Hangi üniversite? Hangi bölüm? Neden?
90 Cevap3926 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 10:58:18 

Arkadaslar hangi üniversitede, bölümünüzü ve neden o bolumu tercih ettiginizi paylasir misiniz lütfen? Amac üniversiteye hazirlanan arkadaslari bilgilendirmek ve bölüm hakkinda ufaktan da olsa bilgi sahibi olmalarini saglamak.

Not:bolumun is imkanlarindan,calisma alanlarindan da bahsederseniz cok iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

198 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:06:15 

Mesajım bulunsun.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:08:07 

quote:

Orijinalden alıntı: özgür41
Mesajım bulunsun.

Bulana ödül verecek misiniz?

108 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:09:15 

gazi üniversitesi tarih bölümü sakın gelme.

1158 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:12:23 

aynı şekilde abant izzet baysal üniversitesi - iktisadi idari bilimler fakültesi sakın yazmayın

diyorsanız ben okulu 7 senede de bitiririm o zaman sorun yok

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: TheLabarna
gazi üniversitesi tarih bölümü sakın gelme.

Istesem de gelemem zaten.

DTCF gaziye mi bagliydi yoksa ankaraya mi?

5435 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:16:00 

BIM BÖLÜMÜ

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini---Business Administration-Marketing---I30 2012 CRDI Finland Helsinki

3551 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:16:40 

kocaeli ingiliz dili ve edebiyatı sakın yazma.

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

108 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:18:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Ateşle Barut

Istesem de gelemem zaten.

DTCF gaziye mi bagliydi yoksa ankaraya mi?

ankaraya baglı.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:19:32 

Herkes yazma diyor. Adamlar hazirlanmayi birakir bu yorumlarla

Biraz daha bilgi verin lütfen arkadaslar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ocak 2011; 11:22:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

kocaeli ingiliz dili ve edebiyatı sakın yazma.

Hocam biraz açıklayabilir misin? Üniversite mi yoksa bölüm mü sorun?

108 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:23:57 

Gazi üniversitesi eğitim bakımından kaliteli hatta eşeğin bi tarafına suyu kacırmıslar bizim bölümde normalda tüm tarh bölümleri birinci sınıfta 7 veya 8 derse sahip olur bizim 14 dersimiz var yani 2 katı.

Okul sosyal olarak çok geri bunun sebebi okuldaki ülkücüler.İnsanların her şeyine karışıyolar.Hani o lisede dinlediğiniz üniversite hayatına sahip olmak istiyosanız tam tersi istikamatte bi okul. Kendini milli kahraman ilan eden hocalar mı dersiniz. Oğuz Kağan peygamber diyen hocalar mı dersiniz.Dersin yarısı siyaset ve din üzerine çık dersten kampüstede din ve siyaset muhabbeti soğudum okuldan bırakmak istiyorum ama peder vurur beni.

913 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:24:07 

UP

129 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:27:54 

Ben 19 Mayıs Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği okuyorum.4.sınıftayım.

Puanım birçok mühendisliğe yetiyordu,tabi ODTÜ,Boğaziçi felan değil ama yetiyordu birçok üniversite ve bölüme.Biraz peder baskısı yüzünden ve biraz da çaresizlikten bu bölüme girdim.

Öğretmenlik sevilerek yapılan bir meslek,parası felan için sakın tercih etme zaten 2 kuruş birşey alıyoruz. Sadece bunu söylemek istedim.

3551 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:27:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

Hocam biraz açıklayabilir misin? Üniversite mi yoksa bölüm mü sorun?

bölüm zaten zor ama üniv. bunu daha da zorlaştırıyor. ikinci öğretimler dahil şuanda bütün hazırlık sınıflarından geçebilecek görünen 10 kişiyi geçmez geri kalan 100-120 kişi nolcak peki? bütte yok!

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

1217 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:31:19 

gazi üniversitesi makine müh. gelebilirsin mühendislik eğitimi iyidir ayrıca ana kampüsten uzak kendi halinde nezih bir kampüs

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:36:06 

quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*
gazi üniversitesi makine müh. gelebilirsin mühendislik eğitimi iyidir ayrıca ana kampüsten uzak kendi halinde nezih bir kampüs

Bölümün calisma alanlari? Neden makina mühendisligi tercih ettiniz?

