Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam tesekkur ederim o kombileri arastiricam. Peki eca confeo plus icin ne dusunuyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raskol

Hocam tesekkur ederim o kombileri arastiricam. Peki eca confeo plus icin ne dusunuyorsunuz

modülasyon aralığı %35 - %100
    sıcak su verimi 3 yıl,monotermik eşanjörlü
    opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (modülasyonlu termostatla)
    3 yıl garanti

eca proteus gibi dandik bir kombi değildir.sorunsuzdur yani alınabilir.

ama bence ferroli domitech 2 açıdan daha avantajlı:modülasyon aralığı ve 5 yıl garanti
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: tur.gut

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkadaşlar 3 yaşında 180m2 net alana sahip çatı dublex bir daire satın aldım. Şuan dairemde protherm panther kombi var. Aldığım kişinin de tavsiyesi üzerine önümüzdeki kışa kaliteli ve daha yüksek kaloriye sahip bir kombiyle girmek istiyorum.
    Kocaeli'de yaşıyorum, dairem kuzey doğu cepheli (doğu cephesinde yakın bir bina var), sadece ytong tuğla var, peteklerim vita marka (onları değiştirmem çok zor).

Dairemin ölçüleri;
    Tavan yükseklik 2.60
    Petekler panel petektir.

Alt kat;
    Mutfak 80x60 petek
    450x300=13.5m2
    Giriş 90x60 petek
    340x520=17.7m2
    Salon 80x60+160x60 petek 2 tane
    480x560=26.9m2
    Koridor 90x60 petek
    310x115+510x115=9.5m2
    Oturma Odası 160x60 petek
    420x375=15.8m2
    Çocuk odası 80x60 petek
    310x290=9m2
    Yatak odası 120x60 petek
    280x420=11.8m2
    Banyo 60x60 petek
    150x210+190x290=8.7m2
    113m2 net alan.

Üst kat;
    Hol 90x60 petek
    390x440=17.2m2
    Üst oda 100x60 petek
    330x420=13.9m2
    Tavan yüksekliği 215 ile 150cm arası eğik tavan
    Boşluk
    Petek yok
    480x130=6.2m2
    Tavan yükseklik 215 ile 90cm arası eğik tavan
    Yatak odası 120x60 petek
    470x410=19.3m2
    Tavan yükseklik 215 ile 150cm arası eğik tavan
    Banyo 80x60 petek
    350x270=9.5m2
    66.1m2 net alan. 
    Toplam net alan 179.1m2
    Toplam petek boyu 13.1m

Sizden kombi tavsiyesi bekliyorum.. Limitim 3000-3500TL..
    Bu arada oda termostatı da almayı düşünüyorum..
    Şimdiden teşekkürler..

Mevcut 13,1m petekle 75C kazan sıcaklığında (ortalama 70C petek sıcaklığı) ortama alabileceğiniz ısı miktarı yaklaşık 20000kcal/saat dir. (Petek boyutlandırması gidiş/dönüş 75C/65C kalorifer işletmesine göre yapılmış görünüyor.) Dolayısıyla kombinin en az 20000kcal/saat (24Kw) ısıl kapasitede olması gerekir. Eğer tesisat boruları sıvaüstü denen şekilde yani dışarıdan gidiyorsa + dubleksde sıvaüstü tesisatta dirsek sayısı da çok olacağından 25-30Kw güç aralığında yer alan kombiler daha isabetli olabilir. Peteklerin ev içi alanlara dağılımı genelde iyi, ama alt giriş ve üst holde mevcudun yaklaşık 2 katı olmaları gerekirdi…

Bütçe olanaklarına göre yoğuşmalı kombiler arasından tercih yapabilirsiniz. Isıtma sezonunun büyük kısmında kombiyi 55C veya daha altı kazan sıcaklığında kullanıp yoğuşma veriminden yararlanmanız mümkün.

Viessmann Vitodens 100W (26Kw) (premiks yoğuşmalı),
    Ferroli Econcept 25C (25Kw) (premiks yoğ.),
    ECA Confeo Premix-S (30Kw) (premiks yoğ.),
    Ariston Clas Premium (30Kw) (premiks yoğ.),
    Buderus GB012 (27Kw) (eski nesil yoğuşmalı)

ürünler arasından tercih yapmanızı öneririm.

