Şimdi Ara

AMD, Radeon HD 6870 modelinde fiyat indirimine gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın GeForce GTX 560 Ti modeline 1GB GDDR5 bellekli Radeon HD 6950 modeliyle yanıt vermeye hazırlanan AMD, Ekim ayında satışa sunduğu Radeon HD 6870 modelinde fiyat indirimine gitmeye karar verdi. 200$-300$ aralığındaki ürünlerini doğru fiyat noktalarına yerleştirmek için indirime gideceği belirtilen AMD, lansman fiyatı 239$ olan Radeon HD 6870 modelini 219$ seviyesinden sunmaya başlıyor. Planlanan bu indirimin listelere hızlı bir şekilde yansıması beklenirken, kimi üreticilerin hali hazırda 225$'ın altında bir fiyatlandırma ile Radeon HD 6870 sunmaya başladığını görüyoruz.

AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Barts XT GPU'sundan güç alan Radeon HD 6870, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1120x paralel işlem birimine, 56x doku ünitesine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Standart modeli 900MHz GPU ve 4200MHz bellek saat hızlarında çalışan Radeon HD 6870 için hazırlanan özel tasarımlı ve hız aşırtmalı çok sayıda alternatif model de üreticiler tarafından sunulmakta.

• bizim burda ne kadar fark eder acaba? 250$ ın altında HD6870 yok...
  • hakkettigi fiyati bulur insallah
  • biz okadar para verdik satın aldık şimdi ne indirimi lan biz fazla verdimizle kalıyoz.
  • hiçbirşeyin ilk çıkanını almayacaksın. biraz bekleyecen hemen indirime gidiyorlar satamazlarsa
  • Arkadaşım ne alakası var kart lazım oluyor aldımmı iyisini alayım diyorsun . kartsızmı duralım. adam gidip 6970 alıyor 1 ay sonra indirim oluyor yok 6950 nin 6970 olduğunu görüyor ne yapsın şimdi bu adam yazık değilmi ? atsan atılmaz satsan satılmaz
  • bu kart zaten bence alınacak kart degildi
  • hayır lazım oluyorsa idarelik birşeyler alacaksın sonra satacaksın veya ob kullanacaksın bir süre sabretceksin.

arkadaşın biri bu forumda sandy bridge 2500k ile 5570 kurmuştu. bir süre sonra değiştiririm bir sürelik idare etsin diye.
  • Arkadaşım anlamıosn biz bu kartları ilk çıktığında almıştık 6900 yokken en iyisi olsun elimizde diye. ben harcore oyuncuyum o sıra istediğim oyunlar çıkmıştı ben 5570 le akıcı oyun nasıl oynayım idareten diosun bana . ? idareten onu alsan ne olcak şimdi indirim oldu alıosun 1-2 ay sonra yine indirim olucak . boşa hep para tuzağı . 6970 alan adam 6950 nin 70 olacağını nerden bilsin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

bu kart zaten bence alınacak kart degildi

5850 ile kafa kafaya daha az transistör daha az güç daha az ısınmasına karşı bazı yerlerde daha iyi performans göstermesi. ki driverlar geldikçe performansın daha da artacağı. fiyatınında çok iyi olan bi kart alınası değilmi ? güldürmeyin ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokoc

quote:

5850 ile kafa kafaya daha az transistör daha az güç daha az ısınmasına karşı bazı yerlerde daha iyi performans göstermesi. ki driverlar geldikçe performansın daha da artacağı. fiyatınında çok iyi olan bi kart alınası değilmi ? güldürmeyin ya

bu konuda katılıyorum.

bilmiyorum benim görüşüm bu mesla ben hd4830 la bazı oyunlarda tekleme sorunları yaşıyordum 1 sene falan idare ettim. gtx 260 calibre aldım ikinci elden. benim görüşüm bu hiçbir zaman en iyiyi almayacaksın. yavaş yavaş değiştirecen. hem yeni teknolojinin gerisinde kalmayacaksın hem de bütün oyunları oynayacaksın. şu an 300 tl civarlarındaki gtx 460 ların oynatmadığı oyun yok çok nadir oyunları son detay oynatamıyor benim görüşüm...

• quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

quote:

quote:

bu konuda katılıyorum.

bilmiyorum benim görüşüm bu mesla ben hd4830 la bazı oyunlarda tekleme sorunları yaşıyordum 1 sene falan idare ettim. gtx 260 calibre aldım ikinci elden. benim görüşüm bu hiçbir zaman en iyiyi almayacaksın. yavaş yavaş değiştirecen. hem yeni teknolojinin gerisinde kalmayacaksın hem de bütün oyunları oynayacaksın. şu an 300 tl civarlarındaki gtx 460 ların oynatmadığı oyun yok çok nadir oyunları son detay oynatamıyor benim görüşüm...