4275 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:39:55 

istanbul üniversitesi ingilizce iktisat. yazabilirsin yani ben işletme okumak istiyodum,ama ekonomi kısmıyla da ilgiliydim ist ing işletme tutmayınca buraya girdim merkez binanın dışında ek binada görüyoruz dersleri ama fena değil.pek civarda ortam olan biyer değil ama.ama matematikten nefret ederken niye burdayım onu anlamıyorum ilk dönemden kaldım matematikte

5127 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:41:10 

Bilkent Bilgisayardayım burslu. Bana en yakın gelen bölüm bilg. mühendisliğiydi 6 tane tercihimi de bilg. müh.ten yana kullandım. Hepsine yetiyodu puanım, ilk tercihime girdim.

Bilkent'in ilk tercihim olmsa sebebi ise yurtdışında eğitim almak istemem.Tr'deki yurtdışı bağlantıları en iyi olan üniversitesinin Bilkent olması beni buraya yönlendirdi.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality
Bilkent Bilgisayardayım burslu. Bana en yakın gelen bölüm bilg. mühendisliğiydi 6 tane tercihimi de bilg. müh.ten yana kullandım. Hepsine yetiyodu puanım, ilk tercihime girdim.

Bilkent'in ilk tercihim olmsa sebebi ise yurtdışında eğitim almak istemem.Tr'deki yurtdışı bağlantıları en iyi olan üniversitesinin Bilkent olması beni buraya yönlendirdi.

Akillica bir tercih. Basarilar

317 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:46:54 

kocaeli makine müh..

kocaeli zaten gelişmekte olan sanayi kenti ..mühendislik düşünenler için ilk sıralarda gelmesi gereken yerlerden.. tabi birazda zoru sevmelisiniz..

No more mistake..

1217 Mesaj
22 Ocak 2011; 11:57:02 

quote:

Bölümün calisma alanlari? Neden makina mühendisligi tercih ettiniz?

makina mühendisliği mühendislik dalında en geniş iş olanağına sahip mühendisliklerden birisidir. Bu bölümü tercih etmemin asıl nedeni mekanik ile ilgili işlerden hoşnut olmam ve kendimde mühendislik zekası olduğunu görmemdir. Yaptığım araştırmalara göre de gazi mezunu mühendislerin piyasada gerçekten tercih edildiğini anladım. Tabi işin asıl yükü kendinde kendini hep geliştirmen gerekiyor

87 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:05:57 

ODTU Makina

Bolum cok zor, abartildigi kadar mi? Bence daha fazlasi... Ama eger basitce matematik ve fizik ilgini cekiyorsa, severim diyorsan da tavsiye ederim. Is konusunda sikinti cekmezsin heleki 3 uzeri bir ortalama yapabiliyorsan, her turlu master ve is imkani seni bekler. Puanim Cerrahpasa tipa kadar yetiyodu ama sahsen pisman degilim, dedigim gibi olay sevip sevmemekle alakali...

1586 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:17:05 

Ege ünv. Reklamcılık bölümü hakkında yorum yazmak isterdim buraya. (Seneye yazıcam umarım)

25 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:18:20 

Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
Bölüm: Ne olursa
Sebep: Çünkü orası İTÜ

634 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:21:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Lacoste.

2568 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:27:49 

boğaziçi üniversitiseni girebileceksen , oraya gir iş olanakları konusunda sıkıntı çekmezsin.