Oda termostatıyla birlikte alt salondaki 1 peteğe, kombiye uzak değilse alt yatak odasındaki peteğe ve üstte varsa kullanmayacağınız alanların peteklerine termostatlı radyatör vanası da öneririm. Termostatik vana üzerinden yapılan ayara göre peteğin sıcak su girişini kapatarak odanın istenenden fazla ısınmasını engeller.

Kolay gelsin…

Tavsiyeler için teşekkürler..
    Evdeki borular hep sıva içinden gidiyor..
    Şunu düşünüyorum petek boyunu da hesaba kataraktan 30kv daha mı iyi olur acaba??
    Birde ferroli econcept üzerinde yoğunlaşıyorum..

Yaptığınız öneriler neticesinde ve servis araştırması yaparak marka tercihimi Ferroli'den yana kullanıyorum ve model olarak da Econcept düşünüyorum. Fakat kapasite konusunda çok kararsız kaldım. Bu konuda tekrar yardım isteyeceğim. 25kw benim için tam anlamıyla yeterli olur mu yoksa 35kw daha mı iyi olacaktır? Büyük olmasının ne gibi bir dezavantajı veya avantajı olur.? Yoksa tamamen gereksiz midir??
    Teşekkürler..

Econcept 25C ve 35C kombiler 50/30 işletmede (ideal yoğuşmalı işletme) 26,6Kw (22876Kcal/h) ile 36,7Kw (31562Kcal/h) maksimum kapasiteye sahiptir. Doğalgaz sarfiyatları 0,56 m3/h (min) 2,11 m3/h (maks) ile 0,69 m3/h (min) 2,69 m3/h (maks) olup aralarında oransal olarak ciddi fark var. Ayrıca 35C için fazladan 300 TL civarı para vereceksiniz.
    Bence 25C yeterli olur, aradaki farkla Romeo oda termostatı alırsınız...

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/econcept%20tech%20teksyf.pdf

Yaptığınız tavsiyeler neticesinde Econcept 25kw almaya karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde kombigaz diye bir sitede benim için uygun fiyata buldum. Satışlarını sanalpazar üzerinden yapıyormuş. Bu sitenin dikkatimi çekmesinin nedeni ise peşin fiyatına 12 ay taksit ve Temmuz da ödeyecek olmam.
    Sizce bu site nasıldır??
    Bir de şunu merak ediyorum;
    Siparişi verdikten sonra ürün bana gelecek, ben onu takacak bir usta bulacam, takıldıktan sonra yetkili bir yerden uygunluk belgesi alacam ve servisini çağırıp kombiyi açtıracam. Bu işleyiş böyle mi oluyor ve bana kombi hariç montaj ve diğer işler ne kadar masraf çıkarıyor. Çok fazla boş zamanı olmayan bir kişi olarak bu şekilde uğraşmak yerine yakınımda bulunan bir bayiden biraz daha yüksek fiyata alıp onlara mı taktırayım. Açıkçası bu işi daha önce hiç yaptırmadığım için çıkabilecek olumsuzluklarla uğraşmak istemiyorum. Yoksa siz, çıkacak bir olumsuzluk yok internetten al!, mı dersiniz..

http://www.sanalpazar.com/Ferroli-Econcept-Tech-Yogusmali-Kombi-25-Kw-__isp2938345

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yaptığınız tavsiyeler neticesinde Econcept 25kw almaya karar verdim. İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde kombigaz diye bir sitede benim için uygun fiyata buldum. Satışlarını sanalpazar üzerinden yapıyormuş. Bu sitenin dikkatimi çekmesinin nedeni ise peşin fiyatına 12 ay taksit ve Temmuz da ödeyecek olmam.
    Sizce bu site nasıldır??
    Bir de şunu merak ediyorum;
    Siparişi verdikten sonra ürün bana gelecek, ben onu takacak bir usta bulacam, takıldıktan sonra yetkili bir yerden uygunluk belgesi alacam ve servisini çağırıp kombiyi açtıracam. Bu işleyiş böyle mi oluyor ve bana kombi hariç montaj ve diğer işler ne kadar masraf çıkarıyor. Çok fazla boş zamanı olmayan bir kişi olarak bu şekilde uğraşmak yerine yakınımda bulunan bir bayiden biraz daha yüksek fiyata alıp onlara mı taktırayım. Açıkçası bu işi daha önce hiç yaptırmadığım için çıkabilecek olumsuzluklarla uğraşmak istemiyorum. Yoksa siz, çıkacak bir olumsuzluk yok internetten al!, mı dersiniz..

http://www.sanalpazar.com/Ferroli-Econcept-Tech-Yogusmali-Kombi-25-Kw-__isp2938345

Bu siteyi hiç bilmiyorum, ama iletişime geçerek montaj vd konuları görüşün. Eğer çözümleri varsa kararınızı ona göre verin. Alternatif olarak kombi.com, kombitoptancısı.com, e-kombi.net, bengikombi forumda arkadaşların alışveriş yaptıkları siteler. Herhangibir sorun olduğunu duymadık. Tabi ki hiçbir sorun olmayacağını kimse garanti edemez, ben de...
    Olmadı çevrenizdeki birkaç bayiden araştırıp alırsınız...

