- x
İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
2920 Cevap174916 Görüntüleme44 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

142 Mesaj
19 Haziran 2013; 21:52:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

teşekkür ederim hocam çok şükür maddi sıkıntımız yok.1-2 hafta sonra amerikaya gideceğim acaba orda bulabilirmiyim ?

Muhtemeln bulursunuz.

Gitmişken bolca alın ugrasmazsınız hiç yoktan.

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.

0 Mesaj
20 Haziran 2013; 8:52:46 

quote:

@ibsdiyare hocam colpermin nerden bulabilirim? türkiyede yok sanırım.ebayde felan satılıyor ama gelmesi 1-2 ay sürüyor..sizde fazladan varsa alabilirim

forumun 9. sayfasında sorularının yanıtını bulabilirsin.

0 Mesaj
20 Haziran 2013; 8:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Muhtemeln bulursunuz.

Gitmişken bolca alın ugrasmazsınız hiç yoktan.

amerikada bulabilirsin, ama amerikada nereye gittiğine baglı. çünkü eyalet sisteminde bir eyalette satılan ilaç diger bir eyalette satışa çıkmayabiliyor. kuzey amerikadaki eyaletlerin çogunda var bilgisine ulaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 20 Haziran 2013; 8:56:00 >

142 Mesaj
20 Haziran 2013; 11:53:01 

Dostlar ozon yaşı ile denemelerim bitti.
Tamamen iyileşme saglayamadım maalsef.
Akşam yemeginden sonra azda olsa gaz var ve sabah uyandıgımda da.

Belki gastirt sebep oluyor bilemiyorum.
Önce nefes testi yaptırıcam yakın zamanda ülser mikrobu icin.

Gelgelelim şu COLPERMIN isimli bitkisel takviyeye.

Bendeki şikayetler ibs ile örtüşmüyor tam olarak.
Lakin gaz giderme ve guruldama kesme etkileri nedeniyle bu ilacı denemek istiyorum.

Bu sebeple öncesinde deneme mahiyetinde 4-5 tane kapsüle ihtiyacım var.
Eger elinde fazlaca olan varsa ücreti mukabilinde bana satabilir mi acaba?

Eger etkisi farkediir derecede olursa bende yurtdısından getirtmeyi düşünüyorum.

Yardımcı olabilicek varsa buradan yazarsa memnun olurum.

NZXT Apollo Case,

0 Mesaj
21 Haziran 2013; 9:11:23 

quote:

Dostlar ozon yaşı ile denemelerim bitti.
Tamamen iyileşme saglayamadım maalsef.
Akşam yemeginden sonra azda olsa gaz var ve sabah uyandıgımda da.

Belki gastirt sebep oluyor bilemiyorum.
Önce nefes testi yaptırıcam yakın zamanda ülser mikrobu icin.

Gelgelelim şu COLPERMIN isimli bitkisel takviyeye.

Bendeki şikayetler ibs ile örtüşmüyor tam olarak.
Lakin gaz giderme ve guruldama kesme etkileri nedeniyle bu ilacı denemek istiyorum.

Bu sebeple öncesinde deneme mahiyetinde 4-5 tane kapsüle ihtiyacım var.
Eger elinde fazlaca olan varsa ücreti mukabilinde bana satabilir mi acaba?

Eger etkisi farkediir derecede olursa bende yurtdısından getirtmeyi düşünüyorum.

Yardımcı olabilicek varsa buradan yazarsa memnun olurum.

4-5 tane kapsülle işini göremezsin, ilk kullanım 3x2 yani ilk gün 6 adet alıyorsun ki, yaklaşık 8-10 gün böyle kullanman lazım, daha sonra 3x1 şeklinde 10 gün kullanman gerek, 20-30 gün sonunda ise 2x1 düşürebilirsin. yani birşeylerin normale döndüğünü görmen için en az 100 lük kapsül alman gerek.

yazdım daha öncede ilk bir haftalık kullanımda bazı belirtiler tamamen ortadan kalktı, daha sonra bazı belirtilerin çok az olarak devam ettiğini gördüm, daha sonra ise ilacı kullandıkça belirtilerin hergün %1 de olsa daha iyiye gittigini gördüm. bazı günlerde bazı belirtiler aktif olarak ortaya çıkıyor, ama ertesi gün yok. bir normalleşme var.

bende bir tane 100 lük var.10 günlük kullanım kaldıgı zaman belkide 6 aylık sipariş yapacagım. eger istersen sanada getirtirim. en azından yurtdışı kargo ücreti vermezsin. ama bunun için yaklaşık 1 ay beklemen lazım.

imkanın varsa aldıgımız siteden güvenle alabilirsin, ayrıntılı bilgileri forumum 9. sayfasında bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 21 Haziran 2013; 9:12:44 >

142 Mesaj
21 Haziran 2013; 12:56:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

4-5 tane kapsülle işini göremezsin, ilk kullanım 3x2 yani ilk gün 6 adet alıyorsun ki, yaklaşık 8-10 gün böyle kullanman lazım, daha sonra 3x1 şeklinde 10 gün kullanman gerek, 20-30 gün sonunda ise 2x1 düşürebilirsin. yani birşeylerin normale döndüğünü görmen için en az 100 lük kapsül alman gerek.

yazdım daha öncede ilk bir haftalık kullanımda bazı belirtiler tamamen ortadan kalktı, daha sonra bazı belirtilerin çok az olarak devam ettiğini gördüm, daha sonra ise ilacı kullandıkça belirtilerin hergün %1 de olsa daha iyiye gittigini gördüm. bazı günlerde bazı belirtiler aktif olarak ortaya çıkıyor, ama ertesi gün yok. bir normalleşme var.

bende bir tane 100 lük var.10 günlük kullanım kaldıgı zaman belkide 6 aylık sipariş yapacagım. eger istersen sanada getirtirim. en azından yurtdışı kargo ücreti vermezsin. ama bunun için yaklaşık 1 ay beklemen lazım.

imkanın varsa aldıgımız siteden güvenle alabilirsin, ayrıntılı bilgileri forumum 9. sayfasında bulabilirsin.

