- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
(( PORTAKAL/NAR SIKACAĞI )) HARİKAAA:)
218 Cevap46691 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

169 Mesaj
2 Şubat 2011; 22:08:33 

hocam bende bu döküm olandan var yanlız ne kadar sıkarsanız sıkın illa pasosu kalıyor .
sinbo 3128 model katımeyve sıkacagı aldım şahsen bundan daha memnun kaldım.. kararsizin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1555 Mesaj
2 Şubat 2011; 22:16:36 

Yaklaşık 10 yıl önce narenciye sıkacağı aldık ve 2-3 yıl kullanıp kaldırdık.
Tam sıkmıyordu ve bayağı bir bastırmak gerekiyordu. Mandalina kabukları yırtılıyordu, greyfurt da büyük geliyordu.

3 yıl önce de katı meyve presi aldık ilk yıl hevesle kullandık sadece.
Yıkaması bir detti. Eleğini temizlemek özellikle. Onu da bu yıl birine hediye ettik.

Şıpsevdi olduğumuzu düşünmeyin. Ekmek yapma makinesinin 2. sini aldık 5 yıldır evde ekmek yapıyoruz.

Nihayetinde bugün kollu sıkacağı aldım.
Bunu kullanabileceğimi düşünüyorum. Hem kolay sıkılıyor, hem de temizliği basit.
Tanıdıklarımızda 10 yıldır kullananlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 2 Şubat 2011; 22:19:37 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

562 Mesaj
3 Şubat 2011; 1:18:15 

nar ve portakal için profesyonel tip cancan veya maskottan şaşmayın. büfelerdekilerin çoğunluğu cancan bir kısmı da maskot. ama hazne alüminyum değil çelik olsun.

503 Mesaj
3 Şubat 2011; 9:39:10 

Merhabalar arkadaşlar. Bende öncesinde elektriklisini kullanıyordum narenciye sıkacağının ama aylarca boşuna debelenmişim.
http://ozlemmadeniesya.com/pmpst.htm
Linkteki üründen aldım dolapdereden. Sanayi tipi 110 tl dedi 80 tl'ye aldım. Tek kelime ile mükemmel. Haftada 10 kg portakal 3 kg'da nar sıkıyoruz :) Kesinlikle size tavsiyem döküm olanından alın. Ayrıca firma 5 yıl garanti kartıda verdi. Alın dilediğiniz gibi zorlayın kırabilirseniz getirin sorgusuz sualsiz yenisini verelim dediler. Bence bu üründen şaşmayın.
Saygılarımla.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

1533 Mesaj
3 Şubat 2011; 11:13:31 

quote:

Orijinalden alıntı: aragorn991402

Canım arkadaşlarım,

Lütfen kollu narenciye sıkacaklarıyla katı meyve sıkacaklarını karşılaştırmayın. Adı üstünde KATI MEYVE sıkacağı. yapılış amacı katı meyvelerin suyunu çıkarmak. Havuç elma armut tarzı şeyler. Ha portakal atınca da suyunu çıkarıyor ama sıkmıyor, parçalıyor. O yüzden katı meyve sıkacağı aldım, portakal attım boza gibi çıktı, temizlemesi de zor, o yüzden kollu sıkacak daha iyi tarzı yorumlar lütfen yapmayın. [font="Microsoft Sans Serif"]"Masaüstü bilgisayar aldım ama sırtta taşınmıyor bu, üstelik ağır" demeye benziyor. Ya da, "kollu sıkacak aldım ama havucu attım sıkmıyor, ne biçim alet bu" demeye. Diyeceksiniz, kollu sıkacağın havuç sıkmak gibi bir iddiası yok, e iyi de katı meyve sıkacağının portakalı sıkma gibi bir iddiası da yok.

Kimse üzerine alınmasın lütfen, kimseyi hedef alarak söylemiyorum. Özet olarak narenciye sıkmak isteyen motorlu narenciye ya da kollu sıkacak almalı, katı meyve sıkmak isteyen de katı meyve sıkacağı almalı. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim.

