Şimdi Ara

Samsung'dan 16 megapiksel çözünürlük sunan kompakt kamera: ST6500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• LCD televizyondan cep telefonuna, dizüstü bilgisayardan beyaz eşyaya oldukça geniş bir alanda faaliyet gösteren Samsung, dijital kamera sektöründe de rekabet etmeyi tam hızla sürdürüyor. Güney Koreli üretici, ST6500 kodlu kompakt kamerasını duyurdu.

102 x 57 x 19 mm ebatlarında sade tasarımıyla dikkat çeken ST6500'de, 16 megapiksel gibi yüksek bir çözünürlük sunan 1/2.33'' boyutlu CCD sensör, fotoğrafçılara beş kata kadar optik yakınlaştırma imkanı sağlayan 26-130 mm objektif ve fotoğraflardaki istenmeyen bulanıklıkların olabildiğince önüne geçen görüntü stabilizasyon sistemi bulunuyor. Samsung tarafından geliştirilen Smart Touch 3.0 arayüzünü kullanan kameranın, 3.0 inç'lik ekranı ise dokunmatik olarak geliştirilmiş.

720p çözünürlüğünde video kaydedebilen ve şarj edilebilir lityum iyon bataryadan güç alan Samsung ST6500'ün mart ayında 230$'dan satışa sunulması bekleniyor.

• megapix olayı ıyıce cıgrından cıkmıs
  • CCD + 16 mp + 230 dolar. ilginç bir sonuç. 16 mp üretebileceğine inanmıyorum.
  • 1/2.33 ve 16mpx çok harika değil mi!!!
    touch screen olmasıda makinanın ayrı bir shov'u
  • Yakında böyle giderse kompakta 20 mp görürüz
  • 200 lira etmez gözümde
  • Gene forumdan öğrendiği mp- sensör terimlerini her compact makinada yazan bilmiş tayfa burda...
    Her çıkan makinanın farklı kesimlere hitap ettiğini anlayamıyorsunuz heralde , compact makinaya sanki ' dslr ' muamelesi yapmak , ilginç ...Bunu alan kişi zaten benim veya sizin gibi yüzde yüz crop yapıp mıncıklamıyor fotoğrafı hatta diyafram,iso gibi kavramları bilmekte, uğraşmakta istemiyor kendisi makul olanı ayarlasın çeksin diyor tek önemli olan anı net bir şekilde yakalamak .. mp ile sensör boyutu kavramını çözen herkes böyle düşünmeden yorum yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmT #

Gene forumdan öğrendiği mp- sensör terimlerini her compact makinada yazan bilmiş tayfa burda...
    Her çıkan makinanın farklı kesimlere hitap ettiğini anlayamıyorsunuz heralde , compact makinaya sanki ' dslr ' muamelesi yapmak , ilginç ...Bunu alan kişi zaten benim veya sizin gibi yüzde yüz crop yapıp mıncıklamıyor fotoğrafı hatta diyafram,iso gibi kavramları bilmekte, uğraşmakta istemiyor kendisi makul olanı ayarlasın çeksin diyor tek önemli olan anı net bir şekilde yakalamak .. mp ile sensör boyutu kavramını çözen herkes böyle düşünmeden yorum yapıyor

Kendimden örnek vermek gerekirse, ben fotoğrafçılıktan çok anladığım için bu yorumu yapmıyorum aksine amatör fotoğrafa yeni başladım, 1 ay olmamıştır...Düşük sensöre yüksek mpx her kullanıcının farkedebileceği sonuçlar doğurabileceği kanısındayım, bu kadar yüksek mpx ışığı yakalama bakımından sorun çıkarmazmı ?

• 230 dolardan satılan bir ürünün 150 TL'lık muadillerınden hıc bır farkının olmadığını çok bılmıs tayfa konuda anlatmaya çalışmış.İnsanlar forumdanda bişeyler öğrenir ve de bunu başka insanlarla paylaşır doğal olanıda budur.
  • Gereksiz bir makina bu yılın modası 16 mp olmuş geçen sene 14 mp di seneye 18-20 olur heralde..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.