Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
376.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barancel1

merhaba arkadaşlar demirdöküm p28 24.000 lik yoğuşmalı kombisini düşünmekteyim. Önerirmisiniz? yada yoğuşmalı olarak önerebileciğiniz kombi varmıdır?

LİNK

Neden 24p Nitromix düşünmüyorsunuz? Minimum ısıl gücü 6,5Kw olup (P28'de 8,7Kw) doğalgaz sarfiyatı daha düşük olur. Toplam petek boyu PKKP 22/600 için 12-13 metreyi geçmiyorsa ya da maksimum ısı kaybınız 20-21bin kcal/h düzeyini geçmiyorsa, DD Nitromix 24P 21264kcal/h (24,7Kw) maksimum ısıl kapasitesiyle yeterlidir.
    Alternatif olarak aynı fiyat düzeyinde Ariston Clas Premium olabilir.
    Biraz üstte ise ECA Confeo Premix-S düşünebilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barancel1

merhaba arkadaşlar demirdöküm p28 24.000 lik yoğuşmalı kombisini düşünmekteyim. Önerirmisiniz? yada yoğuşmalı olarak önerebileciğiniz kombi varmıdır?

LİNK

alternatif olarak premix yoğuşmalı ve tam 7 yıl garantili baymak brötje novadens extra veya baymak falke condens öneririm
  • merhabalar sorum biraz farklı olacak
    aldığım ev sıfır
    mütahit eca kombi takacaktı
    ben budurus düşünüyorum dedim
    o da projeye buderus olarak işletmiş
    ben ferroli taktırmaya karar verdim
    şimdi tekrar proje çizilimesi gerektiğini söylemiş mühendis
    bu işin başka bir oluru yok mu arkaşadalar
    tek bir kelime değişikliği için bir dünya işlemi sil baştan çok mantıksız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopardy

Merhaba. Kombi almam gerekiyor ve bu konuda çok bilgim yok. Ev yeni, tesisat yeni, 120m2(brut olması lazım ama emin değilim) ve istanbulda. Montaj yeri mutfak olacak ve banyoya uzak değil. Yoğuşmalı mı konvansiyonel mi almalıyım bilmiyorum. Ben en iyisi vailant diye biliyodum ama bu forumda pek adı bile geçmiyor ayrıca pahalı. Toplam petek uzunluğunu bilmiyorum ama ölçerim akşam.
    Ne tavsiye edersiniz?

Petek boylarını ölçtüm toplamda 6-7 metre falan geliyo, petekler kısa bir tanesi 1 metre diğerleri 1 metrenin de altında. Bu durumda yoğuşmalı olmasının bi sakıncası olur mu ?
  • quote:

quote:

Merhaba. Kombi almam gerekiyor ve bu konuda çok bilgim yok. Ev yeni, tesisat yeni, 120m2(brut olması lazım ama emin değilim) ve istanbulda. Montaj yeri mutfak olacak ve banyoya uzak değil. Yoğuşmalı mı konvansiyonel mi almalıyım bilmiyorum. Ben en iyisi vailant diye biliyodum ama bu forumda pek adı bile geçmiyor ayrıca pahalı. Toplam petek uzunluğunu bilmiyorum ama ölçerim akşam.
    Ne tavsiye edersiniz?

Petek boylarını ölçtüm toplamda 6-7 metre falan geliyo, petekler kısa bir tanesi 1 metre diğerleri 1 metrenin de altında. Bu durumda yoğuşmalı olmasının bi sakıncası olur mu ?

hiçbir sakıncası yok
    avrupada bile yoğuşmalı kombiler zorunlu olmaya başladı

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

yakın bir zamanda ailemin 60m2 1+1 amerikan mutfaklı stüdyo dairesine bile yoğuşmalı kombi alacağım

bir kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığı ve altında, evinizi konforlu ısıtabildiğiniz sürece yoğuşmalı kombi olur
    bu da evin bulunduğu şehir+evin fiziksel yapısı+evin yalıtımı ve evdeki ısı kayıpları ile doğrudan ilgilidir
    fazla petek yoğuşmayı arttırır o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

Ne tavsiye edersiniz?

