- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Dominos pizza'da domuz eti ?
31 Cevap20396 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ocak 2011; 21:02:40 

Ekstra malzemeler kategorisi altında satışa sunulup pizzaya dahil edilen Pepperoni, domuz etinden mi yapılma yoksa dana eti mi ? Pizzam bir garip kokuyor diyorum acaba bu yüzden mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLüRüK -- 22 Ocak 2011; 21:03:49 >

2423 Mesaj
22 Ocak 2011; 21:04:21 

Sanmam bozuk ettir Et tatlımıydı, yani bu güne kadar yediklerinden tatlımıydı

Gülmese de yüzümüz, Beşiktaş'tır son sözümüz!

Samsung & PlayStation & Sony |||PSN:keko97tr&Steam:AskorozBJK&GameCenter:AskorozTR

1622 Mesaj
22 Ocak 2011; 21:18:56 

Daima taze yerli ürün yazıyor sitesinde. Türkiye'de domuz yetiştirileceğini sanmam. Hele Domino's yapsa olay çıkar.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

4033 Mesaj
22 Ocak 2011; 22:33:50 

tr'de domuz yetişiyor, ama bildiğim kadarıyla dana etinden daha pahalı türkiyede domuz eti. koymak isteseler bile paraya kıyıp koymazlar takılmayın yani

135 Mesaj
23 Ocak 2011; 1:23:53 

Domuz eti uyarılması gereken bir ettir Trde.Yani firmanın Domuz Eti vardır demesi lazım.Dememesine olanak yok bunu göze alamaz Ki arkadaşında dediği gibi ucuz diye kullanılamaz Trde domuz eti dana etinden pahalı

7049 Mesaj
23 Ocak 2011; 1:51:03 

80 kusur ciftlik var google amca
quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Daima taze yerli ürün yazıyor sitesinde. Türkiye'de domuz yetiştirileceğini sanmam. Hele Domino's yapsa olay çıkar.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 21 sa. 37 dk. kadarı kaldı.
23 Ocak 2011; 2:11:13 

Domuz eti pahalı diyorsunuzda bu domuzlar bir doğuruyor sürü gibi.

2223 Mesaj
23 Ocak 2011; 7:08:04 

domuz etinden dolayı kötü kokmaz zaten dostum, sen etin domuz eti olduğunu dahi anlayamassın

3986 Mesaj
23 Ocak 2011; 8:58:21 

Pepperoni içerisinde domuz eti vardır. Eğer dana etiyle çakma pepperoni yaptılarsa bilemem.

Dominos Pizza'nın Amerika'daki şubelerinde "halal knife" diye temiz bir bıçak var. Bu bıçakla kesinlikle domuz eti içeren ürünler kesilmiyor. Eğer söylerseniz pizzanızı bu bıçakla kesiyorlar.

Türkiye'de şubeleri ise tamamen isim hakkı alınarak açılan yerlerdir. Amerika'daki gibi müşteri hizmetleri olacağını sanmıyorum. Eğer domuz eti kullanmak isterlerse %0 denetim altında çok rahat bir şekilde kullanırlar.

Bir dahaki sefere pepperoni koydurmazsan sorunun çözülür.

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2011; 11:56:42 

Domuz etinden değilde Parmesan peynirinden dolayıdır o koku, (Leş gibi kokuyor ama lezzetli be kardeşim ) domuz eti kızarınca normal et gibi muazzam kokar. %99 yese dahi anlamaz. Birçok arkadaşım tattı mesela kimse anlamadı ne eti diye

Orjinal Pepperoni domuz dana karışık yapılır ama Türkiyede o riske giremezler, yapamazlar. Domuz bulmak üretmek ve bilgi vermeden satmak suçtur ve bunun hesabını veremezler cezasını ödeyemezler.

Onun eşşek yada at eti olma ihtimali varken Domuz eti diye söylenmek saçma, TR'de yapılmayacağını biliyoruz. Kurumsallaşmış şirketler böyle küçük oyunlara girmez. Domuzun üretimi yada ithalatı inanılmaz bir zorluk, dana kullanmaları çok çok daha kolay.

Kafanızı bu tip şeylerle bozmayın. Her yerde eşşek, at yada köpek eti yeme ihtimaliniz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechaniker -- 23 Ocak 2011; 11:00:57 >

1192 Mesaj
23 Ocak 2011; 14:10:34 

Dominos'un sitesinde hiçir ürünümüzde domuz eti ve katkısı bulunmamaktadır yazıyor. Bir araştırsaydınız iyi olurmuş...

