Şimdi Ara

astramastra 'nın Sinema ve Stereo Sistemi (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.776
Cevap
45
Favori
158.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence kimse kurlar düşer bende ihtiyacım olan cihazı alırım sevdasına kapılmasın, ekonomist değilim ama eski kurlar bence hayal artık,kendimizi alıştırsak iyi olur.Temennim bu yönde değil tabii :)

Ali hocam fiyatlar muhtemelen tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatlarıdır. Ona bakarsak 9200-55Es gibi modellerin listeleri 9-10k lar da.
  • USD 3000
    Euro 3500

Bu kur dan asagi hayal kurmasak daha iyi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevindirici bir haber. Fiyatlar şimdilik yüksek olur ama bir süre sonra düşer nispeten. :))
  • Kağıt üzerinde JVC'nin kontrast oranı ve lümeni AT6000 ve TW9200'e göre düşük görünüyor, kullandığı teknoloji farklı olduğu içindir sanırım. 4k haricinde yan yana kıyaslamak lazım, görüntü kalitesini merak ediyorum özellikle aynı fiyattaki Sony hw55es'e göre.
  • PlayerX kullanıcısına yanıt
    teknoloji farklı ama kontrast ve lümen değerlerini hiç bir cihaz üzerinde ki hazır modlarda kağıt üstü değerleri vermez.
    Örneğin yanlış hatırlamıyorsam 9200 ün max kalibreli hali 13k civarı bir değere sahipti native kontrastta,
    ama jvc testlerde kağıt üstü değerlerine çok yaklaşıyor native de.

55 ES le aynı fiyat derken ?

• PlayerX kullanıcısına yanıt
    anladım, TR de amazon fiyatının altına 55ES bulabilirsiniz keza Epsonlar da Avrupadan daha ucuz ülkemizde ama JVC için şimdilik USA fiyatları zor gözüküyor.
  • projektorlerle en ufak bir alakası olmayan biri olarak soruyorum.atıyorum lamba ömrü 4000 bin saat diyor.peki lamba ömrü biterse ortalama kaça değişiyor lambalar fiyatlar ne alemde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 30 Temmuz 2015; 17:02:37 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Epson tw9000w benim cihaz ve lambası orjinal 300 USD

Muadil lamba ısı var 300 lira ya da

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    1/9 - 1/10 gibi bir oran var diyebilirmiyiz cihazına göre?yoksa markaya göre değişiyor mu?
    yukarıda ki JVC modelleri için konuşacak olursak 49/57/67 modelleri için PK-L2312UG lamba fiyatı 315Euro yani oranlarsak en ucuzuna 1/15 en pahalısına 1/35 oranında diyebiliriz (TSKF ye göre)
    yani bir standartı yok marka modele göre değişir ama o eski zamanlarda ki algı kalktı artık lamba bitmişse değiştireceğine yenisini al dönemi kapandı diyebiliriz.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    ok.teşekkür ederim hocam.
  • Liste fiyatı buysa 10binin altına düşmez, o işler de bize uymaz o zaman :) Aslında jvc bu sene eylül ortasında yeni modellerini çıkaracak onları getirseler daha iyi olurdu, bunlar da çok kaliteli cihazlar tabiki, elbette projeksiyon piyasası bizim forumdan ibaret değil alanlar olacaktır ama bu fiyat skalasıyla çok tutunacağını sanmıyorum, hele kur alev alev gidiyorken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Marka model ve yıla gore değişiyor zaten Serdar abi açıklamış sagolsun

2 bin 3 bin. USD seviyesin de cihazlarda lamba bitince alıp takip devam etmeli ama 1000 tl lik de lamba bitse sıkıntı tabi yarı dan fazla lamba fiyatı

• cemo62 kullanıcısına yanıt
    ne yapsak ne kadar beklesek de teknolojiye yetişemeyeceğimiz aşikar Cem, Eylülde çıkan cihaz kim bilir ne zaman gelir o gelse başka marka 3 ay sonra yeni model çıkartır
    bu işte bir yerde kesip cihazı alacak sonra arkana bakmayacaksın devamlı al sat yaparsan ki belli bir seviyeden sonra bu işlerde satış zorlaşıyor zarar etmemek mümkün
    değil o yüzden imkanı olmayanlar eldeki ile imkanı olanlarda alacakları yeni cihazları ile hobinin keyfini sürsün diyelim.

Bugün RS 49 lar USA fiyatı bile 10k nın altında değilken TR de de çok zor gibime geliyor,Yılbaşından sonrada Epson'un lambalı 4K ları çıkacak galiba.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    ok tekrar sağolun açıklamalar için.
  • Doğru diyorsun abi, ilk pj sini alacak arkadaşlar imkanları zorlama şansları olursa çok harika cihazlar gerçekten, demo etmeye giderken haber edersen ben de gelmeye çalışırım selamlar

• vayyy JVC !!! ufukta göründü demek.
    hadi hayırlısı.
  • Ne dersek diyelim iş PJ ise bana göre jvc ve diğerleri olmuştur hep isabet her şartta bana göre

• Kur buralardaken ve düşeceğide yok yakında 3.0 TL olur ve geçerde gerçekten şu hobiyi sürdürmek zor.
    Başkasını bilmemde ben zorlanıyorum şahsen
    Ayda 8-10 bin TL kazanacaksınki upgrade yapabilesin film alabilesin kablo değiştirebilesin projeksiyon cihazı vs bakabilesin.
    Elinde güzel cihazlar sistemleri olanlar değerini bilsin tadını çıkarsın bence.

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.