- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
Bu konudaki kullanıcılar:
 
5337
Cevap
87
Favori
366015
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


4546 Mesaj
5 Mayıs 2013; 1:50:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PMÇÖREK OTUNUN FAYDALARI

Vücudumuz doğası gereği, doymamış yağ asitlerini üretemediğinden bu yağ asitlerini dışarıdan karşılamak zorundadır.Bir gram çörekotu yağı da bu açıdan bir günlük ihtiyacımızı karşılamak için yeterlidir.

ÇÖREK OTUNUN DİĞER ETKİLERİ

• Çörek otunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunun genişleyip krampların giderilmesini sağlar.
Ayrıca öksürüğü hafifletir. İltihap giderici, ağrı dindirici ve idrar söktürücü etkileri de mevcuttur. Düzenli kullanımda kan şekerini düşürücü etkisi vardır.
• İçeriğinde bulunan B1, B2 ve B6 vitaminleri, pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynar. Çünkü bunlar, savunma ablukalarını yok edip boyun altı bezini ve dolayısıyla da savunma sistemini güçlendirir. Folasidi vitamini ise, kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirger. Bununla birlikte hücre yenilenmesinde de gereklidir.
• Beta karotin, A, E ve C vitamini, selen gibi antioksitler vücudun savunma sistemini destekler. ayrıca içeriğinde bulunan selen, zehirli maddelerin vücuttan atmasında destek olur.

ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI

Bu kadar mükemmel olarak yaratılan çörek otu, bütün bu özellikleri ile:

• Mikrop, virüs ve mantarlara karşı etkili bir savunma aracıdır.
• İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.
• Kan şekerini düşürür.
• Damar hastalıklarını engeller.
• İdrar söktürücü özelliği ile safrayı rahatlatır.
• Vücuttaki zehirlerin atılmasını sağlar.
• Hazmı kolaylaştırır.
• Yaraların daha hızlı iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmelerini hızlandırır.
• Alerjiyi engeller.
• Savunma sistemini dengeler.
• Hormon sistemini ve ruh hâlini güçlendirir.

ÖZEL HALLERDE FAYDALARI

• Çörek otu, müzmin hastalıklarda şaşırtıcı derecede iyileşmeler sağlar. Çocuklarda özellikle sinir ve deri sorunlarına, astım ve alerji sorunlarına da çok iyi gelir.
• Çörek otu ürünleri (yağ ve ezilmiş bal karışımlı) hamilelik döneminde oluşan şikayetleri en aza indirir. Yan etkisi olmayıp, hamilelik dönemindeki bayanlar ve bebeklerini ana sütüyle beslemeyi tercih edenler için sütün kalitesini arttırarak bebek için daha faydalı olmasını sağlar.
• Egzamalı cilde sık sık çörek otu yağı tatbik edildiğinde deri hızlı iyileşir. Yine deri hastalıklarında mikrop öldürücü etkisi nedeniyle çok yararlıdır.

BAZI HASTALIKLARDA ÇÖREK OTU

• Hazımsızlık ve mide şişkinlikleri gibi sorunlarda çörek otunun etkisi eski zamanlardan beri bilinmektedir.
• Hemoroite problemine iyi gelir, çünkü damarları güçlendirerek kan dolaşımını arttırır.
• Romatizma, şeker hastalığı ve yüksek kolesterol gibi metabolik hastalıklar için çok etkilidir.
• İktidarsızlık ve kısırlık sorunlarında da yine etkili bir destekleyicidir. Çünkü çörek otu, cinsî hormonları düzenlemekte, bedenî ve ruhî olarak zindelik ve dinçlik vermektedir.
• Çörek otu yağı kadınlardaki regl dönemi sancılarına ve diş ağrılarına karşı yine başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÇÖREK KÜRÜ

İçeriğinde bulunanlarla savunma sistemine, metabolizmaya ve hormonlara iyi gelen çörek otu, vücudu toksinlerden arındırır, kan dolaşımını güçlendirir ve bağırsakların düzenli çalışmasını destekler.
Cildi berraklaştırır. Düzgün bir cilde, parlak saç ve gözlere sebep olur. Sağlıklı ve hayat dolu bir görünüm oluşturur.
Çörek otu savunma (immün) sistemini güçlendirdiğinden, kanser, AIDS gibi çağın hastalıklarına karşı tavsiye edilmektedir. Yine tansiyon ve ateş düşürücü ve doğal antibiyotik tesirleriyle yaygın hastalıklara da çare olmaktadır.
Başta astım ve polen alerjisi olmak üzere alerjik hastalıklara, saç dökülmesi ve kepek gibi problemlere karşı da etkilidir.

ÇÖREK OTU NASIL KULLANILIR?

Kurutulan tohumlar baharat şeklinde, suda kaynatılarak ya da yağı çıkarılarak tüketilir. Güzel kokulu bir baharat olarak kullanımı çok yaygındır.
Çörek otunun tohumlarından elde edilen çörek otu yağı saç dökülmesinde ve saçlı deride oluşan kepeğe karşı oldukça etkilidir. Sirke ile kaynatılıp gargara yapıldığında diş ağrılarına iyi gelir. Suyu ile sivilcelere pansuman yapıldığında sivilceler üzerinde etkili olduğu görülmüştür.Bir teoriye göre, çörek otunun kemoterapi ilaçları ve radyoterapi tedavisi ile birlikte kullanılması, çörek otunun anti oksidan etkisi nedeniyle bu tedavi yöntemlerinin etkisini azaltabilir.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 5 Mayıs 2013; 1:51:38 >
|


 
0 Mesaj
7 Mayıs 2013; 12:42:31 

arkadaşlar foruma daha öncede msj göndermiştim benim sıkıntım büyük ölçüde geçti fakat sınav dönemlerinde nüksediyor ve sıkıntı yaşıyorum,bu colpermin denen ilacı kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi,siparş vermek için paylatığınız siteleri denedim fakat 1 türlü üye olamadım ve hata veriyor üye olmadan sipariş vermek istedim yine hata veriyor bu sorunu aşmak için ibsdiyare yada volkan arkadaşlarımızdan rica ediyorum yada sipariş vermeyi başaran kim varsa
|
_____________________________ 
0 Mesaj
7 Mayıs 2013; 16:36:19 

Ben cuma günü sipariş verdim ve biraz önce elime ulaştı. Kısmetse yarın sabah başlıyorum. Gelişmeleri tekrar yazarım.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
7 Mayıs 2013; 16:43:57 

hürAMİRAL sen hangi aşamada hata alıyorsun. Mutlaka eksik ya da yanlış bir bilgi giriyor olmalısın. Çünkü bende bir kaç seferden sonra üye olabildim. İnternet explorer tarayıcısı chrome kullanıyorsan türkçeye çevir seçeneği çıkıyor üstte. Malum ingilizce zayıf olduğundan yardımcı oluyor.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
7 Mayıs 2013; 21:23:27 

fy1981 ben üye olmak için bilgileri doldurduğumda mail ile şifre atacaklarına dair bilgi geliyor fakat e-mail adresinize şifre gönderilememiştir diye msj geliyor,üye olmadan sipariş vermek istedim fakat kutuya atıyorum mail adresimi giriyorum altta şifre istiyor oraya girmemiz gereken şifreyi sitenin bize yollaması gerekiyor sanırsam onuda yollamıyor hata alıyorum
|
_____________________________ 
0 Mesaj
7 Mayıs 2013; 22:12:14 

üyelik sonrasında türkçe çeviri olarak şu hatayı alıyorum:Sistem Hatası!
Bilinmeyen bir sistem hatası oluştu Sistem Yöneticisi ulaşın!
|
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Mayıs 2013; 8:11:22 