• Her kese merhaba öncelikle 19 mayıs gençlik bayramınızı kutlarım hayırlı akşamlar dilerim ,benim siz üstadlarıma bir sorum var ,malesef süsler marka kombim kış başından beri başıma bir sürü dert açtı genleşme tankına kadar değiştirdim elektronik kartı dahil.vs.vs. ama olmadı artık kendime yeni bir kombi almayı düşünüyorum aslında alacağım ama bir türlü karar veremiyorum sizlerin yazdıklarını okudukçada kafam karışıyor ben markadan ziyade servisin çok daha önemli olduğunu düşünenlerdenim yoksa üç aşağı beş yukarı kombilerin ortak özellikleri olduğunu biliyorum ,işin içine milliyetçilik duygularımda girince,ya eca yada arçelik almalıyım diye düşünüyorum,
    Arçelik ise ağır basıyor yaygın servis ağından dolayı ,bir mühendis arkadaşım yoğuşmalı kombilerin aslında soğuk ülkelerde devlet tarafından desteklenen bir sistem olduğunu,ve ulus olarak tercih edilirse ve kış mevsimini 6 ay yaşayanlar için olduğunu anlatmıştı,ona inanıyorum ve hak veriyorum ama çift eşanjöre hala aklım takılıyor ,mesela çift eşanjör musluktan gelecek olan sıcak suyu daha iyi stabilmi ediyor yani sıcak akarken birden soğuk akmaya başlayıp sonra yine su israfı ve ısınan su yerine sürekli sıcak su ile banyo keyfi için gerekli bir özellikmidir ? ( aslında benim aradığımda bu,) birde doğalgaz yakıt durumu var tabi + olarak elektrik yakıt miktarı olarak sizce ARÇELİK kombi almalımıyım yoksa ECA mı almalıyım ????? şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stüdyocan -- 19 Mayıs 2012; 21:34:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stüdyocan

Her kese merhaba öncelikle 19 mayıs gençlik bayramınızı kutlarım hayırlı akşamlar dilerim ,benim siz üstadlarıma bir sorum var ,malesef süsler marka kombim kış başından beri başıma bir sürü dert açtı genleşme tankına kadar değiştirdim elektronik kartı dahil.vs.vs. ama olmadı artık kendime yeni bir kombi almayı düşünüyorum aslında alacağım ama bir türlü karar veremiyorum sizlerin yazdıklarını okudukçada kafam karışıyor ben markadan ziyade servisin çok daha önemli olduğunu düşünenlerdenim yoksa üç aşağı beş yukarı kombilerin ortak özellikleri olduğunu biliyorum ,işin içine milliyetçilik duygularımda girince,ya eca yada arçelik almalıyım diye düşünüyorum,
    Arçelik ise ağır basıyor yaygın servis ağından dolayı ,bir mühendis arkadaşım yoğuşmalı kombilerin aslında soğuk ülkelerde devlet tarafından desteklenen bir sistem olduğunu,ve ulus olarak tercih edilirse ve kış mevsimini 6 ay yaşayanlar için olduğunu anlatmıştı,ona inanıyorum ve hak veriyorum ama çift eşanjöre hala aklım takılıyor ,mesela çift eşanjör musluktan gelecek olan sıcak suyu daha iyi stabilmi ediyor yani sıcak akarken birden soğuk akmaya başlayıp sonra yine su israfı ve ısınan su yerine sürekli sıcak su ile banyo keyfi için gerekli bir özellikmidir ? ( aslında benim aradığımda bu,) birde doğalgaz yakıt durumu var tabi + olarak elektrik yakıt miktarı olarak sizce ARÇELİK kombi almalımıyım yoksa ECA mı almalıyım ????? şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim .

arçelikin kombisini baymak fabrikaları yapıyo eca da kendi yapıyo seçim sizin kolay gelsin

