Şimdi Ara

Gerçek hayattan uyarlanan filmler, (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
36
Favori
158.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hachiko
  • Çok güzel bir liste , hazırlayan arkadaşın eline sağlık.
  • Teşekkürler.Bu arada godfellas'ın gerçek hayattan uyarlanan bir film olduğunu bilmiyordum.İlginç
  • Güzel liste eline sağlık
  • Süper bir başlık ;)

Hilary Swank in ''Milyon Dolarlık Bebek'' filmi de yaşanan gerçek olaylardan sonra beyazperdeye aktarımıştır..Muazzam bir filmdir.
  • gerçekten emek verilmiş, çok başarılı, tşk..ler
  • umut ışığım
  • Arkadaşlar , Catch me if you can (Sıkıysa Yakala) yı mutlaka izleyin , böyle bir filmi nasıl şimdiye kadar izlemedim diye kendime kızdım resmen.

Oyuncu kadrosundan , biyografiye kadar herşey mükemmel . Pişman olmazsınız , hiç puan kırmadığım 10/10 verdiğim çok nadir filmlerden biri oldu .
  •  Gerçek hayattan uyarlanan filmler,

http://www.imdb.com/title/tt1502396/
    Pedro González-Rubio - Alamar - Meksika

Meksika karayipleri hakkında bilgi edinmek isteyenler ve denizi huzur olarak görenlerin izlemesi gereken yarı belgesel bir dram.Kişiler ve hikaye gerçek.Oğlu eski eşiyle birlikte Romaya gitmeden önce onunla zaman geçirmek isteyen bir babanın oğlunu babasının yanına karayiplere götürüp zaman geçirmesi anlatılıyor.Huzur veren bir filmdi.

"1980'de, küçük ülke olan el salvador'da bir iç savaş patlak verdi. salvador ordusu ile bölgedeki köylüler arasında bir anlaşmazlık olarak başladı. çok geçmeden köylüler örgütlenip fmln (farabundo martí national liberation front) olarak bilinen gerilla ordusu halini aldı. bu anlaşmazlık 12 yıl sürecek vahşi bir iç savaşa kadar uzandı. cuscatanzingo gerillalarla ordu arasında kısılı kalan son köylerden biriydi. bu hikaye burada yaşanmıştır."
    11 yaşındaki Chavanın gözünden iç savaş anlatılmış.Çocuklar ya asker olmaya zorlanıyorlar ya da gerilla olmak için kaçıyorlar.El Salvadordaki askerlere Amerikalılar eğitim veriyor.Ayrıca filmin senaristi Oscar Orlando Torres'in hayatı anlatılıyor.Filmin sonunda da çarpıcı bilgiler verilmiş;
    "iç savaş ardında 75,000'den fazla ölü ve 1 milyon civarında mülteci bırakarak sürdü. amerika birleşik devletleri salvador ordusunu eğitmek amacıyla askeri kuvvet ve bir milyar dolar askeri yardım gönderdi. bugün dünya çapında 40'tan fazla ülkede 300,000'den fazla çocuk ordularda silah altında"
    Kısacası kesinlikle izleyin,izlettirin.

Gerçek hayattan uyarlanan filmler,

http://www.imdb.com/title/tt1392888/
    Daniel and Ana - Meksika

Bu nedir yahu,bu kadar da rahatsız edici film olmaz ki.Haneke izlese kıskanır,üstüne üstlük seyirciye oynanıp müzik kullanılmamış,bir de müzik olsa filmi yarıda kapatırdım.Ensest ilişki var bir kere başlı başına rahatsız edici bir konu.
  • Emeğinize sağlık bu arada The Vow 2012 gerçek hayattan alınma bir hikaye eklene bilir
  • Şeytan Geçidi - Devil's Pass
    Hala gizemini koruyan gerçeken alıntı bir film izlemeye değer diye düşünyorum
  • güzel konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korku seansı filminide unutmamak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmleri kontrol ettim ilgimi çekenleri izleyeceğim yanlışım varsa düzeltin ama ''Çöl Aslanı Ömer Muhtar'' filmini göremedim.
  • Bahsi geçen filmleri ve yeni filmleri ekledim,
  • muhteşem bir başlık ve bir okadar faydalı bir paylaşım olmuş. Zaten mevcut bir arşivim vardı. Eksikleri burada görerek tamamlamaya çalışıyorum 1 TB diskim doldu yer yetersizliğinden artık download yapamıyorum :) Harika bir paylaşım emeği geçen herkese çok teşekkürler ...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.