1 mayısta verdiğim sipariş, toplamda 6 günde, iş günü açısından 3 günde geldi. Royal mail tarafından PTT aracılığı ile geldi. ancak ben evde olmadıgım için, evime en yakın PTT şubesine teslim edildiğine dair bir yazı bırakmışlar. Bu yazıda dosya numarası ve bırakıldıgı ptt şubesinin kodu ve ismi, vs bilgiler var bununla teslim alabiliyorsunuz.

ayrıca ingiltere den geldiği için sitedeki para birimi sterlin, ben euro olarak bilgileri vermiştim. kredi kartına yansıyınca fark ettim.51 sterlin yaklaşım 83 dolar yapıyor. yani 2 100 lük, 1 20 lik colpermine, kargo işlemleri dahil. 150 tl para ödemiş oldum.

bahsi geçen siteye üye olmada banada 6-7 ayrı günde sistem hatası verdi, bir gün tekrar denedim tesadüfen o gün üyeliği kabul etti. üye olmayı sonuçlandırmam senin gibi baya sıkıntılı oldu. sanırım genel bir sıkıntı var..herşeyi tam doldurarak üyelik başvuruna devam et. mutlaka denemelerinden biri olacaktır.

kullanmaya başladıktan 1 haftasonra gelişmeleri yazacagım.

geçmiş olsun herksese..
|
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Mayıs 2013; 10:34:06 

bilgiler için teşekkürler ibsdiyare,kullanımda gözlemlediğin bilgileri mutlaka yazarsan sevinirim bende ayrı ayrı günlerde üye olmayı deniycem belki seninki gibi şans eseri 1 gün kabul eder,1 de sormak istediğim 1 kou daha var türkiyedeki tek ibs liler biz değiliz daha öncede ibs hastaları vardı onlar bu colpermin i kullanıp fayd görmemişler mide sağlık bakanlığı ilacı getirmeyi durdurdu yani demek istediğim sağlık bakanlığı ibs yi fazla önemsemiyor mu da getirtmiyor bu ilacı,son olarakda tonik,gökçek iksir ve kibarlı panax gibi bitkisel ürünler dolanıyor ortalıkta bunları kullanıpta fayda salayan varmı yada bu konudaki düşünceleriniz neler,şimdiden teşekkür ederim...
|
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Mayıs 2013; 13:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hürAMİRAL

bilgiler için teşekkürler ibsdiyare,kullanımda gözlemlediğin bilgileri mutlaka yazarsan sevinirim bende ayrı ayrı günlerde üye olmayı deniycem belki seninki gibi şans eseri 1 gün kabul eder,1 de sormak istediğim 1 kou daha var türkiyedeki tek ibs liler biz değiliz daha öncede ibs hastaları vardı onlar bu colpermin i kullanıp fayd görmemişler mide sağlık bakanlığı ilacı getirmeyi durdurdu yani demek istediğim sağlık bakanlığı ibs yi fazla önemsemiyor mu da getirtmiyor bu ilacı,son olarakda tonik,gökçek iksir ve kibarlı panax gibi bitkisel ürünler dolanıyor ortalıkta bunları kullanıpta fayda salayan varmı yada bu konudaki düşünceleriniz neler,şimdiden teşekkür ederim...

rica ederim,

tabiki tek İBS ile ilgili forum burası degil, ama en etkilisi burası bence. yüzlerce çeşit bagırsak hastalığı var.. ve belirtileri İBS ile neredeyse aynı. yani safra kesesinde olan bir sıkıntı da dahi aynı belirtiler çıkıyor.

öncelikle İBS misin?, İBS nin yanında başka bir rahatsızlıgın var mı? bundan emin olman gerek..mesela kolitsen, ülsersen Colpermin denen ilaç işe yaramaz. bırak işe yaramamasını zarırını görürsün. organik bir kist buna neden oluyorsa yine işe yaramaz, başka bir sindirim organından kaynaklanan karaciger,safra veya apanist vs den kaynaklanıyorsa işe yaramaz, bagırsagın bir bölümde organik yani yapısal bozulma varsa işe yaramaz,bakteri, virüs veya parazitlerden kaynaklanan bir bozulma varsa yine işe yaramayabilir.

eger bütün yazılarımı okursan bir çok şeyide gözden geçirmiş olacaksın.. colperminle alakalı bir link verdim, lütfen herkes orayı okusun. sadece İBS rahatsızlıgı olan 404 hastada belirtilerin tamamı kaybolmuş. İBS nin yanında başka rahatsızlıgı olanlarda ise kısmı etki göstermiş.. ancak iyileşme yok, çünkü İBS sürekli bir hastalıktır. ilacı sürekli kullanman lazım, ara ara bırakıp vucudunu deyeceksin ki artış herşey normal mi diye.
ben ilaç kullanan biri degilim kullanmayada niyetim yok, ki sinir ilaçlarını asla..ama colpermin farklı bunu defalarca anlattım. okursan çok faydasını göreceksin.

Eger sadece ibs rahatsızlıgı olan bir kişi isen colperminden fayda görmen lazım. bahsettiğin 2-3 ilaç veya ismi neyse onlardan uzak durmanı tavsiye ederim. zaten hepsi yasaklanıyor.

hüramiral, senden ricam tüm yazılarımı 4. sayfadan itibaren okuman..
|
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Mayıs 2013; 14:11:34 

ibsdiyare yazılarınızı 4.sayfadan itibaren okumaya çalıştım,tüm ibs hastalarının ortak yönlerinden bahsetmişsiniz fakat bende bunlara ek olarak dilde paslanma baş dönmesi ağız kokusu el ve ayakların buz kesmesi gibi belirtilerde oluyor acaba bunlar barsaktaki zararlı bakterilerin çoğalmasından olabilirmi olursa bu gaitada çıkmaz mı ki gaita testim temiz gemişti ? ayrıca şu bilgileride sizlerle paylaşmak isterim ankarada bulunan çok ünlü 1 prof. doktor var akupunkturist onada gittim 7 seans falan ama çok masraflı olduğu için bıraktım benim şikayetlerimi o düzeltti ama devamlı olmadığı için sınav dönemlerinde bu hastalık aklıma geliyor ve sıkıntı yaşıyorum sınava girene kadar sıkıntı girince sorulara adepte olduğum için geçiyor sıkıntım unutmakla alakalı olduğunu düşünüorum ve psikiyatriye gitmem gerektiğine inanıyorum sadece sınav dönemlerinde kullanmak için
|
_____________________________1827 Mesaj
9 Mayıs 2013; 8:10:57 

ibs'nin askerlikten muafiyet yönünden bi etkisi var mı arkadaşlar? ibs hastaları için askerlik işkencedir.
|
_____________________________

General Mobile Android One 4G- 6.0 Marshmellow !
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


 
0 Mesaj
9 Mayıs 2013; 8:57:57 

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

ibs'nin askerlikten muafiyet yönünden bi etkisi var mı arkadaşlar? ibs hastaları için askerlik işkencedir.

merhaba,
TIP literatüründe hastalık olarak bile kabul edilmiyor İBS. organik bir bozukluk olmadıgı için neredeyse özel bir ilacı dahi yok. bu durumda İBS nin askerlige elverişsiz bir durum olması söz konusu degil. Çünkü bir asker , askerlik süresince yüzler farklı görevi üstlenebilir.
astım dahi askerliğe elverişsiz durum degildir, düşün yani adam nefes alamıyor, ama askerliğini yaptırıyorlar. askerliğe elverişsiz durum olması için agır sinirsel problemlerin olması gerek, ve heyet raporlu olman lazım. , fiziksel yetersizliğin yada özürün olması gerek, vucudunda yapısal yada organik bozukluk olması lazım...

