Samsung Galaxy Ace S5830 ANA KONU
17877 Cevap1229224 Görüntüleme101 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     56 [58] 60 61 62 63 64 65      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

17 Mesaj
8 Haziran 2011; 22:55:35 

yokmu bu konuda bir çözümü olan :)

quote:

Orijinalden alıntı: kozby

Herkese merhabalar.. bende artık 5830 kullanıcısıyım.andiroit telefon olarak ilk telefonum ve mail trafigi interneten gün içinde iş geregi kullandıgımdan şarjı 12-16 saat arası değişen zamanlarda bitiyor resim kalitesi gayet tatmin edici video çekimi de fena sayılmaz.kendi üzerinden kurulu samsung markette fazla program uygulama destegi yok web üzerinden market sitelerine girdiginizde barkod scanner kurmanızı istiyor telefon onu kurudugunuzda linki kopyalayıp indirme yapabiliyorsunuz oda bazen calışıyor bazen çalışmıyor ama gayet başarılı bir telefon bence yeni bir telefon oldugu için zamanla bu sorunlar çözelecektir. face youtube deki videoları izlemekte sorun çekmedim bu zamana kadar ama bazen 3g ile baglandıgı halde takılmalar yapıyor sanırım oda hattımdan kaynaklanıyor benim tek çözemedigim problem aracımda blueme sistemine baglayamadım bu telefonu bluetooht açıyorum sadece 120 sn görünür oluyor bu zamanlamayı kaldıramıyormuyuz??? bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

248 Mesaj
8 Haziran 2011; 23:39:26 

Androidden kurtulduk derken yeni rom için beta tester olarak katılmamı istediler. Gruptan ayrılmayı unutmuşuz önceden gönüllü olduğumuz için yakışıksız bir durum oldu. Androidle artık ilgilenmediğimi söylemek zorunda kaldım.

Hazır gelmişken gene bir bilgi verelim demi.
Bluetoth sorunu yaşayan arkadaşım. 120 sn sadece telefonunun görünürlüğü bulunabilirliği süresi. Bu süre bir cihaza bağlanman için yeterlidir. Süre bitmeden bir cihaza bluetoth bağlantısı yaptın ve cihazı yetkili ve otomatik olarak bağlanabilir olarak atadın diyelim. Süre bitince bluetoth bağlantın kesilmez. Sen bağlantıyı kapatmadıkça devam eder. Bluetoth kulaklık kullananlar yada bilgisayardan veri taşıyanlar bunları 120 saniye içinde yapmak zorundamı yani?
Şimdi diyorsunki o zaman neden bağlanamıyorum. Bluetoth adı tek olsada değişik standartları var. Yani bağlanmaya çalıştığın cihaz protokolleri ile ACE bluetoth bağlantı protokolleri birbirini karşılamıyor olabilir. Örneğin ACE Ultra Wideband (UWB) standartındadır karşıdaki cihaz aynı standartta değilse bağlantı kesilmesi veya hiç bağlanamama olabilir. Bağlanmaya çalıştığın cihaz android sistemlerden önce üretilmiş farklı bir varyasyon kullanıyor olabilir. Teknik onlarca problem olabilir. En doğrusu cihazın ütericisinin web sayfasını kontrol etmek. Blueme bildiğim kadarı ile Windows tarafından geliştirilmişti. Gerisini sen düşün artık. Forumda çözülemiyecek teknik bir konu diye düşünüyorum ama konu hakkında daha ileri bilgisi olan arkadaşlar vardır muhakkak.

15718 Mesaj
9 Haziran 2011; 0:54:58 

Beyler bu telefon için kiesde ki en son güncelleme 2.2.1 mi?

222 Mesaj
9 Haziran 2011; 1:12:23 

Evet şu an 2.2.1 froyo versiyonu var kies'de..

İL J.K.LIĞI/ANKARA / ANKARA / ANKARA

323 Mesaj
9 Haziran 2011; 4:31:11 

Arkadaşlar ace'in kulaklık ses kalitesi bir galaxy s bir iphone kadar değil bana çok zayıf geldi hatta benim için telefonun tek zayıf noktası bu, 2.3 ile düzelir mi ya da bir program var mıdır? Yoksa içindeki ses kartı mı düşük kalitede?

1044 Mesaj
9 Haziran 2011; 8:26:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Lammez11
Arkadaşlar ace'in kulaklık ses kalitesi bir galaxy s bir iphone kadar değil bana çok zayıf geldi hatta benim için telefonun tek zayıf noktası bu, 2.3 ile düzelir mi ya da bir program var mıdır? Yoksa içindeki ses kartı mı düşük kalitede?

powerampı indir kulaklarina inanamazsin birde sunu soylemek istiyorum telefonun kendi kulakligiyla keyif alamazsin guzel bir kulaklik almalisin poweramp gercekten muthis ses veriyor android markette var 7 gun kisitlamali diyor ama indir bende oyle indirdim 1 aydir kullaniyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

236 Mesaj
9 Haziran 2011; 8:46:26 

quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

android son yükseltmeyi yapan arkadaslar eksilerini artılarını yazabilirler mi?yapmalı mıyız biz de

Ben gingerbread rom yükledim, fazla bir fark göremedim. Performansta bir fark göremedim, bir tek ekran kilitliyken home tuşuna basarak açılması bir saniye falan uzamış sanki. Temalar biraz değişmiş, pil göstergesi dikelmiş, 3G ikonu falan değişmiş. Herhalde tek dişe dokunur gelişme video kayıt çözünürlüğünün artması. Onun dışında yüklemeseniz de olur, yükleyince de bir şey kaybetmezsiniz.

