Şimdi Ara

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.570
Cevap
24
Favori
169.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

Orijinalden alıntı: toxemia07

quote:

quote:

2

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü

Sürücü tarafındaki kapı kolundaki siyah bölüm nedir acaba?

Sürücü kapı tutma yerine tülden bişey koymuşlar :) Beğendim çıkarmadım:)

Bir de şimdi dikkatimi çekti, anten göremedim aracınızda? TDI'larda arka cama entegre anten mi var?

Köpekbalığı anten hiç birinde yoktu aldığımız yerde. Onun yerine küçük bi çıkıntı koymuşlar anten olarak. Su birikintisi gibi görünen anten :)

• anten :) niye böyle yapmışlar anlamadım

• quote:

anten :) niye böyle yapmışlar anlamadım

Bence anten olayi bayi ile ilgili.2010 modellerin bir kismina kadar normal anten geliyordu.ikinci yaridan itibaren ise simdide dahil kopekbaligi anten standart geliyor.bu durum katalogtada belirtilmis.bence bayinizle gorusmenizde fayda var.
  • quote:

anten :) niye böyle yapmışlar anlamadım

Bendeki 1.4TSI Elegance'da köpekbalığı sırtı anten(shark fin antenna) denilen antenden var, belki görsellik açısından böyle bir şey yapılmış olabilir..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:30:03 >
  • Insallah bizim siparisle gelen araclarda boyle bir durum olmaz.teslim almam araci yoksa.kopekbaligi anteni ilk superbden 2010 yili ikinci yarisina kadar olan araclarda colombus yada bluteooth telefon kiti alan araclada yada her ikisini alanlarda geliyordu.2010 ikinci yaridan itibaren ise standart oldu.umarim bizdekinde problem olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Insallah bizim siparisle gelen araclarda boyle bir durum olmaz.teslim almam araci yoksa.kopekbaligi anteni ilk superbden 2010 yili ikinci yarisina kadar olan araclarda colombus yada bluteooth telefon kiti alan araclada yada her ikisini alanlarda geliyordu.2010 ikinci yaridan itibaren ise standart oldu.umarim bizdekinde problem olmaz.

Sizdekinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum; yukarıdaki gibi bir anteni görmemiştim hiç bu zamana kadar.
    Cüneyt Bey'in dediği gibi bir durum olabilir mi acaba? Böyle bir durum varsa ve arkadaşımızın haberi yoksa bu durumdan hiç hoş değil.
    toxemia07, aracınızın üretim yılı nedir?
  • quote:

quote:

Insallah bizim siparisle gelen araclarda boyle bir durum olmaz.teslim almam araci yoksa.kopekbaligi anteni ilk superbden 2010 yili ikinci yarisina kadar olan araclarda colombus yada bluteooth telefon kiti alan araclada yada her ikisini alanlarda geliyordu.2010 ikinci yaridan itibaren ise standart oldu.umarim bizdekinde problem olmaz.

Sizdekinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum; yukarıdaki gibi bir anteni görmemiştim hiç bu zamana kadar.
    Cüneyt Bey'in dediği gibi bir durum olabilir mi acaba? Böyle bir durum varsa ve arkadaşımızın haberi yoksa bu durumdan hiç hoş değil.

Bugun bayideki araclarda(hem tdi hem tsi) anten kopekbaligi seklindeydi.Cuneyt Beyin soyledigi dogru olabilir.

• Cihan Bey'in Dikkatine..

• Cihan Bey'in Dikkatine 2
    Themisto..

• SuperB...

• SuperB Combi..

• quote:

quote:

Aracın üretim yılına bakabileceğim yerler neresi? Ruhsat 2011 görünüyo. Aracın faturasına baktım şimdi gümrükten geçiş tarihi 04.02.2011

• http://igorweb.org/vindec/Default.aspx

Adresinden şasi numarasına göre sorgulama yaptım modeli için çıkan sonuç ;

