Şimdi Ara

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.127
Cevap
187
Favori
2.388.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *ORION*

quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Coliseum tarzında olsun türbünler dik ve akustiği iyi olur , ayrıca tarihi dokuyada zarar verilmemiş olur.

Ben böyle birşey demiştim,bak üstteki mesajımda da yazdım zaten,bence uçuk kaçık tasarımlara gerek yok,yapın böyle birşey sıfırdan,harika olur,farklılık olur,tarihi dokunun ağa babası olur

Bu tabıki uzun zaman içinde bayağı yıpranmış şimdi bazı arkadaşlar bilir. coliseum en yüksek noktasında bayrak direkleri vardır onları biz biraz daha uzatırsak çelik konsilüksiyon ile stadyumun nerdeyse tamamının üstü kapanır.

•  Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Böyle bi stad güzel olur bence ama imkansız işte.Eski açık o kadar yüksek olamaz sanırım.Görüntüsü nasıl olursa olsun ama şu akustik bozulmasın.
    [simage]http://galeri.milliyet.com.tr/2008/2/24Besiktasin_yeni_stadi/6.jpg
    [/simage]

Şu Beşiktaş'ın projsesiyse harika olur bence..

Proje budur. Böyle orjinal bişi yapsınlar

• Merhaba,

Colosseum MS. 80 gibi ortaya cikmis bir yapidir. Gunumuz mimarisi ve elimizde olan kisitli insaat alani dolayisi ile hic bir sekilde Colosseum benzeri bir stad yapilmasi mumkun degildir. Celik konstruksiyon ve ustunun kapatilmasi konusu ise o yapinin ruhunu bozmaktan baska bir ise yaramaz...

Tesekkurler,

Hicks
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Merhaba,

Seref Stadi zaten daha once kullanilmis bir stad ve isim. Yeni modern bir stada modern bir isim kullanilmali diye dusunuyorum, 1998'de 49 yillik kullanim hakkini aldigimiz dusunulurse en az 36 yil daha bu isim kullanilacak.

Tesekkurler,

Hicks

Modern isim nasıl oluyor?

Açıkçası ben İnönü isminin kaldırılmasından yana değilim. Sonuçta stadyum II. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü zamanında yapılmıştır ve eminim ki değerli katkıları olmuştur. Hele ki o zaman kısıtlı imkan ve şartları düşünürseniz. Sonuçta bu konular daha detaylı araştırılabilinir, fazla bir bilgim yok açıkçası fakat şu da var; Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında emeği geçen, İnönü zaferlerinin sahibi, Atatürk'ün silah arkadaşı İsmet İnönü'ye duyulan vefa sonucu olarak adının kalmasını isterim.
    Sonuçta bu yapılar bir şehrin, bir ülkenin tarihi kimliğini, toplumsal hafızasını diri tutan öğelerdir.

GS'ın yeni stadında geçen Türk Telekom Arena adı ne kadar suni ve yapay değil mi? Hiçbir kimlik ve derinlik taşımıyor. Neyse Allah'tan "Ali Sami Yen Spor Kompleksi - Türk Telekom Arena" olarak değiştirildi de Ali Sami Yen adı yaşamaya devam ediyor.

Hem şöyle düşünün yeni stadyumumuzun adını değiştirip, mesela Süleyman Seba koysak , bundan bir 50-100 sene sonra, yeni bir stadyum projesi gündeme geldiğinde bu sefer Yıldırım Demirören adını mı koyacağız mesela?

• bunun ufağını, colosseum gibi olanını yapalım

• quote:

quote:

quote:

Coliseum tarzında olsun türbünler dik ve akustiği iyi olur , ayrıca tarihi dokuyada zarar verilmemiş olur.

Ben böyle birşey demiştim,bak üstteki mesajımda da yazdım zaten,bence uçuk kaçık tasarımlara gerek yok,yapın böyle birşey sıfırdan,harika olur,farklılık olur,tarihi dokunun ağa babası olur

Bu tabıki uzun zaman içinde bayağı yıpranmış şimdi bazı arkadaşlar bilir. coliseum en yüksek noktasında bayrak direkleri vardır onları biz biraz daha uzatırsak çelik konsilüksiyon ile stadyumun nerdeyse tamamının üstü kapanır.

Bilmez miyiz aga konsilüksiyona yıllarımızı verdik biz

• quote:

Merhaba,

Colosseum MS. 80 gibi ortaya cikmis bir yapidir. Gunumuz mimarisi ve elimizde olan kisitli insaat alani dolayisi ile hic bir sekilde Colosseum benzeri bir stad yapilmasi mumkun degildir. Celik konstruksiyon ve ustunun kapatilmasi konusu ise o yapinin ruhunu bozmaktan baska bir ise yaramaz...

Tesekkurler,

Hicks

Orjinalinde üst türbün nerdeyse kapalı zaten , sonuçda piramit yapmıyoruz yani yapılabilir.

Tesekkurler,

Am@deus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Electra

Bismillâhirrahmânirrahîm.

