Şimdi Ara

Format atarken mavi ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum Benim sorunum şu Bilgisayarımda Windows 7 yüklü idi ben XP kurmak istedim format atarken başlat öğeleri yükleniyor kısmında formatın bitmesine 13 dakika kala mavi ekran beyaz yazılı hata ekranı aldım sorun sizce neden olabilir bilgisayarın özellikleri

GİGABYTE GZ-X9 420W 1024 MB PALIT DDR3 GREEN 9800GT 256 BİT 2Xdvı hdmı

2GB DDR3 1333mhz ZEPPELİN ZEPPC1333/2G

İNTEL core 2Duo e7500 2.93 ghz

• Başka bir cd ile denediniz mi?
  • Benimde başıma geldi format sorunu ama bu şekilde bir sorundan mı kaynaklandı bilemem. benim sorunu Bilgisayarda Windows 7 harddiski kendine göre biçinlendirmiş o yüzden xp sürücüleri göremedi, bende bütün sürücüleri formatlamak zorunda kaldım. Ama tekrar söyliyeyim sizin sorun başka nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Kolay gelsin
  • Anlattığın kadarı ile sorunun bilinmesi imkansızdır.Hata kodunu yazarsan yardımcı olabilirim
  • Arkadaşlar o yazıyı okuyamadım baya bir uzundu fakat cd değiştirdim ama içerik olarak cd aynı FORUM da birkaç araştırma yaptım sorunun xp kurulum cd içerisine eklenmiş driverlerden kaynaklanabileceği konusunda bir bilgiye ulaştım Bilgisayara format atmazdan önce bilgisayar açılıyordu sorun donanımla iilgili olabilirmi acaba onu öğrenmek istedim
  • hdd seçeneği ahcı falansa bu yüzden olabilir onu ide yapın .başka bir cd ile deneyin
  • Abi AHCI ne oluyor abi onu bilmiyourm bios ayarlarındamı yapılıyor o Beniim merak ettiğim sorun acaba donanımsalmı yoksa cd ile alakalımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: slckyel

Abi AHCI ne oluyor abi onu bilmiyourm bios ayarlarındamı yapılıyor o Beniim merak ettiğim sorun acaba donanımsalmı yoksa cd ile alakalımı

anakart gigabayte ise büyük ihtimal biosa girince 3. sıradaki seçenekte ilk baştadır. orası ide veya sata olacak.ahcı ise xp kurulmaz
  • merhaba cevap yazan arkadaslar öncelikle hepinize teşekür ediyorum bilgisayar garantili olduğu için bu gün aldım garantiye gittim orda yapılan incelemede sorunun anakartta olduğu ortaya cıktı pek nadir olan bişeymiş bu olan olay genelde ya rem de yada harddiskte olur dediler bu sanssızlıkta bize denk geldi
  • garantidekilerin dedikleri her zaman yüzde yüz doğru olmuyor. sallıyo biçoğu bişeyden anlamadıkları için :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.