1251 Mesaj
9 Haziran 2011; 8:59:16 

quote:

Orijinalden alıntı: _Tılsım_

quote:

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

merhaba arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum da flash desteği olmadığını duydum bu bir sorun teşkil ediyor mu? Facebook ve youtube da videoları izleyebiliyor musunuz?

flash geliyor bunu baştan söyleyeyim ayrıca facebook ve youtube videolarında en ufak problem yaşamadım

Hmm teşekkürler cevap için kardeşim memnun musun telefondan genel olarak nasıl bir telefon?

1-2 ufak tefek sıkıntı dışında memnunum. sen de incelediğin için farketmişsindir şık bi telefon elde güzel duruyor. kamerası kişisel bir görüş ama ben memnunum başarılı iş çıkarıyo. yukarda da fotoğraf örnekleri koyanlar var.senin için farkeder mi bilmiyorum ama radyosu çok temiz çekiyo en ufak cızırtı yok. önceden nokia 5800 vardı onun parazit yaptığı yerlerde en ufak cızırtı olmadan yürütüyor programı ama ufak bi kıllığı var sadece 4 kanal kaydediliyo ya da ben daha fazla kaydedilecek bir yer bulamadım oyun ve program konusunda android diyorum. uygulamalarda performansı sağlam. 1-2 oyunda kasma yapıyo ama o da nadir. bende market yoktu ama bu konunun başında nasıl yükleneceği anlatılıyo.gerçi markete ihtiyaç da duymazsın. gerekli uygulamaların hepsini hem burdaki başlıklarda hem de applanet gibi uygulamalarla bedavaya bulabiliyosun.( applanet şu an çalışmıyo ama çok yakında yeniden çalışır hale gelecek). piyasada bu parada daha iyi telefon yok rahatlıkla söyleyebilirim. şarj konusu sıkıntı ama bütün android telefonlar için böyle. bende 3g açıkken kesinlikle 1 gün gitmiyordu onu kapattım nete girmek istediğimde açıyorum şimdi 1 gün gidiyor. diğer telefonların başlıklarını da incelersen onların da böyle olduğunu görürsün. ben bir de ram biraz daha fazla olsa iyidi diyorum çünkü sürekli ne kadarı kullanılıyor diye kontrol ediyorum bütçen bu kadarsa ve şarjı dert etmeyeceksen al derim. şarj canımı sıkar diyorsan o zaman andorid almayı ertele derim. ilerde yedek daha gelişmiş pil gibi şeyler piyasaya çıkabilir o zaman daha alınabilir derim. bütçeyi daha yuları çekebilirim dersen hepsiburadada htc desire z 800küsüre satılıyo ona bakabilirsin ama ondan da ziyade 1000 liraya lg optimus black ya da samsung galaxy si zorla derim.. başka bi sorun varsa cevaplayabilirim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

128 Mesaj
9 Haziran 2011; 10:56:23 

arkadaşlar evdeki kablosuz modeme bağlanamıyorum ne yapmam lazım. ? kablosuz bağlantı şifresini giriyorum, girecekmiş gibi yapıyor ama girmiyor, devre dışı kalıyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum.

38 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:00:43 

@omikron, telefonu kapatıp pilini çırarıp takın. Düzelme ihtimali yüksek. Ya da en azından bende öyle oluyor. Galiba SD kartı çırartıp takınca Wifi hatası veriyor. Benim gözlemim bu ama emin değilim.

67 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:16:11 

Bende toplamda 100 tane uygulama veoyun var tlfn kasyr gec tepki veriyor sizdede böyle bi sorun var mı

Eski kullanıcı adı: Citizen

800 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:22:18 

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum da flash desteği olmadığını duydum bu bir sorun teşkil ediyor mu? Facebook ve youtube da videoları izleyebiliyor musunuz?

flash geliyor bunu baştan söyleyeyim ayrıca facebook ve youtube videolarında en ufak problem yaşamadım

Hmm teşekkürler cevap için kardeşim memnun musun telefondan genel olarak nasıl bir telefon?

1-2 ufak tefek sıkıntı dışında memnunum. sen de incelediğin için farketmişsindir şık bi telefon elde güzel duruyor. kamerası kişisel bir görüş ama ben memnunum başarılı iş çıkarıyo. yukarda da fotoğraf örnekleri koyanlar var.senin için farkeder mi bilmiyorum ama radyosu çok temiz çekiyo en ufak cızırtı yok. önceden nokia 5800 vardı onun parazit yaptığı yerlerde en ufak cızırtı olmadan yürütüyor programı ama ufak bi kıllığı var sadece 4 kanal kaydediliyo ya da ben daha fazla kaydedilecek bir yer bulamadım oyun ve program konusunda android diyorum. uygulamalarda performansı sağlam. 1-2 oyunda kasma yapıyo ama o da nadir. bende market yoktu ama bu konunun başında nasıl yükleneceği anlatılıyo.gerçi markete ihtiyaç da duymazsın. gerekli uygulamaların hepsini hem burdaki başlıklarda hem de applanet gibi uygulamalarla bedavaya bulabiliyosun.( applanet şu an çalışmıyo ama çok yakında yeniden çalışır hale gelecek). piyasada bu parada daha iyi telefon yok rahatlıkla söyleyebilirim. şarj konusu sıkıntı ama bütün android telefonlar için böyle. bende 3g açıkken kesinlikle 1 gün gitmiyordu onu kapattım nete girmek istediğimde açıyorum şimdi 1 gün gidiyor. diğer telefonların başlıklarını da incelersen onların da böyle olduğunu görürsün. ben bir de ram biraz daha fazla olsa iyidi diyorum çünkü sürekli ne kadarı kullanılıyor diye kontrol ediyorum bütçen bu kadarsa ve şarjı dert etmeyeceksen al derim. şarj canımı sıkar diyorsan o zaman andorid almayı ertele derim. ilerde yedek daha gelişmiş pil gibi şeyler piyasaya çıkabilir o zaman daha alınabilir derim. bütçeyi daha yuları çekebilirim dersen hepsiburadada htc desire z 800küsüre satılıyo ona bakabilirsin ama ondan da ziyade 1000 liraya lg optimus black ya da samsung galaxy si zorla derim.. başka bi sorun varsa cevaplayabilirim

