- x
Kombi ve Tesisat Öneri-eski-
3288 Cevap271463 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4558 Mesaj
17 Nisan 2011; 20:04:20 

quote:

Orijinalden alıntı: hayhan

125 kare net oturum var
3+1 ev
güneydoğu cephesi
3.kat ve ara
5 metre petek boyu var ve merkezi sistem kaloriferle sorunsuz ısınıyorum.Bu verilere bakarak hangi kombi (yoğuşmalı olsun diye düşünüyorum)?

0

En keyifli cephedir. Kışın güneş içinde, yazın daha serin. Ara kat olması artı avantaj tabi.
Merkezi sistemde iyi yanar, 5 metre petek yeter. Ancak bireysel kombiye geçtiğinizde, yoğuşmalı olsun istediğinize göre 8 m. ye çıkarmanın yolunu arayın. Yoğuşmadan max yararlanırsınız.
Yalnız yoğuşmalı condense (klasik) ve yeni nesil premix yoğuşmalı olarak 2 sınıf. Bence size condense yoğuşmalı yeter. 2 alternatif önerebilirim.
kombitoptancisi.com dan, evde teslim evde nakit ödeme fiyatlarıdır.
1- Bosch Condense 2000W(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL
2- Ferroli Domicondense(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL

Premix yoğuşmalı olsun isterseniz de;
Bosch Classic Condense 22 kW (premix yeni nesil yoğuşmalı) 1.730 + 50 kargo ve teslimde evde nakit ödeme ücreti= 1.780 TL gaz alarm hediye. Sitede 28 kW yazdığına bakmayın, o kullanım için sıcak su ısıtma gücüdür.

http://www.kombitoptanc...0CLASS%DDC%20YO%D0.2841

Bu modele uygun, ucuz modülasyonlu oda termostatı aşağıdadır. 115 TL. kombitoptancisi.com da varsa ordan alın, kombiyle birlikte gelsin.
http://www.kombi.com/ur...u-Oda-Termostati-0--351

Kombi 1.780 + oda termostatı 115 = 1.895 TL gibi toplam fiyat eder.

Kombi seçimini yapın, oda termostatı vb detayları konuşuruz.

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

2387 Mesaj
17 Nisan 2011; 23:59:08 

sserin hocam teşekkürler. Vaillantın oda termostatlarını hediye etse zaten indirime gerekte yok ama sanmam bir kalemde 800tl indirim yapacağını adamın. Hayırlısı bakalım yarın dükkanına gidecem adamın.

Intel i7 3770k, Asrock Z77 Extreme4, G.SKILL Ripjaws X 16GB (2x8GB) 1866mhz, ASUS 2 GB GTX770 DIRECTCU II O.C, OCZ Vertex 4 128 Gb, 2 TB WD Green, 1,5 TB Seagate Barracuda, 2 TB Seagate Barracuda, 1,5 TB Freeagent, Pioneer Dvr-S19LBK, Cooler Master Haf 912 Advance, Thermaltake Toughpower 850w, LG 27" M2752D IPS, Logitech X-540 5+1.
CITROEN DS5 1.6 e-HDI BMP6 112hp SEDEFLI BEYAZ (NAVIGASYON / BI-XENON)

2046 Mesaj
18 Nisan 2011; 10:16:28 

quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

konu açılmışken belirtmek istedim ...

kombi.com üzerinden kombi, oda termostatı, kombi dolabı, baglantı seti aldım ...

uşak ilinde yaşıyorum, çarsamba saat 15 de sipariş verdim, havalesini çıkardım ve saat 17.45 de kargoya verdiklerini söylediler ...

perşembe günü saat 14 de ise kombiyi adrese teslim ettiler ...

kombitoptancisi.com ve www.dogalgazmarket.com sitesiyle de irtibata geçtim, telde baya bi konustum her iki yerlede ama istedigim oda termostatı kombi.com da oldugu için oradan aldım ...

telefonla her aradıgımda karsımda muhatap biri kesinlikle çıkıyor ve en önemlisi ellerinde olan ürünleri satıyorlar ... şu zman gelecek , bu zaman gelecek demiyorlar .. bayiler gibi bi malı kötüleyip digerini ön plana cıkarmıyorlarda ...

bu konuda yardımı olan sserin,yeniçeri arakdslara tekrardan cok tesekkur ...

kombi almadan mutlaka buralardan da fiyat alınmalı diyorum ...

Hayırlı olsun.

2046 Mesaj
18 Nisan 2011; 10:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: casper59

Sayın Yeniçeri arkadaşım geçen ay yazmış olduğum kombi tavsiyesi sonucu, sizin buderus gb 022 ile ferroli econcept 25 c hakkındaki yorumunuz sonrası ferroliyi alıp kurulumunu yaptırdım, dün itibariyle servise açtırdık. ilk izlenimlerim iyi diyebilirim oldukça sessiz ve sıcak suyu 10 saniye içerisinde veriyor.Yalnız ben evde yokken açılışı yapılmış kablosuz oda termostatı gelmemişti onu da mühendis arkadaş servise yetiştirmiş; takılan termostat general ht 300 set kablosuz oda termostatı. Fiyatı 250 tl ben romeo termostat beklerken bunu getirip takmışlar. Cihaz kombiye uyumlu ama netten araştırmamda modülasyonla ilgili bir özelliğini göremedim %30 tasarruf yaptığından haftalık, tatil programından bahsediyor. Kombiyi 50 c de kullanıyorum termostat 24 c ye set şu an 22yi geçmiyor 2 katı ısıtıyor kazan derecesine geldiğinde alevi kısıyor yoğuşma da yapıyor. Size ve diğer arkadaşlarıma sormak istediğim şu: bu general ht 300 set oda termostatı benim işimi görür mü tasarruf yapabilirmiyim yoksa değiştireyim mi ve oda sıcaklığı bu ayarlarda 22 c den 24 c ye yükselirmi ? (bu kazan sıcaklığı ile ilgili mi?) Cevaplarınız şimdiden teşekkürler sağolun var olun.

Satış sözleşmesinde ve faturada kombıyle bırlıkte hangı cıhazın bılgılerı yazıyor sız nasıl bır anlasma yaptınız. Termostat ıcın ayrı ucret odedınızmı yoksa hedıyemı verıldı. Eger ucret karsılıgında aldıysanız ve bılgınız dısında bır ıslem sozkonusu ıse degsımını talep edın. Sonuc alamazsanız merkezı arayın.

257 Mesaj
18 Nisan 2011; 15:24:00 

Arkadaşlar Ariston calss Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
Bu arada kombibank.com adında bir site İzmir'de bir firmanın sitesi bazı modellerde kampanya yapmışlar;

Bosch Condense 2000 (Yoğuşmalı) Kombi 20.640 kcal/h
DemirDöküm Plus Panel Radyatör (5 metre)
Havlupan
ECA Radyatör Vanası
Borusan Doğalgaz Borusu
ECA Doğalgaz Vanası
İzmirgaz Proje Onayı
Gaz Açımı
5 Yıl Garanti

toplam 3900 Tl fiyat veriyor (4400 Tl'den düşmüş kampanya ile)
------

Ariston Clas Premium Yoğuşmalı Kombi 20.640 kcal/h
Havlupan
ECA Radyatör Vanası
Borusan Doğalgaz Borusu
ECA Doğalgaz Vanası
İzmirgaz Proje Onayı
Gaz Açımı
5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------
Radyatör mesafesini 6,5 metreye çıkartıp borularında oksijen bariyerli olduğunu teyid ettirirsem sizce hangi seçenek mantıklı.

dünyayı güzellik kurtaracak,bir insanı sevmekle başlayacak herşey....
-ultraaslan-

4558 Mesaj
18 Nisan 2011; 15:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kocero3535

Arkadaşlar Ariston calss Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
Bu arada kombibank.com adında bir site İzmir'de bir firmanın sitesi bazı modellerde kampanya yapmışlar;

Bosch Condense 2000 (Yoğuşmalı) Kombi 20.640 kcal/h
Havlupan
ECA Radyatör Vanası
Borusan Doğalgaz Borusu
ECA Doğalgaz Vanası
İzmirgaz Proje Onayı
Gaz Açımı
5 Yıl Garanti

toplam 3900 Tl fiyat veriyor (4400 Tl'den düşmüş kampanya ile)
------

Ariston Clas Premium Yoğuşmalı Kombi 20.640 kcal/h
Havlupan
ECA Radyatör Vanası
Borusan Doğalgaz Borusu
ECA Doğalgaz Vanası
İzmirgaz Proje Onayı
Gaz Açımı
5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------
Radyatör mesafesini 6,5 metreye çıkartıp borularında oksijen bariyerli olduğunu teyid ettirirsem sizce hangi seçenek mantıklı.