Hımmm anlaşıldı üstad.
O zaman önce şu kekik suyunu deneyip olmadı 1 ay sonra seninle birlikte 100 lük siparişi gecelim nasip olursa.

Ayrıca birde o ara ülser mikrobu icin nefes testi yaptırayım.
Adını tam manasıyla koyup hareket etmek daha dogru olur.

NZXT Apollo Case,

28 Mesaj
22 Haziran 2013; 1:02:33 

Arkadaşlar benim anlamadığım bu ibs bölümümü soruyorum kimsede sürekli gaz çıkması,iç çamaşırda ıslaklık yok.Benim gibi olanlar kimler?Ve bu durumdan kurtulmak için neler yapıyosunuz?

1535 Mesaj
22 Haziran 2013; 9:22:49 

kardeş ıslaklık varsa o bambaşka bi durum. ibs yi o kadar araştırdım ıslaklık olanı hiç duymadım.

28 Mesaj
25 Haziran 2013; 14:37:03 

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

kardeş ıslaklık varsa o bambaşka bi durum. ibs yi o kadar araştırdım ıslaklık olanı hiç duymadım.

Ben uzman doktora ilk gittiğimde bende sürekli gaz çıkması hastalığı var demiştim(tabi o zamanlar ismini bilmiyodum)Bana ilk sorduğu iç çamaşırında ıslaklık oluyor mu? demişti.İbsde sürekli gaz çıkması,iç çamaşırda ıslaklık,ishal,aşırı gaz,kabızlık(bende hiç olmadı),şiddetli karın ağrısı belirtileri var diye biliyorum.

Gene arkadaşlar size sormak istediğim sürekli gaz çıkması hastalığı olan içinizde varsa neler kullanıyor.Çünkü bunu ancak yaşayan bilir insanlardan kaçarak yaşıyorum adeta.Lütfen birileri yardım etsin!

142 Mesaj
25 Haziran 2013; 16:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

Ben uzman doktora ilk gittiğimde bende sürekli gaz çıkması hastalığı var demiştim(tabi o zamanlar ismini bilmiyodum)Bana ilk sorduğu iç çamaşırında ıslaklık oluyor mu? demişti.İbsde sürekli gaz çıkması,iç çamaşırda ıslaklık,ishal,aşırı gaz,kabızlık(bende hiç olmadı),şiddetli karın ağrısı belirtileri var diye biliyorum.

Gene arkadaşlar size sormak istediğim sürekli gaz çıkması hastalığı olan içinizde varsa neler kullanıyor.Çünkü bunu ancak yaşayan bilir insanlardan kaçarak yaşıyorum adeta.Lütfen birileri yardım etsin!

Gaz problemini 8-10 senedr yasıyorum.
Lakin ibs digilim.
Bendeki sorun ülser mikrobundan kaynaklı cıktı.
Bunun icin 3 lü antibiyotik tedavi aldım yüzde 70 iyileşme olldu.
Sonra ozon yagı kullandım birkaç gün ve yüzde 85-90 kadar düzeldim.

Şikayetlerim şöyle gelişiyordu; karın bölgem özellikle sırtımın alt kısmı terleyip üstünede rüzgar estimi dehset guruldama ve gaz olurdu barsaklarımda.
Akşam yemeginden sonra yine hakeza olurdu geceye kadar.
Sabah kalktıgımda karın bölgemi bi hırka ile vs kapamazsam yine olurdu.
Kahvaltıdan sonra yine olurdu vs vs.

Şuan büyük kısmıyla iyileştim 8 seneden sonra.

Eger benzer veya yakın sorunların varsa sana önerecegim şudur ; ilk önce endoskopi ve biyopsi yaptırıpo midende ülser mikrobu helico baktery varmı ögren.
Varsa ona göre tedavi al.
Ve ozon yagını kullan.

NZXT Apollo Case,

1596 Mesaj
26 Haziran 2013; 13:48:12 

Bu hastalıkta karnın sol alt kısmında sıvı çalkalanma hissi olan var mı. Bende sanki bir bidon su varmış gibi lıkır lıkır çalkalanıyor hareketle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2470 Mesaj
26 Haziran 2013; 14:08:15 

Arkadaslar merhaba,
Colpermin ilaci istettim 20 haziranda kargoya verilmis 2-3 gun icerisinde elimde olacak insallah.bu ilaci gunde kac kere kullanacagiz? Yemekten oncemi onceyse kac saat once ? Hemen once icsek olur mu?
Tesekkurler
@ibsdiyare

0 Mesaj
27 Haziran 2013; 10:12:04 

quote:

Arkadaslar merhaba,
Colpermin ilaci istettim 20 haziranda kargoya verilmis 2-3 gun icerisinde elimde olacak insallah.bu ilaci gunde kac kere kullanacagiz? Yemekten oncemi onceyse kac saat once ? Hemen once icsek olur mu?
Tesekkurler
@ibsdiyare

hem önce içersen, mideni ekşitirsin. ilacın %100 etkisini görmek istiyorsan, kesinlikle aç olman lazım ve yemek yemeden en az 1 saat, bunu 2 saate çıkarabilirsen daha iyi olacaktır. colpermin mideye girdiğinde colpermin haricinde hiçbirşey olmamalı. mide kapsülü 1-2 saat içinde eritmeden bagırsaga geçirecektir. bagırsakta kapsül açılacaktır. eger kapsül midede açılırsa ekşime olur, ve boşuna kullanmış olursun ilacı.