ancak rahat ol, inan askerlikte daha rahat edeceksin, baglı oldugun komutana durumu anlattıgın zaman, sana her türlü kolaylıgı saglayacaktır. Sabah şu saatlerde sancım oluyor dediğin zaman, seni spordan muaf tutar komutanın, her türlü kolaylıgı saglar. çok rahat ol.. ben askerdeyken bir arkadaşın, idrar kaçırma problemi vardı, komutandan izinliydi, kısa dönem askerlik yaptık, ama arkadaş komutanın verdiği izinle neredeyse hiç askerlik yapmadı. yapabilecegi işleri verdiler hep. "İBS hastaları için askerli işkencedir" e katılmıyorum:)

asker adam sıkıntısını anlatmayı bilmeli, hiçbir komutan askerin sıkıntılarını göz ardı etmez. çok rahat bir askerlik yapacagına ben eminim. ama herşey sana baglı. askere giderken yapman gereken bazı prosedürler var, bunları sana daha sonra anlatırım. bu prosedürleri yaptıktan sonra askere gittiğinde komutan asla bu riski göze almaz, ve sana gerekli rahatlıgı saglayacak görevi ve imkanı verir.

colpermine devam mı? etkiler nasıl?
|
_____________________________ 
0 Mesaj
9 Mayıs 2013; 9:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: hürAMİRAL

ibsdiyare yazılarınızı 4.sayfadan itibaren okumaya çalıştım,tüm ibs hastalarının ortak yönlerinden bahsetmişsiniz fakat bende bunlara ek olarak dilde paslanma baş dönmesi ağız kokusu el ve ayakların buz kesmesi gibi belirtilerde oluyor acaba bunlar barsaktaki zararlı bakterilerin çoğalmasından olabilirmi olursa bu gaitada çıkmaz mı ki gaita testim temiz gemişti ? ayrıca şu bilgileride sizlerle paylaşmak isterim ankarada bulunan çok ünlü 1 prof. doktor var akupunkturist onada gittim 7 seans falan ama çok masraflı olduğu için bıraktım benim şikayetlerimi o düzeltti ama devamlı olmadığı için sınav dönemlerinde bu hastalık aklıma geliyor ve sıkıntı yaşıyorum sınava girene kadar sıkıntı girince sorulara adepte olduğum için geçiyor sıkıntım unutmakla alakalı olduğunu düşünüorum ve psikiyatriye gitmem gerektiğine inanıyorum sadece sınav dönemlerinde kullanmak için

geçmiş olsun hüramiral,

bazı insanlarda hormonal degişimler dakikalar içerisinde gerçekleşebiliyor. ancak agız-bagırsak eşleştirmesi çok dogru olmayabilir. bagırsaktaki bakterinin etkisi agızda gözükmesi sanki çok olası degil. agız kokusu, agız ve yemek ve nefes borusu üzerinde yaşayan bakterilerden kaynaklanabilir, diş yapından çürüklerden kaynaklanabilir,çürük varsa dil kurulugu olması çok normal.

ancak sen bazı dönemlerde oldugunu söylemişsin, buda hormonlarla ve salgı bezleriyle alakalı bir durummuş gibi gözüküyor. her ne sebepten olursa olsun baş dönmesi iyi birşey degildir. mutlaka bir uzmana git. hormon ve salgı bezlerinin durumlarını bir kontrol ettir. Bahsettiğin durumların İBS ile ilgisi yok çünkü.

Colperminin ana etkisi kalın bagırsakta oluyor, ve spazmı gideriyor, yani sol alt karında agrınız yoksa colpermin kullanmanızında bir anlamı yok.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
9 Mayıs 2013; 23:40:46 

colpermin denen ilacın sizde etkisi ne oldu ibs diyare benim sıkıntım tuvaletimin ani gelmesi değil orda hiç bir sııntım yok çok ükür fakat gaz problemim var gazı halledebilirsem inşallah bu işi çözebilirim ki en iyi çözüm colpermin gibi gözüküyor yani dediğim gibi benim tek sıkıntım gaz ve guruldama,volkan arkadaşım colperminin iyileşme sağlaığınnı söylemiştin şu an için askerliği dert ettiğine göre sıkıntıların hala devam ediyor anlaşılan ibsdiyarenin söylediğine katılıyorum ibs hastalık olarak kabul edimiyor ayrıca eski d.h.o öğrencisi olarak şunu söyleyim sıkıntı yaşamazsın bilakis askerliği bırakınca sorunlar başlıyor bende olduğu üzere
|
_____________________________ 
0 Mesaj
10 Mayıs 2013; 8:43:27 

quote:

Orijinalden alıntı: hürAMİRAL

colpermin denen ilacın sizde etkisi ne oldu ibs diyare benim sıkıntım tuvaletimin ani gelmesi değil orda hiç bir sııntım yok çok ükür fakat gaz problemim var gazı halledebilirsem inşallah bu işi çözebilirim ki en iyi çözüm colpermin gibi gözüküyor yani dediğim gibi benim tek sıkıntım gaz ve guruldama,volkan arkadaşım colperminin iyileşme sağlaığınnı söylemiştin şu an için askerliği dert ettiğine göre sıkıntıların hala devam ediyor anlaşılan ibsdiyarenin söylediğine katılıyorum ibs hastalık olarak kabul edimiyor ayrıca eski d.h.o öğrencisi olarak şunu söyleyim sıkıntı yaşamazsın bilakis askerliği bırakınca sorunlar başlıyor bende olduğu üzere

en az 10 gün geçsin bilgileri vermeye başlayacagım..

|
_____________________________ 
0 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:46:27 

Herkese merhaba hala bir gastrocuya gidemedim. 2-3 hafta once soguk alginligi icin augmentin kullandim kullandigim surede daha once baska antibiyotikte oldugu gibi butun sorunlar gecti. Sabahlari tek sefer duzgun bicimde wc ye ciktim ve gun icinde hic sikintim olmadi. Gercekten uzun suredir bu kadar mutlu olmamistim ciktim dolastim gezdim. Yalniz biraktigimin ertesi gunu tekrar eskiye donus oldu. Gunde 3 kere bozuk sekiller gaz sorunu ani ataklar.. Anlayamiyorum sanirim antibiyotikteki (daha once baska markadada ayni sekilde olmustu) birsey yan etki olarak bagirsagi etkiliyor. Biseyi duzenliyor ama tedavi etmiyor. Ilginc yani baska kimsenin basina geldimi acaba? Bu arada colperminle ilgili sonuclari bekliyorum. Olumluysa bende hemen siparis edicem. Bu hastalik yuzunden arkadasim kalmadi ya.
|
_____________________________ 
24 Mesaj
11 Mayıs 2013; 18:08:30 

@mozart85

Merhabalar benimde durumumda antibiyotikle düzelme oluyor.
amoksisilin Klaritromisin veya geniş etkili antibiyotiklerde yalancı olarak düzelme oluyor .
Bahsedilenler: mozart85
|
_____________________________

www.mesutozsoy.com


2424 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:21:27 

bu sorunu yaşayıp kilo alamayan var mı..
birde sümüksü dışkılama olan..gaz çıkaracakmış gibi olup küçük sümüksü dışkılamalar..

Colidur isimli ilaçı kullanan oldu mu..
|
_____________________________ 
0 Mesaj
12 Mayıs 2013; 8:38:45 

quote:

Orijinalden alıntı: attci

bu sorunu yaşayıp kilo alamayan var mı..
birde sümüksü dışkılama olan..gaz çıkaracakmış gibi olup küçük sümüksü dışkılamalar..