Arkadaşlar Ariston Clas Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
* 2-3 küçük ayrıntı dışında fark yoktur. Genus Premium'da; yarı otomatik su doldurma(düğmeye basar suyu doldurursunuz, ihtiyacı kadarını alır ve durur), geniş, süslü, zaman ayarlı LCD ekran vardır. Clas Premium'da ise daha küçük zaman ayarlı ekran var. İki Ariston da SEDBUK testlerinden başarıyla geçmiş, kronik problemleri gündemde yer almayan, yeni nesil kombilerdir.
Bu şartlarda ikisi de olabilir ama 2. seçenek daha makul görünüyor. Çünkü kombisi yeni nesil premix (premix brülöre sahip) yoğuşmalı ve 200 TL daha ucuz. 1. seçenekteki kombi, condense (klasik) yoğuşmalıdır.
Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin. Çünkü İzmir'de oda termostatı zorunluluktur. Netten baktım, oldukça avantajlı görünüyor. Kombileri de ayırmamışlar. Yine de pazarlık yapın yani ne kadar daha inerse avantajınıza.
2. seçenekteki kombi size 1.410 TL ye netten gelir zaten. Kombi hariç diğerleri için de teklif versin. Bakalım kombiye ne yazmış? O zaman anlaşırsınız sanırım. Çünkü fiyatlar fahiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 18 Nisan 2011; 15:48:29 >

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

257 Mesaj
18 Nisan 2011; 15:50:13 

Az önce telefonla konuştum petek boyunu 1,5 metre arttırır isem 100 - 150 tl arasında oynarmış boruların oksijen bariyerli olup olmadığını sordum telefondaki bayan bu konuda bilgim yok dedi teknik arkadaşlar gelince öğrenirim dedi iş yerime yakın olduğu için yarın yüz yüze görüşeceğim. (En azından müşteriyi kaçırmamak için ezbere evet demedi) 2. seçenek için fiyat pazarlığı yerine o fiyata oda termostatını ücretsiz vermelerini isteyeceğim çünkü 2 daire yapacağız sizce makul mü?

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

* 2-3 küçük ayrıntı dışında fark yoktur. Genus Premium'da; yarı otomatik su doldurma(düğmeye basar suyu doldurursunuz, ihtiyacı kadarını alır ve durur), geniş, süslü, zaman ayarlı LCD ekran vardır. Clas Premium'da ise daha küçük zaman ayarlı ekran var. İki Ariston da SEDBUK testlerinden başarıyla geçmiş, kronik problemleri gündemde yer almayan, yeni nesil kombilerdir.
Bu şartlarda ikisi de olabilir ama 2. seçenek daha makul görünüyor. Çünkü kombisi yeni nesil premix (premix brülöre sahip) yoğuşmalı ve 200 TL daha ucuz. 1. seçenekteki kombi, condense (klasik) yoğuşmalıdır.
Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin. Çünkü İzmir'de oda termostatı zorunluluktur. Netten baktım, oldukça avantajlı görünüyor. Kombileri de ayırmamışlar. Yine de pazarlık yapın yani ne kadar daha inerse avantajınıza.
2. seçenekteki kombi size 1.410 TL ye netten gelir zaten. Kombi hariç diğerleri için de teklif versin. Bakalım kombiye ne yazmış? O zaman anlaşırsınız sanırım. Çünkü fiyatlar fahiş değil.

-ultraaslan-

257 Mesaj
18 Nisan 2011; 15:58:05 

**Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin.

sayın sserin sanırım link'i koyarken sorun oldu hangi marka oda termostatını almalıyım,

-ultraaslan-

9668 Mesaj
18 Nisan 2011; 16:27:19 

quote:

Az önce telefonla konuştum petek boyunu 1,5 metre arttırır isem 100 - 150 tl arasında oynarmış boruların oksijen bariyerli olup olmadığını sordum telefondaki bayan bu konuda bilgim yok dedi teknik arkadaşlar gelince öğrenirim dedi iş yerime yakın olduğu için yarın yüz yüze görüşeceğim. (En azından müşteriyi kaçırmamak için ezbere evet demedi) 2. seçenek için fiyat pazarlığı yerine o fiyata oda termostatını ücretsiz vermelerini isteyeceğim çünkü 2 daire yapacağız sizce makul mü?

ben o siteyi yılbaşından önce keşfetmiştim
fiyatları çok iyi
izmir ortalamasının bayağı altında
izmirde lokal piyasada normal kombileri fahiş fiyatlara iteliyorlar

izmirin neresinde kombibank?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

4558 Mesaj
18 Nisan 2011; 16:28:45 

quote:

**Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin.

sayın sserin sanırım link'i koyarken sorun oldu hangi marka oda termostatını almalıyım,

Evet haklısınız. Link aşağıdadır.
http://www.kombi.com/ur...oda-termostati-0--10009

257 Mesaj
18 Nisan 2011; 16:30:51 

konak / mithatpaşa'da bede çankayada çalışıyorum yarın öğlen gidicem dediğim gibi ariston cihaz için pazarlık yapıcam.

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ben o siteyi yılbaşından önce keşfetmiştim
fiyatları çok iyi
izmir ortalamasının bayağı altında
izmirde lokal piyasada normal kombileri fahiş fiyatlara iteliyorlar

izmirin neresinde kombibank?

-ultraaslan-

560 Mesaj
18 Nisan 2011; 17:09:56 

quote:

İzmir piyasasından haberdar değilim tabi her firmanın hedefi giderleri bir değildir ama benim hesaplarımla İstanbul piyasasına göre oda termostadını ücretsiz alabileceğinizi düşünüyorum. hatta pazarlığı sıkı tutarsanız 1,5 metrelik radyatörü bile o fiyata dahil etme olasılığınız %50 oranlarında.

257 Mesaj
18 Nisan 2011; 17:19:22 

sayın sserin, cihaz kablolu diye geçiyor ancak resimde wireless yazısı var neden ?

quote:

Evet haklısınız. Link aşağıdadır.
http://www.kombi.com/ur...oda-termostati-0--10009

-ultraaslan-

3 Mesaj
18 Nisan 2011; 20:58:06 

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

Merhaba evinizin üzeri açık derken herhalde çatı olmadığını kastettiniz eğer öyleyse bence cihazdan önce bu olumsuz durumu ortadan kaldırmanız daha doğru olacaktır. Eğer çatı var ise yalıtım yoksa ozaman çatıyı yalıtmanız tüketim değerlerinizde olumlu yönde etkisi olacaktır.
Tesisatınız ne şekilde döşenmiş? yada yeni baştanmı döşetmeyi düşünüyorsunuz? oda m2leriniz ile bilgiyide ayrı ayrı verirseniz izmir için bilginiz olması açısından ortalama bir petek metrajı hesabı oluşturabiliriz. Yoğuşmalı cihaz düşünüyorsanız tesisatta kullanılan borunun oksijen bariyerli olup olmadığı bilgisini vermenizi isteyeceğim. Eğer tesisat yeni baştan yapılacaksa ozaman yoğuşmalı bir cihaz için gerekli sistemi oluşturmanıza yardımcı olabilirim. Net alanı ve oda m2 lerini öğrenince daha net konuşabilirim fakat 100 m2 net alan olduğnu düşünsek izmir için size 6.5 mt petek ve yoğuşmalı bir cihaz oksijen bariyerli boru ile dizayn edilmiş bir tesisat ile ideal bir sistem oluşturabilirsiniz. Bunun dışında söylenecek sözlere itibar etmemenizi öneririm yoğuşma buraya olmaz 15 metre petek 200 m2 ev olacak diyenlere inanmayın. Oda termostatı ve dış hava sensörü hem konfor hemde tasarruf acısından önemli donanımlar bütce müsait ise secilecek marka ve model bunu destekliyorsa almanızı tavsiye edeceğim.

merhaba yeniçeri uzun zaman oldu sana dönemedim evet evimin üzerinde çatı yok kalebodur kaplı rutubet yok evimde hiç tesisat ta yok hepsi yeni sıfır döşenecek oda m2 ise şöyle yatak o: 13 m2 misafir o: 17m2 çocuk o: 10m2 oturma o:16 m2 mutfak:12m2 banyo:3m2 koridorum L şeklinde toplam 8m2 evimin pencereleri aliminyum doğrama hepsi panjurlu oda yerleri parke evimin özellikleri bu nasıl ne marka bir kombi döşetmeliyim gerçekten kafam çok karışık petekler ne marka olmalı hava sensörü oda termostatı termostatlı vana olmalımı ve en önemlisi yoğuşmalımı yoğuşmasızmı olmalı

9668 Mesaj
18 Nisan 2011; 21:29:02 

quote:

sayın sserin, cihaz kablolu diye geçiyor ancak resimde wireless yazısı var neden ?

0

2046 Mesaj
18 Nisan 2011; 22:15:39 

quote:

Orijinalden alıntı: matadorolis

merhaba yeniçeri uzun zaman oldu sana dönemedim evet evimin üzerinde çatı yok kalebodur kaplı rutubet yok evimde hiç tesisat ta yok hepsi yeni sıfır döşenecek oda m2 ise şöyle yatak o: 13 m2 misafir o: 17m2 çocuk o: 10m2 oturma o:16 m2 mutfak:12m2 banyo:3m2 koridorum L şeklinde toplam 8m2 evimin pencereleri aliminyum doğrama hepsi panjurlu oda yerleri parke evimin özellikleri bu nasıl ne marka bir kombi döşetmeliyim gerçekten kafam çok karışık petekler ne marka olmalı hava sensörü oda termostatı termostatlı vana olmalımı ve en önemlisi yoğuşmalımı yoğuşmasızmı olmalı

Merhaba konutuzda catı olmaması sızın ıcın dezavantaj olacaktır sadece catı olmasıda yetmıyor yalıtımlı olması gerekıyor. Kalebodur su gecısını terlemeyı belkı kesebılır ama ısınıp yukselen havanın yanı ortam ısısının catıdan kacmasını engelleyemez. Tabı catı malıyetlı bır ıs hemen yapılması mumkun olmayabılır.

