Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.002
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuya eklenmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

uygulamayı kaldırma işlemini uygulama yöneticisinden yapmak lazım uygulamalara girip verileri sil dedikten sonra uygulamayı kaldırmanız gerekiyor app2sd yi kurup kaldırdıgınız uygulamaların cache dosyalarını silebilirsiniz sanırım o zaman olacaktır emin değilim ama tam olarak neden oldugunun
    quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

quote:

arkadaslar telefondaki tüm uygulamaları hafıza kartına tasıdım ama telefon hafızasında 15 mb dolu gözüküyor hala

150MB

uygulamaları telefondan komple kaldırmaz mı o işlem

• doğru siz taşımaktan bahsetmişsiniz kusuruma bakmayın
    quote:

quote:

uygulamayı kaldırma işlemini uygulama yöneticisinden yapmak lazım uygulamalara girip verileri sil dedikten sonra uygulamayı kaldırmanız gerekiyor app2sd yi kurup kaldırdıgınız uygulamaların cache dosyalarını silebilirsiniz sanırım o zaman olacaktır emin değilim ama tam olarak neden oldugunun
    quote:

quote:

arkadaslar telefondaki tüm uygulamaları hafıza kartına tasıdım ama telefon hafızasında 15 mb dolu gözüküyor hala

150MB

uygulamaları telefondan komple kaldırmaz mı o işlem

• quote:

quote:

150MB

??
  • kies 'e gingerbread güncellemesi düştü mü ?
  • Samsung'un çok satan akıllı telefonu Galaxy S, TouchWiz 4.0 ile nasıl bir performans sergiler merak ediyor musunuz? O halde yazımızın devamındaki videoya bir göz atın!

Samsung'un başarılı arayüz uygulaması TouchWiz, Güney Koreli üreticinin Android'li akıllı telefonlarına ayrı bir renk katıyor. Bu işlevsel görsel yazılım son olarak Galaxy S2 duyurusunda güncellenmişti. Galaxy S2'nin özellikleri arasında TouchWiz 4.0'ın yeni özelliklerinden de bahsediliyordu.

Yeni TouchWiz sürümü çok daha hızlı bir yapıya ve işlevsel özelliklere sahip olduğundan Samsung kullanıcıları arasında merakla beklenmeye başladı. Hatta Güney Koreli üreticinin Galaxy S için Android 2.3 güncellemesi ile birlikte TouchWiz 4.0 desteği sunacağından bile bahsedildi. Ancak güncelleme sonrasında gördük ki bu destek cihaza sunulmamıştı.

XDA ekibi de bu durumu fark edince boş durmamış ve TouchWiz 4.0'ü Galaxy S'te çalıştırabilmek adına bir proje geliştirmiş. Henüz tam stabil çalışmayan paket üzerindeki çalışmalar sürüyor. JVB ROM'lar ile uyumlu olduğu belirtilen projenin sayfasına burada yer alan bağlantıdan erişebilirsiniz. (Kaynak: shiftdelete.net)

Yenilikler:

1.Ana menüye klasör açılabiliyor.
    2. çok fazla sayıda widget desteği.
    3.tw4 tema yükleme desteği.
    4.cihazı sallayarak home ekranın da kısayol kaydırma.
    5. 3D tema efekt özellikleri.
    6. ana menü de duvar kağıdı desteği.
    7. şık bir tasarım....

Touchwiz 4.0 Kurun:http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-t...in-arayuzu

Touchwiz 4.0 Temaları:http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-t...2-temalari

Kurulması:

İki yöntem mevcut:

1. YÖNTEM: .zip uzantılı dosyayı dahili sd karta atıyoruz. CWM programını açıp, update.zip sekmesini seçip karta attığımız dosyayı tıklıyoruz. Bir kaç sn içinde yükleniyor.( Sisteminiz rootlu olması gerekiyor)

İNDİR:http://www.4shared.com/file/kvnY-u8f/tw4.html

2. YÖNTEM: .Apk dosyasını direkt yükleyiniz. Bazı cihazlar da Root istemez. (kısıtlı özellik desteği sunar.)

İNDİR:http://www.4shared.com/file/cxUBjNLO/feylesof.html

NOT: Gingerbread 2.3.2. ve 2.3.3 romlarda çalışır.