hiçbir sakıncası yok
    avrupada bile yoğuşmalı kombiler zorunlu olmaya başladı

yakın bir zamanda ailemin 60m2 1+1 amerikan mutfaklı stüdyo dairesine bile yoğuşmalı kombi alacağım

bir kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığı ve altında, evinizi konforlu ısıtabildiğiniz sürece yoğuşmalı kombi olur
    bu da evin bulunduğu şehir+evin fiziksel yapısı+evin yalıtımı ve evdeki ısı kayıpları ile doğrudan ilgilidir
    fazla petek yoğuşmayı arttırır o kadar

Teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla oksijen bariyerli boru yada bakır boru döşenmemişse yoğuşmalı cihaz bağlandığı taktirde cihazın ömrü kısa olacaktır deniyor. Benim tesisat yeni ama boruların nasıl olduğunu bilmiyorum zaten duvarın içinden geçiyor borular gözükmüyor. Yine de yoğuşmalı almaya karar verdim. Birkaç modele aklım yattı gibi hem fiyat olarak hem özellik olarak:

Baymak falke condense 24
    Baymak Luna Avant 240 Fi

Bu ikisi arasında ne fark var bilemedim fiyatları aynı gibi ?? Bie de bunların premix yoğuşmalı olduğunu söylemiştin ama öyle bir ibare göremedim açıklamalarında.

Bir diğeri de :

Ariston Class Premium .

Hepsi 1500-1600 arasında fiyatlarda hangisini önerirsiniz ?
  • quote:

Aşağıdaki için fikrin nedir ?

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=BAYMAK%20YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DD&marka=&urid=507&urun=Baymak%20Star%20Bridge%20Yo%F0u%FEmal%FD%20310%20F%DD

Baymak Luna Avant 240 Fi
    ile aynı kombi
    linkteki kombinin sadece öndeki kumanda paneli çıkabiliyor

baymak luna 3 avant fi
    baymak star bridge
    baymak falke master
    baymak lambert attivo

bu 4 kombi de aynıdır.aralarında ufak tefek fonksiyonel farklılıklar vardır

hepsi de 3 eşanjörlü ve condens yani düz yoğuşmalıdır

kırmızı ile işaretlediğim özellikler.o kombinin kendine ait özellikleridir

• Peki 3 eşanjörlü mü yoksa premix eşanjörlümü tavsiye edersin. Premix olursa falke condense ve dijital ekransız olacak.
  • quote:

Peki 3 eşanjörlü mü yoksa premix eşanjörlümü tavsiye edersin. Premix olursa falke condense ve dijital ekransız olacak.

premix ile 3 eşanjörlü kombiler arasında fiyat farkı çok az
    tabii ki premix kombi öneririm
    baymak falke condens te küçük lcd ekran var.düğmeler çevirmeli

daha büyük lcd ekran+çıkartılabilen kumanda paneli ve dokunmatik tuş isterseniz 200lira daha vermeniz gerekiyor
    baymak brötje novadens extra almanız gerekir

baymak falke condens 1500lira
    baymak brötje novadens extra 1700lira civarında

• Bişey sorabilirmiyim forumda çok geçiyo ama ne manaya geldiğini anlamadım.
    Oda sıcaklığında modülasyon ne demek acaba??
  • Önce modülasyonu (alev modülasyonu) açıklamak gerekir. Basitçe kombiden yaptığınız kalorifer ve kullanım sıcak suyu sıcaklığı ayarına yaklaşırken kombinin alev boyunu değiştirmesidir. Yani ısı talebinize göre kombinin ısı kapasitesini ayarlamasıdır.
    Tüm kombilerde hem kalorifer hem de kullanım suyu sıcaklığına yaklaşırken modülasyon özelliği vardır. Bu kombilerin bir kısmında bu iki modülasyona ek olarak oda sıcaklığına göre modülasyon özelliği de bulunmaktadır. Uyumlu oda termostatı ile kullanıldıklarında alev boyunu daha da kısabilirler. Özellikle yalıtımlı ve yeteri petek boyutuna sahip mekanlarda belirgin tasarruf oluşturur...
  • quote:

quote:

Peki 3 eşanjörlü mü yoksa premix eşanjörlümü tavsiye edersin. Premix olursa falke condense ve dijital ekransız olacak.

daha büyük lcd ekran+çıkartılabilen kumanda paneli ve dokunmatik tuş isterseniz 200lira daha vermeniz gerekiyor

baymak brötje novadens extra 1700lira civarında demiştiniz ama o fiyata internette göremedim.

