Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
12.371
Cevap
198
Favori
1.888.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

Orijinalden alıntı: huzi123

Beyler bende sizlerdenim.Bu hastalık 14 yasımda basladı.Ama doktorlar psikolojik diyip geçiştiriyordu.Bende ozamanlar psikiyatriye gittim atarax ve lustral vermıslerdi.Kullandım ama sonra bıraktım.Cunku bi etkisi olmadı sadece insanı aptallastırıyor gibiydi.Bide psikiyatrıde pahalıydı.Suan 17 yasımdayım ve 1.5 hafta önce dahiliye doktoruna gittim ve bende ibs oldugunu soyledi.Helipak , gaviscon denol ve birde sulpir verdi(sakinleştirici).Suana kadar bi etki olmadı.Haplar bitecek ama hayla bir gün normal birgün ishal oluyorum.Bide havalar sıcak oldugu için ince giyiniyorum.Bu seferde hemen ishal oluyorum.Dinimide bağlıyım.allah şükür namazlarimida kılıyorum.Fakat annem bu hastalıgı çok kafama taktıgımı söyluyorlar.Birde okula gitmek artık ızdırap oldu.Sabah tuvalete gidiyorum.Birde sürekli idrara çıkıyorum kesik kesik .Oda dahada beni hayattan bıktırıyor.İdrar için ürolojye filan gittim.Bişe yok dedi. Galiba heyecan yada gaz böbreklerime vuruyor galiba.su ilaçlar bitcek is iyi gelir.Seneye kdar iyileşmem lazım.Ygs lyse gircem.Bu hastalık yüzünden okuldan bile sogudum.Okulu cok seviyordum.Eskiden ama şimdi açıköğretime bile geçmeyi düşünüyorum.Simdi Kefir Ve ıce tea alcam.Onlar iyi gelir inşallah. Allah hepimize şifa versin.

öncelikle geçmiş olsun. çok gençsin inşallah tetkiklerin yeterli ve dogru yapılmıştır.
    Eger ibs isen malesef kefir ve ice tea gibi dediğin şeyler buna bir çözüm olmayacaktır. Ancak dogal kefir saglıgına saglık katar..faydası tartışılmaz. ancak gaz oluşumunu ve bagırsak hareketliliğini dahada arttıracağı için ibs nin diyare tipi dedigimiz rahatsızlığın belirtilerini dahada arttıracaktır. ice tea dediğin şey kimyasal maddeler koruyucalar vs içerir, bunun yerine şekersiz buzlu çayını tamamen dogal yolla kendin yapıp içersen, gün içerisindeki potasyum gereksimini çaydan saglamış olursun. ancak potasyum fazlalıgı veya azlıgı ibs ile hiçbir zaman ilişkilendirilmemiştir. yeterli miktar açıyın saglıga faydasıda çoktur.

isal diye doktara gidip, isalin tanımını doktora iyi yapamazsan sana antibiyotik verecektir, bagırsaklarını dahada bozarsın. İBS isal degil, bagırsakların hasaslaşmasından ileri gelen bir rahatsızlık, kalın bagırsagın sürekli hareket etmesi, posadaki sıvının emiliminin yapılmadan gelir gelmez atılmasına neden oluyor, buda kıvamlı bir dışkıya neden oluyor. bir hafta isal olsan komaya girersin. İBS kesinlikle isal degildir.
    bütün herşeyin bununda açıklamasını geçmiş sayfalarda defalarca yazdık. ama okunmadan son sayfaya bakılıyor hep.

sana önerim imkanın varsa colpermini kullan, colperminle ilgili sorular sorma çünkü geçmiş sayfalarda hiçbir yerde bulamayacagın bilgileri defalarca verdik.

çok genç oldugun için geçmiş sayfalardaki yazıları çok dikkatli oku, yoksa hayatını beynin degil, bagırsakların yani İBS şekillendirecektir.

sağol kardeş önceki sayfaları okudumda hepsini değil .Doktorun dediğine göre bir bakteri varmıs heplobacteri diye .Ben kefir ice teayı önceki sayfalardan gördüm deniyeyim dedim. Şuan 1 haftalık kamp yapacaktık hasta oldugum için o tuvalet hissi yüzünden gidemedim çok sinir bozucu bir durum.

