Şimdi Ara

Android 2.3 işletim sistemli Sony Ericsson Xperia Halon / MT15i gün ışığına çıkarıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
10.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Android 2.3 işletim sistemli Sony Ericsson Xperia Halon / MT15i gün ışığına çıkarıldı"

Geride bıraktığımız 2010 yılı boyunca dünya çapında 43.1 milyon adet cep telefonu satışı yaparak, 6 milyar 294 milyon Euro'luk satış gerçekleştiren ve bunun sonucunda 90 milyon Euro net gelir elde eden Sony Ericsson'un, MT15i / Halon kod adlı akıllı cep telefonu, Mobile-review tarafından ön incelemeye tabii tutularak gün ışığına çıkarıldı.

Mobile-review'ın ''Vivaz 2'' olarak da isimlendirmeyi uygun gördüğü akıllı telefon, Symbian işletim sistemli Vivaz serisi ile benzer tasarım çizgilerini taşımasına rağmen Android 2.3 ''Gingerbread'' işletim sistemini kullanmasıyla fark gösteriyor. 1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm işlemciden ve 512 MB RAM'den güç alan telefon, Adreno 205 grafik birimi desteğini de arkasına almış. Adreno 205'in, Xperia X10'da kullanılan grafik birimine göre iki kattan daha fazla performans getirisi sağladığı ifade ediliyor.

alt="Android 2.3 işletim sistemli Sony Ericsson Xperia Halon / MT15i gün ışığına çıkarıldı"

Sony Ericsson Halon'un ön yüzünde, Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanan modellerde alışılagelen tuş takımı, 480 x 854 piksel (FWVGA) çözünürlüğünde çoklu dokunmatik ekran (Galaxy S ile yan yana kıyaslamadan yola çıkarak boyutun 4 inç'ten küçük olduğu söylenebilir), ışık sensörü ve görüntülü konuşma için kamera konumlandırılmış. Telefonun üst kısmında ise şarj / veri aktarımı için microUSB slotu, dilediğiniz kulaklığı adaptöre gereksinim duymaksızın kullanabilmeniz için 3.5 mm jak girişi ve HDMI portu bulunmakta.

alt="Android 2.3 işletim sistemli Sony Ericsson Xperia Halon / MT15i gün ışığına çıkarıldı"

Telefonun arka kısmına geldiğimizde ise 8 megapiksel çözünürlüğünde Sony EXMOR sensörlü kamera ile hemen yanında led flaş yer alıyor. Kamera, 1280x720 piksel (HD) çözünürlükte video kayıt yeteneğine sahip. Bluetooth ve WI-FI gibi kablosuz bağlantı seçeneklerini bünyesinde barındıran telefonun dahili belleğinin 300 MB olduğu, kapasitenin microSD kartlarla yükseltilebildiği ifade edilmekte.

Son olarak 1500 mAh bataryaya sahip Sony Ericsson Halon'un, nisan ayından itibaren 320-350 Euro fiyat aralığında satışa sunulacağı düşünülürken resmi tanıtımın Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde yapılması beklenmekte. Sony Ericsson Halon ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung Galaxy S ile Sony Ericsson Halon ekran karşılaştırması

Editörün notu: Samsung Galaxy S'nin sahip olduğu SuperAMOLED ekran burada gücünü göstermiş.

• ekranı çok kötü ama f/p olarak güzel görünüyor
  • http://www.youtube.com/watch?v=Tkb1VFmmE7A

burdaki videodan ekranı daha detaylı görebilirsiniz.
    iPhone 4 ve Galaxy S'le karşılaştırma yapılmış.
  • Buna bu para verileceğine biraz daha verilip 100€ farkla Optimus 2X alınır...
  • ona bakarsan bi 100euro daha ver Atrix 4G al...
  • 750-800 tl olur bu en az buna bu para verene kadar samsung galaxy s al aga bunun o ekranla ederi en fazla 600 :D
  • 750-800 mü?euro demek istedin sanirim :D
  • o videodaki arc ve karşılaştırılamaz ekranı var
  • hangi ekran,hangi cihaza ait belli deil.bu haberi yayınlayan şahıza,teşekkürlerimi bir borç bilirim..
  • görünürde arc den bi farkı ekran boyutu ve arc nin ekranı bravia ydı arc varken tabi fiyatıda göz önünde bulundurarak buna pek kimse yönelmeyecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

hangi ekran,hangi cihaza ait belli deil.bu haberi yayınlayan şahıza,teşekkürlerimi bir borç bilirim..

Soldaki ekran Samsung Galaxy S'e, sağdaki ise Sony Ericsson Halon'a ait. Kaldı ki ekranla ilgili bilgi verirken Sony Ericsson'un ekranının daha küçük göründüğünü yazmıştım.

Android 2.3 işletim sistemli Sony Ericsson Xperia Halon / MT15i gün ışığına çıkarıldı

İyi forumlar...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• süper alet...ön kamerayı bunda ıskalamamışlar su sefer...ARC bundan daha iri şahsen ben bunu tercih ederim...Üstelik Android olması süper...
  • quote:

Orijinalden alıntı: djdistortion

ekranı çok kötü ama f/p olarak güzel görünüyor

ekrani kotu diyil normal desire hd da kullanilan lcd ekran iste , sorun bu cihazda diyil sorun galaxy s ekraninin super harika olmasi
  • Galaxy nin ekranı çok daha iyi.
  • Anlamadım arkadaşlar hangisi şimdi daha güzel ekranı olan ?
  • ekranı 3.7" galiba
    vivaz'ın devamı olarak ortalama bir fiyatla epey satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoenix *

Anlamadım arkadaşlar hangisi şimdi daha güzel ekranı olan ?

Samsung Galaxy S.

quote:

ekranı 3.7" galiba
    vivaz'ın devamı olarak ortalama bir fiyatla epey satılır

Muhtemelen ekran boyutu 3.7''.
  • Telefon güzel bence
    Duo olarak tanıtılacak.

XPERIA Duo (MT15) - Hallon
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

hangi ekran,hangi cihaza ait belli deil.bu haberi yayınlayan şahıza,teşekkürlerimi bir borç bilirim..

Soldaki ekran Samsung Galaxy S'e, sağdaki ise Sony Ericsson Halon'a ait. Kaldı ki ekranla ilgili bilgi verirken Sony Ericsson'un ekranının daha küçük göründüğünü yazmıştım.

İyi forumlar...

se ekranı bence gl s den daha ıyı beyaz tonuna bakarsanız vede detay ıcerıne...

• ekran çok soluk sönük vasat duruyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.