Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.034
Cevap
137
Favori
570.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ev 3+1 salon kullanılmıyor.girişkat.120m2... kombi mutfakta.demirdöküm kalisto kombi ve general ht300 oda termostatı var.sabah 7-8 ve akşam 6-7-8-9-10 saatlerinde 21 derece diğer saatlerde 19 derece ye ayarlı termostatım.12 günlük faturam 98.66... 86.000 m3 tuketim... 86.000/12= 7.16 günlük tüketim. bu çok fazla değilmi.bana fazla geldi.konuyla ilgili bilgisi olan öneride bulunacak arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birbayan -- 16 Aralık 2014; 11:44:43 >
  • birbayan B kullanıcısına yanıt
    Bulundunuz bölgeye göre değişir, Akdeniz için fazla, İç Anadolu için Normal, Kuzey Doğu için çok iyi.
  • ŞEHİR MERSİN
    EV : KUZEY CEPHE 4+1 SON KAT 9. KAT DENİZ KENARINDA YALITIMSIZ NET: 170 M
    KOMBİ ARSİTON GENUS EVO HERMETİK
    PETEKLER TOPLAMDA 7,4 M AÇIK OLAN 5,8 M (TERMOSTATLI VANALAR 22 DERECEDE) oda termostatı yok
    KOMBİ 55 DERECEDE SABİT 24 SAAT FULL AÇIK ODALARIN KAPILARI AÇIK COCUK OLDUGU İÇİN 20 DERECENİN ALTINA DÜŞMÜYOR
    GÜNLÜK SARFİYAT 9M3

Sarfiyat normal midir ayrıca yazın peteklere ek yapmayı 10 m ye çıkarmak istiyorum daha verimli olur düşüncesindeyim.
  • Müstakil evde dış,yalıtımli evim,su soğuk,zamanda 6 yakıyor ..kombi 44 derece de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Bati karadeniz.arastiriyorum ayni sistemle 25 gunde 150 tl faturasi gelenler var.ben nerde yanlis yapiyorum da faturam fazla geliyor :(

• birbayan B kullanıcısına yanıt
    Batı Karadeniz için o kadar da fazla değil, başkaları ile kıyaslamayın şartlar birebir aynı olması gerekiyor. Ek tasarruf için sizin yapabilecekleriniz:

1. Kombiyi 60 derecede çalıştırmak.
    2. Salonun ısısı 15 derece altına düşmeyecek şekilde peteğini bir miktar açmak.
    3. Kapı ve pencerelere izolasyon bandı kullanmak.
    4. Petek arkalarına İzopan kullanmak.
    5. En önemlisi binada yalıtım yoksa yalıtım yaptırmak.
  • Zebza yogusmasiz kombilerde kazan sicakligini kac oneriyorsun 45-50 yaptikmi petekler isinmiyor

• Izmir bucada oturuyorum evim 65m2 5mpetek demirdöküm plus ve havlupan banyoda var kombim bosch classic condense 28kw tam yoğuşmalı ve fr10 oda Termostat var 0.1 hassasiyetle kullanıyorum 23 dereceye ayarlı gündüz 07.00-00.00 arası yatarken 21 derece gece 00.00-07.00 butun peteklerim sonuna kadar açık kombi 50c sıcak su da 40c de kullanıyorum duvarlarımın hepsi alçılı kapıların hepsi açık pencereler pimapen çift cam ev hiç güneş görmüyor desem yeri üç yanım açık 24 saat kombim çalışıyor 3aylık bebeğim den ötürü 132 tl fatura geldi 111 m3 kullanmışım 17 Kasım 17 aralık arası günlük 4 m3 yani kombimi seviyorum tavsiye edenlere Teşekkürler
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmasız kombiler en yüksek verime 60 derecede ulaşıyorlar.
  • İstanbul'da yaklaşık 170 m2 ve 3 cephe açık izolasyonsuz evde geçen ayın ortalama tüketimi günlük 6,1 m3. 4 oda da termostatik vana var. Kombi yaklaşık 14-15 yaşlarında Almanya üretimi Vaillant.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsomania35

Izmir bucada oturuyorum evim 65m2 5mpetek demirdöküm plus ve havlupan banyoda var kombim bosch classic condense 28kw tam yoğuşmalı ve fr10 oda Termostat var 0.1 hassasiyetle kullanıyorum 23 dereceye ayarlı gündüz 07.00-00.00 arası yatarken 21 derece gece 00.00-07.00 butun peteklerim sonuna kadar açık kombi 50c sıcak su da 40c de kullanıyorum duvarlarımın hepsi alçılı kapıların hepsi açık pencereler pimapen çift cam ev hiç güneş görmüyor desem yeri üç yanım açık 24 saat kombim çalışıyor 3aylık bebeğim den ötürü 132 tl fatura geldi 111 m3 kullanmışım 17 Kasım 17 aralık arası günlük 4 m3 yani kombimi seviyorum tavsiye edenlere Teşekkürler

fr 10 un 0,5 hassasiyetle çalıştığı söyleniyordu ama siz 0,1 demişsiniz. yanlış anlatım mı var yoksa gerçekten 0,1 mi.