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

376 Mesaj
5 Şubat 2011; 14:07:23 

quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Ben de bugün Eminönü'nden Özlem'in sanayi tipi olanını 110'a sıkı bir pazarlıkla aldım. Üzerinde 145Tl fiyat vardı.

Benim aradığım kriter de yarım meyveyi kapakladığımız delikli kısmın ince çelik yerine döküm alüminyum olması idi.
Maskot'unkiler genelde ince çelikti. Çeliklerin piramite benzeyen köşeli kısımları keskin değil, meyve kayıp, kenarları dışarı çıkıyor. Alüminyumlar meyvenin kaymasını önlediği için daha iyi sıkıyor. Bir kaç gün sonra eve döndüğümde fotoğraflarını çekip daha detaylı anlatırım.

aynen öyle , çok doğru anlatmışsın..
hayırlı olsun bu arada..

376 Mesaj
5 Şubat 2011; 14:11:24 

quote:

Orijinalden alıntı: wescam

Merhabalar arkadaşlar. Bende öncesinde elektriklisini kullanıyordum narenciye sıkacağının ama aylarca boşuna debelenmişim.
Linkteki üründen aldım dolapdereden. Sanayi tipi 110 tl dedi 80 tl'ye aldım. Tek kelime ile mükemmel. Haftada 10 kg portakal 3 kg'da nar sıkıyoruz :) Kesinlikle size tavsiyem döküm olanından alın. Ayrıca firma 5 yıl garanti kartıda verdi. Alın dilediğiniz gibi zorlayın kırabilirseniz getirin sorgusuz sualsiz yenisini verelim dediler. Bence bu üründen şaşmayın.
Saygılarımla.

ben iddia ediyorum özlemin malı maskotada öbürkülerede beş çeker,
süzgeçini bir inceleyin sert keskin piramit ve döküm
diğerleri ine metalden ve yuvarlak hatlı
özlem son noktayı koymuş bencede....

364 Mesaj
5 Şubat 2011; 14:30:54 

ankarada nerede kaça bulunur bu özlem?

6 Mesaj
5 Şubat 2011; 16:32:46 

arkadaşlar haznesi çelik olanından almanızı tavsiye ederim.niye diyecek olursanız sağlık açısından.aliminyum madeni insanlarda hafıza kaybı,alzaymır gibi bir çok rahatsızlıkta şüpheli bir maden.ona yanıyorum yıllardır ucuz diye bu millete aliminyum kap kacak kullandırdılar sağlık yönünü hiç bilmeden, bildirmeden.

2 Mesaj
6 Şubat 2011; 2:56:51 

Arkadaşlar bende 2 senedir cancan marka meyve presini kullanıyorum ve çok memnunum.

Cancan almaya nasıl karar verdin diye sorarsanız, basit bir mantıkla hergün önünden geçtiğim meyve suyu büfelerinin tümünün cancan marka meyve presini kullandığını gördüm. Sonuçta bu adamlar bu işten para kazanıyor ve birinci amaçları sağlam olması ve meyveden en fazla suyu çıkarma arzusu. Yani adamların tercihi en kalitelisi. Zaten herhangi bir vitamin büfeye hangi marka alayım diye sormanız yeterli. Ben en az 5 firmaya sordum hepsi cancan ı tavsiye etti.

Yukarıda bir arkadaş döküm süzgeci tavsiye etmiş. Neye dayanarak bu şekilde insanları yönlendiriyorlar anlamıyorum ancak döküm denen süzgeçler alüminyum malzemeden üretiliyor olup sağlık açısından sakıncalıdır. Kesinlikle çelik süzgeçli makine almanızı tavsiye ederim.

Çöpe atacak paranız yoksa ve sağlığınızı da düşünüyorsanız tercihiniz piyasadaki en kaliteli mal olan çelik süzgeçli cancan olmalı bence

562 Mesaj
6 Şubat 2011; 13:47:22 

ben maskot kullanıyorum. çok memnunum. işin aslı cancan alacaktım bulamadım. gelecek dediler beklemek istemedim. yani bir tana daha alsam cancandan başka almam.
quote:

Orijinalden alıntı: Hear34

Arkadaşlar bende 2 senedir cancan marka meyve presini kullanıyorum ve çok memnunum.

