Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
569.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafay

ben de yazayım bari de moral olsun sizlere.
    net 130 metrekare, mantolama yok, ortalama 21 derece, alt-üst boş, yer ankara, pvc pencere, arakat, premix yoğuşmalı ferroli 25c,
    günlük ortalama tüketim=18 metreküp

Alıntıları Göster
    sendeli ev 130 m2 mantolama yok alt üst boş bence içten mantolama yaparsan baya düşer tüketimin.
    Birde kullanmadıgınız alanlardaki radyatör peteklerini 1 tur veya 2 tur çevirin sonuna kadar açık kalmasın.yasam alanları daha çabuk ısınır.
    bir ihtimal termostat bozuk olabilir benim başıma geldi zira
    sizinevin nırmal şartlar saglşadıgında günde 8-10m3 yemesi gerekli bence

şartlar
    *mantolama
    *yeterli petek uzunlugu
    *kaliteli pvc dograma
    *evde ısı kaybı minumum olmalı ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

Bu ayda geçen ay gibi 106-110 arası m3 yaktım. Termostatı gece 23,00-08,00 arası 19c 08,00-18,00 gündüz 21c akşam 18,00-23,00 arası 22c-23c ayarlı nadiren 22c yaptım bu ay. havaya rüzgara alt üst komşu yakma durumuna göre degişiyor ama genelde 23 derece ..Günlük ortalama 3,54 m3 yapıyor.Banyo mutfak dahil.Evde manule on off tabir edilen termostat var ..Ben siemens RDE 10.1 aldım fırsat bulursam montaj ettirecegim.Isı sensörü daha hassas gereksiz kombi çalışmasının önüne daha fazla gececegim.O zaman tüketimin aylık 80-90m3 civarı olmasını hedefliyorum

Ev Ümraniye de 85 m2 9.kat feci rüzgar yiyor 4 yerden önü açık 2 yıllık yeni binalarda mütahit işi mantoloma neyse o var ..Evde rüzgar sirkülasyonu var malesef önüne geçemiyorum.PVC ler pakpen kadar kaliteli degil rüzgar camdan vs giriyor camlarda ısıcam degil tabi.Evdeki radyatör taş çatlasa 5m+havlupandı ben hole 140cm petek daha koydum .

Bunada şükür .

abi daha ne olsun... bunca dezavantaja rağmen günde 4m3 yakmıyosun daha ne bekliyon. ben 10-12 m3le anca ısınıyorum.

benim ev küçük her ne kadar pvc lerden soguk girsede ısı kaybını min indirmeye çalışıyorum ama dedigim gibi dışda mantolama varmış hiç yokdan iyi tabi.

bende cocuk yok hanımda sıcak sevmez fazla o yüzden bazen kombiyi 20c felan getiriyor gündüz ama aksam ben 18,00-23,00 arası yakarım kombiyi acımam gecede 18-19c bırakıyorum termostatı .sabah kalktıgımda yakıyorum ısınsın diye

yeni aldıgım siemens rde 10.1 i taktırabilirsme hafta sonu daha dogru tüketim yakalayacagım inşallah .

Fatura geldi 96 tl
  • quote:

quote:

quote:

Bu ayda geçen ay gibi 106-110 arası m3 yaktım. Termostatı gece 23,00-08,00 arası 19c 08,00-18,00 gündüz 21c akşam 18,00-23,00 arası 22c-23c ayarlı nadiren 22c yaptım bu ay. havaya rüzgara alt üst komşu yakma durumuna göre degişiyor ama genelde 23 derece ..Günlük ortalama 3,54 m3 yapıyor.Banyo mutfak dahil.Evde manule on off tabir edilen termostat var ..Ben siemens RDE 10.1 aldım fırsat bulursam montaj ettirecegim.Isı sensörü daha hassas gereksiz kombi çalışmasının önüne daha fazla gececegim.O zaman tüketimin aylık 80-90m3 civarı olmasını hedefliyorum

Ev Ümraniye de 85 m2 9.kat feci rüzgar yiyor 4 yerden önü açık 2 yıllık yeni binalarda mütahit işi mantoloma neyse o var ..Evde rüzgar sirkülasyonu var malesef önüne geçemiyorum.PVC ler pakpen kadar kaliteli degil rüzgar camdan vs giriyor camlarda ısıcam degil tabi.Evdeki radyatör taş çatlasa 5m+havlupandı ben hole 140cm petek daha koydum .