Kafanız hıc karısmasın yapacagınız sey basıt bır kac muhendıslık fırmasından oksıjen barıyerlı bır boru ıle dızayn edılmıs bır tesısat teklıfı alın zaten bu esnada ısı kaybı hesabınız yapılacaktır. Tahmınen 13 m2 olan odaya 1,20 17 m2 odaya 1,40 10m2 olan odaya 1 mt mutfak 1 mt ve korıdor ıcın 0,80mt banyo ıcın 0,40 mt petek taktırmanız yeterlı olacaktır ben %10 gıbı fazla hesapladım toplamda 5,80 gıbı bır metraj cıkıyor. Dıs hava sensoru ve modulasyonlu oda termostadı ıle beraber premıx yogusmalı bır kombı ılk onerım olcaktır. Sonrasında premix olmayan yogusmalı cıhazları ve konvansıyonel cıhazları dusunebılırsınız. Oksıjen barıyerlı boru ve ısının ehlı ustalara tesısat ısı yaptırmanız kesın sart ve en fazla dıkkat etmenız gereken nokta olacaktır kombı secımı cok kolay olacaktır.

4558 Mesaj
19 Nisan 2011; 1:48:29 

quote:

disintegration arkadaşımız tabloyu vermiş zaten. Ariston oda termostatlarında sonu W ile bitenler kablolu, WS ile bitenler kablosuzdur. Siz bunları kafanıza takmayın, kablolu da daha iyi iş görür. Kablosuzu pahalıdır. Daha önce söyledim; paranız çoksa kablosuz...

41 Mesaj
19 Nisan 2011; 14:53:21 

Arkadaşlar Merhaba,

Önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz, ben de yeniçeri ve sserin üstatların yönlendirmeleriyle kombimi seçtim. Tekrar teşekkür ediyorum.
Ev triplex ve kombi bodrum katta olduğundan normalin üstünde bir kombi seçmem gerekiyordu. Üstatların yönlendirmeleriyle Ferroli EcoTech 35kw 30.000 kcal/h kombiyi aldım. Bugün kombinin montajını yaptıracağım. Kurulumu yaptıktan sonra kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kombiyi kombitoptancisi.com adresinden Balıkesir'e sipariş etmiştim ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Siteyi tercih etmede çekincesi olan arkadaşlar gönül ferahlığıyla alışveriş yapabilirler.

Sevgiler.

4558 Mesaj
19 Nisan 2011; 17:22:14 

quote:

Orijinalden alıntı: systemrt

Arkadaşlar Merhaba,

Önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz, ben de yeniçeri ve sserin üstatların yönlendirmeleriyle kombimi seçtim. Tekrar teşekkür ediyorum.
Ev triplex ve kombi bodrum katta olduğundan normalin üstünde bir kombi seçmem gerekiyordu. Üstatların yönlendirmeleriyle Ferroli EcoTech 35kw 30.000 kcal/h kombiyi aldım. Bugün kombinin montajını yaptıracağım. Kurulumu yaptıktan sonra kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kombiyi kombitoptancisi.com adresinden Balıkesir'e sipariş etmiştim ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Siteyi tercih etmede çekincesi olan arkadaşlar gönül ferahlığıyla alışveriş yapabilirler.

Sevgiler.

Hayırlı olsun. Çok iyi bir seçim yaptınız. Bence Romeo mod. kablolu 190 TL yada bu kadar çok derseniz yoksa Ferroli Dijital Mod. Oval Oda Termostatını 110 TL ye alın.
http://www.kombi.com/in...t=ODA-TERMOSTATLARI--36

89 Mesaj
19 Nisan 2011; 20:59:18 

arkadaşla merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. biraz forumu okudum, biraz şikayetvar.com a bakındım. insanlar kombilerinden çok dertliler.
ben merkezi ısıtmalı bir evde kirada oturuyordum. şimdi kendi evime taşınacağım ancak kombinin değişmesi gerekiyormuş. baca tipi kombim vardı.
ancak ocak 2011 den itibaren hermatik olması gerekiyormuş. kombim 1995 den kalma baymak marka bir kombi. hala direnerek çalışıyor.
evim 70 m2 güney cepheli ve arakat. çıkan kiracım maksimum 100 tl doğalgaz faturası ödediğini söyledi. mali durumum çok yok. çünkü tüm tesisat değişecek bu kombinin yeri ve kendisinin değişmesi yüzünden. merak ettiğim şey 999 tl ye koçtaşta 12 taksit montaj dahil beko 20i lcd hermatik kombi var.
bu kombi için bir yorum göremedim. nasıldır? bileniniz var mı? 1000 tl ye kadar kombi tavsiye edebilecek varsa sevinirim. bir de proje çizilmesi gerek felan dediler, onu anlamadım. bu tip bir kombi yeri değişikliği yapan var mı? izlemem gereken prosedür nedir. igdaş yeni abonelik açmayacağını söylemiş. doğalgaz da kiracımın üzerine. kendi üzerime alırken sorun yaşayacakmışım. bi sürü iş açtılar başıma. izlemem gereken yolu söyleyebilecek olursa sevinirim.
edit: bir de 1099 a ECA Proteus var. O nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasmir99 -- 19 Nisan 2011; 21:01:26 >

oemci

4558 Mesaj
19 Nisan 2011; 22:45:13 

quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

arkadaşla merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. biraz forumu okudum, biraz şikayetvar.com a bakındım. insanlar kombilerinden çok dertliler.
ben merkezi ısıtmalı bir evde kirada oturuyordum. şimdi kendi evime taşınacağım ancak kombinin değişmesi gerekiyormuş. baca tipi kombim vardı.
ancak ocak 2011 den itibaren hermatik olması gerekiyormuş. kombim 1995 den kalma baymak marka bir kombi. hala direnerek çalışıyor.
evim 70 m2 güney cepheli ve arakat. çıkan kiracım maksimum 100 tl doğalgaz faturası ödediğini söyledi. mali durumum çok yok. çünkü tüm tesisat değişecek bu kombinin yeri ve kendisinin değişmesi yüzünden. merak ettiğim şey 999 tl ye koçtaşta 12 taksit montaj dahil beko 20i lcd hermatik kombi var.
bu kombi için bir yorum göremedim. nasıldır? bileniniz var mı? 1000 tl ye kadar kombi tavsiye edebilecek varsa sevinirim. bir de proje çizilmesi gerek felan dediler, onu anlamadım. bu tip bir kombi yeri değişikliği yapan var mı? izlemem gereken prosedür nedir. igdaş yeni abonelik açmayacağını söylemiş. doğalgaz da kiracımın üzerine. kendi üzerime alırken sorun yaşayacakmışım. bi sürü iş açtılar başıma. izlemem gereken yolu söyleyebilecek olursa sevinirim.

Son sorunuza bakılacak olursa demek ki şikayetvar.com a yeterince bakamadınız.
http://www.sikayetvar.c...etoku/k/368/f/599/g/ECA
İstanbul'da oturuyorsanız alternatifiniz çok. Sitelerden alırsanız anlaşmalı yetkili firmalarına kurulum yaptırırlar. 200-250 TL arasına. Ancak bacalı hermetiğe dönerse maliyet artar. Kombi yerinin değişmesi gerekebilir. En doğrusu birkaç firmadan evde tespit yaparak teklif almanızdır. Kombi seçimi kolay.
Örneğin sade birşey isterseniz Aİrfel Ecofel 800 TL ye olabilir.
http://www.kombitoptanc...DRFEL%20ECOFEL%2020.000
kombitoptancisi.com da. Onların yetkili firması gelip size kurabiir. Ancak önce yaklaşık fiyatları(kombi dahil ve hariç) birkaç firmadan teklif alarak öğrenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 19 Nisan 2011; 22:58:41 >

9668 Mesaj
20 Nisan 2011; 0:04:40 

quote:

bulundugunuz kentte bu markaların servisi olması kaydıyla:

eca proteus yerine

1000lira civarında

ferroli fer easy
ariston clas hermetik

1200lira civarında ise

eca confeo plus
ariston genus hermetik
ferroli domitech
bosch classic plus
demirdöküm nitron

öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Nisan 2011; 0:07:26 >

560 Mesaj
20 Nisan 2011; 5:55:16 

quote:

Sözü geçen beko kombinin içini bir kez açmıştım detaylı olarak incelemedim kabaca bakıldığında demirdöküm aden e çok benzettim buna nazaranda demirdökümün ürettiğini düşünmekyetim.

