- x
ARNICA BORA 4000 2400W ELEKTRİK SÜPÜRGESİ İNCELEME
78 Cevap45863 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : LeThauS

Giriş

380 Mesaj
27 Ocak 2011; 23:16:59 

MERHABA ARKADAŞLAR. CİHAZ BUGÜN ELİME ULAŞTI VE BENDE BEKLETİLER ÜZERİNE UĞRAŞTIM VE BİR ALBÜMLÜ İNCELEME YAPTIM.. İYİ SEYİRLER..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeThauS -- 5 Şubat 2011; 22:38:25 >

380 Mesaj
28 Ocak 2011; 20:02:32 

HERKES BAKIP BAKIP KAÇIYO

643 Mesaj
28 Ocak 2011; 22:19:25 

fotoğraflar için eline sağlık birazda bişeyler yazsaydın iyi olurdu bende bugün anneme alacam kısmetse memnun musun sen?

Hayat kızgın boğa, ben kırmızı pelerin...

380 Mesaj
28 Ocak 2011; 22:37:47 

vallahi bizim hatunun dediğine göre gayet iyi.. hatun memnun kaldı yani. özellikle turbo fırça ile kullanınca çok başarılı.. bu tamamen cüzdanımızla ilgili bir durum 5 milyara rainbow makinelerde var sonuçta.. ama bu fiyat aralığında alınabilecek güzel bi üründü bizde aldık. belki su filtreli olmayan torbalı ve 2400w olan bi makinede aynı performansı verir ama su filtreli de güzel geldi bana durumu görüyosun en azından :)

şimdilik memnun yani bizim hatun teşekkür etti şahsıma

255 Mesaj
30 Ocak 2011; 16:34:24 

bi aksilik olmassa bende bu makinayı alıcam. kullanıcı yorumları beklenmekte :)

|| Sony PlayStation 4 || LG G2 White 16gb ||

380 Mesaj
2 Şubat 2011; 16:24:22 

up

255 Mesaj
4 Şubat 2011; 13:56:47 

kargo dahil 183 tl ye aldım. yaza kadar kullanmıcam malum kendi evimde eşim kullanıcak ilk o yüzden bilgi veremem ama fiyat uygun sitede almak isteyen bi baksın bence.

http://www.sanalreyonum...-gun-kargo-_813382.aspx

|| Sony PlayStation 4 || LG G2 White 16gb ||

667 Mesaj
4 Şubat 2011; 20:36:32 

Bende kullanıyorum gayet başarılı bir süpürge , 1-2 revizyon daha yaparlarsa yeni modellerde çok daha iyi olabilir mesela biraz daha sessizleştirebilirler ve metal aksamı biraz daha uzun hale getirebilirlerse çok daha kaliteli bir süpürge olur bence çekim gücü falan bence çok başarılı.

I5-2400 | Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3 | Asus GTX 560 | Asus Xonar DX |CORSAIR HX-620 PRO PSU |HP 2511X 25'' monitör | 2 * 4096 Gskill | SilverStone Sugo Evo Black Kasa| Razer Magma 3G Mouse| Asus DVDRW | PS3 NTSC-U 60 | HITACHI 42'' 9500TA

380 Mesaj
9 Şubat 2011; 19:24:40 

up

7681 Mesaj
10 Şubat 2011; 20:38:35 

biz de düşünüyoruz bunu. eski torbalı süpürgenin motoru yandı. değişim için 85 lira dediler. biz de yenisini alalım dedik. bu model gözüme çarptı araştırıyoruz bakalım

quote:

her süpürmeden sonra temizlenmesi gerekiyor yoksa ertesi güne kaldımı iğrenç bir koku ile karşı karşıaya kalıyorsun

temizlerken halıdan vs gelen kıllar pislikler sağına soluna sıkışıyor elinle onları çekip alman gerkiyor

forumdan bazıları şunları söylemiş. bu model için böyle bişey söz konusu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 10 Şubat 2011; 20:41:21 >

2101 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:17:30 

Faydalı bir inceleme olmuş. Elinize sağlık. Süpürgeniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Merak ettiğim ses seviyesi. Uğuldayarak mı çalışıyor yoksa yumuşak bir sesi mi var? Bizdeki hydra plus uğultulu çalışıyor, Arçelik halı yıkama makinem bile daha sessiz.

12078 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:12:16 

Bu ürün fiyatına göre bana da mantıklı geliyor. Tek dikkatimi çeken nokta kovasının üst kapağını kilitleyen herhangi bir tertibatın olmaması. Yani kapağı sadece üzerine takıyorsunuz o kadar. Bunun dışında kullanımı oldukça pratikleştirilmiş, biraz daha estetik yapabilirlerdi. Emiş gücü de Hydra kadar iyiyse tadından yenmez.

