Şimdi Ara

Windows Phone 7 işletim sistemli Asus E600 kameralara poz verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bilgisayar sektöründe olduğu kadar akıllı telefon alanında da kendisini göstermeye çalışan Asus'un Windows Phone 7 işletim sistemli ilk modeli E600, kameralara poz verdi.

Barselona'da 14-17 Şubat tarihleri arasında düzenlecek Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde teknoloji severlerle buluşacağı düşünülen Asus E600, pek çok rakibi gibi monoblok tasarıma sahip. FCC'den edinilen bilgilere göre telefonda WVGA çözünürlüğünde dokunmatik ekran (4.0 inç?), 3.5 mm kulaklık girişi, microUSB portu, 1300 mAh batarya bulunuyor. Fotoğrafları incelediğimizde ise telefonun arkasında konumlandırılan 5 megapiksellik kamera ve led flaş dikkatlerden kaçmıyor.

• Sistem hızlı çalışıyor diye işlemciden kısmamışlar umarım. Tasarımı kaba olmuş biraz
  • Telefonda tasarım özürlüsü Asus.
  • Asus eskiden kereste sektöründeymiş ondan oluyo hep bunlar
  • işletim sistemi akıcı geldi bakalım piyasa yaygınlaştıkca göreceğiz...
  • kim cebinde bir tuğla taşımak isterki xS
  • ASUS bat artık.
  • Phone 7 = Bi cacık olmaz.
  • işletim sistemi iyi gibi duruyor.ama telfon tam bir tuğla.
  • Window Phone 7 hakkında deneyen biri olarak şunu söyleyebilirim. Deniyorsunuz, hızına en çokta görselliğine hayran kalıyorsunuz sonrada uygulama yetersizliğiyle en çokta kısıtlamalara bi anlam veremeyip androide üzülerek evet üzülerek geri dönüyorsunuz. Ben HD2'de çok çeşitli android romları yükledim Quandrant skoru olarak 2000lere çıkan ROMlar oldu görünüşte hızlı uygulama sayısı çok ama itiraf etmeliyimki adeta iphone OS taklidi bir arayüz. WP7'nin ise farklı arayüzü var farklı bir kişiliği var. Hala android kullanıyorum ama kısıtlamalar giderildiğinde ve ihtiyacım olan birkaç uygulamada geldiğinde hiç terddütsüz WP7'ye geçeceğim.

WP7 arayüzü ile telefonu çevremdekilere gösterdiğimde hiç düşünmeden muhteşem kesinlikle bunu kullanmalısın tepkisi aldım ancak androidi gören öyle şaşırmıyor. Çünkü arayüzü dahi alışılmış bir görüntü. WP7'nin ihtiyacı olan şey hızlı ve üstün bir web tarayıcı. İçindeki internet explorer çok iyi düzeyde ancak flash desteği yok ayrıca androide tarayıcılarına göre yavaş kalıyor. Ayrıca acilen güncelleme paketini çıkarmaları geliyor bu devirde hala kopyalama-yapıştırma olmadan işletim sistemi olmamalı.

Arayüz uzaktan bakınca bazılarına siyah arka planla çok saçma görünebilir inanın yakından bakınca çok karizmatik duruyor :) Sistem windowstan hiç beklemediğiniz kadar hızlı ve akıcı çalışıyor. Windows muhteşem bir temel atmış ama bakalım o temelin üzerine muhteşem katlar çıkabilecek mi?

Asus'a gelince evet bencede telefon tuğla gibi. İşlemciyi kısmaları mümkün değil Microsoft'un 1 Ghz hızın altına izin vermediğini biliyoruz.

• bende ne hikmetse tipini begendim diğer wm7 lerin yanında bu daha ceplere göre sanki htc cihazlarıda çok güzel ama şamar gibi hepsi....
  • asusun acilen tasarımcıya ihtiyacı sanki notebook kasası allah aşkına ne biçim tarz bu tasarımdan 10/2 alır benden
  • Heryinede "designed by Asus" yazmışlar
  • tasarımı güzel ama bütün klavyesiz wp7 telefonlardan daha kalın
  • Eski P535' imi hatırladım bir an.. Asus her ne kadar kaba da olsa son derece kaliteli ve sağlam ürünler çıkarıyor. Malesef ki ülkemizde yalnızca yurtdışı satış rakamlarına bakarak yafta yapıştıran birçok yeni yetme olduğıundan pek rağbet görmeyecek de olsa genel anlamda sorunsuz bir cihaz olacağını öngörebilirim.
    Ayrıca WP7 için bir cacık olmaz diye düşünenlerin de ne kadar sığ görüşlü olduğunu belirtmeden edemeyeceğim. Uygulama desteği biraz daha arttığında Android'i tahtından edecek kadar sağlam bir yazılımdır WP7. Eğer uygulama desteğini saymazsanız şu an bile Android' den üstün konumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merich

Asus eskiden kereste sektöründeymiş ondan oluyo hep bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Garen Yöndem

Heryinede "designed by Asus" yazmışlar

görmemişin bi telefonu olmuş...
  • Niye böyle birşey yapmışlar ki acaba önceden dizaynları başka bir şirkete mi yaptırıyorlamış?
  • Tasarımı çok kaba olmuş ama içerigi gayet iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.