İstanbulda oturuyorsanız izlemeniz gereken presedürler ilk olarak doğalgaz tesisatınız yeni montaj yerine kadar döşenecek ve projelendirilecek ortalama 600 tutar.
Ardından kombinizi alıp kurulumunu yaptıracaksınız alternatif çok. dediğiniz ürünü baz alırsak 1000 Tl.
Kombinizin takılacağı yere sigorta ve priz takılacak yaklaşık 50 tl.
Eğer takılacağı yer pencere kenarı ise menfez+baca çıkışı için cam kesilecek. ortalama 50 tl
Kombinizin montajı yapılacak. 150 tl
Sözünü ettiğiniz değişiklikten dolayı bazı noktalardaki hatlar yeniden döşenecek. Görmeden yorum yapılmaz tahminen 100 tl.
bütün bunlar bitene kadar mühendis projenizi onaylatmış olacak ve iğdaşa gidip aboneliğinizi yapacaksınız (Nettende yapabilirsiniz) tahminen 500 tl (iğdaşa ödenecek)
dairenizdeki sayaç sökülmüş ise siz veya mühendislik firmanız sayacı iğdaştan alıp yerine montajı sağlanacak. ve iğdaştan alınan randevuyla gaz açımı yapılacak.
Gaz açımına müteakiben yetkili firma ücretsiz olarak kombinizi devreye alacak.

4 Mesaj
20 Nisan 2011; 11:26:39 

öncelikle buderus kombiden kurtuldum.ECA marka yoguşmalı kombim sessiz ve konforlu bir şekilde çalışmakta.
+3 yıl garanti ile beraber 6 yıl garantiside oldu.servis elemanı kesinlikle daha kaliteli ve eğitimli..Buderus
en son gelen servisin arıza bulmasını tarif edeyim size: arıza lambası sönmüyo bunda,fan ses yapıyo o arızadandır.
..(bunun üzerine elektronik mühendisi olan ben ,fan ses yapsa bile çalışır kombiyi faile düşürmez dediğimde)
ha doğru aslında o zaman ....salter geçiş yapmıyo o arızalı.2 si de değişmesi gerek.yaklaşık 500 lira tutar.
değiştirelimmi.ya bu ne ya.biz enayimiyiz ya.bu müşteri odaklı servis anlaşışı değil,firma odaklı ve kalitesiz
bir uygulamadır.TKY(firma için açıklama Toplam Kalite Yönetimi) nin firmaların gelişmesine katkı sağladığı
toplumda,hala böyle firmaların olması ülkem adına üzüntü veriyor.ve sorun çözüldü diyen firma,dün beni arayıp "sizin geçen yılda arıza yaptı
kombiniz niye değiştirmediniz" diyor.madem dünya paraya parça değiştiriyosunuz,1 yıl sonra aynı parça arıza
yapınca buderus firmasının müşterisine yardım etmesi gerekir.ha bana artık bedava buderus verseler mahalleme sokmam.burdan buderus alacaklara
da "amaann almayın " diyorum.tabii buderus servisi tanıdık veya akraba değilse.unutmayınki arkanızda hiçbirzaman
firma durmayacak ve yardım etmeyecek...sorunu frmaya bildirince 1 telefon edip müşteri azarlayarak "neden
değiştirmedin kombini" diyerek çözülmez. AMANN BUDERUS MARKA KOMBİ ALMAYINN çok para verdim aldım,bi dünya masraf ettim ve sinirlerimi bozdu...ECA Confeo premix öneririm.tam yoğuşmalı ve fiyatı 1750 lira.sessiz ve konforlu çalışıyor..

9668 Mesaj
20 Nisan 2011; 12:07:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ertug3

öncelikle buderus kombiden kurtuldum.ECA marka yoguşmalı kombim sessiz ve konforlu bir şekilde çalışmakta.
+3 yıl garanti ile beraber 6 yıl garantiside oldu.servis elemanı kesinlikle daha kaliteli ve eğitimli..Buderus
en son gelen servisin arıza bulmasını tarif edeyim size: arıza lambası sönmüyo bunda,fan ses yapıyo o arızadandır.
..(bunun üzerine elektronik mühendisi olan ben ,fan ses yapsa bile çalışır kombiyi faile düşürmez dediğimde)
ha doğru aslında o zaman ....salter geçiş yapmıyo o arızalı.2 si de değişmesi gerek.yaklaşık 500 lira tutar.
değiştirelimmi.ya bu ne ya.biz enayimiyiz ya.bu müşteri odaklı servis anlaşışı değil,firma odaklı ve kalitesiz
bir uygulamadır.TKY(firma için açıklama Toplam Kalite Yönetimi) nin firmaların gelişmesine katkı sağladığı
toplumda,hala böyle firmaların olması ülkem adına üzüntü veriyor.ve sorun çözüldü diyen firma,dün beni arayıp "sizin geçen yılda arıza yaptı
kombiniz niye değiştirmediniz" diyor.madem dünya paraya parça değiştiriyosunuz,1 yıl sonra aynı parça arıza
yapınca buderus firmasının müşterisine yardım etmesi gerekir.ha bana artık bedava buderus verseler mahalleme sokmam.burdan buderus alacaklara
da "amaann almayın " diyorum.tabii buderus servisi tanıdık veya akraba değilse.unutmayınki arkanızda hiçbirzaman
firma durmayacak ve yardım etmeyecek...sorunu frmaya bildirince 1 telefon edip müşteri azarlayarak "neden
değiştirmedin kombini" diyerek çözülmez. AMANN BUDERUS MARKA KOMBİ ALMAYINN çok para verdim aldım,bi dünya masraf ettim ve sinirlerimi bozdu...ECA Confeo premix öneririm.tam yoğuşmalı ve fiyatı 1750 lira.sessiz ve konforlu çalışıyor..

hangi şehirdesiniz?

sizi tel den arayan yörenizdeki servis?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Nisan 2011; 12:09:00 >

89 Mesaj
20 Nisan 2011; 12:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: livingston

Sözü geçen beko kombinin içini bir kez açmıştım detaylı olarak incelemedim kabaca bakıldığında demirdöküm aden e çok benzettim buna nazaranda demirdökümün ürettiğini düşünmekyetim.

İstanbulda oturuyorsanız izlemeniz gereken presedürler ilk olarak doğalgaz tesisatınız yeni montaj yerine kadar döşenecek ve projelendirilecek ortalama 600 tutar.
Ardından kombinizi alıp kurulumunu yaptıracaksınız alternatif çok. dediğiniz ürünü baz alırsak 1000 Tl.
Kombinizin takılacağı yere sigorta ve priz takılacak yaklaşık 50 tl.
Eğer takılacağı yer pencere kenarı ise menfez+baca çıkışı için cam kesilecek. ortalama 50 tl
Kombinizin montajı yapılacak. 150 tl
Sözünü ettiğiniz değişiklikten dolayı bazı noktalardaki hatlar yeniden döşenecek. Görmeden yorum yapılmaz tahminen 100 tl.
bütün bunlar bitene kadar mühendis projenizi onaylatmış olacak ve iğdaşa gidip aboneliğinizi yapacaksınız (Nettende yapabilirsiniz) tahminen 500 tl (iğdaşa ödenecek)
dairenizdeki sayaç sökülmüş ise siz veya mühendislik firmanız sayacı iğdaştan alıp yerine montajı sağlanacak. ve iğdaştan alınan randevuyla gaz açımı yapılacak.
Gaz açımına müteakiben yetkili firma ücretsiz olarak kombinizi devreye alacak.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Baya masraf çıkartacak bu iş. Şirketten de baya bi izin almam gerekecek gibi.

oemci

560 Mesaj
21 Nisan 2011; 3:22:55 

quote:

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Baya masraf çıkartacak bu iş. Şirketten de baya bi izin almam gerekecek gibi.

Tesisat işleri birkaç günde hallolur bakmayın işlerin bu kadar karışık olduğuna.
İstanbul içindeyseniz konuyla ilgili yardımcıda olabilirim.

