Şimdi Ara

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYE EDERMİSİNİZ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
123
Cevap
3
Favori
157.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.ebeyaz.com/urun/lg-f1479fds-camasir-makinesi.aspx
    lg konusunda bu makine hakkında yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark1508

http://www.ebeyaz.com/urun/lg-f1479fds-camasir-makinesi.aspx
    lg konusunda bu makine hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Eğer LG ya da Samsung alacaksan çamaşır makinesinin tamburu ile makine arasındaki boşluğa dikkat et. Ben LG çamaşır makinesi kullanıyorum, aslında çok iyi makine ancak tambur ile makine arasındaki boşluğa takılan çamaşırları yırtıp parçalama gibi bir huyu var ne yazık ki. Bu da çok ciddi bir sıkıntı. Bebek çorapları gibi küçük çamaşırlar o boşluktan girip makinenin tahliye kanalını tıkayabiliyor. Artık çocuğun çoraplarını eşim çamaşır filesi ile atıyor makineye. Aynı sorun Samsunglarda da var. Diğer markaları bilmem ama annemin beko marka makinesinde böyle bir sorun yok mesela.
  • arkadaşlar 13 yıllık profilo çamaşır makinamı değiştireceğim. profilodan sağlamlık açısından çok memnun kaldım. makina bu yıla kadar hiç ses çıkarmadan yıkadı. servis yüzü göstermedi bize. ama artık çok ses yapar oldu. profilo nun yeni modelleri nası acaba bilgisi olan var mı? lg almayı düşünüyorum ama profilo da aklım kalıyor?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    LG çamaşır makinası almak istiyordum motoru kayışsız ve inverter 10 sene motor garantili cezbedici, sizin aldığınız model neydi acaba @emrahsnr @emrahsnr
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz8033

arkadaşlar 13 yıllık profilo çamaşır makinamı değiştireceğim. profilodan sağlamlık açısından çok memnun kaldım. makina bu yıla kadar hiç ses çıkarmadan yıkadı. servis yüzü göstermedi bize. ama artık çok ses yapar oldu. profilo nun yeni modelleri nası acaba bilgisi olan var mı? lg almayı düşünüyorum ama profilo da aklım kalıyor?

Profilo sağlamlık yönünden LG'nin muadil makinelerine göre daha iyidir.

Örneğin LG'nin Direct Drive motorlu 7kg makinesi ile Profilo'nun 7kg serisinin ses seviyeleri arasında dikkate alınacak bir fark yok. Çünkü LG'nin süspansiyon sistemi Bosch grubundaki kadar iyi değil.

Sessizlik için motor başlı başına bir kriter değildir. Süspansiyon sistemi, yük dengeleme yazılımı, yalıtım gibi faktörler de önemlidir.

LG bozulma ihtimali çok zor olan motoruna 10 yıl garanti verir; ama elektronik kart, kazan gibi arıza yapma riski çok daha yüksek olan parçalarına 2 yıl garanti verir. Garantiyi uzatmanıza da izin vermez. İleriki vadede servis ve parça sıkıntısından dolayı makinenizle vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Çamaşır makinesinde Miele, Electrolux ve Bosch en iyi çamaşır makinesi üreticileridir.

Bütçenizi ve aradığınız belli başlı özellikleri sıralarsanız daha sağlıklı önerilerde bulunabilirim.
  • Bende kurutmalı Çamaşır makinası var 10 yıl motor garantisi vermesi beni cezbetti. Motor kolay bozulan bir şey değil ama yinede 10 yıl olması bana güven verdi. Biraz da forumlardan araştırdım iyi-kötü yorumlar vardı ama iyi yorumun daha fazla olduğunu gözlemleyince makinayı aldım. Şuana kadar bir sıkıntım yok şükürler olsun.

Bende ki makina; LG F1496ADP7

Birde bu makina tasarım açısından benim çok hoşuma gitmişti.