Suya takılan pisliklerle muhattap olmanız, elle çalkalayarak iyice temizlemeniz ve suyu her kullanımdan sonra dökmeniz sulu sistemlerde her zaman şart. Sonuçta bakteri ve pislik dolu bir su var, bunun kokması engellenecek bir şey değil.

Bu cihazın bence en önemli artısı kovasının kapağının üstten kolayca açılabilmesi. Hydra modeli kuzenimde var ve her kullanımdan sonra kazanla motoru ayırıp yıkayarak banyoda bir köşeye indiriyor ve süpürgenin kazanıyla parçaları adeta yıkanmış bir bulaşık gibi bir köşede bekliyor. Süpürgenin motor kısmı ise hortum ve borularla ayrı bir köşede duruyor. Kullanacağı zaman ise suyunu doldurup motora takarak kullanmaya başlıyor, sonrasında suyunu boşaltınca yine aynı döngüye giriyor. Hydra modelini ben kullansam aynı şekilde davranırdım. Bu modelde ise böyle bir gereksinim yok, kovayı yıkadıktan sonra süpürgeye takıp kuruması ve havalanması için kova ağzını açık bırakmanız kafi. Böylece Hydra gibi dağınıklığa neden olmuyor.

225 Mesaj
22 Şubat 2011; 10:11:39 

Ben arçelk s4240 diye bir model gördüm emiş gücü 400w güzel bir şeye benziyor.Bir bakın isterseniz

58 Mesaj
22 Şubat 2011; 14:53:19 

forumda tüm başlıklarını okuduktan sonra bu modeli bir tanıdığa tavsiye ettim acil ihtiyacı olduğundan hemen aldı ama kullanım sonrası yorum yapmadı daha. umarım memnundur. geçen hafta bir mağazada kapı önüne yığmışlardı 145 tlden satıyorlardı. almamak için kendimi zor tuttum.
LeThauS; inceleme için teşekürler, iyi günlerde, güle güle kullan.

380 Mesaj
22 Şubat 2011; 21:40:40 

teşekkür ederim arkadaşlar.. incelemeyi almayı düşünen ve merak edenlere yardımcı olması için yaptım.. 725 kişi bakmış 15 kişi yorum yapmış.. sağlık olsun..

wallahi eski torbalı elektrik süpürgesinden daha çok ses yapıyor diyemem.. turbo fırçayı takınca ses artıyor ancak. çünkü makinenin emiş gücüyle beraber turbo fırça içindeki fırça dönüyor ve buda ekstra ses neden oluyor.. aslında bunlar çok takılacak şeyler değil.. sonuçta yarım saatlik bir ses :)

kapağın kilit tertibatı yok doğru.. makine çalışmaya başlayınca vakum uygulayarak kapağı sıkıyor makine çalışırken açılması imkansız yani..

bizim hatun çok memnun kaldı onu söyleyebilirim..

4007 Mesaj
23 Şubat 2011; 15:00:13 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bu cihazın bence en önemli artısı kovasının kapağının üstten kolayca açılabilmesi. Hydra modeli kuzenimde var ve her kullanımdan sonra kazanla motoru ayırıp yıkayarak banyoda bir köşeye indiriyor ve süpürgenin kazanıyla parçaları adeta yıkanmış bir bulaşık gibi bir köşede bekliyor. Süpürgenin motor kısmı ise hortum ve borularla ayrı bir köşede duruyor. Kullanacağı zaman ise suyunu doldurup motora takarak kullanmaya başlıyor, sonrasında suyunu boşaltınca yine aynı döngüye giriyor. Hydra modelini ben kullansam aynı şekilde davranırdım. Bu modelde ise böyle bir gereksinim yok, kovayı yıkadıktan sonra süpürgeye takıp kuruması ve havalanması için kova ağzını açık bırakmanız kafi. Böylece Hydra gibi dağınıklığa neden olmuyor.

Hydra modelini bizde 3 yıldır kullanıyoruz. Oldukça da memnunuz. Kullanımı aynen dediğiniz gibi, çok güzel özetlenmiş. Sanki bizim evi anlatmışsınız.

Bu cihazın bence de hydra ya göre en önemli artısı kovasının kapağının üstten kolayca açılabilmesi, kovayı yıkadıktan sonra süpürgeye takıp kuruması ve havalanması için kova ağzının açık bırakılmasının yeterli olması.. Sonuç, dağınıklık yok..

