pankreoflat kullan en azından o saçma sesler gider bağırsagından yanlız dedigim gibi eger atak gelirse gözünden yaş getirircesine tuvalete gitme istegi oluyor o zaman yapabilecegin bişe yok . Birde bu bahsettigim haplar ishali önleyip daha sonra gabız yapıyor ona göre kullan :)

----

Bazı makalelerde okuyorumda kimisi parazit demiş kimisi yedigin yemekden demiş yaw arkadaş bu parazitler yedigim yemekler 1 yıl boyunca durur durur da en önemli günümdemi bize dokunur ? 1 yıl boyunca ishal olmayan g.tüm ne tesadüf tam sınava girecegim zaman veya dışarda biyere gidecegim zaman sular seller :) bence tamamen saçma ibs hakkında yazılanların alayı hikaye doktorlarda bilmiyor ne oldugunu boşa umut tacirligi yapıyorlar...

• sınav önemli toplantı v.b durumlardan 1-2 saat önce ;

1 tane tranko buskas

1 tane buscopan plus

1 veya 2 tane meteospasmyl

atın, ağrı sızi endişe v.s olmaz.
  • Kabızlık şeklinde seyreden arkadaşlara tavsiyem 3-4 kayısı kurusu+form kayısılı çay. bir zaman sonra tuvaletinizi baya bi yapıp gaz felan gelmiyor.
  • quote:

Arkadaslar is geregi seyahate cikmam gerekiyor. Ucakla 2,5- 3 saat yol gidicem ve 3 gun yurt disinda kalicam. Dogal olarak disarlarda gezme durumlari olacak. Nasil yapicam bilemiyorum. Fena telas sardi beni. Gecici semptomlari azaltan etkili bir ilac oneriniz varmi? Cunku normal sartlarda gunde 5-6 defa tuvalete cikmam gerekiyor. Ve devamli guruldalarmalar gaz sorunu bildiginiz gibi. Yardimci olan olursa cok sevinirim. Cok pis stres yaptim.

öncelikle geçmiş olsun,

geçmiş sayfalarda (sayfa 4 den itibaren) çözümü yazdım..ilaçtan uzak durun, ilaçla bu işi çözemezsiniz..anca yeşil reçete ile yazılan sinirsel ilaçlarla çözüm bulabilirsiniz.buscopan,meteoplazm,refloor,debridat vs vs hiç bir ilaçla bu rahatsızlıga çare bulamazsınız, ilaç firmalarına doktorlara(ki bu ilaçları yazdıkça daha çok para kazanırlar ilaç üreticilerinde) daha çok para kazandırırsınız..sinirsel ilaçlar hariç. yan etkileri oldugu için ben kullanmıyorum tavsiyede etmiyorum.

uzun uzun tekrar yazmak istemiyorum.. yazdıklarımı dikkatlice oku, çözümü bulacaksın..istersen 2,5 degil 7,5 saatte yolculuk yaparsın, 3 gün gezmek ne kelime 10 günde gezersin..hemde çok saglıklı bir şekilde..

• quote:

Orijinalden alıntı: lord28

Kabızlık şeklinde seyreden arkadaşlara tavsiyem 3-4 kayısı kurusu+form kayısılı çay. bir zaman sonra tuvaletinizi baya bi yapıp gaz felan gelmiyor.

kabızlık sıkıntısını kayısı form çayları vs ile tamamen çözemezsin, form çaylarının çogunda ucucu yag vardır, aksine gaz yapar. gaz önlediğini söyleyen kişi bir tane bilimsel kaynak gösteremez, ancak bitki çayları iyidir, antioksidan ve antibiyotik etkisi vardır. antioksidan olması bile saglık için yeterlidir. kabız isen sana %100 kesin çözümü yazayım, daha öncede yazdım, dogal kefir, günde yarım litre kabızlıgını çözer..herkes kefir içmelidir, saglık problemin olsun olmasın..herhangi bir saglık problemi olmayan kişi günde yada 2 günde bir bardak dogal kefir içmesi saglıgına saglık katar, saglıgını bozulmasının önünde bir zırh gibi durur..İbs nin aşırı dışkılama şeklinde olan kişilere, bu rahatsızlıgın etkilerinin azalması açısından hiçbir katkı saglamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 16 Mart 2013; 9:27:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: u700vs

quote:

tedavisi olmadıgını biliyosun o yüzden yapabilecegin bişey yok ben yıllardır bu sorunla yasıyorum sosyal hayatım nerdeyse sıfır iş hayatım yok ünivi yarıda kesip aöf okuyorum aöf de girdigim sınavlar bile işkence oluyor geçenki vizelerin 2. sınavında bir atak geldi ilk defa bu kadar baskı uyguladı bagırsagıma gözümden bi ara yaş gelir gibi oldu o kadar acı verdi evdeyken hiçbirşey yok okuldan içeri girince ayaklarım titremeye başladıgında anladım ama artık çok geçti mecbur dayandım 30 dakika . Gaz sorunun için meteospasm ve pankreoflat kullan en azından o saçma sesler gider bağırsagından yanlız dedigim gibi eger atak gelirse gözünden yaş getirircesine tuvalete gitme istegi oluyor o zaman yapabilecegin bişe yok . Birde bu bahsettigim haplar ishali önleyip daha sonra gabız yapıyor ona göre kullan :)