Cancan almaya nasıl karar verdin diye sorarsanız, basit bir mantıkla hergün önünden geçtiğim meyve suyu büfelerinin tümünün cancan marka meyve presini kullandığını gördüm. Sonuçta bu adamlar bu işten para kazanıyor ve birinci amaçları sağlam olması ve meyveden en fazla suyu çıkarma arzusu. Yani adamların tercihi en kalitelisi. Zaten herhangi bir vitamin büfeye hangi marka alayım diye sormanız yeterli. Ben en az 5 firmaya sordum hepsi cancan ı tavsiye etti.

Yukarıda bir arkadaş döküm süzgeci tavsiye etmiş. Neye dayanarak bu şekilde insanları yönlendiriyorlar anlamıyorum ancak döküm denen süzgeçler alüminyum malzemeden üretiliyor olup sağlık açısından sakıncalıdır. Kesinlikle çelik süzgeçli makine almanızı tavsiye ederim.

Çöpe atacak paranız yoksa ve sağlığınızı da düşünüyorsanız tercihiniz piyasadaki en kaliteli mal olan çelik süzgeçli cancan olmalı bence

14 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:22:34 

Arkadaşlar bende uzun araştırmalarım sonucu perşembe günü maskot marka sanayi tipi narenciye sıkacağını almış bulunmaktayım.Dört günlük tecrübem;Vermiş olduğum 140 tl yi fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.

1319 Mesaj
6 Şubat 2011; 21:45:27 

Vallahi bende bugün esseden aldım 95tlye sanayi tipi markası da kale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanbaba -- 6 Şubat 2011; 21:46:21 >

140 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:37:22 

arkadaşlar ben bugün esse de hem maskot hemde kaleyi inceledim
cancanı daha önce incelemiştim
maskot kale den daha iyi görünüyor ancak ikisi de cancan kadar sağlam görünümlü değil kanaatimce
cancan bu piyasada bir numara
karar verdim, en kısa zamanda cancan sanayi tipi alacağım

364 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:59:03 

maskotun sitesinde 3-4 tane sanayi tipi var, hangisini tavsiye edersiniz, farkı pek anlayamadım?

128 Mesaj
7 Şubat 2011; 13:48:43 

Merhaba arkadaşlar,

Geçen cumartesi günü Eminönün'de ki bayisinden 3 tane sanayi tipini 360 TL ye aldım. İyiki de almışım. Birini ikizleri olan arkadaşıma hediye ettim.
Diğerini de kayınbiraderim aldı. Narı sıkarken en ufak tereddüt yaşamıyorsunuz. Portakaldan bahsetmiyorum bile. Eminim ki yıllar boyu götürecek. Alüminyum süzgeç konusunda kafan biraz karıştı ve bu gün üşenmedim fabrikasını aradım. Çıkan bayan o kadar ilgili davrandı ki bir kere daha iyiki almışım dedim. Ücreti mukabilinde alüminyum süzgeçlerin yerine çelik süzgeçler sipariş ettim. (ikizlerin bedenlerine alüminyum gibi ağır metallerin girmesinin sorumluluğunu taşımamaak adına) Şimdi biliyorum ki, ürünle ilgili bir sorun yaşasam yanımda duracak bir üreticininde olduğunu. Nar ve portakal suyunu her zaman sevmiştim. Eşimle birlikte sorunsuz bir şekilde bol bol taze sıkılmışını içebileceğiz. Hepinize tavsiye ederim. Görüntüsü biraz daha estetik olabilirdi ama sağlamlığına ve işlevselliğine kimse bir şey diyemez.

14 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:14:26 

quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

maskotun sitesinde 3-4 tane sanayi tipi var, hangisini tavsiye edersiniz, farkı pek anlayamadım?

Hocam ben sitesinde 170 tl olanı bizzat adreslerine gidip deneyerek aldım.Giderken nar ve portakal götürüp orada denedim.Henüz sitesinde olmayan fakat esse mağzasında gördüğüm ortadan kollu modeli ile karşılaştırdım.Böylece narı en iyi sıkanı öğrenmiş oldum.Ayrıca fiyattada indirim yaptılar.

