Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.374
Cevap
198
Favori
1.891.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bağırsaklarada etki etmesi için yutmam lazım o zaman ama ilacın içinde sukroz içerir diyo yani şeker kandidaya yara sağlamaz inşallah
  • ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:49:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

Beyler bu gaz sorununa hala çözüm bulunamadı değil mi? Önceden hem ishal hemde gaz şikayetim vardı ama ishal problemim kayboldu kendiliğinden. Şimdi sadece gaz şikayetim var. Bağırsaklarımda gaz birikmesi oluyor. Normal bir şekilde rahat rahat 5 dakika oturduğum olmuyor artık. Devamlı bir şişkinlik ve ses. Beni bilen bilir zaten artık sınavlarada girmiyorum. Devamlı sol böbreğimin olduğu kısımdan sesler geliyor. Bir şeyler akıyor, iniyor, çıkıyor falan bu sese uyuz oluyorum. Varsa çaresini bilen bana gaz problemi ile ilgili bir yardımda bulunsun. Sırf bu ses yüzünden AÖF'de sınıfta kaldım ve şimdi DGS ile bi okula yerleşirsem gitmemeyi düşünüyorum. Boşu boşuna 10-15 milyar verilmez.

Hocam benimde vucudumdan sesler geliyodu hala da geliyor.yıllar önce bir iç hastalıkları doktoruna gitmiştim anlattım sesler geliyor mahçup oluyorum dedim.Bağırsak hareketlerinden o dedi bana bazı ilaçlar verdi.uzman gastorenteroloğa gitmiştim ardından senin bağırsakların çok hızlı çalışıyor ondan bu sesler çıkıyor dedi.İç hastalıkları uzmanının verdiği bazı ilaçları eledi bu karında şişkinlik yapar vs..Diğer ilaçları kullandım gerçekten de ses geçiyor en azından bende böyle yani ilaçla kurtulabiliyorum.Kullandığım ilaç kapsüldü ama hatırlamıyorum adını.Yani bundan kurtulmak mümkün.Eğer siz doktoralara gidip onların verdiği ilaçları kullanmanıza rağmen bu devam ediyosa orasını bilemem hocam.Ancak hepimiz insanız.Şunu söyleyeyim.Bu sesler bizim bağırsaklarımızın çok hızlı çalışmasından kaynaklanıyor.Mesela benim annem 53 yaşında annemde de oluyor,kardeşimde de var,dayımda da var.Ama babamda hiç bugüne kadar böyle birşey olmadı genetik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

TURKUAZ illa bu ilaçı alayım kulanayım diyorsan elimde 30 adet var zamanında 100 lük almıştm fakat pek işe yaramadı sakaryadan sana kargolaya bilirim sadece kargo parasını ödersin parada istemiyorum.

http://www.amazon.com/COLPERMIN-IBS-RELIEF-CAPSULES-PEPPERMINT/dp/B004M9OEVG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1414270891&sr=8-2&keywords=colpermin

Turkuaz ıslaklık sorununu hergün mü yaşıyorsun yoksa sadece belli günlerde mi oluyor??

İlacın son kullanma tarihine baktım 07,2015 diyor yani kullanılabilir.

Hocam profilini göremiyorum özel mesaj yazacaktım şu colpermini göndereyim demiştin ya onun için eğer açarsan sevinirim.
  • Merhaba, beyaz lahana turşusu mu mor mu ? @yazate48

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hk@n -- 27 Ekim 2014; 21:18:39 >
  • expertadvisor kullanıcısına yanıt
    Okudum bir çk tedavi yöntemi var bakteri transferi çok ilginç...tanı yöntemi aynı dışkı incelemesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salofalk ülseratif kolit hastaları kullanıyor kolonoskopi olup öğrenmek gerek.
    Kafanfilde işe yarıyor ama geçici sabah yemekten 2 saat sonra akşam yemeğinden 2 saat önce 8-9 tane karanfili kırıp suyla yutuluyor ama gereksiz.

Difficile testi yaptırdınızmı?
  • 0je kullanıcısına yanıt
    Olay bozulmuş florayı eski haline getirmek........Makaleyi tam olarak okumadım...Yarın etraflıca bakıcam....İlaçlar etkisiz kalınca yapılıyo heralde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

quote:

Beyler bu gaz sorununa hala çözüm bulunamadı değil mi? Önceden hem ishal hemde gaz şikayetim vardı ama ishal problemim kayboldu kendiliğinden. Şimdi sadece gaz şikayetim var. Bağırsaklarımda gaz birikmesi oluyor. Normal bir şekilde rahat rahat 5 dakika oturduğum olmuyor artık. Devamlı bir şişkinlik ve ses. Beni bilen bilir zaten artık sınavlarada girmiyorum. Devamlı sol böbreğimin olduğu kısımdan sesler geliyor. Bir şeyler akıyor, iniyor, çıkıyor falan bu sese uyuz oluyorum. Varsa çaresini bilen bana gaz problemi ile ilgili bir yardımda bulunsun. Sırf bu ses yüzünden AÖF'de sınıfta kaldım ve şimdi DGS ile bi okula yerleşirsem gitmemeyi düşünüyorum. Boşu boşuna 10-15 milyar verilmez.

