Şimdi Ara

Elektrik kw fiyatı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
84.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • istanbulda birim fiyatı ne kadardır elektriğin? 350 watt çeken kasanın ayda ne kadar yaktığını hesaplayacağım da...

• quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

quote:

Orijinalden alıntı: esatech

4 ay geçmiş ama benzer birşey soracağım bende. mini buzdolabı almayı düşünüyorum ve aylık kaç tl elektrik kullanacağını hesaplamam gerekiyor. Bilgilerinde şöyle bir ifade var;

Elektrik Tüketimi : (kWh / 24 saat) 0,64

Şimdi bu günlük 0,64 mü yoksa saatlik mi?

1 kw yukarıda yazdığına göre yaklaşık 0,20 tl. Buzdolabı aylık kaç tl elektrik kullanır?

Bu arada A enerji sınıfıymış :D

0,64 x 0,20 x 30

yalnız bu tüketim miktarı sanırım ortalama değerdir veya içi boşkende olabilir, sonuçta dolabın ağzını açık bırakırsan fırın gibi çalışır

bu alet kaç litre merak ettim ?

ürün bu

http://www.hepsiburada.com/Liste/altus-al-306-a-enerji-sinifi-buro-tipi-buzdolabi/ProductDetails.aspx?productId=mtaltal306&categoryId=22154

carrefour'da 290 tl oradan almayı düşünüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar,

Güncel Elektrik birim fiyatını öğrenmek için bağı olduğum Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş şirketinin websitesinden ilgili dökümanı indirdim fakat "Anlamak namümkün!"
    Bunu anlayacağım bir şekilde tercüme edecek birileri var mı acaba merak ediyorum, KENT-MESKEN (Tek terim tarifesi) kulandığım tarife. İlgili dökümana Buradan ulaşabilirsiniz. http://www.tedas.gov.tr/tarifeler_xls/2011_trf/Temmuz_2011tarifesi.xls.
  • alsmr arkadaşın verdiği excel tablosunda mesken yazan tek bir yer var dikkat ederseniz orayı kullanacaksınız.

Tek tarife 21,659 kuruş (günün her saati aynı rakamdan hesaplanır)

3'lü tarife
    20,385 kuruş gündüz 06:00-17:00 arası
    32,133 kuruş puant 17:00-22:00 arası
    11,936 kuruş gece 22:00-06:00 arası

Bu Link'ten de daha detaylı bilgi bulabilirsiniz ancak buradaki rakamsal veriler eski olduğundan sizi yanıltır. Rakamlar için yukarıda verdiklerimi kullanabilirsiniz.

Biz eşimle birlikte çalışan bir çift olduğumuz için en yoğun kullanımımız akşam 19:00-24:00 arası oluyordu. Bu yüzden tek tarife seçtim farkettiyseniz en pahalı saatler akşam saatleri. Yazın klimaları kışın da elektrikli ısıtıcıları çalıştırdığımız saatler bunlar. O yüzden bana 3'lü tarife mantıksız geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekozgur -- 2 Ağustos 2011; 10:36:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.