Colidur isimli ilaçı kullanan oldu mu..

geçmiş olsun,
gün içerisinde gerekli miktarı yiyip, çok fazla hareketli bir hayatın yoksa, agır bir işte yapmıyorsan ve bununla beraber kiloda alamıyorsan ya vucut kaslarını uyaran ve gereksiz yere çalıştıran bir etken vardır, (hatta buna halk dilinde çok sinirli biriysen kilo alamassın da denir, ki yanlış bir ifadedir),yada sindirim sisteminde bir sıkıntı vardır, ya yediklerin tam dönüştürülemiyordur veya bagırsakta parazit sayısı çok fazladır..

gaita ve kan testi, son iki yazdıgım tam dönüşmeme veya parazit, bakteri problemini, varsa ortaya çıkarır. İBS dışkılama bozuklugu, şekilsiz ve sulu, sümüksü yani genel adıyla kıvamlı gaita genel belirtiler arasındadır.

teşhisi tetkiklerle tam koydurmadan antibiyotik kullanmamalısınız, bu size iyi dahi gelse.
|
_____________________________ 
24 Mesaj
12 Mayıs 2013; 13:55:45 

Bendede kilo alamama problemi var. Bu hastalık olana kadar bir sıkıntım yoktu ama hastalıktan sonra çöktüm.

sümüksü dışkılama sulu dışkılama,gaz çıkaracak gibiyken dışkılama falan ibsde yaygın belirtiler.

Ayrıca bana kolonoskopida nonspesifik kolitdendi. biraz iltihapda varmış ama ibs şikayetleride mevcut.

Yorgunluk güçsüzlük enerjisizlik başka arkadaşlardada varmı acaba ?
|
_____________________________

www.mesutozsoy.com


 
171 Mesaj
17 Mayıs 2013; 19:46:17 

bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?
|
_____________________________ 
24 Mesaj
17 Mayıs 2013; 21:11:51 

@ibsdiyare

Hocam colpermin durumları nasıl gidiyor işe yaradımı ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutozsoy -- 17 Mayıs 2013; 21:12:27 >
|
_____________________________

www.mesutozsoy.com


1634 Mesaj
17 Mayıs 2013; 23:22:17 


quote:

Orijinalden alıntı: mesutozsoy

Bendede kilo alamama problemi var. Bu hastalık olana kadar bir sıkıntım yoktu ama hastalıktan sonra çöktüm.

sümüksü dışkılama sulu dışkılama,gaz çıkaracak gibiyken dışkılama falan ibsde yaygın belirtiler.

Ayrıca bana kolonoskopida nonspesifik kolitdendi. biraz iltihapda varmış ama ibs şikayetleride mevcut.

Yorgunluk güçsüzlük enerjisizlik başka arkadaşlardada varmı acaba ?

Bendede var yorgunluk bundan sonra kilo verdim ve kilo alamıyorum çok çabuk halsiz düşüyorum< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________ 
0 Mesaj
18 Mayıs 2013; 6:32:17 

quote:

Orijinalden alıntı: denix09

bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?

forum sayfalarını okuma imkanınız varsa sizi bilgilendirecek yazıları bulmanız mümkün.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
18 Mayıs 2013; 6:35:02 

quote:

Orijinalden alıntı: mesutozsoy

@ibsdiyare

Hocam colpermin durumları nasıl gidiyor işe yaradımı ?

pazartesi günü ayrıntılı olarak yazacagım. sanırım kullanan ve aynı zamanda başladıgımız 1-2 arkadaş daha var onlarda bilgileri paylaşmaya başlayacaktır.
|
_____________________________213 Mesaj
18 Mayıs 2013; 15:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: denix09

bende de bu hastalıktan varmış. ilaç aldım guruldamalara iyi geliyor . tuvaletim sadece sessizlikte çok fazla stres olduğumda geliyor ama sessizlikte duramıyorum artık karnım gurulducakmış gibi hissedip strese giriyorum çok kötü bi his. hap kullanıyom son zamanlarda bağırsaktan gelen gürültüleri kesti gibi ama yine çok fazla stres oluyorum sınav vb. yerlerde en fazla yarım saat durabiliyorum. bilgilendirebilecek olan var mı?

hangi hapı alıyorsun paylaşır mısın?
|
_____________________________ 
171 Mesaj
20 Mayıs 2013; 0:12:31 

quote:

Orijinalden alıntı: leonhard euler


hangi hapı alıyorsun paylaşır mısın?

spasmomen kullanıyorum .
|
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Mayıs 2013; 8:29:17 

colperminin 10 günlük kullanımımla ilgili bilgilerim;

Normalde zaten ibs yi kısmende olsa kontrol altına alabiliyorum. Daha önceki yaşam tarzımı (belli saatlerde yeme içme, bazı gıdalardan çok az yeme bunları daha önce yazmıştım vs vs) devam ettirerek colpermini kullandım.. günde 3 yada 5 adet kapsül aldım. 2 sabah, 1 öglen, 2 akşam şeklinde yada 1 er adet şekilde.

zaten kendi azaltmış oldugum belirtileri, biraz daha azalttıgını söyleyebilirim, ama tamamen geçirmedi. sol alt karın agrısı ve spazm anca %50 azalmıştır. gaz oluşumunun engelemesinde yine anca %50 azalma oldu. ilacı kullandıgım ilk 5 gün günde 1 defa dışkılama oldu ve tamamen katı oldu, normalleşme oldu. daha sonra ise sonraki 5 günde ise katılaşma oranı düşmeye başladı. kıvamlı hale dönmeye başladı.
colperminin en büyük etkisi, atak şeklinde kramplı bir agrı ile gelen tuvaleti kesti. tuvaletiniz geldimi saatlerce tutabiliyorsunuz. agrı bir düzeyde kalıyor, daha agırlaşmıyor. buda kalın bagırsagın son 40 cm lik kısmındaki tuvalet yapma istegini arttıran kasların gerginliğini alarak bagırsagın kasılmasını önlüyor.

colperminin hiçbir olumsuz yan etkisini görmedim.

2-3 aylık kullanımlık ilacım var, bitirene kadar kullanacagım.

önerirmisiniz diye soran olacaksa şunu söylemeliyim istedigim sonucu alamadım, ama kesinlikle olumlu etkileri var. taktiri ilacı edinme imkanı olanlara bırakıyorum, denemekte fayda görüyorum. çünkü her bünye aynı degildir.

en büyük etkisi atak şeklinde agrılı tuvalet ihtiyacını etkili bir şekilde kestiğini söyleyebilirim..

herkese geçmiş olsun.
|
_____________________________1827 Mesaj
20 Mayıs 2013; 10:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

colperminin 10 günlük kullanımımla ilgili bilgilerim;

Normalde zaten ibs yi kısmende olsa kontrol altına alabiliyorum. Daha önceki yaşam tarzımı (belli saatlerde yeme içme, bazı gıdalardan çok az yeme bunları daha önce yazmıştım vs vs) devam ettirerek colpermini kullandım.. günde 3 yada 5 adet kapsül aldım. 2 sabah, 1 öglen, 2 akşam şeklinde yada 1 er adet şekilde.

zaten kendi azaltmış oldugum belirtileri, biraz daha azalttıgını söyleyebilirim, ama tamamen geçirmedi. sol alt karın agrısı ve spazm anca %50 azalmıştır. gaz oluşumunun engelemesinde yine anca %50 azalma oldu. ilacı kullandıgım ilk 5 gün günde 1 defa dışkılama oldu ve tamamen katı oldu, normalleşme oldu. daha sonra ise sonraki 5 günde ise katılaşma oranı düşmeye başladı. kıvamlı hale dönmeye başladı.
colperminin en büyük etkisi, atak şeklinde kramplı bir agrı ile gelen tuvaleti kesti. tuvaletiniz geldimi saatlerce tutabiliyorsunuz. agrı bir düzeyde kalıyor, daha agırlaşmıyor. buda kalın bagırsagın son 40 cm lik kısmındaki tuvalet yapma istegini arttıran kasların gerginliğini alarak bagırsagın kasılmasını önlüyor.

colperminin hiçbir olumsuz yan etkisini görmedim.

2-3 aylık kullanımlık ilacım var, bitirene kadar kullanacagım.