Telefonun çekim kalitesinde sıkıntı yaşadınızmı konuşma esnasında karşıdakinin sesi duyulmadığı söyleniyor böyle bir sıkıntı varmı

2011 Chevrolet Cruze 1.6 LS

128 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:26:50 

tamam akşam eve gittiğimde bunu deneyeceğim. başka fikri olan var mı ?

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:28:29 

Yav yok böyle birşey pişman olacam bu gidişle. Hale bak yeni firmware çıkmış.
Üstelik quadrant testinde galaxy S i geçen sonuçlar elde etmiş. hadi bakem 2.3.4 firmware hayırlı olsun.

GT S5830 Galaxy Ace S5830XXKPH Gingerbread 2.3.4 huzurlarınızda.

Artık bir acem olmadığından denenmemiştir.

Darkys rom bu sürüm üzerine geliştiriliyor. Ayrıca diğer bir bağımsız rom geliştiricisi aynı versiyon üzerine rom yazıyor. Şu an romda bulunması gerekenler için dilek ve temennileri topluyor. Kısaca custom rom için bu sürüm şart olacak.

DÜZELTME: Yüklemesinin boşa olacağı belirtildiğinden linki kaldırılmıştır. Çünkü bu hep böyle olmuştur, hep birileri birşeyler paylaşmaya çalışırken, diğerleri 10 saniyede emeğin içine .... insanı pişman etmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semender44 -- 9 Haziran 2011; 12:15:55 >

1347 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:42:32 

semender44 hocam şimdi bu pazar ace almayı düşünüyoruz, bu 2.3.4 sürüm resmi samsungun yayınladığı bişey mi yoka root rom vb. bişey yaparakmı yükleniyor o kısmı anlayamadım

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:51:39 

Arkadaşım Samsung 2.3.3 'ten ilerisine bir şey yayınlamaz. Ace için custom rom geliştiriciler var biliyorsun villain, darkys ve bağımsız geliştiriciler. Bunlar birlikte çalıştıkları gruplardan custom rom içerisinde neler olsun diye kullanıcılara soruyor. Nerelerin düzeltilmesini istiyorsunuz nelerin eklenmesini istiyorsunuz diye ön hazırlık yapılıyor. Kullanıcı isteklerinin büyük çoğunluğu batarya ömrünün iyileştirilmesi, hafızanın artırılması, işlemci gücünün upgrade edilmesi, sistem yedeğini alma ve estenildiği anda hafıza kartı üzerinden yedek sistem kurabilme vs yönünde.

ACE nin son sürümü 2.3.3 gingerbread versiyon adı XXKPE. Geliştiriciler KPE nin bu isteklere cevap veremiyeceğini görünce versiyon üzerinde revizyona gittiler. Olay bundan ibarettir.

Türkiye için Samsung resmi sürümü sanırım hala Froyo ve KC2 olmalı. Bu günlerde gingerbread sürümünün verileceği söylenmişti ama henüz ses yok benim tahminlerime göre temmuz gibi anca gelir.

93 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:08:09 

S5830XXKPH de touchwiz 4.0 yok, 2.3.3 versiyonuyla neredeyse aynı. boşa yüklemeyin.

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:10:23 

quote:

Orijinalden alıntı: HunterMystic

S5830XXKPH de touchwiz 4.0 yok, 2.3.3 versiyonuyla neredeyse aynı. boşa yüklemeyin.

Ne çabuk denedin. Keşke geliştirmeden sana sorsalarmış. Boşu boşuna uğraşmışlar. Yazık.

Neyse ilk mesajı değiştiriyorum. Madem yokmuş.

8 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:16:39 

quote:

Orijinalden alıntı: semender44

Yav yok böyle birşey pişman olacam bu gidişle. Hale bak yeni firmware çıkmış.
Üstelik quadrant testinde galaxy S i geçen sonuçlar elde etmiş. hadi bakem 2.3.4 firmware hayırlı olsun.

GT S5830 Galaxy Ace S5830XXKPH Gingerbread 2.3.4 huzurlarınızda.

Artık bir acem olmadığından denenmemiştir.

Darkys rom bu sürüm üzerine geliştiriliyor. Ayrıca diğer bir bağımsız rom geliştiricisi aynı versiyon üzerine rom yazıyor. Şu an romda bulunması gerekenler için dilek ve temennileri topluyor. Kısaca custom rom için bu sürüm şart olacak.

