- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi
230 Cevap54978 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1962 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:53:11 

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

Sayenizde İzmir şartları için ortalamanın üstü bir sistem kurduğumu ve cebimden uzun vadede 3-5 lira da olsa az çıkacağını sanıyorum. Dolayısıyla şu isimlere verdikleri bilgiler için çok teşekkür ederim:

- Biray Doğalgaz
- disintegration
- intererdem

Görüştüğüm firmalarla ilgili bir şeyler yazmak isterim, İzmir'den alacaklara rehber olur belki:

.............. Isı: Size 2 daire yaptıracaktık, bence Bakır boru için 8500 liradan 8000 e düşecektiniz. Masadan kaçar gibi gitmeniz, sonradan tel açıp 250 lira düşerim demeniz olmadı pek. 3 eşanjörlü diye yazdığınız baymak kombi de yaramaz söyleyeyim.

Herkese sevgiler saygılar...

Bu işi de savdık bakalım, hayırlısı...

Biz bakıra 6500 -7000 dediğimizde müşteriler uçtun diyorlar, hem de mükemmel işçilik ve 22 yıllık mühendislik le, 8000 e düşmemiş , bravo doğrusu...

üstelik bakır olması dışında diğer şeyler dediğine göre dandik...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Kasım 2012; 12:16:13 

quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

ev buca'da ikinci kat. 130 metrekare.Kombi ve peteklerde önerebileceğiniz hangi marka ve sistemler var acaba?
Bütçe 5000 tl kadar.
Teşekkürler.

Bucada bi arkadasim yaptiriyor numaranizi pm leyin dilerseniz imceleyip yaptirirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1962 Mesaj
18 Kasım 2012; 15:54:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Öztürk35

Bucada bi arkadasim yaptiriyor numaranizi pm leyin dilerseniz inceleyip yaptirirsiniz

adam 2 sene önce tavsiye istemiş yahu, şimdiye kadar beklemişmidir...

arkadaşınızın işi plastik boru plastik vana sokakta kombi, normal ve 2 adet dönüş vanası, spral akıllı boru ise

düzelttirmek isterse benle temas edebilir...

Biray Müh
Bircan EREN

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1389 Mesaj
18 Kasım 2012; 17:17:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

adam 2 sene önce tavsiye istemiş yahu, şimdiye kadar beklemişmidir...

arkadaşınızın işi plastik boru plastik vana sokakta kombi, normal ve 2 adet dönüş vanası, spral akıllı boru ise

düzelttirmek isterse benle temas edebilir...

Biray Müh
Bircan EREN

Sevgili burcan bey,
Kombi baca kisma pulumu conta uzerine monte edilmis .sanirim once baca kisma pulu sonra conta sonra dirsek en son ise vidala yapilmasi gerekiyor.bir sorun olur mu?bir de baca pulu secimi nasil olmali 4 pul var hangisi takilmali

1329 Mesaj
23 Kasım 2012; 0:34:09 

quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

Katiliyorum. Daha onceki mesajimda memnun oldugumu belirtmistim ama hala gelip dijital termostati yapacaklar. Petek ve kombi montajlari oldukca hizli (1gun) kolon tesisat (1gun) olmak uzere toplam 2 gunde ciktilar ama eksiklerini gidermeye gelmiyor ve isi takip etmiyorlar. Aramasaniz orali bile olmayacaklar. Bu arada montaji yaptirali neredeyse 5 ay olacak. İzmirgaz ile hicbir sekilde ilgilenmiyorlar. Tum isi bizlere birakiyorlar. İse mi gidecegim, izmirgaz da takip mi yapacagim sasirdim. Kesinlikle ve kesinlikle Botes den uzak durun derim.

BOTES firmasına kesinlikle bir iş yaptırmamanızı buradan ağzı yanmış biri yolarak tavsiye ederim.

Ben bu kadar üçkağıtçı bir firma daha görmedim, iş daha başlamadan sabah sabah biri eline POS cihazını almış kapıya dayanmış, ücretini ödedik 10 gündür iş biticek diye kış günü bekliyoruz.

Ne yaptıkları işçilik iyi ne sözlerinde duruyorlar ne parasını aldıkları işi bitiriyorlar.

1754 Mesaj
29 Kasım 2012; 15:17:07 

Arkadaslar selamlar,

90 m2 ev icin 5,5 m petek, kombi ve 2 termostatik vana, alarm, oda termostati dahil olarak izmir sirinyerde tesisat icin oneriniz veya fiyat teklifi alan arkadaslar varmidir.Tavsiye edceginiz firmalar.Bir yakinima yaptiracagiz fiyat ve arastirma olarak yardimci olmak istiyorum sizden gelen yorumlar dahilinde.

Never Agressive;Never Depressive;Always PROGRESSIVE
Life is a turntable

1754 Mesaj
29 Kasım 2012; 15:21:13 

Arkadaslar selamlar,

90 m2 ev icin 5,5 m petek, kombi ve 2 termostatik vana, alarm, oda termostati dahil olarak izmir sirinyerde tesisat icin oneriniz veya fiyat teklifi alan arkadaslar varmidir.Tavsiye edceginiz firmalar.Bir yakinima yaptiracagiz fiyat ve arastirma olarak yardimci olmak istiyorum sizden gelen yorumlar dahilinde.