261 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:27:56 

ODTÜ KKK - Petrol ve Doğalgaz Müh. (burslu)

Eğer gelecek için hala bi planınız yoksa petrol ve doğalgaz mühendisliğini alternatifleriniz arasına alın derim. Ben çalışır kazanır, çocuklarıma yedirir yaşatırım diyenler için ideal Üniversite olarak Ankara ODTÜ de okumak elbette bambaşka ama puanınız oraya yetmiyorsa kesinlikle ODTÜ KKK yı göz önünde bulundurun.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 12:47:54 

quote:

Orijinalden alıntı: li10
ODTÜ KKK - Petrol ve Doğalgaz Müh. (burslu)

Eğer gelecek için hala bi planınız yoksa petrol ve doğalgaz mühendisliğini alternatifleriniz arasına alın derim. Ben çalışır kazanır, çocuklarıma yedirir yaşatırım diyenler için ideal Üniversite olarak Ankara ODTÜ de okumak elbette bambaşka ama puanınız oraya yetmiyorsa kesinlikle ODTÜ KKK yı göz önünde bulundurun.

bursun kesilmemesi icin ortalama minimum kac puan olmali? Ben de petrol ve doğalgaz mühendisliği düsünüyorum. unv.yi birakip geldim, bastan hazirlaniyorum ve tercihimi en iyi sekilde yapmak istiyorum. Bilgi verebilir misin biraz daha detaylı, rica etsem?

261 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:07:42 

quote:

bursun kesilmemesi icin ortalama minimum kac puan olmali? Ben de petrol ve doğalgaz mühendisliği düsünüyorum. unv.yi birakip geldim, bastan hazirlaniyorum ve tercihimi en iyi sekilde yapmak istiyorum. Bilgi verebilir misin biraz daha detaylı, rica etsem?

İngilizcen yetersizse hazırlık okuman gerekecek. Hazırlık için sadece 1 yıl hak veriyorlar. Eğer hazırlığı geçemezsen sınıf tekrarı yapman gerekirse o seneye özel bursun kesilir ama geçmemek için özel çaba sarfetmek lazım 4 senelik bölümlere ise 5 senede bitirme hakkı veriyorlar. Hazırlığın 1 yılınıda eklersen 5 seneyi 6 senede bitirme hakkın var. Bu dersten kaldın mı bursun kesilir diye birşey yok. Geçen sene MF-4 puan türünde 70bin sıralama gerekiyordu buraya burslu girebilmek için. Şimdi 60bin olmuştur kanımca. Puanlamayı tam bilemeyecem. Eğitim olaraksa Ankara ODTÜ ile aynı. Dersler ve sınavlar paralel olarak gidiyor. Yani özel üniversitelere kıyasla eğitimi çok zor. Kıbrıs hayatı olarak dersen kampüsün açıkçası Kıbrısla alakası yok :) Çok güzel bir kampüsümüz var ve sıkılmadan tüm zamanını en iyi şekilde burada geçirebiliyorsun.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:12:33 

quote:

İngilizcen yetersizse hazırlık okuman gerekecek. Hazırlık için sadece 1 yıl hak veriyorlar. Eğer hazırlığı geçemezsen sınıf tekrarı yapman gerekirse o seneye özel bursun kesilir ama geçmemek için özel çaba sarfetmek lazım 4 senelik bölümlere ise 5 senede bitirme hakkı veriyorlar. Hazırlığın 1 yılınıda eklersen 5 seneyi 6 senede bitirme hakkın var. Bu dersten kaldın mı bursun kesilir diye birşey yok. Geçen sene MF-4 puan türünde 70bin sıralama gerekiyordu buraya burslu girebilmek için. Şimdi 60bin olmuştur kanımca. Puanlamayı tam bilemeyecem. Eğitim olaraksa Ankara ODTÜ ile aynı. Dersler ve sınavlar paralel olarak gidiyor. Yani özel üniversitelere kıyasla eğitimi çok zor. Kıbrıs hayatı olarak dersen kampüsün açıkçası Kıbrısla alakası yok :) Çok güzel bir kampüsümüz var ve sıkılmadan tüm zamanını en iyi şekilde burada geçirebiliyorsun.

Yasam sartlari felan nasil orda? Ogrenci icin gecim zor mu? Yurtlar nasil? Aylik ortalama ne kadar tl ile asosyal bir genc gecinebilir, ihtiyaclarini karsilayabilir?