DÜZELTME: Yüklemesinin boşa olacağı belirtildiğinden linki kaldırılmıştır. Çünkü bu hep böyle olmuştur, hep birileri birşeyler paylaşmaya çalışırken, diğerleri 10 saniyede emeğin içine .... insanı pişman etmiştir.

usta sende olmasan dünyadan haberimiz olmayacak

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:20:13 

quote:

Orijinalden alıntı: tetet

Boşver haberin olsa ne olacak. baksana emir geldi "boşa yüklemeyin" bitmiştir. Beyimiz test uzmanı 20 saniyede karar verdi. Sizin artık yükleme deneme hakkınız yoktur. Siz kim hem yükleyip bakmak denemek kim. Hiç böyle sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Ben foruma bu gün girmeyecem yoksa çok yakışıksız şeyler olacak.

25 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:22:58 

quote:

Papaza kızıp da orucunu bozma semender44 değer bilenlere bak sen..

93 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:33:19 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tetet

Boşver haberin olsa ne olacak. baksana emir geldi "boşa yüklemeyin" bitmiştir. Beyimiz test uzmanı 20 saniyede karar verdi. Sizin artık yükleme deneme hakkınız yoktur. Siz kim hem yükleyip bakmak denemek kim. Hiç böyle sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Ben foruma bu gün girmeyecem yoksa çok yakışıksız şeyler olacak.

Rus developerların geliştirdiği leaked versiyon. kies üzerinden resmi yayınlanmış bir firmware değil. ben bir artısını göremedim. yükleyip yüklemek size kalmış.

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:53:53 

quote:

Rus developerların geliştirdiği leaked versiyon. kies üzerinden resmi yayınlanmış bir firmware değil. ben bir artısını göremedim. yükleyip yüklemek size kalmış.

İşte bu kadar. Sinirlendiğime değmemiş. Gözüm sen samfirmware resmi bir yer sanıyorsun ya. Tebrik ediyorum. samfirmvare ve tsar3000 yasadışı cracker siteleridir samsung firması ile uzaktan yakından ilgileri alakaları yoktur. Eğer ingilizce biliyorsan -ki hiç bilmediğini düşünmekteyim. İlgili sitenin F.A.Q bölümünü okumanı ondan sonra eteğindekini etrafa saçmanı öneririm.
Q: Is SamFirmware.com a official Samsung website?
A: No we are not.we have no depends to Samsung.

Q: When i use one of your firmwares and i flash my phone, do i lose my quarantee?
A: Yes and no, if you do it right there will be no problems about guarantee but if phone get brick under flash you will lose it.

Özetle diyorki bizim samsung ile hiçbir resmi bağımız yoktur. Bizim yazılımları kullandığınız için telefonunuz bozulursa brick olursa samsung bunu garanti kapsamında değerlendirmeyebilir. Buna örnek bilonemsi arkadaşımızın durumudur. Telefon flash romu brick olduğundan garanti kapsamı dışına çıkartılmıştır.

Yani bilmeden okumadan araştırmadan, sırf dedim oldu böyledir diyerek yersiz çıkışlar yapmanın kimseye faydası yoktur. Şevk kırmaktan ileriye gitmezsiniz. samfirmware resmi samsung sitesidir diyerek komik duruma düşmenizde cabası olur.

Tepkinize kızdım ve çok üzüldüm. Ben bir gelişme gördüm arkadaşlarda görsün isteyen denesin gelişmelerden haberi olsun diye Türkiye'de bütün android sitelerinden önce buradan yayınladım. Dikkat edersen "deneyemedim" dedim sadece ve kimseye kurun kurmayın demedim. kimse kimsenin talimatı ile hareket etmez. Ancak bunun altına "boşuna kurmayın" demek için bilgi birikim test etmek ve sonuçları değerlendirmek gerekir. Gerçi ben gingerbread çıktığı zaman "bu froyodan kötü, sadece pil simgesi dikelmiş" diyen uzmanlarıda hatırlıyorum ama neyse.

236 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:11:13 

Ben de daha yeni KPE sürümünü yükledim. Açıkçası performansta video çözünürlüğü dışında bir artış görmedim. Fakat güneş ışığı altında artık ekranı görebiliyorum.

Bu arada @semender44, senin anlattığın hafıza arttırma yöntemini denedim, malesef başarılı olamadım. Önce sıfır KC1 flashladım, sonra root falan oldum, microsd'yi bölümledim falan, fayda etmedi. Bir iki kez deneyip sonra telefon elimde patlamasın diye gingerbread yükledim, bıraktım. Zaten bu telefonu bir kaç gün sonra eşime vereceğim, sıfırlanmış oldu.

Bu brick olma hikayesi nedir? ROM yüklerken brick oluyorsa illa ki bir yerlerde hata yapmışız demektir, neye dikkat etmek gerek? Açıkçası android'in en güzel yönü değişik romlar yüklemek, telefonu ihtiyaca göre düzenlemek ama öyle yaparken de patlatmayalım aleti.

93 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:38:52 

semender44 mesajımı yanlış anlamışsınız. samfirmware nin tabiki resmi bir site olmadığını biliyorum. ama sizin söylediğiniz gibi cracker lar felan ilgisi yok. samsungun piyasaya bilerek sızdırdığı romlar bunlar. mesela android 2.3.3 te direk KPE versiyonu çıkarmadı, öncesinde 3-4 rom piyasaya dağıttı daha sonrasında kies üzerinden KPE yi yayınladı.