• Arçelik yoğuşmalı kombilere baktığınızda(3 kombiden ortada ki olan)yarı yoğuşmalı olan FERROLİ Domicondense in aynısının olduğunu görürsünüz.(Kullanma kılavuzuna baktığınızda teknik verilerin aynı olduğunu görürsünüz)Ferroli 5 yıl garanti veriyor.Arçelik 3 yıl garanti veriyor.Arçelik extradan 2 yıl ücretsiz bakım yapıyor.Seçim size kalmış bence de.Fiyatları na da bakarsınız bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 19 Mayıs 2012; 22:22:12 >
  • quote:

Her kese merhaba öncelikle 19 mayıs gençlik bayramınızı kutlarım hayırlı akşamlar dilerim ,benim siz üstadlarıma bir sorum var ,malesef süsler marka kombim kış başından beri başıma bir sürü dert açtı genleşme tankına kadar değiştirdim elektronik kartı dahil.vs.vs. ama olmadı artık kendime yeni bir kombi almayı düşünüyorum aslında alacağım ama bir türlü karar veremiyorum sizlerin yazdıklarını okudukçada kafam karışıyor ben markadan ziyade servisin çok daha önemli olduğunu düşünenlerdenim yoksa üç aşağı beş yukarı kombilerin ortak özellikleri olduğunu biliyorum ,işin içine milliyetçilik duygularımda girince,ya eca yada arçelik almalıyım diye düşünüyorum,

Merhabalar ve sizin de bayramınız kutlu olsun!

Yoğuşmalı kombilerle ilgili arkadaşınızın tespitine katılıyorum. Isıtma sezonunun uzun olması, yoğuşmalı kombi ve petekler için yapılan ek yatırım maliyetlerinin geri dönüşünü kısaltır. Buna katılıyorum ama kış sezonunun daha kısa olduğu yerleşim yerlerinde yoğuşmalı kombinin kendini makul bir sürede amorti etmeyeceği, bu yüzden tercih edilmemeli anlamına gelmemeli. Ülkemizin büyük kısmında yoğuşmalı kombi ek maliyetleri F/P ürünlerde en fazla 4-5 yılda geri döner. Hatta bazı F/P yoğuşmalı kombiler zaten bazı marka konvansiyonel kombiler kadar veya daha ucuzdur. Üstelik soğuk yörelerde merkezi kömürlü sistemden doğalgaza geçişlerde, petek boyutları genellikle arttırılmadığından yoğuşmalı kombi/kazan sistemlerinden yeterince verim alınamamakta, ek maliyet dönüş süreleri beklenenden uzun olabilmektedir. Gerekli teknik hesaplamalar doğrultusunda sistem kurulursa + daha düşük ısıl kapasitelere sahip ve dolayısıyla daha ucuz yoğuşmalı kombiler ülkemizde yaygınlaşırsa, değil 6 ay, 3 ay ısıtma sezonu olan bölgelerimizde de yoğuşmalı kombiler tek seçenek haline gelecektir.

Sizin somut durumunuza gelirsek, öncelikle çift eşanjörlü kombilerin kullanım amaçlı sıcak su verimlerinin genelde daha iyi (hem miktar hem süre olarak) olduğunu söylemek mümkün. Çift eşanjörlülerde eşanjör ömrü tek eşanjöre göre daha uzun. Çift eşanjörlülerde tek dezavantaj, vasat çift eşanjörlü kombilerde üç yollu vana arızalarının sık olabilmesi. Ama kaliteli çift eşanjörlü cihazlarda bu sorun yok. Kullanım suyunda sıcak akan suyun birden soğuması vb konuların tek-çift eşanjör konusuyla pek ilgisi yok. Sıcak su debisinin; soğuk su açılması, dar delikli duş aparatı, şebeke basıncının düşük olması gibi nedenlerle düşmesine ve kombiden kullanım suyu sıcaklık ayarının iyi yapılmamasına bağlamak doğru olur.

Bahsettiğiniz markalardan ECA'nın özellikle Confeo Premix-S (premiks yoğuşmalı) ile Confeo Plus (konvansiyonel) kombileri uzun yıllara dayalı kullanıcı deneyimi olan kendini kanıtlamış ürünlerdir. Modülasyonlu oda termostatları ve dış hava sensörleri ile kullanılabilir. Markanın servis ağı da geniştir.

Kolaylıklar dilerim...