mide yemek yedikten 4-5 saat sonra kendini boşaltmakta, dolayısıyla aslında akşam 8-9 gibi son yemegi yedikten sonra gece 12 gibi colpermini alınca, sabah ilacın etkisi hissedebiliyorsunuz. gaz hiç olmuyor, tek tuvaletle bagırsak tamamen boşalabiliyor, resmen tuvaletten mentol kokusu alıyorsunuz ve bagırsakta bir serinlik hissediliyor, ama bu gece kullanırsanız sabah oluyor.

ilk başta 3x2 şeklinde kullan, 10 gün sonra 3x1, 10 günde böyle kullan daha sonra 2x1 düşürürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 27 Haziran 2013; 10:13:15 >

1596 Mesaj
27 Haziran 2013; 10:39:32 

quote:

Orijinalden alıntı: attci

Bu hastalıkta karnın sol alt kısmında sıvı çalkalanma hissi olan var mı. Bende sanki bir bidon su varmış gibi lıkır lıkır çalkalanıyor hareketle.

.

2470 Mesaj
27 Haziran 2013; 10:53:46 

quote:

hem önce içersen, mideni ekşitirsin. ilacın %100 etkisini görmek istiyorsan, kesinlikle aç olman lazım ve yemek yemeden en az 1 saat, bunu 2 saate çıkarabilirsen daha iyi olacaktır. colpermin mideye girdiğinde colpermin haricinde hiçbirşey olmamalı. mide kapsülü 1-2 saat içinde eritmeden bagırsaga geçirecektir. bagırsakta kapsül açılacaktır. eger kapsül midede açılırsa ekşime olur, ve boşuna kullanmış olursun ilacı.

mide yemek yedikten 4-5 saat sonra kendini boşaltmakta, dolayısıyla aslında akşam 8-9 gibi son yemegi yedikten sonra gece 12 gibi colpermini alınca, sabah ilacın etkisi hissedebiliyorsunuz. gaz hiç olmuyor, tek tuvaletle bagırsak tamamen boşalabiliyor, resmen tuvaletten mentol kokusu alıyorsunuz ve bagırsakta bir serinlik hissediliyor, ama bu gece kullanırsanız sabah oluyor.

ilk başta 3x2 şeklinde kullan, 10 gün sonra 3x1, 10 günde böyle kullan daha sonra 2x1 düşürürsün.

Tesekkur ederim hocam kapsul endoskopi yapıldıgında doktor yedigim yemegin midede uzun sure kaldigini soylemisti.ben 4-5 saati biraz daha arttiririm ozaman.hocam bu ilac ishal etmez dimi veya dıskıyı sulandırma degilmi ?
Birde hocam 3x2 ne oluyor tam anlayamadım

1 Mesaj
27 Haziran 2013; 11:37:07 

quote:

Tesekkur ederim hocam kapsul endoskopi yapıldıgında doktor yedigim yemegin midede uzun sure kaldigini soylemisti.ben 4-5 saati biraz daha arttiririm ozaman.hocam bu ilac ishal etmez dimi veya dıskıyı sulandırma degilmi ?

Günde 3 defa 2 kapsül alacaksın her seferinde.

2470 Mesaj
27 Haziran 2013; 14:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: EczErsan

Günde 3 defa 2 kapsül alacaksın her seferinde.

teşekkür ederim hocam inşAllah yan etkisi olmaz

0 Mesaj
27 Haziran 2013; 19:43:32 

quote:

sulu dışkıyı bende neredeyse yok etti,günde 3 defa 2 adet kapsül. yan etkisi oldugu anda bırakmalısın. nane yagına karşı alerjinin olması belkide binde bir ihtimal.

28 Mesaj
2 Temmuz 2013; 18:31:53 

Arkadaşlar aranızda benim gibi ibs hastası olan var mı?sürekli gaz çıkması hastalığı olan?

28 Mesaj
2 Temmuz 2013; 18:34:57 

Arkadaşlar aranızda benim gibi ibs hastası olan var mı?sürekli gaz çıkması hastalığı olan?

0 Mesaj
5 Temmuz 2013; 19:12:25 

quote:

evet bende var.
zaten bu hastalıkta en büyük sorun bu gaz sorunudur..!

28 Mesaj
6 Temmuz 2013; 20:10:26 

quote:

Orijinalden alıntı: computerhe@d

evet bende var.
zaten bu hastalıkta en büyük sorun bu gaz sorunudur..!

O zaman sizdede devamlı gaz çıkıyo ama hissetmiyosunuz demektir.O kadar yazan gördüm sanırım bu yerde sadece ikimiz ibsyiz.Bizdeki belirtiler diğer arkadaşlarda yok.Peki siz bu sürekli gazdan kurtulmak için.Bağırsaktan gelen guruldamalardan ve devamlı ishal tuvaleti tutamama vs..neler yapıyosunuz?

0 Mesaj
7 Temmuz 2013; 17:21:10 

quote:

O zaman sizdede devamlı gaz çıkıyo ama hissetmiyosunuz demektir.O kadar yazan gördüm sanırım bu yerde sadece ikimiz ibsyiz.Bizdeki belirtiler diğer arkadaşlarda yok.Peki siz bu sürekli gazdan kurtulmak için.Bağırsaktan gelen guruldamalardan ve devamlı ishal tuvaleti tutamama vs..neler yapıyosunuz?

gazı hissediyorum.13 yıldan beri ibs hastasıyım.Şu ana kadar bu gazı engelleyemedim. Malesef bu hastalığın bir tedavisi yok. Hastalığı fazla düşünmemelisin.
Düşündükçe rahatsızlık artar.Bununla yaşamayı öğrenmelisin.

28 Mesaj
7 Temmuz 2013; 19:41:06 

quote:

gazı hissediyorum.13 yıldan beri ibs hastasıyım.Şu ana kadar bu gazı engelleyemedim. Malesef bu hastalığın bir tedavisi yok. Hastalığı fazla düşünmemelisin.
Düşündükçe rahatsızlık artar.Bununla yaşamayı öğrenmelisin.