236 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:50:29 

quote:

semender44 mesajımı yanlış anlamışsınız. samfirmware nin tabiki resmi bir site olmadığını biliyorum. ama sizin söylediğiniz gibi cracker lar felan ilgisi yok. samsungun piyasaya bilerek sızdırdığı romlar bunlar. mesela android 2.3.3 te direk KPE versiyonu çıkarmadı, öncesinde 3-4 rom piyasaya dağıttı daha sonrasında kies üzerinden KPE yi yayınladı.

Samfirmware'deki KPE ile Kies'ten dağıtılan aynı mı acaba? Rusça çıktı çünkü Samfirmware'deki.

93 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:52:22 

Evet aynıdır

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 13:55:45 

Uzmanlardan test sonuçları.
Test platformu ve programlar
SD card: 8GB class 6
Linpack Pro 1.2.3
Quadrant Standard Edition 1.1.7
Antutu 1.6

Benchmark test sonuçları

Villainrom 1.0 (2.3.3) (villain rom 2.3.3 gingerbread üzerinde ondan daha hızlı ve optimize edilmiş custom romdur)

Linpack: 9,6
Quadrant: 592
Antutu: 1170
Memory: 138
CPU Integer: 276
CPU Float: 21
2D: 223
3D: 132
DB IO: 165
SD write: 64
SD read: 151

------------------
Veee yeni versiyon sonuçları XXKPH (2.3.4):

Linpack: 9,6
Quadrant: 1070
Antutu: 1248
Memory: 136
CPU Integer: 271
CPU Float: 22
2D: 222
3D: 149
DB IO: 195
SD write: 103
SD read: 150

Quadrant sonuçları inanılmaz, 200 GHZ daha hızlı çalışan Galaxy S'ten daha yüksek puan almış.

DHD kardeşim performans sonuçları gözle görülecek kolaylıkla farkedilebilecek şeyler olmaz genelde. Çünkü bunlar minik düzeltmelerdir hepsi bir araya gelince bir yekun tutar. Ancak "froyo daha iyidir ne varsa eskilerde var" şeklinde statükocu olmanın alemide yok.

Telefon nasıl brick olur. En yalın haliyle anlatırsak kaydettiğimiz sistem dosyalarının bulunduğu yere flashrom diyoruz. Bu bir yazılabilir silinebilir epromdur. Bir tür bellek yani. Belleğe veri yazılması silinmesi değiştirilmesini denetleyen işlemci denetçileri vardır. bazen bir yanlışlık olur ve bir denetçi kapalı vaziyette kalır. Çoğukez bir tür elektroşok (işlemcinin bir iki ayağını kısadevre yapmak gibi) ile düzeltilebilen bu durum bazen bununla bile sonuç vermez. Anakart değişimine kadar giden bir durumdur. neler buna sebep olur dersen en fazla kalitesiz USB kabloları (üzerinde parazit kesici yoksa kalitesizdir ve telefonla gelen standart kabloda parazit kesici yoktur) , bilgisayarınızdaki kalitesiz regülesi zayıf bir power. Rom yükleme esnasında elektirik kesilmesi veya usb kablosunun yanlışlıkla çıkartılması vb gibi durumlar brick ile sonuçlanır. Yazılım yükleyerek brick olurmu derseniz yazılımla brick mümkün değil denemezsede olabilecek en son şey denilebilir.
Bu duruma en iyi örnek bilonemsinin durumudur. Yükleme esnasında bilinmeyen bir sebeple sistem brick oldu denetçi kendini kapattığı için tel bir daha download moduna geçemedi. Elektroşok için aparat henüz türkiyede yokmuş. Anakart değişecek başka çare kalmadı.

147 Mesaj
9 Haziran 2011; 14:00:13 

@semender44 ya üstat nedewn kaldırıyorsun ki boşver o beğenmesse beğenmessin biz senin paylaşımlarından çok memnunuz ve hiç bir zamanda niçin böyle birşey yaptın diye sorgulayamayız sen doğru olanı yap ve bizi mağdur bırakma ve bu telefonu satsanda tüm bilgilerini çalışmalarını ve linklerini paylaş biz senin arkandayız ve destekçiniz.

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 14:34:34 

quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo
@semender44 ya üstat nedewn kaldırıyorsun ki boşver o beğenmesse beğenmessin biz senin paylaşımlarından çok memnunuz ve hiç bir zamanda niçin böyle birşey yaptın diye sorgulayamayız sen doğru olanı yap ve bizi mağdur bırakma ve bu telefonu satsanda tüm bilgilerini çalışmalarını ve linklerini paylaş biz senin arkandayız ve destekçiniz.

BURADAN İNDİRİN
Açılan linkte Please enter the password below to download this file yazısının altındaki beyaz kutuya "ekache99" (tırnak işareti yok)yazıp entere basın.

147 Mesaj
9 Haziran 2011; 14:46:51 

teşekkürler usta.

248 Mesaj
9 Haziran 2011; 15:21:49 

Taze sıcaak root geldi. 2.3.4 sürümü için root.
BURADAN İNDİRİN
Kurulum gene kurtarma modundan yapılıyor. Home+power update234 seç ardından reboot.