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYE EDERMİSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faziloglu -- 13 Haziran 2013; 11:02:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: oguz8033

arkadaşlar 13 yıllık profilo çamaşır makinamı değiştireceğim. profilodan sağlamlık açısından çok memnun kaldım. makina bu yıla kadar hiç ses çıkarmadan yıkadı. servis yüzü göstermedi bize. ama artık çok ses yapar oldu. profilo nun yeni modelleri nası acaba bilgisi olan var mı? lg almayı düşünüyorum ama profilo da aklım kalıyor?

Profilo sağlamlık yönünden LG'nin muadil makinelerine göre daha iyidir.

Örneğin LG'nin Direct Drive motorlu 7kg makinesi ile Profilo'nun 7kg serisinin ses seviyeleri arasında dikkate alınacak bir fark yok. Çünkü LG'nin süspansiyon sistemi Bosch grubundaki kadar iyi değil.

Sessizlik için motor başlı başına bir kriter değildir. Süspansiyon sistemi, yük dengeleme yazılımı, yalıtım gibi faktörler de önemlidir.

LG bozulma ihtimali çok zor olan motoruna 10 yıl garanti verir; ama elektronik kart, kazan gibi arıza yapma riski çok daha yüksek olan parçalarına 2 yıl garanti verir. Garantiyi uzatmanıza da izin vermez. İleriki vadede servis ve parça sıkıntısından dolayı makinenizle vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Çamaşır makinesinde Miele, Electrolux ve Bosch en iyi çamaşır makinesi üreticileridir.

Bütçenizi ve aradığınız belli başlı özellikleri sıralarsanız daha sağlıklı önerilerde bulunabilirim.

Candoğan62 çok haklısın LG motoru şöyle böyledir efendim, 10 yıl garantilidir deyip kandırıyor insanı. Şu an LG nin 9 kg lık makinesini kullanıyorum, makineye az çamaşır atarsan sorun yok ama 5 kg mı geçince gürültüsü artıyor. Korelilerden iyice soğudum valla
  • lg ne kadar motor garantisi vermesede bozulabiliyor ve garanti dışı kaldığını söyleyebilirim tamamen satış stratejisi

bu arada akrabamız lg makinasını atıp hotpoint ARXGD 1291 almışlar ama çok kötü eminim ki hem kazan hacmi ile kalite olarak olsun benim arçelik çok daha ötede kazan olarak
  • İşin özeti aslında ne kadar para o kadar köfte ama bunu bilsek te iyi ve ucuz arıyoruz yani uygun olanını diyelim
    Miele ve elektrolüx' baktım hemen miele 2000 aşağı makina yok ama 20 sene kullanım demişler elektrolüx 900tl ye var yorumları okuyunca lg den vazgeçtim gibi peki Hoover için ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeka43

LG çamaşır makinası almak istiyordum motoru kayışsız ve inverter 10 sene motor garantili cezbedici, sizin aldığınız model neydi acaba @emrahsnr @emrahsnr

ben bosch idos almıştım. hala kullanıyorum. ama 50-60 yıkama sonrasında elektronik kart arızası verdi. hem elektronik kartı hem de ön paneli değişti. 1 ay kadar önce de deterjan haznesinin tıpası yalama yaptığı için banyo zeminine ve makinenin içine deterjan aktı. hepsi garantiden halledildi ama makineden biraz soğudum. boschun servis yönü bu yönden iyi. ama keşke bunları yaşamasaydım.

LG çamaşır makinesi kullanmadığım için yorum yapamam. sağlamlık temiz yıkama vs konularında bir bilgim yok. ama 9-10-11 kg makinelerinin tasarımlar çok şık. tasarım tabi hangi sırada bir kriter olur, tartışılır. Lakin LGnin servis hizmetleri rezalet. forumda aratırsanız LG marka kombi mikrodalga fırınla ve servisiyle yaşadıklarımı okuyabilirsiniz. paramı iade aldım da kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 15 Haziran 2013; 10:35:19 >
  • Uzun zamandır foruma girmiyorum, sırf bu makine ile ilgili yorum yazmak için girdim.. Benim aldığım model F1496TDP3 8 Kg kapasiteli.. Almadan önce bayağı araştırdım, hatta profilo yada bosch almayı kesinleştirmiştim, fakat son kez donanım da neler yazıyor diye girdim ve kesinlikle doğru bir karar verdiğimi gördüm.