110 Mesaj
21 Nisan 2011; 15:14:44 

Merhabalar tekrar,
Araya bazı başka işler girdiği için kombimi halen almadım öncelikle bunu belirtmek isterim.
Daha sonra kombitoptancısını aradım telefona çıkan bey evin kaç metre kare olduğunu, ve bunun gibi evle ilgili özellikleri sordu.
Baymak in novadense modelini tavsiye etti önce.
sserin'in tavsiyesi ve yeniçeri'nin de onayladığı Ariston genious'u sordum. güzel kombi olduğunu söyledi ama Ariston talia yı da düşünebileceğimi söyledi. ve daha uygunmuş fiyatı.
şimdi ben yine uçtum :)
hakikaten de fiyat daha ucuz NAKİT FİYATI : 1450 .Tl
Ariston Talia alsam diyorum ama yine de bir uzmana danışmak istedim. Bir sorun çıkartmaz umarım ? sizler ne dersiniz ?

quote:

Öncelikle hayırlı olsun. Isınma bakımından güney-doğu cephesi olması avantaj, altı sığınak olması dezavantaj tabi. Evde hemen oturmayacağınıza göre 2. ve 4. sıradaki seçenekler size daha uygun görünüyor. Bunlar da SEDBUK verimlilik testlerinden başarıyla geçmiş, premix yoğuşmalı kombilerdir. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
1- Ferroli Econcept Tech 35 kW (bykombi.com vs fiyatı 2.300+30 kargo TL)
http://www.bykombi.com/...29412-kcalh,PR-488.html
2- Ariston Genus Premium 30 kW (kombitoptancisi.com peşin fiyatı, evde teslim, evde ödeme 1.750+50 TL)
3- Ariston Genus Premium 35 kW(..................."......."......"......."........".......".........."......"......1.960+50 TL)
http://www.kombitoptanc...=urunler&kate=YOĞUŞMALI KOMBİLER&altkat=ARİSTON YOĞUŞMALI
4- ECA Confeo Premix S 30 kW (kombitoptancisi.com da 1.750+50 TL)
http://www.kombitoptanc...4%B0X%20YO%C4%9E.26.000
Pazarlığınızı oda termostatı ve termostatik vanalar dahil yapın, hepsi tek kargo ile gelsin.
Bu Siteler, kombi.com vs problemli değildir. Bu Forumdan bazı arkadaşlarımız aldılar. gkngnr, Bosch'u, Urfa'dan bir arkadaşımız kombitoptancisi.com dan aldılar. Bunları araştırın. Yörenizdeki Bayilerden de fiyat alın.

4558 Mesaj
21 Nisan 2011; 20:36:40 

quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhabalar tekrar,
Araya bazı başka işler girdiği için kombimi halen almadım öncelikle bunu belirtmek isterim.
Daha sonra kombitoptancısını aradım telefona çıkan bey evin kaç metre kare olduğunu, ve bunun gibi evle ilgili özellikleri sordu.
sserin'in tavsiyesi ve yeniçeri'nin de onayladığı Ariston genious'u sordum. güzel kombi olduğunu söyledi ama Ariston talia yı da düşünebileceğimi söyledi. ve daha uygunmuş fiyatı.
Ariston Talia alsam diyorum ama yine de bir uzmana danışmak istedim. Bir sorun çıkartmaz umarım ? sizler ne dersiniz ?

Madem daha uygun kombiler düşünüyorsunuz. Size son önerim aşağıdaki ARİSTON CHAFFOTEAUX TALIA GREEN 30 kw dır. 1.450 TL +50 TL eve teslim evde nakit ödeme= 1.500 TL fiyatıyla 30 kW=26.000 kcal/h yoğuşmalı kombi. Ariston Genus Premium a göre 300 TL daha ucuz. Kolay gelsin.
http://www.kombitoptanc...TALIA%20GREEN%2030%20kw

23 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:07:44 

Herkese selamlar 5 gündür ferroli econcept 25 c yi 50-55 derece kazan sıcaklığında gündüz 24 gece 20 derecede kullanıyorum. Evim 3 katlı ilk 2 katını ısıtıyorum üst kat boş, 1. katın 3 yanı diğer katların 4 tarafı açık yalıtım yok, güneye bakıyor. Hava 4 gündür yağışlı gündüz 9-13 derece, gece 4-7 derece arasında değişiyor general ht 300 set kablosuz termostatla kullanıyorum fakat 1 hafta içinde romeo rf kablosuz ile değişecek mutfak, lavabo, banyo dahil günlük 16-17 m3 gaz tüketiyor. Bana göre iyi gibi gözüküyor sizlerin de görüşlerinizi almak istiyorum. Ocak-şubat- mart aylarında da bu değerler gelir mi? Herkese hayırlı kombi ve tesisat seçimleri diliyorum.

4558 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:45:42 

quote:

Herkese selamlar 5 gündür ferroli econcept 25 c yi 50-55 derece kazan sıcaklığında gündüz 24 gece 20 derecede kullanıyorum. Evim 3 katlı ilk 2 katını ısıtıyorum üst kat boş, 1. katın 3 yanı diğer katların 4 tarafı açık yalıtım yok, güneye bakıyor. Hava 4 gündür yağışlı gündüz 9-13 derece, gece 4-7 derece arasında değişiyor general ht 300 set kablosuz termostatla kullanıyorum fakat 1 hafta içinde romeo rf kablosuz ile değişecek mutfak, lavabo, banyo dahil günlük 16-17 m3 gaz tüketiyor. Bana göre iyi gibi gözüküyor sizlerin de görüşlerinizi almak istiyorum. Ocak-şubat- mart aylarında da bu değerler gelir mi? Herkese hayırlı kombi ve tesisat seçimleri diliyorum.

Siz daha önce aşağıdaki gibi yazdınız ve ben şöyle cevaplamıştım.

Öncelikle hayırlı olsun. Sondan başlarsak; tasarruf yaparsınız, işinizi görebilir ama kombi azami ısısını kontrol edemez. Başka bir anlatımla modülasyonsuzdur. 50 derecede 24 dereceyi bulmayıp 22 derecede kalıyorsa 55 dereceye çıkarınız. Bir süre sonra ev alışınca 50 derecede de istediğiniz ısıya yavaş yavaş da olsa getirecektir. Bana göre önemli olan kombinin zamana yayarak ısıtmasıdır. Aç-kapa bozma riskini arttırır deseler de termostatsız kombilerin hepsi düşük ısılarda böyle çalışır ve kolay bozulmaz.
General HT300 termostat 85 TL lik modülasyon özelliği olmayan aç-kapa bir oda termostatıdır.
http://www.arkommarket.com/pinfo.asp?pid=255
Romeo kablolu ise modülasyon özelliği olan 190 TL lik bir oda termostatıdır.
http://www.kombi.com/ur...Oda-Termostati-0--10133
Bana göre; Ferroli Econcept satın alan birinin General yerine Romeo oda termostatı edinmesi gerekir. İş görme durumuna göre değerlendirilirse, örneğin Airfel Ecofel de 750 TL lik çok iyi bir yoğuşmasız kombidir. Süslü-püslü, modülasyonlu değildir. Yoğuşmalıya göre biraz fazla yakar ama çok iyi de iş görür. Düşük fiyatlı kombi alanların yetkili servisi izin verirse bu tür modülasyonsuz, ucuz termostatları kullanmalarını öneririm.

Yeni aldığınız için biraz fazla yakması normaldir. Ancak zaman içinde oturmalıdır. Bu sarfiyat Ferroli EConcept 25C için beklenenin üzerindedir. Birçok nedeni olabilir; ev yeni ısınıyordur, yalıtım yetersizdir, üst kat yanmadığı içindir, kombi rodaj devresindedir vb. İlk etapta üst katı yakmamanız kontrolü güçleştirir. Kombi, iç ısıyı ayarladığınıza getirmek için uzun süre yanar ve sarfiyat yükselir. Örneğin bugünlerde Ankara'da gece 3 dereceye düşen ısıda bile modülasyonsuz kombim, modülasyonsuz termostat ile (18.00-01.00 akşam 23,5, 01.00-18.00 gündüz 22 derece için) en fazla 4-5 saat civarında yanıyor. Sadece salonda reglaj yapıyorum. Bu katı yakmamak yerine, tüm peteklere termostatik vana takarak düşük ısıda(örneğin 19 derecede) tutmanızı öneririm. Yada en üst kattaki petekleri şimdilik tam kapatıp, 1 tur açın. Daha önce de yazdım "aynı evde odaların veya katın yanmaması, odalar ve katlar arasında fazla yalıtım olmadığı için tasarruflu değildir".
Romeo, kombi azami ısısını da kontrol edeceğinden sarfiyatınız biraz daha azalacak ve kombi ömrünü de olumlu yönde etkileyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 22 Nisan 2011; 0:48:51 >

1016 Mesaj
22 Nisan 2011; 8:58:30 

Arkadaşlar merhaba.
Bu konu sayesinde birçok bilgi edindim ve kısmet olursa taşınacağım yeni evim için alacağım kombi üzerine bilgi sahibi arkadaşların yönlendirmeleri ile bir araştırma yaptım.
Maalesef internet üzerinden okuduğum birçok yorum özellikle benim gibi ısıtma sistemleri konusunda cahil olan birini kararsızlığa itti.
Son olarak siz değerli arkadaşlardan bir yorum alarak birkaç gün içerisinde kombi cihazını taktırmayı düşünüyorum.

Öncelikle kısmet olursa taşınacağım evin özellikleri;

Yer: İstanbul - EYÜP
Brüt 114 metrekare
3. Kat (6 katlının 3. Katı - Ara Kat)
Güney Doğu cepheli (Toplamda 3 cepheye birden bakıyor)
Isı yalıtımlı (Mantolama ve bina üzerine giydirilmiş betopan)
Daire içerisinde mobil sistem (Kollektörlü olarak bana söylendi.) ile ısı tesisatı kurulmuş. (Her peteğe ayrı ayrı giden bir tesisat.)
Camlar pimapen (Egepen Deceuninck)
6 adet petek (Petek uzunluklarını bilmiyorum. 4 kısa ve 2 uzun petek)
Bir kombide aradığım en önemli özellikler; Ekonomiklik ve Sessizlik
Yoğuşmalı olup olmaması konusunda maalesef bilgi yetersizliğimden ötürü karar veremedim.
Bütçem: 1500 TL

Umarım bu bilgiler yeterlidir. Keşke petek boylarının ölçüsünü alsaydım diye düşünüyorum.