Never Agressive;Never Depressive;Always PROGRESSIVE
Life is a turntable

16 Mesaj
7 Aralık 2012; 20:19:10 

Ben bostanlıdaki madde mühendisliğe yaptırdım.Bir arkadaşım tavsiye etti.Temiz ve hızlı çalışmaları seçimim için en önemli etkendi.Bizim ev 85 metre kare.Kombi ve doğalgaz borularını yaptırdım.Kat koloriferi tesisatımız zaten vardı.Bir günde bitti tesisat.Kombimizde bosch kombi yoğuşmalı condens 2000 w.Bu kombiyide onlar tavsiye etti.İlk eve İlker Zelener geldi.Firmanın genel kordinatörü. Ailedeki herkezin tüm sorularını sıkılmadan yeri geldiğinde tekrar tekrar anlattı.Tabi bizimde bu çok hoşumuza gitti.2 sefer geldi ilk geldiğinde 1.5 saat işlemin nasıl yapılacağını anlattı.Müşterinin aklında en ufak bir soru işareti kalımıyor böylece.Tesisat sırasında kat kolorifer kazanınıda kaldırdılar ki bu aleti götürüp alıcak adamı bulması hakketen zor zira kimsenin işine yaramıyacak bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Of Moonshine -- 7 Aralık 2012; 20:21:20 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Aralık 2012; 20:34:36 

İzmirde atasoy mühendislige 3 iş yaptırdık, mükemmel tavsiye ederim.

5 Mesaj
17 Aralık 2012; 1:06:46 

yatak odasında peteğim delindi karşıyakada merkezde petek lazım 60 80 falan ucuz iyi ne alayım ve yer fiyat.teşekkürler çok faydalandım okudum hepsini.

22 Mesaj
4 Ocak 2013; 3:26:04 

ya bende baymak eco 24 luk combım var ortalama oda termostatı ıle sız buna on off cıhazıda dıyebılırsınız 21 dereceye ayarlıyorum 8 metre küp yakıtım gıdıyor 20 gunluk cıhaz ev ıyı ısınıyor suyun sıcaklıgını 50 dereceden 48 cektım dus suyunun petek sıcaklıgı 55 derecede . benım ılk sorum kablosuzu programlanan oda termostaı almalımyım bırde ıstenılen sıcaklıga ulasıldıgında peteklerım soguyor bu normal bır durummu ılıkda olsa su dolasması gerekmezmı . bırde kolıdora 1 metrelık petek koyduk en cok ısınan yer kolıdor yatak odası en uzak oda ve gec ısınıyor cevaplarınızı beklıyorum ...

46 Mesaj
5 Ocak 2013; 15:26:24 

Herkeze Merhaba,

İzmir'de oturuyorum. Evime Bosch marka kombi taktırmak istiyorum. Ancak iki alternatif arasında kaldım, deneyimli arkadaşlardan tavsiye ve yorum rica edeceğim.

1 Bosch Condens 2000W (24kW) ZWB 24-1 AR
2 Bosch Classic Condense (28kW) ZWB 28-3 C

Aldığım yerde 2 Numaralı cihaz 200 TL daha pahalı.
2 Numaralı cihaz, daha pahalı olmasına rağmen ısıtma gücü diğerine göre daha az,

Maks. Nominal ısıl güç 50/30C'de
Condens 2000W (25,6kW)
Classic Condense (21,6kW)

Üstüne üstlük gaz tüketimi daha fazla,

Doğalgaz H (His=9,5kWh/m3)
Condens 2000W (2,6m3/h)
Classic condense (2,8m3/h)

Sizce hangisinde karar kılmak daha doğru? Cevaplarınız için peşinen teşekkürler.

46 Mesaj
5 Ocak 2013; 18:53:18 

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Bosch Classic Condense 22 kW premix (tam) yoğuşmalı,
Bosch Condense 2000W 24 kW condense (yarım) yoğuşmalı kombidir. 2000W premix brülöre sahip değildir.
Classic Condense, daha ileri teknoloji ile üretilmiş bir kombi olduğundan diğerinden fazla yakması beklenemez. Broşürlerindeki bir hata nedeniyle öyle görünmektedir. Oysa ki Bosch Classic Condense 2,1 m3/h, Bosch Condense 2000W ise 2,59 m3/h yakıt sarf eder.
Kıyaslama Linki

Bosch Classic Condense alacak durumunuz varsa tabi onu almalısınız. Kaldı ki normalde 400 TL daha pahalıdır. 1400-1800 gibi peşin fiyattan satılırlar.
Reel Fiyat farkı linki

Ayrıca bu kombilerden Classic Condense'i en az Bosch FR10 (mümkünse haftalık programlısı 100 modeli), Condense 2000W ise mutlaka ve sadece Bosch TRZ200 modeli ile kullanılması halinde % 10-15 daha az yakacaklardır. Bunları da pazarlığa mutlaka ekletin.

Selam Sserin,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bosch Classic Condense olarak tercihte bulunmayı düşünüyorum. Ayrıca TR 21 RF yeni çıkan kablosuz oda termostatı (380TL) konuşuldu.
Sizin bildirmiş olduğunuz FR 10 daha iyi bir şeçenekmi acaba? TR 21 RF'de haftalık program yapabiliyormu?

Birde Danfoss (RA2000 serisi gaz sensörlü) termostatik vana taktırmak istediğimi söylediğimde, bu oda termostatını almam durumunda gerek olmadığını bildirdiler.

Salon 33 mtkare 200 Cm + 80 Cm (2 adet)
Çocuk Odası 12 mtkare 120 Cm.0
Yatak odası 27 mtkare 160 Cm. + 120 Cm.
Açık mutfak 29 mtkare 180 Cm.
Koridor 11 mtkare 70 Cm.
Banyo 13 mtkare 60 Cm.

Salon (2 adet)+ Ç. Odası + Y. Odası (2 Adet) olarak toplam 5 taktırmam tasarruf yaratırmı. Siz nedersiniz?

İyi akşamlar dilerim.

4558 Mesaj
5 Ocak 2013; 21:21:33 

quote:

Orijinalden alıntı: MBASARAN

Selam Sserin,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bosch Classic Condense olarak tercihte bulunmayı düşünüyorum. Ayrıca TR 21 RF yeni çıkan kablosuz oda termostatı (380TL) konuşuldu.
Sizin bildirmiş olduğunuz FR 10 daha iyi bir şeçenekmi acaba? TR 21 RF'de haftalık program yapabiliyormu?