9624 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:30:27 

quote:

Orijinalden alıntı: RoaDHuNTeR

Merhaba arkadaşlar,

Geçen cumartesi günü Eminönün'de ki bayisinden 3 tane sanayi tipini 360 TL ye aldım. İyiki de almışım. Birini ikizleri olan arkadaşıma hediye ettim.
Diğerini de kayınbiraderim aldı. Narı sıkarken en ufak tereddüt yaşamıyorsunuz. Portakaldan bahsetmiyorum bile. Eminim ki yıllar boyu götürecek. Alüminyum süzgeç konusunda kafan biraz karıştı ve bu gün üşenmedim fabrikasını aradım. Çıkan bayan o kadar ilgili davrandı ki bir kere daha iyiki almışım dedim. Ücreti mukabilinde alüminyum süzgeçlerin yerine çelik süzgeçler sipariş ettim. (ikizlerin bedenlerine alüminyum gibi ağır metallerin girmesinin sorumluluğunu taşımamaak adına) Şimdi biliyorum ki, ürünle ilgili bir sorun yaşasam yanımda duracak bir üreticininde olduğunu. Nar ve portakal suyunu her zaman sevmiştim. Eşimle birlikte sorunsuz bir şekilde bol bol taze sıkılmışını içebileceğiz. Hepinize tavsiye ederim. Görüntüsü biraz daha estetik olabilirdi ama sağlamlığına ve işlevselliğine kimse bir şey diyemez.

bayi dediğiniz yer kurukahvecinin oradaki mi acaba? değilse ne tarafta tam olarak ?

ll_renzokuken_ll

2488 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

bayi dediğiniz yer kurukahvecinin oradaki mi acaba? değilse ne tarafta tam olarak ?

Merhaba;
Ben de geçtiğimiz cumartesi günü Eminönü'nde sizin tarif ettiğiniz yerden 120 TL 'ye büyük Profösyonel tip Cancan aldım.
2gün içersinde 10 kiloya yakın portakal-greyfurt ve 3 kilo da nar suyu içtik.
Kullanımı o kadar rahat ki iyi ki maceraya kapılmayıp Cancanla son noktayı koymuşum.

Yalnız alimünyum süzgeç benimde kafamı karıştırmaya başladı.
RoaDHuNTeR sen çelik süzgeci ne kadara sipariş ettin olmadı onu da alayımda aklımda soru işareti kalmasın

Katılım Zamanı: 2 Eylül 2004

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer,Sular çekilince de karıncalar balıkları...
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir! Çünkü, kimin kimi yiyeceğine "SUYUN AKIŞI" karar verir...

128 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:59:27 

Evet, Mehmet Efendi Kahvecisi idi sanırım. Onun biraz ilerisinde. Sağ koldaki dükkan.

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

128 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:03:35 

Şimdi kartını buldum. Akalınlar Ticaret. Hasırcılar Cad. No:32 Eminönü

quote:

Evet, Mehmet Efendi Kahvecisi idi sanırım. Onun biraz ilerisinde. Sağ koldaki dükkan.

9624 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:15:20 

teşekkürler, bu hafta içerisinde bakayım ben de...

bu süzgeç dediğiniz şeyin hangi materyalden olduğunu kutudan anlayabiliyor muyuz? aluminyum çelik filan?

adam bize bu iyi dese bile nasıl anlayacağız?

ll_renzokuken_ll

797 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:45:42 

quote:

Orijinalden alıntı: wescam

Saygılarımla.

Çok iyi fiyata almışsınız.
Dolapderede ne tarafta kalıyor.
Ulaşım bilgileri elinizde mevcutmu ? ( Tel- yada adres gibi. )
yada tarif yapabilmeniz mümkünmü ?

3296 Mesaj
7 Şubat 2011; 16:05:39 

quote:

Merhaba arkadaşlar,

çelik mi aliminyum mu nerden anlıyorsunuz?

........ (-_-) Satılık Ürünlerim İçin Dükkanıma Tıklayınız (-_-) ........