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtel müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

AMİN

Yüzbin kere milyon kere milyar kere sonsuz kere AMİN.

• Plan proje mutlaka çok önemli ama daha da önemlisi getireceği gelir.

Bugün İnönü yıkılmasa ne olur ?
    Bence hiçbirşey olmaz.

Çok modern olmasa bile güzel bir stadımız var, çok kaliteli transferler yapmışız bu kadroyla bizi ancak TT Arena paklar, şu kadroyla gidip Kasımpaşa'da mı oynayacağız, şehrin uzağındaki Olimpiyatta mı oynayacağız ?
    Madem bir karar alınmış bari bir şeye değsin, efilli ışıklı vs. olmasına gerek yok geliri iyi olsun, para getirsin de bu kadar eziyete değsin.

Şahsen ben çok sevinmiyorum herkes sevinçten havalarda ama ben şu an için stadın yıkılması taraftarı değilim.
  • Başka bir konu da Colosseum'u önermiştim fakat maliyeti inanılmaz olur. Yani uygulanamaz bir proje. Hem zaten UEFA'nın hiçbir kriterini sağlayamaz sanırım.

Estetiği eminim ki enfes olur ona da kimsenin bir lafı yoktur herhalde.

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

Bence stad yikilip , yerine siradisi tasarimli degilde böyle antik görünümlü bir stad yapilmali , eski caglardan kalma antik bir yapi gibi görünmeli stad , cesitli kartal figürleri olmali , böyle kartal avini avlarken ne biliyim cocuklarini beslerken veya bogazin üstünden ucarken ki hallerinden olusan motivler olmali stad disinda , stadin üstü kapanabilmeli buda bence su sekilde olmali , stadin en üstunde orta alanda bir dev kartal olmali , stad kapaninca kanatlar acilip stad kapali hale gelmeli stad isiklarida kartalin gözünden ve kanatlarindan cikmali , icerideki koltuklar ve tasarimda yine antik bir yapida olmali , teknoloji en üst düzeyde ama görünüm antik olmali.

Sizce böyle bir stad besiktasa yakismaz mi ?

Colosseum gibi bir yapı yapılsa mesela. Maliyeti inanılmaz olur herhalde.

Daha önce de yazmıştım oradaki tarihi dokuyla uyumlu, güzel bir mimari yapı olmalı kesinlikle.

• Stadın yıkılma ihtimali olduğu belirtilmiş raporlarda.Yani yapı ömrünü ha doldurmuş, ha dolduracak.
  • Stadın adı da Şeref stadyumu olarak değiştirilsin bir zahmet,İsmet İnönü'yü sevmiyorum
  • quote:

quote:

Merhaba,

Tesekkurler,

Hicks

Orjinalinde üst türbün nerdeyse kapalı zaten , sonuçda piramit yapmıyoruz yani yapılabilir.

Tesekkurler,

Am@deus

Merhaba,

Colosseum'un ustu bilgidim kadari ile cadir ve perde sistemi ile ortasi acik kalacak sekilde yarim kapalidir, celik konstruksiyon ile desteklemek ve sabit bir cati yapmak buyuk olduce tezat olusturacaktir kendi mimarisi ile... Yanlis biliyorsam lutfen duzeltin...

Tesekkurler,

Hicks

• quote:

Stadın adı da Şeref stadyumu olarak değiştirilsin bir zahmet,İsmet İnönü'yü sevmiyorum

http://tr.wikipedia.org/wiki/Şeref_Bey

• quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

Stadın yıkılma ihtimali olduğu belirtilmiş raporlarda.Yani yapı ömrünü ha doldurmuş, ha dolduracak.

Merhaba,

Hangi rapolarmis onlar acaba? Bu konuda kulupten bugun yapilan resmi aciklama mevcut:

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=19592

Tesekkurler,

Hicks
  • quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

Stadın yıkılma ihtimali olduğu belirtilmiş raporlarda.Yani yapı ömrünü ha doldurmuş, ha dolduracak.

Bugün tam tersi bir açıklama yapılmıştı resmi siteden. Stad sapasağlam ayakta.

Gs stadı yapılırken evinde oynadı, Fb zaten parça parça yaptı o da evinde oynadı, biz nerde oynayacağız, oynayacağımız yer kendi evimiz gibi olmaz o havayı yakalayamayız.
    Herkes sevinçli ama ben aynı derece sevinemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Tesekkurler,

Hicks

Tesekkurler,

Am@deus

Merhaba,

Colosseum'un ustu bilgidim kadari ile cadir ve perde sistemi ile ortasi acik kalacak sekilde yarim kapalidir, celik konstruksiyon ile desteklemek ve sabit bir cati yapmak buyuk olduce tezat olusturacaktir kendi mimarisi ile... Yanlis biliyorsam lutfen duzeltin...

Tesekkurler,

Hicks

Yanlış bilmiyorsunuz ama kendi dokusu ile aynı şekilde yapılırsa çatıda uyumsuzluk olmaz , malum roma döneminde buna ihtiyaç olmamış.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.