Şimdi Ara

Samsung'dan Galaxy ailesine Froyo'lu yeni üyeler: Galaxy Fit, Galaxy Gio, Galaxy Mini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
21.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güney Kore'nin en büyük cep telefonu üreticisi Samsung, bugün Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio ve Galaxy Mini modellerini sürpriz şekilde duyurdu. Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.2 ''Froyo'' sürümünü kullanan akıllı telefonlardan Galaxy Ace ile ilgili bilgileri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Tanıtılan telefonlar arasındaki farklılıklara kısaca değinecek olursak, Galaxy Mini ile Galaxy Fit, 600 MHz hızında işlemciden güç alırken, Galaxy Gio'da 200 MHz daha hızlı işlemci kullanılmış. Aynı şekilde Mini ile Fit'in ekran çözünürlükleri 240 x 320 piksel iken, Gio'nun ekranı 320 x 480 piksel çözünürlüğünde. Fit ile Gio'nun kameraları 3 megapiksel, Ace'in 5 megapiksel. Son olarak Fit ile Gio aynı bataryayı (1350 mAh) paylaşıyor.

14-17 Şubat tarihleri arasında Mobil Dünya Kongresi'nde sergilenmesi beklenen yeni telefonların daha detaylı teknik özellikleri ise şu şekilde;

alt="Samsung'dan Galaxy ailesine Froyo'lu yeni üyeler: Galaxy Fit, Galaxy Gio, Galaxy Mini"

Samsung Galaxy Fit - Teknik özellikler:

• 110.2 x 61.2 x 12.6 mm boyutlarında monoblok tasarım

• Dört band (850, 900, 1800, 1900 MHz) GSM ve HSDPA (7.2 Mbps) desteği

• 600 MHz saat hızında çalışan işlemci

• Android 2.2 ''Froyo'' işletim sistemi

• TouchWIZ arayüzü

• 3.5 mm kulaklık girişi

• 3.31 inç boyutunda 240 x 320 piksel (QVGA) çözünürlüğünde dokunmatik TFT-LCD ekran

• İvme ve mesafe sensörleri

• 160 MB dahili bellek + 32 GB'a kadar microSD kart desteği

• 5 megapiksel kamera, otomatik odaklama

• QVGA video kaydı

• RDS destekli FM radyo

• Wi-Fi 802.11b/g/n

• Bluetooth 2.1

• A-GPS

• 1350 mAh batarya

alt="Samsung'dan Galaxy ailesine Froyo'lu yeni üyeler: Galaxy Fit, Galaxy Gio, Galaxy Mini"

Samsung Galaxy Gio - Teknik özellikler

• 110.5 x 57.5 x 12.15 mm boyutlarında monoblok tasarım

• 800 MHz frekansında çalışan işlemci

• TouchWIZ arayüzü

• 3.5 mm kulaklık girişi

• 3.2 inç boyutunda 320 x 480 piksel (HVGA) çözünürlüğünde dokunmatik TFT-LCD ekran

• 158 MB dahili bellek + 32 GB'a kadar microSD kart desteği

• 3.0 megapiksel kamera, otomatik odaklama

• QVGA video kaydı

• RDS destekli FM radyo

• Wi-Fi 802.11b/g/n

• Bluetooth 2.1

• A-GPS

• 1350 mAh batarya

Samsung Galaxy Mini - Teknik özellikler

• 110.4 x 60.6 x 12.1 mm boyutlarında monoblok tasarım

• 600 MHz frekansında çalışan işlemci

• TouchWIZ arayüzü

• 3.5 mm kulaklık girişi

• 3.14 inç boyutunda 240 x 320 piksel (QVGA) çözünürlüğünde dokunmatik TFT-LCD ekran

• 160 MB dahili bellek + 32 GB'a kadar microSD kart desteği

• 3.0 megapiksel kamera

• QVGA video kaydı

• RDS destekli FM radyo

• Wi-Fi 802.11b/g/n

• Bluetooth 2.1

• A-GPS

• 1200 mAh batarya

Telefonların en geç şubat ayına kadar teknoloji meraklılarıyla bir araya getirilmesi planlanırken, fiyatla ilgili açıklama yapılmadı.

