Şimdi Ara

Anakart satışlarında 2010'un galibi Asus oldu, ASRock üçüncülüğe yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pegatron kontrolünde agresif bir yükseliş içerisine gireceği uzun süredir konuşulmakta olan ASRock, Digitimes'ın haberine göre 2010 yılını Asus ve Gigabyte'ın ardından en çok satış yapan üçüncü anakart üreticisi olarak kapattı. MSI ve ECS gibi güçlü rakiplerini geride bırakan ASRock'ın, geçtiğimiz yıl 8 milyon anakart sattığı belirtilirken, MSI ve ECS'de ise bu rakamın 7 milyon civarında olduğu ifade ediliyor. ASRock'ın satışlarında ağırlığı 50 doların altındaki maliyet odaklı çözümler oluştururken, yüksek performans tutkunlarıyla birlikte hız aşırtma meraklılarını hedef alan Extreme serisi anakart modellerinin de 2010 satışlarında güçlü bir performans sergilediği bildiriliyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz yıl 8 milyon anakart satan ASRock'ın üzerinde 18 milyon adetlik satış ile Gigabyte yer alırken, kendi markasıyla en çok anakart satışı yapan isim ise 21.6 milyon ile Asus oldu ancak firma, daha önce açıkladığı 25 milyon hedefini yakalayamadı. İçerisinde bulunduğumuz 2011 yılı için Asus'un 22.7 milyon adetlik satış ile lider pozisyonunu koruyamayı, Gigabyte'ın 18-19 milyon adetlik satış gerçekleştirmeyi, ASRock'ın ise yükselişini sürdürerek 9 milyon anakart satmadyı hedeflediği bildiriliyor.

ASRock P67 Fatal1ty Professional

• Asus bat artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RockConn

Asus bat artık.

Neden? Asus, gigabyte, ASrock ve daha niceleri olsun ki hem rekabetle teknoloji gelişsin hem fiyatlar uygun olsun.
  • ah bide asrock fatal1ty p67yle asus p67 sabertoothu görsekte alsak bişeyler.
  • ASUS P8P67 DELUXE

GİGABYTE P67A-UD7

GİGABYTE G1-KİLLER ????

Asrock 870 Extrem3 f/p
  • Bu Asrock'a çoğu kişi burun kıvırır ağır marka takıntılarından dolayı sıcak bakmazlar.Halbuki Asrock firması sektörde hep ilginç ve yenilikçi çözümleriyle adından sıkça söz ettirmiştir.Ve kalitesini sürekli yükseltmiştir.Asrock'u bazı arkadaşlar biostar, jetwayla bir tutabiliyor
    Asrock'un birkaç sene sonra çok daha iyi yerlere geleceğine eminim.
  • Asrock'ın türkiyeye gönderdiği ürünler basit ve düşük kalite, ama çok çok iyi anakartları da var, 1155 sersinde 5-6 tane üst sınıf varki yarıştığı ve geçtiği kartların yarı fiyatı nerdeyse, 1156 da, AM3 de öyle, çok iyi markadır.
  • Hıc unutmam ASROCK'un bır anakartı vardı hem 754 pin hem de 939 pin vardı anakart ustunde.Cok guzel anakartları vardır.Gozum kapalıda alırım.
  • ecs ne kadar kötü gözüküyorsa asrock da aynı şekilde kötü gözüküyor hatta foxcon da bunlara katabiliriz.ülkemizde genelde düşük profil anakartları mevcut çoğunlukla... en büyük nedeni bu.
  • quote:

Asus bat artık.

neden gigabyte hisselerinmi var.
  • satışlarını 50 doların altındaki maliyet odaklı çözümler oluşturmuş.. bunlar hep hazır pc üreticilerinin bilinçsiz tüketicilere dayatması.. başka birşey değil.. PC alan kimse sormuyorki içindeki anakart ne marka kaç paralık kart kullandın diye!! hatta anakart nedir bilen kaç kişi varki böyle hazır PC alan?? Hazır pc üreticilerine yatsın nkalksın dua etsinler.. sonra gelin burda asrock aşağı asrcok yukarı yok iyidide bilmem ne!! kaçınız 50 doların altında anakart aldı da onu burda övüyor!!!
  • Asrock icin bu durum hicte sasirtici degil. Keza iki tane karti var elimde resmen tas gibi kartlar !!! Zaten yasadigim ulkede de sevilen kartlar. Seneye kismetse 15 tane daha alacam bu kartlardan ....