Peki siz nasıl çalışıyosunuz?Ben çalışamıyorum bile.Bundan kurtulmam şart.Bende 10-11 yıllık ibs hastasıyım.akupunktur ve bazı egzersizler(tibetin gençlik ayini) önerdiler

0 Mesaj
7 Temmuz 2013; 20:04:46 

quote:

Peki siz nasıl çalışıyosunuz?Ben çalışamıyorum bile.Bundan kurtulmam şart.Bende 10-11 yıllık ibs hastasıyım.akupunktur ve bazı egzersizler(tibetin gençlik ayini) önerdiler

2.5 seneden beri öğretmenim. Ne kadar gaz olsa da hiç takmıyorum kafama. İşime yoğunlaşıp hastalığı mümkün olduğunca hatırlamamaya çalışıyorum. Bazı vakitleri aksatsam da namaz kılıyorum. Bu bana iyi geliyor. Spor yapabilirsin. spor seni rahatlatabilir. En önemlisi de ne kadar gaz sorunun olursa olsun topluma karışmalısın. Yanlızlık ibs sürekli düşünmeni sağlar, bu ibs'nin etkilerini arttırır.

1535 Mesaj
7 Temmuz 2013; 20:37:50 

colpermin'i deneyin. brnim rahatsızlığımın %90ı kayboldu....

1596 Mesaj
7 Temmuz 2013; 20:54:31 

Karın sol kısmında sıvı çalkalanma hissi,olan var mı?
bende kısmen nefes darlığı -sıvı çalkalanması- bol gaz- kısmen yumuşak dışkı,

1505 Mesaj
8 Temmuz 2013; 1:08:12 

ARKADAŞLAR NE YAPTIYSAM NE ETTİYSEM OLMADI UMARIM SİZİN RAHATSIZLIĞINIZ ÇÖZÜLMÜŞTÜR. Uzun zamandır bu konuyu takip ediyorum gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı fiziksel ve psikoloji olarak tamamen çöktüm. Okulun bitmesine 2 ay kala bırakmak durumunda kaldım artık dayanılmaz haldeydi ve vücudumun tükendiğini hissediyordum.Belki bazıların abartma diyecek ama ben gerçekten çok ağır geçiriyordum bu rahatsızlıkla yaşamak için bir ayağınızın tuvalette olması gerekiyor. Okulda bu benim için çileye dönüşmüştü resmen bu şey insanı asker yapıyor. Bizim kısmetimizdede bu varmış sen çalış onca sene 10 SENEM ÇÖPE GİTTİ. Daha yazacak bir şey bulamıyorum...

0 Mesaj
8 Temmuz 2013; 8:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

ARKADAŞLAR NE YAPTIYSAM NE ETTİYSEM OLMADI UMARIM SİZİN RAHATSIZLIĞINIZ ÇÖZÜLMÜŞTÜR. Uzun zamandır bu konuyu takip ediyorum gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı fiziksel ve psikoloji olarak tamamen çöktüm. Okulun bitmesine 2 ay kala bırakmak durumunda kaldım artık dayanılmaz haldeydi ve vücudumun tükendiğini hissediyordum.Belki bazıların abartma diyecek ama ben gerçekten çok ağır geçiriyordum bu rahatsızlıkla yaşamak için bir ayağınızın tuvalette olması gerekiyor. Okulda bu benim için çileye dönüşmüştü resmen bu şey insanı asker yapıyor. Bizim kısmetimizdede bu varmış sen çalış onca sene 10 SENEM ÇÖPE GİTTİ. Daha yazacak bir şey bulamıyorum...

Sevgili kardeşim,
senin şuan yaşadığın duyguları, bu rahatsızlığa yakalandıgım ilk yıl bende yaşamıştım. ama şükürler olsun kontrol altına alabiliyorum, colpermine den sonra dahada kolay oldu herşey.

tüm tecrübeleri yazdım daha önce okumuşsundur belki.. tekrar oku ve karamsarlığa kapılma..

volkan arkadaşıma katılıyorum. ben de şuan %90 diyebiliyorum.

2 Mesaj
8 Temmuz 2013; 13:56:44 

bende sipariş ettim bakalım 11 gün oldu bu hafta içi ulaşır muhtemelen elime . bilgileri sizinle paylaşırım

67 Mesaj
8 Temmuz 2013; 23:44:21 

Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin. Yediklerine dikkat et ve doktorun verdiği ilaçları ihmal etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingKaya95 -- 8 Temmuz 2013; 23:44:37 >

Cimbom Başı Dik Yürür ♥

28 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:04:36 

quote:

2.5 seneden beri öğretmenim. Ne kadar gaz olsa da hiç takmıyorum kafama. İşime yoğunlaşıp hastalığı mümkün olduğunca hatırlamamaya çalışıyorum. Bazı vakitleri aksatsam da namaz kılıyorum. Bu bana iyi geliyor. Spor yapabilirsin. spor seni rahatlatabilir. En önemlisi de ne kadar gaz sorunun olursa olsun topluma karışmalısın. Yanlızlık ibs sürekli düşünmeni sağlar, bu ibs'nin etkilerini arttırır.

Demesi kolay tabi.Neler çektiğimi bi ben bide allah bilir.Aşıağılanma,küfür,hakaret,yalnız kalma vs...Kafama takmamakla bitmiyo.Çünkü önemli olan sizin değil insanların size nasıl davrandığı.Yapayalnız kalıyorum.toplumdan dışlanıyorum.

88 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:23:40 

Aranızda agızdan endoskopi yaptıran var mı? Tam olarak nasıl birsey? uyusturuyorlar mı uyutuyorlar mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

1535 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:27:39 

quote:

Demesi kolay tabi.Neler çektiğimi bi ben bide allah bilir.Aşıağılanma,küfür,hakaret,yalnız kalma vs...Kafama takmamakla bitmiyo.Çünkü önemli olan sizin değil insanların size nasıl davrandığı.Yapayalnız kalıyorum.toplumdan dışlanıyorum.

hocam senin derdin ibs değil gibi. yani sen anal kaslarını kontrol edemiyorsun gibi geldi bana.