Škoda Superb II Comfort/Ambition/Elegance 1.6 TDI 77kw
    model year 2011, production number 039109
    6x airbag, production plant Kvasiny (CZ)
    The entered VIN is valid!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxemia07 -- 3 Mart 2011; 2:07:31 >
  • Eğerki bu bayii tarafından yapılmış bişeyse bunu nereden öğrenebilirim? Bayinin herhangi bir oyunu varsa içinde nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda? Moralim bozuldu gerçekten
  • Beyler anten konusunda bildiklerimi anlatayım
    Öncelikle kimse aldatılmış değildir.
    Yeni nesil bu sınıftaki araçlarda artık köpekbalığı anten kullanılmıyor. Örnek Citroen C5 Skoda Superb
    Bunun yerine arka cama entegre anten kullanılıyor. Bunu bayilere sorduğunuzda size aynısını söyleyecekler.
    Ancak tam olarak anlamadığım bir durum nedeniyle iki çeşit antene sahip araçlarıda showroomlarda bulabilirsiniz.
    Belki yurt dışında opsiyoneldir. Ama TR de daha bu konu bilinmediğinden hangisi varsa ellerinde o geliyordur.
    Ancak arka cama entegre anteni olan araçlada maalesef anten delikleri halen mevcut olup bir kapak vasıtası ile kapatılmıştır.
    Bu konuyu sorduğumda kalıplar değiştirlmediği için cevabını almıştım.(biliyorsunuz kalıplar çok pahalıdır.bu yüzden araç üretimden kalksa dahi başka marka ve modellere satılarak o kalıplarla üretime devam edilmektedir.
    Örnek eski kasa superb (passat çin kalıpları b5,5), samand (peugeot 405 kalıpları)

• quote:

Orijinalden alıntı: baba63
    Cihan Bey'in Dikkatine..

Gercekten guzel.yetideki vites topuzunun aynisi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

Beyler anten konusunda bildiklerimi anlatayım
    Yeni nesil bu sınıftaki araçlarda artık köpekbalığı anten kullanılmıyor. Örnek Citroen C5 Skoda Superb
    Bunun yerine arka cama entegre anten kullanılıyor. Bunu bayilere sorduğunuzda size aynısını söyleyecekler.
    Ancak tam olarak anlamadığım bir durum nedeniyle iki çeşit antene sahip araçlarıda showroomlarda bulabilirsiniz.
    Belki yurt dışında opsiyoneldir. Ama TR de daha bu konu bilinmediğinden hangisi varsa ellerinde o geliyordur.
    Ancak arka cama entegre anteni olan araçlada maalesef anten delikleri halen mevcut olup bir kapak vasıtası ile kapatılmıştır.
    Bu konuyu sorduğumda kalıplar değiştirlmediği için cevabını almıştım.(biliyorsunuz kalıplar çok pahalıdır.bu yüzden araç üretimden kalksa dahi başka marka ve modellere satılarak o kalıplarla üretime devam edilmektedir.
    Örnek eski kasa superb (passat çin kalıpları b5,5), samand (peugeot 405 kalıpları)

Yani bu yeni gelecek bütün 2011 model Superblerin bu şekilde olacağı anlamına mı geliyor?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xyzt9

Beyler anten konusunda bildiklerimi anlatayım

Yani bu yeni gelecek bütün 2011 model Superblerin bu şekilde olacağı anlamına mı geliyor?

Bence anten konusunu yuce otoyla konusmakta fayda var.ya da skoda web sitesinden istek ve sikayetler kismindan formu doldurup gonderin.birkac gune yanit vereceklerdir.benim kisisel gorusum antenin gelmesi gerektigi yonunde.cunku superb ilk ciktiginda katalogtaki resimlerde kopekbaligi anten vardi ve cogu musteri bunu istiyordu.hatta ata otomotivin sahibi serdal beyin aracida normal anten gelmisti ve kopekbaligini siparis ettigini soylemisti.daha sonra bu durumu skoda web sitesinden mail atinca birkac gun sonra beni aradilar ve kopekbaligi antenin colombus yada bluteoothtan birini alirsak yada her ikisini alirsak standart geldigi soylendi.nitekim showroomda 1 ay sonra gordugum moka kahve superbte colombus vardi ve kopekbaligi anten standartti.bu anten durumu 2010 ikinci yariya kadar surdu

2010 ikinci yaridan itibaren su anda hala satilan superblerde kopekbaligi anten standart.eger benim aracim oyle gelmezse sirf anten icin bile araci almayabilirim.

• Arkadaşlar 1.6 TDI DSG hakkında bir gelişme varmı acaba...
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.