Alıntıları Göster
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:48:8 >

• ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:48:23 >
  • quote:

Beyler bende sizlerdenim.Bu hastalık 14 yasımda basladı.Ama doktorlar psikolojik diyip geçiştiriyordu.Bende ozamanlar psikiyatriye gittim atarax ve lustral vermıslerdi.Kullandım ama sonra bıraktım.Cunku bi etkisi olmadı sadece insanı aptallastırıyor gibiydi.Bide psikiyatrıde pahalıydı.Suan 17 yasımdayım ve 1.5 hafta önce dahiliye doktoruna gittim ve bende ibs oldugunu soyledi.Helipak , gaviscon denol ve birde sulpir verdi(sakinleştirici).Suana kadar bi etki olmadı.Haplar bitecek ama hayla bir gün normal birgün ishal oluyorum.Bide havalar sıcak oldugu için ince giyiniyorum.Bu seferde hemen ishal oluyorum.Dinimide bağlıyım.allah şükür namazlarimida kılıyorum.Fakat annem bu hastalıgı çok kafama taktıgımı söyluyorlar.Birde okula gitmek artık ızdırap oldu.Sabah tuvalete gidiyorum.Birde sürekli idrara çıkıyorum kesik kesik .Oda dahada beni hayattan bıktırıyor.İdrar için ürolojye filan gittim.Bişe yok dedi. Galiba heyecan yada gaz böbreklerime vuruyor galiba.su ilaçlar bitcek is iyi gelir.Seneye kdar iyileşmem lazım.Ygs lyse gircem.Bu hastalık yüzünden okuldan bile sogudum.Okulu cok seviyordum.Eskiden ama şimdi açıköğretime bile geçmeyi düşünüyorum.Simdi Kefir Ve ıce tea alcam.Onlar iyi gelir inşallah. Allah hepimize şifa versin.

Kardeş hoşgeldin,sendeki belirtilerin aynısı bendede var.yaşımızda eşit,hastalığımızın başladığı yaşta nerdeyse aynı.İdrar sorunu bendede var maalesef.hastalık içinde sana önerilerim şunlar:
    Okula gitmek benim içinde dert olmuştu,2-3 yıl az az gittim nerdeyse.Bu yıl ağrılarım biraz azaldı ama hala devam ediyor azda olsa.Yediklerine içtiklerine dikkat et.ice tea felan içme daha kötü olursun,baharatlı şeylerden uzak dur,bulgurdan uzak dur,çiğ yiyeceklerden uzak dur(çiğköfte dahil)..Nohut,fasulye gibi gaz yapan şeylerden uzak dur.Ben kendi kendimi test ederek aştım birazda bu hastalığı.Sende dikkat et.Benim ağrılarım sabah kalktıgımda oluyor genellikle.Papatya çayı içmeni öneririm..Marketten alabilirsin ama doğal papatya bulup kaynatıp suyunu içersen daha iyi olur.
    Peki senin tetkiklerin yapıldı mı ?
    kolonoskopi,endoskopi..Eğer yapılmadıysa doktorunla görüş ve yapılması gerekse yaptır.Yalnız bunları yaptırırken narkoz verip uyutsunlar seni.Yoksa çok acı çekersin.Ama narkoz verirlerse hiç birşey hissetmezsin uyandıgında ağrıların olmaz..
    Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

quote:

quote:

öncelikle geçmiş olsun. çok gençsin inşallah tetkiklerin yeterli ve dogru yapılmıştır.
    Eger ibs isen malesef kefir ve ice tea gibi dediğin şeyler buna bir çözüm olmayacaktır. Ancak dogal kefir saglıgına saglık katar..faydası tartışılmaz. ancak gaz oluşumunu ve bagırsak hareketliliğini dahada arttıracağı için ibs nin diyare tipi dedigimiz rahatsızlığın belirtilerini dahada arttıracaktır. ice tea dediğin şey kimyasal maddeler koruyucalar vs içerir, bunun yerine şekersiz buzlu çayını tamamen dogal yolla kendin yapıp içersen, gün içerisindeki potasyum gereksimini çaydan saglamış olursun. ancak potasyum fazlalıgı veya azlıgı ibs ile hiçbir zaman ilişkilendirilmemiştir. yeterli miktar açıyın saglıga faydasıda çoktur.

isal diye doktara gidip, isalin tanımını doktora iyi yapamazsan sana antibiyotik verecektir, bagırsaklarını dahada bozarsın. İBS isal degil, bagırsakların hasaslaşmasından ileri gelen bir rahatsızlık, kalın bagırsagın sürekli hareket etmesi, posadaki sıvının emiliminin yapılmadan gelir gelmez atılmasına neden oluyor, buda kıvamlı bir dışkıya neden oluyor. bir hafta isal olsan komaya girersin. İBS kesinlikle isal degildir.
    bütün herşeyin bununda açıklamasını geçmiş sayfalarda defalarca yazdık. ama okunmadan son sayfaya bakılıyor hep.

sana önerim imkanın varsa colpermini kullan, colperminle ilgili sorular sorma çünkü geçmiş sayfalarda hiçbir yerde bulamayacagın bilgileri defalarca verdik.