Bunada şükür .

abi daha ne olsun... bunca dezavantaja rağmen günde 4m3 yakmıyosun daha ne bekliyon. ben 10-12 m3le anca ısınıyorum.

benim ev küçük her ne kadar pvc lerden soguk girsede ısı kaybını min indirmeye çalışıyorum ama dedigim gibi dışda mantolama varmış hiç yokdan iyi tabi.

bende cocuk yok hanımda sıcak sevmez fazla o yüzden bazen kombiyi 20c felan getiriyor gündüz ama aksam ben 18,00-23,00 arası yakarım kombiyi acımam gecede 18-19c bırakıyorum termostatı .sabah kalktıgımda yakıyorum ısınsın diye

yeni aldıgım siemens rde 10.1 i taktırabilirsme hafta sonu daha dogru tüketim yakalayacagım inşallah .

Fatura geldi 96 tl

küçükte olsa bence ısınıyorsan tüketim çok ideal. gönül isterki sıfır maliyetle ısınalım ama o da olmaz. benm evim sana göre biraz büyük ama ben de salonu açmıyorum. denktir yani senle.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bunada şükür .

Fatura geldi 96 tl

küçükte olsa bence ısınıyorsan tüketim çok ideal. gönül isterki sıfır maliyetle ısınalım ama o da olmaz. benm evim sana göre biraz büyük ama ben de salonu açmıyorum. denktir yani senle.

Alıntıları Göster
    annamlerle otururken arka oda hiç ısınmazdı içden mantolama yaptırdık simdi sıcacık inanın hemde annem düşük ısıda yakıyro kaloriferi günde 16 saat yanıyor kalorifer.eski model baymak bizdeki geçen babam 160 tl geldi dedi..5 kat ev mantolama felan yok .kendimiz 2 odaya rüzgar giren yani oralara mantolama yaptık acayip fark etti ev..
  • Bina 4katli
    Bulundugum kat en ust
    Ev 250 metre kare dublex
    Isi yalitimi icten var, evin alt ve ust katin tavanlari, disariya ve apartman bosluna bakan her yeri yalitimli.
    Teraslar kapali (gercekten bununda faydasi var)
    Teraslar camla kapali ( bu esen ruzgari engellediginden apayri bi faydasi var)
    Yer ankara
    Tesisati 2yil once degistirdim

Bu kis 2.isiyalitimli kullanilisim olucak, gecen kis 2bin tl gitti. Isi yalitimi olmadiginda isinmayi birakin her odada ufo vardi yine isinamiyorduk, 6-7bin tl gidiyordu heralde isi yalitimi olmadiginda elektrik ve dogalgaz. Simdi apartman karar aldi disaridanda yalitim olucak bakalim ne kadar gaz gidicek gelecek kis, sunu soyleyim isi yalitimi super bisi, cogu kisi evinde kombi yakarken 1ay sonra yakiyorsunuz ve evde kapriyle dolasilabilecek sicaklik oluyor. Kisin gece gunduz hep kombi yanar, sadece 6. Oda misafir odasi oldugundan cok kisikta yaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 6 Ocak 2012; 0:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Bina 4katli
    Bulundugum kat en ust
    Ev 250 metre kare dublex
    Isi yalitimi icten var, evin alt ve ust katin tavanlari, disariya ve apartman bosluna bakan her yeri yalitimli.
    Teraslar kapali (gercekten bununda faydasi var)
    Teraslar camla kapali ( bu esen ruzgari engellediginden apayri bi faydasi var)
    Yer ankara
    Tesisati 2yil once degistirdim