önerirmisiniz diye soran olacaksa şunu söylemeliyim istedigim sonucu alamadım, ama kesinlikle olumlu etkileri var. taktiri ilacı edinme imkanı olanlara bırakıyorum, denemekte fayda görüyorum. çünkü her bünye aynı degildir.

en büyük etkisi atak şeklinde agrılı tuvalet ihtiyacını etkili bir şekilde kestiğini söyleyebilirim..

herkese geçmiş olsun.

ben 1 aydan fazla bir süredir kullanıyorum. kullanmaya devam edin. daha iyiye gidiyor. 10 günde bende de fazla bi şey değişmedi.

ayrıca tespitleriniz doğru. tuvalet ihtiyacınız gelse bile sizi tuvalete zorlamıyor. akşam 7-8 de gelip de sabaha kadar gitmediğimi biliyorum.
|
_____________________________

General Mobile Android One 4G- 6.0 Marshmellow !
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


 
0 Mesaj
20 Mayıs 2013; 10:24:15 

Merhaba Arkadaşlar;

Bende yaklaşık 12 gündür genelde 3x1 veya günde 5 tane colpermin kullanıyorum. Ne yazık ki beklediğim etkiyi göremedim. Bendeki dışkıda sümüksü madde ve kıvam sorununa etki göstermedi. Tabi ki buna bağlı olan en büyük sorunum olan aşırı gaz ve şişkinlik problemime de pek fayda sağlamadı. Sonuç olarak şikayetlerimi %10 etki etti diyebilirim.

Denemek isteyen arkadaş var ise 70 adet kaldı gönderebilirim. Bana fayda etmedi ama belki size edebilir. Çünkü daha önce ibsdiyare yazmıştı 404 Ibs hastasına iyi geldiğini.

Birde öz eleştiri de bulunayım . Ne yazık ki yediğime içtiğime çok fazla dikkat etmiyorum. Çok belirgin olumsuz etki eden şeyleri yemiyorum ama onun dışında ne olsa affetmiyorum. Belki bana bu yüzden de çok fazla etki etmemiş olabilir. Bir süre diyet yapayım dedim daha fazla stres oldum. Diyetsiz çözümünü bulmaya çalışıyorum. Belki çözümü yok ama denemeye devam.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Mayıs 2013; 11:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: fy1981

Merhaba Arkadaşlar;

Bende yaklaşık 12 gündür genelde 3x1 veya günde 5 tane colpermin kullanıyorum. Ne yazık ki beklediğim etkiyi göremedim. Bendeki dışkıda sümüksü madde ve kıvam sorununa etki göstermedi. Tabi ki buna bağlı olan en büyük sorunum olan aşırı gaz ve şişkinlik problemime de pek fayda sağlamadı. Sonuç olarak şikayetlerimi %10 etki etti diyebilirim.

Denemek isteyen arkadaş var ise 70 adet kaldı gönderebilirim. Bana fayda etmedi ama belki size edebilir. Çünkü daha önce ibsdiyare yazmıştı 404 Ibs hastasına iyi geldiğini.

Birde öz eleştiri de bulunayım . Ne yazık ki yediğime içtiğime çok fazla dikkat etmiyorum. Çok belirgin olumsuz etki eden şeyleri yemiyorum ama onun dışında ne olsa affetmiyorum. Belki bana bu yüzden de çok fazla etki etmemiş olabilir. Bir süre diyet yapayım dedim daha fazla stres oldum. Diyetsiz çözümünü bulmaya çalışıyorum. Belki çözümü yok ama denemeye devam.

ben etkisini gördüm ama beklediğim devamlılıgı bulamadım. belkide normal halimi unuttugumdan da olabilir. ben kullanmaya devam edecegim. çünkü bagırsakta mevcut sinirsel işleyişin bozulmasıdır İBS. hemen düzelme bekleyemeyiz. İBS hemen oluşacak bir rahatsızlık degil, dolayısıyla ne kadar sürede oluştuysa o kadar sürede geçebilecek bir rahatsızlık. ki çok karşı oldugum antideprasanların bile etkili olma süresi 3-6 ay arası.

fy1981 bitene kadar kullanmanı tavsiye ederim.

kimyasal karışım oranları çok yüksek olan ilaçlarada karşıyım. çünkü yapısal bozukluga neden olabilir. sana bir ilaç tavsiye edicem ama kesinlikle devamlı kullanma. bu ilaç genellikle kolonoskopi vs den 1-2 saat önce aç karnına verilir ve bagırsaktaki spazmı keser, hareketliliği durdurur, bagırsak kaslarını gevşetir,agrıyı keser. 5-10 tl arası bir fiyatı var. Bunu bana bir hekim arkadaşım baya zaman önce önermişti. ancak kimyasal bileşimi çok fazla oldugu için, bagırsagın kendi yapması gereken bu özelliği körelticegi için ben kullanmayı tercih etmedim.

İlacın İsmi EKSPAZ, devamlı kullanıma uygun bir ilaç degildir....
|
_____________________________2533 Mesaj
20 Mayıs 2013; 12:00:02 

Arkadaslar merhaba,lustrali biraktim cunku surekli carpinti yapiyordu halisahaya gidiyordum nefes nefese kaliyordum 5 adim merdiven cikiyordum nefes nefese kaliyordum.birakali 3 hafta oldu yan etkiler gecti ama eski karin agrilarim tekrarlamaya basladi.sabah ve aksam meteospasmly ve lomotil iciyorum ama pek faydasini gormedim.bir anda agri geliyor tuvalete cikmak zorunda birakiyor ve diski sumuksu yapida,sapsari su gibi.simdi ne yapacagim bilmiyorum.lustrale donsem bir dert donmesem daha buyuk bir dert.ne yapmami onerirsiniz ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________1827 Mesaj
20 Mayıs 2013; 13:06:42 

ekspazı ben kullandım hiç bi faydasını görmedim.
Bahsedilenler: ibsdiyare
|
_____________________________

General Mobile Android One 4G- 6.0 Marshmellow !
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


 
0 Mesaj
20 Mayıs 2013; 13:23:22 

İbsdiyare haklısın bir anda hiç bir hastalığın çözümü yok. Fakat 12 gün neredeyse hiç fayda göremeyince ister istemez olumsuz etkileniyor insan. Bu arada 7-8 ay önce gittiğim bir doktor ekspaz vermişti bende etkili olmadı. Yine de önerin için teşekkürler.

Benim şimdi ki fikrim daha kalıcı tedavi gibi olması adına probiyotik kapsül alıp sindirim sistemini güçlendirmek. Umarım bir sonuç alırım.
|
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Mayıs 2013; 8:32:05 

teşekkürler bilgilendirmeler için, ekspaz ilgili bilgiler kullanmayı düşünenler için yol gösterici olmuştur.

colpermin devamlı kullanıma uygun bir ilaç, dolayısıyla 3-4 ay kullanılmasından yanayım, ben kullanıcam ve sonuçlarıda mutlaka yazacagım.

fly1981, sorunun neden kaynaklandıgını bilmeden çözüm üretmek o kadar zor ki..ben yıllardır hergün kefir içerim, hemde hergün. çözüm üretmedi. ama bana çok şey kattıgına eminim. kapsüllerden ziyade fermante gıdalara yönelmeni öneririm. turşu, peynir tipleri, dogal yogurt, kefir, ayran vb. tüm fermante gıdalar yararlı bagırsak ve yemek borusu bakterileri içerir. mesela günde yiyecegin 25,30 gr dogal turşuda bile 50.000 yakın bakteri oldugu tespit edilmiş. bu bir kapsüldekinden daha fazla. tabi kapsül direk hedefe ulaşıyor, kayıplar fermante ürünlere göre daha az oluyor.