Yukarıdaki bilgilere göre yaptığım kombi cihazı tercihlerim;

Ariston Genus 20000
Bosch Classic Silver 20000
Bosch Condens Yoğuşmalı 21500
Buderus U 042 20000
Demir Döküm Nitron 20000
Demir Döküm Nitromix P 24
ECA Confeo Plus 24000
ECA Proteus 20000
Ferroli Divatop Micro 20000
Ferroli Domicondense F 24
Vaillant 202/3 PRO 17000
Vaillant 202/5 PLUS 17000
Vaillant 242/5 PLUS 20000
Viessmann Vitopend 100

Sizlerden ricam bu kombilerden ya da bana alternatif olarak sunabileceğiniz marka-model kombiden yana yardımcı olmanız. İstanbul'da yaşadığım için kombi tercihi ve temini konusunda herhalde sıkıntı yaşamayacağım. Koyu olarak belirttiğim modeller öncelik verdiklerim. Ama dediğim gibi ısıtma sistemleri konusundaki bilgi yetersizliğim nedeniyle hata yapmakta istemiyorum. Ayrıca konudan edindiğim bilgiye göre kombi ile uyumlu oda termostadı da almayı düşünüyorum. O konuda da değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Özellikle burdaki arkadaşların yönlendirmeleri ile www.kombitoptancisi.com üzerinden alış-veriş yapabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serbay_ozturk -- 22 Nisan 2011; 10:56:00 >

HP Pavilion DV6 6115st - Samsung Galaxy S3 Mermer Beyazı 16GB (+32GB Kingston Class 10) - XboX 360 Elite 120GB + Kinect Bundle - Logitech z5500 - Dark HD Minibox

9668 Mesaj
22 Nisan 2011; 10:07:55 

quote:

Orijinalden alıntı: serbay_ozturk

Arkadaşlar merhaba.
Bu konu sayesinde birçok bilgi edindim ve kısmet olursa taşınacağım yeni evim için alacağım kombi üzerine bilgi sahibi arkadaşların yönlendirmeleri ile bir araştırma yaptım.
Maalesef internet üzerinden okuduğum birçok yorum özellikle benim gibi ısıtma sistemleri konusunda cahil olan birini kararsızlığa itti.
Son olarak siz değerli arkadaşlardan bir yorum alarak birkaç gün içerisinde kombi cihazını taktırmayı düşünüyorum.

Brüt 114 metrekare
Yoğuşmalı olup olmaması konusunda maalesef bilgi yetersizliğimden ötürü karar veremedim.

Umarım bu bilgiler yeterlidir. Keşke petek boylarının ölçüsünü alsaydım diye düşünüyorum.

Ariston Genus 20000
Buderus U 042 20000
Demir Döküm Nitron 20000
ECA Confeo Plus 24000
ECA Proteus 20000
Vaillant 202/3 PRO 17000
Viessmann Vitopend 100

Sizlerden ricam bu kombilerden ya da bana alternatif olarak sunabileceğiniz marka-model kombiden yana yardımcı olmanız. İstanbul'da yaşadığım için kombi tercihi ve temini konusunda herhalde sıkıntı yaşamayacağım. Koyu olarak belirttiğim modeller öncelik verdiklerim. Ama dediğim gibi ısıtma sistemleri konusundaki bilgi yetersizliğim nedeniyle hata yapmakta istemiyorum. Ayrıca konudan edindiğim bilgiye göre kombi ile uyumlu oda termostadı da almayı düşünüyorum. O konuda da değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Özellikle burdaki arkadaşların yönlendirmeleri ile www.kombitoptancisi.com üzerinden alış-veriş yapabilirim.

eviniz brüt 114m2 ve yalıtımı iyi

evinize yoğuşmalı kombi olur.
petek boylarını oda oda yazsaydınız daha iyi olurdu.belki petek boylarınız yetersizdir

yazmış oldugunuz kombilerin biri hariç (eca proteus) hepsi kendi segmentlerinde çok iyi kombilerdir.
bu kombiler fiyat-performans kombilerdir.bence iyi düşünmüşsünüz

ben olsam önceliği

Vaillant 242-3-5
ariston genus
ferroli divatop
buderus u42
eca confeo plus
+ benim önereceğim:ferroli domitech

yoğuşmalılarda ise

bosch condense 2000w
ferroli domicondens
ariston clas premium üzerinde dururdum

zaten yazdıgınız kombilerin hepsi yanılmıyorsam internette 1500lira nın altında.

1016 Mesaj
22 Nisan 2011; 10:57:36 

quote:

eviniz brüt 114m2 ve yalıtımı iyi

evinize yoğuşmalı kombi olur.
petek boylarını oda oda yazsaydınız daha iyi olurdu.belki petek boylarınız yetersizdir

yazmış oldugunuz kombilerin biri hariç (eca proteus) hepsi kendi segmentlerinde çok iyi kombilerdir.
bu kombiler fiyat-performans kombilerdir.bence iyi düşünmüşsünüz

ben olsam önceliği

Vaillant 242-3-5
ariston genus
ferroli divatop
buderus u42
eca confeo plus
+ benim önereceğim:ferroli domitech

yoğuşmalılarda ise

bosch condense 2000w
ferroli domicondens
ariston clas premium üzerinde dururdum

zaten yazdıgınız kombilerin hepsi yanılmıyorsam internette 1500lira nın altında.

Hocam merhaba.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Ancak özellikleri yazarken birşeyi atlamışım hemen mesajımı düzenledim ayrı bir mesaj olarak size de belirteyim istedim.
Evde ısı sistemi mobil sistem olarak kurulmuş. Her peteğe ayrı bir hat gidiyor. Kollektörlü sistem olduğu söylendi. Bu konu hakkında pek bilgim yok. Maddi anlamda tasarruf sağlayacağı konusunda bilgi verildi. Ancak kombi cihazının da buna uygun seçilmesi gerekir herhalde.

Eksik verdiğim bilgi için kusura bakmayın.
Tekrar teşekkürler...

HP Pavilion DV6 6115st - Samsung Galaxy S3 Mermer Beyazı 16GB (+32GB Kingston Class 10) - XboX 360 Elite 120GB + Kinect Bundle - Logitech z5500 - Dark HD Minibox

2799 Mesaj
22 Nisan 2011; 16:02:46 

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Brüt 114 metrekare
Daire içerisinde mobil sistem (Kollektörlü olarak bana söylendi.) ile ısı tesisatı kurulmuş. (Her peteğe ayrı ayrı giden bir tesisat.)

Ariston Genus 20000
Buderus U 042 20000
Demir Döküm Nitron 20000
ECA Confeo Plus 24000
ECA Proteus 20000
Vaillant 202/3 PRO 17000
Viessmann Vitopend 100

Merhaba,
Evinizin net ısıtma alanını belirtmemişsiniz ama 90-95 m2 olarak tahmin edilebilir. Dolayısıyla evinizin ısıl ihtiyacı yaklaşık 12000 Kcal/h denebilir. Bu durumda 20000 Kcal/h lik (24 Kw) kombiler fazlasıyla yeterlidir; hatta 20 Kw (17000 Kcal/h) olanlar bile yeterli olur diye düşünüyorum.

Eğer petek mesafenizde yeterliyse size premiks (ön karışımlı) yoğuşmalı kombi öneririrdim, ama fiyatları genellikle 1700 ve üstü. Bütçenize göre alabileceğiniz yoğuşmalılar ise çok da verimli olmayacakları için bence bu parayla iyi bir konvansiyonel kombi daha isabetli olur. Bu nedenle size, bu parayla alabileceğiniz öne çıkmış yoğuşmasız kombileri önermek isterim.

1. Vaillant turboTEC 242/3-5 24 Kw, *** kullanım suyu konforu, modülasyonlu oda termostatları ile kullanılabilme, fan modülasyonu ile sessiz çalışma
2.Buderus u052 24 Kw : 3 değişkene göre alev modülesyonu (alev boyunu arttırıp azaltarak start/stop yaptırmadan çalışma) ve düşük sarfiyat, oda kumandaları ile kullanılabilme,
3. Vaillant turboTEC 202/3-5 20 Kw, 242/3-5 ten farkı 20 Kw (17000 Kcal/h) güçte olması, fiyatının daha uygun olmasını sağlıyor. Muhtemelen bu kapasite size yeterli gelecektir. Doğalgaz projesi yapan güvenilir bir firmaya veya en iyisi bu işleri yapan bir makine mühendisine sorup öğrenebilirsiniz.

Bunlar öne çıkan marka/modeller olmakla birlikte ECA Confeo Plus da bu listeye eklenebilir. Kolay gelsin derim!