Bilgilendirme ve verdigin cevaplar icin tesekkur ederim.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:30:01 

Yukarı

693 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:52:05 

ktü makinaya gelme gördüğüm kadarıyla acayip zorluyolar ama ilgin varsa inşaatı seçebilirsin itü veya odtü tutmassa tabi

261 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:53:25 

quote:

Yasam sartlari felan nasil orda? Ogrenci icin gecim zor mu? Yurtlar nasil? Aylik ortalama ne kadar tl ile asosyal bir genc gecinebilir, ihtiyaclarini karsilayabilir?

Bilgilendirme ve verdigin cevaplar icin tesekkur ederim.

Yurtlar beklemeyeceğin kadar iyi. Bir yemek sorun oluyor. Az biraz yeteneğin varsa bazen kendi yemeğini pişirirsen aylık ortalama 500-600 ile geçinirsin. Ama şöyle söyleyeyimburda 300 ile geçinende var 1 milyar ile geçinemeyen de. Asosyaller çok sever burayı :)

374 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:59:33 

mimar sinan veya anadolu üniversitesi -sinema tv- hakkında bilgi sahibi olup fikirlerini paylaşacak arkadaşlar yok mu? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverscreen -- 22 Ocak 2011; 14:00:43 >

585 Mesaj
22 Ocak 2011; 13:59:57 

istanbul üniversitesi iktisat fakültesi işletme 1.sınıf

kampüs harika, hocalar mükemmel, bölüm idare eder,

Carbon Based Lifeforms

760 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:06:10 

Ege veya Akdenizde Diş hekimliği istiyorum okuyan veya bilen arkadaşlardan yorum alabilir miyi?

Ftr öğrencileri ve öğrenci adayları :
www.ftrogrencileri.com

195 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:11:13 

Ben kocaeli istiyorum.iibf uluslararası ilişkiler.Eğitimi zor mu? Öğrenci için ideal mi?(özellikle apart yurt için)
Teşekkürler.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:14:54 

quote:

Yurtlar beklemeyeceğin kadar iyi. Bir yemek sorun oluyor. Az biraz yeteneğin varsa bazen kendi yemeğini pişirirsen aylık ortalama 500-600 ile geçinirsin. Ama şöyle söyleyeyimburda 300 ile geçinende var 1 milyar ile geçinemeyen de. Asosyaller çok sever burayı :)

Güzel özetlediniz. Tesekkür ederim.

@sagoluyuz insaat,mimarlik ve petrol dogalgaz dusunuyorum da nasip iste.

2132 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:28:49 

okuduğumu değil de tercih edeceğimi yazayım bari

istanbul tknik üniversitesi - deniz ulaştırma işletme bölümü

nedeni: geniş iş olanakları, güzel maaş

913 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:53:31 

Okumak istediğim :
Sıramız: Boğaziçi-Yeditepe-Kadir Has-İstanbul Ticaret-Doğuş-Haliç / Uluslararası Ticaret (özeller tam burslu)

En kötü ihtimal böyle yüksek bir puan alamazsam, (bana göre yüksek) Celal Bayar Ü. Uluslararası Ticaret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 22 Ocak 2011; 15:02:23 >

88 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:55:34 

Beykent Ünv. Bilgisayar Prog. Uzaktan eğitim Örgün eğitimi sevmediğim için geçtim hemide burslu

i7 2500k 4.7ghz, asus sabertooth p67, 1333 cl7 8gb, gtx 480, thermaltake xt psu 675 watt, 1x3 tb hdd , thermaltake kandalf siyah kasa.. dell U2410, OCZ 240gb Vertex 3

649 Mesaj
22 Ocak 2011; 14:59:21 

galatasaray üni.- iletişim fakültesi istiyorum yazarken bile ağzımın suyu aktı o derece

diğer alternatifim

mimar sinan güzel sanatlar üni. - sinema televizyon bölümü

bu iki üni.den birine gitmek için ölü tercih yapıp duruyorum ama birgün mutlaka gidecem

2 Mesaj
22 Ocak 2011; 15:27:26 

quote:

ne olursa mı? Bırak allah aşkına.

