Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bioder hapmi icinde kac adet mevcut.Siz ne zaman ne kadar kullaniyorsunuz tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • savaskerem37 kullanıcısına yanıt
    Hap içinde 10 tane var.Akşam yemeğinden önce 1 tane 10 günlük.Her ay 10 gün kullanıyorum.
  • herkese merhaba bende ibs hastasıyım hemde en kötü şeklinden bu başlığı ve benim gibi insanları görünce ne bileyim inanın şu an ağlayasım var çok genç hatta küçük yaşta oldum ben 7-8 sene oldu herhalde yıllardır sürünüyorum resmen denemediğim yol içmediğim antidepresan kalmadı deli gibi oldum artık hayatım heba oldu bu hastalık yüzünden neyse keşfettiğim başarılı taktiklerde var ishalli olandan var bende günde 5 defa filan tuvaletteyim yani bir antidepresan buldum onu size önerebilirim isterseniz
  • possy_ _ _ P kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım.Ben de bu hastaliga cok genç yaşta hatta çocukken yakalindim bile diyebilirim.Ben de 5 yildir çekiyorum ama son 1 yildir bu hastaliktan kutlumak için ćok şey denedim.1 yıl önce ögrendim çünkü. Artık herneyse.Bende ishal baskinim.Prozac kullaniyorum günde 6 defa tuvalete girmiyorum ama günde iki defa giriyorum yani.Bundan dolayı pek memnun değilim gaza faydasi oldu gerçekten bağırsak guruldaması da doğal olarak pek kalmadı.Ama tam 5 aydirkullaniyorum 1 aydirda 60mg kullaniyorum.Eğer doğru ad.olsaydi tam olarak etki ederdi şimdiye kadar.Bu yüzden farkli ad. ler arayis icindeyim.Siz ne kullanıyorsunuz.

• Ya işte bünyeden bünyeye fark ediyo bide doz da önemli biraz daha arttır diycem ilacın dozunu ama çarpmasın sonra keşfettiğim bişi varsa dozu Yüksek tutmak çünkü anca etkiyor bu hastalığa ben St Johns worth antidepresan kullanıyorkm bağırsak hareketlerini kesiyor ses ve gazı yok ediyor mesela resmen tutuyo böyle bağırsakları hızlı etki ediyo o birden bi Ağrı giriyo ya mesela onu yok ediyo ben bi tane alıyorum günde az oluyo tabi dozu bence iki üç tane de gider bu bitkisel bi ilaç içinde sarı kantaron var sadece tavsiye ederim

• Arkadaslar size yarin geldigim noktayi yazacagim iyi anlamda.Sanki gıdım gıdım da olsa damlaya damlaya gol olur misali ilerleme kaydettim.Yarin detayli sekilde anlayacagim.

• Kagann. kullanıcısına yanıt
    ............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 18:4:11 >
  • Benim yazacaklarim kendimde gordugum degisiklikler.Keske mucizevi bir serum yada ilacim olsa.

Valla hastanin halinden en iyi hasta olan kisiler anliyor.Keske bende gerekli bilgi birikimi ve ekipman olsada insanlara bir seyler sunabilsem muzdarip oldugu durumlarda.

• Kagann. kullanıcısına yanıt
    ...........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 18:5:13 >
  • Arkadaşlar uzun zamandır doğru dürüst yemek yiyemiyorum.Hemen midem bulanıyor.Nerdeyse hergün aç karnına yatıyorum.ne yiyceğimi şaşırdım.yüzüm iyice içeri geçti.Kemikler filan belli oluyor çirkinleştim.
    Ve bu aralar geceleri büyük tuvalete kalkıyorum.Bu başka bir sorunun belirtisi midir?
    Çünkü doktora gittiğimde hep gece tuvalete kalkıyor musunuz diye sorular soruyorlar.
  • Richard Feynman kullanıcısına yanıt
    ......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 18:6:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Mide sorunu gibi görünüyor.
    Gece mide agrıları oluyor mu?
    Ülser veya gastrit durumu varmı?