NOT: ALINTIDIR.

Ben hem bir hemde 2. yöntemi denedim fakat başaramadım.Başarısızlığımı telefonumda yüklü olan android 2.3.4 rom'una veriyorum.İsterseniz siz deneye bilirsiniz.

NOT:SORUMLULUK TAMAMIYLA SİZE AİTTİR.

• o soruma cevap alamadım o zaman şunu sorayım;fabrika ayarlına dönünce uygulamalar falan herşey siliniyor mu?(uygulamalar hafıza kartında)
  • @oktayyetis evet siliniyor kardeşim.
  • Arkadaşlar Android Market'te bir değişiklik oldu, eğer bahsi geçtiyse -ki görmedim- dikkate almayın. Telefonda gmail hesabınızı aktifleştirdiyseniz, aynı hesapla Android Market'e giriyorsunuz ve istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz. Android Market benim telefonumu "TURKCELL SAMSUNG GTS-5830" olarak gördü. Uygulama uyumluluğunu geçerseniz, yükle düğmesine tıklıyorsunuz. Telefonunuzda kablosuz ağ ya da 3G aktifse program telefonunuza yüklenmeye başlıyor. Bilindiği üzere telefondan markete girdiğimizde bazı uygulamalar görünmüyordu. Bu sorun böylece aşılmış olabilir. Ayrıca bilgisayar üzerinden uygulamaların detaylarına daha kolay ve hızlı ulaşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgull -- 21 Haziran 2011; 22:35:00 >
  • bu başından beri vardı ama telefonda gözükmeyen uygulamalar zaten internet sitesindende yüklenemiyor android marketin böle bir saçmalıgı var bir hafta yükleniyor sonraki hafta yok
    quote:

Orijinalden alıntı: virgull

Arkadaşlar Android Market'te bir değişiklik oldu, eğer bahsi geçtiyse -ki görmedim- dikkate almayın. Telefonda gmail hesabınızı aktifleştirdiyseniz, aynı hesapla Android Market'e giriyorsunuz ve istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz. Android Market benim telefonumu "TURKCELL SAMSUNG GTS-5830" olarak gördü. Uygulama uyumluluğunu geçerseniz, yükle düğmesine tıklıyorsunuz. Telefonunuzda kablosuz ağ ya da 3G aktifse program telefonunuza yüklenmeye başlıyor. Bilindiği üzere telefondan markete girdiğimizde bazı uygulamalar görünmüyordu. Bu sorun böylece aşılmış olabilir. Ayrıca bilgisayar üzerinden uygulamaların detaylarına daha kolay ve hızlı ulaşılıyor.

hocam linkleri düzenleyebilirmisin ?
    quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo

Samsung'un çok satan akıllı telefonu Galaxy S, TouchWiz 4.0 ile nasıl bir performans sergiler merak ediyor musunuz? O halde yazımızın devamındaki videoya bir göz atın!

Samsung'un başarılı arayüz uygulaması TouchWiz, Güney Koreli üreticinin Android'li akıllı telefonlarına ayrı bir renk katıyor. Bu işlevsel görsel yazılım son olarak Galaxy S2 duyurusunda güncellenmişti. Galaxy S2'nin özellikleri arasında TouchWiz 4.0'ın yeni özelliklerinden de bahsediliyordu.

Yeni TouchWiz sürümü çok daha hızlı bir yapıya ve işlevsel özelliklere sahip olduğundan Samsung kullanıcıları arasında merakla beklenmeye başladı. Hatta Güney Koreli üreticinin Galaxy S için Android 2.3 güncellemesi ile birlikte TouchWiz 4.0 desteği sunacağından bile bahsedildi. Ancak güncelleme sonrasında gördük ki bu destek cihaza sunulmamıştı.