Birde Danfoss (RA2000 serisi gaz sensörlü) termostatik vana taktırmak istediğimi söylediğimde, bu oda termostatını almam durumunda gerek olmadığını bildirdiler.

Salon 33 mtkare 200 Cm + 80 Cm (2 adet)
Çocuk Odası 12 mtkare 120 Cm.0
Yatak odası 27 mtkare 160 Cm. + 120 Cm.
Açık mutfak 29 mtkare 180 Cm.
Koridor 11 mtkare 70 Cm.
Banyo 13 mtkare 60 Cm.

Salon (2 adet)+ Ç. Odası + Y. Odası (2 Adet) olarak toplam 5 taktırmam tasarruf yaratırmı. Siz nedersiniz?

İyi akşamlar dilerim.

TR21 RF modelinde haftalık program vardır ama modülasyonlu değildir. FR100 alabilirseniz, modülasyonlu ve haftalık programlıdır. FR10 da haftalık program yoktur. Her ikisiyle de kombideki servis düzlem ayarlarına müdahale edebilirsiniz. Modülasyonlu olması, kombi azami ısısını havanın durumunda göre arttırıp azaltması anlamına gelir ki bence çok önemli özelliktir.
OT alınması termo vana takılmasını gerektirmez diye bir düşünce eksiktir. OT taktığını odaya termo vana anlamsız olabilir. Az kullanılan ve/veya oransal fazla ısınan odalara termo vana takılmalıdır. Örneğin sizde salondaki 2 peteğe, çocuk odası kullanılmıyorsa bu odaya, açık mutfağa(OT bağlamayacaksanız) takılabilir. OT, kombiye komşu yan odaya yada (bence) koridora takılmalıdır. Kombinin olduğu odaya takılmaması iyi olacaktır.
Kolay gelsin.

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

46 Mesaj
5 Ocak 2013; 21:35:48 

Teşekkürler SSERİN.
Gerçekten çok yardımcı oldun.

İyi forumlar dilerim.

1962 Mesaj
6 Ocak 2013; 18:57:30 

quote:

Orijinalden alıntı: MBASARAN

Herkeze Merhaba,

İzmir'de oturuyorum. Evime Bosch marka kombi taktırmak istiyorum. Ancak iki alternatif arasında kaldım, deneyimli arkadaşlardan tavsiye ve yorum rica edeceğim.

1 Bosch Condens 2000W (24kW) ZWB 24-1 AR
2 Bosch Classic Condense (28kW) ZWB 28-3 C

Aldığım yerde 2 Numaralı cihaz 200 TL daha pahalı.
2 Numaralı cihaz, daha pahalı olmasına rağmen ısıtma gücü diğerine göre daha az,

Maks. Nominal ısıl güç 50/30C'de
Condens 2000W (25,6kW)
Classic Condense (21,6kW)

Üstüne üstlük gaz tüketimi daha fazla,

Doğalgaz H (His=9,5kWh/m3)
Condens 2000W (2,6m3/h)
Classic condense (2,8m3/h)

Sizce hangisinde karar kılmak daha doğru? Cevaplarınız için peşinen teşekkürler.

bizim yaptığımız tam yoğ. işlerde yakıtlar bu ay 135-180 tl arasında geldi ama full kullanım söz konusu

arızasına gittiğimiz adı büyük şirketlerin ısıtmayan sistemlerinin ucunda genellikle condense2000 var, tabi marifet, marifeti az olan firmalara kombi bağlatmamak,
1. örnekte firma üzeri çatı olan daireye 9 mt yerine 6.5 metre petek takmış kombiyi de balkonun sol tarafına bina cephesine asmıştı, başka bir akıllı firmaya kombiyi balkonun çamaşır askılıklarına aldırdılar, doğalgazla ilgili facialar bilgisiz firmalar yanında işini önemsemeyen, tüketicilerden de kaynaklanıyor, sonuçta bu daireye 500 tl ısınmayarak fatura gelmeye devam edecektir
0

2.örnekte condense 2000 balkonda bütün boruları açıkta ve süper boru denilen saçma bahçe hortumuyla bağlı, ölçüye göre 4 artı1 daireye 11 metre petek lazım,arkadaşımız 6 metre takmış, borular 20 lik ve petekden sisteme bağlı, sonuç ısınma sıfır, kasım faturası 400 tl..
0

bu ay 135 tl gelen bir tüketicim bana çok bu diye itiraz etti, düşün artık..
0

bu kutuda da kombi var, sizce bu şekilde binde 1 iş var mı izmirde, montaj böyle olduktan sonra bence tanzanya malı kombi boschuda viessmanı 2 ye katlayacaktır.(yakıt ekonomisinde ve ömürde)

izmirde iyi tesisat bağlatma olasılığı %10 u geçmez kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 6 Ocak 2013; 21:43:12 >

1962 Mesaj
6 Ocak 2013; 19:58:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım İzmir de Waillat kombiyi bu kutuya koymayan hiç bir işi devreye almıyor zaten.Şu 135 TL işinede kusura bakma ama ben inanmıyorum.İzmir de 100-120 m2 arası bir evin bu ayki faturası 200 TL den aşağı değil.

Takılan radyatörlerin mt/tül konusunda sizinle hem fikirim.Ne kadar uzun radyatör o kadar düşük ısıda kombi kullanmak ve ekonomi.Ama bu iş blen biliyor,çok tüketici toplamdaki fiyata bakıyor,150-200 TL için radyatör ölçüsü vs. bakmadan ucuzcuyu tercih ediyor.

