Şimdi Ara

Windows 7 Hizmet Paketi 2 2012'de, Windows 8 ise 2013'te geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
7.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Satış rakamları açısından tüm zamanların en iyi Windows işletim sistemi olarak gösterilen Windows 7 için hazırladığı Hizmet Paketi 1'i (Service Pack 1) yakında resmi olarak kullanıma sunması beklenen Microsoft'un gelecek planları netleşiyor. Neowin sitesinin verdiği yeni bir habere göre Windows 7 için Hizmet Paketi 2 (SP2) de hazırlanıyor.

Windows 8 işletim sistemi için çalışmalarını sürdüren ve işletim sisteminin ARM tabanlı sistemlere yönelik versiyonunu hazırladığını da duyuran Microsoft'un, Hizmet Paketi 2 ile ne gibi yenilikler planladığı henüz bilinmiyor. Ancak Redmond merkezli firmanın daha önceki güncellemeleri dikkate alındığında, Hizmet Paketi 2'nin, çıktığı döneme kadar olan tün güncellemeleri içermesi bekleniyor. Hizmet Paketi 2, Windows 7 işletim sistemi için son büyük güncelleme olacağından, işletim sistemine yeni özellikler getirmesi de bekleniyor.

İlgili habere göre Windows 7 Hizmet Paketi 2, 2012 içerisinde yani Hizmet Paketi 1'den bir yıl sonra sunulacak. Bu arada Microsoft'un Windows 8 yol haritası da netleşiyor. Hazırlıkları devam eden ve Windows 7'den farklı olarak çekirdek seviyesinde yeniden tasarlandığı belirtilen işletim sisteminin, radikal güncelleme ve teknolojiler içermesi bekleniyor. Windows 8 için iki beta versiyon planlayan Microsoft'un, bu betalardan en az bir tanesini genel kullanıma sunması ve beta 2'den üç ay sonra da RC (Release Candidate, Sürüm Adayı) versiyonunu duyurması bekleniyor.

Henüz Microsoft tarafından resmi olarak açıklanmış/doğrulanmış olmasa da Windows 8'in 7 Ocak 2013'te satışa sunulacağı belirtiliyor.

• Artık önce bir Services pack 1'i yayınlasınlar.. Ondan sonra 2'yi düşünürler.
  • Her sene yeni bir windows modası mı yaklaşıyor ne?
  • ben windows 8'in çıkacağını bile bile neden gidip orjinal windows 7 alayım şimdi?Vista alan adamlar ne yapsın ellerinde patladı resmen işletim sistemi..
  • windows 8 ile artık gpuların muazzam gücünden daha fazla yararlansınlar.. ama bu sadece grafik işleme açısından olmamalı.. mesela nvidianın c+ hızlandırması direct compute gibi yenilikleri ve hatta ekran kartlarının belleklerinden daha fazla yararlanan bir işletiğm sistemi olmalıki ciddi fark yaratsın.. hatta PClerde işletim sistemi tüm diğer yazılımlardan bağımsız hale getirilmeli.. ayrı bir ssdyeye yada partisyona kurulmalı gibi.. insan düşünse binbir türlü yenilik bulabilir aslında bu konuda.. bu da bir işletim sisteminin günümüzde ne kadar gelişmeye açık olduğunu gösterir..
  • 8'nin çıkmasına nerden baksanız 2 yıl daha var.2 yıl oturup onu mu bekliyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading..

ben windows 8'in çıkacağını bile bile neden gidip orjinal windows 7 alayım şimdi?Vista alan adamlar ne yapsın ellerinde patladı resmen işletim sistemi..

win 7 2009da çıktı, win 8 için 2013 diyorlar yuvarlak hesap 2014 yap onu 5 yılda arası var yani 2 sistem arasında bi zahmet çıkarsınlar yani
  • Daha 2 sene var...
  • neyse gelsin windows 7 önce service pack 1i cıkarsınlar ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading..

ben windows 8'in çıkacağını bile bile neden gidip orjinal windows 7 alayım şimdi?Vista alan adamlar ne yapsın ellerinde patladı resmen işletim sistemi..

aynen bende vista var almaz olaydım 2gb sistem beliği var açıyom pc kendine gelmiyo mubareek
  • rc i sabırsızlıkla bekliyorum
  • service pack1 rtm son derlenme tarihi 19.11.2010 tarihini doğruluyor. ancak marta sarkabilir sp1in windows updatee gelmesi için.
  • win7 pc ler için açıık ara en iyi sistem. sp1 ile neler olcak merak ediyorum

win8 2013-2014 de çıkarsa android windowsu perişan eder. nitekim win8 de arm işlemcilere destek verilceği söyleniyordu. bence okadar geç çıkması zararına olur o zamana kadar android 4 çıkar
  • ben para istemende veriyorum her notebook içinde win 7 olduğu için para veren de vermeyen de yorum yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanafb

ben para istemende veriyorum her notebook içinde win 7 olduğu için para veren de vermeyen de yorum yapabilir.

her notebook içinde geelen win7 beleş değil sandığın gibi..

ona fiyat dahilinde para ödemiş oluyoruz
  • DX 12 ÇIKMASINA 2 SENE VAR DEMEKKİ. (FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI)
  • daha windows update de Sp1 çıkmadı.
  • Burdan anlaşılan o ki windows 8 kırmızı tema lı olacak.
  • 98 xp arası me, xp win7 arası vista gibi dandik oslar çıktı win8 aradaki dandiklerden olmaz umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

quote:

Orijinalden alıntı: nirvanafb

ben para istemende veriyorum her notebook içinde win 7 olduğu için para veren de vermeyen de yorum yapabilir.

her notebook içinde geelen win7 beleş değil sandığın gibi..

ona fiyat dahilinde para ödemiş oluyoruz

Aynen katılıyorum her alınan notebook'un fiyatına oem windows 7 fiyatı ekleniyor. Kimse kimseye bedava bir şey vermiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.