200 Mesaj
9 Haziran 2011; 15:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: DHD

quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

android son yükseltmeyi yapan arkadaslar eksilerini artılarını yazabilirler mi?yapmalı mıyız biz de

Ben gingerbread rom yükledim, fazla bir fark göremedim. Performansta bir fark göremedim, bir tek ekran kilitliyken home tuşuna basarak açılması bir saniye falan uzamış sanki. Temalar biraz değişmiş, pil göstergesi dikelmiş, 3G ikonu falan değişmiş. Herhalde tek dişe dokunur gelişme video kayıt çözünürlüğünün artması. Onun dışında yüklemeseniz de olur, yükleyince de bir şey kaybetmezsiniz.

Teşekkürler hocam

6040 Mesaj
9 Haziran 2011; 15:45:30 

Dostlar, dahili hafızada olan herşeyi görmemi sağlayacak bir yazılım var mı acaba? Şuan 181mb'lık tel hafızasının 130mb'ı dolu görünüyor. Ancak o kadar uygulama vs. bir şey yüklemedim. Bir iGO var. 1-2 tane de ufak tefek program.

Teknoloji, sosyolojiye benzer. Çok sebeplidir... :)

2048 Mesaj
9 Haziran 2011; 16:08:48 

Açtığım konuda, programları indirmek için, ilk mesajın sonundadır.

Puffin Web Browser Yeni tarayısı eklenmiştir bilginize.

2 yeni oyun eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 9 Haziran 2011; 16:10:15 >

Hep hayır desede hayat, hayırlısı diyeceğim hayata inat.

Samsung galaxy tab3 7inc
Galaxy S2
Htc desire Z

15718 Mesaj
9 Haziran 2011; 16:17:00 

Arkadaşlar telefona OC yapılıyor mu, ARM 11'in max frekansı 800mhz oldugu için çekirdek desteklemiyor diye duymuştum.

200 Mesaj
9 Haziran 2011; 16:27:03 

Marketten bazı uygulama/oyunları indiremiyorum;bulundugunuz ülkede desteklenmiyor gibi bişey yazıyor. bunu bi çözümü var mıdır?

1251 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: esen38

quote:

quote:

quote:

Telefonun çekim kalitesinde sıkıntı yaşadınızmı konuşma esnasında karşıdakinin sesi duyulmadığı söyleniyor böyle bir sıkıntı varmı

çok gürültülü ortamda benim için de sıkıntı ama çok şikayetçi değilim bence bunu sizin bir şekilde denemeniz gerekir çünkü ben kötü derim size iyi gelir ya da tam tersi. ama şunu söyleyeyim nokia 5800a göre daha düşük. telefonu tam içinize sinmeden almayın derim. başka kafanıza takılan bir şey olursa yine cevaplayabilirim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

800 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:34:38 

quote:

quote:

quote:

quote:

çok gürültülü ortamda benim için de sıkıntı ama çok şikayetçi değilim bence bunu sizin bir şekilde denemeniz gerekir çünkü ben kötü derim size iyi gelir ya da tam tersi. ama şunu söyleyeyim nokia 5800a göre daha düşük. telefonu tam içinize sinmeden almayın derim. başka kafanıza takılan bir şey olursa yine cevaplayabilirim

Bu konuda çok sıkıntı duydum tam sipariş verme arefesindeydim bu iyi oldu teşekkürler...(telefonsuz kaldım bir aydır neye elimi attım ise kurutuyorum smbian donma sıkıntıs samsung bu tür problemler )

2011 Chevrolet Cruze 1.6 LS

1846 Mesaj
9 Haziran 2011; 18:58:28 

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu konuda çok sıkıntı duydum tam sipariş verme arefesindeydim bu iyi oldu teşekkürler...(telefonsuz kaldım bir aydır neye elimi attım ise kurutuyorum smbian donma sıkıntıs samsung bu tür problemler )

telefonun konusma sesi gayet yuksekki bazen deneme amaclı en yuksek seviyeye getirdigimde kulagımı geri cekmek zorunda kalıyorum sesin yuksek olması sebebiyle

236 Mesaj
9 Haziran 2011; 19:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: M@U
Dostlar, dahili hafızada olan herşeyi görmemi sağlayacak bir yazılım var mı acaba? Şuan 181mb'lık tel hafızasının 130mb'ı dolu görünüyor. Ancak o kadar uygulama vs. bir şey yüklemedim. Bir iGO var. 1-2 tane de ufak tefek program.

Home tuşundan görev yöneticisine girip görebilirsin. Igo çok yer kaplar, onun yerine aura tavsiye ederim, forumda bu başlıkta linki vardı.

404 Mesaj
9 Haziran 2011; 19:28:51 

699 TL buldum bir mağaza ama hala i çime sinmiyor yaww

298 Mesaj
9 Haziran 2011; 20:34:17 

quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

699 TL buldum bir mağaza ama hala i çime sinmiyor yaww

Açıkcası ben cok memnunum benım ıhtıyaclarımı karsılıyor.Sen ne istedigini söylersen buradaki arkadaşlar yardımcı olurlar

Beşiktaş Olmak Böyle Bir Şey!

303 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:00:21 

Arkadaşlar,ben bi kaç güne kadar telfn alcam ama desire ile s 5830 arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz. Karşılaaştırırsak hangisi öne çıkar.? Kasma,sarj,hafıza ,ses , dokunmatiği vs.