Biz kutuları değil tesisatı belirtmeye çalışıyoruz, belki kutular da birbirine benziyor ama yakından bakılınca hiç bir şeye benzemiyor yapılan işler.

müşteri de inanmıyor ki itiraz ediyor , yaklaşık 200 örnek de bu , zaten az gelince Allahdan, çok gelince senden oluyor bu dünyada..

0
0
0
0
0
0

zaten nadir olan bu tip işlere geliyor bu fiyat, sizin örnekler geri kalan işleri temsil ediyor..

0
0
0
0
0

bu işlerden de milyon tane var zaten ki doğrusu bu zannetmeye başladı herkes.

bu tesisatlara modülasyonlu oda termostatı önermek mi doğru, kes at adam gibi boruları ve işi düzeltmek mi?

"bu resimler örnek için rastgele seçilmiştir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 6 Ocak 2013; 20:04:20 >

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
10 gün 8 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
30 Ocak 2013; 0:26:25 

quote:

sadece kaliteli iş isterseniz biray mühendisliği arayabilirsiniz,

kaliteli iş

1-uzun ömürlü
2-az gaz yakan
3-anında ısıtan
4-kesintisiz sıcak su veren
5-bakımı ucuz olan
6-estetik görünen
7-kullanımı kolay
8-sağlığımıı tehdit etmeyen iştir...

kalitesiz iş:
1-düşük kalite yoğuşmasız kombi
2-balkonda açık borulu küçük kabinli plastik vana ve borulu
3-küçük borulu dar vanalı
4-bol dirsekli estetikden uzak
5-gidiş ve dönüş vanaları aynı tip
6-kafa karıştıran bol düğmeli kombiler
7-ölçmeden ajandaya yazılan peteklerle iş yapan
8-her ay değişik usta çalıştıran
9-iş bitince projesi çizilen
10-yapan ile açanın farklı olduğu işlerdir.

Bizim vanaların hepsini tek tip yapmışlar. GİDİŞ VE DÖNÜŞ VANASI uygulanmış olsaydı ne gibi bir yararı olurdu?

1962 Mesaj
30 Ocak 2013; 10:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

Bizim vanaların hepsini tek tip yapmışlar. GİDİŞ VE DÖNÜŞ VANASI uygulanmış olsaydı ne gibi bir yararı olurdu?

yararları..

su radyatöre daha fazla gelir, daha kısa sürede oda ısınacağı için, geri dönen su daha sıcak dönüp kombiyi daha kısa sürede kapatır, kapanan kombi gaz harcamayı durdurur, dönüş vanasından kombiye yakın petekler kısılıp, uzaktaki ısınmayan peteklerin ısınması sağlanır, gerçi ısınmayan petekli iş yapan, dönüş vanasından kısan gibi borudan da kısan işçidir veya firmadır, vb.vb.vb..

saygılar...

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
10 gün 8 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
30 Ocak 2013; 22:08:19 

quote:

yararları..

su radyatöre daha fazla gelir, daha kısa sürede oda ısınacağı için, geri dönen su daha sıcak dönüp kombiyi daha kısa sürede kapatır, kapanan kombi gaz harcamayı durdurur, dönüş vanasından kombiye yakın petekler kısılıp, uzaktaki ısınmayan peteklerin ısınması sağlanır, gerçi ısınmayan petekli iş yapan, dönüş vanasından kısan gibi borudan da kısan işçidir veya firmadır, vb.vb.vb..

saygılar...

Hocam aydınlatıcı bir cevap olmuş, teşekkürler.
İşlerinizde başarılar dilerim.

35 Mesaj
6 Şubat 2013; 18:38:30 

s.a arkadaşlar izmir yeşilyurtta ikamet etmekteyim. eve doğalgaz bağlatmak istiyorum, vaillant ecotec plus 296/5 modelini düşünüyorum. daire sıfır yani tesisatı döşeli radyatörler takılı değil geçen sene keşif için bi firmadan yardım almıştık fiyat yüksek gelince kaldı. maddi olarak su an yaptırabilecek birikim var fakat fiyatları artmışmıdır ? düşündüğüm kombi sizce nasıl ?

ev 140m2 güneş fazla almıyor - 1.kat - tek cephe - izalasyonlu çift cam falan.

hol : 600*1000 2 adet
oturma odası : 600*1800
yat. odası : 600*1400
çock odası : 600*1400
salon : 600*1800 2 adet dikey panel
banyo : 600*1100 havlupan
calormatik 240 f dijital kablosuz oda termostatı + kombi dolabı +giriş dönüş vanası + 2 adet termostatik vana (danfoss gaz sensörlü ) + metal bağlantı seti + filitreler metal/pirinç tam geçişli.

dostlar kombi+radyatörler+montajı+izmirgaza abonelik sizce takriben ne kadar ücret gider ?

185 Mesaj
12 Şubat 2013; 13:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: klimancello

s.a arkadaşlar izmir yeşilyurtta ikamet etmekteyim. eve doğalgaz bağlatmak istiyorum, vaillant ecotec plus 296/5 modelini düşünüyorum. daire sıfır yani tesisatı döşeli radyatörler takılı değil geçen sene keşif için bi firmadan yardım almıştık fiyat yüksek gelince kaldı. maddi olarak su an yaptırabilecek birikim var fakat fiyatları artmışmıdır ? düşündüğüm kombi sizce nasıl ?

calormatik 240 f dijital kablosuz oda termostatı + kombi dolabı +giriş dönüş vanası + 2 adet termostatik vana (danfoss gaz sensörlü ) + metal bağlantı seti + filitreler metal/pirinç tam geçişli.

dostlar kombi+radyatörler+montajı+izmirgaza abonelik sizce takriben ne kadar ücret gider ?

arkadasım gecen hafta sıfırdan tesısatını yaptırmıs ve suan kullanan biri olarak size bornovada merkezi olan meşa dogalgazı kesınlıkle onerırım.izmirgaz dahil tum abonelik ve actırma işleri dahil hepsını kendıleri yaptılar ve sadece ıkı gunde bitti,tuketici olarak degerlendirin derim

1962 Mesaj
13 Şubat 2013; 11:43:12 

quote:

Orijinalden alıntı: keeper35

arkadasım gecen hafta sıfırdan tesısatını yaptırmıs ve suan kullanan biri olarak size bornovada merkezi olan meşa dogalgazı kesınlıkle onerırım.izmirgaz dahil tum abonelik ve actırma işleri dahil hepsını kendıleri yaptılar ve sadece ıkı gunde bitti,tuketici olarak degerlendirin derim

1-2 fotoğraf koyarsanız daha iyi değerlendiririz...:D

selamlar...