1555 Mesaj
7 Şubat 2011; 16:32:32 

quote:

Benim aradığım kriter de yarım meyveyi kapakladığımız delikli kısmın ince çelik yerine döküm alüminyum olması idi.
Maskot'unkiler genelde ince çelikti. Çeliklerin piramite benzeyen köşeli kısımları keskin değil, meyve kayıp, kenarları dışarı çıkıyor. Alüminyumlar meyvenin kaymasını önlediği için daha iyi sıkıyor. Bir kaç gün sonra eve döndüğümde fotoğraflarını çekip daha detaylı anlatırım.

Aynen düşündüğüm gibi çıktı. Alüminyun kaydırmadı. Ancak sağlık açısından düşünmemiştim. Aslında uzun süre temas etmiyor, ısı da yok ama asit var.
Ben iyi sıkmasını düşünmüştüm sadece.

Aşağıdaki fotoğrafları incelediğinizde görürsünüz özelikle sol üst köşedeki narda piramit kalıbını, portakal ve greyfurtun da iyice sıkıldığını aşağı kayıp parçalanmadığını göreceksiniz.

0

0

0

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

3296 Mesaj
7 Şubat 2011; 16:36:20 

quote:

Aynen düşündüğüm gibi çıktı. Alüminyun kaydırmadı. Ancak sağlık açısından düşünmemiştim. Aslında uzun süre temas etmiyor, ısı da yok ama asit var.

aliminyum ile çeliği nasıl ayırt edeceğiz, foto ile koysanız biz de kıyaslayabilsek

1555 Mesaj
7 Şubat 2011; 16:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

Bu çelik (1. sayfadan aldım fotoğrafı)
0

Bunun da içi alünimyum
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 7 Şubat 2011; 16:41:46 >

1555 Mesaj
7 Şubat 2011; 16:48:52 

Sitesindeki ibare de benim demek istediğimi söylüyor.

"Süzgeç kısmında bulunan basamaklar sayesinde meyvenin parçalanması eşitlenir böylece daha kolay tam bir sıkım elde edilir. ..."

3296 Mesaj
7 Şubat 2011; 17:00:07 

quote:

Bunun da içi alünimyum
0

hmmm bendeki aliminyum, çok mu zararlı ki sağlığa, biz de çelik sipariş edelim.. ben memnunum ayrıca, dediğiniz gibi kaydırmıyor da

5663 Mesaj
7 Şubat 2011; 17:10:53 

Bende Arzum'dan aldım bi hevesle 150 TL'ye.Ama ilk çalıştırdığımda çıkardığı posayı gördükten sonra soğudum zaten..
1 Liralık elde sıkılan plastik sıkmalık neyimize yetmiyorsa nolcak sanki 1 dk elimiz kolumuz yorulur hepsi o..
Teknoloji herzaman da iyi olmuyor..Balıklama atlamamak lazım

128 Mesaj
7 Şubat 2011; 17:17:36 

quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

Comiser'im,

En kolay mıknatıs. Yoksada mutlaka buzdolabı üzerinde bulunan magnetler bu işi görür. Alüminyum da mıknatıs ve magnet işe yaramaz.

128 Mesaj
7 Şubat 2011; 17:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Bende Arzum'dan aldım bi hevesle 150 TL'ye.Ama ilk çalıştırdığımda çıkardığı posayı gördükten sonra soğudum zaten..
1 Liralık elde sıkılan plastik sıkmalık neyimize yetmiyorsa nolcak sanki 1 dk elimiz kolumuz yorulur hepsi o..
Teknoloji herzaman da iyi olmuyor..Balıklama atlamamak lazım

Merhaba bianconera,

Hevesinizin kırılması son derece normal. Aldığınız alet katı meyve sıkacağı. Elma, havuç, ananas, armut, kivide muhteşem sonuçlar verir. Portakal, mandilina, greyfurt ta ise hayal kırıklığına uğrarsınız. Bende hem katı meyve sıkacağı ve manuel (cancan) ve philips merdaneli narenciye sıkacağı var. Aslına bakacak olursan, narenciye için Philips merdaneli yetiyor hatta artıyordu. Tek sorun NAR olduğu için Cancan ı aldım ve aradan narenciyeyi de çıkardım. Bu iki aleti kullanıp çıkaracağın suların karışımından elde edeceğim meyve sularının tadına doyum olmuyor. Özellikle elma hem ucuz ve portakal ve Nar ile karışımı muhteşem oluyor. Az biraz havuç ve kiviyide göz ardı etme bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoaDHuNTeR -- 7 Şubat 2011; 17:32:21 >