Bu kis 2.isiyalitimli kullanilisim olucak, gecen kis 2bin tl gitti. Isi yalitimi olmadiginda isinmayi birakin her odada ufo vardi yine isinamiyorduk, 6-7bin tl gidiyordu heralde isi yalitimi olmadiginda elektrik ve dogalgaz. Simdi apartman karar aldi disaridanda yalitim olucak bakalim ne kadar gaz gidicek gelecek kis, sunu soyleyim isi yalitimi super bisi, cogu kisi evinde kombi yakarken 1ay sonra yakiyorsunuz ve evde kapriyle dolasilabilecek sicaklik oluyor. Kisin gece gunduz hep kombi yanar, sadece 6. Oda misafir odasi oldugundan cok kisikta yaniyor
    İyi geceler dostlar..evim 4 katlı binada ikinci kat,iç dış mantolama var,3+1 net 100 m2,altımda yanıyormu bilmiyorum ama üst katım yakıyor bebek var çünkü,yeni taşındım binaya ilk ay full bütün odalar açık 24 saat 45 derecede yakarak 117 tl geldi.ilk defa kombi kullandım bu arada.bu fatura bana çok gelince 2 odayı kapattım,salon ve yatak odası.mutfak,oturma odamız,banyo ve çamaşır odası yanıyor.yarın fatura kesilecek ben bugün hesapladım banyo,ocak,ve ısınma dahil şu an kdv side içinde olarak 75 tl olmuş.amaaa sürekli yakmıyorum sadece akşamları işten gelince yakıyorum ve yatarken kapatıyorum.ev iç dış yalıtımlı olduğu için soğumuyor bizde oturma odasında yatıp kalkıyoruz hanımla.yeni evliyiz borçlarımız var ve tasarruf etmek zorundayız ama işe yaradı faturam nerdeyse %40 düştü..iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

İyi geceler dostlar..evim 4 katlı binada ikinci kat,iç dış mantolama var,3+1 net 100 m2,altımda yanıyormu bilmiyorum ama üst katım yakıyor bebek var çünkü,yeni taşındım binaya ilk ay full bütün odalar açık 24 saat 45 derecede yakarak 117 tl geldi.ilk defa kombi kullandım bu arada.bu fatura bana çok gelince 2 odayı kapattım,salon ve yatak odası.mutfak,oturma odamız,banyo ve çamaşır odası yanıyor.yarın fatura kesilecek ben bugün hesapladım banyo,ocak,ve ısınma dahil şu an kdv side içinde olarak 75 tl olmuş.amaaa sürekli yakmıyorum sadece akşamları işten gelince yakıyorum ve yatarken kapatıyorum.ev iç dış yalıtımlı olduğu için soğumuyor bizde oturma odasında yatıp kalkıyoruz hanımla.yeni evliyiz borçlarımız var ve tasarruf etmek zorundayız ama işe yaradı faturam nerdeyse %40 düştü..iyi forumlar..

Alıntıları Göster
    Bugun Fatura Geldi 2 Aylık.

03 12 2011 - 05 02 2012 Tarihli 573 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkasdans

Bugun Fatura Geldi 2 Aylık.

03 12 2011 - 05 02 2012 Tarihli 573 TL.

Alıntıları Göster
    DEMİRDÖKÜM NİTROMİX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIYORUM.

Bu kombiyi bir kaç araştırmadan sonra öneri ve bir iki yanıltıcı yorumun üzerine aldım.
    Demirdökümün Vailant ile birleşmesinden sonra son teknoloji ile üretilmiş, tam yoğuşmalı, %20 tasarruflu kombi diye almış olmama rağmen malesef hayal kırıklığına uğradım.

Çorumda ikamet etmekteyim. Evim dublex; alt kat 3+1 125 metrekare, üst kat ise 50 metrekare. Sadece alt katı 125 metrekarelik alanda 9.7 metre uzunluğundaki peteklerin salon hariç 7.3 metrelik kısmında yakıyorum. Apartman 1 senelik. Apartmanın dış duvarları cift tuğla arası izocam. Pencereler çift camlı ahşap pencere. Alt daire dolu.

Kombiyi yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.
    Kasım, Aralık, Ocak aylarında ortalama olarak en kısık
    35 derecede günlük 10 metreküp,
    40 derecede günlük 13 metreküp,
    45 derecede 16 metreküp,
    55 derecede ise günlük 24 metreküp yakıt sarfiyatı var
    Ki zaten en iyi ısınmayı da 45-55 derecede ancak sağlıyoruz. Bu derecelerde oda sıcaklıkları ancak 20 derece ve üzerinde oluyor.

55 derecede aylık sarfiyat 720 metreküp, o da yaklaşık 550 TL tutuyor. Bu birde % 20 tasarruflu hali. Yani demekki bu tasarrufu yapmamış olsa nerdeyse 700 TL lik bir fatura çıkacak karşımıza. Ne yaptı isem faturayı düşüremedim. Ben de çareyi üşümekte buldum. Kaç kere servis çağırdım. Bana tüketimin normal olduğunu söylediler. Sizce bu şartlarda bu tüketim hem de tam yoğuşmalı kombi için normal midir?