185 Mesaj
16 Şubat 2013; 20:14:17 

quote:

1-2 fotoğraf koyarsanız daha iyi değerlendiririz...:D

selamlar...

bircan bey arkadasa yazılmıs bir mesajdı,size değil....

1962 Mesaj
16 Şubat 2013; 20:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: keeper35

bircan bey arkadasa yazılmıs bir mesajdı,size değil....

yok ben dikkat edersen, değerlendiririz yazdım, arkadaşımızın yaptırdığı işle, mukayesesini yapsın, gol mü yemiş, gol mü atmış anlasın..

şaka şaka size iyi kurtarışlar..

umarım 130 cmlik dolaplar, dışarıda sıfır boru, fayans altı yaptıklarının tamiratı, Gk marka metal vana, tam yoğ. kombi, dönüş vanası kullanmışsınızdır, bakır boruyu zaten bilmez çoğu firma ama, danfoss ter.vananın Te tipini de , izopanı da kullandırmışınızdır, zira bunlar yoğ.kombi ile SÜPER bir işçilikle 2.000 TL fark oluşturuyor, iş iyi ise 4500 e düşüyor fiyat..
tabi iş iyiyse...

hayırlı olsun...

162 Mesaj
17 Şubat 2013; 13:02:39 

quote:

5600 civarında + izmirgaz ücreti tutacağını düşünüyorum.

zeynep poultry

35 Mesaj
18 Şubat 2013; 12:52:44 

yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler forumdaşlar zira bize geçen sene gelen keşif bu miktarlardan daha düşük fiyatlar ile gelmişdi bize. anlaşılan zam gelmiş olmalı. tabii yapılan işiçilik ve parça kalitesi tartışılır...

1962 Mesaj
19 Şubat 2013; 0:14:39 

quote:

yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler forumdaşlar zira bize geçen sene gelen keşif bu miktarlardan daha düşük fiyatlar ile gelmişdi bize. anlaşılan zam gelmiş olmalı. tabii yapılan işiçilik ve parça kalitesi tartışılır...

arkadaşım 10.5 metre peteğin var, alışı 100 tl yada petek var 160 tl yada

160 olsa (vairad dd.plus vb) 1600 tutar
kombi 2250
malzeme en dandik plastik olsa 100
vanalar dandik eca rve bile olsa 200
doğalgaz 500
işçilik 600
projesi camı elektirği 250
240 f......................................... 250
-------------------------------------------------
5750 sermayesi
kar mar yapmak istiyorsa yaşamak için onu da siz yazın ..........
yol yazın, kira yazın,sigorta yazın,vergi yazın, hammaliye yazın...en az 500...6250 ye yapsa bence zarar eder....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 19 Şubat 2013; 0:16:11 >

35 Mesaj
20 Şubat 2013; 11:39:02 

quote:

arkadaşım 10.5 metre peteğin var, alışı 100 tl yada petek var 160 tl yada

160 olsa (vairad dd.plus vb) 1600 tutar
kombi 2250
malzeme en dandik plastik olsa 100
vanalar dandik eca rve bile olsa 200
doğalgaz 500
işçilik 600
projesi camı elektirği 250
240 f......................................... 250
-------------------------------------------------
5750 sermayesi
kar mar yapmak istiyorsa yaşamak için onu da siz yazın ..........
yol yazın, kira yazın,sigorta yazın,vergi yazın, hammaliye yazın...en az 500...6250 ye yapsa bence zarar eder....

haklısın abi bende araştırdım biraz dediğin gibi fiyatlar.

15 Mesaj
16 Mayıs 2013; 8:49:27 

Bircan Bey merhaba,

izmir fahrettin altay 'da evimiz var. 95 m2, 2+1, tüm pencere ve kapılar çiftcam pimapen ile değiştirildi. fiyat olarak ne önerebilirsiniz?

ati saphire hd6870 1gb, q6600 cpu, 4x1gb pc2-6400 ram, gigabyte p35 board

clio symbol 1.4 rna, brc lpg kit 2000 model

1962 Mesaj
16 Mayıs 2013; 9:25:48 

quote:

Orijinalden alıntı: uguraci

Bircan Bey merhaba,

izmir fahrettin altay 'da evimiz var. 95 m2, 2+1, tüm pencere ve kapılar çiftcam pimapen ile değiştirildi. fiyat olarak ne önerebilirsiniz?

bizim işçilik ve iş anlayışımız diğer TÜM firmalardan farklı, bu fark yakıta yansıyor ve malzeme anlamında 500 tl civarında fark getiriyor bunları ister veya istemeyebilirsiz.

borularınız hazırsa, standart kombilerle 4000 ,yoğuşmalı ve iyi malzemelilerle 5000 i bulabilir.
tesisatınız yoksa, standart kombilerle 5000, yoğuşmalı ve iyi malzemelerle 6000 i bulabiliyor,
bakır boru 500-1000 tl arasında fiyata etki ediyor.

ama ilk yazdığım gibi diğer firmaların plastik malzemeleri ile yapılırsa 500 tl aşağıya düşecektir, 3500- 6000 arasında ÇOK GENİŞ bir yelpaze var.

burada kombiyi iyi seçip malzemelerle ilgilenmiyor İzmir halkı
bu nedenle 6000 lik bakır borulu işi, kombisi düşük fiyatlı BOSCH marka kötü tesisatın 5000 tl sinden fazla fiyatlı sanıyor halbuki 4500 e bile yapılır bu çeşit işler..

saygılar

1 Mesaj
18 Mayıs 2013; 14:26:54 

Merhaba,

Evimiz İzmir Guzelyalida. Apartmanda daire kapilarina kadar dogalgaz borulari dosendi. Evde kat koleriferinden petek sistemi mevcut. 5 katli apartmanda 3. kat. 120 metrekare. Evin iki cephesi acik, iki cephesi kapali.