ben hep yazdım bunu, sol alt karın yani kalın bagırsagın bulundugu bölgedeki belli belirsiz spazm(sancı), ki bu hiçbir zaman geçmiyor. ancak gün içinde neredeyse hissedilmeyecek kadar hafifliyor, genelde sabahları 2-3 saat belirgin oluyor, ikinci olarakta gaz.. zaten bunlar çözüldü mü herşey çözülmüş olacak benim açımdan.

ben yakında bunun çözümünü bulacagımıza eminim. bu konuda ortak paydada buluşmak çok önemli.

yıllar önce bira mayasının etkisiyle ilgili bir yazı okumuştum, bu yabancı bir kaynaktı. bira mayasını kullanan var mı hiç. KAPTANELVİS arkadaşımızın bu konularda bilgisi çok olduğunu biliyorum. Bu tip rahatsızlıklar dayanışma ve tecrübelerle çözüme ulaştırılabilir, bazen bireysel çabalar çok yetersiz kalıyor.

nod35 nickli arkadaşımız hatta burada ilginç bir bilgide paylaşmıştı. denemek isteyen olabilir.

http://eksisozluk.com/entry/21552083

açıkcası bu konuyla ilgili geniş bir bilgim yok..fy1981, bira mayasını mutlaka araştır.

ben 3-4 ay sonunda colperminden istedigim sonucu alacagım konusunda umutlarım var. atak tuvaletleri kesme yönündeki etkisi benim için çok önemli.
|
_____________________________ 
24 Mesaj
23 Mayıs 2013; 23:47:34 

Arkadaşlar iberogast kullanmaya başladım . Damla şeklinde bir ilaçtır.
Rahatlama görüyorum şuanda günde 3 kere 20 damla elma suyu ile almaya başladım.

ve Sano prebiyotik kullanıyorum hergün akşam yemekten 1 saat önce mide boşken alıyorum.

prebiyotiklerin yararı küçümsenemicek kadar var şuanda 4-5 gündür iyi gibiyim 2 kere wcye gidiyorum.

Bakalım uzun vadede kalıcı olacak mı?

Devamlı olarak yazmaya devam edeceğim..

|
_____________________________

www.mesutozsoy.com


313 Mesaj
24 Mayıs 2013; 0:58:56 

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Şikayetlerim bundan 1-1,5 ay önce başladı.Kendime zarar verebilecek kadar bunaldığım bir dönemdi.2 kez doktora gittim üroloji için hiç bir şey bulunmadı.O dönemde bazen cıvık dışkılama,dışkılama yapmazsam çok katı dışkılama oluyordu.Bu son dönemlerde özellikle son 3-4 gündür sabahları cıvık dışkılıyor,geceleri normal şekilde dışkılama yapıyorum.Bu sorun ilk başladığında göbek deliğinin altında aşırı bir hareketlenme sanki bağırsağın içinde birşey hareket ediyormuş gibi sorunlarım vardı.Gaz çıkarınca ve tuvalete gidince geçmekteydi.Günlük yaşamımı etkileyen hiç bir yanı yok.Geldi mi tutmakta zorlansamda tutabiliyorum öyle aşırı bi baskı yaratmıyor.Gaz sorunlarım oluyor.Özellikle bağırsaklarımla alakalı bir problemin olduğunu düşündüğümde ertesi gün kesin ishal oluyorum.Bu tarz küçük değişimleri aşırı büyütüp kafasına takan bir insanım.Üroloji polikinliğine gittim her an idrarım varmış,idrar yaparken yanma varmış ve aşırı idrar yapıyorum gibi hissettiğim için.Hiçbirşey bulunamadı.Sorunumun psikolojik olduğu söylendi.Şuan için idrar yollarında tek bir sıkıntım yok.Ancak şuan bağırsaklarıma takmış durumdayım.Neden ishal oluyorum veya uzun zamandır neden kabız olmuyorum.Mesela herşey normal daha önce dokunmayan ama son dönemlerde insanlara dokunduğunu öğrendiğim birşeyi yiyeyim ertesi gün kesin ishalım.İshal dediysem çok nadir gerçekten ishal oluyorum.Genelde belli şekilde değil dışkım çok sulu bir formdada değil ancak belli bir şekli yok ve oldukça yumuşak.İlk başlarda ilk 1-2 parça katı diğerleri bu şekilde gelirken artık hepsi aynı formda geliyor.Bazı günler hiç bir sıkıntı çekmiyorum.İnternetten bir doktora başvurdum anlattığım belirtiler sonucu ibs olabileceğimi söyledi.Şuan doktorada gidemiyorum.15 gün sonra doktora gidicem gerekli olan her tetkiki yaptırıcam.Ayrıca mesela gün içinde canımı sıkan bir olay yaşarsam hemen akabinde ishal oluyorum.Gerçekten ishal oluyorum ama.Çok garip bir bünyem var sanırım.İştahımda en küçük azalma yok. Sabah kahvaltısında bile bir ekmeğe yakın yiyorum.3-4 litre arası su tüketimim var bunun yanında ve spor yapıyorum.

Bu anlattıklarımdan yola çıkarak ibs olma olasılığım nedir.Ben kolon kanseri olmaktan çok korkuyorum.Zaten kolon kanseri olmaktan korkmaya başladıktan sonra bunlar oldu bana.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norolim -- 24 Mayıs 2013; 0:59:11 >
|
_____________________________

"Özgürlük ve bağımsızlık benim karekterimdir.Ben,milletimin ve büyük atalarımın en değerli miraslarından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım!"


480 Mesaj
24 Mayıs 2013; 3:47:47 

Merhaba arkadaşlar. Ben 2 yıldır kışın havalar soğuyunca başlayan bu sıkıntı ile uğraşıyorum, havalar ısınınca sorunum ortadan kalktı sanırım farkında olmadan karnımı üşütüyordum ve birazda psikolojik tetikliyor.

Gece sağlam şekilde yatağa yatıyorum ve sabah uykudan uyanır uyanmaz güç bela tuvalete yetişiyorum, su gibi ishal ve karnımın içinde şelaleler akıyor gibi sesler geliyordu, gaz gurultuları da vardı tabi. Neyse öğlen ve ikindiye doğru bağırsaklar normale dönüyordu, ama ilk uyanır uyanmaz ishal olarak uyanıyordum. Hatta önce katı dışkılarken aniden ishale döndüğü de oluyordu.

İyice kıllanmıştım az kalsın kolonoskopi yaptırmak için hastaneye gidecektim. Her sabah her sabah kabus gibi uyanıyordum uykudan. Neyse ki havalar ısındı ısınalı tekrar olmadı Allah'a şükür.

Hani insan ishal olunca günde 5-10 kez tuvalete girer ya öyle değil sadece sabah uyanır uyanmaz ishal oluyordum sonra düzeliyordu. Sanki uyku esnasında bağırsaklarım sapıtıyormuş gibi. Kafaya çok takmıştım kafaya taktıkça çoğaldı.

Şu ana kadar hiç tuvalet esnasında kan görmedim o yüzden ciddi bir şeyim olduğunu düşünmüyorum zaten birazda üşütmeye bağlı bence, karnınızı sıcak tutmaya çalışın farkında olmadan buz gibi kalıyor göbek bölgesi, o zamanda şikayet başlıyor bana kalırsa.

Psikolojik sıkıntılar da tetikliyor olabilir kafaya takmamaya gayret gösterin, ama yaz kış çok fazla tekrarlıyorsa kolonoskopi yaptırıp teşhis koydurmak lazım bence. Cümleten geçmiş olsun.
|
_____________________________1827 Mesaj
24 Mayıs 2013; 6:40:31 

colpermin bilgilendirmesi.....

