Şimdi Ara

Kopya çekme teknikleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
24.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler ben iyi kopya çeken bir öğrenciyim.malum sayısalcılar için sözel dersler sıkıcıdır ve çalışma isteği pek olmaz.(tarih mesela)bende size kullandığım kopya çekme taktikleri anlatmaya çalışacağım.

1)Selpak Peçeteye yazmak:Öncelikle selpak peçete açılır.Selpak peçetenin birinci kısmının altına kağıt yerleştirilir.bu yazdığınız kopyanın arka taraftan belirgin olmaması için.pilot kalemle kopyalar bir güzel yazılır.sonra kağıt aradan alınır.selpak sanki hiç kullanılmamış gibi paketin içine koyulur.sınav zamanında burun çekilir.ve mendil çıkarılır.

2)Gömleğin içine yazmak:malum gömlekler genellikle dışarda.gömleğin sonunun arka tarafına kurşun kalemle kopya yazılır.sınav zamanı bize bakacak şekilde durur.hoca geldiğinde düzeltilir.

3)Çantanın içine kağıt koyma:a4ün yarısı kadar bir kağıt kesilir kopya yazılır.çantayı açtığınızda tam görebileceğiniz şekilde yerleştirilir.sınavda su içme bahanesiyle çanta açılır,bakılır.

4)bluetooth ile canlı hoca bağlantısı:bu riskli bir seçim.ama riskin varlığını kazanma şansının yüksek olmasından kaynaklı.kulağınıza bluetooth kulaklığı taktınız.böyle elinize kulağınızı kapatacak şekilde koyuyorsunuz.sonra sıraya yanaşıyorsunuz.ama bu işlem 30-40 snlik sürecek.örneğin bunu biyoloji sınavında denemiştim.30 saniyede soruyu dersanedeki hocaya sorup 15 saniyede cevabı almıştım.

5)yere kağıt koyma:bunu almanca dersinde kullanmıştım.fiillerin kişilere göre hallerini orta büyüklükteki bir kağıta yazdık.sonra bunu ayakkabımızla kapatıyoruz.hoca gittiğinde bakıyoruz.sonra yine ayakkabımızla kapatıyoruz.yalnız görebilmeniz için siyah renkli kalın uçlu kalemle yazın.

bunlar benim kullandığım kopya çekme yöntemleri. sizde burada kullandığınız yöntemleri yazarsanız iyi bir başlık elde ederiz.

not:bu taktikleri kullanım 85ten aşağı not aldığımı hatırlamam.bi kere not almadığım tarihten sınavda selpak yöntemiyle 90 almıştım.1 soruyu bilerek yapmadım.o kadar ilgisiz oluğ 100 alsam çok ilgi çekerdi.

• anlamadığız teknik varsa ss koyabilirim.

edit:caps oldu ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musso.tr -- 22 Ocak 2011; 19:05:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musso.tr

anlamadığız teknik varsa caps koyabilirim.

Burada ona SS denir.
  • Öss'de nabcan?
  • sayısalım iyi.zaten tarihten 3-5 soru anca yaparım
    quote:

Orijinalden alıntı: Şg

Öss'de nabcan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şg

Öss'de nabcan?

öss de sözel çözmüyor ki?

ayrıca beyler bir ipucu vereyim yine sözel dersler için anadolu liselerinde 3. sınavlar test olur hani test sorularının yarısı geçmişte başka anadolu liselerinde sorulmuş sorular oluyor bunlarıda nerden buluyoruz? meb.gov.tr den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrefemir -- 22 Ocak 2011; 17:07:49 >
  • bunu böyle uluorta anlat kimse duymaz zaten bizden başka
  • Sizin okulun hocaları bayağı bi salakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayyu

Sizin okulun hocaları bayağı bi salakmış.

bence salak öğretmen yoktur,fırsat yaratmayan öğretmen vardır.fırsatlarıda sen gole çevirceksin
  • ss geldi..

Kopya çekme teknikleri
  • En iyisi sıraya yazmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy_king06

En iyisi sıraya yazmak.

sıraya yazınca çok çabuk belli oluyor.
  • kendi alfabeni yap, her harfe kendi sembolünü çiz. ezberle. istediğin yere yaz, kopyanı çek.
  • saol kanka bende eklerım bende kopya makınesı yapımı var bı kac saat sonra doncem eklerım
  • Ben sana en süper yöntemi söyleyeyim ama sadece kış vaktinde soğuk günlerde işler.

Biz sınıfça montun içine bantla yapıştırıyoruz mükemmel oluyor.Öyle kolun içine falan değil bildiğin montun içine.

Sonra zaten bakması kolay.

Mutlaka dene çok rahat

Ve ele yazmak,sıraya yazmak,yere koymak falan bunları görmeyen hocanın aklından şüphe etmek lazım.Bizim bölüm hocaları el sallattırıyo her yazılıdan önce Seve seve sallamazsak ... seve seve sallıyoruz yani

• sıraya ve duvar kenarına oturup duvara yazarız,tertemiz.hesap makinesinin arkasına sözlüğün içine bilimum yerlere yazılır.
  • sınav günü okula çantayla gidilir. sınavın olduğu dersin kitap çantanın içine konur. sınav vakti sıra arkadaşın ile kendi arana çanta konur. sen çantaya arkanı dönersin o sırada arkadaşın kitabı çantadan çıkartır. burada senin amacın arkadaşını kamufle etmektir. tabii sen arkadaşını kamufle ederken o da kitapdan bakarak cevapları yazar daha sonra sende ondan cevapları aynen geçirirsin.

bu arada en önemli nokta; siz veya arkadaşınız 1-2 tane soruyu ya tam yapmayın yada yarısını yapın ki kopya çektiğiniz anlaşılmasın.

----
    malum çağımız teknoloji çağı. cep telefonu güzel resim çeken bir arkadaş veya arkadaş grubu sınav cevapların resmini çeker, bunu sınıfla paylaşır. sınav anında cep telefonundan bakarak cevaplar yazılır. tabi burada net okuyabilmek için zoom dan faydalanmak gerek ve aynı anda hocanın sana bakıp bakmadığını görmek.
    zor iştir ama garanti sonuç verir.

• İngilizce dersinde çantadan direk kitabı çıkartıyoruz sınavda. Hoca pencereden doğayı izliyor..
  • Yere koyma ve sıraya yazma riskli bazı hocalar yer değiştirtiyor
  •  Kopya çekme teknikleri

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.