1. 120 m2 ev icin yakit tuketimi uygun, ne tip kombi onerirsiniz?
2. Evdeki petek sistemini kullanabilirmiyiz?
3. Kombi ve Proje için toplam masraf asagi yukeri ne civarda olur?

Yardimlariniz icin Tesekkurler.

1962 Mesaj
17 Ağustos 2013; 14:09:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tarki35

polemik yarışına girmeyeceğim o yüzden son kez yazıyorum.ben mühendisliğin hala üniversitelerde öğretildiğini düşünüyorum ve çok şükür ki değerli bir tanesinden mezun oldum.ama sizin yazdıklarınızdan yola çıkarsak doğalgaz işi izmir de öğrenilemiyor.Öğrenmek için nerede doğmuş olursak olalım mutlaka İstanbul'a gitmemiz gerekiyor.Yazdıklarınız ne yazık ki hala benim sorularımın cevabını vermiyor.Kimin nasıl ticaret yapıp nasıl fiyat verdiği o kişiyi bağlar ve sonuçlarına katlanır.Ben hala 4+1 evin 11 metreye karşılık gelen detaylı ısı kaybı hesabını merak ediyorum.Zamanınız yoksa adresi burada yazın ben gider hesaplar burada yayınlarım.

polemiğe girmek doğruyu görmemek değil, siz mühendisseniz elbette bunun %10 luk kısmını okulda görürsünüz ama hayat %90 nı barındırıyor, kağıt üstünde 5 dilimle ısınacak yerde, tecrübe faktörün yoksa, 15 dilimle ancak ısınıldığını görüyorsun, ama yukarda yazdığım İhsan Gülferi hocamızdan edindiğimiz tecrübeyi formüle ettik biz, m3 e şu kadar kalori m2 ye şu mpetek diye Üniversitede değil , dükkanda pazarlamacıya öğretilen hesapların savunuculuğunu yapmadık.

ayrıca gerçek 4+1 evde yaşıyorum ben 160 m2 üstü teras daire, al yap hesabı. evin eni 7 metre boyu 23 metre. odalar salon 7x6=42 m2, odalar, 5x4-20m2 iki adet, 4.5x4=18 m2 2 adet, mutfak 7x 3 =21 m2 , ayrıca 13 m2 holü var, banyo iki tane EB da var. hesapla bakalım 11 metre mi çıkyor 14 metre mi, evleri pozisyonları görmeden olmaz demek mühendise yakışmaz dostum, aynı 4+1 e öyle pozisyon olur ki 7 metre koyarsın...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 17 Ağustos 2013; 14:10:00 >

5500 Mesaj
17 Ağustos 2013; 16:06:47 

quote:

polemiğe girmek doğruyu görmemek değil, siz mühendisseniz elbette bunun %10 luk kısmını okulda görürsünüz ama hayat %90 nı barındırıyor, kağıt üstünde 5 dilimle ısınacak yerde, tecrübe faktörün yoksa, 15 dilimle ancak ısınıldığını görüyorsun, ama yukarda yazdığım İhsan Gülferi hocamızdan edindiğimiz tecrübeyi formüle ettik biz, m3 e şu kadar kalori m2 ye şu mpetek diye Üniversitede değil , dükkanda pazarlamacıya öğretilen hesapların savunuculuğunu yapmadık.

ayrıca gerçek 4+1 evde yaşıyorum ben 160 m2 üstü teras daire, al yap hesabı. evin eni 7 metre boyu 23 metre. odalar salon 7x6=42 m2, odalar, 5x4-20m2 iki adet, 4.5x4=18 m2 2 adet, mutfak 7x 3 =21 m2 , ayrıca 13 m2 holü var, banyo iki tane EB da var. hesapla bakalım 11 metre mi çıkyor 14 metre mi, evleri pozisyonları görmeden olmaz demek mühendise yakışmaz dostum, aynı 4+1 e öyle pozisyon olur ki 7 metre koyarsın...

saygılar...

Sevgili kardeşim benden sana tavsiye böyle abuk sabuk adamları görmezden gel.Bunlar dan çok var bu forumda ,senin bu foruma ne katıp katmadığını zaten bilen biliyor.Böylelerine reklam pirimi verme.

Benden sana tavsiye...

Sen sana blgi ve tecrübeni sorana bak,gerisi hikaye...

1 Mesaj
17 Ağustos 2013; 16:55:32 

SAYIN BİRCAN BEY .İNSANLARI BAKIR BORUYA YÖNLENDİRİYORSUNUZ İYİ GÜZEL
AMA MALESEF KULLANILDIKTAN SONRA O BORULRIN HALİNİ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ ??
(OKSİTLENMİŞ SARI BEYAZ REZİL BİR HAL ALIYOR)BUNLARIDA YAZIP İNSANLARI BİLGİLENDİRİRSENİZ

'''FARKIMIZ İŞÇİLİĞİMİZ'''

5500 Mesaj
17 Ağustos 2013; 17:30:28 

Bakirin gozunu seveyim ben. Oksitlememesi icin vernikleyin 10 numara goruntu.