1535 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:30:07 

ben 2 kere yaptırdım. birinde uyuttular birinde uyutmadılar. sana kalmış. tekrar yaptıracak olsam kesin uyuttururum kendimi. çekilecek çile değil. ağzınızdan uzun bi hortum sokuyorlar işte önü kameralı oynak bi dalga.

Bu mesajda bahsedilenler: serjantekkol98

108 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:34:56 

quote:

Orijinalden alıntı: attci

Su çalkanıyor hissi fizyolojik bir durumdur.Özellikle spor yaparken su içersen bu durum oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi House M.D -- 9 Temmuz 2013; 14:35:46 >

Everybody lies...

1334 Mesaj
9 Temmuz 2013; 19:46:58 

takip

142 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:00:47 

quote:

Orijinalden alıntı: serjantekkol98

Aranızda agızdan endoskopi yaptıran var mı? Tam olarak nasıl birsey? uyusturuyorlar mı uyutuyorlar mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

:))
Endoskopi zaten sadece agızdan yapılır genel itibariyel.
Nadiren burundanda sokulur hortum.

Bence hiç korkma yaptır.
Ben 2 kez yaptırdım ve 2. sinde biyopside yaptılar yani parca aldılar 2 kere mide iç yüzeyinden.

Endoskopinin tek sıkıntısı kamera hotrtumu bpgazına sokup yutturana kadar.
Eger zor yutan biri isen zor olur endoskopi.

Yok bpogazımdan hersey rahat gecer dersen hiç zor digil korkmana gerek yok.

Ayrıca bence hepiniz endoskopi ile teşhis koyurun.
Gaita (dışkı) testi ile ülser mikrobu vs tam teşhis edilemez hiçbirzaman.
Lakin endoskopi biyopsi bu vb diger sorunların teshisi icin en nemli ve isabetli tetkiklerdir.

Bircogunuz ibs digilsiniz belkide veya ibs yanında farklı sorunlarınızda var.
Örnegin ülser,ülser mikrobu,gastirit gibi.
Bunlarda gaza vb sorunlara neden olmakta.
O yuzden ilk önce endoskopi,gerekirse biyopsi vb tetkikleri yaptırıp adını koyun kaytalıgınızın.

NZXT Apollo Case,

142 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:06:00 

quote:

Seni cok cok cokkkk iyi anlıyorum.
Bana küfreden olmadı belki lakin adam akıllı toplumdan soyutlandım evdeyim kaç senedir.
Yaş 32.
Girdigim sınavlarda yarısına gelmeden 3 lt ter boşalıp gaz guruldama korkusu ve utancıyla cok sınav terkettim.

Gelen iş tekliflerini reddetmeler vsde cabası.
E bide arada sırada kuyruk sallayan fıstıklara slm dahi verememekde cabası :):)):

Aslında biz gaz ve guruldama magduru hastalar biraraya gelip birarada yasasak ben ömür boyu bu illeti cekebilirim diyorum :))

Farklı şehirlerde olmasak haftada bir toplanığ sogan srımsak yer cola içer guruldamalarımızı dinleriz biraz rahatlarız muhtemelen :))

Hiç yoktan baskalarında da varmıs kanısı oluşabilse bizlerde cok daha rahat olucagımıza eminim.

Son söz ; imaj hiçbirşeydir barsaklarını dinle :))))

Not: bugün siteden bir arkadasımız bana elindeki colperminleri yolladı.
Kendisinde laerji yapmıs ve benim denemek icin birkaç tane aradıgımı okumus ve yolladı.
Bugün baslıyroum deneymeye inş.

NZXT Apollo Case,

88 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:35:25 

quote:

:))
Endoskopi zaten sadece agızdan yapılır genel itibariyel.
Nadiren burundanda sokulur hortum.

Bence hiç korkma yaptır.
Ben 2 kez yaptırdım ve 2. sinde biyopside yaptılar yani parca aldılar 2 kere mide iç yüzeyinden.

Endoskopinin tek sıkıntısı kamera hotrtumu bpgazına sokup yutturana kadar.
Eger zor yutan biri isen zor olur endoskopi.

Yok bpogazımdan hersey rahat gecer dersen hiç zor digil korkmana gerek yok.

Ayrıca bence hepiniz endoskopi ile teşhis koyurun.
Gaita (dışkı) testi ile ülser mikrobu vs tam teşhis edilemez hiçbirzaman.
Lakin endoskopi biyopsi bu vb diger sorunların teshisi icin en nemli ve isabetli tetkiklerdir.

Bircogunuz ibs digilsiniz belkide veya ibs yanında farklı sorunlarınızda var.
Örnegin ülser,ülser mikrobu,gastirit gibi.
Bunlarda gaza vb sorunlara neden olmakta.
O yuzden ilk önce endoskopi,gerekirse biyopsi vb tetkikleri yaptırıp adını koyun kaytalıgınızın.

Cok sagolasın kardes ya biraz rahatladım

142 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:42:29 

quote:

Cok sagolasın kardes ya biraz rahatladım

endişe etme.
Ve tabi gecikme kesinlikle.

Ben doktorlardan haz etmedigim için yıllardır gitmeden evde bön bön psikopata bagladım oturdum.
Endoskopi ve biyopsi yaptırdıktan sonra hersey ortaya cıktı.
Ülser mikrobu,gastrit ve reflü.
Guruldama ve gaz sorununun nedenide ülser mikrobu cıktı.
Tedavi tam yanıt vermedi lakin 2. parti tedavi alıcam nasipse.