Tam yoğuşmalı deyip bu kadar para vermektense normal hermetik kombiler alın hem başta paranız cebinizde kalır hem de her ay bu kombiden daha az yakıt sarfiyatı ile her ay cebinizden fazladan para çıkmaz. Yada yoğuşmalı kombi alırken çok daha iyi araştırın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygunes

Bu kombiyi bir kaç araştırmadan sonra öneri ve bir iki yanıltıcı yorumun üzerine aldım.
    Demirdökümün Vailant ile birleşmesinden sonra son teknoloji ile üretilmiş, tam yoğuşmalı, %20 tasarruflu kombi diye almış olmama rağmen malesef hayal kırıklığına uğradım.

Çorumda ikamet etmekteyim. Evim dublex; alt kat 3+1 125 metrekare, üst kat ise 50 metrekare. Sadece alt katı 125 metrekarelik alanda 9.7 metre uzunluğundaki peteklerin salon hariç 7.3 metrelik kısmında yakıyorum. Apartman 1 senelik. Apartmanın dış duvarları cift tuğla arası izocam. Pencereler çift camlı ahşap pencere. Alt daire dolu.

45 derecede 16 metreküp,
    Ki zaten en iyi ısınmayı da 45-55 derecede ancak sağlıyoruz. Bu derecelerde oda sıcaklıkları ancak 20 derece ve üzerinde oluyor.

55 derecede aylık sarfiyat 720 metreküp, o da yaklaşık 550 TL tutuyor. Bu birde % 20 tasarruflu hali. Yani demekki bu tasarrufu yapmamış olsa nerdeyse 700 TL lik bir fatura çıkacak karşımıza. Ne yaptı isem faturayı düşüremedim. Ben de çareyi üşümekte buldum. Kaç kere servis çağırdım. Bana tüketimin normal olduğunu söylediler. Sizce bu şartlarda bu tüketim hem de tam yoğuşmalı kombi için normal midir?

Tam yoğuşmalı deyip bu kadar para vermektense normal hermetik kombiler alın hem başta paranız cebinizde kalır hem de her ay bu kombiden daha az yakıt sarfiyatı ile her ay cebinizden fazladan para çıkmaz. Yada yoğuşmalı kombi alırken çok daha iyi araştırın derim.

ne yaptın abi. kombiyi ikinci el olarak sat yerine güzel bir hermatik kombi ol daha karlı olacak gibi
  • quote:

quote:

45 derecede 16 metreküp,

ne yaptın abi. kombiyi ikinci el olarak sat yerine güzel bir hermatik kombi ol daha karlı olacak gibi

BAŞKA ÇÖZÜM BULAMAZSAM BU GİDİŞLE ÖYLE YAPACAĞIM GİBİ GÖZÜKÜYOR... SORUN YA KOMBİ DE YADA BİLEMEDİĞİMİZ BİR YERDE. EĞER SORUNUN KOMBİ DE OLDUĞU KESİNLEŞİRSE ZATEN YA İADE EDECEĞİM YA DA BU KOMBİDEN MEMNUN OLANLAR VAR ONLARA SATACAĞIM.

Sonuç olarak;
    Kimileri bina yeni, daha yaştır ondan yakıt sarfiyatı şimdilik fazla olabilir diyor ama inşaatın üzerinden 1 sene geçti yani geçen sene kışın 2-3 daire ile apartman faaliyete geçti sayılır ve bir yaz güneşini de üzerinde gördü.
    Kimileri de kombiler genelde ilk sene fazla yakar sonra yakıt sarfiyatı düşer diyorlar.