• quote:

arçelik kombilerin büyük kısmını baymak sadece bir modelini ferroli üretir. (evimde kullandığım ferroli domicondens)

yoğuşmalı kombiler her iklim durumuna göre avantajlıdır.
    mesela izmirde kombiyi 4 ay kullanırsınız.bu 4 ayda da verim alırsınız.
    karasal bölgelerde (batıdan doğuya doğru ankara,sivas,erzurum,kars gibi) ısıtma sezonu daha uzundur 6ay kimi yerlerde 7 aydır. 6-7 ayın en az 1 ayında bazen 2 ay çok soğuklardan dolayı yoğuşmadan verim alınmaz
    bu yazdıklarım ortalama rakamlar tabii

verim almanın temel ölçütü kazan sıcaklığı,yani 55c ve altında bir kazan sıcaklığında evinizde konforlu ısınabildiğiniz sürece

rusyada da yoğuşmalı olur,antalyada da olur.bu tamamen evin bulunduğu İKLİM+YALITIM+EVİN FİZİKSEL YAPISI+TOPLAM PETEK BOYU ile ilgilidir

kombi alırken kombinin sorunsuzluğu ve verimi yanında mutlaka servis durumu da araştırılmalıdır

arçelik'in beyaz eşyada servisi yaygın.kombi konusunda hiçbir bilgim yok.benim için kocaman bir soru işareti

çift eşanjörlü kombiler ve bitermik eşanjörlerin kendine göre avantajı var

çift eşanjörde sıcak su verimi daha iyidir.aynı anda mutfak ve banyoda musluk açılıdığında bitermik kombilere göre sıcak su daha iyi akar.ama ucuz çift eşanjörlü modellerde 3 yollu vana belası vardır.kombinin 3 yollu vanası birkaç yılda bozulur.masrafı fazladır

bitermik eşanjörlerde (mutfak ve banyo aynı anda) sıcak su verimi daha vasattır.ama bu kombilerde 3 yollu vana yoktur. o yüzden 3 yollu vana belası gibi sorunlar ilerde baş göstermez.
    bitermik eşanjörlü kombilerin hem kalorifer sıcak suyu hemde kullanım suyu bu eşanjörde hazırlandığı için bitermik eşanjörlü kombileri kötülemek isteyen bazı kombi satıcıları bu kombilerde kireçlenme sorunu yaşandığı iddia eder
    ama kombinin kendi içinde bulundurduğu kireç önleyici sistem ile böyle sorunlar olmaz. işi garantiye almak için koçtaş larda 50-60liraya satılan ekosu kireç önleyici alınıp kombinin soğuk su girişine takılır

ucuz çift eşanjörlü kombilerin bazılarında yaşanabilecek başka bir sorun ise sıcak su sabitleme sorunu vardır.duş yaparken sıcak suyun gidip soğuk suyun gelmesi.bitermik eşanjörlü kombilerde böyle sorunlar kolay kolay olmaz
    ayrıca bitermik eşanjörlü kombilerde eşanjör tek ve büyük olduğu için kalorifer devresi daha iyi çalışır

yerinizde olsam arçelik'e bulaşmam. arçelik beyaz eşya üretsin

eca kombi konusunda daha deneyimli bir şirket.ayrıca servis ağı çok yaygın
    son olarak eca'dan sakın eca proteus modelini almayın dandik sorunlu bir modeldir

eca confeo plus ve premix kombi olarak eca confeo premix daha iyi bir tercihtir

• cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim artık ECA almam gerektiğine eminim zaten evimizin su tesisatını yeniden sil baştan yaptırmıştım ve tüm bataryaları duş spiralinden ve başlığından tutun petek vanalarına kadar tamamını eca ile değiştirmiştim ,eca markasına batarya grubunda güvenim tam ama kombi konusunda tereddütlerim vardı bir kaç haftadır inceleyip danışıyordum artık eminim ECA COMFEO PLUS YADA PREMIX alacağım ilginize çok teşekkür ederim ,tabi sırada şu an kullandığım aliminyum petekleride değiştirmek var onlarıda müsait bir zamanda ECA petekler ile değiştireceğim ( ama namussuz aliminyum petekler henüz kaçırmıyor ) sağlıcakla kalın

• quote:

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim artık ECA almam gerektiğine eminim zaten evimizin su tesisatını yeniden sil baştan yaptırmıştım ve tüm bataryaları duş spiralinden ve başlığından tutun petek vanalarına kadar tamamını eca ile değiştirmiştim ,eca markasına batarya grubunda güvenim tam ama kombi konusunda tereddütlerim vardı bir kaç haftadır inceleyip danışıyordum artık eminim ECA COMFEO PLUS YADA PREMIX alacağım ilginize çok teşekkür ederim ,tabi sırada şu an kullandığım aliminyum petekleride değiştirmek var onlarıda müsait bir zamanda ECA petekler ile değiştireceğim ( ama namussuz aliminyum petekler henüz kaçırmıyor ) sağlıcakla kalın