44 Mesaj
24 Ocak 2011; 19:48:52 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fotoo -- 24 Ocak 2011; 19:51:05 >

2311 Mesaj
26 Ocak 2011; 3:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: shanke
domuz etinden dolayı kötü kokmaz zaten dostum, sen etin domuz eti olduğunu dahi anlayamassın

Evet aynen öyle. Ayrıca dominos gibi bir şirket bu riski alamaz. Bir ihtimal pizzadaki bir malzeme bozulmustur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1948 Mesaj
26 Ocak 2011; 8:47:39 

türkiyede domuz etinin satışı ve gıdalarda kullanımı yasaktır. Ayrıca büyük firmaların et aldıkları yerler veya kendi kesimhaneleri sürekli kontrol altındadır. Kesimler bile denetime tabiidir. Kesilen etlere damga vurulması mecburiyeti vardır.
Ayrıca domuz eti pahalı diyen arkadaşlar aslında domuz eti daha ucuzdur. Türkiyedeki domuz yetiştirme çiftlikleri sadece yurtdışına ihracat yapar. O çiftlikler de sürekli denetimdedir.

12463 Mesaj
26 Ocak 2011; 9:33:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

türkiyede domuz etinin satışı ve gıdalarda kullanımı yasaktır. Ayrıca büyük firmaların et aldıkları yerler veya kendi kesimhaneleri sürekli kontrol altındadır. Kesimler bile denetime tabiidir. Kesilen etlere damga vurulması mecburiyeti vardır.
Ayrıca domuz eti pahalı diyen arkadaşlar aslında domuz eti daha ucuzdur. Türkiyedeki domuz yetiştirme çiftlikleri sadece yurtdışına ihracat yapar. O çiftlikler de sürekli denetimdedir.

Satışı yasaksa Migros dahil büyük marketlerde satılan ambalajlı domuz ürünleri de kaçak, sadece domuz üzerine çalışan ünlü kasaplar da kaçak. Gıda içi kullanım yasak olabilir belki ama satışı yasak değil ve yasak olsa cidden saçma olurdu...

3157 Mesaj
26 Ocak 2011; 9:55:25 

Normalde pepperoni domuz etinden yapılır. Ama Türkiye'de, hele ki tanınmış firmalar, asla ve asla bu riski alamazlar.

Encinaar

1801 Mesaj
27 Ocak 2011; 1:13:10 

dominosun domuz eti kullanıdığını birkaç yerden duydum.bu yüzden dominos un et içeren ürünlerini kullanmıyorum

7141 Mesaj
31 Temmuz 2011; 21:15:44 

Kokusundan koyun, keçi, dana etini ayırabiliyor musunuz ki domuzu ayırdınız?

472 Mesaj
27 Mayıs 2013; 18:02:00 

Ben amerikada bilmeden pepperoni yemiştim kesinlikle domuzdur, dominosta tedarikci firma ny pepperonide domuz olduguna göre güvenmeyin ağır da kokar ,

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
22 sa. 10 dk. kadarı kaldı.
27 Mayıs 2013; 18:07:33 

Türkiye'de domuz etini bulabilmek diğer dana,koyun,keci,tavuk etinden 2 kat daha maliyetlidir çünkü domuz yetiştirilen çiftlikler yok.Hangi akıllı şirket giderde domuz eti arar.İnanmayın böyle şeylere.Ha at ve eşek eti olabilir

3325 Mesaj
27 Mayıs 2013; 18:14:10 

Dominos pizzalarının nasıl yapıldığına dair bir belgesel vardı, bulabilirsen izle ;)

0

LOL TR : Gundam Exia

7049 Mesaj
27 Mayıs 2013; 18:19:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Türkiye'de domuz etini bulabilmek diğer dana,koyun,keci,tavuk etinden 2 kat daha maliyetlidir çünkü domuz yetiştirilen çiftlikler yok.Hangi akıllı şirket giderde domuz eti arar.İnanmayın böyle şeylere.Ha at ve eşek eti olabilir

80den fazla domuz çiftligi var . sadece müslümanların yaşamadıgını bi gün akıl edersiniz umarım.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
27 Mayıs 2013; 18:21:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

80den fazla domuz çiftligi var . sadece müslümanların yaşamadıgını bi gün akıl edersiniz umarım.

70 Milyonluk nüfusu olan bir ülkede 80 tane domuz çiftliği ''yok'' demektir.Bu domuz etini bulmakda zor olduğundan daha maliyetlidir.Çünkü az.Anlatmak istediğim bu.

Not:Ateistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 27 Mayıs 2013; 18:21:41 >

1456 Mesaj
27 Mayıs 2013; 18:32:11 

Domino's Türkiye'nin en popüler pizza markası.Böyle bir durum söz konusu bile değil.Gönül rahatlığıyla yiyin.
Domuz çiftlikleri konusuna gelirsek de Türkiye'de tabi ki domuz çiftlikleri var ancak Türkiye'deki etler çok kalitesiz.Domuz etini yerim ancak TÜrkiye'de değil.

Ooh,On I Burn! - Fuel is pumping engines, burning hard loose and clean. - And I burn! Churning my direction, Quench my thirst with gasoline
SO GIMME FUEL - GIMME FIRE - GIMME THAT WHICH I DESIRE!