çok genç oldugun için geçmiş sayfalardaki yazıları çok dikkatli oku, yoksa hayatını beynin degil, bagırsakların yani İBS şekillendirecektir.

sağol kardeş önceki sayfaları okudumda hepsini değil .Doktorun dediğine göre bir bakteri varmıs heplobacteri diye .Ben kefir ice teayı önceki sayfalardan gördüm deniyeyim dedim. Şuan 1 haftalık kamp yapacaktık hasta oldugum için o tuvalet hissi yüzünden gidemedim çok sinir bozucu bir durum.

Mrblr genc kardesim.
    Son mesajında helico baktery var demiş doktorun yazdıgına göre.
    Doktorun bunu sana söylerken tetkikler yapıp onun sonucunda söylemiş olmalı.
    Mesela endoskopi yani kameralı hortum yutturdularmı sana?
    Veya gaita yani dışkı tetkiki yaptılarmı?
    Veya nefes testi yaptılarmı?
    Bu tetkikler yapılmadıysa ezbere helico baktery var diyemez doktorun.

Eger bu tetkikler yapılomadıysa git yaptır ve ona göre hareket et.

Ayrıca bu bakteri varsa eger sende o zaman kefir bunun en iyi ilaçlarındandır.Lakin ülser diyeti ve kefirle bu mikrobu ancak öldürebilirsin 1-2 ayda.

Lakişn şikayetlerin ibs gibi görünüyor.

Hepsini yaptirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

quote:

Kardeş hoşgeldin,sendeki belirtilerin aynısı bendede var.yaşımızda eşit,hastalığımızın başladığı yaşta nerdeyse aynı.İdrar sorunu bendede var maalesef.hastalık içinde sana önerilerim şunlar:
    Okula gitmek benim içinde dert olmuştu,2-3 yıl az az gittim nerdeyse.Bu yıl ağrılarım biraz azaldı ama hala devam ediyor azda olsa.Yediklerine içtiklerine dikkat et.ice tea felan içme daha kötü olursun,baharatlı şeylerden uzak dur,bulgurdan uzak dur,çiğ yiyeceklerden uzak dur(çiğköfte dahil)..Nohut,fasulye gibi gaz yapan şeylerden uzak dur.Ben kendi kendimi test ederek aştım birazda bu hastalığı.Sende dikkat et.Benim ağrılarım sabah kalktıgımda oluyor genellikle.Papatya çayı içmeni öneririm..Marketten alabilirsin ama doğal papatya bulup kaynatıp suyunu içersen daha iyi olur.
    Peki senin tetkiklerin yapıldı mı ?
    kolonoskopi,endoskopi..Eğer yapılmadıysa doktorunla görüş ve yapılması gerekse yaptır.Yalnız bunları yaptırırken narkoz verip uyutsunlar seni.Yoksa çok acı çekersin.Ama narkoz verirlerse hiç birşey hissetmezsin uyandıgında ağrıların olmaz..
    Geçmiş olsun

Endoskopi yaptirdim narkozla soylediklerin icinde tskr ederim

• KAPTANELVIS Ozon yağını temin ettiğin yerle ilgili link nedir? Ben int. biraz araştırdım güvenilir bulmak biraz zor.
    En azından sen kullanmış ve bir faydasını görmüşsün. Bende ibs'nin sadece psikolojik olmadığını düşünenlerdenim.
    Çünkü bu rahatsızlık yediğimiz içtiğimize bağlı olarak artış ve azalma gösteriyor. Bir şekilde bağırsağın çalışma şekli ve yapısı bozuluyor.
    Seninde dediğin gibi en azından bakteriyel alt yapısını ortadan kaldırmıs oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fy1981

KAPTANELVIS Ozon yağını temin ettiğin yerle ilgili link nedir? Ben int. biraz araştırdım güvenilir bulmak biraz zor.
    En azından sen kullanmış ve bir faydasını görmüşsün. Bende ibs'nin sadece psikolojik olmadığını düşünenlerdenim.
    Çünkü bu rahatsızlık yediğimiz içtiğimize bağlı olarak artış ve azalma gösteriyor. Bir şekilde bağırsağın çalışma şekli ve yapısı bozuluyor.
    Seninde dediğin gibi en azından bakteriyel alt yapısını ortadan kaldırmıs oluruz.
    ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:48:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mmnnn

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar ben 29 yaşındayım.Çalışamıyorum.Bile sizler kaç yaşındasınız ve çalışabiliyo musunuz?Çok merak ediyorum.Çalışıyosanızda bunu nasıl başarıyosunuz?