Bi yönlendirme yapabilir misiniz ?
  • arkadaşlar 120m2 ısı yalıtımı olmayan bir daire için kombi almayı düşünüyoruz tavsiyelerinizi bekliyorum. Bitçe en fazla 2500tl daire koacelide. Acil yardım arkadaşlar. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

baymak brötje novadens extra 1700lira civarında demiştiniz ama o fiyata internette göremedim.

Bi yönlendirme yapabilir misiniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-brotje-heizung-novadens-extra-yogusmali-kombi-72430223/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: alppolats

arkadaşlar 120m2 ısı yalıtımı olmayan bir daire için kombi almayı düşünüyoruz tavsiyelerinizi bekliyorum. Bitçe en fazla 2500tl daire koacelide. Acil yardım arkadaşlar. Teşekkürler.

2200liraya ferroli econcept tech öneririm
    fiyatına göre mükemmel bir kombidir
    premix yoğuşmalı,modülasyon aralığı çok geniş
    ayrıca oda sıcaklığında modülasyon da yapabiliyor
    sıcak su verimi mükemmeldir
    üstelik 5 yıl garantili

1700lira civarında premix yoğuşmalı ve 7 yıl garantili baymak brötje novadens extra öneririm
    premix yoğuşmalıdır
    kombinin üstünde çıkarılabilen kumanda paneli vardır

• Arkadaşlar mrb..

Evim Güney-Batı net kullanım alanı 120 m.kare 3+1 evim salon 21 m.kare ve 2 metre petek var , mutfak 19 m.kare ve 1 metre petek , antre 8,5 m.kare ve 1 metre petek, odalarım nekadar olduğunu hatırlamıyorum ama iki odada 1,5 metre petek diğer odada da 1 metre petek olmak üzere evde 8 metre eca petek var banyodaki havlupen hariç. Evim ısı yalıtımlı ve 3 kat yani arakat. Bende şuan ECA Whiteplus kombi takılı 24.000 KW. Ben taktırmadım evi aldığım kişi taktırmıştı. Kombi balkonda ve kombi bana fazla geliyo. Ev aslında 30-40 arasında bütün petekleri açtığım zaman yeter bana çünkü şuandaki kombim enaz çalışmaya başladığı derece 40 yani ben enazda açtığım anda 40 derecede çalışmaya başlıyor 50-51 dereceye çıkıp duruyor bu aralıklarda çalışıyo. Malum doğalgaza gelen zamlardan sonra arkadaşlarla fatura kıyaslaması yapıyoruz onlara 150-180 civarı fatura gelmiş benim fatura ise 250-300 arası buda bize fazlasıyla yük oluyo.Kombiyi değiştirmek istiyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ben birkaç kombi baktım ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.Mahalle olarak elektrik konusunda sıkıntımız var çünkü elektirklerimiz gidip geliyo o nedenle dijital alıp almakta kararsızım.Daha önce benim kombinin ana kartı bu nedenle yanmış benimde başıma gelmesini istemiyorum. Teşekkürler
    Demirdöküm Nitromix
    Baymak Flake Condense
    Ariston Genus Premium
  • quote:

Orijinalden alıntı: askperisi61

Arkadaşlar mrb..

Evim Güney-Batı net kullanım alanı 120 m.kare 3+1 evim salon 21 m.kare ve 2 metre petek var , mutfak 19 m.kare ve 1 metre petek , antre 8,5 m.kare ve 1 metre petek, odalarım nekadar olduğunu hatırlamıyorum ama iki odada 1,5 metre petek diğer odada da 1 metre petek olmak üzere evde 8 metre eca petek var banyodaki havlupen hariç. Evim ısı yalıtımlı ve 3 kat yani arakat. Bende şuan ECA Whiteplus kombi takılı 24.000 KW. Ben taktırmadım evi aldığım kişi taktırmıştı. Kombi balkonda ve kombi bana fazla geliyo. Ev aslında 30-40 arasında bütün petekleri açtığım zaman yeter bana çünkü şuandaki kombim enaz çalışmaya başladığı derece 40 yani ben enazda açtığım anda 40 derecede çalışmaya başlıyor 50-51 dereceye çıkıp duruyor bu aralıklarda çalışıyo. Malum doğalgaza gelen zamlardan sonra arkadaşlarla fatura kıyaslaması yapıyoruz onlara 150-180 civarı fatura gelmiş benim fatura ise 250-300 arası buda bize fazlasıyla yük oluyo.Kombiyi değiştirmek istiyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ben birkaç kombi baktım ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.Mahalle olarak elektrik konusunda sıkıntımız var çünkü elektirklerimiz gidip geliyo o nedenle dijital alıp almakta kararsızım.Daha önce benim kombinin ana kartı bu nedenle yanmış benimde başıma gelmesini istemiyorum. Teşekkürler
    Demirdöküm Nitromix
    Baymak Flake Condense
    Ariston Genus Premium

