Şimdi Ara

Internet üzerinden PC yönetme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler benim 2 tane bilgisayarım war.Birini kardeşim birinide ben kullanıyorum.Kardeşim PC de yeni olduğu için internet üzerinden onun bilgisayarını kontrol etmek ve işte onun masaüstünü görebilmek istiyorum.Bunun için 2 tane program indirdim.Belki biliyosunuzdur:Real VNC ve Remote Administrator.Yalnız bu 2 programı kullanmasını bilmiyorum.Bilen birisi bunlardan birisini kullanmayı tarif edebilir mi?Yada sizin kullandığınız ve ayarlarını bildiğiniz bi program söyleyip tarif eder misiniz?Bu arada 2 bilgisayarda da windows xp yüklü yalnız kardeşimin bilgisayarında service pack 2 yok.Belki lazım olur bu bilgi diye söyledimm..

• iğerneğer bilgisayar NAT yapmadan ip alıyosa MS-dos'ta ipconfig komutu ile öğrenebilirsin.....
    ama NAT ile çıkıyosa local ve WAN ip'si farklıdır. bu durumda ip'siniwww.whatismyip.com dan öğrenebilirsin...

fakat modemin'den programın kullandığı portları açman gerekebilir....

örneğin windows'un kendi uzaktan erişim desteği için bende şu portlar açık... (Ben çok sık kullanırım dışardan eve bağlanma işini.... )

Burdaki portlar Windows uzaktan erişim + Windows NEtmeeting portları:

14567 TCP
    1024 TCP
    1504 TCP
    1732 TCP
    1503 TCP
    1731 TCP
    3389 TCP
    1265 TCP
    16567 TCP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Embrio -- 6 Kasım 2005, 15:03:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.