Intel core 2 duo e 8400 3.00 ghz
1 GB HD 6870
4 GB Ram
1 TB HDD
Windows 7 ULTIMATE
Samsung T 200 2 ms 20"
Logitech G 105 - Logitech G 500s

15718 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:12:41 

Yeni alacaklar için genel olarak yazayım, ses kalitesi 5800'den kötü.

426 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:14:55 

04.04.2011 fatura tarihli ve TELPA garantili telefonumu, Galaxy S alma düşüncemden dolayı satıyorum. Root yapılmamıştır, rom vs yüklenmemiştir. Yani garanti kapsamından çıkarabilcek bir müdahalede bulunulmamıştır. Kapağı SİYAHTIR. Extra beyaz kapak çıkmadı kutudan. Android market açıktır. Kozmetik olarak güzeldir.

http://forum.donanimhaber.com/m_49775211/tm.htm

404 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:30:32 

Ben gün içinde çok sık msjlaşırım. Wifiyi ev ağı iş yer i ağı burger ağları farketmeden sorunsuz çalıştırıyor mu? Fotoğrafını kullanacam ki gayet güzel çekiyor. Videosu idare eder. Word excell dökümanlarını kullanacam. Belki 3 5 oyun indiririm değişik programlar indiriririm? 2 gün gitse sarjı bu kullanıma çok iyi olur. 3g net paketi alırım belki, gün içerisindede en fazla 1 saat kullanırım ihtiyaç olduğu takdirde. Temelde tüm özelliklerini kullanacam yani yeter ki sorun çıkarmasın

404 Mesaj
9 Haziran 2011; 21:42:13 

Ayrıca benim alacağımda telpa garantili arkadaşlar bir ara teknosadan alanlar sorun yaşıyordu telpada sorun olur mu ? 2 kapaklı değilmiş kutu içi sordum

337 Mesaj
9 Haziran 2011; 22:29:44 

Arkadaşlar, bende Sony Ericsson x10 var. Abimde Samsung galaxy ace var.

Ace'de Market uygulamasının adı S-Market olarak geçiyor ve programın arayüzü farklı bendeki Marketten.

Ayrıca ben market.android.com'dan yükleme yapıyordum. Bugun ace ile bunu deneyecektik. Markete giriş yaparken kredi kartı bilgileri falan istendi Ace'de. Ben market'e giriş yaparken hiç öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. İsteğe bağlı da değil yani, kredi kartı bilgilerini yazmazsan ilerleyemiyosun.

Samsungda S-Market olarak gördüğümüz diğer telefonlardaki Market'den farklı mı ? Öyleyse benim telefonumdaki Market'i nasıl bulabiliriz.

1044 Mesaj
9 Haziran 2011; 22:38:23 

acede yüklü gelen kısıtlı bir android markettir samsung tarafından hazırlanan bu market hiçbir işinize yaramaz gerçek marketi açmak için şu işlemi uygulayın;

quote:

(Bütün bu işlemlere başlamadan önce mutlaka bir gmail hesabınızın olması lazım.İstenen kısımlarda bu hesabınızı girmeniz gerek)
telefonunuzun arama menüsüne girip *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Karşınıza gelecek listeden ECT 'yi seçeceksiniz.Bunu onayladıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanacak ve kısa bir süre sonra kendiliğinden açılacak ve artık android market ve youtube açılmış olacak telefonunuz ingilizce olarak açılacak.Telefonunuzu türkçe yapmak için settings>language and keyboard>choose language kısmına girip türkçeyi seçeceksiniz.Artık herşey tamam marketi ve youtube' yi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.BU İŞLEM ROOT DEĞİLDİR.DOLAYISIYLA GARANTİYİ BOZMAZ ve GERİ DÖNÜŞLÜ BİR İŞLEMDİR.Bu işlemi geri döndürmek yani marketi ve youtube'yi kaldırıp cihazı ilk günkü gibi yapmak istiyorsanız *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Bu defa ECT'yi değil TUR'u seçin ve onaylayın.Cihazınız kendiliğinden kapanıp açılacak ve açıldığında market youtube ve sizin yüklediğiniz bütün uygulamalar silinecek sadece galerinizdeki resim ve video gibi şeyler kalacak.(BÜTÜN AYARLARINIZ DA KUTUDAN İLK ÇIKTIĞI GİBİ OLACAK.)

quote:

Orijinalden alıntı: srgn03

Arkadaşlar, bende Sony Ericsson x10 var. Abimde Samsung galaxy ace var.

Ace'de Market uygulamasının adı S-Market olarak geçiyor ve programın arayüzü farklı bendeki Marketten.

Ayrıca ben market.android.com'dan yükleme yapıyordum. Bugun ace ile bunu deneyecektik. Markete giriş yaparken kredi kartı bilgileri falan istendi Ace'de. Ben market'e giriş yaparken hiç öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. İsteğe bağlı da değil yani, kredi kartı bilgilerini yazmazsan ilerleyemiyosun.

Samsungda S-Market olarak gördüğümüz diğer telefonlardaki Market'den farklı mı ? Öyleyse benim telefonumdaki Market'i nasıl bulabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellbutcher00096 -- 9 Haziran 2011; 22:41:39 >

3983 Mesaj
9 Haziran 2011; 22:55:37 

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yeni alacaklar için genel olarak yazayım, ses kalitesi 5800'den kötü.

