Şimdi Ara

ati 9200 ekran kartı driverı.. yardımcı olursanız sevinirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ekran kartı sürücümü yükleyince herhangi bir klibi herhangi bir programla açtığım anda pc kilitleniyor. (codecle ilgisi yok) sürücüsünü orjinal cdsinden veya en son sürümlerini yüklüyrm hepsinde bu sorunu yaşıyorum. xp nin geçici ekran kartı driveriyle açtığımda klipler çalışıyor sorun yok fakat oyunlarda çok kasıyor oda. ekran kartım ATI REDEON 9200. işletim sistemim windows xp ne yapmam gerekir? yardımcı olursanız çok sevinirim 2 gündür bununla uğraşıyorum pekçok yol denedim olmadı. teşekkür ederim.

• open gl sürücünde sorun olabilir. bunu halletmenin bir yolu bunun hızını dğeiştirerek çözebilirsin. ekran kartının open gl kısmına gel. büyük bir ihtimal kapalı olarak görünecek. onu aç ve bakşa ayar yapmadan ok de sistemi yeniden başlat. bakalım düzelecek mi. birde ekran kartın fanlımı değil mi. fanlı ise fan durmuş olabilir. bunu engelle. fanlı değilse imknın varsa fan takarak dene. olmuyorsa bios ayarlarını sıfırla. ekran kartını yerinden söküp iletişim yollarını bir silgi aracılığı ile temizle ve tekrar dene. olmuyorsa format at. olmuyorsa allah kolaylık versin...
  • inanmycaksn belki ama open gl ayarları dışında tüm söylediklerini yaptım ve hepsini bu sorun sayesinde öğrendim iki gündür kurcalayarak format fln son olarak anakartın pilini çıkar-tak yaptım ekran kartını fln havayla temizledim yakında teksik servis olucam bu gidişle. şimdi senn dediğin open gl ayarlarına bi bakaym sağolasn
  • directx veya directdrawda sorun var sanırım.. dxdiag dan giriyorm tüm testler sorunsuz çıkıyor.. oyunlar gayet iyi çalışıyor fakat video sorunlu video açtığım anda donup kalıyor pc.. bi ilerleme kaydedemedm hala. ne yapsam olmyor başka ne yapabilrm?
  • agp fastwrite tı kapatmanı öneririm, video playerlar genelde overlay modu kullanıyorlar drecktx ide tekrar kurmanda işe yarayabilir dxdiag ta overlay testte öneririm.

birde windows resetlendiğinde Administrative Tools,Computer Management, event viewer içinde çarpı işareti ile gösterilen bir hata mesajı vardır orada hatalı olan dll dosya vs bak sonra ismini google da arat hangi paketin içindeyse ı paketi değiştir ekrankartı driver yada drectx veya videoplayer ın kullandığı bir dosya kolay gelsin
  • teşekkür ederim.. yardımınz için. hepsini bi deneyeyim. kesin çok basit birşydendir sorun eminim. ve çözdüğümde kafayı yiycem nasıl anladadım diye çünkü hep böyle oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.