Şimdi Ara

Geleneksel bilgisayarlardan sıkılanlar için tasarımıyla fark yaratan PC: Hammerhead

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
40.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • San Francisco merkezli tasarım firması DARWINMachine, benzerini daha önce görmediğimiz dikkat çekici bir tasarıma sahip, el yapımı özel bilgisayar hazırladı. Farklı olmak isteyen oyuncular için tasarlanan, Hammerhead HMR98902 model isimli bilgisayarın mimarı ise daha önce yarış otomobilleri dizayn eden mühendis Matthew Kim.

alt="Geleneksel bilgisayarlardan sıkılanlar için tasarımıyla fark yaratan PC: Hammerhead"

Özel kasa tasarımının yapısında alüminyum ve eco resin plastik kullanılırken, farklılaşmak adına "açık kasa" anlayışının esas alındığını görüyoruz. Yani işlemci soğutucusu ile ekran kartı kasa dışında tutularak soğutma performansının arttırılması hedeflenmiş ve profesyonel kullanıcılar için doğrudan donanım erişimi mümkün kılınmış.

Nereden bakarsanız bakın, her açıdan farklı görünmeye başaran ve bu sayede kasa tasarımına yeni bir boyut kazandıran DARWINmachine, aynı etkiyi donanım seçeneklerinde ise uyandıramıyor. Zira tasarımıyla heyecan yaratan bilgisayarın sistem özelliklerine baktığımızda ise sıradanlıktan kurtulamadığını söyleyebiliriz.

alt="Geleneksel bilgisayarlardan sıkılanlar için tasarımıyla fark yaratan PC: Hammerhead"

Intel platformunu temel alan ve Core i7-860 işlemci ile gelen sistem, ekran kartı olarak Asus'un ürettiği özel tasarımlı GeForce GTX 460 çözümünü kullanıyor. 4GB bellek ile donatılan sistem, hızlı sistem açılışı ve uygulama başlangıçları için 40GB kapasiteli Intel SSD kullanırken, depolama içinse 640GB kapasiteli disk ile sunuluyor.

İkinci bir diske daha ev sahipliği yapabilen kasada, DVD/CD yazabilen optik sürücüye ve 750 Watt kapasiteli güç kaynağına yer veriliyor. Windows 7 Home Premium 64-bit işletim sistemiyle gelen bilgisayar, 2899$ seviyesinden satışa sunuluyor. Bu arada Matthew Kim'in, önce kendisi için tasarladığı ardından satışa sunmaya karar verdiği özel tasarımlı sistem, tamamiyle el yapımı olduğu için üretimi yaklaşık iki hafta sürüyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Hammerhead HMR98902: Özel tasarımlı el yapımı bilgisayar

• Birşeye benzeteceğim ama çıkaramadım
  • Başka görüntüleri varmı bunun ?
  • dizel mi bu. nasa imzalı heralde gayet güzel ve şık ama f/p olarak gereklılık tartısılır.
  • @Wade, haber içerisine galeri eklendi.
  • Kasa çok ciksmiş.İçi boş olarakta satılabilir bence.farklı fotoğraflarınında olmasını isterdim.özellikle iç dizaynını merak ettim.
  • İyimiş.
  • Geleneksel bilgisayarlardan sıkılanlar için tasarımıyla fark yaratan PC: Hammerhead

harbiii iyiiimişşşşşşşşş extradanda wwwwoooooaoaoaoaoaowwwwwww
  • İlginç tasarım, çoğu kişiye ya fiyatı yada tasarımı ile hitap etmeyecek
  • Birşeye benzeteceğim ama çıkaramadım ne tesadüf bi şeye benzetemedim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Birşeye benzeteceğim ama çıkaramadım

Sorun da o zaten, bişeye benzemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

Birşeye benzeteceğim ama çıkaramadım

ilk resimde tost makinası gördüm sanki :D
  • biraz fazla farklı bakmışlara
  • çok farklı olmaya çalışmışlar.
  • Optimusun Prime' ın kafası gibi bu ne be?
  • Piyanoya benzettim.
  • Uğraşmışlar yapmak için ne diyelim alan olur belki
  • uç tasarım arayanlar için bence mükemmel
  • hep aynı kutu gıbı kasalar ısın aslı gtx580 alıpda saatlerce baska bakan varmı karta bılmem ama yanı demek ıstedıgım plexi kasam var ama yıne kutunun ıcınde bılmıyorum zevk meselesı ama benım hosuma gıttı yalan yok bulsam alırım :D daha cok ekran kartına bakıp mest olan bırısı yok galıba...
  • güzel görünüyor ama pahalıymış be
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.