XDA ekibi de bu durumu fark edince boş durmamış ve TouchWiz 4.0'ü Galaxy S'te çalıştırabilmek adına bir proje geliştirmiş. Henüz tam stabil çalışmayan paket üzerindeki çalışmalar sürüyor. JVB ROM'lar ile uyumlu olduğu belirtilen projenin sayfasına burada yer alan bağlantıdan erişebilirsiniz. (Kaynak: shiftdelete.net)

Yenilikler:

1.Ana menüye klasör açılabiliyor.
    2. çok fazla sayıda widget desteği.
    3.tw4 tema yükleme desteği.
    4.cihazı sallayarak home ekranın da kısayol kaydırma.
    5. 3D tema efekt özellikleri.
    6. ana menü de duvar kağıdı desteği.
    7. şık bir tasarım....

Kurulması:

İki yöntem mevcut:

1. YÖNTEM: .zip uzantılı dosyayı dahili sd karta atıyoruz. CWM programını açıp, update.zip sekmesini seçip karta attığımız dosyayı tıklıyoruz. Bir kaç sn içinde yükleniyor.( Sisteminiz rootlu olması gerekiyor)

2. YÖNTEM: .Apk dosyasını direkt yükleyiniz. Bazı cihazlar da Root istemez. (kısıtlı özellik desteği sunar.)

Ben hem bir hemde 2. yöntemi denedim fakat başaramadım.Başarısızlığımı telefonumda yüklü olan android 2.3.4 rom'una veriyorum.İsterseniz siz deneye bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: couldi

Dün soran ve benim gibi internette sıkıntı çeken avealılar için çok şükür çözüm var. biraz evvel aveayla görüştüm ve otomatik olarak gönderilen ayarların çalışmadığı ve elle girmek gerektiğini söylediler. bende çalışıyor. çok şükür sıkıntım bitti.

AYARLAR:

İsim: Avea Internet
    APN: internet
    APN türü: internet.

diğer hiçbir yeri ellemeyin. kaydet deyip çıkın. sonra da telefonu kapatıp açın. artık sorunun çözülmüş olması gerekir.

Teşekkür ederim ama bende işe yaramadı hiç bir şekilde 3g yazısı falan çıkmıyo tarayıcıdada açmıyo hatta tel iki çekiyo artık :). kendi yolladıkları ayarı yaparsam sadece tarayıcıdan girebiliyorum 3g ile :) ne garip dimi.
    yinede teşekkür ettim dostum.

• Arkadaşlar telefonu ucuza satmayın !!! Telefonun fiyatını yoktan yere düşürüyorsunuz
  • teşekkür ederim yaptım ama faca falan yalan gene net ile çalışan hiçbir uygulama çalışmıyo sadece tarayıcıdan girebiliyorum.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokaykac

Beyler aveaya geçtim pişman oldum sistem ayarlarını 75 kuruşa yolluyo bende net paketi aldım ayarı yok ne olur biri bana şu ayarları soylesin. Teşekkürler . Telden hiç bir şekilde net üzerinden müzik dinlemiyorum mail acmiyo face girmiyo sadece tarayıcıdan sayfa açıyor

bu sorun bende de var. 500ü arayıp da yaptığınızda bazen sony ericsson olarak tanıyo ve saçma sapan ayarlar yolluyo bi daha aradığınızda samsung diyo ve nispeten daha düzgün ayar yolluyo. ben sana bendeki ayarları yaziim ama tam performans alamayacaksın. ben tarayıcı facebook twitterı gmaili kullanabiliyorum ama gtalk ve whatsapp yalan. gerçi whatsapp arada çalışıyo hakkını yemeyim .