ECA premix 26000 liği 240m2 triplex evde bu kış kullandık memnun kaldık kombinin yerini unuttuk diyebilirim,

Modülasyonlu termostat ve dış hava sensoru ile nerdeyse normal daire kadar fatura ödedik, kar yağarken de bahar havalarında da evin içi aynı sıcaklığı 24 saat korudu ne zaman yandı ne zaman söndü farketmedik.

Daha önce 10 sene DD isofast 30.000 lik kombi kullanıyorduk bizi arızalarıyla bezdirmişti istanbulda DemirDöküm-vaillant genel müdürlüğü ve servis merkezi bize 500 metre olduğu halde isofast arızalı parçaları için buz gibi soğukta bizi 1 hafta beklettikleri oldu. Pazar ve tatil günleri çalışmazlar siz soğukta kalsanızda umurlarında olmuyor.

ECA nın servisini bilmiyorum 1 senede işim düşmedi inşallah düşmez de.

Yanlış anlamayın bu bir tavsiye veya kötüleme değil deneyimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 20 Mayıs 2012; 13:54:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim artık ECA almam gerektiğine eminim zaten evimizin su tesisatını yeniden sil baştan yaptırmıştım ve tüm bataryaları duş spiralinden ve başlığından tutun petek vanalarına kadar tamamını eca ile değiştirmiştim ,eca markasına batarya grubunda güvenim tam ama kombi konusunda tereddütlerim vardı bir kaç haftadır inceleyip danışıyordum artık eminim ECA COMFEO PLUS YADA PREMIX alacağım ilginize çok teşekkür ederim ,tabi sırada şu an kullandığım aliminyum petekleride değiştirmek var onlarıda müsait bir zamanda ECA petekler ile değiştireceğim ( ama namussuz aliminyum petekler henüz kaçırmıyor ) sağlıcakla kalın

ECA premix 26000 liği 240m2 triplex evde bu kış kullandık memnun kaldık kombinin yerini unuttuk diyebilirim,

Modülasyonlu termostat ve dış hava sensoru ile nerdeyse normal daire kadar fatura ödedik, kar yağarken de bahar havalarında da evin içi aynı sıcaklığı 24 saat korudu ne zaman yandı ne zaman söndü farketmedik.

Daha önce 10 sene DD isofast 30.000 lik kombi kullanıyorduk bizi arızalarıyla bezdirmişti istanbulda DemirDöküm-vaillant genel müdürlüğü ve servis merkezi bize 500 metre olduğu halde isofast arızalı parçaları için buz gibi soğukta bizi 1 hafta beklettikleri oldu. Pazar ve tatil günleri çalışmazlar siz soğukta kalsanızda umurlarında olmuyor.

ECA nın servisini bilmiyorum 1 senede işim düşmedi inşallah düşmez de.

Yanlış anlamayın bu bir tavsiye veya kötüleme değil deneyimdir

eca confeo plus olsun premix olsun emin olunki kolay kolay başınız ağrımaz en iyi cihazlardan biridir eksileri vardır ama bana sorarsanız sadece görünüşünden içi emin olunki taş gibidir daha nice "yıllarca beraber" lere

• Selamlar,

En sonunda evin ölçülerini aldım ve kombici ile yeniden petek boylarını tartıştık.

Alt kat:
    Yatak odası 15.5 m2 doğu cepheli 110 cm petek
    Çocuk odası 12 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Banyo 5 m2 kuzey cepheli 70 cm havluluk
    Mutfak 14.5 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Salon 16.5 m2 batı cepheli 2 adet 110 cm petek
    Holde petek yok

Üst kat:
    Çalışma odası 14.5 m2 doğu cepheli 120 cm petek
    Mutfak 7 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Salon 15 m2 kuzey ve batı cepheli 200 cm petek
    Bunların hepsinde termostatik vanalar var.

Petekler Termotek marka 60 cm yükseklikte.
    Vanalar ECA.
    Kombi ECA Confeo Premix 30 KW
    Petek boylarını 5-10 cm eksik yazmış olabilirim, toplamda 10.5 m petek oluyormuş.