[font="Comic Sans MS"]Evet, 5800'dan buna geçen bi' arkadaş da söylemişti. Xpress Music kalitesi var 5800'da. Ayrıca stereo hoparlör.[/font]

SE Xperia™ ARC Midnight Blue Kullanıcısı

1.6 GHz OC | 512 MB | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 4!

303 Mesaj
9 Haziran 2011; 22:59:45 

mobil tv uygulaması varmı ? htc desirede varmı?

1 GB HD 6870
4 GB Ram
1 TB HDD
Windows 7 ULTIMATE
Samsung T 200 2 ms 20"

342 Mesaj
9 Haziran 2011; 23:42:59 

Slm arkadaslar telefon 72O p filmleri oynatirken cok zorlaniyor donanim mi yetmiyor acaba yoksa benim kulllandigim rockplayer da mi
sorun var ?

İntel P4 3,06 Ghz ~ Biostar Anakart ~ Oem 1 GB DDR 400 ~ Sapphire Radeon X1650PRO 256MB DDR3 AGP ~ Samsung 80 GB 7200 Rpm İDE ~ PHİLİPS 52x cd rw ~ PHİLİPS 16x DVD rw ~ FLYVİDEO 3000 Tv kartı ~ 2+1 Speaker

2048 Mesaj
9 Haziran 2011; 23:54:11 

quote:

Orijinalden alıntı: emilll

Slm arkadaslar telefon 72O p filmleri oynatirken cok zorlaniyor donanim mi yetmiyor acaba yoksa benim kulllandigim rockplayer da mi
sorun var ?

kardeş sen ne ettin telefon HTC desire değilki oynatsın, 600 mb filmi bile oynatıyor ama onda bile bazen sorun çıkarıyor fazla zorlama telefonu. 720p tabi sorun çıkarır, işlemcisi desteklemediği için

Hep hayır desede hayat, hayırlısı diyeceğim hayata inat.

Samsung galaxy tab3 7inc
Galaxy S2
Htc desire Z

1024 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:01:58 

quote:

Orijinalden alıntı: emilll

sorun var ?

çözünürlüğü 320x480 yap bak nasıl oynatıyor ayrıca telefom 1080p mkv dosyalarını bile oynatıyor al yazı vs herşey var (ama tabi ıkına ıkına ) daha fazla fantazi yapmaya gerek yok zaten telefonun 320x480 bundan fazlasını telefonda göremezsin

303 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:21:28 

2-3 gündür HTC desire ve ace S5830 yorumu okumaktan başıma ağrılar girdi,yazanların ellerine okuyanların gözlerine sağlık...
bana bi yol gösterin 4-5 güne kadar alcam karar veremedim,
1- sarj konusunda 2 side aynı heralde öylemi??çözümleride varmış her 2 sindede aynımı bu çözüm?
2- 2 side mobil tv uygulaması desteklermi? desteklemiyosa almanın manası yok çünkü önceliğim tv izlemek (google dan bakıyorum destekleyen tellere ama 2 side yok bööle bi tel de bu uygulama nası olmaz gercekten yokmu?
(lütfen kesin olarak bilenler buna cvp versin boş yere para verip uğraşmıyım)
3- Zaten diğer özellikler bnm için extra oluyo fazla internet kullanmam( avea ya geçcem aylık 1 Gb olana, aveda 3 Gmi?? interneti hızlımıdır diğerlerine oranla?

1 GB HD 6870
4 GB Ram
1 TB HDD
Windows 7 ULTIMATE
Samsung T 200 2 ms 20"

404 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:27:39 

quote:

Ayrıca benim alacağımda telpa garantili arkadaşlar bir ara teknosadan alanlar sorun yaşıyordu telpada sorun olur mu ? 2 kapaklı değilmiş kutu içi sordum
Ben gün içinde çok sık msjlaşırım. Wifiyi ev ağı iş yer i ağı burger ağları farketmeden sorunsuz çalıştırıyor mu? Fotoğrafını kullanacam ki gayet güzel çekiyor. Videosu idare eder. Word excell dökümanlarını kullanacam. Belki 3 5 oyun indiririm değişik programlar indiriririm? 2 gün gitse sarjı bu kullanıma çok iyi olur. 3g net paketi alırım belki, gün içerisindede en fazla 1 saat kullanırım ihtiyaç olduğu takdirde. Temelde tüm özelliklerini kullanacam yani yeter ki sorun çıkarmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sportifsan -- 10 Haziran 2011; 0:28:40 >

251 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:46:58 

telefonda marketi açmak için ect seçmiştim bu halde kies'e bağladım güncelleme yaptı falan. sonra markette çoğu uygulama bulunmaz oldu. örneğin ebuddy işcep vs. bu sorunu nasıl çözebilirim.

http://www.facebook.com/pages/Amat%C3%B6r-Fotograflar/141245739284448?sk=wall

428 Mesaj
10 Haziran 2011; 9:04:50 

arkadaşlar root etmek yada rom yüklemek garantinizi bozmaz... zaten yazılımsal bir gatantisi yoktur yani istediğin kadar rom yükle donanıma kendiğilinden bişey ldumu garantisi devam etmektedir.. örnek vrmek gerekirse kendliğinden pil patlamadı mikrofonun birden calışmaması vs vs

başıma geldi oradan biliyorum samsung brick ettiğim tlefonu tamir edemedi... bende başka biyee yaptırdım hala garantisi devam ediyor. donanımın...