Bende 28 yaşındayim Çalısıyorum Anafralin 75 Sr yarım yarım kullan aksam yatmadan

Teşekkürler.

1)Anafralin 75 sr.Ne ilacıdır?Size doktor mu önerdi?Gazı geçiriyomu?Yani insanlar yanınızda burnunu çekmiyo mu?(Bu beni delirtiyor çünkü)

2)Ne işle uğraşıyosunuz?Bunu sormamın amacı birkaç kişi yanyana masada çalışan kişiler gibi mi?yoksa tek mi?

Anti Depresan tabii ki doktor önerisi Turkcell'de Calisiyorum

Eğer Kolonoskopi ve endoskopi sonucu herhangi bir hastalık tanısı belirtilmemiş ise kesinlikle psikolojik bir rahatsızlık aynı bende oldugu gibi ishal kesici bir on ilac kullandım ama bi faydaasi olmadi denemekten bir zarar gelmez bir hafta dene faydasini mutlaka gorursun ama yarım yarım kullanmaya basla bunu veren kişi sirandan bir insan değildi ve gel su rahatsızlıgın var sunu vereyim diyen biride değil yaklasik 4-6 ay askeri hastanede yatarak tedavi oldum en basından en sonuna kadar anlatmak isterim uzun zamanım olursa cunki 4 yılı o 4-6 ay içerisinde yazarak yasadigim aklimda kalan herseyi kağıda dokmemi istemişti kendisi çevrenizdeki insanlara rahatsızlıgınızı soylemekten cekinmeyin öncelikle bunun hiç aklımdan cikmayan bir fıkrasida var ; Gercek müdür odur :D

"Bir Gün vücudun içinde isyan çikmis. Aralarinda bir toplanti yapip isyana son vermek için müdür seçmeye karar vermisler.Beyin hemen kendini tavsiye etmis. kalp itiraz edip kendini göstermis, kulak ,göz vs..Göt te kendisinin müdür olmasini istemis.

Hepsi bununla dalga geçmisler.

-""Sen siçmaktan baska ne ise yararsin"" demisler.Göt tabii buna sinirlenmis, sonunda beyini müdür sesmisler.
    Göt bütün organlara küsmüs ve artik siçmamaya karar vermis.

Bir süre sonra vücut iflas etmis tabii.

Beyin siçmayi düsünüyor, kalp artik kan yerine bok pompalamaya baslamis vs..Sonunda dayanayip götü müdür seçmisler.

O gün bu gün bütün götler müdür olurmus."

Mmnnn arkadaşım.Ne gibi etkisini gördünüz.Medical parka gitmiştim o bana hem anti depresan hemde başka ilaç vermişti.Askerde kullanıyodum.Askerde dolaplara bakıyolardı.Bi sorun çıkmasın diye.Tam kullanamadan çöpe attım.Adınıda unuttum.

Size gerçekten soruyorum.Bu ilacın etkisi nedir?

1)Gazı kesiyo mu?

2)İç çamaşırında ıslaklık olmuyor mu?

3)İnsanlar yanınızda burnunu çekmiyor mu?

4)İshali kesti mi?Yani bir anda ishal gelip altına edecek gibi olmuyor musun?

5)Bu ilacın yanında başka birşey kullanıyo musun?

1)Gazı kesiyo mu?
    Gazla ilgili bi sıkıntım olmadi gaz dediğimiz doğal bişi bence iceceğin seylere dikkat etmen gerek

2)İç çamaşırında ıslaklık olmuyor mu?
    Öyle bişi olmadi

3)İnsanlar yanınızda burnunu çekmiyor mu?
    Hayır

4)İshali kesti mi?Yani bir anda ishal gelip altına edecek gibi olmuyor musun?
    İshal arasıra oluyorum ama eskisi gibi değil tabiki de normal sartlarda olunmasi gereken gibi tedavinden önce bir anda altıma edicek gibi oluyordu ama suan gayet mutluyum

5)Bu ilacın yanında başka birşey kullanıyo musun?
    Bu ilacı devamlı kullanmıyorum zaten kendimi iyi hissetiğimde biraktim sadece uzun yolculuklara cikacagim zaman kendimi iyi hissemicemi dusunursem bir gun oncesinden aliyorum bu ilac bagimlilik yapabiliryor cunki ve kilo aldırıyor

Arkadaşım eğer iç çamaşırında ıslaklık olmuyosa sürekli gaz çıkmıyosa sen ibs değilsin o zaman.Zaten ibs sürekli gaz çıkması hastalığıdır.İnsanlar yanımda o yüzden burnunu çekiyor zaten.Bende senin ilacın iyi geliyor diye sevinmiştim :(

• Su 2 gundur papatya cayi iciyorum sanki tuvalet hissini biraz goturdu diyebilirim

• quote:

quote:

KAPTANELVIS Ozon yağını temin ettiğin yerle ilgili link nedir? Ben int. biraz araştırdım güvenilir bulmak biraz zor.