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2013; 19:08:04 

domuz eti olsa nolacak

2668 Mesaj
27 Mayıs 2013; 19:10:56 

quote:

Orijinalden alıntı: yigitovski

Domino's Türkiye'nin en popüler pizza markası.Böyle bir durum söz konusu bile değil.Gönül rahatlığıyla yiyin.
Domuz çiftlikleri konusuna gelirsek de Türkiye'de tabi ki domuz çiftlikleri var ancak Türkiye'deki etler çok kalitesiz.Domuz etini yerim ancak TÜrkiye'de değil.

burger king de öleydı fakat mıllete bakterılı etleri iteledi
pınarın çıft tırnaklı olayına gırmesemde olur

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
    Kimisi için Ete Duyulan açlık
    Kimisi için Güce duyulan açlık
    Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
    Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
    Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
    Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

7049 Mesaj
27 Mayıs 2013; 20:11:14 

quote:

70 Milyonluk nüfusu olan bir ülkede 80 tane domuz çiftliği ''yok'' demektir.Bu domuz etini bulmakda zor olduğundan daha maliyetlidir.Çünkü az.Anlatmak istediğim bu.

Not:Ateistim.

Türkiye'deki domuz çiftliklerinde yıllık 3 milyon kg domuz eti tüketiliyor. Bilip bilmeden araştirma yapmadan yazı yazma. 80tane demedim 80den fazla dedim lafı çarpıtma. 70 milyonluk ülkede %95 müslüman. geri kalanada yetecek kadar çiftlik var bu yüzden var demektir.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
27 Mayıs 2013; 20:15:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

Türkiye'deki domuz çiftliklerinde yıllık 3 milyon kg domuz eti tüketiliyor. Bilip bilmeden araştirma yapmadan yazı yazma. 80tane demedim 80den fazla dedim lafı çarpıtma. 70 milyonluk ülkede %95 müslüman. geri kalanada yetecek kadar çiftlik var bu yüzden var demektir.

Okuyup anlamada problem var sanırım.Sorun o çiftliklerin %5lik kısma yetip yetmeyeceği değil domuz etinin MALİYETİ.Çiftlikler az olduğu için GENELDE domuz etini almak daha maliyetli olur.Bir ürün ne kadar az bulunuyorsa fiyatı da o kadar artar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 27 Mayıs 2013; 20:16:30 >

7049 Mesaj
27 Mayıs 2013; 20:18:52 

quote:

Okuyup anlamada problem var sanırım.Sorun o çiftliklerin %5lik kısma yetip yetmeyeceği değil domuz etinin MALİYETİ.Çiftlikler az olduğu için GENELDE domuz etini almak daha maliyetli olur.Bir ürün ne kadar az bulunuyorsa fiyatı da o kadar artar

senin okuyup algılamada ve anlatmada sorunun oldugu aşikar. Domuz etinin degerli olan kısımlarını mı karıştırıyorlar sanıyorsun ? %100 domuz eti diyen yok zaten hiç kimse. her türlü hayvanın heryeri var.Neyse biraz araştir ondan sonra yazarsın bilgisizken yazma .

Not:Neye inanip inanmadıgın kimseyi alakadar etmez.

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2013; 22:31:35 

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Domuz eti pahalı diyorsunuzda bu domuzlar bir doğuruyor sürü gibi.

Domuz eti sigir, dana etinden daha ucuzdur. Tr deki en buyuk ciftlik ilginctir ki bursa dadir. Domuz hayvani cok fazla sayida yavruladigindan ve etinin saklanmasi dana ve sigira gore daha zor oldugundan bozulmaya cok musaittir ve cok daha ucuzdur. Avrupanin bircok ulkesine de tr den gider

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

343 Mesaj
30 Mayıs 2013; 0:27:41 

Ben insanların yaptıklarını gördükçe inanmıyorum artık %100 doğal, katkısız, şu eti bu eti demelerine.

Battlelog: strato026

188 Mesaj
31 Mayıs 2013; 7:18:57 

Yazdıklarım müslümanlar için;

Şüphe duyulan yerden tavuk bile yenmemeli, hele ki günümüzde domuz danayı geçtim, besmele ile keslip kesilmediği bilinmiyorsa oradan bile yenmemeli.
Bir çok büyük markalarda bile ne eti yediğimiz belli değil. At koyan var domuz koyan var çöğe giden etleri tekrar makinadan geçirip nugget olarak satıyorlar.

Ben bir yıldır dışarıdan et yemiyorum (güvendiğim bir kaç yer dışında) hele o 2-3 liraya satılan dönerlerden uzak durucaksınız, evimize de bildiğimiz bir kasaptan alırız eti. burger mc falan 7-8 yıldır önünden dahi geçmem.

Et sağlık için çok öneml bir besin kaynağıdır. 1400 yıl önce gelen dinimde de belirttiği üzere helal olan hayvanlar ve durumları vardır bunların dışına çıkmak bu dünyada sağlığımız açısından oldukça zararlıdır. Bunların hepsi de pozitif bilimler ile sabittir.

Bilgisayar nasıl insanın doğurgan olduğunu anlayamıyorsa, insanın da Allah'n ezeli olduğunu anlayamaması gayet normal.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Dominos pizza'da domuz eti ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.468