Şimdi Ara

HP bazı bilgisayarlarında Core i7-990X Extreme Edition işlemcisini kullanmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel'in yüksek performans segmenti için hazırladığı 6 çekirdekli yeni işlemcisi Core i7-990X uzunca bir süredir merakla bekleniyor. Çıkış tarihi hakkında şu ana kadar herhangi bir açıklamanın yapılmadığı Core i7-990X işlemcisi, HP tarafından Pavilion Elite 580t ve 590t serisi masaüstü bilgisayarlarda tercihe bağlı seçenek olarak işlemci listesine eklenmiş durumda.

32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan LGA1366 formundaki işlemci, standart olarak 3.46GHz'de görev yapıyor ve Turbo Boost teknolojisiyle 3.73GHz'e kadar otomatik olarak çıkabiliyor. 12MB büyüklüğünde Seviye 3 bellek kapasitesine sahip olan ve aynı anda 12 izlek işleyebilen Core i7-990X, Extreme Edition serisi yeni üyesi olarak çarpan kilidi açık olarak geliyor.

Intel tarafından yakında satışa sunulması beklenen Core i7-990X Extreme Edition işlemcisinin 999$ seviyesinden sunulması bekleniyor.

• i7-990x'e 1000 dolar vereceğime gider gtx580 SLI yaparım.
  • P6 deluxe alanlara yaradı bu sanırım, güzel bir upgrade olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinancetinkaya

i7-990x'e 1000 dolar vereceğime gider gtx580 SLI yaparım.

herkeste senin gibi oyuncu ya gitsin gtx580 sli yapsın i7 990x yerine.

@sabe
    Sadece p6 Deluxe alanlar mı takabiliyor bu kartı ? Yok öyle bir saçmalık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabe

P6 deluxe alanlara yaradı bu sanırım, güzel bir upgrade olabilir.

bunu alanlar ztn sınırlıdır ayrıca 999$ dedigine bakmayın 980X için de aynı şeyi dediler 1100$ dan satıldı yanlıs hatırlamıyorsam hatta bazı siteler iyice ucmustu Türkiye de alacak kişi tanımıyorum ayrıca alacak mutlaka vardır. upgrade yapacak olan kişi bana kalırsa 990X kesinlikle almaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

@sabe

FORUM COP DETECTED!

haklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: born2bemad

quote:

quote:

@sabe

FORUM COP DETECTED!

haklı

niye ben alcam işlemci çıksın p6t delux v2 de var bende 980x kullanıyorum 950 li de var bende + i7-990x gtx 580 ne ya işlemciden bahsediyor adamlar sizde gelmişiniz ekran kartından bahsediyorsun harika bi işlemci 1gb 256 bit ekran kartı neyine yetmiyor his ati vs bütün oyunlarda yetiyor işlemci hartika

• quote:

Orijinalden alıntı: parkenzo

quote:

Orijinalden alıntı: sabe

P6 deluxe alanlara yaradı bu sanırım, güzel bir upgrade olabilir.

bunu alanlar ztn sınırlıdır ayrıca 999$ dedigine bakmayın 980X için de aynı şeyi dediler 1100$ dan satıldı yanlıs hatırlamıyorsam hatta bazı siteler iyice ucmustu Türkiye de alacak kişi tanımıyorum ayrıca alacak mutlaka vardır. upgrade yapacak olan kişi bana kalırsa 990X kesinlikle almaz

niye ben alcam işlemci çıksın p6t delux v2 de var bende 980x kullanıyorum 950 li de var bende + i7-990x gtx 580 ne ya işlemciden bahsediyor adamlar sizde gelmişiniz ekran kartından bahsediyorsun harika bi işlemci 1gb 256 bit ekran kartı neyine yetmiyor his ati vs bütün oyunlarda yetiyor işlemci hartika

• Konunun ne olduğunu biliyoruz herhalde. 1000 doları o işlemciye vereceğime gider 2 tane gtx580 alırım dedim.

Kuracağım GTX580 SLI+ortalama işlemcili bir sistem oyun performansında havada karada hertürlü 990X işlemcili sistemi katlar.

Bu benim tercihim.
  • quote:

Konunun ne olduğunu biliyoruz herhalde. 1000 doları o işlemciye vereceğime gider 2 tane gtx580 alırım dedim.

Kuracağım GTX580 SLI+ortalama işlemcili bir sistem oyun performansında havada karada hertürlü 990X işlemcili sistemi katlar.

Bu benim tercihim.

Aksini iddaa eden yok. Bu işlemciler render yapanlar için büyük zaman kazandırabilecek işlemciler. Oyunculara zaten 300tl-400tlik lik işlemciler yeterli gelir. Yetmediği yerde de oc yapilir darboğaz aşılır. 1000$ işlemci alarak oyun sistemi kurulmayacağı ve bu işlemcinin size hitap etmediği aşikar. HP de bu işlemcileri oyuncular alsın diye koymuyo PC lere.

