Şimdi Ara

astramastra 'nın Sinema ve Stereo Sistemi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.777
Cevap
45
Favori
158.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by@li

astramastra,
    sistem güzel görünüyor. güle güle kullanın. hayırlı uğurlu olsun.

teşekkürler Ali...bir süre idare eder
    pusuya yatmış 55" - 60" plazmalara bakıyorum kısmet olursa yıl sonuna doğru tv yi upgrade etmeyi düşünüyorum,
    eşzamanlı olarak da bluray playerı da aradan çıkaracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

Hocam şu topraklı prizi bantlama işini biraz daha açabilir misin? Hatta mümkünse bantlı halinin fotoğrafını eklersen sevinirim.

Bu arada sistemin çok güzel olmuş hayırlı olsun. Senin aldığın ürünlerin çoğu benimde seçeneklerimin arasındaydı. Lektor 8`leri almadan, yakın fiyatta olan İkon 6 veya 7`yi dinlemek istemiştim ama ne GSA`da nede başka yerde yok tu. Senin karşılaştırma şansın oldu mu?

MK SB-12 Sinema için güzel ama bence müzikte sinemada olduğu kadar başarılı değil. Yani o güm güm hızlı-sert vurmasını istediğin Baslar yerine sesleri uzata uzata veriyor. Benim ayarlarım da seninkilere çok benzer. Böyle giderse sinema dışında sub`u kapatacağım.

Edit: Sub`un kutusunu ilk açtığımda eldivenleri görünce çok hoşuma gitti. Dikkatlice kurdum, nokta iz oluşturmadım. İlk 2 gün MK`yı korudum ama şimdi 2 yaşındaki kızım Sub`ı darbuka niyetine kullanarak müziğe eşlik ediyor:) Yani anlayacağın HIGH GLOS bizim için yalan oldu..

iyi dileklerin için saol @Walter_Sobchak

@feelulive in koyduğu resimde gözüktüğü gibi,benim fiş siyah, bantta siyah fotoda anlaşılmazdı.

Lektör 8 leri stereo dinleme fırsatım oldu ama 5.1ch dinleyemedim ,stereo performansı gayet güzeldi,fakat ben sistemimi
    sinema üzerine kurdum,dolayısı ile sub arayışımıda bu noktada f/p oranına göre sonuçlandırdım.
    Yani kriterlerim arasında stereo yoktu ama virüs yakında orayada sıçrar mı bilemem fakat Ikonların bu konuda da beni üzmeyeceği
    düşüncesindeyim.

Aman virüs mirüs bulaştırma. Bu işin sonu yok gerçekten, bi yerde elindekilerle mutlu olmayı bilmek lazım, ki sen biliyorsun gibi. Teşhis virüs oldumu cüzdan zayıflatmadan başka tedavi önerilmiyor. Bizim hanım hala tüm sistemi 1.500-TL`ye kurduğumu sanıyor..

• Bu saatden sonra bizi ancak 100'' perde + projektör paklar... Kibriti çaktım kaçıyorum
  • aynen perde olayı yayılıyor bu aralar , esasında bende panasonic 50 inç. veya üzeri 3D düşünüyorum ama fiyatlar biraz daha kendine gelsin....çünkü sadece tv ile bitmeyecek bluray , gözlük vs....maliyet artıyor , hanımları kandırmak zorlaşıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

kardeş sistem gayet güzel , MK orada tv ünitesini sallamazmı yani parazitlenme yapar gıbı gelıyor, ben elimde patlayan cerwin vegayı 10 sn . kullandım tv standı titremeye başladı ki 100 kg civarı agırlıgı gelir....o bakımdan aklıma geldi...

eyvallah Ersin,kullanım sırasında hiç sallama titreme hissetmedim... arka taraf duvara vidalarla monte zaten,sub ın olduğu kısım komple MDF.
    şimdilik sıkıntı yok

duvara sabit ise sağlamdır dediğin gibi, tekrar hayırlı olsun güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter_Sobchak