Evet kesinlikle piyasada güvenilir bulmak bilmek cok zor.
    Ben baya bi arastırdım enson burada karar kıldım.
    Bu firma almanyada laboratuvar ortamında imal edilmiş ozon yaglarını ithal ediyor.
    O yuzden güvenilirlik kesinlikle su götürmez.

Ayrıca bu ozon yagları 6 hafta kadar saf zeytinyagının ozonlanmasıyla elde ediliyor.
    Piyasada bu yagın belki 5 katı daha fazlasını aynı fiyata alırsınız özellikle attarlardan.

Lakin onlar kesinlikle yüzde 99 zeytinyagı ve sonradan ozon yagı eklenmiş karısımdır ve işe yaramaz.

Linki aşağıya ekliyorum.İsterseniz büyük boyutlarda da mevcut diger ürünlerden bakabilirsiniz.

Kullanımını ise ben izah edeyim lakin sizde bu siteye mail atın.
    Doktor size dönüş yapıyor.
    Ülser mikrobunu tamamen iyileştirmiş birinde ve bende ibs için düşünüyorum ne sekilde kullanabilirim der sorarsınız.
    Muhtemelen bana verdikleri aynı tarifi vericeklerdir.

Kullanım : Bir çay kaşıgına ozon yagını sıkın.Jel kıvamındadır ve sıkmakta zorlanırsanız bir cay tabagına sıcak su koyup bu yagı platik şişesiyle agzı kapalı sekilde icine koyun 30 saniyede yumusar ve erir.
    Sonra kapagını acıp cay kasıgı dolusu bir ufak kaba alın koyun.Ardından 10-15 cay kasıgı saf zeytinyagını ilave edip iyice karıştırın.
    Buun sebebi ; ozon yagı fazladan oksijen atomuna sahip oldugu icin agız,yemek borusu,mide de yanma hissi yapabilir.
    Zaten karısımı hazırladıktan sonra deneyin dilinizin ucunu dokundurup.Baktınız yanma hissi vermiyor o zaman cacık veya bir kase yogurda karıstırıp tüketin.

Ben tok karnına içtim riske girmeyim diye.Lakin ac karınınada içmek sorun cıkartmaz zannımca.Ve ac karnına cok daha etkili olucagı kesin.

Ben 2 gün üst üste kullandım ve şuan elhamdülillah 8 yıldıor beni eve kapatıp hayatımı alt üst eden barsak gaz ve guruldama sorunum tamamen ortadan kalktı.

İnş sizlerde fayda görür saglıgınıza kavusursunuz Allah'ın izniyle.

http://www.ozonmarketi.com/Urun/Saf-Ozon-Yagi-5-ml-pmu92.html

Sormak istedikjleriniz olursa yardımcı olurum.
    Ayrıca kullandıktan sonrada durum hakkında buraya yorum yaparsanız diger hastalar içinde referans olur ve onlarda faydalanabilir.
    undefined

öncelikle araştırmaların ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

ozon yagının midede özellikle mide duvarına yerleşmiş bakterileri etkisiz hale getirmede çok etkili oldugunu biliyorum. ama malesef mideden çıkarken özellikle kalın bagırsaga gelene kadar geçirdiği kimyasal tepkimelerden dolayı başka bir bileşige dönüşüyor. aynen oksijenin karbonla tepkimeye girdiginde karbon ve oksijenden bambaşka özellige sahip olan karbondioksite dönüşmesi gibi.

ozon nun hiçbir yan etkisi yok, tamamen dogal element. midede tüm bakterileri rahatlıkla öldürebilir. seçici degil hepsini öldürür. ancak bagırsaga kadar etkimiyor. ozon un kimyasal yapısı, midenin ötesine geçemiyecegi bilgisini bize net veriyor.

senin sıkıntılarının mide kaynaklı olduguda kesinleşmiş oldu, umarım 1 ay sonrada aynı olumlu gelişmeleri bizlere tekrarlarsın, ve senin için kesin çözümü bulmuş olursun.

• quote:

quote:

quote:

Evet kesinlikle piyasada güvenilir bulmak bilmek cok zor.
    Ben baya bi arastırdım enson burada karar kıldım.
    Bu firma almanyada laboratuvar ortamında imal edilmiş ozon yaglarını ithal ediyor.
    O yuzden güvenilirlik kesinlikle su götürmez.