46 Mesaj
27 Ağustos 2013; 20:04:28 

izmirli arkadaşlar, izmirde kombiyi balkona koyuyorlar kaç kişiyle konuştumsa aynı söylediler bizim mahalledede kazım işleri başladı kombiyi balkondan başka yere koyma şansımız yokmu saygılar

4422 Mesaj
27 Ağustos 2013; 20:08:07 

Yer varsa Mutfak tabiki.

Bu mesajda bahsedilenler: h.topdas

"Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir."

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

46 Mesaj
27 Ağustos 2013; 20:13:32 

cevap için teşekürler, mutfakda kombi koyacak kadar yer var diye düşünüyorum en büyük düşüncemde ısı dan tasaruf etmek

4422 Mesaj
27 Ağustos 2013; 20:53:29 

quote:

Orijinalden alıntı: h.topdas

cevap için teşekürler, mutfakda kombi koyacak kadar yer var diye düşünüyorum en büyük düşüncemde ısı dan tasaruf etmek

Çok doğru düşünce balkondaki kombiler özellikle açıkta olanlar kendini ısıtmaktan içeriyi ısıtamıyorlar .

46 Mesaj
28 Ağustos 2013; 9:44:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Çok doğru düşünce balkondaki kombiler özellikle açıkta olanlar kendini ısıtmaktan içeriyi ısıtamıyorlar .

yukarıdaki yazıların çoğunu okudum hepimizin düşüncesi az yakıtla çok ısınmak kombiyi balkona koymuşlar çok güzel kabin yaptırmışlar bunun eve hiç faydası yok sadece ısı kaybını en aza indirmek için ben ise kombinin ısınmasından bile faydalınıla bilir diye düşünüyorum evdeki bir lambanın etrafına ısı vermesi gibi saygılar

4422 Mesaj
28 Ağustos 2013; 10:37:39 

quote:

yukarıdaki yazıların çoğunu okudum hepimizin düşüncesi az yakıtla çok ısınmak kombiyi balkona koymuşlar çok güzel kabin yaptırmışlar bunun eve hiç faydası yok sadece ısı kaybını en aza indirmek için ben ise kombinin ısınmasından bile faydalınıla bilir diye düşünüyorum evdeki bir lambanın etrafına ısı vermesi gibi saygılar

Sizinle aynı fikirde olan bir forumdaşımız (kim olduğunu şu an hatırlıyamıyorum) mutfaktaki kombinin, alttaki resimde olduğu gibi kapaklarını ızgaralı yaptırıp ısıtmada faydasını gördüğünü söylemişti.

0

46 Mesaj
28 Ağustos 2013; 11:37:48 

balkon altı çok güzel yapılmışlar ısı kaybını en aza indirmek için ilerde borusunun ısısından yararlanılır yoğuşmalı kombilerde olduğu gibi saygılar
0

567 Mesaj
3 Eylül 2013; 23:14:55 

Arkadaşlar evime yaklaşık olarak 15 gün önce doğalgaz bağlattım.(Yeşilyurt kooperatif evleri) Bu süreçten önce yapmış olduğum araştırmalar ve tavsiyeler üzerine EFEKAN MÜHENDİSLİK üzerinde karar kıldım. Evin iç tesisatı hemde apartmanın kolon tesisatını bu firmaya yaptırdık ve çok memnun kaldım. işin her aşamasında sorumlu olan Mühendis Tuncay bey ve ekibi titiz bir çalışmayla tesisatı yaptılar. Bu forumda okuduğum bir çok şeyi ben söylemeden uyguladılar. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

46 Mesaj
4 Eylül 2013; 11:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Arkadaşlar evime yaklaşık olarak 15 gün önce doğalgaz bağlattım.(Yeşilyurt kooperatif evleri) Bu süreçten önce yapmış olduğum araştırmalar ve tavsiyeler üzerine EFEKAN MÜHENDİSLİK üzerinde karar kıldım. Evin iç tesisatı hemde apartmanın kolon tesisatını bu firmaya yaptırdık ve çok memnun kaldım. işin her aşamasında sorumlu olan Mühendis Tuncay bey ve ekibi titiz bir çalışmayla tesisatı yaptılar. Bu forumda okuduğum bir çok şeyi ben söylemeden uyguladılar. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

arkadaş sorması ayıp ev kaç m2 kaç mt radyotör ve kalitesi kaçlık kombi markası ve aşağı yukarı ortalama kolon ve tesisat fiyatı bende bornovadan araçtırıyorumda ondan sordum. tesisatınız hayırlı olsun

1962 Mesaj
5 Eylül 2013; 8:42:09 

Mesajını vurgulama yapmadığın için yeni gördüm..

17 yılda 4 bin tane bakır işi yaptım, henüz sararan ve akan görmedim, çünkü bakır sarı-beyaz olmaz, bakır oksitlenmez, siz beyaz plastik borunun 4 yıl sonra gri, 10 yıl sonra füme reng,ne gelmesine ne yorum yaparsınız.

neyse bakır boru piramitlere bile su getirmiş, vaktiniz olursa Mısıra giderseniz bakarsınız,

bakır boru imkanı olanlar plastik boru yaptırırlarsa,

1-evleri 4 misli yavaş ısınır
2-kombi ömürleri %50 azalır
3-evler %20 az ısınır
4-en az %15-25 arası yakıtı fazla öderler.