Gastrit var.Mide ağrıları yok hocam.
    .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 18:6:43 >
  • quote:

Gastiritten kaynaklanıyor olabilir.
    Banada arada oluyor farklı bişi yedigimde.

Son zaman farklı bişi yemiş olabilirsin belki.

Yok hocam aynı şeyler.ASlında son zamanlarda değil bayadır var ama zayıflamaya başlıyınca artık sormak istedim.Evdeyim.Annem de artık ne yemek yapıcağını şaşırıyor.Her yediğim yemekde 2 kaşık alınca midem bulanıyor.
    Çay içsem 2.bardaktan sonra midem bulanıyor.Mesela bugün akşam pilav vardı 2.kaşıktan sonra bıraktım.Her yemekten sonra hemen banyoya gidiyorum koşarak affedersiniz ama kusacak gibi oluyorum.

..............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 18:8:19 >
  • quote:

O zaman tuhaf bişiler var.
    Bi doktora görünün bikaç tetkik yaptırın bana sorarsanız.

Hocam iyi doktor bulamıyorum ki nefret ettim bir de gss yi de halletmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Feynman

quote:

Gastiritten kaynaklanıyor olabilir.
    Banada arada oluyor farklı bişi yedigimde.

Son zaman farklı bişi yemiş olabilirsin belki.

Yok hocam aynı şeyler.ASlında son zamanlarda değil bayadır var ama zayıflamaya başlıyınca artık sormak istedim.Evdeyim.Annem de artık ne yemek yapıcağını şaşırıyor.Her yediğim yemekde 2 kaşık alınca midem bulanıyor.
    Çay içsem 2.bardaktan sonra midem bulanıyor.Mesela bugün akşam pilav vardı 2.kaşıktan sonra bıraktım.Her yemekten sonra hemen banyoya gidiyorum koşarak affedersiniz ama kusacak gibi oluyorum.

kardeş probiyotik haplar var mesela solgar da var.Bağırsak floran çökmüş.

Endoskopi filan yapıldı mı.. gss hemen hallet sana sorun çıkarmasın...