F1496TDP3 modelini 3 aydır kullanıyorum, sadece evdeki battaniye ve yorganların kuru temizleme masrafını düşersek şimdiden en az 100 TL kazancım oldu.. Yorgan onun için çok basitti, ama ne yalan söyleyim zorla içine tıktığım XXL bol tüylü battaniyeden ötürü korkmadım desem yalan olur. Sonuç mu! banamısın demedi.

Hemen hemen her programında sıcaklık ve sıkma devrini ayarlamak çok daha ekonomik olmasını sağlıyor, yaz boyu genelde spor giysiler bölümünü kullandık 45 dakikada makine dolusu çamaşır tertemiz...

İlk başta bazı yorumlar LG nin elektronikte iyi olduğunu yazıyordu ama çamaşır makinesinde de muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Makinanın sesini sadece program bittiğinde çalan müzik sayesinde duyuyorum.. Tek kelime ile muhteşem bir makine, bence alışılagelmiş markaları seçmeyi bırakmanın zamanı geldi.

Bu arada dış görünüşü göründüğü kadar kaliteli, Siemens'in kapağını açmaya korktum elimde kalacak zannettim, LG ise tank kapağı gibi maşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKYAR -- 12 Eylül 2013; 16:03:49 >
  • Merhabalar

Ben 1,5 sene önce LG1479FDS5 modelini aldım. (çeyiz için)

2-3 aydır düzenli kullanıyorum fakat yıkama performansından pek memnun değilim

yani giysilerdeki kirleri çıkartmıyor.

acaba program seçimi veya deterjan kullanımında mı hata yapıyorum.

Not:Kireç olayı için sürekli Calgon kullanıyorum.
  • iyi forumlar .

evdeki beyaz eşyaları yeniliyoruz annemin talebiyle. 2 haftalık araçtırma sonrası LG F14A8YD Kurutmalı Çamaşır Makinesinde karar kıldım.

üstatlardan yorumu düşüncesi tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-F14A8YD

• uzun uzun reklam yapar gibi yazmayacağım. forumu ve piyasayı araştırarak LG F14A7FDS çamaşır makinası aldım ve çok memnunum çamaşır makinasından beklentilere fazlasıyla cevap veriyor.tavsiye ederim.meşhur marka diye bosch vs.nin peşinde koşmaya gerek yok diye düşünüyorum.
  • AnGeLuSxxx A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bu makinayi bende almayi dusunuyorum onerileriniz nelerdir acaba rica etsem kullanim sonuclarini paylasirmisiniz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG F14A7FDS bu makinayı bende alacağım. fiyata 1900 dediler. kararsızım ama umarım pişman olmam.
  • LG F1496ADP3 makineyi teknosadan aldım.ben yokken eşime kargocular kutuyu saglam teslim aldım diye imza attırıp gitmişler ne yapsın 2 çoçuk bakamamış bile sonra servisi aramışlar adamlar gelip kutuyu bir çevirmişlir makina boydan boya sol taraf hasarlı servis rapor tutmuş abla sen merak etme 2 ssatte sen bu makineyi bu hale getiremezsin diye.Adamlar bir günde raporu teknosaya fakslamış tam 1 ay sürdü benden 3 kere faks tekrar attrtmamı istediler.burdan kastım servise ankara da telefondan ulaşmak zor ulaşınca konuşmaktan bıkmış bir kadın güneş elektronik mi ne pek yardım etmek istemiyor.Tüm ankaradan gelen telefonlara 1 skişi bakıyor onun harici servis elemanları bize gayet iyi denk geldi.Teknosa mı derseniz daha cd bile almam.....