• neden gigabyte hisselerinmi var.

:) keşke olsaydı.
    Şu an Gigabyte arkadaş. Ama Epox batmamış olsaydı her zaman ilk tercihim Epox olurdu. Gigabyte'in kalitesini kutu içeriğindende anlarsınız. Bios ve notebook kasa özürlüsü ASUS son tercihimi geçin tercihim bile olmayacaktır. Herkesin karşılaştığı sorunlar görecelidir kimileri mest olmuştur ama yok arkadaş bios sorunlarından dolayı tiksindim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

satışlarını 50 doların altındaki maliyet odaklı çözümler oluşturmuş.. bunlar hep hazır pc üreticilerinin bilinçsiz tüketicilere dayatması.. başka birşey değil.. PC alan kimse sormuyorki içindeki anakart ne marka kaç paralık kart kullandın diye!! hatta anakart nedir bilen kaç kişi varki böyle hazır PC alan?? Hazır pc üreticilerine yatsın nkalksın dua etsinler.. sonra gelin burda asrock aşağı asrcok yukarı yok iyidide bilmem ne!! kaçınız 50 doların altında anakart aldı da onu burda övüyor!!!

ben aldım mesela ASROCK 865pe anakartım vardı.

hem lga775 45nm hemde AGP desteği veren tek markanın(ASROCK) 3 model anakartından 1 tanesini almıştım(865pe) ve ati3850 AGP ile e5400 işlemci beraber 3dmark06 dan 11k skor alıyordum.Bunu ozamanlar birçok kişinin hafsalası almazken biz ozamanlar ASROCK sayesinde bunu başarıyorduk.
    Merak ediyorsan eski mesajlarımı arat kesin bulursun o ilanı.

ASROCK gerçekten farklı ve başarılı bir markadır.Sen Tr de bize dayatılan basit modellerine bakma gir bi sitelerine bak.

x58 serisi p67 serisi anakartlarına bir bak incelemeni tavsiye ederim.

Ha birde hazır pc üreticilerinden bahsedersek, onlar kasalarında kullandıkları komponentleri sadece ucuz olsun çak gitsin şeklinde seçmiyorlar.Ucuz olsun diye seçecek olsalardı çok başka markaları seçerlerdi.
    birazcık araştırırsan ASROCK'un F/P oranı çok yüksek bir marka olduğunu sende görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 28 Ocak 2011; 16:20:42 >

• Orijinalden alıntı: RockConn

neden gigabyte hisselerinmi var.

:) keşke olsaydı.
    Şu an Gigabyte arkadaş. Ama Epox batmamış olsaydı her zaman ilk tercihim Epox olurdu. Gigabyte'in kalitesini kutu içeriğindende anlarsınız. Bios ve notebook kasa özürlüsü ASUS son tercihimi geçin tercihim bile olmayacaktır. Herkesin karşılaştığı sorunlar görecelidir kimileri mest olmuştur ama yok arkadaş bios sorunlarından dolayı tiksindim artık.

Vay be demek Epox battı :O Ben de diyorum neden sitesinde en son benim 5 senelik anakartımdan var :D:D Ama gerçekten iyi anakart çok iyi özellikleri var işimi görüyor Athlon 64 3000+ ile kullanıyorum 2.6ya oc yaptığım halde kuzey köprüsü 47 derece sabit :)
  • quote:

Ben de, senin ipe sapa gelmez yorumlarından...
  • ben servise bakarım aga.

malda sorun çıktığında karsında senın anlayan bır servıs olsun yeter.

tr dede en büyük sorun servis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

quote:

Ben de, senin ipe sapa gelmez yorumlarından...

aynen Kalite olarak Asus 1 numaradır sen bir talihsizlik yaşadıysan bunu bütün ürün gamına yayamazsın. zaten Asus kalite ve fiyatiyla goruldugu gibi hep önde

• Asrock türkiyede satılıyormu pek göremiyorum..Çok paşa anakartlardır.. Fiyatına göre..
  • Zamanında Türkiyeye getiren firma nerde dandik ucuz modeli var alıp gelmiş. Bir ara Konyada baika marka bilinmiyordu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.