1 aydır colpermin kullanıyorum. ilk aldığım 100lük bitmedi gerçi. günde 2 defa alıyorum. sabah ve öğlen.

arkadaşlar benim sorunum bitti diyebilirim. sabah bi kere, gün içinde 1 kere wcye gidiyorum. o da alışkanlık olduğundan. ataklar kesildi. düşünmediğim zaman karnımdaki ağrıyı unutacak kadar bitti diyebilirim.

eskiden çok sık ishal olurdum. colpermine başlayalı hiç olmadım neredeyse.

kullanamaya devam edeceğim. bi 100lük daha sipariş ettim. yanlız pahalı ilaç. bunu türkiye de bulmanın hiç bir yolu yok mudur?

ablam yurtdışında. ona danıştım. biraz araştırma yapmış.

boş kapsüller satılıyormuş. onun içine saf nane yağını doldurup kendimiz colpermin yapabiliriz. dedi. onu da denemeyi düşünüyorum.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkann86 -- 24 Mayıs 2013; 6:41:24 >
|
_____________________________

General Mobile Android One 4G- 6.0 Marshmellow !
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


 
0 Mesaj
24 Mayıs 2013; 9:21:48 

Her ibs linin belirtilerde çok az farklılıkları oluyor, volkan86 ile bendeki birebir örtüşüyor.

colpermin sanki beni istediğim sonuca adım adım yaklaştırıyor. ben en az 3-5 aylık kullanımdan yanayım... sol alt karın agrısı sabahları hissedilir, gün içerisinde belli belirsiz hal alıyor, bazen sanki yok.. bu periyodik birşey benim için hergün aynı.. atakları kesti, bir sabah bir öglen iki tuvalet ihtiyacıyla gün tamamlanabiliyor. zaten normal bir insan 2-3 kere tuvalate çıkabilir..

kapsüllere saf nane yagını koymanı ve kullanmanı tavsiye etmiyorum. hatta kesinlikle uzak dur böyle bir işlemden.
kısaca bir kaç neden yazayım sana, saf nane yagını bulman çok zor, aktarlarda satılan nane yaglarının çogu karışımdır. nane yagı ucucudur, bu tip kapsül doldurma işlemleri yüksek basınç altında ve çok hızlı yapılır, yani 1000 lerce kapsülün dolumu milisaniyede olur. yani seni yapacagın işlem çok başarısız olacaktır. ve sana çok pahalıya gelir.
uzak durman için en önemli neden ise, kapsülle aldıgın ilaçla tüm bagışıklık ve savunma sistemlerini atlatarak alkalli ortamda eriyen kapsülü kalın baırsagın alkalli ortamına ulaştırırsın, eger kapsülde farkında olmadan istenmeyen kontaminasyonlar olursa çok ciddi olarak seni uyarıyorum ölümcül hastalıklar ortaya çıkabilir. çünkü kapsülle vucudun kademeli onlarca savunma mekanizmasını atlatıyorsun.

bence işi profesyonel ve steril ortamlarda yüksek basınç ve hızlılıkta, saf nane yagı onaylı, gerekli devlet ve özel sektör testlerinden geçerek üretilen, onay alan ilaç firmalarına yönelmen yani colpermine devam etmen çok çok daha dogrudur.

|
_____________________________ 
0 Mesaj
25 Mayıs 2013; 19:04:10 

Arkadaşlar bu colpermin'i nerden temin edebilirim lütfen biri yardım etsin eczanelerde bulamadım
|
_____________________________ 
0 Mesaj
25 Mayıs 2013; 19:10:34 

Bende 2 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum ben sadece dışarıda yemek yiyince atak şeklinde ishal oluyorum bide gaz sorunum var
|
_____________________________ 
0 Mesaj
25 Mayıs 2013; 20:49:32 

quote:

Orijinalden alıntı: fy1981

Merhaba Arkadaşlar;

Bende yaklaşık 12 gündür genelde 3x1 veya günde 5 tane colpermin kullanıyorum. Ne yazık ki beklediğim etkiyi göremedim. Bendeki dışkıda sümüksü madde ve kıvam sorununa etki göstermedi. Tabi ki buna bağlı olan en büyük sorunum olan aşırı gaz ve şişkinlik problemime de pek fayda sağlamadı. Sonuç olarak şikayetlerimi %10 etki etti diyebilirim.

Denemek isteyen arkadaş var ise 70 adet kaldı gönderebilirim. Bana fayda etmedi ama belki size edebilir. Çünkü daha önce ibsdiyare yazmıştı 404 Ibs hastasına iyi geldiğini.

Birde öz eleştiri de bulunayım . Ne yazık ki yediğime içtiğime çok fazla dikkat etmiyorum. Çok belirgin olumsuz etki eden şeyleri yemiyorum ama onun dışında ne olsa affetmiyorum. Belki bana bu yüzden de çok fazla etki etmemiş olabilir. Bir süre diyet yapayım dedim daha fazla stres oldum. Diyetsiz çözümünü bulmaya çalışıyorum. Belki çözümü yok ama denemeye devam.

kardeş ben alabilirim ilaçları
|
_____________________________ 
67 Mesaj
28 Mayıs 2013; 0:54:33 

Öncelikle merhaba arkadaşlar 29 yaşındayım 19 yaşından beri irritabl barsak sendromu hastasıyım.10 yıl oldu.Hayatımı mahvetti bu illet ama çare yok başa gelen çekilir.Bursa'da yaşıyorum 6 kez doktora gittim pekçok ilaç kullandım.Olmadı istanbul'dan bitkisel ilaç getirttim hiçbir fayda göremedim.En sonunda uludağ üniversitesindeki bayan doktor:Şikayetiniz nedir dediğinde spastik kolon(ibsnin diğer adı)diyince "Yapabileceğimiz çokta fazla bişey yok demişti."O zamana kadar ibsnin tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu bilmiyordum.

Ancak benim şuanda sormak istediğimi lütfen sadece ibs hastaları cevaplasın.Arkadaşlar ben dindar bir insanım 5 vakit namaz kılmaya çalışıyorum.Haliyle sürekli gaz çıktığı için özür sahibi biriyim.Her vakit abdest alıyorum.Hanefiyim.İstemdışı çıkan gazı hissetmiyorum.ANCAK BAZEN BİRANDA GAZ ÇIKIYOR ÖZELLİKLE SECDEDE EĞİLİRKEN.Bazen rukuda bazen dik durduğumda bile gazı hissediyorum ama biranda çıkıyor.Çıkarken gazı hissediyorum ama tutamıyorum.

Bu sizlerde de oluyor mu?sürekli çıkan ama hissetmediğimiz gazın haricinde;Bir anda gaz çıkıyo bu gazı hissediyorum ama çıktığı anda(umarım doğru anlatabilmişimdir.Zaten sizdede oluyosa anlarsınız).Bu sizde de oluyor mu?

Yani normal bir insan düşünün ibsli DEĞİL gaz geliyo hissediyor isterse tutar isterse bırakır.ama bende bazen(bu her zaman olmuyor)biranda gaz çıkıyor gazı hissediyorum ama çıkarken tutmam imkansız.Bu sizdede oluyor mu?

Yukarıda aynı şeyi tekrar tekrar anlatmamın sebebi abdestimin ve namazımın bozulması hakkında soru sorduğumda bana denilen eğer çıktığı anda hissettiğiniz ama tutamadığınız gaz hastalıktan dolayı ise abdesti namazı bozmaz.Ancak hastalıktan değilse abdesti ve namazı bozar.Bende bu yüzden malikiyi taklit ediyorum.Malikide istemeden çıkan gaz abdesti bozmuyor.Ama malikide abdestte delk yani ovmak farz olduğu için çok zorlanıyorum bir abdest almam 25 dakikayı buluyor halbuki hanefide 3-4 dakikada alabiliyorum.Çok zorlanıyorum.lütfen ibs hastaları cevaplasın.Arkadaşlar lütfen doğru yazın yoksa vebali sizin üzerinize kalır.