12078 Mesaj
1 Mart 2011; 15:12:37 

Hydra ilk çıktığı zaman mağazada kuru olarak, amcamın kızında da pratik kullanımda emiş gücüne bakmıştım, emiş gücü tatmin ediciydi.(300w)
Lakin Bora'yı fişte ve kuru denediğimde hüsrana uğradım. Kötü bir emişi yok ama yeterli de denemez. Tahminimce 250-280w gibi bir emişi var.

91 Mesaj
12 Mart 2011; 9:13:06 

merhaba,
bende dün akşam bu ürünü nternetten sipariş ettim
şikayet siteleri ve alış verş sitelerindeki yorumlar gayet iyi ancak su kovasının üzerindeki kapağın kilitleme mekanizamsı yok yani makinanın içinde su var ise ve temizlik esnasında çalıstırmıyorsanız bir sakarlık durumunda içindeki su evin içine dökülebilir.(bu benım aklımı karıstıran kısmı)
ayrıca turbo fırcanın çok basıt yapıldığı ve hemen (bazı yorumlarda ilk kullanımlarda) kırıldığını belirtmişler. Servis bunun garanti dışı olduğunu belirtiyormus yenisi 25 tl civarındaymıs.

suan sıparısı ıptal etme imkanım var ama kararsızım.

kullananlar yorumlarını detaylı yazarsa diğer tüketicilerin doğru karar vermesine neden olacaktır.

paramız boşa gitmesin.

12078 Mesaj
12 Mart 2011; 10:26:09 

Süpürgenin devrilme riski düşük. Ancak buna rağmen neden kilitleme mekanizması yapmamışlar anlam veremedim.

Model koduna bakamadım ama Bora serisine ait bir model Koçtaş'ta 129TL'ye satılıyor.

964 Mesaj
12 Mart 2011; 12:51:55 

quote:

Orijinalden alıntı: exmoonlight

merhaba,
bende dün akşam bu ürünü nternetten sipariş ettim
şikayet siteleri ve alış verş sitelerindeki yorumlar gayet iyi ancak su kovasının üzerindeki kapağın kilitleme mekanizamsı yok yani makinanın içinde su var ise ve temizlik esnasında çalıstırmıyorsanız bir sakarlık durumunda içindeki su evin içine dökülebilir.(bu benım aklımı karıstıran kısmı)
ayrıca turbo fırcanın çok basıt yapıldığı ve hemen (bazı yorumlarda ilk kullanımlarda) kırıldığını belirtmişler. Servis bunun garanti dışı olduğunu belirtiyormus yenisi 25 tl civarındaymıs.

suan sıparısı ıptal etme imkanım var ama kararsızım.

kullananlar yorumlarını detaylı yazarsa diğer tüketicilerin doğru karar vermesine neden olacaktır.

paramız boşa gitmesin.

Kardeşim 3-5 aydır kulanıyor, memnun

91 Mesaj
12 Mart 2011; 19:21:23 

quote:

Süpürgenin devrilme riski düşük. Ancak buna rağmen neden kilitleme mekanizması yapmamışlar anlam veremedim.

Model koduna bakamadım ama Bora serisine ait bir model Koçtaş'ta 129TL'ye satılıyor.

Merhaba,
koçtaş taki ürün daha düşük bir modele ait koçtaş kataloğuna http://www.koctas.com.t...s/fl_katalog/index.html linkinden ulaşablirsiniz.

91 Mesaj
15 Mart 2011; 22:44:42 

arkadaslar bu gun urunum geldi,
deneme amaçlı yaklasık 3 halıyı kendım supurdum, makina bence gayet sessizdi parcalaması bırlestırmesi gercekten cok kolay ust kapak makına kapalıyken rahatlıkla cıkartıla bılmekteyken makıne calısmaya baslayınca ust kapagı cıkartmak ımkansız gıbı merak ettıgınız kısmına gelınce halılardan cıkan toz ve tuylerı gorunce bunlar ne dedim. gerçekten halı temız olmasına ragmen bır dunya toz ve tuy cıktı..
dısarı toz vermıyor o ayrı bır guzel bakalım ilerleyen zamanlarda kullandıkca aynıı memnunıyetı hıssedecekmıyım..

şimdilik tavsıye ederim..

12078 Mesaj
16 Mart 2011; 1:11:03 

quote:

Orijinalden alıntı: exmoonlight

Merhaba,
koçtaş taki ürün daha düşük bir modele ait koçtaş kataloğuna http://www.koctas.com.t...s/fl_katalog/index.html linkinden ulaşablirsiniz.