Ayrıca bu ozon yagları 6 hafta kadar saf zeytinyagının ozonlanmasıyla elde ediliyor.
    Piyasada bu yagın belki 5 katı daha fazlasını aynı fiyata alırsınız özellikle attarlardan.

Lakin onlar kesinlikle yüzde 99 zeytinyagı ve sonradan ozon yagı eklenmiş karısımdır ve işe yaramaz.

Linki aşağıya ekliyorum.İsterseniz büyük boyutlarda da mevcut diger ürünlerden bakabilirsiniz.

Kullanımını ise ben izah edeyim lakin sizde bu siteye mail atın.
    Doktor size dönüş yapıyor.
    Ülser mikrobunu tamamen iyileştirmiş birinde ve bende ibs için düşünüyorum ne sekilde kullanabilirim der sorarsınız.
    Muhtemelen bana verdikleri aynı tarifi vericeklerdir.

Kullanım : Bir çay kaşıgına ozon yagını sıkın.Jel kıvamındadır ve sıkmakta zorlanırsanız bir cay tabagına sıcak su koyup bu yagı platik şişesiyle agzı kapalı sekilde icine koyun 30 saniyede yumusar ve erir.
    Sonra kapagını acıp cay kasıgı dolusu bir ufak kaba alın koyun.Ardından 10-15 cay kasıgı saf zeytinyagını ilave edip iyice karıştırın.
    Buun sebebi ; ozon yagı fazladan oksijen atomuna sahip oldugu icin agız,yemek borusu,mide de yanma hissi yapabilir.
    Zaten karısımı hazırladıktan sonra deneyin dilinizin ucunu dokundurup.Baktınız yanma hissi vermiyor o zaman cacık veya bir kase yogurda karıstırıp tüketin.

Ben tok karnına içtim riske girmeyim diye.Lakin ac karınınada içmek sorun cıkartmaz zannımca.Ve ac karnına cok daha etkili olucagı kesin.

Ben 2 gün üst üste kullandım ve şuan elhamdülillah 8 yıldıor beni eve kapatıp hayatımı alt üst eden barsak gaz ve guruldama sorunum tamamen ortadan kalktı.

İnş sizlerde fayda görür saglıgınıza kavusursunuz Allah'ın izniyle.

http://www.ozonmarketi.com/Urun/Saf-Ozon-Yagi-5-ml-pmu92.html

Sormak istedikjleriniz olursa yardımcı olurum.
    Ayrıca kullandıktan sonrada durum hakkında buraya yorum yaparsanız diger hastalar içinde referans olur ve onlarda faydalanabilir.
    undefined

öncelikle araştırmaların ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

ozon yagının midede özellikle mide duvarına yerleşmiş bakterileri etkisiz hale getirmede çok etkili oldugunu biliyorum. ama malesef mideden çıkarken özellikle kalın bagırsaga gelene kadar geçirdiği kimyasal tepkimelerden dolayı başka bir bileşige dönüşüyor. aynen oksijenin karbonla tepkimeye girdiginde karbon ve oksijenden bambaşka özellige sahip olan karbondioksite dönüşmesi gibi.

ozon nun hiçbir yan etkisi yok, tamamen dogal element. midede tüm bakterileri rahatlıkla öldürebilir. seçici degil hepsini öldürür. ancak bagırsaga kadar etkimiyor. ozon un kimyasal yapısı, midenin ötesine geçemiyecegi bilgisini bize net veriyor.

senin sıkıntılarının mide kaynaklı olduguda kesinleşmiş oldu, umarım 1 ay sonrada aynı olumlu gelişmeleri bizlere tekrarlarsın, ve senin için kesin çözümü bulmuş olursun.

Alıntıları Göster
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:49:4 >

• .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:49:25 >
  • quote:

Ozon yagını temin ettigim klinik sahibi doktora ibs icin ozon yagını sordum ve gelen cevap aşağıda dostlar.

''IBS da da ağızdan alınacak çok az ozon yağının ne denli etkili olacağı
    biraz şüphelidir. barsak yoluyla ozon verilerek tedavi edilmesi, kan
    yoluyla ozon alması daha yararlı olacaktır. TR de ozon kapsülü yoksa da
    başkabir kapsül alınıp, içi boşaltılıp, saf ozon yağı konularak
    yutulabilir diye düşünüyorum.''

Benim teorimi destekler bir cevap geldi.

Diger mesajda ise ; bir yutumluk ozon yagı barsaklardaki tüm bakterileri köten öldüremez demişti bu doktor.

Yani ibsye sebep olanlar icin deneme sansınız var gibi dostlar.