• İzmir,buca da oturuyorum ev ara kat ama,altta üstte oturan,yok,...yalıtımli,kombi Nitromix kapalı kabin metal,vana gömülü,borular ,son,gelen,fatura 130 lira günlük,3.8 metreküp tüketim.duruma,göre 36,40 ve 44 de, yaktım..kuzey güney cephe ,oturma odam23 derece , kuzey cephe boydan,sürgülü kapı ve cam ...diğer odalar da siemens danfos vanalar ile 20 dereceye ayarlı.9 metre petek,150cm,sanpan,krom Havlupan hep açık.Kombiyi hiç kapatmadım...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yoğuşmasız kombiler en yüksek verime 60 derecede ulaşıyorlar.

Slm lar 60derecede en verim li oldugina eminmisiniz çok merak edip cevabinı tam alamadigim bir konu saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 18 Aralık 2014; 16:30:09 >
  • Slmlar;

Yalıtım yok 4 . en üst kat evim.Üstte çatı var ve kuzey -batı yönünde.3+1 130m2 ve sadece havlupan kapalı.salon 28m2 ve salonda oturuyorum.Bunun dışında her yer açık.

Bu sene 3 odaya oda termostatı taktım.3 gündür manisada hava sıcaklığı 0 derecede iken 9m3 yakıyor kombi.

Yoğuşmasız olanlar için teremostat var iken kazan sıcaklığı arkadaşında bahsettiği gibi 60 yoğuşmalı olanlar için ise 70 derece.Bende yoğuşmalı var ve aynı hava sıcaklığında 1 günlük aldığım yoğuşma suyu en fazla 70 derecede iken.tecrübe ile sabittir.bazılaraı yoğuşmalılar için 55 derece demiş ancak yanlış.55 dercede yoğuşma suyu hiç alamıyorum.

Yoğuşma suyu 55 te 1 gün içinde 200ml ise 60 derecede 500ml.65 dercede 700ml 70 derecede 1000ml.75 derecede 900ml olarak test ettim.Bu konuda geçen sene çok araştırma ve test yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybozkurt -- 18 Aralık 2014; 17:51:35 >
  • benim combi bosch clasic plus kombide ayar dugmesi var 1-2-3-4-5 diye gidiyor 60 derece hangisine denk geliyor

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzundaki tabloya göre 3 veya 4 seçmelisiniz.

http://www.bosch-climate.com.tr/files/201302201017180.Classic_Plus_ba.pdf%20talimat.pdf

• kartalacar K kullanıcısına yanıt
    Kombi verimlerini inceleyen bir tablo vardı bulamıyorum şu an bulursam eklerim buraya.
  • mutombo19 M kullanıcısına yanıt
    Monte edilen oda sıcaklığı sensörünün kalibrasyonu

• Geçen bir akrabamin evine gittik benim gbi müstakil Buca da 5 Cm aynı şekilde yalıtım 4 tarafı açık benden daha iyi güneş alıyor. Kuzey güney cephe. Çocuk odası kapalı, Salon kapalı, banyo daki sanpan120 Cm orayı ısıtacak havlupan kapalı. Hol yanıyor oturma odası güney cephe yanıyor birde mutfak isi konforu berbat sobali ev bile daha iyidir.....fatura gelmiş 90 lira teras kat benim ki ara Kat, ama üstümde oturan yok şu anda, daire boş. Bana geldi 130. Ne diyim allah akıl fikir versin...

• baybozkurt B kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı Kombi de en verimli ısı dereceleri 35,40,45 ve hadi bilemedin 50 Dir... Soğuk zamanlarda ısınamadım diyorsanız... Kombiyi en fazla 50 derece ısıda yakacak şekilde petek Projesi yaptırmalisiniz... Burdan Bircan beye sorarsanız bir ısı mühendisi olarak uzman gözüyle Size anlatabilir... Iyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo3516 -- 19 Aralık 2014; 8:24:41 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.