Şimdi Ara

OCZ'den 1000MB/sn okuma ve 970MB/sn yazma hızı sunan yeni SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
6.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Gelirlerinin önemli bir kısmını SSD pazarından elde etmeye başladığı için bellek üretiminden çıkarak bu pazara yoğunlaşmaya karar veren OCZ, son olarak CES 2011 Fuarı'nda gösterdiği yüksek performanslı depolama sürücüsü Z-Drive R3 P84'ü duyurdu. Kurumsal uygulamalar için hazırlanan yeni sürücü, PCIe x8 ara birimini kullanıyor ve üzerinde konfigürasyona bağlı olarak RAID formunda çalışan iki veya dört adet SandForce SF-1565 kontrolcüsü bulunuyor. MLC (Multi Level Cell) tipi NAND flash bellek yongalarının kullanıldığı depolama sürücüsü, OCZ tarafından gelşitirilen Sanallaştırılmış Kontrolcü Mimarisi'ni baz alıyor ve bu sayede büyük, paralel diziler halindeki NAND yongaları ile erişim süresini minimum düzeyde tutarak en yüksek performansın elde edilmesi hedefleniyor. Yüksek performans, yüksek güvenilirlik ve esnek tasarım özellikleri ekseninde geliştirilen yeni sürücü, TRIM, Akıllı İzleme, NCQ, TCQ ve Güç Hata Yönetimi gibi teknolojilere destek sunuyor.

OCZ tarafından açıklanan teknik özellik bilgilerine göre 1000MB/saniye okuma ve 970MB/saniye yazma hızları sunan yeni sürücünün 4Kb rastgele yazma performansı ise 135,000 IOPS olarak ifade ediliyor. Hata öncesi kullanım süresi 10 milyon saat olan yeni sürücünün 300GB, 600GB ve 1.2TB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneği bulunuyor. Üç yıllık garanti ile önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen yüksek performanslı kurumsal depolama sürücüsünün fiyatları ise henüz açıklanmadı.

• 1.2 TB olanın fiyatını duymak isteyeceğimi sanmıyorum.
  • 300 gb modele sahip olmak isterdim ama baya bir pahalı olacağını düşünüyorum
  • MÜŞAVİR
    Katılıyorum sana

• Hız güzel
    Kart güzel
    Performansda güzel (olur heralde okadar hıza )
    Fiyat Berbat

ya şu ssdlerin ucundan 30-40 kırpsalar güzel olacak çocuga şeker gösterip vermemek gibi birşey yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 28 Ocak 2011; 10:44:08 >

• 128 GB fiyatı uygun olsa süper oldurdu. Sadece işletim sistemi ve sürekli kullanılan birkaç programı orada tutardık. Bu haliyle bile ciddi performans artışı sağlardı bize.
  • 15-20milyar olur fiyat herhalde
  • http://www.amazon.com/OCZ-Technology-RevoDrive-PCI-Express-OCZSSDPX-1RVDX0960/dp/B004BUAIHA/ref=sr_1_188?s=electronics&ie=UTF8&qid=1296204712&sr=1-188

üstteki linkteki ürünün şu an bile satışı 3000 dolar üzerinde,düşünün yani hem yeni bir teknoloji çıkacak,hem okuma yazma hızları biraz daha fazla ve kapasitesi daha fazla bir ürün çıkacak

okuma yazma fazlalığı,teknolojisi(sf15xx),kapasite fazlalığı fiyata fazla fazla yansıyacaktır yukardaki ürünle karşılaştırdığınızda ki bu ürün 4800 ytl yapıyor tabi bu avrupa fiyatı,yeni ürün en az 8000 tl den başlar diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subzero86 -- 28 Ocak 2011; 11:01:12 >

• Yav bunu pc ye taktin mi kasayi zincirle bağlaman lazim yoksa uçar gider mazallah. :)
  • Aslında bu konudaki asıl haber vertex-3-pro sf2000 chipsetler %100 degerlerde artıs vaad ediyor...anandtech 20 gun onceki haberinde konu guzel anlatılmış..
    http://www.anandtech.com/show/4100/ocz-vertex-pro-3-demo-worlds-first-sandforce-sf2000
  • Bu ssdlerde iyice ekran kartları gibi olmaya başladı :D Mübarek tuğla yakında bunlar çift slot felan kaplar .d
  • Ben bu adamlari anlamiyorum !! Su meretleri ucuzlatsalarda biz kisisel pc kullananlarda yararlansa hem satis adetlerini yukseltseler hemde surumden gelen yuksek rakamlarla da karlarini arttirsalar olmuyormu?