Borular önceden beyaz su borusu ile çekilmiş. Mobil sistem değil ama döşeyen ustanın demesine göre her peteğe ayrı boru gidiyormuş. Ortalıkta kollektör gibi birşey yok.

Kombi, petekler, vanalar, balkon kabini, döşeme ve İGDAŞ işlemleri dahil 4200+kdv fiyat çıkardı.

Kombinin daireye göre büyük geleceğini söylüyor kombici. Araştırdığım kadarı ile bir alt modeli ile arasında 150 liralık bir fark var. Alt modeli alsam sonra tüh der miyim?

Fiyat veya diğer detaylar konusunda önerilerinize açığım.

İyi çalışmalar,
    Osman

• quote:

Orijinalden alıntı: osmany

Selamlar,

En sonunda evin ölçülerini aldım ve kombici ile yeniden petek boylarını tartıştık.

Alt kat:
    Yatak odası 15.5 m2 doğu cepheli 110 cm petek
    Çocuk odası 12 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Banyo 5 m2 kuzey cepheli 70 cm havluluk
    Mutfak 14.5 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Salon 16.5 m2 batı cepheli 2 adet 110 cm petek
    Holde petek yok

Üst kat:
    Çalışma odası 14.5 m2 doğu cepheli 120 cm petek
    Mutfak 7 m2 kuzey cepheli 120 cm petek
    Salon 15 m2 kuzey ve batı cepheli 200 cm petek
    Bunların hepsinde termostatik vanalar var.

Petekler Termotek marka 60 cm yükseklikte.
    Vanalar ECA.
    Kombi ECA Confeo Premix 30 KW
    Petek boylarını 5-10 cm eksik yazmış olabilirim, toplamda 10.5 m petek oluyormuş.

Borular önceden beyaz su borusu ile çekilmiş. Mobil sistem değil ama döşeyen ustanın demesine göre her peteğe ayrı boru gidiyormuş. Ortalıkta kollektör gibi birşey yok.

Kombi, petekler, vanalar, balkon kabini, döşeme ve İGDAŞ işlemleri dahil 4200+kdv fiyat çıkardı.

Kombinin daireye göre büyük geleceğini söylüyor kombici. Araştırdığım kadarı ile bir alt modeli ile arasında 150 liralık bir fark var. Alt modeli alsam sonra tüh der miyim?

Fiyat veya diğer detaylar konusunda önerilerinize açığım.

İyi çalışmalar,
    Osman

evinize 24kw eca confeo premix yeter

sakın 30kw almayın yakıt tüketiminiz artar

30kw kombiler çok daha büyük evler için

• Merhaba,

Ben eve şofben kullanımı için doğalgaz çektirdim.
    Kendi evim olduğundan ve garanti/verimlilik konusunda iyi bir cihaz almak istiyorum, evladiyelik olsun diye.
    İş arkadaşım italyan marka kombi kullanıyor, çok fazla sorun yaşamış o yüzden biraz daha fazla para verir daha iyi birşey alırım diyorum.
    4 katlı bir ev, sonrasında merkezi sistemden kombiye de çevirebilirim, bu yüzden kombi almayı düşünüyorum, hatta şimdiden 1-2 peteği kombiye bağlayabilirim, bazen merkezi sistem düzgün ısıtma yapmıyor o zamanlarda kullanırım.
    Geçen sene dış cephe izolasyonu yaptırdık, ev istanbulda.
    Önerileriniz nedir acaba, sıkıntı yaşayacağım bir durum olur mu kombi takmam durumunda?
  • İstanbul Ataşehir'de 4.kat 3+1 net 95m² yalıtımlı sıfır daire için kombi seçmekte karasız kaldım en fazla 1500-1600 Tl'ye kadar bakıyorum F/P iyi ısıtan az yakan bir model bakıyorum, usta bir kağıt verdi üzerinde yazanları 1:1 aktarıyorum ; wiesmann 21328 kacl 2408 kw, buderus 20640 kal 24kw, ferolli 20640kal 24 kw aynen böyle yazmış tavsiyeniz nedir bunlar haricinde veya bunlar arasında ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

İstanbul Ataşehir'de 4.kat 3+1 net 95m² yalıtımlı sıfır daire için kombi seçmekte karasız kaldım en fazla 1500-1600 Tl'ye kadar bakıyorum F/P iyi ısıtan az yakan bir model bakıyorum, usta bir kağıt verdi üzerinde yazanları 1:1 aktarıyorum ; wiesmann 21328 kacl 2408 kw, buderus 20640 kal 24kw, ferolli 20640kal 24 kw aynen böyle yazmış tavsiyeniz nedir bunlar haricinde veya bunlar arasında ?