----

Bazı makalelerde okuyorumda kimisi parazit demiş kimisi yedigin yemekden demiş yaw arkadaş bu parazitler yedigim yemekler 1 yıl boyunca durur durur da en önemli günümdemi bize dokunur ? 1 yıl boyunca ishal olmayan g.tüm ne tesadüf tam sınava girecegim zaman veya dışarda biyere gidecegim zaman sular seller :) bence tamamen saçma ibs hakkında yazılanların alayı hikaye doktorlarda bilmiyor ne oldugunu boşa umut tacirligi yapıyorlar...

hep yazdım, yazmayada devam ediyorum İBS tecrübelerle etkileri azaltılabilecek uzun soluklu bir rahatsızlıktır. tetkikleri yaptırdıktan sonra(kan,gaita,ultrason, kolonoskopi, gerekli ise endoskopi) belirtiler en az 6 ay devam etmişşe,organik bulgu yoksa, İBS teşhisi konur. İBS teşhisi konduktan sonra, doktor, eczane ve aktarlardan uzak duracaksın.. yeni bir hayata başlayacaksın, tecrübelerden faydalanıp etkileri %80 azaltacaksın..
    tecrübelerimizi aktarmaya her zaman hazırız, bu rahatsızlık adamı öldürmez, ama yaşayan ölüye çevirir, gençken yakalandıysan çok yazık, okul hayatın biter, arkadaş dostluk ortamları neredeyse bitme düzeyine gelir,sosyal yaşam diye birşey kalmaz, sinema tiyatro konser vs yabancısı oldugun aktivitelere dönüşür, iş hayatın olmaz, seyahat, tatil ve misafirlikler çok tercih etmediğin faaliyetler arasına girer, evlenmen çok zorlaşır, evliysen herşey daha zor olabilir vs vs vs bunları çogaltmak mümkün...

sadece bu rahatsızlıga yakalanmış kişiler gerekli tecrübeleri edininceye kadar bizleri çok iyi dinlesinler, inanın sıkıntı %80-90 çözülecek ve sosyalleşme %80 tekrar başlayacaktır...

• Arkadaslar merhaba bende sızdenım :) sabahları tuvlate cıkıyorum ve karın agrısıyla bırlıkte oluyor ve tuvalate cıkmak zorunda kalıyorum sabahları otobus yolculugu yapmaktan acayıp tırsıyorum yolculuk esnansında gelır dıye bana bı yardım edın Nısanda askere gıdıcem ve kara kara dusunuyorum ne yapıcagımı.
    harbıden ne yapıcaz sabah ıştıması var sporu var :((((
  • Bendede ülseratif kolit var, hepimize geçmiş olsun arkadaşlar

60mg kortizonla başladım 7.5mg düştüm yavaş yavaşta deevam ediyorum düşürmeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich Engels -- 18 Mart 2013; 11:30:23 >
  • BU hastalığa sahip olup askere gıden yok mu ya Allah kolaylık versın dıyın beri el insaf
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp1010

BU hastalığa sahip olup askere gıden yok mu ya Allah kolaylık versın dıyın beri el insaf

Ülseratif Kolit benim bildiğim çürüğe ayrılma sebebiydi
  • Arkadaslar buna anlik etki edecek bir ilac varmi 2-3 saat etki saglasa olur yoksa agri kesici mi alsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

BU hastalığa sahip olup askere gıden yok mu ya Allah kolaylık versın dıyın beri el insaf

Allah kolaylık versin. Benimde askerlik mayısta inşaallah. Ne yapıcam bilmiyorum. Ama doktora başvurdum. Kan tahlili ve ulrtason istedi bakalım nolcak??
  • quote:

quote:

Allah kolaylık versin. Benimde askerlik mayısta inşaallah. Ne yapıcam bilmiyorum. Ama doktora başvurdum. Kan tahlili ve ulrtason istedi bakalım nolcak??

bendende ultrason ıstedı temız cıktı.. bıtane hap bıde surup verdı surup refl hastaların kullandıgı surup neden verdı anlamadım talcıd dıye bıde spadis dıye bı hap verdı onuda bıraktım cunku askerde yutma sansım olmadıgından barı alısmıyım dedım bı faydasınıda gormedım napıcam bılmıyorum valla
  • quote:

quote:

quote:

bendende ultrason ıstedı temız cıktı.. bıtane hap bıde surup verdı surup refl hastaların kullandıgı surup neden verdı anlamadım talcıd dıye bıde spadis dıye bı hap verdı onuda bıraktım cunku askerde yutma sansım olmadıgından barı alısmıyım dedım bı faydasınıda gormedım napıcam bılmıyorum valla

sendeki kabızlık şeklinde mi? ben tuvaletimi ne kadar fazla yaparsam gaz nerdeyse gün boyu olmuyor. Sanırım bağısaklarda sorun var. Birde senden hangi testleri istedi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koc28 -- 18 Mart 2013; 19:19:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

sendeki kabızlık şeklinde mi? ben tuvaletimi ne kadar fazla yaparsam gaz nerdeyse gün boyu olmuyor. Sanırım bağısaklarda sorun var. Birde senden hangi testleri istedi??

Yok bende kabızlık değil her sabah tuvalate cıkarım ama cok kramp seklınde oluyo otobose falan bınmeye korkuyorum cok karın agrısı oluyo

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.