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 16:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul
okuduğumu değil de tercih edeceğimi yazayım bari

istanbul tknik üniversitesi - deniz ulaştırma işletme bölümü

nedeni: geniş iş olanakları, güzel maaş

Dolgundur onların maaşları

374 Mesaj
22 Ocak 2011; 16:33:44 

quote:

Orijinalden alıntı: djdistortion

galatasaray üni.- iletişim fakültesi istiyorum yazarken bile ağzımın suyu aktı o derece

diğer alternatifim

mimar sinan güzel sanatlar üni. - sinema televizyon bölümü

bu iki üni.den birine gitmek için ölü tercih yapıp duruyorum ama birgün mutlaka gidecem

mimar sinan sinema tv geçen sene en düşük hangi sıralamadan almış ki?

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 16:57:37 

quote:

Yukarı

497 Mesaj
22 Ocak 2011; 19:52:26 

quote:

497 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:10:20 

quote:

1019 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:21:28 

quote:

Tempus fugit, aeternitas manet.
Zaman uçar, sonsuzluk kalır.

6204 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:31:45 

kocaeli
ingiliz dili ve edebiyatı
kesinlikle yaz
zoru seviyosan eğer
zora gelemem diyosan uzak durabilirsin
ama aldığın eğitim çok kaliteli olacaktır
hele dil edebiyat bölümleri öğretmenlik bölümlerinden katkat iyidir

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

108 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:34:19 

istediğimi yazayım bende o zaman seneye :)

Çanakkale 18 mart - Tarih bölümü
Balıkesir ÜNi. - Tarih Bölümü
İstanbul Üni. - Tarih Bölümü

.. dedi Şeref Bey ama kimseler duymadı..

497 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:39:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Andy Dufrense
istediğimi yazayım bende o zaman seneye :)

Çanakkale 18 mart - Tarih bölümü
Balıkesir ÜNi. - Tarih Bölümü
İstanbul Üni. - Tarih Bölümü

Umarım istediginiz yerlere gelirsiniz.

240 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:44:46 

arkadaşlar odtü kıbrıs a gidilir mi sizce? çukurova ingilizce makine ile odtü kıbrıs makine aynı puan. diplomada ankarayla elbet farkı vardır ama kıbrısa gitmeye değer mi? ve de yurtdışında master yapacağımız zaman kıbrıs olması ismini lekeler mi diplomamın?

HD6870 // FX6100 3.3GHz @ 4.0GHz // 4GB 1666 DDR3 // 700w psu // Ducky DK9008S Shine Mekanik Klavye //A4 Tech X7 mouse

755 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: sagoluyuz

ktü makinaya gelme gördüğüm kadarıyla acayip zorluyolar ama ilgin varsa inşaatı seçebilirsin itü veya odtü tutmassa tabi

KTÜ'nün Makine ve İnşaat Müh. bölümleri gerçekten iyi diyorlar ama makine okuyanlar bu düşüncede değil. Bence KTÜ'nün en iyi bölümü İnşaat Müh. bölümü.

Harita Müh. tercih edecek arkadaşlara da öneririm. Yani İstanbul dışında bir yere gelecekseniz buraya gelin. Eğitim kalitesi ve olanaklar olarak Yıldız Harita'dan daha iyiyiz.

497 Mesaj
23 Ocak 2011; 0:50:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

KTÜ'nün Makine ve İnşaat Müh. bölümleri gerçekten iyi diyorlar ama makine okuyanlar bu düşüncede değil. Bence KTÜ'nün en iyi bölümü İnşaat Müh. bölümü.

Harita Müh. tercih edecek arkadaşlara da öneririm. Yani İstanbul dışında bir yere gelecekseniz buraya gelin. Eğitim kalitesi ve olanaklar olarak Yıldız Harita'dan daha iyiyiz.

Harita mühendisligi mi okuyorsunuz? Ben daha önce sdü harita kadastrodaydim. hocalarim ktü haritanin en iyi oldugunu söylerlerdi durmadan. :) o harita mühendisliginde cok para dönüyor ben gördüm, biliyorum

6 Mesaj