Bu görüşler ne kadar doğru tabi bilemiyorum. Bunu test edebilmem için seneye bu günlerde olmam gerekir... Ama ben çoğu forum sayfalarında nice binası ve kombisi sıfır olup da az yaktığını söyleyenleri de gördüğüm için bu görüşlerin tutarlılığı konusunda şimdilik bir şey söyleyemeyeceğim.
  • quote:

45 derecede 16 metreküp,

DD kombi kullanmayan birisi olarak detaylı olarak verdiğiniz rakamlardan yola çıkarak değerlendirme yapmak istiyorum.
    Çorum gibi soğuk bir ilimizde, kombiniz 35-40-45 derece kazan sıcaklığında çok makul tüketim değerlerine sahip. Yalıtımınız yeterli olmadığından (mantolama yok + bir de eviniz en üst kat ise en az 20+20 =% 40 fazla yakarsınız. Eğer ısı kaybınız az olsaydı genellikle 45-50 derece kazan sıcaklıkları ile ısınabilirdiniz. Ayrıca 2.kat peteklerinizi hiç açmıyorsanız bu da ısınamamanızın bir diğer nedeni olur. Kombinizi suçlamadan önce bunları gözden geçirmenizde yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

45 derecede 16 metreküp,

DD kombi kullanmayan birisi olarak detaylı olarak verdiğiniz rakamlardan yola çıkarak değerlendirme yapmak istiyorum.
    Çorum gibi soğuk bir ilimizde, kombiniz 35-40-45 derece kazan sıcaklığında çok makul tüketim değerlerine sahip. Yalıtımınız yeterli olmadığından (mantolama yok + bir de eviniz en üst kat ise en az 20+20 =% 40 fazla yakarsınız. Eğer ısı kaybınız az olsaydı genellikle 45-50 derece kazan sıcaklıkları ile ısınabilirdiniz. Ayrıca 2.kat peteklerinizi hiç açmıyorsanız bu da ısınamamanızın bir diğer nedeni olur. Kombinizi suçlamadan önce bunları gözden geçirmenizde yarar var.

Alıntıları Göster
    Tekirdağ 3 katlı müstakil ev, İlk 2 katta 170 m2 alanda 4 yan açık yalıtımsız Ferroli econcept 25C 13,5 m petekle ısınmaktayız geçen ay 442 Tl 598 m3 fatura geldi kombi 50-55 c ye ayarlı, Temostat 24 C de. Ama derece -12 leri bulduğu zaman 20,5 C yi geçmedi üşümedik te. Ocak faturam 06.01.2012-07.02.2012 arası 562 m3 419 Tl geldi bu sefer o dodurucu soğuklarda 65 C ye kadar çıktım. Yine derece 21 C yi görmedi. İlk defa bugün termostat 23 C yi gösterdi Allah a şükür. Yalnız geçen ay kombinin sıcak su çıkışındaki rakordan su damlatması yapıyordu ve kombi suyunu eksiltiyor arızaya geçiyordu haliyle sistem soğudundan fazla gaz yakıyordu geçen faturam bundan olsa gerek 442 Tl geldi.Şu anda 9,36 m3 yakmış gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper59

Tekirdağ 3 katlı müstakil ev, İlk 2 katta 170 m2 alanda 4 yan açık yalıtımsız Ferroli econcept 25C 13,5 m petekle ısınmaktayız geçen ay 442 Tl 598 m3 fatura geldi kombi 50-55 c ye ayarlı, Temostat 24 C de. Ama derece -12 leri bulduğu zaman 20,5 C yi geçmedi üşümedik te. Ocak faturam 06.01.2012-07.02.2012 arası 562 m3 419 Tl geldi bu sefer o dodurucu soğuklarda 65 C ye kadar çıktım. Yine derece 21 C yi görmedi. İlk defa bugün termostat 23 C yi gösterdi Allah a şükür. Yalnız geçen ay kombinin sıcak su çıkışındaki rakordan su damlatması yapıyordu ve kombi suyunu eksiltiyor arızaya geçiyordu haliyle sistem soğudundan fazla gaz yakıyordu geçen faturam bundan olsa gerek 442 Tl geldi.Şu anda 9,36 m3 yakmış gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Şubat FAturası
    05 02 2012 - 05 03 2012-------------318 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker80

İzmir, 120 m2 ev.Çatı katı izolasyon yok. Kombi Viessman vitodens 100 yoğuşmalı, oda termostatı viessmann kabolsuz 23 dereceye ayarlı. Kombi 3 pozisyonunda yaklaşık 55 derecede çalışıyor, 9,5m petek, mutfak ocak kullanımı ve banyo sıcak su kullanımı dahil günlük ortalama 8,2 m3.