Hayatını mahveden hastalık ne olursa olsun ilk basta yapılıcak şey erken teshistir.

Teşhis konulduktan sonra her sekilde yol arayabilirsin tedavi icin.

Ve endokopi gibi bir tetkiktende hiç korkma.
İnsanlar ne tetkikler yaptırıyor bi bilsen dudakların ucuklar.

Sinir testi var ekg idi adı sanırım.
İgneleri der altına sokup sinirlerinin icinde gezdiriyorlar.
Bildigin çin işkencesi.
Hele birde eli agır veyada yeteneksiz bi doktor yapıyorsa vay haline.
anandan emdigin burnundan gelir.

Sen git endoskopi ve gerekirse biyopsi yaptır kesinlikle.

NZXT Apollo Case,

0 Mesaj
10 Temmuz 2013; 7:56:57 

quote:

Seni cok cok cokkkk iyi anlıyorum.
Bana küfreden olmadı belki lakin adam akıllı toplumdan soyutlandım evdeyim kaç senedir.
Yaş 32.
Girdigim sınavlarda yarısına gelmeden 3 lt ter boşalıp gaz guruldama korkusu ve utancıyla cok sınav terkettim.

Gelen iş tekliflerini reddetmeler vsde cabası.
E bide arada sırada kuyruk sallayan fıstıklara slm dahi verememekde cabası :):)):

Aslında biz gaz ve guruldama magduru hastalar biraraya gelip birarada yasasak ben ömür boyu bu illeti cekebilirim diyorum :))

Farklı şehirlerde olmasak haftada bir toplanığ sogan srımsak yer cola içer guruldamalarımızı dinleriz biraz rahatlarız muhtemelen :))

Hiç yoktan baskalarında da varmıs kanısı oluşabilse bizlerde cok daha rahat olucagımıza eminim.

Son söz ; imaj hiçbirşeydir barsaklarını dinle :))))

Not: bugün siteden bir arkadasımız bana elindeki colperminleri yolladı.
Kendisinde laerji yapmıs ve benim denemek icin birkaç tane aradıgımı okumus ve yolladı.
Bugün baslıyroum deneymeye inş.

mesut kardeşimizdi yanlış hatırlamıyorsam, ona da çok iyi gelmişti ama malesef alerji yaptı.
ama 3-5 yada 20 fark etmez, sana daha önce söyledigim gibi kullanmazsan olmaz. ben neredeyse 3. aya girdi hala kullanıyorum, hergün daha iyi oluyorum belki bir önceki güne %1 daha iyi..çok yavaş bir etki gösteriyor.zaten olması gerekende bu.
ben elimdekiler bittiğinde en az 6 aylık hatta 1 yıllık colpermine sipariş edeceğim.

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 11:31:43 

quote:

mesut kardeşimizdi yanlış hatırlamıyorsam, ona da çok iyi gelmişti ama malesef alerji yaptı.
ama 3-5 yada 20 fark etmez, sana daha önce söyledigim gibi kullanmazsan olmaz. ben neredeyse 3. aya girdi hala kullanıyorum, hergün daha iyi oluyorum belki bir önceki güne %1 daha iyi..çok yavaş bir etki gösteriyor.zaten olması gerekende bu.
ben elimdekiler bittiğinde en az 6 aylık hatta 1 yıllık colpermine sipariş edeceğim.

Evet mesut arkadasımıza alerji yapmıs.
Gece 12 gibi bir tane yuttum basladım.
Bakalım nasıl etki görücez.
75 adet civarı var elimde onları uzun bir süre kullanmaya niyetim var.
Ramazan ve oruc dolayısıyla biraz zor olucak kullanımı ama sorun etmiyorum.
1 er adetle baslayalım biz.

NZXT Apollo Case,

88 Mesaj
10 Temmuz 2013; 14:11:35 

quote:

endişe etme.
Ve tabi gecikme kesinlikle.

Ben doktorlardan haz etmedigim için yıllardır gitmeden evde bön bön psikopata bagladım oturdum.
Endoskopi ve biyopsi yaptırdıktan sonra hersey ortaya cıktı.
Ülser mikrobu,gastrit ve reflü.
Guruldama ve gaz sorununun nedenide ülser mikrobu cıktı.
Tedavi tam yanıt vermedi lakin 2. parti tedavi alıcam nasipse.

Hayatını mahveden hastalık ne olursa olsun ilk basta yapılıcak şey erken teshistir.

Teşhis konulduktan sonra her sekilde yol arayabilirsin tedavi icin.

Ve endokopi gibi bir tetkiktende hiç korkma.
İnsanlar ne tetkikler yaptırıyor bi bilsen dudakların ucuklar.

Sinir testi var ekg idi adı sanırım.
İgneleri der altına sokup sinirlerinin icinde gezdiriyorlar.
Bildigin çin işkencesi.
Hele birde eli agır veyada yeteneksiz bi doktor yapıyorsa vay haline.
anandan emdigin burnundan gelir.

Sen git endoskopi ve gerekirse biyopsi yaptır kesinlikle.

Peki endoskopiden bi gun once ne yapmak gerekıyor? Beslenmem nasıl olmalı

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 14:42:02 

quote:

Peki endoskopiden bi gun once ne yapmak gerekıyor? Beslenmem nasıl olmalı

Doktor talimatları vericektir sana zaten.
Akşam 9 dan sonra herhangi birşey yeme içme diyorlar o kadar.
Sabah aç karnına olman lazımki kusma vs problemi olmasın ve mide içi rahat gözlemlensin.

NZXT Apollo Case,

28 Mesaj
10 Temmuz 2013; 15:41:40 

Hastanemize atmış olduğunuz maile istinaden Nöroloji Hekimi ile görüşülmüş olup hastalığınızın akupunktur yöntemi ile tedavi edilebileceğini bilgilerinize saygılarımla sunarım.