• kurumsal pazarda bu işlemcilerin fiyatlarına bakmadan sadece adet söylerek alan o kadar çok firma var ki , insanlar burada hep evdeki PCsine 1000 dolarlık işlemcinin uygun olup olmadığı tartışmasına girerler hayret.. bunlar evdeki pcler için üretilmiyor intel tarafından, ama alacaklara da alma demiyor sonuçta.. herkes hep oyuna biçiyor amacı... DH kurulalı 10 seneden fazla oldu hala şunu Türk halkına öğretemedi hayret..!!! gerçi bunları söyleyenlerin geneli lise takımı.. yaş itibari ile hala öğrenecekleri çok şey olanlar..!!
  • Çok komik tartışmalar dönüyor hala hayret gerçekten...
  • şimdi esas soru ı72600k mı bumu daha iyi olucak
  • Bu işlemcinin muadili SB çıkacak, 2011 soket olarak duyuruldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

kurumsal pazarda bu işlemcilerin fiyatlarına bakmadan sadece adet söylerek alan o kadar çok firma var ki , insanlar burada hep evdeki PCsine 1000 dolarlık işlemcinin uygun olup olmadığı tartışmasına girerler hayret.. bunlar evdeki pcler için üretilmiyor intel tarafından, ama alacaklara da alma demiyor sonuçta.. herkes hep oyuna biçiyor amacı... DH kurulalı 10 seneden fazla oldu hala şunu Türk halkına öğretemedi hayret..!!! gerçi bunları söyleyenlerin geneli lise takımı.. yaş itibari ile hala öğrenecekleri çok şey olanlar..!!

İyi yorum yazdın cool bir imaj çizdin ama bir sorun dışında, yaşım 32. Bir tek onu tutturamadın.

Habere ilk yorum yazan benim, ve yazdığım mesajda ne kimseye sataştım ne de bir görüşü yerledim. Maşallah DH Attack Team her daim işbaşında, biri gelip bir yorum yaptı mı hemen mesaj didik didik edilip saldırılacak yönler bulunup taarruza başlanılıyor.

Bugüne kadar evine sistem kurarken bütçesinin büyük kısmını en iyi işlemci ve anakarta yatırıp, kalan kısmı ile düşük bir ekran kartı alıp bu sistem ile oyun oynamaya çalışan bir çok insan gördüm. Açık söyleyim bu güne kadar forumda oyun için sistem tavsiyesi veren UZMANların birine gidipte "bak sen oyun sistemi kuruyorsun, paranın büyük kısmını ekran kartına harcamalısın" dediğini görmedim.

Bunlar benim düşüncelerim ve sadece beni bağlar. Üye değilken bile bu forumu yakından takip ederdim. DH artık eski DH değil, değer verdiğim birkaç prof üye dışında forumdan kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 19 Ocak 2011; 18:48:40 >

• oyun sistemleri için gereksiz olabilir ancak gelecegin oyunları bu günün işlemci gücüyle olmaz diye düşünüyorum he ekran kartı gelişecek ancak o zamana kadar işlemciler de yetişmeli buda saf işlem gücünün iyi olması gerektigi anlamına geliyor bu tarz işlemciler onlara ulaşabilmek için yoksa geçmişte 1000 dolar olup bu gun hatırlanmayan işlemciler sayesinde güzel oyunlar da oynandı tabi açıklamak için söyluyorum doğrudan o işlemcilerle değilancak tutan yapılarının daha basite indirgenip satılması sonucu oldu. birde zirve işlemcileri ne kadar sağlam olursa alt işlemcilerde sağlam olmak zorunda. he sonuç olarak hiç bir zaman kendi bilgisayarım için bende işlemcime 1000 dolar vereceğimi zannetmiyorum ama veren insanlar için karşılıklarını almışlarsa hiç bir problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirkayik -- 19 Ocak 2011; 19:34:24 >
  • quote:

Nasıl 1 mantıkdır bu anlamadım :D Biri işlemci diğeri ekran kartı ve GTX580 SLI yapamazsın çünkü 1 tane GTX580 zaten 1000 milyar civarında :)
  • quote:

quote:

@sabe

Düşüncem; böyle bir upgrade i, böyle anakart alanlar yapar.Oyun oynayacak kişi için çok gereksiz, oc yapacak kişi içinde gereksiz bence, nereye kadar aşırtılabilecek bu işlemci, zaten sonuna kadar gelmiş gibi duruyor, tabi yapısını bilmiyorum sadece tahmin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colda -- 19 Ocak 2011; 21:25:46 >
  • ensesi kalın müşterilere en iyiyi sunmak bir firmanın yapabileceği güzel bir uygulaamdır.Parayı veren düdüğü çalar
  • i7 2600k ile 980x arasında performans olarak uçurum olmamasına rağmen fiyat olarak uçurum var ne yazıkki.Ben olsam 2600k yı seçerim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.