balkondaki kombi tesisatını mümkünse evin içine aldırın
    balkonda kombi demek,tüketimin artması demektir
    mutfakta yeriniz varsa kombiyi mutfağa monte ettirebilirsiniz
    120m2 net alanınız varsa 8 metre petek+havlupan yetersiz görünmüyor
    evinizin yalıtımlı olması avantaj

yazdığınız 3 kombi modeli de bu forumda sık sık önerilen ve kullanıcısı bulunan sorunsuz verimli premix yoğuşmalı kombiler
    aralarında muazzam fark yok

minimum ısıl güçte tüketimde ise ariston genus premium 6 kw.nitromix 6.5kw,falke condens 7.3 kw değerlere sahiptir
    donanım açısından ariston genus premium biraz daha donanımlı bir kombi
    kombide geniş türkçe lcd ekran var bu ekranda kombinin bütün fonksiyonları izlenebiliyor
    ayrıca bu lcd ekranda haftalık program saati var
    ayrıca bu kombide otomatik su doldurma özelliği var ki bu özellik her kombide olmaz

baymak falke condens 7 yıl garanti ve 12 büyük şehirde 7x24saat teknik servis desteği ile avantajlı
    4 şehirde:istanbul,ankara,izmir ve gebze'de ise baymak'ın 7x24 saat "dr teknik servis " desteği var

ben şahsen hepsini öneriririm
    ama
    aralarında sıralama yapmak gerekirse baymak falke condens öneririm,ayrıca baymak brötje novadens extra öneririm

daha sonra ariston genus premium

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 19 Nisan 2012; 19:56:51 >
  • iyi akşamlar arkadaslar.
    120 metrekare den 2 daire ısıtmak için ideal kombi tavsiyesi bekliyorum sizlerden..
    tesisat üst katın zemininden plastik boru ile döşendi..üst katta peteklere giden her borudan birer taneside alt kata inmekte.kombiden 32'lik borularla çıkış yapılıp dagıtım noktasına kadar gelinip daha sonra 25'lik borulara ayrılıp peteklere 20'lik borularla çıkış yapılmıştır..evin pencereleri plastik dograma camları ise ısıcam konfor serisi..yalıtım yok ancak peteklerin arkasına duvara içeriden 0.5cm kalınlıgında strafor yapıştırılmış..
    evin planı ve tesisatın nasıl döşendiğinin krokisini çizdim..yardımlarınız için şimdiden tesekkurler.

• Arkadaşlar baymak kombi var bende, yoğuşmalı baxi.. en pahallısından.. inanılmaz pişmanım, 2 yıl içinde 3 defa termostatı değişti. daha sonrasında ana kartı bzuldu.. firma garanti sürecinde bile para aldı. ayrıca kar kış dinlemiyor 2 gün- 3 gün sonraya gelebileceklerini söylüyorlar (ki ben o tarihte gebeydim ve doğumuma 2 gün kalaydı, söylediğim halde bir şey değişmedi). yani mazemesi kadar hizmette çok kötü.yepyeni binanın elektiriğine laf! atıyorlar ve bişyler satmaya çalışıyorlar.. Bu Firma sadece reklam ve görüntüden başka hiç bir şey değil.
    annem ve abim yıllardır ECA kombi kullanıyorlar tek 1 kere bile tekleme yapmadıçok memnunlar. kombi alacaksanız Eca tasiye edebileceğim bir marka.

Malesef kullandığım kombi ile aynı tarz problemleri yaşayan çok insanla karşılaştım.. benim yazıp sizi aydınlatmaya çalışmam samimi gelmiyorsa şikayet sitelerini okuyun.. Ve lütfen Baymaktan uzak durun..
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.