Hocam benimde vucudumdan sesler geliyodu hala da geliyor.yıllar önce bir iç hastalıkları doktoruna gitmiştim anlattım sesler geliyor mahçup oluyorum dedim.Bağırsak hareketlerinden o dedi bana bazı ilaçlar verdi.uzman gastorenteroloğa gitmiştim ardından senin bağırsakların çok hızlı çalışıyor ondan bu sesler çıkıyor dedi.İç hastalıkları uzmanının verdiği bazı ilaçları eledi bu karında şişkinlik yapar vs..Diğer ilaçları kullandım gerçekten de ses geçiyor en azından bende böyle yani ilaçla kurtulabiliyorum.Kullandığım ilaç kapsüldü ama hatırlamıyorum adını.Yani bundan kurtulmak mümkün.Eğer siz doktoralara gidip onların verdiği ilaçları kullanmanıza rağmen bu devam ediyosa orasını bilemem hocam.Ancak hepimiz insanız.Şunu söyleyeyim.Bu sesler bizim bağırsaklarımızın çok hızlı çalışmasından kaynaklanıyor.Mesela benim annem 53 yaşında annemde de oluyor,kardeşimde de var,dayımda da var.Ama babamda hiç bugüne kadar böyle birşey olmadı genetik.

Duolans mıydı kullandığın ilaç?
  • expertadvisor kullanıcısına yanıt
    Bozulmuş florayı antibiyotikle sıfırlıyorlar probiyotik takviyesiyle eskiye dönüyor olay bu sanırım

• Hk@n kullanıcısına yanıt
    Şuan beyaz lahana turşusu yiyorum ama mor lahana turşusuda aynı etkiyi gösterir diye düşünüyorum
    Hatta yakına beyaz ve mor lahana turşusu var olgunlaştığında o turşuyu yemeye başlıyacam :D

Turşu gercekten bu ibs için cok faydalı uzun bir süre tüketmeni tavsiye ederim yani 1 ay en az yemeklerle turşu ye eğer turşu cok tuzluysa yıka öle tüket tuz mideyi yora bilir ama turşu tam ayarındaysa suyunuda içmeni tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 28 Ekim 2014; 17:22:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

quote:

Duolans mıydı kullandığın ilaç?

Hatırlamıyorum hocam ama hatırladığım şey şu:İç hastalıklarına gitmiştim bu seslerin geçmesi için bazı ilaçlar verdi doktora sanırım başka bir nedenden dolayı gitmiştim ardından bu ibs şikayetiyle gastroenteroloğa gittim.Bazı ilaçları karaladı.Hatırladığım bu seslerin kesilmesi için tek bir ilaç kullandım ve kapsüldü yemek yedikten sonra kullan dedi.o rahatlatsın dedi.Evet ses çıkıyor ama o kadar az ki yanınızdaki insanın kulağını bağırsağınıza doğru yapıştırması lazım duyması için insanlar anlamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haner77

internetten sipariş ettim. amazon.co.uk diye bir adres var oraya üye oldum ingiltereden bir firmadan siparişi verdim. google choromeda adresi türkçeye çevirdim oradan üye oldum ve siparişi verdim 20 gün içinde geldi. 3 gündür kullanıyorum.

Sonuçlar nasıl hocam colpermin ile ilgili?Memnun musunuz?
  • Merhaba arkadaşlar İBS hastalığını yaklaşık 7 yıldır çekiyorum. Bu hastalıktan tamamen kurtulma imkanımızın olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur. Tek gayemiz bu hastalıkla rahat yaşayabilmek. O nedenle bir çok yol denedim en son İBS üzerine uzmanlık yapmış bir doktor buldum ve ona gittim. Bir sürü testler yaptı, derdimi dinledi diğer doktorlar gibi kestirip atmadı neden mi çünkü kendisi de bu hastalığa sahip. Bu testler sonucunda barsaklarımın laktoz emilimi yapamadığı ortaya çıktı yani süt ve süt ürünleri beni en çok etkileyen besinlermiş. Diyet önerdi ve bana bir probiyotik tedavisi başlattı. Barsaklardaki yararlı bakterilerin takviyesi için 6 ay kullandım. Bu dönem içerisinde de laroxyl 25 de her gece yatmadan 1 tane kullandım. Bu şekilde yediklerime dikkat ederek, laroxyl ve probiyotik kullanarak çok rahatladım. Sabahları işe gitmek için evden çıkamazdım, uzun yolculuk, misafirlik bunları unutmuştum. Aşırı gaz, tuvalete çıkamamama, barsaklarımda sancı, tam barsaklarımda boşalmama hissi vb. tüm şikayetlerim çok aza inmişti. Uzun bir dönem laroxyl ile devam ettim fakat artık daha fazla antidepresan almak istemediğimden bıraktım. Şu aralar sadece sabahları sıkıntı oluyor biraz ama gün boyu rahat oluyorum, sabah tuvalete çıkabilirsem. Gaz içinde meteospazmyl kullanıyorum.