Dergideki ürün Jumbo modeli, benim dediğim şu yeni kasa tipindeki olan Bora'lardı.

1 Mesaj
26 Mayıs 2011; 10:10:58 

SN. ARKADAŞLAR, ARNİKA BORA 4000 ŞU AN EN UCUZ SEFA SEPETİNDE. HAFTA SONU OLMASINA RAĞMEN AYNI GÜN GÖNDERDİLER. YETKİLİSİ SN. BURHAN BEY ÇOK İLGİLİ. EVDE KURDUM DENEDİM. TEK KELİME İLE HARİKA. EMİŞ VE MOTOR GÜCÜ SÜPER, GÜRÜLTÜ SEVİYESİ MOTOR GÜCÜNENE RAĞMEN NORMAL. SU KOVASI ÇOK KULLANIŞLI. DAHA ÖNCE SİMBO İLE TAM BİR FACİA YAŞADIM, KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM. BORA 4000 İÇİN 10 YIL KULLANIM SÜRESİ VERİYORLAR. KOLİDEN PARFÜM BİLE ÇIKTI.

216 Mesaj
26 Mayıs 2011; 13:21:25 

quote:

bende bu üründen aldım başka bir linktede memnuniyetimi belirtmiştim burda belirteyim:fiyatına göre çok iyi makina.
bence kilit mekanızması koymak demek bir ayrıntı demek ve bu ayrıntı kullanıcı açısından hem uğraşma hemde bozulma kırılma gibi problemler demek.
bu yüzden yapmamış olabilirler.olmaması bana göre daha iyi.

105 Mesaj
1 Haziran 2011; 13:52:09 

arkadaşlar ben makineyi beğendim her şey süper emiş gücü iyi ama

!! kesinlikle çok gürültülü

gürültüyü sorun etmeyenler alsın ben aldım ama gürültüsünden pişman oldum daha sessiz olmalıydı

...2 s kuralı seven s s sevilir...

5480 Mesaj
1 Haziran 2011; 17:06:33 

bende çok araştırıp aldığım bir makina.

çok memnunum.herkese şiddetle tavsiye ederim.

==> i l e n g i z <==

8305 Mesaj
2 Haziran 2011; 14:34:11 

Bu ürünü kullanıp da evcil hayvan besleyenler var mı aranızda? En çok merak ettiğim konu bu üründen verim alıp alamadıkları tüy toplama konusunda.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

6871 Mesaj
2 Haziran 2011; 14:55:50 

Güzel inceleme, teşekkürler. Kapağında kilit olmaması sorun mı yalnız, vakum basıncı kaybolursa üzücü şeyler yaşanabilir.

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

6679 Mesaj
4 Haziran 2011; 15:44:55 

Bu süpürgeyi almayı düşünürken Hepsi Burada Com da on gün önce bir ilan okudum...Vazgeçtim..Şöyle yazıyordu.. BOZUK OLDUĞU İÇİN FİRMAYA İADE EDİLEN İKİ ADET ÜRÜN 22 GÜNDÜR BEKLEMEKTEDİR..TARAFIMIZA DÖNÜŞ YAPILMAMIŞTIR... Bir malı satıyorsan arkasında duracaksın. Duramıyorsan satmayacaksın..Ben böyle biliyorum..Böyle düşünüyorum..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 4 Haziran 2011; 15:48:56 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

3245 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:54:03 

merhaba bende arçalik 100 tl lik dandik bir süpürge kullanıyorum değişmek istedim ama benim ki 78db gürültülü yani boranın sesi hakkında bir bilgi bulamadım

5DMARK3canon24.70L2,canon100Lmacro,corei7950,mpe65,manfrotto55xprob,manfrotto808rc4, http://500px.com/kenanyapici DH SERGİ

2 Mesaj
10 Haziran 2011; 15:34:24 

[font="Tahoma"]Bir malı almadan önce aylarca incelemek gibi kötü bir huyum var. Bu makinede de aynısı oldu. Neredeyse tüm forumlarda lehe aleyhe yazılı hususları okudum, en uygun fiyatın nerede olduğunu araştırdım, sonunda dün makineyi aldım. Şimdi benim gibi düşünen arkadaşlar uğraşmasınlar diye yorumlarımı sizlere iletiyorum.