BAKIR BORU,
SANCO özelliklidir, bir nevi ince sır ile kaplıdır, boru su nem, ile kararmaz, ancak hava nemi ile üzerinde MİKRON kalınlığında ince tabaka oluşur, bu TABAKA PAS DEĞİLDİR. insanımız PAS değince demir pasızanneder, olaydan anlamayanlar da kabuk kabuk demir pasını akla getirir, bir süngerle, temizleyici sıvı deterjan ile bu kararma ALTIN GİBİ PARLAMAYA anında dönüşür,meraklısı bunu siler, parlatır, devamlı olsun diye vernikle kaplar, yada yağlı boyayla boyar, biliyorsun(!) boyada kararır bir müddet sonra, buna boya oksitlendi mi diyorlar.

neyse bakırın kaynak noklarında ısının etkisiyle SANCO tabakası bozulabilir, işte bu kaynak yerleri daha çok kararır, kararan aslında KAYNAK TELİ içindeki KALAY maddesidir, ıslak bir ortamda su altında kalırsa YEŞİL renk görülebilir, ama bunlar koruyucu MİKRON KALINLIĞINDADIR, boruyu etkilemez. BAKIR BORU yıllardır, hastanelerde YAŞAM GAZLARININ iletiminde kullanılan TEK BORUDUR, daha hızlı öldürmeye değil YAŞATMAK için kullanılır. Neden Plastik den yaşam gazı boruları olmaz, neden KOMBİNİN İÇİ BAKIRDIR, üreticiler, tesisat usta veya pazarlamacılardan daha az mı zekaya sahip ki BAKIR Kullanıyorlar,

you tube de boiler (kombi) araması yapın 10 bin videonın tamamında tesisatlar bakırdır, Dünya Bakır, biz ise mualefet, işte bilmeden incelemeden tu kaka yapmanın sonucu bu, lazım değil diye cep telefonu da renkli tv de 20 yıl geç gelir bu şekilde...

bu Avrupa kökenli Bakır boru sitesini inceleyiniz, biz yaptığımızı yazıyoruz, isterseniz buradan da okursunuz.

saygılar..

http://www.coppereurope.org/images/pubpdf180.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 5 Eylül 2013; 11:10:41 >

Bu mesajda bahsedilenler: METİN DOĞALGAZ

1962 Mesaj
5 Eylül 2013; 9:30:49 

quote:

arkadaş sorması ayıp ev kaç m2 kaç mt radyotör ve kalitesi kaçlık kombi markası ve aşağı yukarı ortalama kolon ve tesisat fiyatı bende bornovadan araçtırıyorumda ondan sordum. tesisatınız hayırlı olsun

1metre doğalgaz borusu 13 tl , işçilik metre 22 tl ödüyoruz, yani 1 metre kolon borusunu firmalara maliyeti 40-50 tl arası, kar yapmasalar, 20 metreyi 1000 tl ya mal ederler, tabi yanında proje harçları, vana vs olayları da var, çok daireli binalarda birime düşen maliyet azalır, son yıllarda iflas eden firmalara baktığımızda çoğunun pazarlamacılarının bu maliyet hesabından bi haber ezbere 200 TLden yaparız, 2 aya kadar batarız mantıksızlığını gördük.

daire içleri mal hırsızlığı olmadıkça minimum 4500 ün altında çıkmaz ama işin içine kalite girerse, yani tam yoğ.kombiler, izopanlar, ter.vana ve bakır boru, belki fiyat 6000-6500 leri bulur ama, en pahalısu bile 2-3 yılda yakıt tasarrufu ile fiyatı dengeler..

mesela bakır yoğuşmalı ile ayda 120 tl gelmiş daireler var ki, hemen yan daireler de 180-250 arası faturalar gözlemleniyor.

mal hırsızlığı dediğim şeyide açayım, mesela 8 metre petek giden eve 5 metre takmak, dar ve kalitesiz, boru,vana kullanmak, 3.sınıf kombi takmak

bunlar fiyatı 4000 in altına çeker ama aylık faturayı da 500 e vurabilir.

2850-2800 gibi full fiyat yazan aldatmaca pankartlara da kanmayın, tüketici birini 2850 diye çağırmış ki, izmirgaz yetkisi bile yokadama sadece kombi montajı için 3400 demişler, o fiyat yani 2850 küçük ev için demişler yahu dedim, teklifte boru da yok, radyatörde daha neyin küçük evi, çağır 2800 e anlaş 4800 e, bu tiplere kanmayınız, geçen yıl sadece ,inönü mahallesinde 150 aile dolandırıldı, yetkisiz firmalarca..

Bornovadan saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 5 Eylül 2013; 9:32:54 >

46 Mesaj
5 Eylül 2013; 11:07:16 

quote:

cevabınız için teşekürler bizdende saygılar

8 Mesaj
5 Eylül 2013; 20:43:42 

Merhaba Arkadaşlar

İzmir-Bornova-İnönü Mah oturuyorum. Biraz yüksek ve rüzgarlı bornova merkeze göre 3-4 derece sıcaklık farkı oluşuyor evde.
evim 102 m2 camlar çift cam salon ve yatak odası çift camlı 2 metre kapı var yana açılır toplam.
bana yapılan teklifler şöyle ( yapı iç tesisat hazır kombi yeri hazır)

vaillant 226-3 ecotec pro tam yoğuşmalı kombi

7 metre petek (tip 22 pkkp performans slim)
vaillant dolap
beyaz havlupan
içtesisat ocak+ kombi gaz hattı
yatay baca uzatma 1 mt.
gaz kaçakları için selenoid alarm
cam elektirik menfez işleri
3 adet eca termostatik vana
v oda kumandası cihazı vrt-40
bu fiyat 4900 tl
turbo tec 202 3-5 modeli ile 4600
202-3 pro modeli ile 4200

fiyat normalmi ayrıca ekletmem ve sormam gereken birşey varmı.

vaillant 236-3 modelimi 226-3 mü hangisini önerirsininiz arasındaki fark nedir. ve slim petekmi normal petekmi daha iyidir.

Bu mesajda bahsedilenler: h.topda