Aslında 8 ay geçmiş ama bizde bu sene merkezi sistemden kombiye geçtik.Bi faturalar ne kadar gelmiş bakayım yazanlara dedim ve sizin kombinizi 55 derece gibi yüksek bir değerde çalıştırdığınızı okudum 45e hadi olmadı 50 dereceye düşürübilirseniz faturanızda ki farkı göreceksiniz.55 derece yoğuşmalı bir kombi için markası ne olursa olsun çok fazla bir derece.Kombiniz elbetteki yoğuşma yapar ancak yoğuşma oranı düşer.
  • quote:

quote:

Bunada şükür .

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu konuya mesaj yazan arkadaşlardan bir ricam olacak faturalarını yazarlarken evlerinin cephelerini , evlerinin metrekarelerini , kombilerinin bulunduğu yerleri ,kombilerinin markaları,türleri ve kaç kcal olduğunu yazabilirlerse daha iyi bir karşılaştırma olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhanpulurbey

Arkadaşlar bu konuya mesaj yazan arkadaşlardan bir ricam olacak faturalarını yazarlarken evlerinin cephelerini , evlerinin metrekarelerini , kombilerinin bulunduğu yerleri ,kombilerinin markaları,türleri ve kaç kcal olduğunu yazabilirlerse daha iyi bir karşılaştırma olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    bu sene geçen seneye göre yüzde 30 zam var, senede 500 yakan 650, 1000 yakan 1300 yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astalavista_b

bu sene geçen seneye göre yüzde 30 zam var, senede 500 yakan 650, 1000 yakan 1300 yakar.

Alıntıları Göster
    Faturası gelen varmı
  • quote:

Faturası gelen varmı

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar;
    yer:ankara etimesgut
    daire konum:güneydoğu 2.kat alt dolu üst boş dış yalıtımlı. kullanım alanı tahmini 140m2 yaklaşık 11m petek var, salon peteği yarım ısındığı için kapalı. 5petek + 1havluluk 24saat açık.
    kombi: bosch classic plus konvansiyonel kombi
    petekler: demirdöküm plus
    sıcaklık: kombi göstergesi 37C de açıp 46C de kapatıyor, termometre ile ölçüm yapılmadı oda termostadı kullanılmıyor.
    tüketim sıcaksu hariç: 24 saatte 12,5m3 minimum
  • quote:

sendeli ev 130 m2 mantolama yok alt üst boş bence içten mantolama yaparsan baya düşer tüketimin.
    Birde kullanmadıgınız alanlardaki radyatör peteklerini 1 tur veya 2 tur çevirin sonuna kadar açık kalmasın.yasam alanları daha çabuk ısınır.
    bir ihtimal termostat bozuk olabilir benim başıma geldi zira
    sizinevin nırmal şartlar saglşadıgında günde 8-10m3 yemesi gerekli bence

şartlar
    *mantolama
    *yeterli petek uzunlugu
    *kaliteli pvc dograma
    *evde ısı kaybı minumum olmalı ama

Alıntıları Göster
    Evett yei evimizde İlk Faturamız geldi.
    07/11/2012
    17/12/2012 Tarihli Toplam 191 Tl.

gece gündüz 40C.civarı yanıyor.ev ortalama 75M2.dış yalıtım yok,yüksek giriş alt ve üskat yakıyordur herhalde.
  • quote:

Evett yei evimizde İlk Faturamız geldi.
    07/11/2012
    17/12/2012 Tarihli Toplam 191 Tl.

gece gündüz 40C.civarı yanıyor.ev ortalama 75M2.dış yalıtım yok,yüksek giriş alt ve üskat yakıyordur herhalde.

Alıntıları Göster
    konya da yaşamaktayım.
    evim bahçeli ve 2 katlı.yalıtımlı yeni bina.
    binada 2 adet daire var.1.kat dairede oturmaktayım.daire 150 m2.
    kombi baymak luna 3 avant yoğuşmalı odalarda toplam 12 metre petek + banyoda havlupan mevcut.ayrıca danfoss kablosuz oda termostatı kullanmaktayım.
    gündüz - gece termostat 20 C de.yaklaşık 10 - 11 m3 gaz kullanmaktayım.
    kombi 45 C.de .
    daha ekonomik nasıl kullanabilirim ?
    doğalgaz sarfiyatı düşürebilirmiyim ?
    kombiyi kaç derecede yakmalıyım ?
    yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.