Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
12.374
Cevap
198
Favori
1.891.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • migros vb marketlerde var süt ile bunu ye sindirim sorunlar için faydalı ishalede iyi gelir...
  • FieSTaA kullanıcısına yanıt
    biz zamanında çok hastane gezdik bu sorunları çözmek kolay değil bağırsak sorunları için sanada eti lifalif tavsiye ederim özelikle akşam yatmadan bol miktarda ye bağırsaklar için en yararlı şey liftir süt çok gaz yarsa portakal suyu ilede yiye bilirsin ama bir kaç gün kendini zorla sütle ye....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

biz zamanında çok hastane gezdik bu sorunları çözmek kolay değil bağırsak sorunları için sanada eti lifalif tavsiye ederim özelikle akşam yatmadan bol miktarda ye bağırsaklar için en yararlı şey liftir süt çok gaz yarsa portakal suyu ilede yiye bilirsin ama bir kaç gün kendini zorla sütle ye....

Düzenli yiyordum da bıraktım. Başlarım tekrar. Yumurta ve kakao ile bunu blendirdan geçirip içine stevia atarak pankek yapıyorum. Lezzetli oluyor yemesi de.
    body yapanlar kahvaltıda bunu eksik etmiyorlar. Yediğini tahmin ettim özellikle akşamları tüketmeni tavsiye ederim. İÇİNE şeker atmazsan daha iyi olur.
  • Evet yulaf bağırsaklar için çok faydalı.Özellikle içindeki hibrit gluten bağırsaklardaki gözenekleri açar , bağırsağınız ve kan arasındaki etkileşim daha rahat olur. İnsülin direncinizide azaltır.Sütle birlikte yediğimizde sütteki kazeindende faydalanmış oluruz.En kaliteli protein.Özellikle uht için, onun içindeki kazein sindirilmeye daha uygun.

(!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süt
    Bakliyat ( Kuru fasülye vb. )
    İçinde soğan bulunan yemekler
    Gazlı içecekler
    .
    .
    .

Bunları yediğim/içtiğim zaman ishal oluyorum ve gaz oluşuyor; ben de bu ürünleri fazla tüketmiyorum. Tek sorun ağızda gaz oluşması / geğirme isteği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

migros vb marketlerde var süt ile bunu ye sindirim sorunlar için faydalı ishalede iyi gelir...

Süt pek iyi gelmiyor yoğurtla deneyeceğim teşekkürler.

• Ibs olanlarin gluten ve kazeinden uzak durmasi gerekir yulafa falan bulasmayin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Ulan lanet olsun son 2-3 haftadır iyice azdı. Hep bir gaz hep bir şişkinlik var. Yemek yemeyeyim yeterki 30-40 dakika bilemedin 1 saat içinde saglam bi sancı ile tuvalete gitmek zorunda kalıyorum. Hani gaz cıkartmak istiyorum ama ishal gibi dışkı cıkacak gibi oluyor yapamıyorum. Günde en az 2 defa cıkıyorum bazen 3-4 oluyor. Gastroentroojiden randevu aldım. Bari patalojik olabilecek sebepler ile ilgili testleri yapsınlar da fiziksel bir sorun mu var spastik kolon mu anlayalım.

Aynisi gecen basima geldi utanc verici durum Allahtan ayakta balkonda sigara tutturuyordum.Bi an gaz cikaricam sandim ama sicak biseyler hissettim Leş bi durum

• Bugün 3 kez yemek yedim 3 defa tuvalete cıktım :D ARada ani sancı geliyor ben bastıryıorum falan geçiyor da bazen yemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pashatrk

SEBOREİK DERMATİT , EGZAMA GİBİ RAHATSIZLIĞI OLANLAR VARMI ?????