• Herkese Merhaba,
    36 yaşındayım ve 10 seneyi aşkın bir süredir sindirim sistemim ile alakalı sorunlar yaşıyorum. Bende ki sorun kronik ishal ve çeşitli şekillerde oluyor, aşırı sulu halk arasında cırcır olarak tabir edilen şekilde, koyun dışkısı gibi küçük parçacıklar halinde, zaman zaman mukozaya benzer şeffaf akışkan bir kıvam da oluyor ( babam akciğer kanseri olduğu için o zaman kanserden şüphelenildi ve kolonoskopi yapıldı birşey bulunamadı ) ama hep şekilsiz ve gaz sorunu yaşatıyor..Bazen günde 5-6 defa tuvalete çıkmak zorunda kalıyorum. Gaz sorunu çok olmakla birlikte sindirim olurken bazen inanılmaz sesler de çıkıyor. 1,86 m. boy 63~65 kg. arası değişmeyen kilo ve kilo alamıyorum dolayısı ile halsizlik, kolaylıkla yorulma, kan değerlerinde düşüklük, üşüme,ellerim ve ayaklarımın devamlı soğuk olması gibi problemlere sebebiyet veriyor. Halsizlik, üşüme ve kolayca yorulmanın da psikolojik sorunlar doğurduğunu da düşünmüyor değilim.
    Bundan yaklaşık 3,5-4 sene evvel aşırı kilo kaybettim ve Dokuz Eylül Üniversite'si Gastroenteroloji bölüm başkanı olan Prof.Dr. İlkay Şimşek kontrolünde bana gaita, idrar, kan testleri ve endoskopi yapıldı. Yaklaşık 10 sayfa rapor çıktı ve hoca hepsini inceledikten sonra herhangi görünen bir rahatsızlığın olmadığı ve bu durumun İrritabl Bağırsak Sendromundan kaynaklana bileceğini söyledi. Emilim ile ilgili bir sorunun da olabileceğini bunun anlaşılması için de karakter ile girip bakılması gerektiğini de ekledi. Daha evvel yaptırmış olduğum kolonoskopi sonucunda da sinirsel kolit olabileceği söylenmişti.
    Aslında çok da üzerine düşmemiş olduğum bu durum yaş ilerledikçe daha da rahatsız edici bir hal aldı, halsizlik ve yorgunluk hali beni bezdirdi. Üzerine düşüp konuyu bir neticeye bağlamak istediğim için araştırma yapmaya başladım internetten. İBS, sinirsel kolit ve çölyak birbiri ile karıştırılabiliniyormuş, bu durum aklımı iyice karıştırmadı dersem yalan olur. Çünkü semptomlar neredeyse aynı ve bu hastalıklar için yapılacak ve 100% rahatsızlığınızın sebebi bu hastalıktır diyecek bir testin olmayışı ve ( işini gerçekten iyi yapanları tenzih ediyorum) doktorların yaz reçeteyi git ilacı kullan gel bakalım yaklaşımları olayları havada bırakıyor. Bazı gıda malzemelerinin bende yarattığı etkinin farkına vardım örnek olarak acıyı yıllardır yiyen ve seven biri olarak neredeyse tamamen ( neredeyse :) ) çıkarttım ve aynı zamanda süt de rahatsız ettiği için artık sevmeme rağmen süt içmiyorum. Çok bir değişiklik oldu mu HAYIR malesef olmadı. Bazen, bazı besinleri hiçbir şekilde işlemeden vücudum dışarı atıyor resmen nasıl ağzımdan girdiyse öylece çıkıyor. Bu da emilimi ve sindirimi gerçekleştirememiş olmanın ve besinlerden alınması gereken değerlerin alınamadığının sanırım açık bir kanıtı.
    Çölyak Hastalığı'nın da olma ihtimali söz konusu olunca onun hakkında da araştırma yapmaya çalıştım elimden geldiğince. Malesef ki onunda literatürde bir tedavisi yok deniyor. İBS gibi onun için de diyet uygulamak ve glutenden uzak durmak öneriliyor. Fakat 3. dünya ülkesinde yaşıyor olmanın doğurduğu olumsuz etkilerden biri de glutensiz beslenmek için dışarıda neredeyse hiç şansınız yok. Ekmek bulmak neredeyse imkansız bir dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi üretmiş şimdilerde ses yok. Bu ürünler elbet bazı büyük süpermarket zincirlerinde ve bazı markalarda var ve fakat fiyatları normal ürünler ile ciddi farklı. Türkiye de son bir kaç yıldır bilinmeye başlanan Biorezonans ( frekans ile tedavi) uygulayıcıları çölyak hastalığını ve gıda intoleransı sorununun çözülebildiğini deklare etmekte. Ancak çölyak.org sitesinde kesin bir ifade ile Biorezonans ve alternatif tip ile çölyak hastalığı tedavi edilemez denmekte. Eşimin bankacı bir arkadaşı uygulatmış ve memnun kalmış ama bu kişiye göre bir sonuçmudur ve bu sonuç genel herkes için geçerli olur mu muallak.
    Bu durum karşısında bende çölyak olma ihtimali mümkün aynı zamanda İBS olma olasılığı var ve ikisinin de tedavi yöntemleri kendine has ve farklı. Dolayısı ile şimdi ne yapacağımı bilmiyor bir halde beklemekteyim.
    Ama artık yorgunluk hissi, tuvalette geçen mesai, uykusuzluk hali ve üşümekten çok sıkıldım ve ÇÖZÜM bulmak istiyorum.
    Benzer durumda olan veya vere bilecek ciddi tavsiyesi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar.
    Herkese iyi günler ve hasta olanlara acil şifalar dilerim.
    Evren

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada Salıva testi dene bir uygulama var. Bu test bağırsaklarınızda kandida mantarı olup olmadığını anlamanıza yarayan oldukça basit bir uygulama. İnternet üzerinden bir araştırmanızı tavsiye ederim. Bilgilerim tam ve realiteye dayalı olmadığı için sadece bir bakmanızı önerebiliyorum sadece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.