Kapsüle gelince; eczaneye gidip enterik kaplı ucuz bir ilaç alın.
    Evde kapsüllerden birini acıp icini bosaltın sonra birkaç msj önceki verdigim tarife göre ozon yagını seytinyagı ile seyreltin ve kapsülü kapatıp yutun.
    Kapsül mide asidine dajyanıklı oldugu icin erimeden ince barsaga gecicektir.
    Burada çözündügünde ise direk emilip kanınıza karışıcaktır ve tabi o ortamda acıga cıkıncada bakterilerin bir kısmını öldürebilicektir.

ayrıca bunu deneme yanılma yöntemi ile yapmanızı öneririm.
    Şöyleki; ibs icin aldıgınız ilac veya bitkisel kürleri almayın.
    Günlük ilaçsız şikayetlerinizi biliyor olun ve bu kapsülü yuup aynı gün gün icierisinde öncesine göre şikayetlerinizde bir değişim olup olmadıgını takip edin.

eger düzelmeler olursa kapsüllere birkaç gün devam edip gözlemleyin.
    Gerekirse hafta veya 2birkaç hafat.
    Dedigim gibi durumunuza bakarak devam edin veya etmeyin.

O arada her halukara karsı probiyotik bakteri takviyesi yapın kefir içerek.
    Tabi kefiri dedigim gibi ilk birkaç gün ozon yagı kullanırken icmeyin.
    Cünkü etkiyi gözlemlemenizi zorklaştırabilir kefir.

Eger şifa bulabilirseniz ne mutlu.
    Hiç yoktan şikayetlerinizi azaltabilir veya kontrol altına alabilirseniz o bile büyük bir adım olucaktır sizler için.

Ve tabi sonuclarıda burada paylaşırsanız tüm hasta dostlarımızda faydalanabilrler.
    Geçmiş olsun.

daha önce yazmıştım, ozon mideden ileriye gidemez, midede başka birşeye dönüşür. bakteriyel mide rahatsızlıklarında çok etkili, dogal bir uygulama da oldugu için yan etkisi yoktur.
    ben kendi başına kapsül oluşturulup içilmesine karşıyım..bunun nedenini daha önce buna benzer bir fikri ortaya atan arkadaşa yazdım, forumda var, tekrar yazmayacagım..

ozon çok hızlı parçalanan bir molekül, dakikalar içinde hemen oksijene parçalanıp, tek kalan oksijen atomuda dezenfeksiyonu inanılmaz bir hızla saglayıp (dakika bile sürmüyor), demir,magnezyumu vs oksitleyip özelliğini yitirip gidiyor.

kan yoluyla ozon uygulamasından bahsetmiş sitediki dr. denilen arkadaş, lokal olabilir, örnegin ayagınzda kolunuzda boynunuzda vs de bir yara iltihaplanma vardır, bu bölgeye ozon verilebilir, yani lokal uygulamalar olabilir, ancak kan yoluyla ozonu bagırsaga ulaştıracagını söyleyen bir kişi, benim açımdan ozonun ne oldugunu dahi bilmiyordur.. bagırsaga birşekilde ozonu ulaştırdıgını düşünelim, toplam bagırsak uzunlugundan yüzey genişliğinden haberi var mı bu dr arkadaşın bilmiyorum. lokal etkime yapabilirsin, incebagırsaktan kalınbagırsaga midede parçalanmış gıdanın hareketi en az 12 saat sürer. ozon dk lar içerisinde tükenir gider.. diyelim kapsül kullandın, alkalli ortamda eriyen kapsül kullanman lazım ki bagırsaga ulaşşın ve orada açılsın, diyelim bunu yaptınız ve kapsül incebagırsaga geldi ve oradaki alkalli ortamda açıldı, bırak 8-10 m toplam bagırsagın , 5-10 cm ne ulaşmadan ozon dönüşecektir. ben İBS hastalarına ozon uygulamasını bagırsagada yaparım diyenden uzak durmanızı öneriyorum. paranıza zamanınıza yazık..

ancak midede ozon çok etkilidir, sıvı olarak içilen ozon sn ler sonra mideye gelir ve parçalanır, bir kısmı oksijene parçalanır, tek kalan oksijen atomu, gaz olarak tüm mideyi sarar, 1-2 dk da dezanfeksiyonu saglar, daha sonra hızlı bir şekilde diger metalleri oksitler ve dönüşür.
    dolayısıyla ozon bu aşamada agızda yutakta,yemek borusu ve solunum yollarından geçerken buralardada dezanfeksiyon saglar.

• ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:49:39 >
  • turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    Sen Denesene bi Kardesim
  • biraz geç oldu ama,bu başlıkta çoğu kişi dr.gitmeden bende şu belirti var diye hastalık teşhisi koyuyor ve çok kişi tanıdım aynı şekilde. ben kalınbağırsağı kaybettim ilaçlara yanıt vermemişti,bazen keşke daha erken tedavi olsam nasıl olurdu diye düşünüyorum şu an 5-6 kere wc sayım olsada tutabiliyor ve öncekinden çok çok iyi bunada şükür.
    Kolonoskopi veya endoskoopi iyi bişey değil ama kaçmayın demek istemiştim tabi ne kadar dinlerler oda ayrı.Allah tüm şifa bekleyenlere acil şifalar versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: HÜSAMCIK

biraz geç oldu ama,bu başlıkta çoğu kişi dr.gitmeden bende şu belirti var diye hastalık teşhisi koyuyor ve çok kişi tanıdım aynı şekilde. ben kalınbağırsağı kaybettim ilaçlara yanıt vermemişti,bazen keşke daha erken tedavi olsam nasıl olurdu diye düşünüyorum şu an 5-6 kere wc sayım olsada tutabiliyor ve öncekinden çok çok iyi bunada şükür.
    Kolonoskopi veya endoskoopi iyi bişey değil ama kaçmayın demek istemiştim tabi ne kadar dinlerler oda ayrı.Allah tüm şifa bekleyenlere acil şifalar versin
    ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:49:54 >
  • colpermin kullanımı ile ilgili;

başlayalı 40 gün oldu. dışkılama bozuklugu eskisine göre %95 düzeldi, atak tuvalet neredeyse ortadan kalktı. sürekli olan sol alt karın agrısı %50 azaldı, gaz %80 azaldı. bu 40 günde sulu dışkı yada kıvamlı dışkılama sayısı çok azaldı. genelde hep katı silindirik dışkılama oluyor. bununda normale dönüşün başladıgını işaret ettiğini düşünüyorum. ayrıcı gün içinde rahatlık var, dışkılama istegi yok gibi. kullanımı günde 2x1 e düşürdüm. yaklaşık 1 haftadır böyle ve bundan sonrada böyle kullanacagım. arada bir oluşan bir hissiyattan bahsetmek istiyorum. mesela nane mentollü bir şakız şeker s aldıgınızda agızınızda bogazınızda bir ferahlama olur, sanki bir uyuşma serinleme gibi bir his olur. bu aynı hissi arada bir dışkılamadan sonra bagırsaklardada hissediyorum.

tekrar belirtmek istiyorum imkanı olan, dogru kullanım şekli ile en az 3 ay colpermini kullanmalıdır.

• quote:

colpermin kullanımı ile ilgili;

başlayalı 40 gün oldu. dışkılama bozuklugu eskisine göre %95 düzeldi, atak tuvalet neredeyse ortadan kalktı. sürekli olan sol alt karın agrısı %50 azaldı, gaz %80 azaldı. bu 40 günde sulu dışkı yada kıvamlı dışkılama sayısı çok azaldı. genelde hep katı silindirik dışkılama oluyor. bununda normale dönüşün başladıgını işaret ettiğini düşünüyorum. ayrıcı gün içinde rahatlık var, dışkılama istegi yok gibi. kullanımı günde 2x1 e düşürdüm. yaklaşık 1 haftadır böyle ve bundan sonrada böyle kullanacagım. arada bir oluşan bir hissiyattan bahsetmek istiyorum. mesela nane mentollü bir şakız şeker s aldıgınızda agızınızda bogazınızda bir ferahlama olur, sanki bir uyuşma serinleme gibi bir his olur. bu aynı hissi arada bir dışkılamadan sonra bagırsaklardada hissediyorum.

tekrar belirtmek istiyorum imkanı olan, dogru kullanım şekli ile en az 3 ay colpermini kullanmalıdır.

ibsdiyare sürekli gaz çıkmasını ve içç çamaşırdaki ıslaklığı kesiyor mu o ilaç.Birde doktor tavsiyesiyle mi kullanıyosunuz bu da önemli?

• beyler bu hastalıgın yanında dahada önce belirttiğim gibi sık idrara çıkma oluyor ve bu sıcaklarda beni mahvediyor.Mesela 10 dk dışarda duruyim basket filan oynuyim sıcakta hemen yanmaya başlıyorum terliyemiyorum terleme yarım saat sonra filan oluyor o yüzden vücüt ısımı indiremiyorum yüzüm kızarıyor kulaklar kıpkırmızı oluyor buda beni arkadaşlardan ayırıyor o yüzden havanın hep soguk olmasını istiyorum bu seferde ibs beni mahvediyor napıcam bilmiyorum.Bu sıcak etkisi nefesimi bile kesiyor nefes almam yavaşlıyor .sizdede bu oluyormu yokksa bu başka bir hastalıgın belirtisimi
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.