Ayarlar:
    isim: AVEA GPRS WAP
    APN: wap
    Proxy: 213.161.151.201
    Bağlantı Noktası: 8080
    Kullanıcı Adı: wap
    Şifre: 500
    Sunucu, MMSC, MMS vekil sunucu, MMS bağlantı noktası ayarlı değil
    MCC: 286
    MNC: 03
    Onaylama türü: PAP
    MMS için
    isim: AVEA MMS
    APN: mms
    proxy: ayarlı değil
    bağlantı noktası: ayarlı değil
    kullanıcı adı: mms
    şifre: 500
    sunucu: ayarlı değil
    MMSC:http://mms.avea.com.tr/servlets/mms
    MMS vekil sunucu: 213.161.151.201
    MMS bağlantı noktası: 8080
    MCC: 286
    MNC: 03
    onaylama türü: PAP
    APN türü: mms

bendeki ayarlar bunlar ama verimli değil dediğim gibi. teknik servise sordum aveayla alakalı bir durum biz de samsung olarak baskı yapıyoruz ama avea bizde sorun yok deyip duruyor dedi. bu ayarlarla bazen markette de saçmalıyor. bakalım bir süre daha kullanırım çözülmezse başka operatöre geçebilirim. bu arada bu ayarlar sende nasıl olacak bilgilendirirsen sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: virgull

Arkadaşlar Android Market'te bir değişiklik oldu, eğer bahsi geçtiyse -ki görmedim- dikkate almayın. Telefonda gmail hesabınızı aktifleştirdiyseniz, aynı hesapla Android Market'e giriyorsunuz ve istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz. Android Market benim telefonumu "TURKCELL SAMSUNG GTS-5830" olarak gördü. Uygulama uyumluluğunu geçerseniz, yükle düğmesine tıklıyorsunuz. Telefonunuzda kablosuz ağ ya da 3G aktifse program telefonunuza yüklenmeye başlıyor. Bilindiği üzere telefondan markete girdiğimizde bazı uygulamalar görünmüyordu. Bu sorun böylece aşılmış olabilir. Ayrıca bilgisayar üzerinden uygulamaların detaylarına daha kolay ve hızlı ulaşılıyor.

Normal şartlarda telefona yüklenebilen ancak bazı yasal sorunlar ve google politikaları yüzünden telefona yüklemek isteyip de yükleyemediğiniz market uygulamalarını daha önce belirttiğim yöntemle yükleyebilirsiniz, Şöyle ki:

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Bir bilgiyi paylaşmak istiyorum, belki bilenleriniz vardır ama yine de bilmeyenler için anlatayım,

Öncelikle bu işlem için telefonunuzun ROOT olması gerekiyor.

http://market-enabler.googlecode.com/files/MarketEnabler_v3.1.1.2.apk

Adlı programı telefona atıp kurun, superuser ile gerekli olan izni verin.

Programı telefona kurup açın, açıldıktan sonra "Setting List" sekmesine tıklayın, ve hemen ilk sıradaki "[us] T-Mobile(T-Mobile)" yazan seçeneğe basılı tutarak "fake this provider now" yazısına tıklayın. Sonra marketten dilediğiniz yasaklı ne varsa yükleyin.

Şimdi açıkça ne işe yarıyor? Bildiğiniz gibi android markette bizim telefonumuzda kullanabileceğimiz fakat yasaklı olan(telif hakları vs.) bir çok uygulama ve oyun mevcut. Bu işlem sayesinde telefonumuzu t-mobile göstererek sınırlanmış olan tüm programları indirmenin yolunu açıyoruz.

En basitinden artık youtube da bir çok sanatçının kliplerinin telif hakkı sahibi olan VEVO nun programını normalde indirmeniz mümkün değil. Bu işlemden sonra VEVO dahil bir çok uygulamayı artık telefona indirebilirsiniz

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 22 Haziran 2011; 0:19:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokaykac

quote:

Dün soran ve benim gibi internette sıkıntı çeken avealılar için çok şükür çözüm var. biraz evvel aveayla görüştüm ve otomatik olarak gönderilen ayarların çalışmadığı ve elle girmek gerektiğini söylediler. bende çalışıyor. çok şükür sıkıntım bitti.