Nedir bu zimbirtilari bukadar pahali yapan sey? Uzerindeki parcalari tektek cin pazarindan alsan 10$ ya tutar ya tutmaz belki... Hala bir anlam cikartamiyorum bukadar ucuk fiyat istenmesi icin ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Ben bu adamlari anlamiyorum !! Su meretleri ucuzlatsalarda biz kisisel pc kullananlarda yararlansa hem satis adetlerini yukseltseler hemde surumden gelen yuksek rakamlarla da karlarini arttirsalar olmuyormu?

Nedir bu zimbirtilari bukadar pahali yapan sey? Uzerindeki parcalari tektek cin pazarindan alsan 10$ ya tutar ya tutmaz belki... Hala bir anlam cikartamiyorum bukadar ucuk fiyat istenmesi icin ....

Arkadaşlar yapmayın Sadece 32Mb'lık samsung flash chipini 10.000 lik alımda 9.62 $ + vergi + gümrük vs. fiyatı var. Bu SSD'nin üzerindeki componentlerin o kadar ucuz olduğunu düşünmeyin lütfen. Yoksa bu tür üreticilerin birim başına çok yüksek karlılık gibi hedefleri yoktur. Bundan emin olun.
  • 1.2Tb lığın fiyatıyla çok rahat Hawaii adalarında 5 yıldızlı otelde tatil yapılır kanımca....
  • @subzero86 bukadar abartma arkadaşım avrupada 4800tl burda 8000tl ülkeni bukadar düşürmene gerek yok abartıya hiç gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: farcry535

@subzero86 bukadar abartma arkadaşım avrupada 4800tl burda 8000tl ülkeni bukadar düşürmene gerek yok abartıya hiç gerek yok

Ama yanlış bir şey yokki ortada. Link vermiş, daha düşük kapasite daha düşük okuma/yazma hızlarına sahip olan model 3.150 usd yurtdışında. TL olarak 5.000 TL yapıyor. Haberdeki 1.2TB olanın hem kapasitesi yüksek hem okuma/yazma hızları yüksek ve 8.000 TL olması işten bile değil. Belki düşük bile söylemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

@subzero86 bukadar abartma arkadaşım avrupada 4800tl burda 8000tl ülkeni bukadar düşürmene gerek yok abartıya hiç gerek yok

Ama yanlış bir şey yokki ortada. Link vermiş, daha düşük kapasite daha düşük okuma/yazma hızlarına sahip olan model 3.150 usd yurtdışında. TL olarak 5.000 TL yapıyor. Haberdeki 1.2TB olanın hem kapasitesi yüksek hem okuma/yazma hızları yüksek ve 8.000 TL olması işten bile değil. Belki düşük bile söylemiş.

hocam ben aynı modeli zannetim burdaki model farklıysa olabilir biraz dolmuşum sanırım forumda bazı arkadaşlar yaşadığı ülkeyi hor gördüğü için agresif tavir için özür

• quote:

kardeş emin ol ki benim dediğim fiyatın 2 katına bile satılabilir bundan emin ol, 8000 tl diyerek düşürmedim yücelttim hatta,16 bin tl olursa hiç şaşırma.bende ülkemizde iyi şeylerin olmasını isterim,hor görmek diye bir şeyde sözkonusu değil,
    çünkü 1 tb lık olan zdrive modelleri bile 13000 tl idi avrupada,yanlış hatırlamıyorsam...bilginize!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subzero86 -- 28 Ocak 2011; 12:54:14 >
  • Bunlardan Teknobiyotikte vardı galiba . Bayağı pahalılar ama 1.460 tl civarından başlayıp 7500 tl ye kadar O paraya 2-3 tane bilgisayar yapılır zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ated90 -- 28 Ocak 2011; 12:56:40 >
  • mesela ocz agility 2 'nin üzerinde 1 tane sandforce konrolcüsü var bahsedilen üründe 4 tane olunca bu uçuk değerler çıkıyor hem okuma yazma hızı olarak hem fiyat olarak
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.