562 Mesaj
7 Şubat 2011; 19:53:41 

farkı yok. resimde gördüğünü 119 liraya aldım. 2 ay önce. farkı rengi. krom kaplama olunca 10 lira fazla mesela. ben krom kaplama istemiştim. bana kırmızı renkliyi yanlışlıkla göndermişler. 129 lira vermiştim. eğer alacak olursanız (istoç sepeti.com) benim 10 lirayı da hesaba katıp indirimli alabilirsiniz.
quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

14226 Mesaj
8 Şubat 2011; 23:39:05 

bir süre önce ev hediyesi olarak gelmişti... gerçekten çok kullanışlı...
markası ya maskot yada cancan...

Ancak bir şey beni aşırı uyuz etti.... Her sıktığım portakaldan sonra portakal ile delikli hazne aynı anda yukarı çıkıyor sonra birden çaaaatt diye yerine düşüyordu.....
önce iple bir kaç şey denedim ancak iple birlikte inen portakal suları etrafı kirletmeye başlayınca vazgeçtim....

markanın genel müdürlüğünü aradım ... durumu anlattım... 10 tl karşılığında yeni tip ürettiklerinden gönderdiler bende eskilerini yolladım...
gönderdiğim aliminyumdu.... telefonda bana ilk olarak kararma mı var denince zamanla kararma yapabileceğini anlamış oldum.....

yeni gelenler çelik ve çentikleri var... artık ses olmadan sıkılıyor adam gibi ....
herhalde en uzun ömürlü meyve sıkacağı bunlar olucak... pek bozulcak tarafı yok çünkü mekanik demir

portakalı içine atıp kabuğunun bir yere suyunun bir yere gittiği makineler de varda onlar büyük çocuklarımızın zamanına onlar moda olur herhalde =)

senur marka profesyonel portakal sıkacağı gördüm bir kere otur sabahtan akşama portakal sık yani o tarz bir şey yapmışlar... bu bildiğimiz narenciye sıkacağının biraz büyük metal olanı ve o kadar hızlı dönüyor ki portakalı bastırınca viijjjttt bir ses geliyor 1 saniyede sıkılıyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

503 Mesaj
9 Şubat 2011; 9:22:35 

Hocam Dolapdere'ye girdiğinde soldaki ilk küçük vitrinli dükkandı sanırsam. Zzaten vitrinde 3 çeşit kollu sıkacak var. Ben onlardan Özlem marka olanını ve sanayi tipi olanından aldım hocam.
Saygılarımla.

quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

Çok iyi fiyata almışsınız.
Dolapderede ne tarafta kalıyor.
Ulaşım bilgileri elinizde mevcutmu ? ( Tel- yada adres gibi. )
yada tarif yapabilmeniz mümkünmü ?

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

797 Mesaj
9 Şubat 2011; 15:29:43 

teşekkürler. kardeşim.

dün akşam sahibinden.com da satan birini buldum ve siparişi ordan verdim .

http://www.sahibinden.c...em-portakal-sikma/detay

1555 Mesaj
9 Şubat 2011; 16:39:41 

quote:

teşekkürler. kardeşim.

Fiyatı gerçekten iyiymiş.
Eminönü'nde bunların etiketleri 140-150Tl. Pazarlıkla 110'a ancak aldım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2011; 19:22:10 

quote:

Fiyatı gerçekten iyiymiş.
Eminönü'nde bunların etiketleri 140-150Tl. Pazarlıkla 110'a ancak aldım.

kardes gerçekten iyi fiyata almıssın
110 lira güzel rakam ben 140 lira vermiştim

1726 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:30:51 

quote:

teşekkürler. kardeşim.

Linkte 85 lira görünüyor. Ama ilan tarihi 2008. Hala 85 liraya alabiliyor muyuz?