4830 diyorsun bak. demin bana idareten 5500 serisi dedin 5500 serisi ne ya 5700 serisi desen anlarım ki zaten idareten 4870 kullanıyordum . 6870 bize her daim yeter uzun süre. hem yeni teknoloji gün geçtikçe performanslanıcak hen yük altında 47 derecenin üstünde ısı değeri görmedim. adamalr çıktığında heves edip gidip en iyisine paraları döküyorlar sonra indirim üstüne indirim ! satmaya kalktıklarında neredeyse aldıkları fiyatın %50 altına satıyorlar nerde kaldı bunun bereketi ?

• tarkolar'ın da dediği gibi bu sektörde (maddi durum çok iyi değilse) yeni çıkan ürün hemen alınmaz. Durumu olanlar alır, deneyimlerini paylaşır (ki eğer varsa sorunlar o aşamada üretici tarafından giderilir, ilk kullanıcılar denektir), duruma göre ürün tercih edilir. Malesef bilgisayar ve elektronik dünyasında bu böyledir. Fiyat dalgalanmalarının tek çözümü üretici sayısının fazla olmasına bağlı ve malesef son kullanıcı piyasası iki üreticinin elinde şu anda.

Ayrıca bunu bekleyen kaç kişi vardır kim bilir, onlar için iyi haber. Ucuzlasın ki herkes kullanabilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

tarkolar'ın da dediği gibi bu sektörde (maddi durum çok iyi değilse) yeni çıkan ürün hemen alınmaz. Durumu olanlar alır, deneyimlerini paylaşır (ki eğer varsa sorunlar o aşamada üretici tarafından giderilir, ilk kullanıcılar denektir), duruma göre ürün tercih edilir. Malesef bilgisayar ve elektronik dünyasında bu böyledir. Fiyat dalgalanmalarının tek çözümü üretici sayısının fazla olmasına bağlı ve malesef son kullanıcı piyasası iki üreticinin elinde şu anda.

Ayrıca bunu bekleyen kaç kişi vardır kim bilir, onlar için iyi haber. Ucuzlasın ki herkes kullanabilsin.

ucuzlamasını bekleyen kişiler sevinir . alanlar üzülür . maddi durumu çok iyi olmayan demişsin biz öğrenci adamız harçlıklarımızla alabiliyoruz bu kartları burda milyarlardan bahsetmiyoruzki. ! ayrıca 12 ,24 aya kadar taksitler bile mevcutken. ilk kullanıcılar denek diye birşeymi var ya . ürün satışa sunulmuşsa o son kullanıcıya sunulmuştur :D

• apokoc arkadaşım, indirim yapılacak diye epeyce kızmışsınız, indirim yapılmamalıydı mı diyorsunuz, pek anlayamadım? Neticede öyle veya böyle bu kartların fiyatları indirime gidecek, ne kadar erken indirime giderse o kadar iyi, ki kullanıcılar sahip olup oyunlarını daha fazla keyifle oynayabilsinler. Para tuzağı demişsiniz, zaman zaman hepimiz bu tuzaklara düşebiliyoruz, teknoloji merakı böyle bir şey ;)
  • quote:

ucuzlamasını bekleyen kişiler sevinir . alanlar üzülür . maddi durumu çok iyi olmayan demişsin biz öğrenci adamız harçlıklarımızla alabiliyoruz bu kartları burda milyarlardan bahsetmiyoruzki. ! ayrıca 12 ,24 aya kadar taksitler bile mevcutken. ilk kullanıcılar denek diye birşeymi var ya . ürün satışa sunulmuşsa o son kullanıcıya sunulmuştur :D

Aldığınız bir ürünü sonradan ucuzladı diye üzülmemek için (öğrenci olarak) sizin o ürünü ilk çıktığında almamanız gerekir. Firma açısından rakibiniz alternatif ürünleri daha uyun fiyata piyasaya sürerken, kendi ürünleriniz yerinde mi saysın?

Ve malesef yeni çıkmış bir ürünün ilk kullanıcıları (her sektörde) denektir. Biraz araştırma ile konuyla ilgili demek istediklerimi anlayabilirsiniz.
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&hs=77g&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&q=piyasadan+geri+topluyor&aq=f&aqi=&aql=&oq=

• Fiyatların düşmesini dört gözle bekliyoruz
  • quote:

quote:

5850 varken bu kartı almak anlamsız. Hız aşırtlamlı bir 5850'ye yaklaşamaz bile. Hız aşırtma yapmam diyorsanız da CeFurkan "bence" demiş. O yapacaktır büyük ihtimalle... İlk çıktığında da 6850 varken de yine anlamsızdı alınması. Tabiki hız aşırtma ile

• 350'e 400'e HD5850 - 5870 satıldığını düşünürsek bu kartın ederi en fazla 350TL'dir bana göre.
  • Orta sınıf kartlar hakettikleri fiyatı bulmuş oluyor. Seviyorum rekabeti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.