Sağlıklı günler dilerim…

Dilber DURAN
Mesul Müdür Asistanı

Hasta Hakları Sorumlusu

Tel: 0224 241 55 33 D:1000-1002

Fax: 0224 243 55 33

(bursa medicabil hastanesi)

Ben bursada yaşıyorum 2012 yılında özel bir hastaneye mail atmıştım.Tabi sigorta karşılamıyor gidememiştim.akupunkturla tedavi edilebileği yazmış.Aranızda akupunktur yaptıran var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 10 Temmuz 2013; 15:59:04 >

0 Mesaj
10 Temmuz 2013; 18:28:52 

arkadaşlar açıl yardımınıza ıhtıyacım var lütfen...bende aşırı gaz ve sık sık bağırsak hareketlıglı var sesız ortamda durmak ıstmeıyorum artık.bagırsaklarımdan acayıp cok ses geliyor su ıcsem bıle geliyor soda kahve kola ıctıgımde duşunun.ozellıkel aksam yemegınden sonra sankı bağırsaklarımda mtor var o sesler acayıp çoğalıyor.sabah da 6-7 gıbı gaz sıkışması ıle uyanıyorum ve bagırsakalrımdn gelen seslere uyanıyorum o saatte wc ye gıdıp gaz çıkarınca rahatlıyorum kokusu falan yok .colpermın gz ve bagırsaklardakı sese ıyı gelır mı bır de kabızlığım var.psıkolojımı etkılemesını ıstmeıyorum sosyal bı hayatım var bıraz daha gec olrusa etkılıyecegını düşünüyorum sımıden onlemını almak ıstıyorum.gece yatamadan once başlıyor bagırsakalrımdakı sesler sankı gaz çıkarıyormuşum gıbı gurultulu sesler geliyor o nasıl gürültüyse artık lutfne colpermın işe yarıyorsa bunalra hemen sıparıs verıcme ve kabızlık da var ıshal degılım

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 21:47:14 

quote:

Orijinalden alıntı: uludag_brs16

arkadaşlar açıl yardımınıza ıhtıyacım var lütfen...bende aşırı gaz ve sık sık bağırsak hareketlıglı var sesız ortamda durmak ıstmeıyorum artık.bagırsaklarımdan acayıp cok ses geliyor su ıcsem bıle geliyor soda kahve kola ıctıgımde duşunun.ozellıkel aksam yemegınden sonra sankı bağırsaklarımda mtor var o sesler acayıp çoğalıyor.sabah da 6-7 gıbı gaz sıkışması ıle uyanıyorum ve bagırsakalrımdn gelen seslere uyanıyorum o saatte wc ye gıdıp gaz çıkarınca rahatlıyorum kokusu falan yok .colpermın gz ve bagırsaklardakı sese ıyı gelır mı bır de kabızlığım var.psıkolojımı etkılemesını ıstmeıyorum sosyal bı hayatım var bıraz daha gec olrusa etkılıyecegını düşünüyorum sımıden onlemını almak ıstıyorum.gece yatamadan once başlıyor bagırsakalrımdakı sesler sankı gaz çıkarıyormuşum gıbı gurultulu sesler geliyor o nasıl gürültüyse artık lutfne colpermın işe yarıyorsa bunalra hemen sıparıs verıcme ve kabızlık da var ıshal degılım

Güzel kardesim senin şikayetlerinin aynısı bende mevcut.
Yıllardır bu sıkıntı ile yasıyorum ve eve kapandım.
KArın bölgeni üşüttügünde de muhtemelen gaz sancı ve guruldamaları oluşuyordur.

Ben şikayetlerimi barsak florasında bozulmaya baslamıstım lakin birkaç ay evvel endoskopi ve biyopsi yaptırdım ve midemde ülser mikrobu cıktı.
aynı zamanda gastirt ve reflüde.

3 lü antibiyoik tedavisi ile yüzde 70 şikayetlerimden kurtuldum.
LAkin tam iyleşme olmadı.
Muhtemelen ülser mikrobu tam olarak yok olmadı.

Sana tavsiyem direk hastaneye git ve endoskopi ve biyopsi iste.
Kan tetkikleride yaptır.
Gaita yani dışkı tetkiki yazarsa isteme cünkü ülser mikrobu bu testte herzaman tespit edilemez.
En dogrusu biyopsidir.

Bu tetkikler sonrası cıkan sonuca göre doktor tedavi baslar sana.
Colpermin icin daha erken.
Ben dünden beri kullanıyorum sendeki şikayetlerim sebebiyle.
Lakin şuan birşey farketmedi henüz.

Senin için ilk adım bi gastro veya genel cerrah doktoruna gidip endoskopi,biyopsi ve kan tetkikleri istemen.

NZXT Apollo Case,

0 Mesaj
10 Temmuz 2013; 22:08:53 

cvbın ıcın cok teşekkürler arkdsım gıttım doktora butun tahlıllerlde yapıldı bişi çıkmadı reflum falanda yoktu .sadece bgırsak grultusu o sesler ve gaz sınırımı bozuyor colpermın eger etkılıyse hıc beklemıcem alcam yanı nedne erken dedınız colpermın ıcın?ınanın eger gaz ve bağırsak gurultu demiyorum gürültüsüne ıyı gelıyorsa coplermın alıcam .oyle deprıdatmış falan netten cok okudum işe yaradığını söyleyen yok bırakınca tekrar başlıyor dıyolar.doktor yedıklerıne dıkkat et dedı ben kurabıye sekerleme pasta börek cok yerım sekerlı gıdalar yapar dedı .kılolu bırıde degılım zayıfımda.eger çözüm colpermınde ise alıcam beklemıcem o yüzden bunu soruyorum gaz ve bağırsak seslerını kesıyor mu bu colpermin lütfen buna keısn bı açıklık getırcek bırı varsa alıcam hemen.ülserım reflum gastrıtım falan gegırmem falan yoktur sadece bağırsaklardan gelen sesler ve gaz benım sorunum.gaz da her zaman degıl sabah 6-7 gıbı gıdıyorum başka yok

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 22:15:33 

Yaptırdıgınız tetkikler nedir?
Endoskopi yani kameralı hortum yutup mideniz incelendimi?
Bu sırada midenizin iç duvarından parca alındımı yani biyopsi, yapıldımı?