• Samsung Galaxy Gio güzele benziyor.
  • hepsi birbirinin aynısı gibi.
  • Galaxy Fit güzel görünüyor (görüntü olarak :D) ama Galaxy S yinede en iyisi :D
  • Galaxy S2 gelsin.
  • Mini olan ne şirinmiş öyle

Galaxy Ace abileri olucak anlaşılan.
  • Ace gelsin 600 700 arası bi fiyatta olsun kesin alıcam :D
  • android'e geçmeyi planlıyorum, galaxy gio' yu gözüme kestirdim :)
  • Galaxy serisi iyi pazarladılar yalnız.
  • Ben mi yanlış görüyorum yoksa mini modelinin boyutları diğerleriyle aynı mı? x10 mini gerçekten mini ama bunların adı mini kendi maxi. Hatta battal boy.
  • küçükler için cep telefonları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

küçükler için cep telefonları..

Kızlar da seviyor bu tür modelleri.
  • Fit'in görünümü daha hoş ama gio daha iyi.
  • Her bütçeye galaxy var
  • 3" üzeri ekranlara QVGA çözünürlük koymanın mantığı nedir? Ekran kaliteleri çok düşük olacaktır. Wildfire'ın da ekranı 3.2" ve QVGA çözünürlükten dolayı ekran kalitesi bir hayli düşük. Bu cihazlara yazılım desteği falan beklemeyin hayalkırıklığına uğrarsınız.

Galaxy Fit'in PPI değeri ~121, Galax Mini'nin ~127.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 26 Ocak 2011; 20:52:36 >
  • yalnız bir şey sormak istiyorum gsmarena adresinde samsung galaxy gio için ekran çözünürlüğü 320 x 480 yazıyor burada yazılan bilgiler resmi bilgiler mi yoksa değiştirilebilir mi kafam karıştı şu çözünürlük olayına

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azteca -- 27 Ocak 2011; 0:26:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azteca

yalnız bir şey sormak istiyorum gsmarena adresinde samsung galaxy gio için ekran çözünürlüğü 320 x 480 yazıyor burada yazılan bilgiler resmi bilgiler mi yoksa değiştirilebilir mi kafam karıştı şu çözünürlük olayına

HVGA yani 320 x 480 piksel olacağı kesinleşti.
  • Fena gözükmüyo alınabilitesi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Orijinalden alıntı: azteca

yalnız bir şey sormak istiyorum gsmarena adresinde samsung galaxy gio için ekran çözünürlüğü 320 x 480 yazıyor burada yazılan bilgiler resmi bilgiler mi yoksa değiştirilebilir mi kafam karıştı şu çözünürlük olayına

HVGA yani 320 x 480 piksel olacağı kesinleşti.

çok teşekkür ederim çözünürlük olayı benim için önemliydi inşallah yakın zamanda türkiyeye gelir

• Bu ne ya. Her zaman pahalı olanları aldırmak için ucuzlara çok kötü özellikler koyuyorlar. Ön kamera yok. Ekran çözünürlüğü berbat ve boyutu küçük. İşletim sistemi desen zaten vasat. BADA olsa daha iyiydi. En azından güncelleme gelirdi. Şimdi bu işletim sistemi iyi ama iki gün iyi. Üçüncü gün kötü.

5800 bile bunları ikiye katlıyor. Sadece işlemci farkı var. Ama her özellik azda olsa olmalıydı.

Belirtilmemiş ama bunlarda dirençsel ekran. Yani kapasitif değil. :(

Şöyle 600 TL civarı c7 özelliklerinde ama win phone 7 felan olsa süper olacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.