• Cihazı İstanbul’da en uygun alacağınız yerlerden biri, Deveyükü isimli firma. İnternet üzerinden satış yapıyorlar, Zeytinburnu depolarında elden alırsanız, kargo ücreti de ödemiyorsunuz. Ben KDV dahil 187 TL’ye buradan aldım. Talep fazla olduğundan, muhtemelen fiyatlar yavaş yavaş artar diye düşünüyorum. Sirkeci Kastelli iş merkezinde de 200 TL bedelle satılıyor, ama cihazlar eski üretim tarihli..

• Dış Kutunun üzerinde küçük etiketler var. Ürünü almadan önce bu etiketlere dikkat edin. Son üretilen ürünlerde, turbo başlığında kolay kırılmaya karşı bazı değişiklikler yapılmıştı, ürünün yeni olmasına dikkat edin. 2211 gibi rakamlar yazar. Baştaki 22 üretim haftasını (Mayıs sonuna denk geliyor); sondaki 11 ise üretim yılını (2011 yılını) gösteriyor diye düşünüyorum. Eski ürünleri almamanızı tavsiye ederim.

• Ürünün plastik aksamı genel itibariyle beklediğimden güzel.. Zevkler değişir, ancak yeşil renkli olan ürün diğerlerine göre daha fazla "janjanlı" duruyor. Plastik kovanın takma/çıkarma esnasında zarar görmesi çok zor. Plastik ve metal borular kaliteli.

• Turbo başlığın içerisinde, el gırgırlarında kullanılan silindirik temizleme aparatı var. Hava çekilince, bu bölüm dönüyor, yerdeki tüyleri ve saç parçalarını alıyor. Ama bunları oradan temizlemek zor oluyor.

• Normal başlık daha kullanışlı. Altındaki metal kısım, paslanmaz metalden yapılmış, kaliteli duruyor.

• Cihazın sesi biraz yüksek. İzolasyon problemi var. Çıkan sıcak hava biraz fazla hissediliyor. Bu hava arka kısımdan çıkıyor, havayı cihazın alt kısmına yönlendirselerdi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Neticede ayaklar cihazı 3-5 cm. yukarıda tutuyor, sıcak hava bu aradan çıkardı. Hem de ses daha da azalırdı.

• Zannedildiği gibi su kovasının büyük bir kısmı su dolmuyor.. 2-3 parmak kalınlığında (1,5 lt.ye denk geliyor) küçük bir kısmına su koyuyorsunuz. Böyle olunca, suyu çabuk kirleniyor. Buna karşılık, makine hareket ettiğinde suyun dışarıya dökülmesi riski de yok, zira su seviyesi düşük kalıyor..

• Motorun hız ayarı yok. Yani, yavaş çekmesini istediğiniz zaman diğer makinelerde olduğu gibi hızı ayarlanamıyor. Ancak, hortumun metale girdiği yerde hava akımını azaltan bir delik var. İsterseniz plastik parçayı biraz oynatarak çekim hızını yavaşlatabilirsiniz, iyi düşünülmüş bir çözüm..

• Cihazın emiş gücü maalesef 2400 W'lık cihaza göre düşük kalıyor. Normal elektrik süpürgeleri kadar çekiyor, çok fazla çekiş gücü beklemeyin. Bir forumda yazılmıştı, çekiş gücü ile emiş gücü farklı diye.. Bunu hissediyorsunuz.Halının kenarına (normal başlıkla) makineyi tuttuğunuzda halıyı kaldırmakta zorlandığını görüyorsunuz. Kötü değil, normal.. Belki de psikolojik olarak insan daha güçlü bir çekiş gücü bekliyor.

Sonuç olarak, bu fiyata ancak bu kadar makine olur demiyorum, böyle demek hem ürüne, hem firmaya ve hem de mühendislerin emeklerine saygısızlık olur.
Birkaç küçük geliştirmeyle, bırakın Türkiye’ye, yurtdışına bile rahatlıkla pazarlanacak bir cihaz olur.
Bu haliyle bile ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacide44 -- 10 Haziran 2011; 15:40:00 >

3245 Mesaj
10 Haziran 2011; 21:51:17 

bora yı sanal reyonum.com dan 192 tl ye kargo dahil alabiliyoruz ne diyorsunuz?güvenilir mi site yoksa doğubankatan elden mi almalı

5DMARK3canon24.70L2,canon100Lmacro,corei7950,mpe65,manfrotto55xprob,manfrotto808rc4, http://500px.com/kenanyapici DH SERGİ

380 Mesaj
22 Kasım 2011; 0:08:38 

up

964 Mesaj
5 Aralık 2011; 22:18:57 

+1

2101 Mesaj
16 Aralık 2011; 19:09:05 

Bir hydra plus kullanıcısı olarak ben de bu süpürge hakkında yorum yapacağım; Bora'yı bugün anneannemlerde deneme fırsatım oldu. Sesi hydra serisine göre oldukça az, hatta bana epey sessiz geldi diyebilirim. Bu süpürge için sesli çalışıyor diyelerin ya cihazları sorunlu ya da eski süpürgeleri çok sessiz çalışıyor. Cihaz fazla ağır değil, içi su dolu iken bile taşımak külfet olmuyor, bizim hyda plus su koyunca ağırlaşıyor.

