Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.897.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam 10lugu ilk 6 gün kırarak içmeye başlayın bir süre onluk alarak devam edin sonra 20lige geçin böyle hemen 20likle başlanmaz bu ilaca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskin41

ilk 1 hafta böyle sıkıntılar yapar takma kafana turkuaz 1 hafta sonra düzelirsin .. colidur Ve diğer ilaçlari çöpe At bosuna içme Cipralx kullan 1-2 ay sonra atarax kullan 1 ay geçip gider kafada bu iş ibs . Demedi demeyin

Hocam sağolun kullanmaya devam edicem de yatmadan önce tok karna mı içmeliyim doğrusu nasıl?

Aslında benim en büyük derdim sürekli gaz çıkması sizlerde yok.Bunuda geçirirse süper olur ya kaç sene oldu kurtulamadım bu illetten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 2 Ekim 2014; 20:45:50 >
  • underzero21 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam daha önce doktor vermişti sanırım 10luğunu ben böyle başladım artık ne olursu olsun bıktım böyle yaşamaktan.Sağol yorumun için
  • Ya bide benim anlayamadığım konu uzman gastorenteroloğa gitmiştim yıllar önce daha hastalığımın adını bile bilmiyodum.Ben doktora sürekli yellenme rahatsızlığının tıbtaki adı irritabl bağırsak sendromu mu dedim(netten araştırmıştım) evet dedi.Ancak sizlerde böyle birşey yok bende var.Anayamadım gitti.
  • bende ishal yoktu küçük parçalar halinde çıkıyordu bu ilacı kullanıyorum dünden beri ishal yaptı...
  • geçen hafta sonuna doğru yaşadığım yüksek ateşli soğuk algınlığına paralel aşırı ishal başlamıştı, peşinden de göz uçuğu oldu...
    günlerdir hastane hastane geziyordum yoruldum...

bende ülseratif kolit (İBH) var, doktora ishalden bahsedince reflor 250 mg. kapsül yazdı barsak florasına da faydalı dedi, günde 1 adet kullandım, çok büyük fayda hissettim desem yalan olur ama biraz farketti diyebilirim...
  • ebe gümeci cayını yaklaşık 1ay içtim zere faydasını görmedim bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 3 Ekim 2014; 9:46:19 >
  • keskin41 K kullanıcısına yanıt
    paxil 20 mg başladım dün 10 mg aldım sabaha kadar görmediğim rüya kalmadı bu kadar rüyayı daha önce ne gördüm ne duydum umarım işe yarar bir sonuç alırız :)

ilk defa paxil kulanıyorum daha önce hiç anti deprasan kullanmadım...
  • yazate48 kullanıcısına yanıt
    İnş...Doktormu verdi paxili? Rüya yapar rüyalanmaya iyi gelir benim o sorunumu çözdü :) erken boşalmayı tedavi eder boşaltmaz hatta...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0je kullanıcısına yanıt
    Cinsellikle alakalı hiç bir sorunum yok bu ilaçı ibs ve bende ki sinir hali için kulanıyorum ibs aşırı stres kaynaklı olduğundna bir anti deprasan kulanmaya karar verdim İLACI ECZACI ARKADAŞA DANIŞIP ALDIM...

KONTROLLER İÇİN İLERDE DOKTORA GİDERİM :d
  • Akşam yatarkende stilizan 1mg için iyi gelir sinirede..Madem eczacı arkadaşınız var danışın bence,recetesizde alırsınız.
    PAXİL İLE BAŞKA İLAÇ KULANMAK İSTEMİYORUM

paxil ile stresi azaltıp huzursuz bağırak olayına bir çözüm bulayım bana yeter ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 3 Ekim 2014; 16:33:20 >
  • yazate48 kullanıcısına yanıt
    Akşam yatarkende stilizan 1mg için iyi gelir sinirede..Madem eczacı arkadaşınız var danışın bence,recetesizde alırsınız.

• Arkadaşlar herkese iyi bayramlar,Allah hepimize şifa versin inşAllah. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın, bu hastalığın büyük bir kısmı piskolojik,bende 6 yıldır bu hastalıkla savaşıyorum. Daha önce bir arkadaş söylemişti,bu hastalığı yaşayanların çoğunluğu mükemmelliyetçi insanlar.Aynen öyle.Bende biraz takıntılıyımdır mesela. Ne zaman bazı şeyleri takmayı bırakırsam ozaman hastalığımın şiddeti azalıyor.Kendinizi mutlu etmeye çalışın.Sebepsizce de olsa gülümseyin. Gülümseyince beyne mutluluk sinyali gidiyor.
    Gelelim mantar meselesine,evet arkadaşlar candida diye bir gerçek var. Bendede çıktı. 3 aydır diyet yapıyorum ve tedavi görüyorum.Siz de şeker ve mayaya dikkat edin. Benim yaşım 19. Doktorumun bana söylediği şey şu oldu: " Senin yaşında birinde BU KADAR mantar çıkması normal değil, vücudun üretiyor bunu,bazı şeyleri oluruna bırak,takmayı bırak." dedi. Galiba haklı. 3 aydır gördüğüm tedavi sonucunda ağrılarım azaldı ama tam olarak tedavi olamadım. Mesela ertesi günü bir planım varsa ogün karnım ağrıyor beni rahatsız ediyor. Ama bir planım yoksa,tatilse veya o günüm boşsa hiç bir şey olmuyor. Yani şunu söylüyorum: Kendinizi mutlu etmeye çalışın,bazı şeyleri takmamaya çalışın. Baktınız olmuyor,gene bu illetten kurtulamıyorsanız DERDİNİZİ TAM OLARAK DİNLEYİP ANLAYACAK İYİ BİR pskiyatriye gidip destek alın derim..
    İyi günler dilerim

.....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:16:55 >
  • POTENZA06 kullanıcısına yanıt
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:17:45 >
  • Kaptan 3 gündür paixil kulanıyorum 20 mg paket aldım ilk 3 gün 10 mg kullanıyorun 20 mg yapacam yarından sonra eczacıda öle iyi olur dedi.

ilk gün bol rüya gördüm uygu vs herhangi bir yan etkisi yok şimdilik 2. gün hafif baş ağrısı yaptı yada tüm gün dışardaydım belki ondandır

ilerde piskiyatırdan detaylı kulanım talimatı alaırım işe yarasa beli eder 28 adet var kutuda

EY İBS LİLER HAYIRLI BAYRALAR BU ARADA :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvatore1709

Selamlar. Yine ben
    Bayram tatili sebebiyle colidura tekrar basladim:) 1 ay 10 kutu kullanicam. Faydasi olmazsa parazit incelettiricem incik cincik. Antidepresanlarin ise yarayacagina inansam da kullanamam mental etkilerinden dolayi. Okulum agir :)

https://eksisozluk.com/ikinci-beyin--2619577?a=search&author=drtymsh

Iste bunlar hep enterik sinir sistemi.
    Saygilarimla.

kardeş senin sorunların tam olarak nedir veya yapaılan sonuçlarda ülser ,peptik ülser antral gastrit ibs vs ne cıktı??

• Sorunlarımız aynı gaz,şişkinlik,diyare :) lopermid kullan diyarede etkili....antidepresanlarda ise tsiriklik tipi olan diyareye iyi geliyormuş yani laroxy,tofranil,anafranil tipi....

Geçmiş olsun hastalıkdaş :)

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.