Aman virüs mirüs bulaştırma. Bu işin sonu yok gerçekten, bi yerde elindekilerle mutlu olmayı bilmek lazım, ki sen biliyorsun gibi. Teşhis virüs oldumu cüzdan zayıflatmadan başka tedavi önerilmiyor. Bizim hanım hala tüm sistemi 1.500-TL`ye kurduğumu sanıyor..

bizimki sormuyor :) her eve lazım.
    önce diyorum ben kendime söyliyeyim sonra sana sölerim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Bu saatden sonra bizi ancak 100'' perde + projektör paklar... Kibriti çaktım kaçıyorum

bir dönem şu HD furyası başlamadan önce iş yerimdeki seyyar projeksiyonu hafta sonları getirir evde dvd keyfi yapardık.
    Perdenin tadını almış biri olarak yapmışken iyisini yapmak isterim,şu an ki salonu düşünüyorumda bu tarz sabit bir
    montaja çok uygun değil ,kısmet ilerde farklı bir eve geçebilirsem +1 oda zaten sinema odası olacak.İşte bu dediğin
    o zaman olur Sertaç

• quote:

aynen perde olayı yayılıyor bu aralar , esasında bende panasonic 50 inç. veya üzeri 3D düşünüyorum ama fiyatlar biraz daha kendine gelsin....çünkü sadece tv ile bitmeyecek bluray , gözlük vs....maliyet artıyor , hanımları kandırmak zorlaşıyor

Alınası 3d plazma olarak Pana ların VT20 modelleri (2010) şu an VT30 lar çıktığı için teşhirdekiler 50" ler 2.999 a kadar düşmüş.
    benim ilk önceliğim Sony HX920 (2011) nin ucuzlamasını beklemek. Gerçi Sony nin fiyat politikası malum çok geri gelmiyor.
    İkinci olarak da Panasonic VT30 düşünüyorum,söylediğin 3D Bluray+Gözlük felan genelde kampanya yapıp Tv ile birleştiriyorlar.

• quote:

quote:

aynen perde olayı yayılıyor bu aralar , esasında bende panasonic 50 inç. veya üzeri 3D düşünüyorum ama fiyatlar biraz daha kendine gelsin....çünkü sadece tv ile bitmeyecek bluray , gözlük vs....maliyet artıyor , hanımları kandırmak zorlaşıyor

Alınası 3d plazma olarak Pana ların VT20 modelleri (2010) şu an VT30 lar çıktığı için teşhirdekiler 50" ler 2.999 a kadar düşmüş.
    benim ilk önceliğim Sony HX920 (2011) nin ucuzlamasını beklemek. Gerçi Sony nin fiyat politikası malum çok geri gelmiyor.
    İkinci olarak da Panasonic VT30 düşünüyorum,söylediğin 3D Bluray+Gözlük felan genelde kampanya yapıp Tv ile birleştiriyorlar.

50V20E var bende panasonic sorunuz varsa cevaplayabilirim. Ama sinema oyun odası gibi şeyler yapılacaksa kesin kez perde :D
    kos koca 50" kucuk gelıyor neden 55 lcd almadım dedım :D

• bence sub orda hiç olmamış hem görsel olarak hemde kullanış ve cihaz güvenliği acısından.

benim sub dinleme yerinin hemen sağında üstündeki abajur müzikte düşüyor. esnek olan tv ünitesinin üstüne bukadar giçlü bir sub koymak bence sağlıklı değil.

tabi bu benim fikrim saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

quote:

50V20E var bende panasonic sorunuz varsa cevaplayabilirim. Ama sinema oyun odası gibi şeyler yapılacaksa kesin kez perde :D
    kos koca 50" kucuk gelıyor neden 55 lcd almadım dedım :D

pana, 50 inç. bütçe yeterse üzeri düşünüyorum, bende de şuan 42 var hakikaten küçük geliyor , 87 ekran vestelden sonra pek fark etmedi....plazmada panasonic....