AYARLAR:

İsim: Avea Internet
    APN: internet

diğer hiçbir yeri ellemeyin. kaydet deyip çıkın. sonra da telefonu kapatıp açın. artık sorunun çözülmüş olması gerekir.

Teşekkür ederim ama bende işe yaramadı hiç bir şekilde 3g yazısı falan çıkmıyo tarayıcıdada açmıyo hatta tel iki çekiyo artık :). kendi yolladıkları ayarı yaparsam sadece tarayıcıdan girebiliyorum 3g ile :) ne garip dimi.
    yinede teşekkür ettim dostum.

rica ederim de çok garip ya. diğer ayarlarla ben de senin gibiydim. aslında benim durumum seninkinden biraz daha iyimiş. facebook twitter falan açıyordu. bu ayarları yapınca telefon kendine geldi valla çok garip bir durum. isterseniz 500ü arayıp otomatik ayar almadan operatöre bağlanarak derdinizi bir anlatın. çok can sıkıcı bir durum valla allah sabır versin.

• bencede arkadaş haklı yukarda bir kullanıcı telefonu 450 ye satıyordu bence çok düşük fiyat herhalde bir sorunu var telefonun ?

quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

Arkadaşlar telefonu ucuza satmayın !!! Telefonun fiyatını yoktan yere düşürüyorsunuz

• quote:

...
    Kurulması:
    İki yöntem mevcut:

Galaxy ace işlemci gücü sebebiyle touchwiz 4 çalıştıramıyor. Aynen flash desteğinde olduğu gibi bundada işlemci gücü yetersiz. Samsung veya sivil geliştiriciler özel bir versiyon üretmedikçe touchwiz 4 ace için ham hayal.

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

Galaxy ace işlemci gücü sebebiyle touchwiz 4 çalıştıramıyor. Aynen flash desteğinde olduğu gibi bundada işlemci gücü yetersiz. Samsung veya sivil geliştiriciler özel bir versiyon üretmedikçe touchwiz 4 ace için ham hayal.

Hocam sana bir soru. Telefonuma 2.3.4 darktremor modlu rom attım biliyorsun, önceki sayfalarda yazmıştım. SD kartta da 1GB yer ayırdım, gayet güzel yüklüyorum dolu dolu.
    Telefonun ilk açılışı yavaşladı, normal karşılıyorum. Bir de internete ilk bağlandığımda bir süre zorlanıyor cihaz. Ayrıca programların açılırkenki bekleme süreleri de arttı gibi.
    Her şeyi SD karta atıp bir de bir sürü şey kurmam yüzünden oldu sanıyorum. Şimdi, a2sd cachesd komutundan sonra bir de tutup a2sd datasd yapmıştım. a2sd datasd yapmakla yapmamak arasındaki farkı anlatabilir misin? cachesd komutu tek başına programların bir kısmını sd karta kurmaya kafi midir? sadece bunu yapınca karta taşıma opsiyonu çıkacak mı programların yanında yoksa ekstra bir şey yapmam gerekir mi?

• quote:

bencede arkadaş haklı yukarda bir kullanıcı telefonu 450 ye satıyordu bence çok düşük fiyat herhalde bir sorunu var telefonun ?

quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

Arkadaşlar telefonu ucuza satmayın !!! Telefonun fiyatını yoktan yere düşürüyorsunuz

Arkadaşın telefonu yere düşmüş ve sol üst camda çatlak varmış. İlana bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

quote:

...
    Kurulması:
    İki yöntem mevcut:

şu flash konusunda bir gelişme varmı puffin browserda flash videoları açıyorum ama çok kasıyor kullanışlı değil browser olarakta çok yavaş acaba adobe flash destegi verincede bu şekildemi olucak yada gerçekten gelicekmi flash desteği ?

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.