Bende egzama var... durduk yere vücut kaşıntısı alerjik rinit ve tabikide ibs :( egzama yı da alerjenlerden uzak durarak hallettim, keşke ibs içinde bir çıkış yolu olsa :(
  • NABUKADNEZAR_89 N kullanıcısına yanıt
    pashatrk P kullanıcısına yanıt
    http://beslenmebulteni.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=5218

Aşşağılarda adminin yazdığı 8 maddelik tedavi var onu deneyin.Kendisi doktordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsclobberintime -- 4 Ekim 2015; 21:40:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendineHakim

http://beslenmebulteni.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=5218

Aşşağılarda adminin yazdığı 8 maddelik tedavi var onu deneyin.Kendisi doktordur.

bendede yağlı egzama diğer adı seboreik dermatit var bağırsak mantarından kaynaklanıyor :s diyet yapiyoruz bakalım inş kurtuluruz..
    bu hastalık için 86 çeşit ilaç denedim aralarında en başarılısı biteral oldu uzun vadeli olmasa işleri yoluna koydu. İçeriden temizlik yaptığını düşünüyorum.

biteral 500 g antibiyotiği doktora yazdırmanı tavsiye ederim. 14 günlük kullanımı var. Askerde çok işime yaramıştı. Kullandıktan sonra ciddi oranda rahatlarsın...
  • https://www.youtube.com/watch?v=gFNTo6qPC2k

Balık yağı düzenli olarak tüketilmeli diyor yabanacı uzmanlar fırsatım olsa 6 ay ayçicek vb yağlardan uzak dururdum...
  • Bende bu hastalıktan müzdaribim galiba ama bu sabah dersteyken bir karın ağrısı girdi. Tuvalete gittiğimde dışkım siyah ve ishal şeklindeydi. İlk defa böyle oldu. Bu sorunu yaşayanlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maestro_ -- 6 Ekim 2015; 19:32:44 >
  • Yaşım 31 ve bu rahatsızlıkla 7 yıllık bir tecrübem var.

Başımdan geçenleri uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama belirtileri en aza indirmek için bende işe yarayan şeyler hakkında yazmak istedim.

1- Kilonuz normal değerlerden yüksekse ideal kilo hesabına göre kilo aralığınıza dönün.
    2- hayatınızda stresi azaltmak için ne gerekiyorsa yapın.
    3- Şuanki tedavi yöntemlerine göre, ömür boyu bu hastalıkla yaşayacağınızı şuan için bilin.

bu 2 si çok önemli. bunun dışında kişiden kişiye değişebilecek baharat,içecek yiyecek vs şeyleri deneme yanılma ile bulun, ve az tüketin. bende mesela çoğu kızartmalar, mangal , kırmızı et, aşırı yağlı yiyecekler, bazı kuruyemişler, gazlı içecekler tetikliyor.Çoğu kuru bakliyatta tetikleme yapıyor.Bol Bol su için. bi anda yüklenmek yerine az az sık sık yiyin. Meyvelerden duyarlı olmadıklarınızı tüketin. özellikle ekşi olmayan elma, ve de muz bende işe yarıyor.

Mutlaka endoskopi yaptırın, sadece kan tahlili ve ultrasonla dıştan herşey gözükmüyor.

Bende üst orta karın kısmında daha çok ataklarda şiddetli ağrı oluyordu. Son zamanlarda stres kaynaklı tekrar edince baştan ultrason ile, pankreas,safra kesesi, böbrek vs bakılacak ne varsa baktırdım.Temiz çıkınca endoskopi yaptırdım, gasrtit ve reflü başlangıcı gördü doktor.

Verdiği ilaçlar içinde Rennie Duo şurup gerçekten işe yaradı. Gaz ağrı vs Sıkıntı hissettiğim zaman yemeklerden sonra 1 kaşık içiyorum, ve midede büyük bir rahatlama oluyor. Her uzun seyahatte yanımda taşıyorum. evde işte hep 1 şişe bulunduruyorum.

Birde gaz vs. spazm okonusunda daha öncede kullanmıştım; meteospasmly aç karna bende azda olsa işe yarıyor.