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

1437 Mesaj
13 Şubat 2011; 23:00:31 

Hocam bi yardımcı olda bizde alalım. Bikaç arkadaş sırada bekliyoruz :) Ürünün ilan tarihi 2008 halen geçerlimdiir?

quote:

teşekkürler. kardeşim.

878 Mesaj
13 Şubat 2011; 23:54:56 

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Hocam bi yardımcı olda bizde alalım. Bikaç arkadaş sırada bekliyoruz :) Ürünün ilan tarihi 2008 halen geçerlimdiir?

arkadaşı beklemenize gerek yok ki, 1 dk da ilgili firmaya sahibinden üzerinden mesaj atabilir veya kendi siteleri üzerinden mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

http://www.matarmutfak.com/#

http://www.sahibinden.c...98808WQQpXQQdisplayuser

PSN: pharheke

PSN: pharheke

1437 Mesaj
14 Şubat 2011; 0:58:46 

Teşekkür öneriler için ama mesaj attım cevap gelmedi o yüzden arkadaşa sordum :)
quote:

Orijinalden alıntı: slayper

arkadaşı beklemenize gerek yok ki, 1 dk da ilgili firmaya sahibinden üzerinden mesaj atabilir veya kendi siteleri üzerinden mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

http://www.matarmutfak.com/#

http://www.sahibinden.c...98808WQQpXQQdisplayuser

449 Mesaj
14 Şubat 2011; 10:48:22 

Koctas'dan 119 TL'ye (9,99TLx12ay) Master marka sıkacağı aldım.
Kafamda Cancan almak vardı ama Kızılay'da nakit 150'den daha iyi bir fiyat bulamadım, o nedenle Master aldım. Kolu ortada. Parlak celik renginde.
İlk denemelerde portakal, greyfurt ve narı gayet iyi sıktı.
Delikli hazne arada yukarı kalkıyor, onun dışında bir sorun yok gibi.

3296 Mesaj
14 Şubat 2011; 10:50:30 

quote:

Orijinalden alıntı: multimode

Koctas'dan 119 TL'ye (9,99TLx12ay) Master marka sıkacağı aldım.
Kafamda Cancan almak vardı ama Kızılay'da nakit 150'den daha iyi bir fiyat bulamadım, o nedenle Master aldım. Kolu ortada. Parlak celik renginde.
İlk denemelerde portakal, greyfurt ve narı gayet iyi sıktı.
Delikli hazne arada yukarı kalkıyor, onun dışında bir sorun yok gibi.

ulustan 120liraya alırdınız hocam defalarca söylemiştik ama nasip değilmiş size

449 Mesaj
14 Şubat 2011; 11:41:03 

Haklısınız. Haklısınız da denk düşmedi işte.
Allah utandırmasın diyelim.
:)

543 Mesaj
14 Şubat 2011; 11:48:48 

2 yada 3 sene önce carrefour dan almıştım 20 tl fiyatla.
belki hala satılıyordur bilemem..

797 Mesaj
14 Şubat 2011; 12:24:09 

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

quote:

teşekkürler. kardeşim.

Evet kardeşim. Tarihe bakma sen.
ürün elime ulaştı. orjinal ürün gönderiyorlar.
gayette başarılı. Kesinlikle cancanı aratmaz.
Hiç aşağı kalır yanı yok.

marka diye boşuna 60 tl cancana fazla para vermenize gerek yok.

yanlız ben istanbuldayım ve istanbul içi kargo ücreti 10 TL tuttu.
Bilginize.

1437 Mesaj
14 Şubat 2011; 14:49:26 

Teşekkürler bende bugün sipariş verdim bir tane......

quote:

Evet kardeşim. Tarihe bakma sen.
ürün elime ulaştı. orjinal ürün gönderiyorlar.
gayette başarılı. Kesinlikle cancanı aratmaz.
Hiç aşağı kalır yanı yok.

marka diye boşuna 60 tl cancana fazla para vermenize gerek yok.

yanlız ben istanbuldayım ve istanbul içi kargo ücreti 10 TL tuttu.
Bilginize.