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

4558 Mesaj
22 Nisan 2011; 23:17:13 

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Brüt 114 metrekare

Ariston Genus 20000
Buderus U 042 20000
Demir Döküm Nitron 20000
ECA Confeo Plus 24000
ECA Proteus 20000
Vaillant 202/3 PRO 17000
Viessmann Vitopend 100

Sizin bu bütçenize, evinizin ara kat olması ve evinizdeki peteklerin yaklaşık uzunluğuna(banyo havlupanıyla 6,5-7 m.civarı) göre kombi tercihleriniz bana göre şöyle olmalıdır;
1- Bosch Condense 2000W 24 kW 1.500 TL
2- Ferroli Domicondense F24 24 kW 1.500 TL
3- Bosch Classic Plus 24 kW 1.200 TL
4- Ferroli Domitech 24 kW 1.180 TL
Bunlar kombitoptancisi.com fiyatları. Siz Eyüp'tesiniz. Arabanız varsa, atlayın Anadolu yakasındaki yerlerinden alın gelin. 50 TL ucuza alırsınız.
Diğer tercihlerinizde iyi incelemedikleriniz var. Dikkatli araştırın. Bazı yoğuşmasızları da yoğuşmalı fiyatına almayın, yazık. Çok çeşit düşünürseniz karar veremezsiniz. Herkesin dediğiyle davranmayın. Elindeki malı satmak için "yoğuşmasız olmaz, sen şunu taktır" diyenlere aldırmayın. Benimkiler dahil söylenenleri süzgecinizden geçirin ve hemen 1 hafta içinde uzatmadan uygulayın. Hayırlı olsun.

1 ve 2. sıradakiler condense yoğuşmalı, 3 ve 4. sıradakiler yoğuşmasız hermetik kombilerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 22 Nisan 2011; 23:21:10 >

2046 Mesaj
23 Nisan 2011; 0:52:13 

quote:

Termostat modülasyonlu olmadığı için kombiyi aç kapa çalıştırıyor orjinal termostatıyla ve modülasyonlu şekilde kullandığınızda tüketimiz biraz daha düşecektir. Hatta bu mevsim geçiş günlerinde çok daha faydalı olacaktır. Sizin m2 için bu tüketim çok fazla değil tabi ne kadar tasarruf yaparsanız o kadar iyi olacaktır. 24c ortam sıcaklığı bana göre gereksiz bir istek. 21-22c ideal olandır hatta gece 17-19 gündüz 19-22c aralığı bana göre yeterlidir (gün içindede farklı dereceler secilebilir) gerisi gereksiz yere tüketim demektir. Ortamda nasıl alışırsanız beklentiniz ona göre şekillenir. 2 derece fark %10 civarında tasarruf demektir. Sadece bu önlemle bile sizin tüketiminize göre günlük 2m3 tasarruf yapmanız sözkonusu.

2046 Mesaj
23 Nisan 2011; 0:55:10 

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Brüt 114 metrekare

Ariston Genus 20000
Buderus U 042 20000
Demir Döküm Nitron 20000
ECA Confeo Plus 24000
ECA Proteus 20000
Vaillant 202/3 PRO 17000
Viessmann Vitopend 100

Listenizde belirttiğiniz yoğuşmalı cihazlardan birini tercih etmenizi tavsiye ederim.

2046 Mesaj
23 Nisan 2011; 1:07:39 

quote:

Orijinalden alıntı: systemrt

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Deneyimleriniz bizim için çok önemli ne yazıkki forumda bu konuda büyük eksiklik var.

2046 Mesaj
23 Nisan 2011; 1:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhabalar tekrar,

Bütceyi 2000 tl den 1450 tl ye indirseniz daha ucuza daha iyisini alma şansınız yok bu benim görüşüm tercih size kalmış.

257 Mesaj
25 Nisan 2011; 14:45:12 

Arkadaşlar Merhaba,

Hafta sonu daha önce linkini verdiğim "http://www.kombibank.com/" adsaresindeki firmaua gittim fazla zamanım olmadığı için detaylı bilgi alışverişi yapamadım ancak görüşmede konusu geçen konular şöyle;

- öncelikle klasik küçük ece yoğuşmalı olmaz diyen firmalardan değil hatta yoğuşmalıyı teşvik ediyor
- Ariston'un servisinin kötü olduğundan bahseeti bir müşterisine takmışlar 5 gün sonra servis gelip devreye aldı dedi. Eğer premix yoğuşmalı tercihedersem demirdökümü önerdi servisi daha kalteliymiş
- Sitedeki fiyatlardan indirim yapmıyor sadece ek olarak aldığımız termostatta v.s indirim yapıypr fiyatlar zaten makul dedi.
- Tesisatta oksijen bariyerli boru kullanmıyor eğer onu istersem kullancağını ve fiyatta fark olmayacağını ancak paket olarak sattığı hizmete 5 sene garanti verdiğini benim boru seçimimi değiştirmem halinde bu garanti süresinin standart 2 sene olacağını iletti.Borusan'ın kompozit borusunu kullanıyormuş.
-Bosch kombi seçersem yoğuşmalı tercih etmemi söyledi çünkü bosch'un yoğuşmasız cihazları ile yoğuşmalı cihazları arasında fazla fiyat farkı olmadığını iletti.
-yoğuşmasız olarak Demirdöküm neva,eca confeo plus,Ferrroli domitech tavsiye etti
-yoğuşmalı olarak demirdöküm premix ve bosch condense 2000'i tavsiye etti.

konuşması bende kötü izlenim uyandırmadı üstadlar zahmet olmaz ise ilgili web sitesine bir göz atıp yoğuşmasız paket tavsiyesinde bulunurmusuz çünkü evin üstü teras şeklinde ve yalıtımsız olmadığı için terası mebran kaplatacağım o nedenle bütçe dahada kısılacak büyük ihtimal yoğuşmasız cihaz tercih etmek zorunda kalacağım.

Teşekkürler.

-ultraaslan-

9668 Mesaj
25 Nisan 2011; 16:16:57 

kuzenim için ariston kombi araştırması yapıyordum

ariston genel müdürlüğüne mail atmıştım

az önce bana döndüler

bilgi verme amacıyla yazıyorum
ariston clas hermetik ve ariston genus hermetik modellerinde fan modülasyon özelliği yokmuş

fan modülasyon özelliği: ariston clas premıum ve genus premıum da varmış

bütün ariston kombiler 2 yıl garantili. garantini bitmesine 4ay kalan zamana kadar +200lira bedeliyle garanti 2yıl daha uzatılıyormuş

buna 1adet ucretsiz kombi bakımı dahilmiş

ariston genus premıum ve ariston genus hermetik modelinde bulunan "otomatik sul doldurma özelliği" için ariston bir oda termostadının takılması lazımmış

ariston oda termostadı( hangisi olursa olsun ister on-off ister modülasyonlu) bar basıncı düştüğü zaman; kombi kendisi su dolduruyormuş

ariston kurumsal olarak 60-70m2 dahil her eve yoğuşmalı kombi öneriyormuş

ariston genus hermetik ve ariston genus premium model kombilerdeki "zaman ayar özelliği": haftalıkmış ve oda termostadı özelliğinde değilmiş

ariston yetkilileri çok iyi çalışıyor

internette şikayet sitelerinde sorunlara hemen müdahil oluyorlar

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 25 Nisan 2011; 17:01:37 >

9668 Mesaj
25 Nisan 2011; 16:26:40 

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Hafta sonu daha önce linkini verdiğim "http://www.kombibank.com/" adsaresindeki firmaua gittim fazla zamanım olmadığı için detaylı bilgi alışverişi yapamadım ancak görüşmede konusu geçen konular şöyle;

- öncelikle klasik küçük ece yoğuşmalı olmaz diyen firmalardan değil hatta yoğuşmalıyı teşvik ediyor
- Ariston'un servisinin kötü olduğundan bahseeti bir müşterisine takmışlar 5 gün sonra servis gelip devreye aldı dedi. Eğer premix yoğuşmalı tercihedersem demirdökümü önerdi servisi daha kalteliymiş
- Sitedeki fiyatlardan indirim yapmıyor sadece ek olarak aldığımız termostatta v.s indirim yapıypr fiyatlar zaten makul dedi.
- Tesisatta oksijen bariyerli boru kullanmıyor eğer onu istersem kullancağını ve fiyatta fark olmayacağını ancak paket olarak sattığı hizmete 5 sene garanti verdiğini benim boru seçimimi değiştirmem halinde bu garanti süresinin standart 2 sene olacağını iletti.Borusan'ın kompozit borusunu kullanıyormuş.
-Bosch kombi seçersem yoğuşmalı tercih etmemi söyledi çünkü bosch'un yoğuşmasız cihazları ile yoğuşmalı cihazları arasında fazla fiyat farkı olmadığını iletti.
-yoğuşmasız olarak Demirdöküm neva,eca confeo plus,Ferrroli domitech tavsiye etti

konuşması bende kötü izlenim uyandırmadı üstadlar zahmet olmaz ise ilgili web sitesine bir göz atıp yoğuşmasız paket tavsiyesinde bulunurmusuz çünkü evin üstü teras şeklinde ve yalıtımsız olmadığı için terası mebran kaplatacağım o nedenle bütçe dahada kısılacak büyük ihtimal yoğuşmasız cihaz tercih etmek zorunda kalacağım.