2 gastroentrolog 5-6 dahiliye doktoruna farklı zamanlarda çıktım, birsürü farklı ilaç kullandım bende işe yarayanlar yıldızlama puanımla;

***** Rennie Duo
    *** Meteospasmly
    ** Spasmomen

ilaç kullanmadan önce doktorunuza başvurun, doktrunuzun tavsiyelerine uyun. Dr istemese bile 30undan önce ultrason, 30u geçtiyseniz mutlaka endoskopi, 40tan sonrada mutlaka kolonoskopi yaptırın. yine burdan sormak isteyen varsa tecrübelerimi paylaşırım.

En önemlisi stresi azaltın bunu unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegrators

Yaşım 31 ve bu rahatsızlıkla 7 yıllık bir tecrübem var.

Başımdan geçenleri uzun uzadıya yazmak istemiyorum ama belirtileri en aza indirmek için bende işe yarayan şeyler hakkında yazmak istedim.

1- Kilonuz normal değerlerden yüksekse ideal kilo hesabına göre kilo aralığınıza dönün.
    2- hayatınızda stresi azaltmak için ne gerekiyorsa yapın.
    3- Şuanki tedavi yöntemlerine göre, ömür boyu bu hastalıkla yaşayacağınızı şuan için bilin.

bu 2 si çok önemli. bunun dışında kişiden kişiye değişebilecek baharat,içecek yiyecek vs şeyleri deneme yanılma ile bulun, ve az tüketin. bende mesela çoğu kızartmalar, mangal , kırmızı et, aşırı yağlı yiyecekler, bazı kuruyemişler, gazlı içecekler tetikliyor.Çoğu kuru bakliyatta tetikleme yapıyor.Bol Bol su için. bi anda yüklenmek yerine az az sık sık yiyin. Meyvelerden duyarlı olmadıklarınızı tüketin. özellikle ekşi olmayan elma, ve de muz bende işe yarıyor.

Mutlaka endoskopi yaptırın, sadece kan tahlili ve ultrasonla dıştan herşey gözükmüyor.

Bende üst orta karın kısmında daha çok ataklarda şiddetli ağrı oluyordu. Son zamanlarda stres kaynaklı tekrar edince baştan ultrason ile, pankreas,safra kesesi, böbrek vs bakılacak ne varsa baktırdım.Temiz çıkınca endoskopi yaptırdım, gasrtit ve reflü başlangıcı gördü doktor.

Verdiği ilaçlar içinde Rennie Duo şurup gerçekten işe yaradı. Gaz ağrı vs Sıkıntı hissettiğim zaman yemeklerden sonra 1 kaşık içiyorum, ve midede büyük bir rahatlama oluyor. Her uzun seyahatte yanımda taşıyorum. evde işte hep 1 şişe bulunduruyorum.

Birde gaz vs. spazm okonusunda daha öncede kullanmıştım; meteospasmly aç karna bende azda olsa işe yarıyor.

2 gastroentrolog 5-6 dahiliye doktoruna farklı zamanlarda çıktım, birsürü farklı ilaç kullandım bende işe yarayanlar yıldızlama puanımla;

***** Rennie Duo
    *** Meteospasmly
    ** Spasmomen

ilaç kullanmadan önce doktorunuza başvurun, doktrunuzun tavsiyelerine uyun. Dr istemese bile 30undan önce ultrason, 30u geçtiyseniz mutlaka endoskopi, 40tan sonrada mutlaka kolonoskopi yaptırın. yine burdan sormak isteyen varsa tecrübelerimi paylaşırım.

En önemlisi stresi azaltın bunu unutmayın.

Hocam okul stresi gitmiyor ki hiç.ishal kesici var mı bildiğiniz? Çok kötü ishalim kaç gündür.

• Reflor ishale iyi gelir, yine de eczaciya danışın.

• Lopermid iki tane at kesiyor yinede araştır sonra sorumlu olmak istemiyorum ama ben de senin gibiyim sıkışınca atıyorum

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.