Neyse makineye gelelim yıkarken gayet sessiz fakat 1400 devirde sıkarken benim eski 5kg beko dan daha fazla ses çıkartıyor.800 devirde biraz iyi ...Bir kötü yanı da adamlar sesiz makine yapmış fakat su tahliye esnasında çalışan su pompası inanılmaz ses yapıyor ya benimki bozuk ben anlamadım aynı markayı başka kullanan varsa cevap yazarsa sevinirim.Kurutmasına gelirsek bende günlerce yorumlara baktım öyle kombolar kurutmaz falan demişler ama bana göre makinenin en iyi yanı kurutması yatak çarşaf ve nevresimini atıyor eşim 1 saat yıkama 2 saat kurutma dan sonra ser yat o kadar kuru.Kurutma esnasında galibi su buharı kullanıyor sürekli su alıyor bilginize ve makineni dışı çok ısınıyor.Genel olarak annemlerde de lg makine var 7kg onun çalışması ile bizimkini kıyaslarsak o daha sessiz ve alt model benimkinin kutusunda made in chına yazıyor onlarınkinde kore belki fark vardır ben olsam şimdi ki aklımla fiyat performansa bakar bu makineyi almazdım sırf kurutma için en ucuz bu makine vardı almam kurutma çok gerekli degilmiş daha büyük bir kg makine alırdım.Çünkü yorganı attım makine çalıştı fakat kafası karıştı hata verdi sıkamadı sırılsıklak kaldı kış günü 3 günde zor kuruttu ...
  • LG'nin makineleri güzel olabilir, ama müşteri hizmetleri çok kötü. Müşterinin yüzüne telefon kapatmak bunlar da şikayete cevap vermemek bunlar da. Değneksiz köy bulmuşlar istedikleri gibi at koşturuyorlar. Şikayetvara girin bakın, en kötü müşteri hizmetleri. Servis desen o da rezalet. Geliyoruz derler gelmezler. Gelirler sizi suçlarlar. Alet bozulmazsa süper ama bozulursa Allah kolaylık versin. Maalesef bu ürünler elektronik ve bozulma ihtimali çok yüksek.Ondan sonra anlıyorsunuz müşteri hizmetlerinin servisin önemini. Kimseye önermiyorum, bence uzak durun. Ben hayatta evime LG ürünü sokmak, ne telefon ne televizyon ne beyaz eşya. Siz de sokmayın. Belki akıllanırlar da bizi üçüncü dünya ülkesi olarak görmekten kurtulurlar, ama ben ihtimal vermiyorum.
  • m_rv_ M kullanıcısına yanıt
    geç cevap için kusura bakmayın lütfen. yaklaşık 10 aydır kullanıyoruz makineyi. gayet sessiz ve problemsiz çalışıyor. çok bilgi sahibi olmadığımdan teknik yorum yapamam ama annenin yorumlarına güvenmek lazım. kendisi memnun sıkıntı yok o zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekniktime

LG F1496ADP3 makineyi teknosadan aldım

Merhabalar;

Bu makinenizin yarım saat hızlı programını ek program ile daha da kısaltabiliyor musunuz? Satıcı program kısaltma tuşu var dedi diye hatırlıyorum , ama kısa program için yoktur sanırım. ( 15 dakika hızlı programı olan modellerle mukayese edeceğim. Maksadım; spordan az terli ve hala yumuşatıcı kokulu giysileri deterjanlı suya iki daldır çıkar ve durula yapan bir makine almak. Lg'nin bir kaç üst düzey makinesi dışında bu özellik yok.)

Bir de kaç ek durulama ilave edebiliyor sunuz, kısa yıkamaya ek durulama ilave edilebiliyor mu?

Diğer model LG sahipleri de bu yönden kısa bir cvp verirse sevinirim.

Selamlar, cevap için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mristanblue -- 28 Ocak 2015; 3:27:20 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.