Yalnız emiş gücü beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu güçteki bir cihazın tatmin edici bir emiş gücü olmalıydı. Hydra plus'a göre emişi biraz az, ama eski 1800watt hydra plus'tan bahsediyorum, şimdikiler 2400watt. Süpürgeye elimi tuttuğumda bizdeki süpürge kadar güçlü çekmediğini farkettim. Bir de kova içindeki hava kanalları tam olarak su içinde kalmalıydı, su koyunca bir kısmı açıkta kalıyor. Ayrıca motor önünde hiç olmazsa bir sünger filtre de olabilirdi.

Ne bu süpürgeyi alacak olanları olumsuz yönde etkilemek isterim, ne de kullananları. Sadece görüşlerimi belirttim. Bir de kutu içeriğinde şunu gördüm, turbo başlığın hareketli bağlantı yerini de ekstra aparat olarak eklemişler. Şikayet sitelerinde o kısmın kırıldığı yazıyordu. Gördüğüme göre yeni modelllerde turbo başlık boru bağlantısı biraz zayıf yapılmış. Bizdeki öyle değil, sert ve kalın kırılmayacak bir malzaden imal edilmiş.

Bence Arnica, süpürgelerinde kullandığı halı süpürücü başlıkları değiştirmeli. Çok basit duruyor ve normal başlık performansı düşüyor. Bizim süpürgenin normal süpürücü başlığı hareketli yerinden bariz hava kaçırıyor. Diğer firmalar gibi Alman Wessel Werk marka başlık kullanırsa çok iyi sonuç elde eder, Bosch süpürgemin başlığını takınca emiş performansının arttığını tespit ettim. Yedek parça satan yerlerde bu başlık bulunabilir, 32mm çapında olanlar uyuyor.

2524 Mesaj
16 Aralık 2011; 19:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: te1907

SN. ARKADAŞLAR, ARNİKA BORA 4000 ŞU AN EN UCUZ SEFA SEPETİNDE. HAFTA SONU OLMASINA RAĞMEN AYNI GÜN GÖNDERDİLER. YETKİLİSİ SN. BURHAN BEY ÇOK İLGİLİ. EVDE KURDUM DENEDİM. TEK KELİME İLE HARİKA. EMİŞ VE MOTOR GÜCÜ SÜPER, GÜRÜLTÜ SEVİYESİ MOTOR GÜCÜNENE RAĞMEN NORMAL. SU KOVASI ÇOK KULLANIŞLI. DAHA ÖNCE SİMBO İLE TAM BİR FACİA YAŞADIM, KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM. BORA 4000 İÇİN 10 YIL KULLANIM SÜRESİ VERİYORLAR. KOLİDEN PARFÜM BİLE ÇIKTI.

tabi biz de yedik sayın sefasepeti.com yetkilisi....herkes saf, siz akıllısınız.

Love is a force of nature...

12078 Mesaj
16 Aralık 2011; 21:20:02 

380 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:07:37 

up

156 Mesaj
6 Temmuz 2012; 13:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

vallahi bizim hatunun dediğine göre gayet iyi.. hatun memnun kaldı yani. özellikle turbo fırça ile kullanınca çok başarılı.. bu tamamen cüzdanımızla ilgili bir durum 5 milyara rainbow makinelerde var sonuçta.. ama bu fiyat aralığında alınabilecek güzel bi üründü bizde aldık. belki su filtreli olmayan torbalı ve 2400w olan bi makinede aynı performansı verir ama su filtreli de güzel geldi bana durumu görüyosun en azından :)

şimdilik memnun yani bizim hatun teşekkür etti şahsıma

çok sağol arkadaşım. bende almayı düşünüyorum. siyah yeşil bir ürüne metalik mavi süpürge aparatı koymuşlar. ilginç olmuş. borunun etrafına saçlar pislikler toplanıyor. makasla kesiyoruz demiş birisi. hala memnunmusunuz makineden?