Teşekkürler.

o sitenin fiyatları gercekten makul
izmir piyasasına göre iyi
kombi fiyatlarını sorabildin mi?
yani netteki fiyatlarla karşılaştıgın zaman fiyat farkı var mı? varsa cok mu az mı?

demirdöküm neva nın adı çıkmış bir kombi (ben kötü oldugunu söylemıyorum ama nette şikayetleri fazla olan bir kombi)

eğer bosch kombiler arasında fiyat farkı fazla yoksa yoğuşmalı olan condense 2000w alabilirsin
servis konusu ise göreceli bir durum
benim komşum da buderus servisinden şikayetçiydi
bu durum biraz da şans işi
sen karşıyakalısın,ariston kombi alırsan eğer: ordu caddesindeki ariston servisi bakıyor kombilere

benim sana önerim madem oksijen bariyerli boru larda fiyat farkı yokmuş

benim önerim oksijen bariyerli boru yaptır + yoğuşmalı kombi al

ferroli domicondense
bosch condense 2000w
ariston clas premıum den birini almanı öneririm

257 Mesaj
25 Nisan 2011; 16:53:34 

oksijen bariyerli borunun özelliği uzun ömürlü olmasımı ? Çünkü yetkili bana ısı iletimi açısından kompozit borular ile arasında bir fark olmadığını söyledi.
zamanım yoktu sadece kombi fiyatı soramadım.

quote:

o sitenin fiyatları gercekten makul
izmir piyasasına göre iyi
kombi fiyatlarını sorabildin mi?
yani netteki fiyatlarla karşılaştıgın zaman fiyat farkı var mı? varsa cok mu az mı?

demirdöküm neva nın adı çıkmış bir kombi (ben kötü oldugunu söylemıyorum ama nette şikayetleri fazla olan bir kombi)

eğer bosch kombiler arasında fiyat farkı fazla yoksa yoğuşmalı olan condense 2000w alabilirsin
servis konusu ise göreceli bir durum
benim komşum da buderus servisinden şikayetçiydi
bu durum biraz da şans işi
sen karşıyakalısın,ariston kombi alırsan eğer: ordu caddesindeki ariston servisi bakıyor kombilere

benim sana önerim madem oksijen bariyerli boru larda fiyat farkı yokmuş

benim önerim oksijen bariyerli boru yaptır + yoğuşmalı kombi al

ferroli domicondense
bosch condense 2000w
ariston clas premıum den birini almanı öneririm

-ultraaslan-

9668 Mesaj
25 Nisan 2011; 17:03:19 

quote:

oksijen bariyerli borunun özelliği uzun ömürlü olmasımı ? Çünkü yetkili bana ısı iletimi açısından kompozit borular ile arasında bir fark olmadığını söyledi.

oksijen bariyerli borunun faydası:

eğer yoğuşmalı kombi alırsan uzun vadede "5yıl 10yıl falan" eşanjörünün delinmesini önluyormuş

4558 Mesaj
25 Nisan 2011; 23:13:43 

quote:

Yeni tesisat kuruyor yada yeniliyorsanız, yoğuşmalı olsun yada olmasın oksidasyonu azaltan oksijen bariyerli boru kullanılması bana göre zorunludur. Oksijen bariyer, adı üstünde borulara oksijen geçirimini önler. Böylece sıcak suyla oksijenin etkileşiminden oksitlenmeye yol açması da azaltılmış olur. Pas ve kireçlenmenin minimuma indirilmesi bakımından oksijen bariyerli boru bana göre lüks değildir.
Kombi tesisatındaki paslanma ve kireçlenmenin ne denli önemli bir sorun olduğunu görebilmek adına, minimum 3 yıllık bir tesaisata ayrıntılı petek ve tesisat temizliği yapılırken çıkan suyu izleyin. "Bu kirlilikteki su kombiye neler yapabilir?" onu düşünün.

560 Mesaj
26 Nisan 2011; 0:14:11 

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Teşekkürler.

Genel anlamda kompozit borular orta katmanda cam elyaf bulunan borudur.
Fırat'ın malzemeside dahil olmak üzere KOMPOZİT BORULAR KALORİFER TESİSATINDA TSE VE TÜM DÜNYA NORMLARINDA UYGUN DEĞİLDİR!
Fiyat olarak bir dairede max 50 tl fiyat farkı çıkar.
1. oksijen emilimleri ppr borulardan neredeyse farksızdır. dolayısıyla tesisat ve kombide korozyona neden olurlar.
2. tesisatta genleşmeye neden olurlar. Özellikle sıva üstü tesisatta uzama kısalma yaparlar.

Ekleme. İşini temiz kullandığı malzemeye dikkat eden her usta/firma oxi plus yada ppr tesisata gözü kapalı 5-10 yıl garanti verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi livingston -- 26 Nisan 2011; 0:16:55 >

560 Mesaj
26 Nisan 2011; 0:26:10 

quote:

Yetkilinin size vermiş olduğu bilgi aslında yanlıştır.
Kompozit boruların içeriğindeki cam elyaf sayesinde ısı kaybı oxi plus a nazaran daha düşük seviyelerdedir.
Bu kompozit boru için bir avantaj olmasına rağmen dez avantajlarını bir önceki mesajımda belirtmiş bulunmaktayım.

2046 Mesaj
26 Nisan 2011; 0:50:04 

quote:

Madem herşeyi aynıymış fiyat farkıda yokmuş ozaman oksijen bariyerli boru yapsın işi uzatmanın bir anlamı yok. Sorun soruşturun kim hangi işe ne kadar garanti veriyormuş sonra bu arkadaşlarla neden öyledir değildir diye tartışırsınız. Tesisat işinin 2 yıl garantisimi olurmuş çok saçma geldi bana.

560 Mesaj
26 Nisan 2011; 1:05:09 

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

Madem herşeyi aynıymış fiyat farkıda yokmuş ozaman oksijen bariyerli boru yapsın işi uzatmanın bir anlamı yok. Sorun soruşturun kim hangi işe ne kadar garanti veriyormuş sonra bu arkadaşlarla neden öyledir değildir diye tartışırsınız. Tesisat işinin 2 yıl garantisimi olurmuş çok saçma geldi bana.

Çok doğru yazmışsınız.
Üretimini yapan firma bu ürüne 50 yıl kullanıma uygundur deyip belgelendirebilirken 10 yıllık ömrü olan kombiyle bir tutulmamalıdır...

100 Mesaj
26 Nisan 2011; 14:02:20 

Merhaba;

Yabancı olduğum bir konu bundan dolayı satıcıya danısırken genelde kendi elindeki modellere göre önerebiliyor.

Yardımcı olabilirseniz sevirim.

Şimdiden teşekkürler

3. Kat (Ara Kat) - Alt daireler kot şeklinde bulunduğum kat dısarı cıkıntılı
Güney cepheli
Isı yalıtımı, camlar ve dış cephede mevcut.
Petekler ise;
2 adet salon , 100 cm civarı
2 adet odalarda tanesi ise 100 cm civarı
1 adet mutfakta 50 cm civarı olmak üzere
1 adette 8-10 metre kombiden uzaklıkta olan banyoda askı şeklinde
toplamda 6 adet mevcut

Tesisat camdaki yeri baca çıkışı herşeyi hazır olup tek kombiye ihtiyacım vardır

Baktığım kadarı ile yoğuşmalı olması daha faydalı gözüküyor.

Ekonomik ve Sessiz olarak uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz bana kaca gelebilir.

Birde bazı sitelerde kurulum hariç olarak belirtiyor kurulumda ciddi rakamlar tutuyormudur?

4558 Mesaj
27 Nisan 2011; 1:05:50 

quote:

Orijinalden alıntı: nzm

Merhaba;

Yabancı olduğum bir konu bundan dolayı satıcıya danısırken genelde kendi elindeki modellere göre önerebiliyor.

Yardımcı olabilirseniz sevirim.

Şimdiden teşekkürler

3. Kat (Ara Kat) - Alt daireler kot şeklinde bulunduğum kat dısarı cıkıntılı
Güney cepheli
Isı yalıtımı, camlar ve dış cephede mevcut.
Petekler ise;
2 adet salon , 100 cm civarı
2 adet odalarda tanesi ise 100 cm civarı
1 adet mutfakta 50 cm civarı olmak üzere
1 adette 8-10 metre kombiden uzaklıkta olan banyoda askı şeklinde
toplamda 6 adet mevcut

Tesisat camdaki yeri baca çıkışı herşeyi hazır olup tek kombiye ihtiyacım vardır

Baktığım kadarı ile yoğuşmalı olması daha faydalı gözüküyor.

Ekonomik ve Sessiz olarak uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz bana kaca gelebilir.

Birde bazı sitelerde kurulum hariç olarak belirtiyor kurulumda ciddi rakamlar tutuyormudur?

Sondan başlanırsa; birçok site kururlum için yörenizdeki yetkili firmalarla anlaşmalıdır