İBS olan herkesin mutlaka probiyotik tedavisi yapmasını öneririm çünkü bu tedaviden sonra bende çok düzelme oldu yaklaşık 1,5 yıldır hiç diyet yapmıyorum herşeyi yiyorum. Kendimi kötü hissttiğim zaman probiyotik kullanıyorum biraz sonra yine bırakıp devam ediyorum. Sorun şu ki ilk kullandığım probiyotik sano marka bir tabletti. piyasadan çekmişler onun yerine doktorum NBL gold diye şase probiyotik önerdi. Tablet olmadığı için düzenli kullanamıyorum ve bu nedenle sıkıntılar oluyor ama yinede işe yarıyor.

gastroenteroloji uzmanına gittim debridat verip yolladı. Bu hastalık için doğru kişileri bulmak önemli. Daha önce debridat, tribudat, duspatalin vb bir çok ilacı denedim biraz rahatlatsa da hiç biri probiyotik ve laroxyl rahatlığını vermedi.

Ayrıca kendi vucudunuzu tanımalısınız. Diyetisyene de gitseniz ( ben gittim) size söyleyeceği sizi kötü eden yiyeceklerin cetelesini tutmanız ve onları yememenizdir. Yiyeceklere puan verin diyorlar sizi kötü etme durumlarına göre. Yağlı yiyecekler, baklagiller, süt ürünleri ( özellikle kaşar peynir ),pişmemiş sebzeler, kuruyemişler (özellikle fındık), kahve, çikolata, hazır meyvesuları, patlamış mısır, elma, mandalina vb ürünler bana yaramayanlar ama hepsini bazen az bazen çok yemeye devam ediyorum.

Bu hastalıkla savaşmak yerine onunla yaşamayı öğrenmeliyiz arkadaşlar. Hem psikolojik hemde barsaklarımız için ilaç kullanmakta fayda var diyorum. Doktorun ismini yazmadım reklam olmasın ve yanlış anlaşılma olmasın diye. İsteyene söyleyebilirim araştırısınız.

herkesin mutlu ve huzurlu günlere uyanması dileğiyle...
  • Ben tahminen 11 yıldır ibs hastasıyım.Bende de eskiden süt ve süt ürünleri tükettiğim zaman karnımda hemen ağrı başlardı.Ve sürekli ishal olurdum bunlar kendiliğinden geçti.karın ağrısının nasıl geçtiğini bilmiyorum ama tibetin gençlik egzersizlerini yapmaya başladım ishalim geçti 4-5 günde.o dediğiniz ilaçların hepsini bende kullandım.7 kez doktora gittim.En son gittiğim uludağ üni. deki kız bana meteospazmyl verdi kullandım bitti hiçbir işe yaramadı.Laroxyl 10mg ve flara düzenleyici verdi işe yaramadı.Laroyl bana fayda etmedi.Sizinkisi 25 mgmış ama fayda etse ederdi.Her ilaç herkesde aynı etkiyi yapmıyor.

Bende sizlerden farklı olarak bağırsaktan renksiz su geliyor ve istemdışı gaz çıkıyor buna çare arıyorum.Siz hangi şehirdeydiniz?gittiğiniz doktora bende görünmek isterdim kendisi de ibs hastası ise muhakkak diğer doktorlardan daha iyi derdimizi anlar.
  • yolcu1089 Y kullanıcısına yanıt
    Hangi probiyotik kullandınız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Hangi probiyotik kullandınız acaba

Hocam dikkatli okuyun arkadaş yazmış.
  • turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi bakın ona yazdım :) mesajda bahsedilenler yolcu diye yazıyor

• Tamam da arkadaş yazmış zaten.İlla onun mu yazması gerekiyor yazdım zaten diye?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 29 Ekim 2014; 21:16:23 >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.