Bunları soruyorum cünkü bende gaita yaptırdım mikrop cıkmadı hiçşbirşey cıkmadı.
Endoskopi ve biyopside ve nefes testinde ülser mikrobu tespit ediliyoren saglıklı sekilde.

Bu nedenle kesinlikle bunları yaptırmanız lazım.

Colpermin icin erken dedim cünkü colpermin ibs icin üretilmiş bir uygulama ve senin şikayetlerine sahip biri kullanıpta etki gördü diyemeyiz cünkü kullanan yok benim dısında.

Ben sendeki aynı şikayetlere sahibim ve daha dün basladım kullanmaya.
Belki 2 hafta kadar kullandıktan sonra gözle görülür bir etki olup olmadıgı konusunda yorum yapabilirim.
Bu sebeplerden ötürü colpermin erken.

Sizdeki şikayetler bende de vr ve sebebi ülser mikrobu gibi görünüyor.

ger ülser mikrobu ve gastirit cıkmazsa o zaman barsak folarasında bakteriyel sorun ranabilir.
Bunada kefirle çözüm arayabilirsin.
Hatta denemek icin marketten bulabilirsen ülkerin içim isimli kefirinden birkaç kutu al ve hergün birkaç bardak iç.
Özellikle yemeklerden hemen sonra iç dene.

Ben cola içtikten sonra deniyordum ve gaz guruldama neredeyse hiç olmuyordur kefir sayesinde :))

Bu mesajda bahsedilenler: @uludag_brs16

NZXT Apollo Case,

0 Mesaj
10 Temmuz 2013; 22:23:04 

kefır kecı sütünden yoğurt hepsını kullanıyorum peynire elveda dedım.benım beslenmem duzensın sabahtan aksama kadar acıkma hıssettem aksam yerım .kefırde ıcıyorum daha dun kola ıctım su ıctım ayran ıctım bağırsaklarım hareketlenmeye başladı sesler gelmeye başladı .suanda geliyor ses :) yuzustu uyuduğumda azalıyor göbegımın olduğu hızaya masaj yaptıgıdma azalıyor.kalın gıyınırım usutmem cok zor ayakalrımı falan sıcak tutarım mumkun olduğunda.o yüzden yurtdışından gelıyorus pahalıymış falan hıc dusunmucem eger ıyı gelıyorsa gec olmadan colpermını alıp baslıcam.mıdemde yanma falan hıc olmaz .gıda alerjı testı falanda yaptırdım hıc bısı çıkmadı bıyopside yaptırdım kan tathlılı gaita tahlılı ne varsa.psıkolojık denıldı gecıldı colpermın ıyıg elıyorsa o yüzden psıkolojımı bozmadan alıp kullanmak ıstıyorumm.bu gıbı sıkayetler ıcın kullanan yok mu acaba ?

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 22:33:15 

Tetkiklerde sorun cıkmadıysa o zaman farklı bir durum var demektir.

Kefir iyi gelmiyorsa sorun mideden olmasa gerek.

Bir test daha var; barsaklardaki bakteri testi.
Sabah erkenden kalktıgınızda anüs kısmına bir bant yapıstırıp birkac saniye sonra o bantı size verilen mikroskop camı gibi bir camın üzerine yapıstırıyor ve teste veriyorsunuz.
Barsak floranızda bakteriyel bir düzensizlik,bakteriyel bir cogalma varsa bununla tespit ediyorlar.

Birde bu testi yaptırın eger sonuc temiz cıkarsa ibs durumu olabilir belki bilemicem.
İbs icin ibs sorunu olan arkadaslarımız bilgi vericeklerdir size.

NZXT Apollo Case,

0 Mesaj
10 Temmuz 2013; 23:11:09 

cok teşekkür ederım mıdemde sorun yok cok sukur yedıklerımde falan mıdemde yanma eksıme olmuyor bagırsaklarımdakı rahtsızlıgı seslerı hıssedıyorum benı rahatsız eden bu suan mesela bagırsakalrımdan göbegımın sag ve sol alt kısmıdan sureklı sesler geliyor fokurduyor sankı gurultunun daha fazlası sabah 6-7 gıbı de gaz bırkmıle wc ye çıkıyorum ama ne koku var ne bişi gaz boşaltması yapıp uyuyorum gaz gıdınce sabah o bagırsakalrımdakı sesler de gıdıyor.cılpermın buna ıı gelecekse almakıstıyorum yanı mıde degıl bağırsak seslerine gaz a ıyı gelır mı?cvp verdıgınız ıcınde cok cok teşekkür ederım allah sıze de aciıl sıfalar versın

142 Mesaj
10 Temmuz 2013; 23:41:23 

Aynı sorun bende de mevcut.
Barsaklarda guruldama problemi.
Sabah ve akşam saatlerinde oluyor orasıda aynı.
Bnede ülser mikrobu ve gastirt cıktı sebep bunlarmıs.
Sizdekini kestiremiyorum.
Lakin dedigim gibi barsak florası ile alakalı olabiilr.
Colpermin bu şikayetlerinize ne derece etki eder bilemiyorum.
Bunu tahmin edebilmek icin önce kendimde etkilerini görmem lazım colperminin.

1-2 hafta beklerim derseniz buradan takip edin sonucları paylaşıcam zaman zaman.

eger gelişme olursa sizde temin eder kullanırsınız colpermin.

Bu mesajda bahsedilenler: @uludag_brs16

NZXT Apollo Case,