156 Mesaj
6 Temmuz 2012; 13:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: sacide44
Talep fazla olduğundan, muhtemelen fiyatlar yavaş yavaş artar diye düşünüyorum. Sirkeci Kastelli iş merkezinde de 200 TL bedelle satılıyor, ama cihazlar eski üretim tarihli..

çok iyi bir saptama olmuş. 250 tl civarı fiyatlar.

138 Mesaj
12 Temmuz 2012; 10:22:07 

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2012; 6:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Bu ürünü kullanıp da evcil hayvan besleyenler var mı aranızda? En çok merak ettiğim konu bu üründen verim alıp alamadıkları tüy toplama konusunda.

Benimde en çok merak ettiğim konu bu aslında. Evde 4 tane kedi var şuanda hepside kara kedi. Tüyler her yerde ucuzluk makinelerden 2 yılda 2 tane eskittik. Arnica Bora alalım bu sefer diyoruz ama bu tüy konusuna çözüm getirebilecekse öyle tercih edelim. Evinde evcil hayvanı olupta bu makineden verim alan arkadaşlar lütfen görüşlerinizi paylaşırmısınız.

1359 Mesaj
15 Temmuz 2012; 11:49:40 

Evcil hayvan besliyorsanız eğer şu makineye bakın derim: Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic 900 W

Tüyleri çekmek için özel aparatları da vardı sanki diye hatırlıyorum ve kullananlar tam performans aldıklarını söylüyorlar. Bende evcil hayvan yok ancak Arnica ile Rowenta arasında gidip geliyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2012; 14:32:52 

Karar Vermeden Önce İyice Düşünün Ve Araştırın Bu Konuyada Dikkat Çekmek İsterim...

Yaygın Servis Yedek Parça Ertesi Gün Muhattap Bulma Konularını İyi Düşünün...!

http://forum.donanimhaber.com/m_63244494/mpage_1/f_/key_Aura+cleanmax//tm.htm#63244494

Daha Güncel ve Hızlı Yanıt İçin BU KONUYA Bakmalısınız..!

4 Mesaj
6 Ağustos 2012; 4:12:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ilengiz

bende çok araştırıp aldığım bir makina.

çok memnunum.herkese şiddetle tavsiye ederim.

ben de gürültüsü konusunda huzursuzum. sırf bu yüzden almak istemem

2663 Mesaj
6 Ağustos 2012; 4:50:45 

eğer evcil hayvanı olan varsa almasın bizim evde 1 tane vardı 6 ayda motor gümledi şimdi kedim doğum yaptı nerdeyse sabah akşam çalışıyor ve motor gidici eğer bozulursa yeniden çöpe atçam bunedir ya

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

2101 Mesaj
6 Ağustos 2012; 8:19:19 

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

eğer evcil hayvanı olan varsa almasın bizim evde 1 tane vardı 6 ayda motor gümledi şimdi kedim doğum yaptı nerdeyse sabah akşam çalışıyor ve motor gidici eğer bozulursa yeniden çöpe atçam bunedir ya

Sanırım bu model sorunlu. Geçenlerde şikayet sitelerine bakıyordum, herkes Bora'dan şikayetçi. Özellikle motor ve turbo fırça sorunu mevcut. Dayım anneanneme almış, 6 aydır kullanıyor umarım sorun çıkarmaz. Bora 5000'de bu sorunlar giderilmiş olsa bari.

Bizde hydra plus var, 3 yıldır kullanıyoruz, çekişte düşme ya da motor sorunu hiç olmadı. Sadece turbo fırçasının tekerleği kırıldı sırf onun için yeni fırça aldım, ama aldığım fırça sorunlu fırçalardan, ek yeri zayıf umarum kısa sürede kırılmaz.

2663 Mesaj
6 Ağustos 2012; 14:35:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Sanırım bu model sorunlu. Geçenlerde şikayet sitelerine bakıyordum, herkes Bora'dan şikayetçi. Özellikle motor ve turbo fırça sorunu mevcut. Dayım anneanneme almış, 6 aydır kullanıyor umarım sorun çıkarmaz. Bora 5000'de bu sorunlar giderilmiş olsa bari.