Arkadaşlar sorum namaz kılmayan arkadaşları ilgilendirmiyor olabilir ama benim için önemli lütfen ibsli arkadaşlar doğru cevaplayın.Yukarıda bahsettiğim durum sizlerde de oluyor mu?
|
_____________________________1827 Mesaj
28 Mayıs 2013; 6:21:58 

hayır.
Bahsedilenler: turkuaz999
|
_____________________________

General Mobile Android One 4G- 6.0 Marshmellow !
2015 Renault Clio 4 ST 1.2 Turbo Edc Icon
Acer Aspire Switch 10
Grundig GNB 1150- 4 gb RAM + 120 gb SSD


 
0 Mesaj
28 Mayıs 2013; 9:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

Öncelikle merhaba arkadaşlar 29 yaşındayım 19 yaşından beri irritabl barsak sendromu hastasıyım.10 yıl oldu.Hayatımı mahvetti bu illet ama çare yok başa gelen çekilir.Bursa'da yaşıyorum 6 kez doktora gittim pekçok ilaç kullandım.Olmadı istanbul'dan bitkisel ilaç getirttim hiçbir fayda göremedim.En sonunda uludağ üniversitesindeki bayan doktor:Şikayetiniz nedir dediğinde spastik kolon(ibsnin diğer adı)diyince "Yapabileceğimiz çokta fazla bişey yok demişti."O zamana kadar ibsnin tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu bilmiyordum.

Ancak benim şuanda sormak istediğimi lütfen sadece ibs hastaları cevaplasın.Arkadaşlar ben dindar bir insanım 5 vakit namaz kılmaya çalışıyorum.Haliyle sürekli gaz çıktığı için özür sahibi biriyim.Her vakit abdest alıyorum.Hanefiyim.İstemdışı çıkan gazı hissetmiyorum.ANCAK BAZEN BİRANDA GAZ ÇIKIYOR ÖZELLİKLE SECDEDE EĞİLİRKEN.Bazen rukuda bazen dik durduğumda bile gazı hissediyorum ama biranda çıkıyor.Çıkarken gazı hissediyorum ama tutamıyorum.

Bu sizlerde de oluyor mu?sürekli çıkan ama hissetmediğimiz gazın haricinde;Bir anda gaz çıkıyo bu gazı hissediyorum ama çıktığı anda(umarım doğru anlatabilmişimdir.Zaten sizdede oluyosa anlarsınız).Bu sizde de oluyor mu?

Yani normal bir insan düşünün ibsli DEĞİL gaz geliyo hissediyor isterse tutar isterse bırakır.ama bende bazen(bu her zaman olmuyor)biranda gaz çıkıyor gazı hissediyorum ama çıkarken tutmam imkansız.Bu sizdede oluyor mu?

Yukarıda aynı şeyi tekrar tekrar anlatmamın sebebi abdestimin ve namazımın bozulması hakkında soru sorduğumda bana denilen eğer çıktığı anda hissettiğiniz ama tutamadığınız gaz hastalıktan dolayı ise abdesti namazı bozmaz.Ancak hastalıktan değilse abdesti ve namazı bozar.Bende bu yüzden malikiyi taklit ediyorum.Malikide istemeden çıkan gaz abdesti bozmuyor.Ama malikide abdestte delk yani ovmak farz olduğu için çok zorlanıyorum bir abdest almam 25 dakikayı buluyor halbuki hanefide 3-4 dakikada alabiliyorum.Çok zorlanıyorum.lütfen ibs hastaları cevaplasın.Arkadaşlar lütfen doğru yazın yoksa vebali sizin üzerinize kalır.

Arkadaşlar sorum namaz kılmayan arkadaşları ilgilendirmiyor olabilir ama benim için önemli lütfen ibsli arkadaşlar doğru cevaplayın.Yukarıda bahsettiğim durum sizlerde de oluyor mu?

geçmiş olsun öncelikle,

bahsettiğin durum bende de yok..

|
_____________________________ 
67 Mesaj
28 Mayıs 2013; 15:18:43 

Teşekkür ederim öncelikle.Ancak ben ibsnin çok fazla türü olduğunu insandan insana fark ettiğini duymuştum.Bu hastalıkta kabızlıta oluyomuş 10 yıllık ibsliyim 1 kez bile kabız olmadım.Çoğunlukla ishalim.Ancak ben bendeki bu sıkıntının ibsden kaynaklandığını düşünüyorum.Çünkü eskiden yukarıda anlattığım durum bende olmuyodu.Ama genede araştırıcam.Cevaplarınız için teşekkürler.

Bu arada bir siteye(doktorlukla ilgili site) ibs sormuştum.bir profesör bana şöyle cevap yazmıştı aynen kopyalıyorum:


Genel Cerrahi / Barsak Problemleri

27 yaşındayım ve 8 yıldır ibs hastasıyım.Sürekli istemsiz gaz çıkıyo buda yaşam kalitemi olumsuz etkiliyo,sosyal ortamlara giremiyorum.İç çamaşırımda ıslaklık oluyor karından şişlik bazen ağrı,ishalimsi dışkı oluyor.Bursa'da yaşıyorum gitmediğim doktor kalmadı kolonoskopi yapıldı bağırsak kamerayla incelendi hiçbirşey çıkmadı uzman doktora durumun ""psikolojik dedi beni psikoloğa gönderdi ama ben konuyu tam kavramadığımdan gitmedim en son medical parka gittim bana metsil,cipralex,diecetel verdi kullandım ama bir işe yaramadı doktora bir işe yaramadığını söyledim ilaçları değiştirdi şuan tranko buskas ve tribudat kullanıyorum gene işe yaramıyor doktor ultrason da yaptırdı temiz çıktı Bende durumunun psikolojik olduğunu düşünüyorum dedi ve verdiği ilaçları kullanmamı aynı zamanda da bir psikoloğa gitmemi söyledi.Beynin bağırsağına sinyal gönderiyor dedi. İbsnin en azından sürekli gaz çıkarmanın kesin tedavisi var mı?siz bana ne önerirsiniz?
10/11/2011Genel Cerrahi / Barsak Problemleri

İrritable barsak sendromu (İBS – eski adıyla spastik kolon) şehir insanımızda giderek daha fazla rasladığımız bir sorun. Stres + besin ekleri, besin boyaları, bitkilere katılan hormonlar, homojenize süt, yoğurt, ambalajlama sistemleri, vs. pek çok unsur bu sorunun gelişimine yol açıyor. Sorunun kronikleşmesi durumunda şişkinlik, gaz oluşumu, midede yanma, bulantı, reflü, bazen ishal bazen kabızlık atakları, hemoroidal hastalık, anal fissür, gaz kaçırma gibi bazı anal patolojiler de kaçınılmaz olarak tabloya ekleniyor. Sıklıkla da mide problemleri (gastrit, vs) bu tabloya ekleniyor. Yalnızca bazı ilaçlara dayanarak hastaların radikal olarak tedavi edilmeleri mümkün değil. Biz, bazı diet ilkeleri, bazı bitkiseller, bazı egzersizler, başlangıçta kısa süreli ilaç desteği ve hatta gerekirse meridyen tedavisi/akupunktur yöntemleri kapsamında konuyu bütüncül olarak irdeliyor ve tedavi ediyoruz. Bu arada, altta yatan ve problemi provoke edebilecek olası ek patolojileri de ayıklamamız gerekiyor. Sorun derinleştikçe tedavi süresi uzuyor ve zorlaşıyor. Şansınız varsa bana ulaşın. Yoksa yaşadığınız şehirde bu konuda uzman bir gastroenterolog ile irtibat kurmanız gerekecek. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (0312) 2854700 (0312) 4663020 (0533) 6025098 (sekreter mobil tel)
10/11/2011


Yalnızca bazı ilaçlara dayanarak hastaların radikal olarak tedavi edilmeleri mümkün değil.Yukarıda prof.dr.un yazdıklarının en çok bizi ilgilendiren kısmı bu arkadaşlar. :(
|
_____________________________