711 Mesaj
14 Şubat 2011; 16:56:58 

Alüminyum çok iyi sıkıyormuş. bende metro'dan çelik olanından almıştım ama portakal ve narın kabukları kırılmaya başlıyor. çok verimli olmuyor. acaba bu markanın çelik olanı var mıdır yada çelik olanı bu kadar iyi sıkıyor mudur?

quote:

Aşağıdaki fotoğrafları incelediğinizde görürsünüz özelikle sol üst köşedeki narda piramit kalıbını, portakal ve greyfurtun da iyice sıkıldığını aşağı kayıp parçalanmadığını göreceksiniz.

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 14 Şubat 2011; 17:07:22 >

192 Mesaj
14 Şubat 2011; 17:14:59 

Ben Esse'den Kale marka almıştım. Endüstriyel olanını 75 liraya.
Ama hiç memnun kalmadım. Portakalların yarısı dışarı taşıyor ve sıkılmıyor.
O yüzden yarın gidip geri vereceğim. Almak isteyenlere duyurulur.

128 Mesaj
14 Şubat 2011; 17:55:19 

quote:

Orijinalden alıntı: snomask

Alüminyum çok iyi sıkıyormuş. bende metro'dan çelik olanından almıştım ama portakal ve narın kabukları kırılmaya başlıyor. çok verimli olmuyor. acaba bu markanın çelik olanı var mıdır yada çelik olanı bu kadar iyi sıkıyor mudur?

Bende hem alüminyum hem de çelik süzgeç var. İlk aldığımda üzerinde alüminyum süzgeç var idi ve gerçekten çok güzel meyveleri sıkıyor idi. Ama bilinen malum sebeplerden dolayı üreticiyi arayıp ekstra bir ücret karşılığında çelik süzgeçten sipariş ettim. Çelik süzgeçte en az alüminyum kadar başarılı ama alüminyumdan daha iyi değil. Meyve asitleri ile zaman içinde reaksiyona gireceğini öngörüp alüminyum olanı rafa kaldırdım.

432 Mesaj
14 Şubat 2011; 19:13:14 

ben 3 yıldır felan cancan kullanıyorum çokda memnunum daha tık yok satan kişi 5 yıl garanti vermişti zaten...
hala aynı modeller satılıyo piyasada isteyene resim ekleyebilirim... Alıyosanız Cancan Alın derim...

Ben Ankaradan Almıştım Ankara Ulus Sobacılarda Uygun Fiyata Bulunabiliyo...

"No woman No kids"
-Leon-

308 Mesaj
14 Şubat 2011; 19:40:35 

COK REKLAM BİR KONU OLMUŞ AFEDERSİNİZ AMA

bu narenciye sıkacaklarından senelerce kullandım ,türkiye dışındada pek kullananı görmedim nedenmi acaba diye düşünmeme gerek yok nedenlerini söyliyeyim düşünen arkadaşlara

1-portakalı heba eder
2-cogu cabuk bozulur egılır yamulur sıkıştırma ile sıktıgı için
3-sanayi tipi olanlar 30 kilo felamdır mutfakta sıgdırcak yer bulamassınız
4-cabuk yıkanan parcası sadece portakalın altına gelen kısmını kabuga gelen kısmı yıkanmaz zamanla portakal portakal kokmaya başlar
5-portakalın kabugunuda ezer kabul tadını alırsınız dikkat edersenız
6-cok sıkarsanız kabugu presler ve suyun aktıgı delıklerı tıkar temızleyıp devam etmenız gerekır..

aklıma gelmeyen dıger ufak tefek konular da varda yoruldum :)

portakal sıkmak ıcın en ıdeal olan tıpler motorlu ustten elle basturdıgınız alt kısmı donerek sıkan modellerdır ..kolay temızlenırler ve portakalı heba etmezler ..bu tıp sanayı tıpı olanların tek guzel yönü büfe işletiyorsanız eger sık bırak şeklinde hızlı bir şekilde portakal sıkması ,,heba olan portakal kısmına gelınce zaten portakal sıkan bufe en dandık portakalı en ucuza aldıgı ıcın cok sorun yok

449 Mesaj
16 Şubat 2011; 9:45:34 

Master marka sıkacak alan arkadaslar varsa yorumlarını bekliyoruz.
http://www.istocsepeti....ma-Makinasi,PR-320.html

85 Mesaj