Şimdi Ara

Ttnetin verdiği Zyxel modemlerde diğer servis sağlayıcılarla bağlanma [RESİMLİ ANLATIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
15.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Evet arkadaşlar bende smile adsl yaklaşık 2 yıldır kullanıcısıyım ve modemim arızalandığı için eski modemimi kulllanmak zorunda kaldım.Eski modemim ZyXel P-660W-T1 V3 TTNet yani ttnet için ozel firmware yapılmıs bir kablosuz modemdi.Arayuzune girdiğimizde internet ayarları kullanıcı ismi kısmında "@ttnet" isminin kalıcı olduğunu ve silinmediğini farkettm. Sonuçta smile net ile bağlanmak için forumda cok aradım ve herhangi bir çözüm bulamadım.Yaklaşık 2 saat uzun uğraşlarım sonucu problemi çözdüm.
    *ilk başta modem arayüzüne girip internet ayarlarından kullanıcı ismine dokunmadan sifremizi yazıp kaydet diyoruz.Bunu yaparak modemin node dosyası olusturup kaydetmesini sağlayacağız.
     Ttnetin verdiği Zyxel modemlerde diğer servis sağlayıcılarla bağlanma [RESİMLİ ANLATIM]

*Daha sonra Başlat/çalıştır/ cmd yazıp cıkan ms dos penceresine "telnet 192.168.1.1 yazıp entera basıyoruz.

*Modem girişi için password soracaktır.(Eğer password u değiştrmediyseniz ttnet yazın) Passwordu yazıp entera basıyoruz.

*Passwordu girdiğimizde ras> şeklinde bi komut acılacaktır. buraya "wan node ppp username kullanıcı adınız@smileadsl.net" yazıyoruz ve entera basıyoruz.

*Penzereyi kapatıp modem arayuzune tekrar giriş yapıyoruz ve kullanıcı ismimizin değiştiğini görüyoruz.

fakat @ttnet ismi hala duruyor durmasında bi zarar yok çünku aslında bağlanırken de bi faydası yoktu biz sadece kullanıcı isminin yazıldığı bölüme @smileadsl.net yazmamızı sağladık önemli olanda buydu.Modeme her reset atışımızda bu işlemi tekrar uyguluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josephtr03 -- 28 Ocak 2011; 18:55:48 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.