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

bence sub orda hiç olmamış hem görsel olarak hemde kullanış ve cihaz güvenliği acısından.

benim sub dinleme yerinin hemen sağında üstündeki abajur müzikte düşüyor. esnek olan tv ünitesinin üstüne bukadar giçlü bir sub koymak bence sağlıklı değil.

tabi bu benim fikrim saygılar.

selamlar 10 günlük bir tatilden döndüm mesajınıza biraz geç de olsa yorum yapayım :)

30 cm lik sub lar genelde küp şeklinde sehba niyetine de kullanabileceğiniz, hoparlörlerin diğer
    parçalarına göre ,büyüklükleri itibarı ile çok da estetik olmayan cihazlar aslında, ne yapsak 25m2 lik
    odada görselliği çok fazla yakalayamayacağımızı düşünüyorum.

Sub kablosu 7.5 mt ,tek alternatif sol Frontla cam arası olabilir orada bir priz var,onu da denemem lazım
    ses nasıl çıkacak önünde tekli koltuk olacak çünkü.

Onun dışında düşünüyorum hem sub kablosunun yetişebileceği hemde prizin birarada olabileceği
    alternatif başka yok gibi.

• Evet arkadaşlar,3-4 aydır sisteme dokunamadık, Orjinal Bluray alıp, koleksiyon yapmaya başlayan biri olarak ( ki hedef şu anda IMDB top 250),
    uygun fiyata buldukça 1. 2. el alıyorum,baktım ps3 ile bluray izleme keyfi bir yere kadar hep aklımda olan ama hep ertelediğim bluray playerı
    nihayet sistemime bugün dahil ettim.

BDP için marka ve model seçerken ,marka fanatikliği yapmadım,bu işte forumdan da bilindiği gibi üst seviye ürünler tabii ki var ama sistemdeki
    diğer bileşenlerde olduğu gibi bu işe ayırdığınız bütçe ile sınırlı sonuçta,devamlı telaffuz edilen Oppo ,Cambridge yada sony,marantz,denon gibi
    üst serilerde bu görüntü işleme işini mutlaka daha iyi ama daha pahalı yapan ürünler var.

Ps3 den yeni terfi eden biri olarak öncelikle Pioneer ın yeni çıkardığı bdp ile bu geçişi yapmak istedim.AVR min de Pio oluşu,PQLS teknolijisi,
    kumanda ortaklığı,bakıldığında kağıt üstü specleri ve bu iş için düşündüğüm bütçe doğrultusunda (350 £) yurtdışından gelen bir arkadaşa
    Pioneer BDP LX 55'i sipariş ettim,o da saolsun getirdi,elime bir kaç saat önce geçmiş oldu.

Şu an işyerinde olduğum için deneme fırsatım yok ama akşam evde ilk fırsatta denemelerimi yapıyor olacağım.

İlgilenenler için yaptığım test verilerini yine buradan paylaşabilirim.

Kutu içeriği;
    - BD player
    - Uzaktan Kumanda +pil
    - Power kablosu
    - Video ve Audio çıkışlar için RCA kablo
    - Kullanım kılavuzu

Madem 3D özellikli bir ürün satıyorsun ,1.4 ver HDMI kablo koysaydı iyi olurdu hadi
    1.4 ü geçtik 1.3 koysaydı da olurdu varsa bildiğiniz f/p oranı yüksek 1.4 HDMI kablo
    tavsiye ederseniz sevinirim.

Şimdilik ilk fotolar aşağıda...

astramastra 'nın Sinema ve Stereo Sistemi

• hayırlı olsun Serdar,
    güle güle kullan kardeşim.
  • Güle güle kullanın
  • Yakışıklı aletmiş hayırlı olsun.

Bu arada ben projektör için Dark marka HDMI kablo aldım 1.4 versiyon, Ttaf daha kaliteli deniyor ama onu denemedim. Fiyat olarak ise çok uygun teknobiyotik ten bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 30 Kasım 2011; 15:19:41 >
  • Güzel görünüyor.İyi günlerde kullanın.
  • @by@ali,@rgokdemir,@SertaçS,@sakpinar

hepiniz çok saolun arkadaşlar...

Ali,oppoyla müsait bir zamanda karşılaştıralım

Sertaç,kabloya baktım ,listeye aldım tşk.
  • bu aralar forumda player yenileme süreci başladı
    hayırlı olsun, güzel cihaz
  • hayirli olsun,bluray bana hala uzak:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.