Bizde hydra plus var, 3 yıldır kullanıyoruz, çekişte düşme ya da motor sorunu hiç olmadı. Sadece turbo fırçasının tekerleği kırıldı sırf onun için yeni fırça aldım, ama aldığım fırça sorunlu fırçalardan, ek yeri zayıf umarum kısa sürede kırılmaz.

bir daha arnica evime sokacağımı düşünmüyorum 6 ayda süpürge bozulurmu ya yine bozulacağı kesin motor uğultulu çalışıyor zaten aksesuarlarda bir sıkıntı yaşamadım
yukarda kullandığımız thomasında motoru değişti ama bizden kaynaklı koku probleminden dolayı ters dönmüştü teyzemdede var oda hiç memnun değil ihlas süpürgesi vardı kadın sadece su koyup süpürüyodu buna geçince o boruları falan kesmeye kalkmış eniştem kurtarmış

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

2101 Mesaj
3 Ekim 2012; 21:35:38 

Arnica, "Bora Sil-Süpür" isimli yeni bir ürün piyasaya sürecekmiş. Yerleri hem süpürüp hem de ıslak olarak siliyormuş. Bakalım nasıl bir şey, merak ettim doğrusu. Facebook sayfalarında paylaşmışlar.

2663 Mesaj
4 Ekim 2012; 0:34:22 

quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Arnica, "Bora Sil-Süpür" isimli yeni bir ürün piyasaya sürecekmiş. Yerleri hem süpürüp hem de ıslak olarak siliyormuş. Bakalım nasıl bir şey, merak ettim doğrusu. Facebook sayfalarında paylaşmışlar.

oda fos çıkar eminimki türk markası ama kalite yoksunu

2101 Mesaj
4 Ekim 2012; 8:15:05 

quote:

oda fos çıkar eminimki türk markası ama kalite yoksunu

Bora'dan şikayetçiydin sanırım. Yalnız çoğu kişi şikayetçi, özellikle motor yaktığı için. Bu seride sorunlar umarım giderilmiştir. Annem de bora 5000 istiyor ama hyrda plus ın bozulmaya niyeti yok

2663 Mesaj
4 Ekim 2012; 12:11:20 

quote:

Bora'dan şikayetçiydin sanırım. Yalnız çoğu kişi şikayetçi, özellikle motor yaktığı için. Bu seride sorunlar umarım giderilmiştir. Annem de bora 5000 istiyor ama hyrda plus ın bozulmaya niyeti yok

bence hiç bulaşma derim aldığımız sıralarda arçeliğin sulu süpürgesinde kampanya vardı keşke onu alsaydık diyoruz motoru yaptırdık 1 ay sonra yine aynı sesle çalışmaya başladı ve emiş gücü yok gibi birşey çok düşük ü

yani bora 5000 de değişen birşey yok renk ve aparat eklemişller o kadar

2101 Mesaj
4 Ekim 2012; 13:14:32 

quote:

bence hiç bulaşma derim aldığımız sıralarda arçeliğin sulu süpürgesinde kampanya vardı keşke onu alsaydık diyoruz motoru yaptırdık 1 ay sonra yine aynı sesle çalışmaya başladı ve emiş gücü yok gibi birşey çok düşük ü

yani bora 5000 de değişen birşey yok renk ve aparat eklemişller o kadar

Bora'nın emiş gücü zaten hydra serisine göre düşük, annem anneannemlerde kullanmıştı, pratik olduğu için hevesleniyor. Arçelik de özellik olarak iyi. Yalnız Vatan bilgisayarda nerdeyse Arçelik ile aynı kasaya sahip olan Philips sulu süpürge gördüm, muhtemelen aynı firma üretiyor. Hydra bozulursa annemi Arçelik almaya ikna edebilirim :))

Arçelik:
http://www.arcelik.com....-(Fume)-Supurgeler.html

Philips:
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=61847

2663 Mesaj
4 Ekim 2012; 13:28:30 

quote:

Bora'nın emiş gücü zaten hydra serisine göre düşük, annem anneannemlerde kullanmıştı, pratik olduğu için hevesleniyor. Arçelik de özellik olarak iyi. Yalnız Vatan bilgisayarda nerdeyse Arçelik ile aynı kasaya sahip olan Philips sulu süpürge gördüm, muhtemelen aynı firma üretiyor. Hydra bozulursa annemi Arçelik almaya ikna edebilirim :))

Arçelik:
http://www.arcelik.com....-(Fume)-Supurgeler.html

Philips:
http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=61847

evet kasa benziyor ama philips bir adım önde gibi özellik bakımından you tubede arçeliğin demosu vardı galiba

138 Mesaj
13 Ekim 2012; 13:15:42 

arkadaşlar bu ürünün koku özelliğini kullanan var mı? memnun musunuz?

http://www.biralisveris...5000-fiyat_34545.html#0

ayrıca bu ürün ile arasında kalıyorum ne dersiniz?

ŞİMDİDEN PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SAYGILAR...

http://www.bekoyetkilis...kli-Supurge_2253.html#0

0

Ekteki dosya (1)