Size önerilen kombiler yoğuşmasız kombiler İstanbulda olmanın avantajını kullanıp nakliye ücreti ödemeden premiks yoğuşmalı bir kombi alabilirsiniz. 150 tl ye montaj ettirseniz 1750 ye gelir

Premiks (Tam) yoğuşmalı
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Clas-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--49
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=DEMIRDOKUM-Nitromix-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21264kcal/h)-24,7kw-21242--10218

Condense (yarım) yoğuşmalı
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Master-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--217
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Luna3-Avant-240Fi-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--207

Özellikle DD Nitromiks forumda kullanıcısı çok olan FP kombidir.

Ancak seçenek sadece ustanın söyledikleri ise Buderus yada Ferroli alın Viesman.ı eleyin şikayetleri fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Size önerilen kombiler yoğuşmasız kombiler İstanbulda olmanın avantajını kullanıp nakliye ücreti ödemeden premiks yoğuşmalı bir kombi alabilirsiniz. 150 tl ye montaj ettirseniz 1750 ye gelir

Premiks (Tam) yoğuşmalı
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Clas-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--49
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=DEMIRDOKUM-Nitromix-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(21264kcal/h)-24,7kw-21242--10218

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Master-24-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--217
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Luna3-Avant-240Fi-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--207

Ancak seçenek sadece ustanın söyledikleri ise Buderus yada Ferroli alın Viesman.ı eleyin şikayetleri fazla.

yoğuşmalının avantajı nedir ev biraz ufak net kullanım alanı 95m2 pek anlamam bu işlerden usta gerek yok dedi ama yoğuşmalı daha mı az yakar daha mı iyi ısıtır nedir necidir

• quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

quote:

Premiks (Tam) yoğuşmalı

yoğuşmalının avantajı nedir ev biraz ufak net kullanım alanı 95m2 pek anlamam bu işlerden usta gerek yok dedi ama yoğuşmalı daha mı az yakar daha mı iyi ısıtır nedir necidir

Eviniz gayet normal boyutlarda ki 50 m2 bile olsa yoğuşmalı kombideki prensip 55 derecenin altında çalıştığı sürece kombiniz %15-20 tasarruf eder. Petek boyları yeterli ise normalde bir ev çok soğuklarda 50-55 derece araında rahatlıkla ısınır.

Sizin eviniz zaten yalıtımlı bir ev yoğuşmalı kombiye gayet uygun. M2 ile ilgisi yok. Yani şöyle örnek verelim komşunuz yoğuşmasız kombi ile 200 TL öderken siz 160-170 TL fatura ödersiniz.

NOT: Yoğuşmalı kombi yoğuşma suyu akıtır kombiyi bağlayacağınız yerde gider yeri olması gerekir yada bazıları altına bidon koyuyor biriken su bir kaç günde bir dökülür, pek hoş olmuyor.

Yine kombi evin içinde, mesela mutfakta olmalı balkona bağlarsanız yakıtınız %20-30 artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 21 Mayıs 2012; 18:50:30 >

• quote:

Eviniz gayet normal boyutlarda ki 50 m2 bile olsa yoğuşmalı kombideki prensip 55 derecenin altında çalıştığı sürece kombiniz %15-20 tasarruf eder. Petek boyları yeterli ise normalde bir ev çok soğuklarda 50-55 derece araında rahatlıkla ısınır.

Sizin eviniz zaten yalıtımlı bir ev yoğuşmalı kombiye gayet uygun. M2 ile ilgisi yok. Yani şöyle örnek verelim komşunuz yoğuşmasız kombi ile 200 TL öderken siz 160-170 TL fatura ödersiniz.

peki hocam anladım yoğuşmalı daha iyi biraz araştırma yaptım usta büyük ihtimal sizin örnek verdiğiniz siteden modelleri bana söyledi fiyatlar özellikler vs.. aynen yazdıkları gibi, peki hangisi dersiniz

Premiks (Tam) yoğuşmalı

bu ikisi arasında, özellikleri aynı gibi hangisi daha kaliteli sorunsuz çalışır ?

Şuan ki evimde dandik bir eca var sıcak su sorunu yaşatıyor bana sürekli bir sıcak bir soğuk akıyor bunlarda olurmu böyle bir şey ?

Çok soru sordum biliyorum hazır anlayan biri yakalamışken sorayım dedim kusura bakmayın

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.